Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (19)Автореферати дисертацій (7)Книжкові видання та компакт-диски (132)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=ГОЛОКОСТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 95
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Катастрофа і опір українського єврейства (1941-1944) = Катастрофа и сопротивление украинского еврейства (1941-1944) : Нариси з історії Голокосту і Опору в Україні / ред.: С. Я. Єлісаветський; упоряд.: С. Я. Єлісаветський; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. - К., 1999. - 423 c. - Бібліогр.: с. 416-417. - укp.

Це перша книга про Голокост на всій території України, від Прикарпаття до Луганщини, де більш як 700 місць масових розстрілів євреїв нацистами і де знаковим символом катастрофи став київський Бабин Яр. Розглянуто релігійні аспекти Голокосту, місце Голокосту в українській історіографії. Проаналізовано обставини тотального винищення нацистами євреїв столиці України, подано різні точки зору щодо кількісних виразів трагедії Бабиного Яру. Досліджено причини загибелі єврейського населення Одеси під час румунської окупації. Охарактеризовано геноцид на території Лівобережжя України (зона військової адміністрації вермахту). Доведено, що "остаточне розв'язання" єврейського питання здійснювалось не тільки айнзацкомандами та іншими спецрозділами, але й за наказами військового командування - солдатами й офіцерами вермахту. Висвітлено участь євреїв в антинацистському Опорі та партизанській боротьбі в Україні: підпільну діяльність євреїв на окупованій території, повстання в гетто і таборах, участь євреїв у збройній боротьбі проти окупантів у самостійних загонах і в рамках радянського партизанського руху в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)622 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593422 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Голокост в Україні у регіональному і загальнолюдському вимірі : Матеріали Міжнарод. наук. конф. (18 - 20 листоп. 2003 р.); Зб. наук. пр. / ред.: Р. Я. Мирський; Нац. ун-т "Львів. політехніка". Ін-т гуманіт. і соц. наук. Регіон. наук.-освіт. центр з вивч. пробл. голокосту. - Л. : Вид-во Нац. ун-ту "Львів. політехніка", 2005. - 200 c. - укp.

Охарактеризовано соціальне становище українських праворадикалів та євреїв Західної України напередодні Другої світової війни. Висвітлено боротьбу органів радянської влади з єврейським національним рухом та участь в ній товариства з землеоблаштування єврейських трудящих у 1920 - 1930 рр. Розглянуто аграрно-громадську діяльність українського єврейства у контексті національної політики більшовицького режиму. Висвітлено репресивну політику сталінського тоталітарного режиму щодо єврейського населення Західної України в 1939 - 1941 рр. Проаналізовано окупаційну політику Королівської Румунії та нацистської Німеччини на українських землях у роки Другої світової війни. Особливу увагу приділено вивченню трагічної долі єврейського населення Бессарабії, Буковини та Трансністрії під час румунської окупації. Розглянуто філософські, етичні й теологічні проблеми голокосту, а також вітчизняні та зарубіжні дослідження геноциду єврейської нації в Україні.

Проанализировано социальное состояние украинских праворадикалов и евреев в Западной Украине в начале Второй мировой войны. Освещена борьба органов советской власти с еврейским национальным движением и участие в ней общества по землеустройству еврейских трудящихся в 1920 - 1930 гг. Рассмотрена аграрно-общественная деятельность украинского еврейства в контексте национальной политики большевистского режима. Освещена репрессивная политика сталинского тоталитарного режима по отношению к еврейскому населению Западной Украины в 1939 - 1941 гг. Проанализирована оккупационная политика Королевской Румынии и нацистской Германии на украинских землях в годы Второй мировой войны. Особое внимание уделено изучению трагической судьбы еврейського населения Бессарабии, Буковины и Транснистрии во время румынской оккупации. Рассмотрены философские, этические и теологические проблемы холокоста, проанализированы отечественные и зарубежные исследования геноцида еврейской нации в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)622

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО26384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Часопис української історії : Зб. наук. ст. Вип. 1 / ред.: А. П. Коцур; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 124 с. - укp.

Висвітлено питання історії України від кінця XVIII ст. до сучасного періоду, зокрема, проаналізовано суспільно-політичний, соціально-економічний та культурний розвиток України, історіографічні та етнографічні проблеми. Розкрито специфіку та описано особливості українського національного відродження наприкінці XVIII - на початку ХІХ ст., охарактеризовано діяльність українських партій Наддніпрянської України початку ХХ ст. у контексті національного відродження. Розглянуто питання чисельності та соціального складу українських демократичної, радикальної та демократично-радикальних партій на початку ХХ ст. Визначено динаміку процесів інкорпорації економіки України в структури економіки Росії в 1918 - 1928 рр. Проаналізовано особливості організаційного становлення українського націоналістичного руху на Буковині в 1920 - 1930 рр., політику Голокосту - запланованого тотального знищення єврейського населення на території України, формування в країні національної держави, роль національно-етнічного фактора в сучасному державному будівництві.

Освещены вопросы истории Украины от конца XVIII ст. до современного периода, в частности, проанализированы общественно-политическое, социально-экономическое и культурное развитие Украины, историографические и этнографические проблемы. Раскрыта специфика и описаны особенности украинского национального возрождения в конце XVIII - начале ХІХ ст., охарактеризована деятельность украинских партий Надднепрянской Украины начала ХХ ст. в контексте национального возрождения. Рассмотрены вопросы численности и социального состава украинских демократической, радикальной и демократическо-радикальных партий в начале ХХ ст. Определена динамика процессов инкорпорации экономики Украины в структуры экономики России в 1918 - 1928 гг. Проанализированы особенности организационного становления украинского националистического движения на Буковине в 1920 - 1930 гг., политика Голокоста - запланированного тотального уничтожения еврейского населения на территории Украины, формирование в стране национального государства, роль национально-этнического фактора в современном государственном строительстве.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Наукові записки Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України / ред.: І. Ф. Курас. - К., 2002. - 253 с. - (Політол. і етнологія; Вип. 17). - укp.

Висвітлено проблеми історії та культури українського єврейства, україно-єврейських взаємин. Викладено геополітичні аспекти життєдіяльності етносів у сучасній Україні. Розглянуто проблему формування міжетнічної толерантності в країні. Проведено компаративістський аналіз сакральних моделей авраамітської та далекосхідної коаліцій цивілізацій. Особливу увагу приділено Голокосту і трагедії у Бабиному Яру у світлі сучасної літератури, а також у контекстах формування громадянського суспільства в Україні та нацистського окупаційного режиму в країні у роки війни. Наведено деякі гіпотези щодо становлення хасидського віровчення.

Освещены проблемы истории и культуры украинского еврейства, украино-еврейских взаимоотношений. Изложены геополитические аспекты жизнедеятельности этносов в современной Украине. Рассмотрена проблема формирования межэтнической толерантности в стране. Проведен компаративистский анализ сакральных моделей авраамитской и дальневосточной коалиций цивилизаций. Особое внимание уделено Голокосту и трагедии в Бабьем Яру в свете современной литературы, а также в контекстах формирования гражданского общества в Украине и нацистского оккупационного режима в стране в годы войны. Приведены некоторые гипотезы относительно становления хасидского вероучения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дизайн-освіта 2004: теорія, практика та перспективи розвитку / ред.: В. Я. Даниленко. - Х., 2004. - 156 с. - (Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. Сер. Мистецтвознав. Архіт.; N 1). - укp.

Охарактеризованы современные тенденции в организации продажи одежды через маленькие магазины - бутики. Рассмотрен дизайн архитектурного пространства как синтез материального и духовного. Раскрыты искусствоведческие и культурологические аспекты этико-правовой проблемы Голокоста в дизайн-образовании и просвещении. Рассмотрено развитие буквенно-научного письма с периода наскального фигуративного искусства до настоящего времени. Проанализированы особенности акцидентного шрифта, передающего информацию при помощи символичных образов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ129.0р31(4Укр-2Хар)11 + Ж182р(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дмитриенко Ю. М. 
Искусствоведческие и культурологические аспекты этико-правовой проблемы Голокоста в дизайн-образовании и просвещении / Ю. М. Дмитриенко // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2004. - № 1. - С. 61-65. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Запропоновано методологічну модель дизайно-правового підходу щодо проблем Голодомору.

Предложена методологическая модель дизайно-правового подхода к проблемам Голодокоста.

In the article the methodological model of the legal approach to composite issues of our time is offered.


Ключ. слова: искусство, дизайн, Европа, право
Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182 + Ю703.17 + Щ103(4Укр)61:Ю7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шитюк М. М. 
Геноцид проти євреїв Південної України в роки німецько-румунської окупації (1941 - 1944 рр.) / М. М. Шитюк, Н. В. Сугацька. - Миколаїв, 2008. - 154 c. - укp.

Розкрито сутність явища Голокосту, наведено відомості про масове винищення єврейського населення у південній частині рейхскомісаріату "Україна" у початковий період окупації. Викладено нові факти про репресії німецько-румунських окупантів щодо єврейського населення Одеси та створення гетто і таборів для знищення євреїв у південній частині генерал-губернаторства Трансністрія. Висвітлено участь колабораціоністів в актах знищення євреїв, проаналізовано суспільні настрої населення окупованих територій Південної України до антисемітської пропаганди окупантів.

Раскрыта сущность явления Холокоста, приведены сведения о массовом уничтожении еврейского населения в южной части рейхскомиссариата "Украина" в начальный период окуппации. Изложены новые факты о репрессиях немецко-румынских окуппантов по отношению к еврейскому населению Одессы, создании гетто и лагерей для уничтожения евреев в южной части генерал-губернаторства Транснистрия. Освещено участие колаборационистов в актах уничтожения евреев, проанализированы общественные настроения населения окуппированных территорий Южной Украины к антисемитской пропаганде окуппантов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9E)622 + Т3(4УКР-4НИК)628

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА697740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Міжнаціональна злагода: спільне минуле - спільне майбутнє (проблеми вшанування пам'яті жертв трагедії етносів України) : Всеукр. наук.-практ. конф. з дослідж. та викладання пробл. увічнення пам'яті жертв трагедій етносів України, Київ, 18 січ. 2002 р. / ред.: В. І. Гусєв; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. НАН України, Наук.-метод. центр вищ. освіти, Міжнар. громад. орг. "Міжнар. конгрес "Злагода", Асоц. "За міжнац. мир і злагоду в Україні". - К., 2002. - 146 c. - укp.

Висвітлено особливості формування особистості студента засобами етнокультурного виховання, міжнаціональної та міжетнічної толерантності в учнівському та студентському середовищі. Визначено польський фактор у репресіях радянського тоталітаризму в 1920 - 1930 рр., передумови та наслідки Голокосту в Україні. Викладено питання депортації угорців Закарпаття в 1944 р.

Освещены особенности формирования личности студента средствами этнокультурного воспитания, межнациональной и межэтнической толерантности в ученической и студенческой среде. Определены польский фактор в репрессиях советского тоталитаризма в 1920 - 1930 гг., предпосылки и последствия Голокоста в Украине. Изложены вопросы депортации венгров Закарпатья в 1944 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 я431 + Ф79(0) я431 + Ф5(4УКР)6 я431 + Т3(4УКР)6-56 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА671147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Проблеми історії Голокосту. Вип. 2 / ред.: М. Тяглий; Центр. укр. фонд історії Голокосту. - Д. : Ткума; Запоріжжя: Прем'єр, 2005. - 215 с. - рус.

Проведен сравнительный анализ архивных документов о евреях в немецкой и румынской зонах оккупации на территории Винницкой области в 1941 - 1944 гг. Рассмотрены документы Государственного архива Днепропетровской области как источник по истории Холокоста в Днепропетровском регионе. Освещена методика распространения нацистских антисемитских пропагандистских материалов на оккупированных советских территориях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)613-209

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Проблеми історії Голокосту. Вип. 3 / ред.: М. Тяглий; Центр. укр. фонд історії Голокосту. - Д. : Пороги, 2006. - 252 с. - рус.

Проанализирована роль антисемитской карикатуры в пропаганде в оккупированной нацистами Латвии в 1941 - 1945 гг. Освещены действия главы Украинской греко-католической церкви в Галиции митрополита А.Шептицкого по отношению к евреям в период Холокоста. Рассмотрен процесс депортации еврейского населения Северной Буковины в 1941 - 1942 гг. как составная антиеврейской политики румынской оккупационной власти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(29=Е)622я52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Марочко В.  
Роберт Конквест про Голокост та голодомор / В. Марочко // Пробл. історії України: факти, судження, пошук: Міжвід. зб. наук. пр. - 2006. - Вип. 15. - С. 365-373. - Библиогр.: с. 372-373 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)614-209 + Т3(4УКР=9Е)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Україна соборна : Зб. наук. ст. Вип. 2, ч. 3. Історична регіоналістика в контексті соборності України / ред.: О. П. Реєнт; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2005. - 471 с. - укp.

Висвітлено історико-краєзнавчі компоненти соборності у топонімах України. Проаналізовано роль галицької і волинської духовної еліти XVI - XVII ст. у збереженні соборності держави, сільськогосподарський розвиток Правобережної України у першій чверті ХІХ ст. в контексті історіографії проблеми. Розкрито вплив української інтелігенції з Наддніпрянської України на український студентський рух у Східній Галичині в 1860 - 1870 рр., визначено взаємозв'язки Західної та Наддніпрянської України. Розглянуто питання формування ідеї соборної, незалежної України на Буковині наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст., зростання національної свідомості в українському аристократичному середовищі Галичини на межі ХІХ - ХХ ст. Висвітлено наслідки політики російського окупаційного режиму для східногалицьких земель в 1914 - 1917 рр., ідею соборності в українському християнсько-суспільному русі міжвоєнної Галичини в 1918 - 1939 рр., політику радянської Росії щодо Східної Галичини у період польсько-радянської війни 1920 р. Проаналізовано діяльність українських католицьких партій Галичини у 1930-х рр., організаційно-політичну діяльність груп ОУН на Наддніпрянщині в 1941 р., особливості реалізації політики Голокосту на території Київщини в 1941 - 1944 рр. Розглянуто проблему соборності в діяльності Галицької асамблеї в 1991 р.

Освещены историко-краеведческие компоненты соборности в топонимах Украины. Проанализированы роль галицкой и волынской духовной элиты XVI - XVII ст. в сохранении соборности государства, сельскохозяйственное развитие Правобережной Украины в первой четверти ХІХ ст. в контексте историографии проблемы. Изучено влияние украинской интеллигенции из Надднепрянской Украины на украинское студенческое движение в Восточной Галиции в 1860 - 1870 гг., определены взаимосвязи Западной и Надднепрянской Украины. Рассмотрены вопросы формирования идеи соборной, независимой Украины на Буковине в конце ХІХ - начале ХХ ст., роста национального сознания в украинской аристократической среде Галиции на рубеже ХІХ - ХХ ст. Освещены последствия политики российского оккупационного режима для восточногалицких земель в 1914 - 1917 гг., идея соборности в украинском христианско-общественном движении межвоенной Галиции в 1918 - 1939 гг., политика советской России относительно Восточной Галиции в период польско-советской войны 1920 г. Проанализированы деятельность украинских католических партий Галиции в 1930-х гг., организационно-политическая деятельность групп ОУН на Надднепрянщине в 1941 г., особенности реализации политики Голокоста на территории Киевского региона в 1941 - 1944 гг. Рассмотрена проблема соборности в деятельности Галицкой ассамблеи в 1991 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)я43 + Х2(4Укр)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Український історичний збірник. Вип. 8 / ред.: В. Смолій; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2005. - 553 с. - укp.

Розглянуто питання з історії Середньовіччя та новітньої історії, джерелознавства та історіографії. Висвітлено аспекти регламентації торгівлі Волині у торгових комунікаціях середини XVI - початку XVII ст. Проаналізовано проблему становлення торговельних зв'язків греків в Україні середини XVII ст. Розкрито аспекти індивідуальної військової підготовки запорозького козацтва у першій половині XVII ст., внесок державних структур в охорону пам'яток українського козацтва в 1956 - 1980 рр. Вивчено проблеми створення Збройних сил України в період правління Центральної Ради за матеріалами періодичної преси 1917 - 1918 рр., становлення радянського руху Опору на території Київщини та політику Голокосту. Наведено класифікацію документів ОУН(Б) і Запілля УПА на Волині та Поліссі у період Другої світової війни.

Рассмотрены вопросы истории Средневековья и новейшей истории, источниковедения и историографии. Освещены аспекты регламентации торговли Волыни в торговых коммуникациях середины XVI - начала XVII ст. Проанализирована проблема становления торговых связей греков в Украине середины XVII ст. Раскрыты аспекты индивидуальной военной подготовки запорожского казачества в первой половине XVII ст., вклад государственных структур в охрану памяток украинского казачества в 1956 - 1980 гг. Изучены проблемы создания Вооруженных сил Украины в период правления Центрального Совета по материалам периодической прессы 1917 - 1918 гг., становления советского движения Сопротивления на территории Киевского региона и политика Голокоста. Приведена классификация документов ОУН(Б) и Заполья УПА на Волыни и Полесье в период Второй мировой войны.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Часопис української історії : Зб. наук. ст. Вип. 4 / ред.: А. П. Коцур; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2006. - 179 с. - укp.

Проаналізовано зміни устрою православних монастирів правобережної України наприкінці XVIII - в першій половині ХІХ ст. Розглянуто питання становлення українського парламентаризму в 1848 - 1918 рр. в історіографічному аспекті. Висвітлено культурно-освітню діяльність "Просвіти" в період національно-демократичної революції (1917 - 1920 рр.), релігійну та соціально-економічну політику радянської влади в 1920 - на початку 1930-х рр., регіональні особливості політики Голокосту нацистської окупаційної влади під час Другої світової війни. Розкрито проблему консолідації українського народу в статутних документах загальноукраїнських громадських організацій наприкінці 1980 - на початку 1990-х рр. Визначено роль Комуністичної партії України в конституційному процесі в 1990 - червні 1996 рр.

Проанализированы изменения строя православных монастырей правобережной Украины в конце XVIII - первой половине ХІХ ст. Рассмотрены вопросы становления украинского парламентаризма в 1848 - 1918 гг. в историографическом аспекте. Освещены культурно-образовательная деятельность "Просвит" в период национально-демократической революции (1917 - 1920 гг.), религиозная и социально-экономическая политика советской власти в 1920 - начале 1930-х гг., региональные особенности политики Голокоста нацистской оккупационной власти в период Второй мировой войны. Раскрыта проблема консолидации украинского народа в уставнxых документах общеукраинских гражданских организаций в конце 1980 - начале 1990-х гг. Определена роль Коммунистической партии Украины в конституционном процессе в 1990 - июне 1996 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бжезінський Р.  
Бережани в пам'яті євреїв, поляків, українців : матеріали міжнар. наук. конф., 12 черв. 2007 р., Бережани / Р. Бжезінський, Т. Будар, Н. Волинець, М. Кац, С. Колодницький; Береж. райрада і райдержадмін., Береж. міськрада, Держ. іст.-архіт. заповідник у м. Бережани, Центр. укр. фонд історії Голокосту. - Т. : [Терно-граф], 2009. - 127 c. - укp.

Висвітлено результати дослідення міжетнічних стосунків українців, євреїв, поляків м. Бережани. Наведено матеріали про діяльність громадських об'єднань місцевого єврейского населення у міжвоєнний період. Розглянуто архітектурно-містобудівне та меморіальне середовище єврейської громади Бережан. Наведено відомості про Голокост у Підгайцях, вміщено фоторепортаж Ходи скорботи на цвинтар, де 12 червня 1943 р. німецькі окупанти розстріляли численну групу євреїв. Розглянуто життя єврейського населення Бережан повоєнного періоду.

Освещены результаты исследования межэтнических отношений украинцев, евреев, поляков г. Бережаны. Приведены материалы о деятельности общественных объединенний местного еврейского населения в межвоенный период. Рассмотрена архитектурно-градостроительная и мемориальная среда еврейской общины Бережан. Изложены сведения о Голокосте в Подгацах, вмещен фоторепортаж Движения скорби на погост, где 12 июня 1943 г. немецкие окуппанты расстреляли численную группу евреев. Расмотрена жизнь еврейского населения бережан послевоенного периода.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ТЕР)-22 я Бережани

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА710500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Питання історії України : зб. наук. пр. Т. 11 / ред.: В. М. Ботушанський; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Технодрук, 2008. - 272 с. - укp.

Проаналізовано відносини між західним та східним християнством в контексті історії Русі - України ХІІІ - початку XIV ст., роль української греко-католицької церкви в економіці Східної Галичини у другій половині ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено дипломатичні взаємини Директорії УНР з Антантою на початку ХХ ст., роль Українського крайового комітету в революційних подіях 1918 р. в Чернівцях, культурно-просвітню діяльність товариства "Руська бесіда" у міжвоєнний період (1918 - 1940 рр.). Розглянуто питання про ідеологічну підготовку нацистським керівництвом Німеччини нападу на СРСР 22 червня 1941 р., соціальну та психологічну адаптацію євреїв Буковини після подій Голокосту до умов радянського ладу в 1944 - 1946 рр., репресивну діяльність радянського режиму у даному регіоні та оборонні дії УПА в 1944 - 1947 рр., депортацію політичних спецпоселенців на Далекий Схід в 1950 р.

Проанализированы отношения между западным и восточным христианством в контексте истории Руси - Украины ХІІІ - начала XIV ст., роль украинской греко-католической церкви в экономике Восточной Галиции во второй половине ХІХ - начале ХХ ст. Освещены дипломатические взаимоотношения Директории УНР с Антантой в начале ХХ ст., роль Украинского краевого коммитета в революционных событиях 1918 г. в Черновцах, культурно-просветительская деятельность общества "Русская беседа" в межвоенный период (1918 - 1940 гг.). Рассмотрены вопросы об идеологической подготовке нацистским руководством Германии нападения на СССР 22 июня 1941 г., социальной и психологической адаптации евреев Буковины после событий Голокоста в условиях советского строя в 1944 - 1946 гг., репрессивная деятельность советского режима в данном регионе и оборонительные действия УПА в 1944 - 1947 гг., депортации политических спецпоселенцев на Дальний Восток в 1950 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Проблеми дидактики історії : зб. наук. пр. Вип. 1 / ред.: С. А. Копилов; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І.Огієнка. - Кам'янець-Поділ., 2009. - 168 с. - укp.

Висвітлено проблеми та перспективи викладання історії Голокосту у ВНЗ. Розглянуто питання використання проблемного методу навчання та мультимедійних засобів під час вивчення курсу "Громадянське суспільство". Описано кейсовий метод вивчення новітньої історії Росії радянської доби, інтерактивні методи навчання на семінарських заняттях курсу "Новітня історія країн Європи і Америки (1918 - 1945 рр.)". Проаналізовано досвід проведення семінарських занять з нової історії даних країн, зокрема, вивчення дипломатичної історії франко-пруської війни. Наведено особистісно-орієнтований підхід під час вивчення історії у старших класах загальноосвітніх шкіл.

Освещены проблемы и перспективы преподавания истории Голокоста в ВУЗ. Рассмотрены вопросы использования проблемного метода обучения и мультимедийных средств при изучении курса "Гражданское общество". Описаны кейсовый метод изучения новейшей истории России советской эпохи, интерактивные методы обучения на семинарских занятиях курса "Новейшая история стран Европы и Америки (1918 - 1945 гг.)". Проанализирован опыт проведения семинарских занятий по новой истории данных стран, в частности, изучения дипломатической истории франко-прусской войны. Изложен личностно-ориентированный подход при изучении истории в старших классах общеобразовательных школ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.р(4Укр)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Мирський Р.  
Фактори толерантності у контексті визнання праведності митрополита Андрея Шептицького / Р. Мирський // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2006. - № 17. - С. 105-108. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зроблено спробу означити методологічні підстави та труднощі визнання Яд-Вашемом праведності митрополита Андрея Шептицького. Доведено необхідність урахування масштабності та суперечливості фігури митрополита Андрея, складності його діяльності за умов специфічного західноукраїнського регіону в період Голокосту та фашистської окупації. Показано істотну роль факторів толерантності в цьому контексті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36-028.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Мирський Р.  
Філософсько-методологічні засади вивчення етнокатастроф в Україні в сучасній політології / Р. Мирський // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2009. - № 636. - С. 112-117. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

У філософсько-політологічному ракурсі розглянуто зіставлення Голодомору і Голокосту в Україні, їх загальні та відмінні ознаки. Для посилення ефективності вивчення проблем етнокатастроф в курсі політології вищої школи України надано методичні та методологічні рекомендації, що випливають із практики впровадження в навчальний процес цієї проблематики Регіональним Центром проблем Голодомору і Голокосту при Національному університеті "Львівська політехніка".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Сугацька Н. В. 
Геноцид проти єврейського населення Півдня України в роки німецько-румунської окупації (1941 - 1944 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н. В. Сугацька; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя, 2006. - 20 c. - укp.

Досліджено політику геноциду проти єврейського населення Південної України в період Великої Вітчизняної війни на тимчасово окупованій території. Доведено, що здійснення антиєврейської політики в німецькій і румунській зонах мало певні особливості. Охарактеризовано роль і методи антисемітської пропаганди, яка здійснювалась окупаційною владою. З'ясовано витоки та соціальну базу колабораціонізму та засоби, за допомогою яких колабораціоністи намагалися обгрунтувати та виправдати свої дії. На підставі архівних джерел, документів та спогадів очевидців доведено, що на відміну від інших окупованих територій України, на Півдні країни євреї не мали найменшої альтернативи, яка давала б їм можливість вижити. Доведено, що нацистськими окупантами в цьому регіоні були виявлені особливий цинізм та безглузда жорстокість по відношенню до єврейського населення. Обгрунтовано висновок, що події Голокосту у Південній Україні відзначалися особливим трагізмом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)622

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського