Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Наукова електронна бібліотека (45)Автореферати дисертацій (648)Книжкові видання та компакт-диски (939)Журнали та продовжувані видання (73)
Пошуковий запит: (<.>K=ДІАЛОГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3475
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

VI Міжнародна конференція "Франція та Україна, науково-практичний досвід у контексті діалогу національних культур", Україна, Дніпропетровськ, 2000 : Матеріали: У 2 т. Т. 2. Фінансово-правові, політичні та соціальні апекти економічної консолідації сучасної Європи / ред.: І. І. Меньшиков; Дніпропетр. нац. ун-т, "Франція та Україна, науково- практичний досвід у контексті діалогу національних культур", Міжнар. конф. (6; 2000; Дніпропетровськ). - Д., 2000. - 50 c. - укp. - рус. - фр.

Розглянуто фінансово-правові проблеми розвитку банківської системи України. Окремі статті присвячено міжрегіональній економічній інтеграції, формуванню режиму регулювання ринку цінних паперів, іноземним інвестиціям, а також практичним аспектам визначення фінансової стійкості підприємств за умов дії національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)26 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

VI Міжнародна конференція "Франція та Україна, науково-практичний досвід у контексті діалогу національних культур", Україна, Дніпропетровськ, 2000 : Матеріали: У 2 т. Т. 1. Філологічні науки / ред.: І. І. Меньшиков; Дніпропетр. нац. ун-т, "Франція та Україна, науково- практичний досвід у контексті діалогу національних культур", Міжнар. конф. (6; 2000; Дніпропетровськ). - Д., 2000. - 264 c. - укp. - рус. - фр.

Розглянуто ключові проблеми неориторики та функціональної семантики. Охарактеризовано вплив естетичної культури на прагматичну еквівалентність перекладу тексту. Проаналізовано особливості відтворення українських реалій у сучасній французькій мові. Значну увагу приділено національній термінології у контексті культурного діалогу дистантноконтактуючих спеціальних мов, ролі складнопідрядних речень із кореляційним зв'язком частин у побудові тексту-розповіді, мемуаристиці російських письменників у паризьких емігрантських періодичних виданнях 1920 - 30 рр., а також тенденціям розвитку російської літератури доби постмодернізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я431 + Ш047.11 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Винничук И. П. 
Алгебра алгоритмики и конструирование систем синтеза мульти-медиа приложений в среде WINDOWS / И. П. Винничук // Кибернетика и систем. анализ. - 1999. - № 2. - С. 34-43. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Розглянуто алгебраїчний підхід до проектування візуальних систем розробки різноманітних мульті-медіа програм. Автором побудована та досліджена узагальнена мета-алгебра структурних граф-схем Калужніна, а також алгебра діалогу, яка застосовується для конструювання інтерактивної взаємодії користувача з комп'ютером. Наведено опис побудованої на теоретичних дослідженнях автора інструментального засобу системи Fancy for Windows, яка може бути корисною при розробці візуальних даних, електронних енциклопедій, діагностуючих та тестових програм, різноманітних програм навчального призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018 + З970.68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вінничук І. П. 
Алгебраїчні засоби проектування діалогових середовищ у системах автоматизованого створення програм / І. П. Вінничук // Пробл. программир.. - 1998. - № 4. - С. 32-36. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглядається проблема автоматизації створення комп'ютерних діалогових середовищ. Введено поняття діалогової алгебри та розглянуто деякі її властивості. Результати щодо цієї алгебри покладено в основу розробки інструментального засобу Fancy for Windows. Цей засіб дає змогу в значній мірі автоматизувати створення програм зі складною взаємодією з користувачем.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.021 + З970.81-010

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бердичевська М. А. 
Бог не помер, однак треба вбити Його ("Лист до батька" Ф.Кафки) / М. А. Бердичевська // Наук. зап. НаУКМА. Теорія та історія культури. - 2000. - Т. 18. - С. 80-84. - Библиогр.: 44 назв. - укp.

На підставі детального вивчення листів Ф.Кафки до батька зроблено висновок, що стосунки з батьком ілюструють ставлення Кафки до трансцедентної сили та власного письменництва. Розкрито трагічність внутрішнього діалогу та неможливість для творця "зняти" даний конфлікт з залученням до інтерпретації праць З.Фрейда, Е.Фромма, Е.Канетті, Ж.Батая, М.Бланшо, творів, щоденників і листів Кафки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Авс)-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Царик О.  
Богдан Лепкий і Владислав Оркан: дружба митців і творчий діалог / О. Царик; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. - Т., 2000. - 136 c. - Бібліогр.: 235 назв. - укp.

Проаналізовано взаємини українських письменників В.Стефаника і Б.Лепкого з польським митцем В.Орканом. Охарактеризовано тематично-проблемний зв'язок в новелістиці та оповіданнях, жанрово-стильову своєрідність малої прози Б.Лепкого та В.Оркана.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ПОЛ)-4 Оркан В. 418.3 + Ш5(4ПОЛ=Ук)-4 Лепкий Б. 418.3 + Ш5(4УКР)5-4 Стефаник В. 418.3 + Ш5(Ук=4ПОЛ)-4 Лепкий Б. 418.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бібліотека і влада : Зб. ст. до Міжнар. наук.-практ. конф. / ред.: В. С. Пашкова; Укр. бібл. асоц. - К., 2000. - 132 c. - укp.

Висвітлено зміни у системі відносин "бібліотека - влада - громадянин" за сучасних умов, тобто бібліотечно-інформаційної політики і демократизації бібліотечної справи, ролі бібліотек в організації діалогу між владою і громадянином. Проаналізовано стан бібліотечно-інформаційного забезпечення працівників органів законодавчої та виконавчої влади в Україні, а також досвід бібліотек щодо організації "прозорості" діяльності уряду та рішень органів влади, обізнаності громадян з роботою урядовців. Розглянуто досвід США, Німеччини, Росії та інших країн, наведено дані про онлайнові інформаційні ресурси Європейського Союзу. Запропоновано різні підходи до проблеми "бібліотека і влада" з урахуванням соціально-економічних, політичних та історичних особливостей розвитку окремих країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кучменко Е. М. 
Взаємовпливи Заходу і Сходу в контексті історії культури Європи та Америки (XVIII-ХХ ст.) / Е. М. Кучменко. - К. : Знання, 1999. - 185 c. - Бібліогр.: с. 174-184. - укp.

Розглядаються питання, пов'язані з проблемою діалогу культур Заходу і Сходу, їх взаємовпливу через аналіз історичної, філософської, культурологічної наукової думки XVIII-XX століття на прикладі художньої культури на основі історизму. Висвітлюється прикладне значення основних понять культурології в історичних дослідженнях, спадковість та заперечення в історії культури; роль культурних традицій в історії; типологія культурно-історичних явищ і процесів; взаємодія і спілкування культур; народна і "елітарна" культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Штерн І. Б. 
Вибрані топіки та лексикон сучасної лінгвістики : Енцикл. слов. для фахівців з теорет. гуманіт. дисциплін та гуманіт. інформатики / І. Б. Штерн; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : АртЕк, 1998. - 335 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти в Україні"). - укp.

Вперше у вітчизняній лексикографічній практиці подається тлумачення та енциклопедичний опис ключових реалій молодих лінгвістичних дисциплін та напрямів, більшість з яких сформувалася переважно у другій половині ХХ сторіччя на перетині лінгвістики з іншими галузями знань: computer science, теорією математичних моделей, філософією та логікою, когнітивністикою, штучним інтелектом. У словнику представлені генеративна лінгвістика, кібернетична та комп'ютерна лінгвістика, когнітивна лінгвістика, комунікативна лінгвістика, лінгвістична прагматика, лінгвістика тексту, герменевтична лінгвістика (моделі розуміння природної мови), логічний аналіз природної мови, теорія діалогу, теорія дискурсу та ін. Міститься близько 350 понять та, відповідно, 1400 термінів і термінологічних сполучень українською, російською, англійською та німецькою мовами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1 в4 + Ш1 я2 + Ш12-434|Ш1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Прокопов Д. Є. 
Г.С.Сковорода: діалог і одкровення / Д. Є. Прокопов; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 22 c. - Бібліогр.: 21 назв. - укp. - рус.

Досліджуються історичні і внутрішньотеоретичні обумовленості визначення питання про істину, а також його змісту і структури в філософії Григорія Сковороди завдяки зверненню до структурного методу текстуального аналізу та його використанню у вивченні такого специфічного типу дискурсу, як філософський. Предметом аналізу автора стає розгортання проблематики істини, а також шляхів її розв'язання на текстуальному просторі сковородинівських праць, і, зокрема, діалогів острозького і бабаївського циклу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)46 + Ю226

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Тоценко В. Г. 
Генерация алгоритмов парных сравнений для моделирования предпочтений эксперта при поддержке принятия решений. II / В. Г. Тоценко // Электрон. моделирование. - 2000. - 22, № 4. - С. 16-24. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Запропоновано два нових алгоритми типу "квадрат" парних порівнянь альтернатив у фундаментальній шкалі. Перший забезпечує лінійну, а другий - гіперболічну залежність відносних ваг альтернатив від ступенів переваг, даних експертом альтернативам, що порівнюються. Обидва алгоритми вільні від обмежень на діапазон числових еквівалентів ступенів переваг, а також передбачають зворотний зв'язок з експертом для забезпечення в перебігу діалогу з ним достатнього ступеня внутрішньої узгодженості оцінок експерта. Алгоритми проілюстровано числовими прикладами.


Ключ. слова: поддержка принятия решений, экспертная информация, парные сравнения
Індекс рубрикатора НБУВ: З810.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гуманізація навчально-виховного процесу : Наук.-метод. зб. Вип. 10 / ред.: Г. І. Льогенький; Слов'ян. держ. пед. ін-т. - Слов'янськ, 2000. - 170 с. - укp. - рус.

Висвітлено важливі аспекти сімейного виховання у вітчизняній та зарубіжній соціально-педагогічній науці (XVII - 60-ті рр. XX ст.). Значну увагу приділено філософсько-естетичним проблемам діалогу в концепції М.Бахтіна, перспективам розвитку масових виховних заходів у вищих навчальних закладах нового типу, шляхам активізації творчих здібностей учнів других класів на уроках музики. Детально проаналізовано роль рідної мови у процесі формування навичок іноземної мови у дітей старшого дошкільного віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30я54(4Укр)31

Шифр НБУВ: Ж69955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Балабанова Н. В. 
Державні органи влади та суспільство: можливості взаємодії / Н. В. Балабанова // Вісн. Харк. нац. ун-ту ім. В.Н. Каразіна. Соціол. дослідж. сучас. сусп-ва: методологія, теорія, методи. - 2000. - № 462. - С. 81-84. - укp.

Досліджено проблему взаємодії влади та суспільства, представлених органами державної влади та громадськими інститутами. У процесі аналізу експертного соціологічного опитування представників держадміністрацій виявлено, що між громадянським суспільством і структурами влади сформовано протистояння. Для зростання ефективності соціального управління на етапі трансформації українського суспільства необхідно створити умови для життєдіяльності громадських ініціатив. Розвиток співробітництва між владою та суспільством, подолання відчуженості населення від впливу на політичні процеси у суспільстві можливі завдяки організації діалогових процедур взаємодії, застосуванню соціальних та інформаційних комунікацій, розвитку системи "public relations".


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.4 + Х001.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Діалог культур: Україна у світовому контексті. Художня освіта : Зб. наук. пр. Вип. 5 / ред.: С. О. Черепанова; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. - Л. : Світ, 2000. - 488 c. - рус.

Висвітлено теоретико-методологічні засади, полікультурні, мистецтвознавчі, етноестетичні традиції художньої та дизайнерської освіти, інноваційний педагогічний досвід. Обгрунтовано актуальність гуманістично-культуротворчої стратегії філософії освіти в Україні. Розглянуто питання розвитку символічно-образної системи та стилів в українській графіці, вітчизняне мистецтвознавство в контексті сучасної художньої освіти у державі, декоративно-ужиткове мистецтво як засіб формування художньо-естетичних цінностей студентів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10р(4Укр)я54

Шифр НБУВ: Ж70248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Рущенко І.  
Діалог соціолога та юриста про латентну злочинність, і не лише про те... / І. Рущенко // Соціол.: теорія, методи, маркетинг. - 2001. - № 2. - С. 8-16. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*368

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16127 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Шульгіна В. Г. 
Діалог як комунікативний різновид тексту / В. Г. Шульгіна // Наук. зап. КІТЕП. Псих.-пед. пробл. удоскон. проф. підготов. фахівців сфери туризму в умовах неперервн. освіти. - 2001. - № 1. - С. 103-106. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Висвітлено специфіку навчального діалогу як різновиду тексту. Висвітлено проблему дії загальнофілософської категорії інформативності у тексті діалогу. Порівняно традиційний і комунікативний підходи до структурних частин діалогового тексту як до своєрідних носіїв інформативності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш102.274

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Діалоги в універсумі : Ексклюз. інтерв'ю з відомими вченими, політиками, письм. і журналістами. - Л. : Універсум, 2000. - 195 c. - (Громад. сусп-во; 1). - укp.

Запропоновано матеріали, які цікавлять істориків, філософів, політологів, економістів, соціологів, правників, культурологів, науковців і студентів. Розглянуто, зокрема, проблеми демократії в Україні, національні інтереси держави, культуру, духовність, права людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64 я43 + Ф024 я43 + Ш6(4УКР)6-47 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Зазуліна Л. В. 
Діалогізація дидактичного процесу: гуманістична перспектива / Л. В. Зазуліна; ред.: А. В. Фурман; Держ. акад. керів. кадрів освіти АПН України. - К. : Правда Ярославичів, 1998. - 64 c. - Бібліогр.: 214 назв. - укp.

Висвітлюються проблеми наукового пізнання природи діалогу та діалогічності, передумови та засоби гуманізації шкільної освіти шляхом діалогізації освітньої взаємодії вчителя і учня, викладача і слухача. Вперше теоретично та експериментально розроблена дидактико-діалогічна модель (ДДМ) підвищення кваліфікації учня, конкретизована система діалогічних понять, визначені параметри, критерії і показники ефективності курсової підготовки за ДДМ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в01 + Ч489.514(4УКР)78

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Токмань Г. Л. 
Жар думок Євгена Плужника: Лірика як художньо-філософський феномен / Г. Л. Токмань. - К., 1999. - 162 c. - укp.

Представлено аналіз лірики Є.П.Плужника (1898 - 1936) - перекладача, лексикографа, укладача антології - в художньо-філософському плані, досліджується її поетика у зв'язку з тлумаченням філософської думки автора. У роботі інтерпретуються біблійні, віталістичні та екзистенціальні мотиви лірики письменника, вивчається "діалог" з філософськими вченнями, визначається мистецька специфіка творів "Дні", "Галілей", "Квадрат".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Плужник 535

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Зінчина О. Б. 
Засоби масової комунікації як фактор інституціоналізації громадянського суспільства / О. Б. Зінчина // Вісн. Харк. нац. ун-ту ім. В.Н. Каразіна. Соціол. дослідж. сучас. сусп-ва: методологія, теорія, методи. - 2000. - № 462. - С. 45-48. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто різні підходи щодо визначення громадянського суспільства. Зроблено висновок про необхідність суб'єктивації - надання окремій людині та різним групам статусу соціальних суб'єктів з метою формування громадянського суспільства. Проаналізовано роль мас-медіа в даному процесі, встановленні діалогу між соціальними суб'єктами. Приділено увагу тим змінам у соціальному інституті засобів масової комунікації, які сприяють виникненню громадянського суспільства. Запропоновано принципи їх діяльності за сучасних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*676 + Ф036 + Ф018

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського