Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (22)Книжкові видання та компакт-диски (217)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>K=ДІДУХ$<.>+<.>K=ЯКУШЕНК$<.>+<.>K=ФІЦАЙЛО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Федорчук І. В. 
Фітомоніторинг основних річок Національного природного парку "Подільські Товтри" : Автореф. дис... канд. біол. наук / І. В. Федорчук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Проведено комплексний аналіз екологічного стану основних річок Національного природного парку (НПП) "Подільські Товтри" з урахуванням фітомоніторингових досліджень, встановлено видовий склад індикаторної флори. На засадах еколого-флористичних класифікацій визначено макрофіти-індикатори НПП за біоморфологічною та екологічною структурою, з застосуванням шкал Г.Елленберга, Я.Дідуха і П.Плюти здійснено їх повний фітоіндикаційний аналіз. Виявлено залежність кількісних характеристик індикаторних видів від гідрофізичних та гідрохімічних показників, а також здійснено математичну інтерпретацію взаємозалежності між даними параметрами. Наведено класифікацію стану річкової мережі НПП за індексом фітоіндикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*827.51*801.8 + Д222,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Смоляк П. О. 
Зимова обрядовість Західного Поділля: давні традиції і сучасний стан : автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.05 / П. О. Смоляк; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л., 2008. - 18 c. - укp.

Проаналізовано давні традиції та сучасний стан зимової календарної обрядовості Західного Поділля з урахуванням трансформаційних процесів, які відбувалися в ній під впливом християнської церкви. Виокремлено три групи передріздвяних свят зимового циклу, мотиваційно пов'язані з трьома святами - Різдвом Сина Божого - Ісуса Христа, старим Новим роком (Василієм Великим) і Водохрещею (Богоявленням Господнім). Визначено функції дідуха у різдвяній обрядовості Західного Поділля як основного атрибута у контексті українських і взагалі слов'янських культурних традицій. Досліджено символіку традиційної святвечірньої їжі, з'ясовано роль і значення колядників на рівні звичайних і ряджених обходів. Розглянутто стан збереження традиційної обрядовості, її давніх та оновлених елементів на рівні новорічних і йорданських святкувань у минулому та в сучасний період. Розкрито мотивацію малого та великого водосвяття у щедровечірній обрядовості досліджуваного регіону з урахуванням архаїчних елементів, пов'язаних з обрядами освячення води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(23=УКР74ЧРН)-524.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бурлака М. Д. 
Оцінка ризиків втрати зникаючих видів судинних рослин Європейської широколистянолісової зони України : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / М. Д. Бурлака; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Оцінено ризики зникнення шести модельних видів рослин Європейської широколистянолісової зони України, що мають природоохоронну категорію "зникаючий": \i Diphasiastrum tristachyum, D. zeilleri, Linnaea borealis, Pedicularis exaltata, Sesleria caerulea \i0 та \i Spiranthes spiralis\i0. Встановлено їх сучасне поширення в Україні. Проведено комплексне вивчення популяцій: досліджено та проаналізовано популяційні параметри (чисельність, щільність, віталітетну, просторову, онтогенетичну структури). Запропоновано удосконалення методики багатомірного віталітетного аналізу. Визначено ценотичну приуроченість видів. За допомогою синфітоіндикації встановлено екологічні умови біотопів за їх участі в Україні та у межах європейської частини ареалів. Для двох видів визначено, а для інших уточнено значення екологічних факторів за шкалами Я. П. Дідуха. Вперше здійснено оцінювання модельних видів за критеріями IUCN на національному рівні, визначено типи загроз для них.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522*884(45УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Швиденко А. З. 
Уразливість лісів України до зміни клімату = [Vulnerability of Ukraine's forests to climate change] : монографія / А. З. Швиденко, І. Ф. Букша, С. В. Краковська; Міжнар. ін-т приклад. систем. аналізу, НАН України, Держлісагентство України, Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького, Держ. служба України з надзвичайн. ситуацій, Укр. гідрометеорол. ін-т. - Київ : Ніка-Центр, 2018. - 183 c. - Бібліогр.: с. 119-128 - укp.

Наведено системну оцінку уразливості лісів України до зміни клімату на основі сценарного аналізу та моделювання динаміки лісокліматичних ресурсів за лісокліматичною моделлю професора Воробйова й амплітуд толерантності головних лісотвірних порід України за моделлю професора Дідуха. Як основний обрано емісійний сценарій зміни клімату A│B, запропонований Міжурядовою групою експертів зі зміни клімату, який за умови продовження поточних тенденцій у світі є найімовірнішим за рівнем антропогенного впливу на кліматичну систему планети. Вказаний сценарій модифіковано в напрямі збільшення приземної температури повітря та зменшення кількості опадів на величину довірчого інтервалу, розрахованого за оптимальними для України ансамблями регіональних кліматичних моделей. Одержано модифікований сценарій A│B + T - P, тобто тепліший і сухіший порівняно зі сценарієм A│B. Для оцінки впливів зміни клімату на уразливість лісів обраховано біоекологічні характеристики для головних лісотвірних деревних порід рівнинної частини України та визначено головні ризики, пов'язані із впливом зміни клімату на ліси. Наведено основні рекомендації щодо розробки політик, спрямованих на забезпечення сталого управління лісами в умовах зміни клімату, визначено шляхи зміцнення потенціалу з оцінювання впливу зміни клімату на ліси.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО36744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шерстюк М. Ю. 
Автохтонні заповідні дендросозофіти Українського Полісся (флористичний і популяційний аналіз, оцінка декоративності та фітоценокомпозиції) : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 06.03.01 / М. Ю. Шерстюк; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2018. - 24 c. - укp.

Охарактеризовано основні напрями становлення та розвитку наукових досліджень автохтонних дендросозофітів Українського Полісся. Для 58 видів, які репрезентують цю групу рослин, наведено результати інвентаризації та структурного флористичного аналізу. На підставі уніфікованих екошкал Я. П. Дідуха визначено екоамплітуди заповідних автохтонних дендросозофітів за 12 екочинниками. Доведено, що всі досліджувані види чітко диференціюються за поєднанням мінімальних та максимальних величин бальних показників уніфікованих модельних екошкал, за середніми величинами цих діапазонів, а також за значеннями абсолютної та відносної ширини реалізованих еконіш. Подано результати комплексного популяційного аналізу ценопопуляцій трьох репрезентативних видів рослин: Ledum palustre L., Chimaphila umbellata (L.) W. Barton та Oxycoccus palustris Pers. Для цих видів установлено показники популяційної щільності, а також характерні ознаки онтогенетичної, розмірної, віталітетної структур ценопопуляцій. На підставі оригінального алгоритму комплексної оцінки морфоінтегрованості рослин різних біоморф оцінено морфоінтегрованість рослин цих видів. Проаналізовано декоративність автохтонних дендросозофітів та за новітніми підходами, визначено їх роль у формуванні фітоценокомпозицій. Запропоновано композиції, сформовані з видів, які подібні за екологічними властивостями. Новітній ценопопуляційний принцип реалізовано в контексті конструювання трьох фітоценокомпозицій за участі Ledum palustre, Chimaphila umbellata та Oxycoccus palustris.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*889(45УКР1)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ємельянова С. М. 
Синтаксономія класу Lemnetea долини Південного Бугу / С. М. Ємельянова // Укр. ботан. журн.. - 2018. - 75, № 1. - С. 38-49. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

За допомогою сучасних методів кількісного аналізу даних розроблено класифікаційну схему та складено продромус рослинності класу Lemnetea долини р. Південний Буг, який налічує 10 асоціацій з двох союзів і одного порядку. Встановлено, що провідними факторами територіальної диференціації угруповань класу виступають тип і трофність водойм та режим їх проточності. Найвище синтаксономічне різноманіття вільноплаваючої рослинності характерне для верхньої та нижньої течії Південного Бугу. У середній течії угруповання класу трапляються переважно в екотопах антропогенного походження. За проведеним аналізом ценофлора класу Lemnetea налічує 42 види судинних рослин, які належать до 29 родів та 19 родин. Серед провідних родин Lemnaceae, Potamogetonaceae, Hydrocharitaceae та Nymphaeaceae. У географічному спектрі ценофлори Lemnetea переважають широкоареальні хорологічні елементи, а саме плюризональні, циркумполярні й індиферентні види. З використанням DCA-ординації та екологічних шкал Я. П. Дідуха встановлено, що розподіл угруповань класу Lemnetea у гіперпросторі абіотичних факторів відбувається за їх комплексною дією. Водночас для деяких синтаксонів важливе диференціююче значення мають світловий режим екотопу (Stratiotetum aloidis), змінність зволоження (Lemnetum trisulcae), вміст органічних речовин у товщі води та донних відкладах (Lemno-Hydrocharitetum morsus-ranae і Hydrocharitetum morsus-ranae), а також карбонатність, кислотний та загальний сольовий режими трофотопу (Lemno gibbae-Wolffietum arrhizae). Результати фітоіндикаційного аналізу засвідчили, що ценози класу Lemnetea долини р. Південний Буг за відношенням до кислотності середовища є нейтрофільними, до ступеня засолення грунту - евтрофними, до концентрації у ньому карбонатів - карбонатофобними, до вмісту сполук азоту - нітрофільними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.914.51

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дубина Д. В. 
Сторінки життєвого і творчого шляху вченого (до 70-річчя академіка НАН України Я. П. Дідуха) / Д. В. Дубина, О. О. Кучер, О. О. Чусова // Вісн. НАН України. - 2018. - № 5. - С. 121-128. - укp.

У травні виповнилося 70 років від дня народження і 50 років наукової діяльності видатного вченого ботаніка-еколога, автора фундаментальних праць, які мають першорядне значення в екології фітосистем, фітоценології, фітогеографії, флорології, фітосозології, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки (2013) та премії ім. М. Г. Холодного НАН України (1994), завідувача відділу геоботаніки та екології Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України, доктора біологічних наук, професора, академіка НАН України Якова Петровича Дідуха.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е5 д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Мацяк (Баса) О. М. 
Експресіоністичні портрети Василя Стефаника: візуалізація / О. М. Мацяк (Баса), Л. О. Бомко // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2022. - № 17. - С. 230-236. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Предмет дослідження - портрети персонажів новел В. Стефаника "Катруся", "Новина", "Басараби", "Камінний хрест", "Гріх" ("Думає собі Касіяниха..."). Мета роботи - обгрунтовано перекласти мовою малярства вербальні описи Катрусі, Гандзуні і Доці, Басарабів, І. Дідуха, Касіянихи з байстрюком, фактично, проілюструвати їх, візуалізувати зі строгим дотриманням авторського тексту та наочно довести експресіоністичну з іншими елементами авангардизму манеру письма В. Стефаника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Стефаник В. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Збірник матеріалів III Міжнародної науково-практичної конференції "Актуальні проблеми психологічного забезпечення службової діяльності працівників правоохоронних органів" (м. Київ, 31 жовтня 2022 р.) / Україна Міністерство внутрішніх справ. - Київ : Видавництво Людмила, 2022. - 216 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ Бутенко М. В. ОСОБЛИВОСТІ ВИЗНАЧЕННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ УСПІШНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ПОЛІЦІЇ 9 Дишкант О. В. НОРМАТИВНЕ ПІДҐРУНТЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПСИХОЛОГІЧНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ 13 Зінченко Д. А. НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАГУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ НА ВИПАДКИ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА 15 Кісіль 3. Р. ДО ПИТАННЯ ПІДГОТОВКИ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ КАДРІВ: МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД 17 Копотун І. М., Рудик М. М. НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗАПОБІГАННЯ КРИМІНАЛЬНИМ ПРАВОПОРУШЕННЯМ У СФЕРІ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ 21 Мухіна Г. В. ПРО ДЕЯКІ АСПЕКТИ ПЕРВИННОЇ ПРОФЕСІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ ДО ДІЙ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ 23 Харченко С. В. ДЕЯКІ НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ПСИХОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ 26 СЕКЦІЯ 2: СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ ПСИХОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ Азаренков О. Г. ВПЛИВ СТРЕС-ФАКТОРІВ НА КУРСАНТІВ У СПЕЦИФІЧНИХ УМОВАХ НАВЧАННЯ В ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ МВС УКРАЇНИ 28 ( з ) Александров Ю. В. ОСОБИСТІСНА СПЕЦИФІКА ПРОФЕСІЙНОЇ ДЕФОРМАЦІЇ СПІВРОБІТНИКІВ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ 31 Андросюк В. Г., Волошина О. В. ДЕТЕРМІНАНТИ СТАНОВЛЕННЯ ЕМОЦІЙНО-РЕГУЛЯТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СЛІДЧОГО 34 Барко В. В., Барко В. І. ОСОБЛИВОСТІ МОТИВАЦІЇ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ В ОСОБЛИВИХ УМОВАХ ДІЯЛЬНОСТІ 39 Білевич Н. О., Жук Н. А. АКТУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ ЩОДО ФОРМУВАННЯ СТРЕСОСТІЙ КОСТІ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ З УРАХУВАННЯМ УМОВ ВОЄННОГО СТАНУ 43 БоваА.А. ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМИ ТА ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ СОЦІОЛОГІЧНИХ ОПИТУВАНЬ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ У СПОЛУЧЕНОМУ КОРОЛІВСТВІ 46 Буранов І. Ю., Кудерміна О. І. СОЦІАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ БУЛІНГУ ТА СУЧАСНІ ЗАСОБИ ЇХ ВИЯВЛЕННЯ 55 Бутко В. В. ПСИХОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА ПРАЦІВНИКІВ ПОЛІЦІЇ В СУЧАСНИХ РЕАЛІЯХ бо Волошина Г. Ю. ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ У ДІЯЛЬНОСТІ ПСИХОЛОГА 63 Ганаба С. О. РЕСУРСИ ЕМОЦІЙНОЇ СТІЙКОСТІ ТА УСПІШНОЇ АДАПТАЦІЇ ДО НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ: РЕЗИЛІЄНС ПІДХІД 65 Грубі Т. В. ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ МОТИВАЦІЇ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 68 Давидова О. В., Славинська М. А. ТРЕНІНГ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ МОТИВАЦІЇ ПОЛІЦІЇ ОХОРОНИ 72 Демський В. В., Лазоренко О. В. РЕКОМЕНДАЦІЇ З ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ПОСАДОВИХ ОСІБ ОРГАНІВ УПРАВЛІННЯ ПРИКОРДОННОГО ЗАфНУ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАЛЕЖНОГО РІВНЯ ПРОХОДЖЕННЯ СОЦІАЛЬНО- ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ 76 ДідухМ.М. ЗАСТОСУВАННЯ АНТИСТРЕСОВОЇ РЕЛАКСАЦІЇ ЯК СПОСОБУ ПОДОЛАННЯ ВНУТРІШНЬОЇ НАПРУГИ У ПРАЦІВНИКІВ ПОЛІЦІЇ..80 Жук Н. А. МОЖЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ КОМУНІКАТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПАТРУЛЬНОГО ПОЛІЦЕЙСЬКОГО 83 Зарічанський О. А. АНАЛІЗ ПСИХОЛОГІЧНИХ ТАКТИК ВИПРАВДАННЯ КОРУПЦІЇ 86 Корсун С. І., Маркович М. М. ВИКОРИСТАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОГО ПОРТРЕТУ У СЛУЖБОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ 90 Костюк А. В. ВИКОРИСТАННЯ НОВІТНІХ ЗДОРОВ'ЯЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ СТАБІЛІЗАЦІЇ ЕМОЦІЙНИХ СТАНІВ ПРАЦІВНИКІВ СИСТЕМИ МВС 93 Криволапчук В. О. ОСОБЛИВОСТІ ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ МЕНЕДЖЕРОМ ПОЛІЦІЇ В УМОВАХ ВІЙНИ 96 Купчишина В. Ч. ОСОБЛИВОСТІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СТІЙКОСТІ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ-ПРИКОРДОННИКІВ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ 99 Макаренко П. В., Захаренко Л. М. ЕМОЦІЙНЕ ОНІМІННЯ: КРОКИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА САМОДОПОМОГИ 102 Медведєва О. В. ПСИХОЛОГІЧНИЙ ДЕБРИФІНГ У ПОСТСТРЕСОВОМУ ВІДНОВЛЕННІ ПРАЦІВНИКІВ ПОЛІЦІЇ ю6 Мельник О. А. ЗНАЧЕННЯ КОНФЛІКТОСТІЙКОСТІ В ДІЯЛЬНОСТІ ПРАЦІВНИКІВ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ по Мірошніченко В. І. ПСИХОЛОГІЧНА РОБОТА В БОЙОВІЙ СИТУАЦІЇ 112 Назарова М. М. ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОГО ОБРАЗУ «Я» ПРАВООХОРОНЦЯ 114 Остапович В. П., Барко В. В. РЕЗУЛЬТАТИ СТАНДАРТИЗАЦІЇ АДАПТОВАНОГО ОПИТУВАЛЬНИКА ТИПІВ МОТИВАЦІЙНИХ СТРАТЕГІЙ 118 Пахомов І. В. ПСИХОЛОГІЧНИЙ ВІДБІР НА ПОСАДУ НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛЕННЯ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ 123 Пономаренко Я. С. ВИЯВЛЕННЯ ТА ПОДОЛАННЯ ПСИХОЛОГІЧНИХ НАСЛІДКІВ СТРЕСУ У ПОЛІЦЕЙСЬКИХ 127 Процик Л. С. МЕТОДИ САМОРЕГУЛЯЦІЇ РЕАКТИВНОЇ ТРИВОЖНОСТІ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ В УМОВАХ ВІЙНИ 131 Стасюк В. В., Дикун В. Г. ІЗРАЇЛЬСЬКА СИСТЕМА ОРГАНІЗАЦІЇ МОРАЛЬНО- ПСИХОЛОГІЧНОГО ВПЛИВУ 134 Супрун Д. М., Супрун М. О. ДУХОВНЕ ВИХОВАННЯ МАЙБУТНІХ СПЕЦІАЛЬНИХ ПСИХОЛОГІВ - ЗАПОРУКА ЇХНЬОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ УМІЛОСТІ ЯК ВИМОГА ЧАСУ..138 Тарасенко В. Ю. ПСИХОЛОГІЧНА ОСНОВА В РОБОТІ З ЧЛЕНАМИ СІМЕЙ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ВОЄННИХ ДІЙ 143 Татарінов Є. В. РОЛЬ СУБ’ЄКТНОСТІ ОФІЦЕРА В СУЧАСНІЙ ГІБРИДНО- ТЕРОРИСТИЧНІЙ ВІЙНІ 146 Торічний О. В. ВИКОРИСТАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ МЕТОДІВ НАВЧАННЯ У ФОРМУВАННІ УПРАВЛІНСЬКИХ КОМПЕТЕНЦІЙ МАЙБУТНІХ ОФІЦЕРІВ-ПРИКОРДОННИКІВ 149 Тушко К. Ю., Дияк В. В. ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОЦЕСУ АДАПТАЦІЇ ОФІЦЕРІВ- ПРИКОРДОННИКІВ НА ПЕРВИННИХ ПОСАДАХ У ПРИКОРДОННИХ ПІДРОЗДІЛАХ 153 Харитинський А. А. ПСИХОЛОГІЧНИЙ ЗМІСТ СУБ’ЄКТИВНОГО БЛАГОПОЛУЧЧЯ ОСОБИСТОСТІ СУЧАСНОГО ОФІЦЕРА 156 Чистяков С. А. СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ 159 Чорний А. М. ПСИХОЛОГІЧНА ГОТОВНІСТЬ СПІВРОБІТНИКІВ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ ДО ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ В УМОВАХ ВЕДЕННЯ ВІЙНИ В УКРАЇНІ 163 Швець Д. В. ОСОБИСТІСНІ чинники психологічнсу ГОТОВНОСТІ ПРАЦІВНИКА ПОЛІЦІЇ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ 165 Шинкаренко І. О. ПРОФІЛАКТИКА ОСОБИСТІСНИХ ДЕВІАЦІЙ ПРАЦІВНИКІВ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ 170 Юрченко Р. А. ВІКТИМОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ПРОФІЛАКТИКИ ВІДНОСНО ПОТЕРПІЛИХ ВІД НАСИЛЬНИЦЬКИХ СТАТЕВИХ ЗЛОЧИНІВ 173 СЕКЦІЯ 3: МЕДИКО-ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПРОФЕСІЙНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ПРАЦІВНИКІВ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ В УМОВАХ ВІЙНИ Бойко-Бузиль Ю. Ю., Єна О. А. СИСТЕМА МЕДИКО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ У ВІДОМЧИХ МЕДИЧНИХ РЕАБІЛІТАЦІЙНИХ ЦЕНТРАХ МВС УКРАЇНИ 176 Бондаренко-Берегович В. В. ПСИХОЛОГІЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПОЗИТИВНОЇ СОЦІАЛЬНО- ПСИХОЛОГІЧНОЇ АДАПТАЦІЇ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ ЯК СКЛАДОВА ПСИХОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ 180 Доценко В. В. ЩОДО ПРОБЛЕМИ ПРОФЕСІЙНОЇ РЕАДАПТАЦІЇ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ, ЯКІ БРАЛИ УЧАСТЬ У БОЙОВИХ ДІЯХ 184 Кожуиіко А. Р. ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПРАЦІВНИКІВ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ ПІСЛЯ ПСИХОТРАВМУЮЧИХ СИТУАЦІЙ 187 Макарова О. П. ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД ВОЄННОГО КОНФЛІКТУ 189 Мердова О. М. АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ НАДАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ПРАЦІВНИКАМ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ 193 Мохорєва О. М. ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ПРАЦІВНИКІВ ПОЛІЦІЇ В УМОВАХ ВІЙНИ 195 Поклад І. М. АДАПТАЦІЙНІ РЕСУРСИ ОСОБИСТОСТІ ЯК ОСНОВА ЇЇ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ 198 П’янківська Л. В. ОСОБЛИВОСТІ САЛЮТОГЕННОГО ПІДХОДУ У ПОДОЛАННІ НАСЛІДКІВ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ТРАВМАТИЗАЦІЇ ПРАЦІВНИКІВ ПОЛІЦІЇ 202 СупрунД. М. ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА ФАХІВЦЯ-ПСИХОЛОГА В КОНТЕКСТІ ВПЛИВУ ТРАНСФОРМАЦІЙ КРИЗОВОГО СУСПІЛЬСТВА В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ 206 Тютюнник Л. Л. АРТ-ТЕРАПІЯ У РОБОТІ ЗІ СТРЕСОМ 210 Федик А. О. ОСОБЛИВОСТІ НАДАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ, ПОСТРАЖДАЛИМ УНАСЛІДОК БОЙОВИХ ДІЙ


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.197 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА871737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Ширяєва Д. В. 
Еколого-ценотична диференціація лучної рослинності національного природного парку "Бузький Гард" / Д. В. Ширяєва // Укр. ботан. журн. - 2022. - 79, № 1. - С. 56-69. - Бібліогр.: 67 назв. - укp.

На прикладі національного природного парку "Бузький Гард" та прилеглих територій охарактеризовано різноманіття лучної рослинності для півночі степової зони в басейні р. Південний Буг. За допомогою кількісних методів класифікації (JUICE, модифікований алгоритм TWINSPAN) виділено сім фітоценонів лучної рослинності, що відповідають трьом асоціаціям, трьом угрупованням та одному дериватному угрупованню у складі шести союзів (Agrostion vinealis, Althaeion officinalis, Arrhenatherion elatioris, Convolvulo arvensis-Agropyrion repentis, Potentillion anserinae, Veronico longifoliae-Lysimachion vulgaris). Використано канонічний аналіз відповідностей (CCA), детрендований аналіз відповідностей (DCA) та екологічні шкали Я. П. Дідуха (2011) для визначення провідних екологічних факторів диференціації отриманих угруповань рослинності: змінність зволоження, загальний сольовий режим грунту, гідрорежим, аерація грунту, вміст карбонатів у грунті та освітлення. Охарактеризована рослинність відповідає шістьом типам біотопів за класифікацією EUNIS (R21, R22, R35, R36, R55, V38). Наведено фактори негативного впливу на лучну рослинність території, зокрема наслідки зміни традиційного землекористування в останні десятиліття. Режим менеджменту досліджених угруповань лучної рослинності передбачає викошування, помірне випасання та видалення деревно-чагарникової порослі за необхідності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.9-658.1-09 + Е0*88(45УКР) л64 Бузький Гард

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Горболіс Л. 
Звукова парадигма новели Василя Стефаника "Камінний хрест" / Л. Горболіс // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2022. - № 16. - С. 179-186. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Запропоновано новий погляд на організацію та структуру новели В. Стефаника "Камінний хрест", що зумовлює з'ясування інтермедіального питання в аналізі відомого твору письменника: єдність словесної та звукової палітри в художньому тексті прози новеліста. Мета роботи - вивчення крізь призму однієї новели загальної тенденції творчості В. Стефаника: синтезу літератури та мистецтва, дослідження методологічних підходів у трактуванні явищ інтермедійності в новелістиці класика нашого національного письменства. Для аналізу використано синтез принципів і методів наукового дослідження, передовсім інтертекстуального, порівняльно-типологічного, інтермедійного, поетологічного та бографічного. Потрактування новели В. Стефаника "Камінний хрест" крізь призму єдності в ній вербального та музично-звукових аспектів сприяє розумінню багатого смислами знаного твору письменника. Тому обраний поетичний аналіз кожної частини "Камінного хреста" є чи не найбільш прийнятним для дослідження текстової тяглості звуків і музики в загальній структурі новели. У процесі дослідження звукової парадигми твору В. Стефаника доведено його новаторську сутність, стильову своєрідність, модерну поетику, що безумовно позначалися на влучності та потужній енергетиці його словесного оформлення. У дослідженні досягнуто нове прочитання тексту новели В. Стефаника "Камінний хрест", уперше здійснено аналіз її звукового контуру, за допомогою якого розкодовано підтексти та приховані смисли твору. У такому новаторському підході запропоновано свіжий погляд на модерністські шукання українського автора: звук, музика, пісня, танець ідентифікують головного героя І. Дідуха, загалом психологізують текст твору. Одержані результати дослідження можуть бути використані у подальшому вивченні творчості В. Стефаника з позицій сучасного літературознавства, зокрема запропонований інтерпретаційний підхід - один із сегментів поліаспектного потрактування глибокого за змістом твору, що став уже класичним як у сфері освіти, так і в наукових студіях нинішніх дослідників творчості В. Стефаника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Стефаник В. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського