Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (12)Автореферати дисертацій (45)Книжкові видання та компакт-диски (39)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ДВОРЯНСЬК$<.>+<.>K=ЗЕМЛЕВОЛОДІННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 286
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Костюк М. П. 
Німецька колонізація на Волині (60-ті роки XIX ст. - 1914 р.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. П. Костюк; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. - Л., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Вперше в українській історіографії комплексно досліджується німецька колонізація на Волині, а також життя і діяльність німецької національної меншини даного регіону в 60-х роках XIX - на початку XX ст. Прослідковуються причини, динаміка і правові умови колонізації, процес формування німецького землеволодіння, особливості матеріальної культури, побуту та духовного життя волинських німців, їх впливу на етнічну структуру і соціально-економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)5 + Т3(4УКР=9ГЕР)5

Шифр НБУВ: РА302662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пиріг П. В. 
Нариси соціально-економічної історії Чернігівщини в другій половині ХVIIст. / П. В. Пиріг. - К. : Стилос, 1998. - 184 c. - Бібліогр.: с.128-182. - укp.

Монографія присвячена проблемам соціально-економічної історії одного з важливих, але малодосліджених регіонів України - Чернігівщині - у другій половині XVII ст. На основі використання широкого кола джерел висвітлено питання про землеволодіння, ремесла та промисли, торгівлю, досліджено становище народних мас.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-4Чер)46-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Затока В. В. 
Златопільська гімназія. Сторінки історії / В. В. Затока; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. - Кіровоград : РВГ ІЦ КДПУ ім. В.Винниченка, 1998. - 130 c. - укp.

Висвітлено історію розвитку освіти на Новомиргородщині XIX ст. Проаналізовано стан навчально-виховної роботи у Златопільській гімназії, що з Повітового Дворянського училища перетворилася на повну чоловічу класичну гімназію, традиції якої творчо використовуються і сьогодні у Новомиргородському ліцеї. Наведено відомості про історичні постаті, які працювали у гімназії протягом різного періоду: О.Тулуб, Г.Грушевського, О.Андрієвського, О.Русова, М.Зерова, а також про її випускників: О.Назаревського, Б.Лятошинського, В.Винниченка, П.Филиповича, В.Вікторова та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР4)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Орловський Б. М. 
Розвиток ринкових відносин в українському селі та земельна реформа початку XX ст. / Б. М. Орловський // Історія нар. госп-ва та екон. думки України. - 1998. - Вип. 30. - С. 71-79. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено основні напрямки поглиблення ринкових відносин, обумовлених земельною реформою початку XX ст. - розширення селянського приватного землеволодіння, зокрема, за допомогою Селянського банку, руйнування общин, а також зростання хутірських товарних господарств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4Укр)5 + У9(4Укр)320-183

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мойсієнко В.  
Рецепція ідей лібералізму в суспільно-політичній думці України другої половини ХІХ - початку ХХ ст. / В. Мойсієнко // Людина і політика. - 1999. - № 4. - С. 53-56. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто ліберальний напрямок в українській суспільній думці кінця ХІХ - початку ХХ ст., погляди його основних представників (М.Драгоманова, І.Петрункевича, М.Тугай-Барановського), основні напрями дворянського лібералізму. Проблемою "українського лібералізму" минулої епохи була недооцінка національного в системі світоглядних підвалин суспільства і ролі держави в співвідношеннях з іншими суспільно-політичними інститутами.


Ключ. слова: ліберальна концепція, земський опозиційний рух
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4Укр)506

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Краснікова О. М. 
Фінанси та кредит у сільському господарстві Лівобережної України епохи вільного підприємництва (1861-1917 рр.) : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.01.04 / О. М. Краснікова; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 17 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена становленню і розвитку фінансово-кредитної системи у сільському господарстві Лівобережної України після скасування кріпосного права. У даному дослідженні розглядаються причини виникнення, форми діяльності та зміст роботи місцевих відділень Дворянського і Селянського державних та акціонерних земельних банків, позичково-ощадних і кредитних товариств, волосних кас і сільських банків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР5)5 + У02(4УКР5)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бундак О. А. 
Аграрний розвиток Волинської губернії в 1795-1861 рр. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. А. Бундак; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л., 1999. - 16 c. - укp. - рус.

У дисертації досліджено історію Волині кінця XVIII-першої половини XIX ст., поширення російського господарювання в краї, еволюція основних галузей сільського господарства, форми землекористування та землеволодіння, промисли та зародження товарно-грошових відносин, становище селянства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)47-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Денисюк І. О. 
Дворянське гніздо Косачів / І. О. Денисюк, Т. О. Скрипка. - Л. : Акад. експрес, 1999. - 268 c. - Бібліогр.: 56 назв. - укp.

Висвітлено сторінки життя та творчості Л.Українки волинського періоду у зв'язках з найближчим оточенням, природою, народним побутом і фольклором цього краю. Вперше подано своєрідну галерею портретів сім'ї Косачів. Найбільшу увагу приділено Ларисі Косач (Лесі Українці), але водночас накреслено силуети матері письменниці - відомої громадської діячки, поетеси та прозаїка О.Пчілки, мецената української культури і дбайливого батька великої сім'ї П.Косача, побратима за пером - фізика, поета і прозаїка М.Косача (у літературі Михайла Обачного), сестри Лесі та її біографа, авторки фундаментальної "Хронології життя та творчості Лесі Українки" О.Косач-Кривинюк та ін. Наведено багато нових архівних письмових свідчень і фотографій, які опубліковано вперше.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Українка Л. 2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лата А. Т. 
Білики: історичне минуле в документах, спогадах і художніх творах : Іст. дослідж. / А. Т. Лата. - 2-е вид., доп. і доопрац. - К., 1999. - 90 c. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.

Пропонуються згадки про Білики і біличан в історичних документах та інших джерелах XVII - першої половини ХХ ст. Наведено дані про розвиток гуральництва на Полтавщині у 1722-1723 рр., про дворянське земське ополчення "Козаки" у 1812 р. Представлені деякі матеріали про участь біличан у Великій Вітчизняній війні, а також довідкові дані про Білики і Білицький район із енциклопедичних та інших видань сучасної доби. Значну увагу приділено висвітленню білецьких спогадів про Мате Залку, Ю.Яновського, Ю.Смолича, О.Ковінькі, П.Панча, В.П.Замкового, А.Головко, С.М.Варавку, Г.А.Гапона.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ПОЛ)-22 Білики

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Панишко Г. Т. 
Велике землеволодіння на Волині: 20 - 30-ті роки ХХ століття : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / Г. Т. Панишко; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. - Л., 1999. - 17 c. - укp. - рус.

Досліджується еволюція великої земельної власності на Волині, вплив аграрної реформи на розміри поміщицьких маєтків, форми і методи господарювання та роль великої земельної власності у виробництві товарної сільськогосподарської продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр346)61-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кривошея І. І. 
Потоцькі на Уманщині: перша половина ХІХ століття : Наук.-метод. матеріали до вивч. тем з історії України ХІХ ст. / І. І. Кривошея; Уман. держ. пед. ун-т ім. П.Тичини. - К. : Знання, 1999. - 33 c. - укp. - рус.

Висвітлюється історія магнатського роду Потоцьких на Уманщині. На грунті архівних джерел аналізуються такі важливі аспекти, як: процес дроблення маєтностей Потоцьких, демагнетаризація землеволодіння в Уманському повіті, участь у польському повстанні 1830-1831 рр. Наведено розпис роду Потоцьких, зокрема, Тульчинсько-Уманської лінії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)51 + Т214(4Укр)4-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гордуновський О. М. 
Поміщицькі господарства Правобережної України в умовах розвитку товарно-грошових відносин у першій половині ХІХ ст. : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О. М. Гордуновський; Донец. держ. ун-т. - Донецьк, 2000. - 20 c. - укp.

Проаналізовано процес становлення та еволюції дворянського землеволодіння на Правобережній Україні. Досліджено причини заборгованості поміщицьких маєтків та діяльність держави у напрямку підтримки нерентабельних помість. З'ясовано позитивні моменти, які спостерігалися в економіці України у першій половині XIX ст., під час переходу від феодально-кріпосницьких суспільних відносин до капіталістичних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)472-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Горін С. М. 
Православні монастирі Волині другої половини XV - середини XVII ст.: чисельність, статус, релігійно-культурні функції : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С. М. Горін; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. - Л., 2000. - 19 c. - укp.

Досліджено функціонування православних монастирів у Володимирському повіті Волинського воєводства з другої половини XV до середини XVII ст. На основі неопублікованих і опублікованих документальних джерел з'ясовано кількість монастирів і динаміку змін їх чисельності, соціальне коло та персоналії фундаторів і патронів монастирів, зміст "права подавання" як регулятора взаємин між патроном і монастирем, обсяг монастирського землеволодіння і кількість монастирських підданих, релігійні та загальнокультурні функції монастирів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-647.2 + Т3(4УКР346)4-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ботушанський В. М. 
Сільське господарство Буковини (друга половина ХIХ - початок ХХ ст.) / В. М. Ботушанський; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Золоті литаври, 2000. - 337 c. - Бібліогр.: 447 назв. - укp.

Розглянуто історію розвитку основної галузі економіки Буковини - сільського господарства у пореформений період у виробничому, соціально-економічному та політико-правовому аспектах. Висвітлено питання тривалої ліквідації залишків феодальної епохи, подано загальну характеристику стану галузі, змін у земельних угіддях, посівних площах, поголів'ї худоби. Значну увагу приділено земельному устрою, еволюції різних форм землеволодіння та землекористування. Показано основні прогресивні зрушення в рослинництві й тваринництві, посилення зв'язків галузі з ринком, а також роль лихварського і банківського капіталу, селянської кооперації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Скальський В. В. 
Про Указ Президента України "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки" / В. В. Скальський // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. Екон. науки. - Хмельницький, 2000. - N 3, ч. 1 (спец. вип.). - С. 79-81. - укp.

Розглянуто Указ Президента України та прокоментовано його основні пункти. Встановлено, що названий Указ сприятиме створенню великих приватних господарств, забезпечить захист права землеволодіння, а також забезпечить матеріальну підтримку пенсіонерам.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-183

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бочаров В. В. 
Изменение структуры крестьянского землевладения в юго-восточной Украине (1906 - 1916 гг.) / В. В. Бочаров // Вісн. Східноукр. держ. ун-ту. Іст. науки. - Луганськ, 2000. - № 2(24). - С. 31-35. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Проаналізовано роль переселенської політики царського уряду під час столипінської аграрної реформи в зміні структури селянського землеволодіння Південно-Східної України. Піддано сумніву твердження радянських дослідників щодо виключно насильницького характеру переселення. Доведено позитивний вплив останнього та вирішення проблем малоземелля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)523-211 + Х2(4Укр)52-623.131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Казьмирчук Г. Д. 
Історіографія руху декабристів : Курс лекцій для студ. іст. ф-тів. Ч. 1. Дореволюційне декабристознавство (1825 - 1917 рр.) / Г. Д. Казьмирчук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2000. - 170 c. - укp.

На підставі дореволюційної декабристознавчої літератури, особових архівних матеріалів вчених, які досліджували окремі проблеми руху декабристів, виявлено напрямки й окремі школи, котрі дозволяють проаналізувати рівень розвитку історіографії руху декабристів 1825 - 1917 рр. Розглянуто рух декабристів у дослідженнях дворянських істориків М.І.Богдановича і М.К.Шільдера, зародження Київської школи декабристознавства. Зроблено огляд революційно-публіцистичної літератури про діяльність "піонерів" опозиційного руху в Росії у 30 - 60-х рр. ХІХ ст., російської революційно-демократичної історичної думки про рух декабристів у другій половині ХІХ ст. - на початку ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)472-411я73-2 + Т1-1(2)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бочаров В. В. 
Столипінська аграрна реформа в Катеринославській і Харківській губерніях (1906 - 1916 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. В. Бочаров; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2001. - 19 c. - укp.

Досліджено період формування нової соціальної верстви селян-власників у Катеринославській та Харківській губерніях. Проаналізовано економічні наслідки даного процесу. Розглянуто особливості ліквідації общинного землекористування, формування дільничного землеволодіння, переселенську політику, агрономічний та фінансовий аспекти реформи, вплив даних явищ на зміну структури селянського землеволодіння і розвиток сільського господарства. Істотно доповнено уявлення про особливості ліквідації общинного користування землею та формування дільничого землеволодіння і пов'язаного з цим усунення черезсуміжжя та далекоземелля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ)523-211 + Т3(4УКР-4ХАР)523-211

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Темірова Н. Р. 
Поміщицьке господарство Херсонської губернії в другій половині XIX - на початку XX ст. / Н. Р. Темірова // Наук. пр. НаУКМА. (Миколаїв. філ.). - 2001. - 10. - С. 49-54. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Висвітлено характерні риси поміщицького господарства однієї з південноукраїнських губерній - Херсонської. Показано латифундійний характер поміщицького землеволодіння, втрату ним станового характеру, способи організації сільськогосподарського виробництва. Наведено приклади поміщицьких маєтків різних типів. За результатами проведеного дослідження зроблено висновок про рівень і темпи капіталістичної еволюції поміщицьких маєтків Херсонщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-3Хер)52-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Інженерна геодезія : Наук.-техн. зб. Вип. 45 / ред.: С. П. Войтенко; Київ. нац. техн. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2001. - 260 с. - укp.

Висвітлено питання теорії та практики інженерної геодезії, геоінформаційних систем і технологій, землеустрою, містобудування та прикладної математики. Викладено основні концепції проекту створення державного реєстру нерухомого майна в Україні. Розглянуто питання вдосконалення земельного кадастру за умов реформування земельних відносин. Описано особливості формування земельних відносин у приміській зоні. Охарактеризовано особливості правового регулювання землекористування за різних форм землеволодіння. Наведено методи динамічного програмування в аналізі економічної ефективності землекористування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д14я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж28573 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського