Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (91)Автореферати дисертацій (22)Книжкові видання та компакт-диски (47)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕБЮТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 517
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Сорокін Ю. М. 
Вегетативні механізми в дебюті розсіяного склерозу / Ю. М. Сорокін // Буков. мед. вісн.. - 1999. - 3, № 1. - С. 107-111. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Вивчено вегетативні реакції у 25 хворих з дебютом розсіяного склерозу (РС). Встановлено, що у хворих з різними типами вегетативної реактивності спостерігаються достовірні відмінності вираженості пірамідних, сенсорних розладів, ступеня тяжкості, інвалідизації та сумарного бала шкали пошкодження функціональних систем. Вегетативний тонус характеризувався значною активацією ерготропних і недостатністю сегментарних механізмів. Досягнення клінічного ефекту супроводжувалося нормалізацією співвідношення сегментарних симпатичних і парасимпатичних впливів у поєднанні зі зниженням активності надсегментарних механізмів регуляції вегетативного тонусу. Відсутність динаміки функціональних показників у дебюті РС корелює з ригідністю регуляторних механізмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Єфіменко В. М. 
Діагностика та терапія розсіяного склерозу і енцефаломієліту у дітей (клініко-інструментальні та імуногенетичні дослідження) : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.15 / В. М. Єфіменко; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 1999. - 35 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена розсіяному склерозу та енцефаломієліту у дітей. Вивчені особливості дебюту, ранні прояви, перебіг і прогноз розсіяного склерозу у дітей, його зв'язок з ретробульбарним невритом зорового нерва. Описані сучасні клінічні форми розсіяного енцефаломієліту у дітей. Приведені дані додаткових методів дослідження при розсіяному склерозі та енцефаломієліті: комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії, зорових викликаних потенціалів, а також імунологічних та імуногенетичних досліджень. Відображені особливості імунологічного стану в залежності від стадії розсіяного склерозу, порівняні з хворими на енцефаломієліт, відображена динаміка імунологічних показників у процесі перебігу розсіяного склерозу. Виявлені імуногенетичні особливості розсіяного склерозу з початком в дитячому віці і особливості його перебігу в залежності від сполучення HLA-антигенів у фенотипі. Запропоновано алгоритм обстеження при підозрі на розсіяний склероз у дітей. Визначено коло захворювань, з якими необхідно диференціювати розсіяний склероз. Обгрунтовані підходи до терапії і показані особливості лікування розсіяного склерозу та енцефаломієліту у дітей. Приведені дані вивчення катамнезу хворих на розсіяний склероз та енцефаломієліт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.016.25-3 + Р733.627.016.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Рак Л. І. 
Прогнозування перебігу та наслідків системного червоного вовчака у підлітків : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л. І. Рак; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 1999. - 20 c. - укp. - рус.

Вивчено еволюцію клінічних проявів та особливості церебрального синдрому при СЧВ у підлітків з урахуванням періоду статевого дозрівання. Встановлено, що найбільш злоякісний перебіг хвороби з високою активністю та полівісцеритами, важким ураженням ЦНС та несприятливим прогнозом спостерігається при дебюті СВЧ в ранньому та власне пубертатному періоді. Показані особливості психоемоційного статусу підлітків з СЧВ на різних стадіях захворювання. Виявлено, що із збільшенням тривалості захворювання та лікування у хворих спостерігається тенденція до погіршення пам'яті та уваги. Розроблений алгоритм прогнозування і оцінена ефективність його використання для найближчого та віддаленого прогнозу перебігу і наслідків СЧВ з урахуванням динаміки клінічних симптомів та їх сполучень, ефективності проводжуваної терапії і виниклих ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.603.51-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Винник М. І. 
Окремі аспекти патопсихології інволюційних психічних розладів у жінок / М. І. Винник // Буков. мед. вісн.. - 1999. - 3, № 4. - С. 35-39. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

На основі патопсихологічного (тест фрустраційної толерантності Розенцвейга та ММРІ) обстеження 26 жінок із проявами клімактеричного, 12 - посткастраційного синдромів і 25 - з інволюційними психозами показано зниження фрустраційної толерантності у всіх групах хворих щодо контрольної групи (10 жінок з фізіологічним перебігом клімактерію). За допомогою ММРІ виявлено домінування у хворих з інволюційною депресією тривожного афекту, що важливо з точки зору диференціальної діагностики вказаних станів і МДП із пізнім дебютом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-435

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Головач І. Ю. 
Ревматоїдний артрит та остеопороз: вплив віку дебюту захворювання та тривалості перебігу ревматоїдного процесу на структурно-функціональний стан кісткової тканини / І. Ю. Головач // Буков. мед. вісн.. - 1999. - 3, № 1. - С. 38-43. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

У 112 хворих на ревматоїдний артрит проаналізовано зміни структурно-функціонального стану кісткової тканини в залежності від тривалості процесу та віку початку захворювання за допомогою методів ультразвукової денситометрії на апараті "Achilles+", ехоостеометрії та рентгеноморфометричного аналізу. Встановлено, що суттєвий вплив на темпи втрат кісткової маси має тривалість ревматоїдного запалення. На зростання швидкості процесів рарефікації кісткової маси впливає також початок ревматоїдного артриту в період постменопаузи. Ранній дебют ревматоїдного артриту (у віці до 20 років) зумовлює швидкий розвиток остеопорозу та остеопенії без зростання швидкості втрат кісткової маси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ромашова Т. І. 
Психічні розлади у хворих на соматоформну вегетативну дисфункцію : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Т. І. Ромашова; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. - Х., 2000. - 19 c. - укp.

За допомогою клінічних, експериментально-психологічних та інструментальних методів вивчено психічні порушення у хворих на соматоформну вегетативну дисфункцію конституціональної вегетосудинної дистонії (КВСД). Виявлено зв'язок між варіантом неврозоподібних синдромів та особливістю вегетативних дисфункцій. Одержано дані про наявність маркерів у дебюті КВСД, які дозволяють прогнозувати перебіг даного захворювання. На підставі патогенетично обгрунтованого диференційованого підходу розроблено психотерапевтичні тактики, які дозволяють підвищити ефективність лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ніколаєнко В. Б. 
Стан ліпідного обміну та імунітету і корекція їх порушень у хворих на ювенільний ревматоїдний артрит : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В. Б. Ніколаєнко; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. - К., 2000. - 20 c. - укp.

Визначено особливості сучасного клінічного перебігу та визначальні діагностичні критерії ювенільного ревматоїдного артриту (ЮРА) залежно від форми та варіанти дебюту захворювання. Досліджено у дітей, хворих на ревматоїдний артрит (РА), основні показники клітинного імунітету з урахуванням форми та ступеня активності захворювання, а також вміст Т-клітин з gamma delta-поверхневими рецепторами, що мають високу специфічність до білків теплового шоку, стресорних білків. Вивчено особливості порушень внаслідок ЮРА ліпідного складу сироватки крові та мембран еритроцитів. Проаналізовано взаємозв'язок між порушеннями ліпідного обміну та змінами імунологічної реактивності організму у дітей, хворих на РА. Оцінено динаміку основних показників стану ліпідного обміну та імунітету у хворих на ЮРА під впливом комплексної терапії з застосуванням вітчизняного препарату "Теком". Обгрунтовано призначення та оцінено терапевтичну ефективність застосування у комплексній терапії дітей, хворих на РА, препаратів, що містять omega-3 поліненасичені жирні кислоти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.180.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Павлюк П. О. 
Дебютантна сексуальна дисфункція у чоловіків: психосоматичні співвідношення і психотерапія : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.16 / П. О. Павлюк; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. - К., 2002. - 19 c. - укp.

Проведено всебічне обстеження з використанням системного підходу 100 чоловіків із дебютантним порушенням сексуальної функції та їх дружин. Виявлено психосоматичні співвідношення за різних форм дебютантної сексуальної дисфункції у чоловіків, причини, механізми розвитку та прояви різних варіантів обумовленої нею сексуальної дисгармонії подружньої пари. Запропоновано концепцію формування психосоматичних розладів, яка базується на взаємодії конфлікту з особистістю. Розроблено критерії диференційної діагностики клінічних форм дебютантної сексуальної дисфункції та високоефективну систему психотерапевтичної корекції подружньої дезадаптації за даної патології у чоловіка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Чабан О. С. 
Аналіз сучасних зарубіжних і вітчизняних досліджень продромального періоду ендогенних захворювань / О. С. Чабан, С. І. Євчук, Т. О. Рокета // Архів психіатрії. - 2003. - 9, № 2. - С. 40-45. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Представлены новейшие зарубежные и отечественные исследования доклинической диагностики признаков эндогенного заболевания в целом и первого психотического эпизода в частности. Поставлены вопросы эффективности терапевтического вмешательства на ранних этапах психических расстройств и его влияния на дальнейшее течение и исход патологического процесса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-435

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ковалева Н. В. 
Особенности клинического течения нервной анорексии / Н. В. Ковалева // Архів психіатрії. - 2003. - 9, № 3. - С. 122-123. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Обстежено 104 пацієнтки з нервовою анорексією. Виділено два варіанти перебігу захворювання: один з них несприятливий, важкокурабельний, його можна розглядати як дебют шизофренії, другий варіант сприятливий, перебігає без порушення соціальної адаптації. Окремі особи вкладаються в межах істероїдної психопатії або акцентуації. Лікування слід проводити диференційовано, з урахуванням типів перебігу розладу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-57

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Варбанець П. 
Владний дебют Партії справедливості розвитку Туреччини: від вузькопартійних задач до загальнодержавної політики / П. Варбанець // Дослідж. світ. політики : зб. наук. пр. - 2003. - Вип. 22. - С. 80-98. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(5Тур)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69723 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Головченко В.  
Дебют новітньої української дипломатії на Паризькій мирній конференції 1919 р. / В. Головченко // Київ. старовина. - 2003. - № 6. - С. 3-27. - укp.

Розглянуто аспекти діяльності членів Надзвичайної дипломатичної місії Української народної республіки (УНР), направлені на здобуття міжнародного визнання України, проаналізовано причини, що завадили її дипломатичному прориву. Наведено листи ревізора військових місій УНР О.Жуковського до М.Грушевського про діяльність Паризької мирної конференції.

Рассмотрены аспекты деятельности членов Чрезвычайной дипломатической миссии Украинской народной республики (УНР), направленные на снискание международного признания Украины, проанализированы причины, препятствовавшие её дипломатическому прорыву. Приведены письма ревизора военных миссий УНР А.Жуковского к М.Грушевскому о деятельности Парижской мирной конференции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-6 + Х913.129(4УКР)6г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Амосова К. М. 
Лікування гострого інфаркту міокарда у пацієнтів з елевацією сегмента ST в дебюті захворювання. (Головні положення рекомендацій робочої групи Європейського карділогічного товариства, 2003 р.) / К. М. Амосова, Л. О. Ткаченко // Серце і судини. - 2003. - № 2. - С. 16-27. - Бібліогр.: 54 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Марчук Т. Є. 
Типи дебютів і перебігу посттравматичних стресових розладів та стійких змін особистості після перенесеного катастрофічного переживання (клініка, діагностика) : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Т. Є. Марчук; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2003. - 20 c. - укp.

З використанням комплексу клініко-психопатологічних, клініко-статистичних і експериментально-патопсихологічних методів вивчено в динаміці та детально описано клініку посттравматичних стресових розладів (ПТСР), на етапах дебюту, розгорнутої картини розладу та стадії його клінічного ускладнення - стійких змін особистості після перенесеного переживання (СЗОППКП), запропоновано критерії диференціальної діагностики. Встановлено достовірну кореляцію між певними типами дебюту та клінічними варіантами перебігу ПТСР. Показано, що серед комплексу чинників, які сприяють виникненню ПТСР, одну з провідних позицій займають певні типи вираженої акцентуації особистості. У випадку несприятливого перебігу ПТСР майже у третини пацієнтів розвиваються СЗОППКП, які можуть мати певні клінічні варіанти перебігу. Визначено, що рання диференційна діагностика на етапі дебюту та встановлення клінічного прогнозу ПТСР за розробленими критеріями його клінічних варіантів сприятиме створенню оптимальних комплексів лікувально-профілактичних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Карета С. О. 
Інсультоподібний перебіг запальних процесів головного мозку та його оболонок (клініка, діагностика, лікування) : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.15 / С. О. Карета; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Детально висвітлено клініку інсультоподібних запалень процесів центральної нервової системи (ЦНС) - менінгітів, менінгоенцефалітів, абсцесів головного мозку, проаналізовано їх відмінності від типових випадків запальної патології ЦНС, визначено основні клінічні типи перебігу цієї патології, основні варіанти дебюту неврологічної симптоматики. Наведено дані допоміжних клініко-лабораторних, мікробіологічних методик, візуалізуючих методів дослідження (АКТ та магнітно-резонансна томографія(МРТ) головного мозку). На підставі аналізу одержаних даних указано причини існування випадків інсультоподібних запальних процесів ЦНС, установлено типові труднощі в діагностиці та чинники, що провокують помилкові діагнози гострого порушення мозкового кровообігу в цих хворих, важливих симптомів статусу хворих і даних допоміжних методів дослідження. На підставі аналізу випадків інсультоподібних запальних процесів ЦНС розроблено ефективний алгоритм ранньої діагностики запальних процесів головного мозку та його оболонок та їх диференційної діагностики від гострих порушень мозкового кровообігу. Запропонований алгоритм, який включає адекватний анамнез відносно загальноінфекційних проявів, кваліфікований огляд хворого, методи обстеження, проведення люмбальної пункції за розширеними показниками з дослідженням спинномозкової рідини, мікробіологічні методики надають можливість установити діагноз запального процесу ЦНС в найкоротші строки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Басок О. С. 
Прогностична роль інтерлейкінів при сальмонельозі у дітей раннього віку / О. С. Басок, О. М. Ольховська // Інфекц. хвороби. - 2005. - № 2. - С. 56-58. - укp.

Представлено результати дослідження кількісного вмісту інтерлейкінів IL-1бета, -2, -4, -6, -8 крові дітей, хворих на сальмонельоз, в дебюті захворювання. Визначено декілька типів інтерлейкінової реакції. Встановлено прогностичне значення прозапальних і протизапальних інтерлейкінів.

Представлены результаты исследования количественного содержания интерлейкинов IL-1бета, -2, -4, -6, -8 крови детей, больных сальмонеллезом, в дебюте заболевания. Определены несколько типов интерлейкиновой реакции. Установлено прогностическое значение провоспалительных и противовоспалительных интерлейкинов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.121-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Маковецька Т. І. 
Значення спадкової схильності в реалізації виразкової хвороби у жінок / Т. І. Маковецька, Л. Є. Ковальчук // Галиц. лікар. вісн.. - 2005. - 12, № 1. - С. 49-51. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Зазначено, що виразкова хвороба (ВХ) асоціюється з певними спадковими факторами, визначення яких можна використовувати на етапі донозологічної діагностики для виявлення осіб з підвищеним ризиком виразкоутворення. Досліджено 125 жінок і 45 чоловіків з ВХ. Для жінок є характерним більш пізній, у порівнянні з чоловіками вік виразкового дебюту. Спадкова схильність до ВХ у жінок виявляється дещо нижчою, ніж у чоловіків. ВХ у матері може маніфестувати пізніше, ніж у нащадків з дебютом у перименопаузі. Висока ймовірність виникнення захворювання у родичів II ступеня спорідненості існує у разі спадково обтяженої по батьківській лінії ВХ. Дисперсність генеалогічних характеристик, що спостерігається у виразкових хворих різної статі, свідчить про різну ступінь генетичної участі в реалізації ВХ у жінок і чоловіків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Петров А. В. 
Морфологические и функциональные характеристики лимфоцитов различного CD-фенотипа у больных ревматоидным артритом / А. В. Петров // Тр. Крым. гос. мед. ун-та. - 2005. - Т. 141, ч. 5. - С. 144-152. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

При проведенні імунологічного дослідження 412 хворих на ревматоїдний артрит (РА) і 52 осіб контрольної групи, що включало оцінку текстури гетерохроматину ядер, визначення розмірів і кількості аргентофільних ядерцеутворювальних районів, розмірів та структури ядерець, розмірів ядер лімфоцитів різного CD-фенотипу, вивчення частоти експресії на їх поверхні маркерів активації (CD25 и Fas-рецептора), ступеня їх проліферативної відповіді на мітогени і здатності до Fas-індукованого апоптозу, одержано дані про переважну активацію CD4+- і СD8+-лімфоцитів при РА і менш виражену активацію CD19+-лімфоцитів. Встановлено, що підвищення активності імунних клітин спостерігається в усі часові фази захворювання, але найбільш виражена у дебюті хвороби. У пізньому періоді захворювання відмічаються ознаки функціонального виснаження натуральних кілерів.


Ключ. слова: ревматоидный артрит, иммунология, лимфоциты, морфология
Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж13130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Борисова Т. П. 
Морфологічні особливості гострого гломерулонефриту з нефритичним синдромом у дітей / Т. П. Борисова // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - № 3. - С. 19-24. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Ключ. слова: острый гломерулонефрит, нефритический синдром, дети, морфология, клинико-морфологические корреляции
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.112-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Білецький О. І. 
Шахи : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / О. І. Білецький; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К. : Знання України, 2005. - 104 c. - Бібліогр.: с. 96-103. - укp.

Наведено відомості щодо історії та умов виникнення шахової гри, розкрито теоретичні засади її стратегії та тактики, типових позицій і техніки гри на різних стадіях партії: в дебюті, мітельшпілі та ендшпілі відповідно до етапу шахової підготовки та класу гравця, набутого їм практичного досвіду застосування теоретичних знань у реальній турнірній практичній діяльності.

Приведены сведения об истории и условиях возникновения шахматной игры, раскрыты теоретические основы ее стратегии и тактики, типовых позиций и техники игры на разных стадиях партии: в дебюте, мительшпиле и эндшпиле на основании этапа шахматной подготовки и класса игрока, приобретенного им практического опыта применения теоретических знаний в реальной турнирной практической деятельности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.81 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665228 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського