Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (78)Тематичний інтернет-навігатор (7)Наукова електронна бібліотека (173)Автореферати дисертацій (604)Книжкові видання та компакт-диски (2635)Журнали та продовжувані видання (187)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕКОНОМІЧНА$<.>+<.>K=КОНКУРЕНЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5458
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Яромій Р. М. 
Агротехнічна і економічна ефективність способів обробітку грунту, добрив, заходів догляду за посівами кукурудзи / Р. М. Яромій // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 2. - С. 22-24. - укp.

Встановлено, що заміна оранки грунту на глибину 25-27 см обробітком культиватором КПЕ-3,8 на 12-14 см суттєво не вплинула на його агрофізичні властивості та біологічну активність, але призвела до більшої забур'яненості посівів. На полях з відносно високою родючістю грунту та низькою забур'яненістю є можливість заміни оранки мілким плоскорізним обробітком. Це веде до зменшення прямих затрат, витрат палива та енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325 + П212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Терес В.  
Актуалізація ролі сім'ї в економічному вихованні учнів / В. Терес // Людинозн. студії / Дрогобиц. держ. пед ун-т ім. І.Франка. - 2000. - Вип. 1(9). - С. 140-150. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено роль сім'ї в економічному вихованні учнів, яке є складовою економічної культури, проаналізовано зв'язок із іншими напрямками виховання, з'ясовано на основі проведеного анкетування економічну поінформованість школярів і джерела цієї інформації. Вивчення анкет засвідчило незадовільну компетентність батьків щодо змісту економічної освіти і виховання дітей, що є, вірогідно, закономірним для країн перехідної економіки. Аргументовано висновок, що для повноцінного включення особистості в економічну структуру необхідна якісна економічна освіта членів суспільства - учителів, батьків і дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.357

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дахно І. І. 
Антимонопольне право : Курс лекцій / І. І. Дахно. - К. : Четверта хвиля, 1998. - 350 c. - укp.

Розглядається предмет антимонопольного права, основні поняття з конкурентознавства, проблеми монополії на інтелектуальну власність, економічна конкуренція, законодавство з економічної конкуренції Європейського Економічного Співтовариства. Характеризується антимонопольне законодавство США та Великобританії, колишнього СРСР та незалежної України. Аналізується узгодження патентного і антимонопольного законодавств, недобросовісна конкуренція, реклама та антитрестівський імунітет у США. Висвітлюються причини грабіжницького ціноутворення, цінової дискримінації тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х830.142 я73 + Х839(4УКР)014.2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Яременко В. Г. 
Безопасность и феномен эволюции экономических систем / В. Г. Яременко // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 270-274. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Висунуто тезу про необхідність конкретно-історичного підходу до проблем безпеки за умов соціально-економічної нестабільності фундаментального рівня. Обгрунтовано існування причинно-наслідкового зв'язку між рівнем безпеки та темпами соціально-економічної еволюції. Наголошено, що надмірна стабільність системи є передумовою її консервації та деградації. Введено поняття "оптимального рівня безпеки", що розкривається через мікроекономічну модель рівноваги суб'єкта. Показано вирішальну роль відновлення статутно-субординуючої структури господарчої діяльності у досягненні оптимальної рівноваги між порядком і розвитком за часів ринкової трансформації. Розкрито специфічні механізми впливу інноваційних процесів на періодичні коливання рівня безпеки суб'єктів системи, що розвивається. Запропоновано декілька перспективних теоретичних підходів, які можуть служити ключем до розуміння процесів у сфері економічної безпеки. Доведено необхідність вирішення найбільш гострих проблем особистої економічної безпеки громадян як попередньої передумови переходу до стадії стабільного соціально-економічного зростання.


Ключ. слова: економічна безпека, соціально-економічна нестабільність, еволюція, конкретно-історичний підхід, статутно-субодинуюча структура господарчої діяльності, оптимальний рівень безпеки, господарські системи
Індекс рубрикатора НБУВ: У01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Довгаль Е. А. 
Внешнеэкономические стратегии трансформационной экономики Украины / Е. А. Довгаль // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 286-293. - рус.

Проаналізовано найбільш можливі моделі напрямів зовнішньоекономічного розвитку економіки України та зроблено висновок про те, що надмірне акцентування політичної мети призводить до загублення економічної ефективності, а поступове та цілеспрямоване досягнення Україною економічної ефективності зумовлює укріплення її економічної незалежності за умов глобалізації процесів міжнародної економічної інтеграцїї.


Ключ. слова: трансформаційна економіка, економічна ефективність, зовнішньоекономічна стратегія, економічна незалежність, глобалізація
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Селінков С.  
Вплив економічного і валютного союзу країн-членів ЄС на приватнопідприємницьку діяльність у Західній Європі / С. Селінков // Людина і політика. - 1999. - № 4. - С. 57-60. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто питання створення економічного валютного союзу країн-членів ЄС, його переваги, політику ЄС стосовно ЕВС, фактори, що впливають на рішення підприємств перейти до використання єдиної валюти євро у перехідний період. Зроблено висновок, що поява єдиної грошової одиниці дозволить західноєвропейським підприємствам значно економити на видатках, пов'язаних з обігом.


Ключ. слова: економічний валютний союз, ЄС, конкуренція
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)826

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Царенко О. М. 
Вплив родючості грунту на ефективність землекористування / О. М. Царенко, Н. А. Мішньова; Сум. держ. аграр. ун-т. - Суми : Унів. кн., 1999. - 51 c. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглядається економічна необхідність підвищення родючості грунтів в умовах переходу до ринкових відносин. Пропонуються шляхи підвищення якості сільськогосподарської продукції на основі удосконалення організаційно-економічного механізму права власності на землю. Наведено еколого-економічний аналіз агропромислового виробництва, а також досліджується вплив екологічного фактора на оцінку земель.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.6(2УКР-4СУМ),021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589075 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Клевер П. Ф. 
Вправи до тому "Економічна теорія політики" / П. Ф. Клевер; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : Вид. центр "Київський ун-т", 1999. - 289 c. - укp.

Розглянуто питання альтернативного вибору, властивостей правила більшості. Визначено критерії ідеального правила голосування, стратегічної поведінки під час голосування, оподаткування голосуючих для виявлення інших преференцій, процедури прийняття рішення зі страхуванням. Наведено моделі міжпартійної конкуренції, політиків як виборців, а також витрати на участь у виборах у трипартійній системі, багатопартійну модель тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015 + У01,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лазня И.  
Всеобщий закон собственности / И. Лазня, В. Рыбалкин // Экономика Украины. - 2001. - № 9. - С. 43-50. - рус.

Обгрунтовано існування загального закону власності як загального економічного закону, розглянуто його сутність, зміст, протиріччя та функції. Доведено, що головною функцією закону власності як стійкого, причинно-наслідкового зв'язку "потреби - власність" є функція саморозвитку сутнісних сил людини, а тому саморозвитку людства, суспільства. Показано, що вказану вище функцію закон власності здійснює не безпосередньо, а через усю сукупність (систему) економічних законів. Саме загальний закон власності визначає не лише сенс будь-якої діяльності людей, а й внутрішню логіку історичного процесу розвитку виробничих відносин, відносин власності, отже вся економічна та суспільна діяльність людей підвладна "закону законів" - загальному закону власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Всеукраїнська міжнародна християнська Асамблея "Заповідь нову даю вам: любіть один одного" (Іоан, 13,34) : Наук.-практ. конф., Київ, 17-18 лют. 1998 р.: Доп., повідомл. / Всеукр. міжнар. церков.- громад. ком. з відзначення 2000-ліття Різдва Христового, "Заповідь нову даю вам: любіть один одного" (Іоан, 13,34) Всеукраїнська міжнародна християнська асамблея. Науково- практична конф. (1998; Київ). - К., 1998. - 320 c. - укp.

Розглядаються проблеми єдності українського православ'я, духовність у контексті сучасних наукових концепцій, християнська моральна доктрина і національно-культурне відродження України. Висвітлюються питання формування національної самосвідомості і православні братства в Україні, участь військового духовенства у боротьбі за волю України, економічна політика Радянської влади щодо церкви в Україні у післявоєнний період. Досліджується вплив християнства на розвиток культури, на процес українського державотворення. Особливу увагу приділено сімейному питанню, зокрема, аналізуються актуальні проблеми сучасного сімейного виховання дітей на основі християнських цінностей, духовні основи виховання молоді в сучасних умовах української родини, а також психологічні проблеми сімейного виховання через призму християнської моралі тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Вісник Львівської комерційної академії. Сер. економічна. Вип. 7 / ред.: Я. А. Гончарук. - Л., 2000. - 270 с. - рус.

Розглянуто проблеми типологізації та кліометричного аналізу систем економічного оцінювання в перехідних економіках, інституціональні аспекти принципів розподілу доходів, тенденції сучасного розвитку вільних економічних зон. Висвітлено організаційні структури менеджменту в підприємствах і господарських одиницях громадського харчування споживчої кооперації, особливості аудиту операцій вексельного обігу, типи замовників і критерії їх оцінки у аудиторському процесі. Показано значення інноваційного типу мислення в системі управління підприємством, висвітлено нетрадиційні форми кооперації у сільському господарстві зарубіжних країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69765/Ек. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Вісник Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна. Сер. Економічна. N 482 / ред.: С. Г. Галуза. - Х., 2000. - 321 с. - укp. - рус.

Рассмотрены особенности социальной защиты населения в условиях трансформационного кризиса, концептуальные основы экономической безопасности предприятия, а также некоторые аспекты совершенствования стратегического управления компанией. Отдельные статьи посвящены эффективности повышения конкурентоспособности продукции на внутреннем и международном рынках, эволюционной экономической теории, факторам формирования и развития системы денежно-кредитного регулирования в переходной экономике, торговому посредничеству, а также принципам факторного анализа колебаний курсов на мировом валютном рынке.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Вісник Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна. Сер. Економічна. N 508 / ред.: С. Г. Галуза. - Х., 2001. - 357 с. - (Сер. екон; N 508). - укp.

Розглянуто актуальні проблеми теорії та практики трансформаційної економіки, реформування відносин власності, первісного нагромадження капіталу, економічної безпеки та тіньової економіки. Значну увагу приділено деяким аспектам функціонування вільних економічних зон в Україні, інвестиційній діяльності органів місцевого самоврядування, грошово-кредитному забезпеченню ринкових транзицій економіки нашої країни, а також інформаційному забезпеченню облікового процесу зовнішньоторговельних операцій підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Географічні науки (Економічна і соціальна географія, країнознавство) / ред.: П. В. Луцишин. - Луцьк, 2001. - 178 с. - (Наук. вісн. Волин. держ. ун-ту ім. Л.Українки; Вип. 2). - укp.

Розглянуто питання розвитку промисловості, сільського господарства, сфери послуг, зовнішньоекономічної діяльності Волині на межі тисячоліть. Проведено асоціативний аналіз інтегрального потенціалу економіко-географічного положення точкових елементів територіальних структур. Проаналізовано роль освіти в економічному зростанні країн Південно-Східної та Східної Азії. Значну увагу приділено соціальним проблемам молоді Франції, а також діяльності світових культурно-релігійних центрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У040я54 + У049(4Укр-4Вол)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Антоненко Л. О. 
Державне регулювання економіки: методологічні та організаційно-правові аспекти : Лекція / Л. О. Антоненко, Н. І. Шиян; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 1999. - 38 c. - Бібліогр.: 21 назв. - укp. - рус.

Висвітлюються методологічні основи державного регулювання на макрорівні, розглядається досвід застосування їх в світовій практиці. Розкриваються особливості перехідного періоду в агропромисловому комплексі України. Велика увага приділяється поняттям: "економічна система", "ринкова економіка", "перехідний період", взаємозв'язок їх з державним управлінням і його місце в них.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)21,0 + Х819(4Укр)120.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Жуйков Г. Є. 
Еколого-економічна оцінка ефективності захисних лісових насаджень в зонах основних водосховищ степу України / Г. Є. Жуйков, М. М. Куниця // Зрошув. земл-во. - 1998. - № 41. - С. 84-86. - укp.

Наведно результати комплексної еколого-економічної оцінки корисних функцій лісу, що свідчать про переважаючу значимість екологічних та рекреаційних функцій лісів над їх сировинними функціями.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: П347.161,9,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кальман О. Г. 
Економічна безпека держави та шляхи її забезпечення / О. Г. Кальман, Г. Ю. Дарнопих // Пробл. законності: Респ. міжвідом. наук. зб. - 2001. - Вип. 48. - С. 123-131. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69059 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Мунтіян В. І. 
Економічна безпека України / В. І. Мунтіян. - К. : КВІЦ, 1999. - 463 c. - Бібліогр.: 126 назв. - укp.

Представлено системне дослідження проблеми економічної безпеки держави, висвітлено її сучасний стан, оцінено рівні існуючих загроз економічній безпеці України та розглянуто їх взаємозв'язок, простежено динаміку змін за роки впроваджуваних реформ, визначено пріоритетність національних інтересів держави. Детально проаналізовано зміст основних джерел, що формують економічну безпеку України, а також її важливих складових, що безпосередньо впливають на рівень розвитку економічної системи держави. Наведено класифікацію національних економічних інтересів України та загроз її економічній безпеці, узагальнено індикатори для оцінки допустимого рівня загроз економічній безпеці. На підставі грунтовних досліджень запропоновано модель трансформації економічної системи держави в економіку складного типу, розкрито роль і значення для економічного зростання держави економічного потенціалу, зосередженого в оборонній сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Губський Б. В. 
Економічна безпека України: методологія виміру, стан і стратегія забезпечення / Б. В. Губський. - К., 2001. - 122 c. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Досліджено найактуальнішу проблему розвитку української держави - забезпечення її економічної безпеки. Розглянуто суперечливий вплив глобалізації як безперечний фактор формування національної програми економічної безпеки. Викладено нову концепцію економічної безпеки України з пріоритетом інноваційно-технологічної, інформаційної, інвестиційно-фінансової та енергетичної складових. Детально проаналізовано глибинні економічні та соціальні процеси, тенденції та закономірності формування та динаміки факторів, які складають внутрішню та зовнішню економічну безпеку України. Висвітлено ключові аспекти економічної безпеки інших країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Радзієвська В. М. 
Економічна безпека: взаємозв'язок науки та практики (на прикладі ринку цінних паперів) / В. М. Радзієвська // Наука та наукознавство. - 2000. - № 3. - С. 46-50. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Описано сучасний стан економіки України, її банківського сектора, фінансового ринку та ринку цінних паперів як найбільш динамічної його частини. Розглянуто основні проблеми економічної безпеки, її зв'язок з інфляцією, систему індикаторів, що характеризують граничні значення економічної безпеки. Приділено увагу проблемі пошуку індикаторів безпеки під час аналізу операцій комерційних банків з цінними паперами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського