Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (416)Книжкові видання та компакт-диски (2415)Журнали та продовжувані видання (231)
Пошуковий запит: (<.>U=П212$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3473
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Ananiev E. V. 
Complex Structure of Knobs and Centromeric Regions in Maize Chromosomes / E. V. Ananiev, R. L. Phillips, H. W. Rines // Цитология и генетика. - 2000. - 34, № 2. - С. 11-15. - Библиогр.: 21 назв. - англ.

Зменшення складності геному кукурудзи за допомогою інтрогресії окремих хромосом у геном вівса дозволило виділити та проаналізувати окремі ділянки здуття та центромерів хромосом. Ці ділянки особливо важко виділити та аналізувати, оскільки вони складаються з елементів, що повторюються, і присутні в усіх або кількох хромосомах кукурудзи. Система ліній, які було отримано у процессі міжвидового схрещування кукурудзи та вівса, забезпечила можливість порівняльного аналізу центромерних ділянок, здуттів та інших спільних елементів, які присутні у різних хромосомах кукурудзи. Відкриття розсіяного розподілу ретротранспозонних елементів серед блоків зв'язаних повторів у кукурудзи та кількох інших організмів свідчить про те, що ця особливість може бути основною для гетерохроматинної організації еукаріотів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*551.234 + П212.2-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Stelmakh A. F. 
Effect of Vrn and Ppd genes on frost resistance in bread wheat / A. F. Stelmakh, V. N. Musicz, V. I. Avsenin // Цитология и генетика. - 1998. - 32, № 6. - С. 59-62. - Библиогр.: 8 назв. - англ.

Домінантні алелі головних генів Vrn та Ppd, які по-різному інгібують яровизаційну потребу та фоточутливість м'якої пшениці, впливають на рівень морозостійкості. Ступінь пошкодження сходів тісно корелює з темпами та швидкістю ювенільного росту і відповідає рангам конкретних генотипів по прискоренню їх дат колосіння. У наборах конгенних та ізогенних ліній домінантний ген Vrn 1 спричиняє найбільш сильне зниження морозостійкості. Аналогічні ефекти домінантних генів Vrn 2 та Vrn 3 виявлені значно менше. Накопичення домінантних генів сприяє додатковому зниженню стійкості. Висока фоточутливість обумовлює наявність достатньої морозостійкості, а присутність домінантних Ppd генів знижує стійкість у відповідності до їх рівня інгібування фоточутливості. Даний ефект генів Ppd особливо чітко проявляється після можливих відлиг під час яровизації або загартування.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-317.5,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Казаков Є. О. 
Автоматичний ростомір для високорослих культур / Є. О. Казаков // Физиология и биохимия культур. растений. - 1999. - 31, № 6. - С. 474-476. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Описано ростомір для автоматичної реєстрації росту стебла та його міжвузлів такої високорослої рослини, як кукурудза. Ростомір містить блок вимірювання у вигляді ланцюгово-протяжного механізму з "датчиком росту" та блок реєстрації сигналів з їх обробкою за заданою програмою на мікрокалькуляторі БЗ-34.


Ключ. слова: лінійний ріст, стебло, кукурудза, ростомір, блоки вимірювання та реєстрації
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Амброзяк Ю. В. 
Агротехнічна ефективність допосівних і міжрядних обробітків при безгербіцидній технології вирощування кукурудзи / Ю. В. Амброзяк // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 2. - С. 19-21. - укp.

Встановлено, що за своїми агротехнічними та техніко-експлуатаційними показниками експериментальні культиватори для суцільного обробітку грунту з принципово новими робочими органами КОЗР-5,6 та КУН-5,6 (переобладнаний КЕН-5,6) значно кращі ніж КПС-4. Їх застосування для міжрядного обробітку дозволяє отримувати такі ж врожаї кукурудзи, як і при використанні гербіциду харнес.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Яромій Р. М. 
Агротехнічна і економічна ефективність способів обробітку грунту, добрив, заходів догляду за посівами кукурудзи / Р. М. Яромій // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 2. - С. 22-24. - укp.

Встановлено, що заміна оранки грунту на глибину 25-27 см обробітком культиватором КПЕ-3,8 на 12-14 см суттєво не вплинула на його агрофізичні властивості та біологічну активність, але призвела до більшої забур'яненості посівів. На полях з відносно високою родючістю грунту та низькою забур'яненістю є можливість заміни оранки мілким плоскорізним обробітком. Це веде до зменшення прямих затрат, витрат палива та енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325 + П212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Каленська С. М. 
Адаптивні технології вирощування тритикале і жита / С. М. Каленська, Г. В. Кононюк, О. А. Майстер // Землеробство. - 2000. - Вип. 74. - С. 86-90. - укp.

Вивчення інтегральних показників ефективності різних моделей технологій виробництва тритикале і жита за умов дії чинників довкілля показало, що найбільш адаптивними моделями є технології з застосуванням елементів інтенсифікації. Дослідження ефективності вирощування різних за біотипом сортів і ліній тритикале та жита, дало змогу виділити сорти з найвищим адаптивним потенціалом, який з успіхом реалізується в зоні Лісостепу України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.4-39(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ткачук К. С. 
Активність іонотранспортних систем клітин коренів кукурудзи за різних умов азотного живлення на початку онтогенезу / К. С. Ткачук, С. М. Ковальчук // Физиология и биохимия культур. растений. - 1999. - 31, № 4. - С. 276-280. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Під час вирощування кукурудзи методом водної культури на 0,5 дози суміші Хогленда - Арнона (контроль) і варіюванні в ній вмісту азоту від 3,75 до 30 мМ встановлено, що у ході адаптації рослин до дворазового зниження і підвищення дози азоту спостерігається збільшення ацидофікуючої активності клітин коренів. Найбільш значне її зростання, що супроводжувалося більшими інтенсивністю поглинання азоту, нітратредуктазною активністю коренів і накопиченням в них Fe і Zn та наростанням маси надземних органів, відмічено у разі дворазового збільшення дози азоту. Подальше її підвищення, як і повне виключення азоту з поживної суміші, викликало пригнічення досліджуваних процесів. Виявлено, що дефіціт і надлишок азоту в поживній суміші негативно впливають на активність редокс-системи клітин коренів.


Ключ. слова: кукурудза, азот, нітратредуктаза, ацидофікуюча активність коренів, редокс-потенціал
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-273.16,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Собко Т. А. 
Анализ генотипической структуры возделываемых в Украине сортов озимой мягкой пшеницы с использованием генетических маркеров / Т. А. Собко, А. А. Созинов // Цитология и генетика. - 1999. - 33, № 5. - С. 30-41. - Библиогр.: 28 назв. - рус.

Наведено результати вивчення особливостей компонентного складу запасних білків - гліадину та глютеніну - у сортів озимої м'якої пшениці, що були рекомендовані для вирощування в Україні в 1998 р. Ідентифіковано генотипи 67 сортів пшениці за шістьма гліадинкодуючими локусами - Gli 1A, Gli 1B, Gli 1D, Gli 6A, Gli 6B, Gli 6D, та трьома локусами, що кодують високомолекулярний глютенін - Glu A1, Glu B1, Glu D1. Встановлено існування зв'язку між рівнем якості зерна сортів та закономірністю розповсюдження алелей локусів, що кодують запасні білки. Показано, що генотип за гліадин- та глютенінкодуючими локусами пов'язаний з рівнем якості зерна сорту, що дозволяє використовувати цю систему генетичних маркерів як для ідентифікації генотипу та диференціації сортів, так і в селекції на якість зерна.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Жарінов В. І. 
Аналіз забезпеченості тепловими ресурсами вирощування рису в Україні / В. І. Жарінов, А. А. Ванцовський, В. М. Судін // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 22-24. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.3-280

Рубрики:
 Рис 

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Опара М. М. 
Беззмінне жито - один з унікальних дослідів світового землеробства / М. М. Опара, Л. Д. Глущенко, М. І. Гриб, М. М. Ампілогова // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 4. - С. 41-43. - укp.

Розглянуто стан ведення досліду беззмінне жито, який розпочато у 1884 році і який не втратив своєї актуальності в наш час, з агрономічної, екологічної та економічної точок зору.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.4-416

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бюлетень Інституту зернового господарства (Науково-методичний центр з проблем зернового господарства). N 14 / ред.: Є. М. Лебідь. - Д., 2000. - 76 с. - рус.

Розглянуто вплив способів основного обробітку на агрофізичні властивості грунту та врожай зеленої маси люцерни, погодних умов на ріст, розвиток і продуктивність озимої пшениці за різних строків сівби, гібридів і строків сівби на вологість зерна кукурудзи та енергозатратність виробництва. Висвітлено грунтозахисну роль найпростіших гідротехнічних споруд у системі контурно-меліоративного землеробства, біологічну пристосованість рослин ярого ячменю та вівса до умов навколишнього середовища, питому вагу деяких агротехнічних факторів у формуванні зернової продуктивності двох гібридів кукурудзи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж69763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Засуха Т. В. 
Біоенергетична оцінка технологій вирощування кормових і зернофуражних культур : Метод. рек. / Т. В. Засуха, М. М. Пономаренко, Д. П. Беліченко, Ю. І. Однорог, В. М. Смалиус; Ін-т розведення і генетики тварин УААН. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 22 c. - Бібліогр.: 6 назв. - укp. - рус.

На прикладі технології процесу вирощування кукурудзи на зерно приводяться розрахунки затрат сукупної енергії по окремих статтях при вирощуванні цієї культури. При цьому застосовані енергетичні еквіваленти основних засобів виробництва можуть бути використані як довідковий матеріал.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4я82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р83617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пишна О. О. 
Вивчення впливу ростостимулюючого препарату на вміст амінокислот паростків кукурудзи / О. О. Пишна, Н. І. Штеменко // Питання біоіндикації та екол. - Запоріжжя, 2000. - Вип. 5, № 2. - С. 40-47. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Показан высокий эффект стимуляции препарата "БАКМЕЛ", который является нестехиометричным соединением железа Fe(III) с этилендиаминдиянтарной кислотой кукурузы различных генетических форм. Изучен аминокислотный состав белка и пула свободных аминокислот первичных листьев кукурузы, показана генетическая зависимость процесса накопления свободных аминокислот в условиях ростостимуляции, замечено увеличение лизинбагатых белков, свободных аспарагина и глутамина.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-272.537.8,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мусіяка В. К. 
Вивчення фізіологічної активності різних партій регулятора росту емістиму / В. К. Мусіяка, Т. І. Григорюк // Физиология и биохимия культур. растений. - 2001. - 33, № 1. - С. 3-9. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено дію чотирьох партій регулятора росту емістиму на схожість насіння та ріст проростків різних сортів пшениці та ячменю, а також на приріст довжини колеоптилів пшениці та маси сім'ядолей огірка. Встановлено, що вивчені препарати за фізіологічною дією неоднорідні, тому авторам розробки емістиму необхідно ретельно стандартизувати його хімічний склад.


Ключ. слова: регулятори росту, емістим, пшениця, ячмінь, сільське господарство
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*334.23 + П212.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Каленська С. М. 
Використання озимого тритікале в зеленому конвеєрі / С. М. Каленська // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 5. - С. 8-11. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено результати досліджень з використання сортів озимого тритікале на зелений корм: АДМ 5, АДМ 8, АДМ 9, АД 52, АД 15, АД 44, АД 52, АД 3/5, АДП 2, Мально, Ягуар, Поліський 4, Поліський 7, аналіз продуктивності посівів, їх кормової цінності у порівнянні з озимим житом і пшеницею.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.910.3-4(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Тараненко Л. К. 
Використання інбредних ліній в гетерозисній селекції гречки / Л. К. Тараненко, О. О. Смолка // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 3. - С. 4-5. - укp.

З урахуванням біологічних особливостей розмноження гречки, зумовлених чітко вираженою системою самонесумісності, встановлено, що використання ефекту гетерозису в селекційних програмах є можливим у двох основних напрямках: шляхом створення сортів-синтетиків багаторазового використання гетерозису в ряді генерацій та сортолінійних і міжлінійних гетерозисних гібридів одноразового використання гетерозису.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-314

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Аверчев О. В. 
Вирощування гречки в рисовій сівозміні / О. В. Аверчев // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 33-36. - укp.

Доведено доцільність розміщення гречки в основних посівах рисової сівозміни. Врожайність гречки сорту Шатиловська-5 за три роки досліджень в середньому становила 22,5 ц/га, а найбільш перспективним був посів у другій декаді липня рядковим способом з нормою висіву 90 кг/га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Колючий В. Т. 
Влияние естественного отбора на частоту аллелей глиадинкодирующих локусов и их ассоциаций в искусственно созданной гибридной популяции озимой пшеницы / В. Т. Колючий, А. А. Созинов // Цитология и генетика. - 2000. - 34, № 2. - С. 32-38. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Схрещенням п'яти сортів озимої м'якої пшениці (Білоцерківська 47, Іллічівка, Киянка, Миронівська 808, Поліська 70) за повною схемою створено гібридну популяцію, в якій виникла гетерогенність за п'ятьма гліадинкодуючими локусами. Проаналізовано частоту алелів даних локусів та їх асоціацій після двох, чотирьох і десяти років пересіву. Внаслідок репродукції популяції змінилось співвідношення алелів за всіма вивченими локусами. Стійку тенденцію до зростання частоти проявив алель Gli lA5, невелику - Gli lDi і достатньо суттєву - Gli 6ФЗ. Частка алеля Gli 6D2 збільшилась тільки після десяти років репродукції популяції. Поєднання алелів за двома, трьома і п'ятьма локусами було невипадковим. Переважають частоти асоціацій алелів, що характерні для батьків популяції, за винятком Іллічівки, над новоствореними сполученнями. З'ясовано можливі причини цього явища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*446.2 + П212.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Барсукова В. С. 
Влияние избытка кадмия на содержание макро- и микроэлементов у контрастных по устойчивости сортов пшеницы / В. С. Барсукова, О. И. Гамзикова // Физиология и биохимия культур. растений. - 2000. - 32, № 1. - С. 47-54. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

За умов лабораторних та вегетаційних дослідів вивчено вплив підвищених доз кадмію на вміст елементів у контрастних за стійкістю до кадмію сортів твердої та м'якої пшениці. Встановлено, що у фазі кущіння за умов підвищеної концентрації кадмію у поживному середовищі знижується вміст азоту, фосфору, калію та мангану в листках і корінні, а міді та цинку - у листках незалежно від видової належності та ступеня стійкості сорту. У фазі повної стиглості вплив кадмію виражено зменшенням вмісту міді та мангану в зерні незалежно від видової належності в обох групах стійкості, а також заліза, кальцію - тільки у нестійких до кадмію сортів. Сорто- та видоспецифічні особливості хімічного складу пшениці дають можливість дійти висновку про необхідність врахування фізіолого-біохімічних і генетичних особливостей сільськогосподарських культур під час вирощування рослинної продукції за умов кадмієвого забруднення.


Ключ. слова: Triticum aestivum L., Triticum durum Desf., кадмий, макро- и микроэлементы, устойчивость
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.2 + П212.1-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Авксентьева О. А. 
Влияние картолина-2 на белоксинтезирующую систему проростков озимой пшеницы в условиях водного стресса / О. А. Авксентьева, Л. А. Красильникова, Ю. А. Садовниченко // Физиология и биохимия культур. растений. - 1998. - 30, № 5. - С. 386-390. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

За умов дефіциту вологи в листках проростків 2 сортів озимої пшениці (Харківська-81 і Напівкарлик-3) знижується загальний вміст білка, нуклеїнових кислот, цитокінінів та активність аміноацил-тРНК-синтетаз. Одночасно збільшуються протеолітична активність і вміст вільних амінокислот. Антистресовий препарат картолін-2 зменшує негативну дію водного стресу. Встановлено, що механізм протекторної дії картоліну пов'язаний не тільки з прямою активацією синтезу білка, а й опосередковано - зі стимуляцією утворення цитокінінів, які, в свою чергу, активують білковий синтез.


Ключ. слова: водный стресс, картолин-2, белоксинтезирующая система, белки, аминокислоты, цитокинины
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.111 + П212.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського