Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕМФІТЕВЗИС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Бусуйок Д.  
Правові засади імплементації понять "емфітевзис" та "суперфіцій" у земельне право України: сучасний стан та перспективи розвитку / Д. Бусуйок // Право України. - 2006. - № 8. - С. 102-104. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х831.42 + Х859(4УКР)111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Молодь в університетській науці : зб. тез Щоріч. наук. конф. студ. Хмельниц. ун-ту упр. та права, 30 берез. 2007 р., Хмельницький / Хмельниц. ун-т упр. та права. - Хмельниц., 2007. - 123 c. - укp.

Наведено результати досліджень з історії та теорії держави та права, актуальных питань конституційного, фінансового, адміністративного, цивільного, кримінального, трудового права, а також проблем менеджменту, економіки, статистики, загальних гуманітарних наук і мовознавства. Увагу приділено елементам грамадянського суспільства і їх реалізації в Україні, особливостям забезпечення безпеки сільськогосподарської продукції, теоретико-методичним аспектам управління розвитком соціальної інфраструктури. Наведено порівняльну характеристку договору оренди земельної ділянки та емфітевзису. Проаналізовано правовий статус затонулого корабля з вантажем на борту. Висвітлено проблеми існування "традиційних релігійних організацій" в контексті державно-церковних відносин в Україні.

Приведены результаты исследований по истории и теории государства и права, актуальным вопросам конституционного, финансового, административного, гражданского, криминального, трудового права, а также проблемам менеджмента, экономики, статистики, общих гуманитарных наук и языковедения. Уделено внимание элементам гражданского общества и их реализации в Украине, особенностям обеспечения безопасности сельскохозяйственной продукции, теоретико-методическим аспектам управления развитием социальной инфраструктуры. Дана сравнительная характеристика договора аренды земельного участка и эмфитевзиса. Проанализирован правовой статус затонувшего корабля с грузом на борту. Освещены проблемы существования "традиционных религиозных организаций" в контексте государственно-церковных отношений в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х. р(4УКР-2ХМЕ)3-62 я431

Шифр НБУВ: ВА713659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гутьєва В. В. 
Емфітевзис у римському праві та його рецепція у праві України : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В. В. Гутьєва; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2003. - 19 c. - укp.

Досліджено походження емфітевзису та обгрунтовано, що він був запозичений та введений до практики і права Стародавнього Риму з Стародавньої Греції. Установлено суть емфітевзису та виділено його характерні риси за давньогрецькими емфітевтичними договорами, висвітлено передумови запровадження його у Стародавньому Римі. Вивчено суть спадкової довгострокової оренди вектигальних (оброчних) земель та вічного права на чужу землю й обгрунтовано, що вони були ранніми формами емфітевзису. Уточнено визначення загального поняття за римським приватним правом і розкрито зміст емфітевзису як речового права (права на чужу річ) та визначено суть та обов'язків суб'єктів емфітевтичних правовідносин. Доповнено перелік способів набуття та припинення емфітевзису за римським приватним правом та розкрито їх зміст. Досліджено та проаналізовано право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб за пам'ятками права України на різних етапах його розвитку та визначено ступінь рецепції в них норм римського приватного права щодо емфітевзису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622 + Х839(4УКР)211.321.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бусуйок Д. В. 
Правове регулювання обмежень прав на землю в Україні : Автореф. дис... канд. юрид. наук / Д. В. Бусуйок; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено й обгрунтовано теоретичні та практичні засади правового регулювання обмежень прав на землю в Україні. Визначено зміст цих обмежень. Детально проаналізовано види обмежень прав на землю та правові підстави їх виникнення та припинення. Виокремлено поняття способів установлення обмежень прав на землю та їх види. Визначено особливості правового регулювання обмежень набуття права власності на землю та розпорядження нею. Установлено засадничі положення правового регулювання обмежень прав на землю в інтересах сусідів та у межах зон з особливими умовами землекористування. Досліджено критерії, за наявності яких немає необхідності в імплементації в земельне право України обмежень прав на землю, а саме: емфітевзису та суперфіцій. Обгрунтовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до законодавства України про обмеження прав на землю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)111 + Х839(4УКР)112.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гончаренко М. Б. 
Речеві права на нерухомість : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / М. Б. Гончаренко; Ун-т внутр. справ. - Х., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена дослідженню актуальних питань теоретичного і правозастосувального характеру, пов'язаних із правовим регулюванням та здійсненням речових прав на нерухомі речі. Особливості речових прав на нерухомість досліджуються в загальному контексті здійснення речових прав, до яких відносяться право власності та права на чужі речі (володіння, сервітут, суперфіцій, емфітевзис, іпотека). Здійснено комплексне дослідження інституту речових прав на нерухомість, починаючи з римського приватного права, цивільного права зарубіжних країн та вітчизняного цивільного права. Аналіз чинного українського законодавства, практики його застосування, законодавства інших країн, а також наукової цивілістичної літератури дозволив сформулювати теоретичні висновки та конкретні пропозиції щодо застосування та вдосконалення правових норм, що регулюють здійснення речових прав на нерухомі речі, зокрема, щодо поняття нерухомості та необхідності встановлення особливого правового режиму правовідносин з приводу неї; щодо характеристики, видів та змісту речових прав на нерухомі речі в Україні, їх соціальних функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Настечко К. О. 
Оформлення прав на земельні ділянки : монографія / К. О. Настечко; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - К. : Юрінком Інтер, 2012. - 238 c. - Бібліогр.: 350 назв - укp.

Висвітлено питання оформлення прав на земельні ділянки. Проаналізовано правову природу поняття "оформлення права на земельну ділянку", його особливості та складові, а також проблеми вирішення питань його реалізації в Україні. Визначено роль та значення погодженої взаємодії суб'єктів оформлення права на земельну ділянку, охарактеризовано зарубіжний досвід оформлення такого права. Запропоновано можливі вирішення колізійних питань оформлення права власності, права користування й інших прав (сервітут, емфітевзис, суперфіцій) на земельну ділянку в Україні. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення вітчизняного законодавства в сфері оформлення прав на земельні ділянки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)110

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА749987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Реформування законодавства України та розвиток суспільних відносин в Україні: питання взаємодії : Матеріали міжнар. наук.-практич. конф., 28 - 29 берез. 2014 р., Ужгород / ред.: Ю. М. Бисага, М. М. Алмаші, Д. М. Бєлов; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т", Ін-т держави і права країн Європи. - Ужгород : Ужгород. нац. ун-т, 2014. - 291 c. - укp. - рус. - англ.

Висвітлено проблему вивчення кодифікаційного досвіду України. Увагу приділено деяким питанням вдосконалення діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Розглянуто проблеми охорони спадкового майна. Проаналізовано основні напрями удосконалення законодавчих положень регулювання підприємницької діяльності в Україні. Охарактеризовано сучасний стан та шляхи вдосконалення нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Детально розглянуто цільове призначення земельної ділянки, як суттєвої умови договору емфітевзису. Розкрито особливості регулятивної функції адміністративного права. Вивчено становлення та розвиток законодавства у сфері надання оздоровчо-медичних послуг в Україні. Описано порядок складення кандидатами на посаду судді анонімного тестування (іспиту). Простежено проблеми конструкції об'єктивної сторони основного складу терористичного акту (ч. 1. ст. 258 КК). Викладено основні положення, вимоги Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури та проблеми його реалізації у практичній діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-30 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА781974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Диба Ю. Р. 
Герб Львова XVII століття: реставрація пам'ятки / Ю. Р. Диба, М. С. Цюпа // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 836. - С. 176-180. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Герб Львова було знайдено під час археологічних досліджень території костелу Св. Духа у 1987 р. Герб міста вирізьблено з каменю у XVII ст. у стилі Ренесансу. Відомо, що його виконано для Єзуїтської хвіртки і припускають, що він був розміщений над входом. На гербі зображено браму з левом, яка обрамлена лавровим вінком зі стрічкою, та латинський надпис. Проведено стилістичний аналіз пам'ятки, досліджено різьбу поліхромію та історію пам'ятки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Набуття і реалізація прав на землю в Україні : навч. посіб. / А. Й. Годованюк, І. І. Каракаш, Є. О. Платонова, В. Д. Сидор, О. В. Степська, Т. Є. Харитонова; ред.: І. І. Каракаш; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - Одеса : Юрид. літ., 2016. - 328 c. - укp.

Розглянуто актуальні питання правового забезпечення земельної реформи в Україні, набуття і реалізації громадянами та юридичними особами права власності на землю та права користування земельними ділянками. Описано підстави й умови користування чужою земельною ділянкою (земельний сервітут, емфітевзис і суперфіцій). Розкрито особливості реалізації окремих підстав набуття прав на земельні ділянки. Висвітлено питання придбання земельних ділянок на підставі цивільно-правових угод і їх продажу на конкурентних засадах, юридичного оформлення та реєстрації земельних ділянок, а також обмежень та обтяжень прав на землю. Розглянуто загальні умови та спеціальні підстави припинення прав на земельні ділянки. Викладено юридичні гарантії захисту й охорони прав фізичних і юридичних осіб на землю із розкриттям способів їх захисту, у тому числі в судовому порядку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112.110.4 я73 + Х839(4УКР)112.110.6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА806504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Актуальні шляхи удосконалення українського законодавства : зб. тез наук. доп. і повідомл. X Всеукр. наук.-практ. конф. науковців, практикуючих юристів, аспірантів та студентів, 16 листоп. 2019 р., Харків / ред.: В. П. Янишен, Я. О. Токарь, М. Р. Рудковська; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. - Харків : Право, 2019. - 217 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Досліджено значення електронних петицій в реалізації права громадян на участь у державному управлінні. Визначено можливість визнання фізичної особи банкрутом як новела українського законодавства. Охарактеризовано правові засади використання земель сільськогосподарського призначення на підставі договору про встановлення емфітевзису. Розглянуто процес запровадження сортування побутових відходів в Україні. Проаналізовано теоретичні аспекти міжнародно-правової правосуб'єктності фізичних осіб. Висвітлено проблемні правові питання фінансової національної безпеки України як складової національної безпеки. Досліджено правовий статус державних підприємств в Україні. Акцентовано увагу на правовому визначенні комерційного (фірмового) найменування та його реєстрації. Охарактеризовано електронний договір як самостійний вид договору в цивільному праві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)1 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА839319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кольоса Л. Л. 
Трансформація та оптимізація орендного сільськогосподарського землекористування : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / Л. Л. Кольоса; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2018. - 25 c. - укp.

Виконано комплексний теоретичний аналіз сучасного стану використання земель сільськогосподарського призначення в умовах орендних відносин. Розроблено методичні підходи до трансформації й оптимізації орендного сільськогосподарського землекористування. Розглянуто цілі та економіко-правові наслідки земельної реформи в Україні. Проаналізовано процес розвитку орендного землекористування сільськогосподарських підприємств у сучасних умовах. Розкрито особливості утворення та перерозподілу земельної ренти в аграрній сфері. Сформовано методичні та методологічні основи дослідження. Оцінено сучасний стан приватизації земель та проблем забезпечення сільськогосподарських підприємств земельними ресурсами. Досліджено моделі землекористування (оренда/суборенда земель, емфітевзис, постійне користування, спільна діяльність) в аграрній сфері та їх економіко-правові відмінності. Визначено методичні засади грошової оцінки права користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення для землекористувача та землевласника. Значну увагу приділено питанню економічної ефективності використання цих земель підприємствами. Виконано грунтовний аналіз сучасного стану та динаміки орендного землекористування сільськогосподарських підприємств Київської області. Розкрито особливості узгодження економічних інтересів між землевласниками та сільськогосподарськими підприємствами. Запропоновано здійснити організаційно-економічне вдосконалення землекористування цих підприємств через індексацію орендної плати з урахуванням результатів господарювання, стимулювання довгострокової оренди та трансформацію права оренди в емфітевзис.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-511.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Піцик Х. З. 
Правове регулювання речових прав на чуже майно за кордоном / Х. З. Піцик // Наук.-інформ. вісн. Івано-Франків. ун-ту права ім. Короля Данила Галицького. Сер. Право. - 2021. - № 12. - С. 147-153. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати підстави та порядок виникнення речових прав на чуже майно за кордоном, виявити їх взаємозв'язок й взаємообумовленість. Методика. Методика включає комплексний аналіз та узагальнення наявного науково-теоретичного матеріалу та формулювання відповідних висновків та рекомендацій. Під час дослідження використовувались наступні методи наукового пізнання: термінологічний, функціональний, системно-структурний, логіко-нормативний. Результати: в процесі дослідження визнано, що речові права на чуже майно є надійним правовим засобом для задоволення потреби у використанні чужої речі. Наукова новизна. В процесі дослідження встановлено, що спільними характеристиками інституту обмежених речових прав на чужі речі за кордоном є те, що суб'єктами прав на чуже майно можуть бути ті особи, які можуть бути суб'єктами цивільних прав, перш за все, будь-які фізичні та юридичні особи. Практична значимість. Результати дослідження може бути використано у правотворчій та правозастосовній діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)1 + Х839(4/8)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Безверхий К. 
Мінімальне податкове зобов'язання для бізнесу: правила адміністрування / К. Безверхий, О. Юрченко // Scientia Fructuosa. - 2022. - № 3. - С. 114-125. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Податкова реформа, яка стартувала з 01.01.2022 р., охоплює більшість суб'єктів господарювання, які мають у власності або на умовах користування земельні ділянки сільськогосподарського (с/г) призначення. Законодавці запровадили де-факто новий податок, який відсутній у переліку загальнодержавних і місцевих податків, представлених у Податковому кодексі України. Серйозні занепокоєння у користувачів земельними ділянками с/г призначення викликає нова, не адаптована до практичного застосування методика розрахунку мінімального податкового зобов'язання (МПЗ) у частині сплати податку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб та єдиного податку. Мета дослідження - розкриття сутності поняття "мінімальне податкове зобов'язання", визначення переліку платників та алгоритму розрахунку МПЗ та загальної суми сплачених податків платежів для фізичних осіб та суб'єктів бізнесу. Під час проведення дослідження використано методи: теоретичного узагальнення та групування, формалізації, аналізу та синтезу; логічного узагальнення результатів. Сформовано авторський підхід до розкриття методики розрахунку МПЗ та загальної суми сплачених податків і платежів їх платниками, які володіють земельними ділянками с/г призначення на умовах власності, постійного користування, оренди, суборенди, емфітевзису тощо. Висновки: МПЗ - це мінімальна сума податків, яку повинні сплачувати власники або користувачі земель, що належать до с/г угідь. До складу МПЗ віднесено: податок на землю; податок з доходу за продаж урожаю, вирощеного на цій ділянці; податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, що утримані із заробітної плати найманих працівників. Приватні підприємці будуть: самостійно нараховувати МПЗ; визначати суму зобов'язання, яка підлягає сплаті до бюджету.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Климаш Н. І. 
Формування доходів бюджету в контексті становлення ринку землі в Україні / Н. І. Климаш, Д. А. Жук // Бізнес Інформ. - 2022. - № 1. - С. 351-357. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено основні проблеми формування ринку землі в контексті провадження в Україні земельної реформи. Так, зняття мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення стало новою віхою в економічній історії України, що дасть можливість розвиватись агропромисловому комплексу та нарощувати обсяги виробництва сільгосппродукції. Здійснено огляд формування ринку землі сусідніми країнами: Польщею, Румунією, Словаччиною й Угорщиною. Вказано, що ситуація на ринку землі даних країн суттєво відрізняється від ситуації в Україні, проте можна провести паралелі в контексті ціни, площі, яку можна придбати, та, в окремих випадках, умов продажу. Проведено огляд законодавства України, що регулює ринок землі. Акцентовано увагу на очікуваннях від продажу землі сільськогосподарського призначення та впливу продажу землі на інвестиційний клімат у країні. Окреслено зміни в податковому законодавстві щодо сплати податків за використання землі, починаючи із 2022 р. Згідно з нормативно- правовими актами наведено поняття мінімального податкового зобов'язання на землевласників, що включає сплату податків, зборів, платежів (контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи), пов'язаних з виробництвом і реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь. Наведено механізм розрахунку мінімального податкового зобов'язання для земель щодо яких проведено нормативну грошову оцінку та для яких не проведено. Визначено суб'єктів, які звільняються від мінімального податкового зобов'язання. Акцентовано увагу на законодавчо-правовій нормі для фізичних осіб щодо площі землі, більше 0,5 га, яка підпадає під оподаткування мінімальним податковим зобов'язанням.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-51-21,01 + У9(4УКР)261.413.45 + Х829(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського