Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (4)Автореферати дисертацій (12)Книжкові видання та компакт-диски (58)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗМІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 146
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Шнюков Е. Ф. 
Геология, геофизика и гидрография северо-запада Черного моря / Е. Ф. Шнюков, А. В. Иванников, В. П. Коболев, А. Г. Стажилов, С. А. Клещенко, Т. С. Блохина, Р. И. Кутас, И. Н. Корчагин, А. П. Зиборов, Ю. И. Иноземцев; НАН Украины. Ин-т геофизики им. С.И.Субботина. - К., 1998. - 185 c. - Библиогр.: 41 назв. - рус.

Наведено результати науково-дослідних робіт, зокрема, геологічних, стратиграфічних, мінерало-петрографічних, геофізичних та гідрографічних у північно-західній частині Чорного моря під час проведення 7-го і 8-го рейсів науково-дослідного судна "Київ". Отримано нові дані про геологічну будову, сучасну тектонічну і сейсмічну активність, геофізичні поля, гідрографію та океанографію Чорного моря. Визначено ділянку на північно-західному шельфі Чорного моря для постановки геолого-розвідувальних робіт на будівельні піски та черепашники, вивчено можливості зниження собівартості цієї сировини за рахунок можливого супутнього видобування з них золота. Уточнено перспективи геолого-розвідувальних робіт на морський сапропель в західній частині Чорного моря. Отримано нові дані, що підтверджують перспективність території на південному сході від о. Зміїний на нафтогазоносність та її економічне значення для України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221(922.8)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ищук М. Л. 
Динамика параметров изоляции расстоянием в популяции Змиевского района Харьковской области / М. Л. Ищук, А. Л. Вилькер, А. А. Тютенко, Л. В. Беляева // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 15. - С. 49-52. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

На підставі даних про місце народження подружжя підраховано параметри ізоляції відстанню у популяціях Зміївського району Харківщини. Коефіцієнт kf у вивчених популяціях знизився за період з 1960 до 1985 рр. та підвищився у наступному. Ефективний тиск міграцій Me за вивчений період знизився в 1,25 рази у місті та в 1,05 рази у селі, до того ж у місті раніше. Коефіцієнт спорідненості "а" у місцевій популяції знизився за перші вивчені 25 років у 1,19 рази та підвищився у наступному в 1,24 рази. У сільських популяціях цей показник постійно зростав (в 1,15 рази). Відзначено тенденції до зниження коефіцієнта лінійного систематичного тиску b, який упав за період з 1960 до 1985 рр. в 1,83 рази. Середній коефіцієнт спорідненості Ф(d) був вищим у місті, ніж у селі, спостерігалася тенденція до його підвищення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*446.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Задніпровський В. В. 
Екологічна ситуація в Харківській області на межі тисячоліть / В. В. Задніпровський // Людина і довкілля. Пробл. неоекології. - Х., 2000. - Вип. 1. - С. 101-104. - укp.

На Харківщині збережено тенденцію до стабілізації екологічного стану, який складається з основних показників: поліпшення якості поверхневих вод, зменшення обсягу забору і використання води та скидання стічних вод; зниження валових викидів у атмосферне повітря забруднюючих речовин. Найбільш негативний стан пов'язаний з забрудненням атмосферного повітря, основними джерелами якого в області є, насамперед, Зміївська ТЕС (майже половина забруднення) й автотранспорт, особливо через використання старих автомобілів та неякісного пального (лише в Харкові це складає 50 % всього забруднення). На Харківщині протягом 5 років проводиться двомісячник "Екологічна весна", в рамках якого з метою покращання стану водних ресурсів проводять акції "До чистих джерел", "Первоцвіт", "Нерест", "Чисте повітря". Для покращання екологічного стану в області з ініціативи облдержадміністрації розроблено проект природоохоронної програми на 2000 рік.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР5)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Капинус Е. И. 
Извлечение цветных металлов из золы и шлака каменного угля Донбасса с помощью соляной кислоты / Е. И. Капинус, С. А. Шпильный, А. К. Щеголев // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2000. - № 6. - С. 21-26. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

На прикладі золотошлакових відходів Зміївської, Углегірської, Трипільської та Ново-Миронівської ГРЕС, що працюють на кам'яновугільному паливі Західного Донбасу, вивчено можливість магнітного збагачення і запропоновано гідрометалургічні підходи до переробки цієї сировини за допомогою соляної кислоти. Запропоновано схему розділення суміші сполук кольорових металів, отриманих під час розчинення кам'яновугільної золи в соляній кислоті.


Ключ. слова: зола каменного угля, цветные металлы, магнитное обогащение
Індекс рубрикатора НБУВ: К335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Українці в Архіпелазі Гулаг : Матеріали ювіл. наук. конф. в Чернівцях 13-14 черв. 1998 р., присвяч. 45-й річниці повстання в Третьому каторж. таборі м.Норильська та початку мас. депортації буковинців. - Чернівці, 1998. - 63 c. - укp.

Висвітлюється повстанський рух у таборах ГУЛАГу в кінці 40-х - початку 50-х рр. Описуються репресії серед студентської молоді Чернівців у цей період, дії Української повстанської армії у боротьбі за державну незалежність. Наведені спогади учасників повстання, в яких розповідається про події в Норильську в 1953 р., а також тексти листівок, які запускали повстанці за допомогою повітряних зміїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕН)6-49 + Т3(2РОС=9УКР)6-494

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Король Д. О. 
Формування язичницького світогляду давніх германців (спроба етно-хронологічної реконструкції) / Д. О. Король // Наук. зап. НаУКМА. Теорія та історія культури. - 2000. - Т. 18. - С. 46-54. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проведено реконструювання ранніх етапів складання давньогерманської міфологічної традиції на матеріалах окремих пам'яток наскельного мистецтва Скандинавії бронзової доби. Виділено етно-хронологічні групи та розглянуто ті, які мають відношення до означеного періоду. Окремі пам'ятки наскельного мистецтва та певні спільні об'єкти зображень порівняно з генетично спорідненими петрогліфами Карелії. Наведено приблизне витлумачення окремих сцен петрогліфів у міфологічному контексті. Приділено увагу культам Змії, Сонячної ладді, Небесного Оленя з виходом на світогляд північних мисливців та ранньоземлеробську південну традицію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э319.1(4) + Т51(4)411-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Патлай І. М. 
Інтродуковані деревні види в насадженнях Жовтневого та Зміївського ДЛГ Харківської області / І. М. Патлай, С. І. Мусієнко // Лісівництво і агролісомеліорація. - Вип 95. - 1999. - С. 112-115. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Обстежено та детально досліджено насадження за участі екзотів у Жовтневому та Зміївському держлісгоспах (ДЛГ). Визначено іншорайонні види, які добре ростуть у даних умовах і є перспективними.


Індекс рубрикатора НБУВ: П345.9(4УКР

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Васенко О. Г. 
Іхтіофауна водойми-охолоджувача Зміївської ДРЕС в умовах антропогенного навантаження / О. Г. Васенко, І. Ю. Бузевич, М. В. Старко; Укр. НДІ екол. пробл. (УкрНДІЕП). - Х. : Торнадо, 1999. - 70 c. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Розглянуто проблеми формування іхтіофауни за специфічних умов невеликих водойм-охолоджувачів з високим рівнем антропогенного навантаження. Проаналізовано стан і динаміку іхтіофауни за період експлуатації водойми-охолоджувача Зміївської ДРЕС. Охарактеризовано основні фактори, що впливають на стан іхтіофауни та рибопродуктивність водойми. Обгрунтовано заходи щодо більш ефективного ведення рибогосподарської діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*82,021 + Е0*822.27,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Захист довкілля від антропогенного навантаження. Вип. 8(10) / ред.: В. Ю. Некос; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна, Кременчуц. держ. політехн. ун-т, Харк. від. укр. геогр. т-ва. - Х. : ПП Швидка; Кременчук, 2003. - 119 с. - укp.

Описано динаміку вмісту важких металів у районах водозаборів у басейні Дніпра. Проаналізовано формування заплавно-руслового комплексу річок Волині за умов антропогенних змін. Наведено результати дослідження циклічності у рядах максимальних витрат зливових паводків у річках верхнього Дністра, характеристику природно-антропогенних умов в районі розташування найбільшого забруднювача повітряного басейну на Харківщині - Зміївської ТЕС та висвітлено особливості міграції антропогенних забруднюючих речовин, стратегію активного захисту навколишнього середовища від нафтогазового забруднення в Одеському регіоні.

Описана динамика содержания тяжелых металлов в районах водозаборов в бассейне Днепра. Проанализировано формирование заплавно-руслового комплекса рек Волыни в условиях антропогенных изменений. Приведены результаты исследования цикличности в рядах максимальных затрат ливневых паводков в реках верхнего Днестра, характеристика природно-антропогенных условий в районе размещения наибольшего загрязнителя воздушного бассейна на Харьковщине - Змеевской ТЭС и освещены особенности миграции антропогенных загрязняющих веществ, стратегия активной защиты окружающей среды от нефтегазового загрязнения в Одесском регионе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1я54(4Укр)3 + Д229.5 Дніпро

Шифр НБУВ: Ж69838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Культурна спадщина Слобожанщини : Зб. наук. ст. за матеріалами міжнар. наук. конф. "П'яті Слобожан. читання". Секція "Музейна справа та охорона культ. спадщини" / ред.: Л. Г. Морозко; Харк. обл. держ. адмін. Упр. культури. Упр. у справах релігій; Харк. худож. музей; Всеукр. асоц. літературознавців; Харк. дворян. зібр.; Харк. держ. акад. культури. - Х. : Курсор, 2003. - 94 c. - укp.

Висвітлено історію забудови м. Харкова, проблеми його реконструкції, історію та колекції п'яти музеїв Слобожанщини, проекти будівництва нових музеїв. Розглянуто особливості пам'яток архітектури Люботинського, Зміївського та Краснокутського районів Харківської області, питання їх зберігання та реставрації. Наведено відомості про видатних діячів мистецтва та музейної справи.

Освещены история застройки г. Харькова, проблемы его реконструкции, история и коллекции пяти музеев Слобожанщины, проекты строительства новых музеев. Рассмотрены особенности памяток архитектуры Люботинского, Змеевского и Краснокутского районов Харьковской области, вопросы их сохранения и реставрации. Приведены сведения о выдающихся деятелях искусства и музейного дела.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР52) я43 + Ч77 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА649183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Адамчук І.  
Боротьба за державно-територіальний статус Північної Буковини, Акерманського, Ізмаїльського і Хотинського повітів Бессарабії, острова Зміїного та Закарпатської України у 1917 - 1947 рр. Історико-правове дослідження : монографія / І. Адамчук; Львів. держ. ун-т внутр. справ. - К. : Атіка, 2007. - 160 c. - Бібліогр.: с. 142-157. - укp.

Розглянуто методологічні проблеми визначення правового статусу Закарпатської України, Північної Буковини, Акерманського, Хотинського та Ізмаїльського повітів Бессарабії, острова Зміїного у 1938 - 1947 рр. Досліджено вплив закарпатсько-українського питання на формування міжнародних відносин міжвоєнного періоду (1918 - 1939 рр.). Проаналізовано процес правового врегулювання входження Північної Буковини, Акерманського, Хотинського та Ізмаїльського повітів, острова Зміїного до складу Української РСР. Розглянуто мирний договір 1947 р. з Румунією та остаточне врегулювання питання про міждержавний кордон.

Рассмотрены методологические проблемы определения правового статуса Закарпатской Украины, Северной Буковины, Акерманского, Хотинского и Измаильского уездов Бессарабии, острова Змеиного в 1938 - 1947 гг. Исследовано влияние закарпатоукраинского вопроса на формирование международных отношений межвоенного периода (1918 - 1939 гг.). Проанализирован процесс правового урегулирования вхождения Северной Буковины, Акерманского, Хотинского и Измаильского уездов, острова Змеиного в состав Украинской ССР. Рассмотрен мирный договор 1947 г. с Румынией и окончательное урегулирование вопроса о межгосударственной границе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-5 + Х912.2(4УКР) + Х809(4УКР)79-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА703032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Екологічні проблеми Чорного моря : матеріали міжнар. наук.-практ. конф., 31 трав. - 1 черв., 2007 р., Одеса / ред.: В. М. Небрат; Одес. міськрада, Укр. наук. центр екології моря, Півден. наук. центр НАН та МОН України, Одес. держ. екол. ун-т, Одес. інновац.-інформ. центр "ІНВАЦ". - О., 2007. - 419 c. - укp.

Наведено матеріали дослідження стану екосистеми Чорного моря, забруднення навколишнього середовища регіону, захисту біологічної різноманітності. Висвітлено проблеми розробки загальної методології управління прибережною зоною моря та швидкого реагування у разі надзвичайних ситуацій. Розкрито можливості використання озону для очистки питної води та флотації для очистки стічних вод від поверхнево-активних речовин. Визначено основні джерела забруднення Азово-Чорноморського басейну, особливості рекреаційної зони Одеси, вміст сполук азоту в атмосфері над островом Зміїний. Проаналізовано противірусну дію фармацевтичних препаратів у відношенні збудників грипу птиці.

Приведены материалы исследования состояния экосистемы Черного моря, загрязнения окружающей среды региона, защиты биологического многообразия. Освещены проблемы разработки общей методологии управления прибрежной зоной моря и быстрого реагирования при чрезвычайных ситуациях. Раскрыты возможности использования озона для очистки питьевой воды и флотации для очистки сточных вод от поверхностно-активных веществ. Определены основные источники загрязнения Азово-Черноморского бассейна, особенности рекреационной зоны Одессы, содержание соединений азота в атмосфере над островом Змеиный. Проанализирована противовирусное действие фармацевтических препаратов в отношении возбудителей гриппа птицы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221(922.8)9я431(0) + Е0*820*80(922.8)я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА687036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Шемякін О. М. 
Острів Зміїний: проблеми правового статусу та його значення для делімітації морських просторів / О. М. Шемякін // Правова держава: Щорічник наук. пр. - 2005. - Вип. 16. - С. 473-479. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68385 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Вісник Одеського національного університету. Т. 13, вип. 6. Географічні та геологічні науки / ред.: В. А. Сминтина. - О., 2008. - 247 с. - укp. - рус.

Висвітлено динаміку берегів морів, що омивали Український щит у мезозої та кайнозої. Проаналізовано особливості картографування грунтового покриву острова Зміїний, гідрологічний режим затоки Сиваш як домінуючий фактор розвитку берегової смуги. Описано порівняльні генетичні особливості структури грунтів чорноземів південних і темно-каштанових грунтів, геолого-геоморфологічні процеси в урбанізованих ландшафтах, типологічні особливості міжзонального екотону лісостепової та степової смуги Правобережної України.

Освещена динамика берегов морей, омывающих Украинский щит в мезозое и кайнозое. Проанализированы особенности картографирования почвенного покрова острова Змеиный, гидрологический режим затоки Сиваш как доминирующий фактор развития береговой полосы. Описаны сравнительные генетические особенности структуры почв черноземов южных и темно-каштановых почв, геолого-геоморфологические процессы в урбанизированных ландшафтах, типологические особенности межзонального экотона лесостепной и степной полосы Правобережной Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д,0 я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Вісник Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна / ред.: В. Ю. Некос. - Х., 2009. - 113 с. - (Екол.; N 849). - укp.

Визначено регіональну зумовленість трофогеографічних закономірностей рослинної продукції - овочів та фруктів. Проаналізовано особливості розподілу забруднюючих речовин у підсистемах річкового басейну нафтогазоносної території Харківщини. Вивчено вплив екологічного фактору часу відновлення весняної вегетації на продуктивність озимої пшениці. Розкрито конструктивно-географічні основи розвитку природоохоронних територій за стратегічною екологічною оцінкою, зокрема, Зміївського, Балаклійського та Ізюмського районів Харківщини. Розглянуто питання функціонування нетрадиційних рекреаційних об'єктів на Харківщині. Висвітлено проблеми екологічної безпеки функціонування гірничо-збагачувальних комбінатів та їх вплив на навколишнє середовище. Проведено радіаційно-хімічну оцінку відходів вуглевидобування терикону шахти Хмельницької Свердловського району Луганщини.

Определена региональная обусловленность трофогеографических закономерностей растительной продукции - овощей и фруктов. Проанализированы особенности распределения загрязняющих веществ в подсистемах речного бассейна нефтегазоносной территории Харьковской области. Изучено влияние экологического фактора периода восстановления весенней вегетации на продуктивность озимой пшеницы. Раскрыты конструктивно-географические основы развития природоохранных территорий по стратегической экологической оценке, в частности, Змеевского, Балаклейского и Изюмского районов Харьковской области. Рассмотрены вопросы функционирования нетрадиционных рекреационных объектов в Харьковской области. Освещены проблемы экологической безопасности функционирования горно-обогатительных комбинатов и их влияние на окружающую среду. Проведена радиационно-химическая оценка отходов угледобычи террикона шахты Хмельницкой Свердловского района Луганской области.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР-4ХАР) я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Екологічні проблеми Чорного моря : зб. матеріалів міжнар. наук.-практ. конф., 30 - 31 жовт. 2008 р., Одеса / ред.: В. М. Небрат; Укр. наук. центр екол. моря, Держ. екол. інспек. з охорони довкілля півн.-зах. регіону Чор. моря, Держ. упр. екол. та природ. ресурсів в Одес. обл., Упр. екол. безпеки Одес. міськради, Одес. філ. Ін-ту біології півден. морів НАН України, Півден. наук. центр НАН та МОН України, Одес. держ. екол. ун-т, Одес. інновац.-інформ. центр "ІНВАЦ". - О., 2008. - 376 c. - укp.

Розглянуто стан екосистеми Чорного моря. Увагу приділено питанням моніторингу забруднення та стандартам якості навколишнього середовища, захисту біологічної різноманітності, розробці загальної методології управління прибережною зоною моря, швидкому реагуванню у випадках надзвичайних ситуацій. Розкрито вплив радіаційного та моніторного факторів на екологічний стан Чорного моря, екологічні та санітарно-епідеміологічні аспекти застосування мікробіологічних препаратів для ліквідації нафтового забруднення водних об'єктів, можливості використання безгербіцидної технології з метою захисту берегової зони. Висвітлено особливості правового забезпечення інтегрованого управління прибережною смугою моря. Визначено шляхи збереження унікальної екосистеми острова Зміїний і прилеглого шельфу Чорного моря. Проаналізовано актуальні питання освіти та громадської поінформованості в сфері природоохорони.

Рассмотрено состояние экосистемы Черного моря. Уделено внимание вопросам мониторинга загрязнения и стандартам качества окружающей среды, защите биологического разнообразия, разработке общей методологии управления прибрежной зоной моря, быстрому реагированию при чрезвычайных ситуациях. Раскрыты влияние радиационного и мониторного факторов на экологическое состояние Черного моря, экологические и санитарно-эпидемиологические аспекты применения микробиологических препаратов для ликвидации нефтяного загрязнения водных объектов, возможности использования безгербицидной технологии с целью защиты береговой зоны. Освещены особенности правового обеспечения интегрированного управления прибрежной полосой моря. Определены пути сохранения уникальной экосистемы острова Змеиный и прилегающего шельфа Черного моря. Проанализированы актуальные вопросы образования и общественной информированности в сфере природоохраны.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221(922.8)9я431(0) + Е0*820*806(922.8)я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА704643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Острів Зміїний. Природа і люди : монографія / ред.: В. М. Пащенко; Держ. служба геодез., картогр. та кадастру, НДІ геодез. і картогр. - К., 2008. - 304 c. - Бібліогр.: с. 298-303. - укp.

Наведено історичну, природознавчу, картографічну, суспільно-економічну та функціонально-землевпорядну інформацію про острів Зміїний. Розглянуто природні умови острова, особливості природокористування в його межах, соціально-побутові реалії роботи та життя острів'ян у місцевому, регіональному та всеукраїнському контекстах.

Приведена историческая, природоведческая, картографическая, общественно-экономическая и функционально-землеустроительная информация об острове Змеиный. Рассмотрены природные условия острова, особенности природопользования в его пределах, социально-бытовые реалии работы и жизни островитян в местном, региональном и всеукраинском контекстах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д890(45УКР7-4ОДЕ99ЗМІ)0,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА715326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Пащенко В. М. 
Острів Зміїний. Природа, мешканці, землеустрій : монографія / В. М. Пащенко; Держ. служба геодез., картогр. та кадастру, НДІ геодез. і картогр., Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України, Київ. від. Укр. геогр. т-ва. - К., 2008. - 140 c. - (Геодез., картогр., кадастр). - Бібліогр.: с. 136-139. - укp.

Наведено історико-топонімічну, суспільно-економічну та функціональну-землевпорядну інформацію про острів Зміїний. Увагу приділено його природі, ландшафтам, грунтам, рослинності, проблемам природокористування на острові. Проаналізовано об'єктивні умови життя та праці мешканців острову в загальнорегіональному контексті.

Дана историко-топонимическая, общественно-экономическая и функционально-землеустроительная информация об острове Змеиный. Уделено внимание его природе, ландшафтам, почвам, растительности, проблемам природопользования на острове. Проанализированы объективные условия жизни и труда жителей острова в общерегиональном контексте.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д890(45УКР7-4ОДЕ99ЗМІ)0,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА715469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Чепыженко А. И. 
Оптические системы для подспутниковой заверки результатов космических исследований морских акваторий / А. И. Чепыженко // Косм. наука і технологія. - 2003. - 9, № 1. - С. 45-53. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Описано прилади, призначені для вимірювання гідрооптичних характеристик морського середовища. Наведено результати порівняння досліджень акваторій в районі острова Зміїний і Севастопольської бухти з космічними знімками цих районів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.Ос + Д23с141.2

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Козуля Т. В. 
Особливості розповсюдження і поведінки важких металів у грунтах природних і урболандшафтів (на прикладі викидів Зміївської ТЕС) / Т. В. Козуля, А. Б. Бланк, Л. В. Глушкова // Экотехнологии и ресурсосбережение. - 2005. - № 2. - С. 51-55. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Визначено основні тенденції у розповсюджені важких металів катіоно- та аніоногенної природи у грунтах природних ландшафтів (на прикладі грунтів Зміївського р-ну) та урболандшафтів. Вивчено вплив макроскладу на значення pH показника середовища, а також кореляційні залежності між вмістом важких металів і pH середовища грунтів.


Ключ. слова: важкі метали, показник рН, коефіцієнт кореляції, катіоногени, аніоногени
Індекс рубрикатора НБУВ: Д821.10 + П032.342.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського