Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (10)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=КОНКУРЕНТНОСПРОМОЖНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Завалевський Ю.  
Творча діяльність педагога як фактор його конкурентноспроможності / Ю. Завалевський // Позашк. освіта та виховання. - 2008. - № 2. - С. 11-15. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено проблему формування конкурентноспроможного педагога, якісної підготовки та перепідготовки сучасного фахівця, здатного до динамічних змін, використання нових методів, форм, засобів навчання і виховання, методів і технологій позакласної роботи, до участі у розробленні або апробації нових курсів за вибором. Виділено умовні рівні професійного зростання педагога. Акцентовано увагу на самоосвіті педагога як передумові майстерності і професійної компетентності. Зосереджено увагу на механізмах реалізації дослідно-експериментальної роботи з проектування моделей творчого саморозвитку особистості педагога, зокрема, формування інноваційного банку навчального закладу; складання власного портфоліо творчих досягнень. Розглянуто різноманітні форми методичної роботи, які сприяють узагальненню педагогічних досягнень і успіхів, а також їх ефективному впровадженню в практику роботи, оцінці проблемних ситуацій і варіантів їх усунення, виявленню індивідуального стилю роботи педагога. У питанні розвитку конкурентноспроможності педагога виокремлено проблему управління навчальним закладом, фактори, які мають позитивний вплив на професійне зростання педагогів у колективі та ті, які перешкоджають творчому саморозвитку. Констатовано, що у сучасного педагога, який володіє високим рівнем професійної культури, сформована здатність будувати свою педагогічну систему, виробляти та постійно збагачувати власну творчу програму дій.


Ключ. слова: творча діяльність педагога, конкурентноспроможність, рівні професійного , творчий саморозвиток, методична робота, управління навчальним
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.42

Рубрики:


      
Категорія:    
2.

Губенко В. І. 
Вплив дефіцитної та надлишкової кон'юнктур на конкурентноспроможність зовнішньоекономічної діяльності / В. І. Губенко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2003. - № 3-4. - С. 53-55. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто критерії оцінки конкурентноспроможності продукції АПК, а також вплив на процес її посилення середніх індексів цін на експортні й імпортні товари; методичні основи визначення факторів, що сприяють конкурентній перевазі на зовнішньому ринку. Викладено взаємовплив лібералізації та протекціонізму на дефіцитну і надлишкову кон'юнктуру та їх співвідношення в плані нарощення інтенсивності конкурентноспроможності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)843.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Маховка О. В. 
Інтеграційний розвиток національного ринку спирту з елементами програмного державного регулювання / О. В. Маховка // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2005. - № 17. - С. 238-242. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розкрито особливості функціонування спиртової галузі України за сучасних ринкових умов та обгрунтовано необхідність державного регулювання базових економічних процесів у роботі спиртових підприємств. Запропоновано перспективні шляхи розвитку галузі, враховуючи досвід розвинених країн; проаналізовано економіко-правові передумови для її реструктуризації.


Ключ. слова: ринок спирту, державне регулювання, оподаткування, конкурентноспроможність
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Савчук-Поліщук Т. О. 
Конкурентноспроможність машинобудівної продукції на зовнішніх ринках : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.05.01 / Т. О. Савчук-Поліщук; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2004. - 20 c. - укp.

Проаналізовано поняття конкуренції та конкурентоспроможності продукції як категорій економічної теорії конкуренції. Систематизовано чинники міжнародної конкурентоспроможності продукції машинобудування, розкрито механізми виявлення уподобань споживача машинобудівної продукції, уточнено систему базових понять теорії конкуренції, запропоновано поняття "продуктна конкурентоспроможність підприємства". Здійснено оцінку конкурентоспроможності машинобудівної продукції України на зовнішніх ринках, а також сучасних тенденцій ринку вагонобудування України. Проведено порівняльну характеристику конкурентів і продукції на ринку продукції машинобудування країн СНД і Балтії. Запропоновано подвійно-суміжний метод оцінки конкурентоспроможності продукції вагонобудування України на зовнішніх ринках і розроблено рекомендації щодо збільшення обсягів збуту даної продукції на зовнішніх ринках, базуючись на найповнішому використанні її конкурентних переваг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-82-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ареф'єва О. В. 
Бізнес-процеси підприємств сфери послуг: фактори, формування, конкурентноспроможність : монографія / О. В. Ареф'єва, Т. В. Луцька; Європ. ун-т. - К., 2009. - 96 c. - Бібліогр.: с. 90-95. - укp.

Виявлено передумови для формування теоретичного підгрунтя управління конкурентоспроможністю бізнес-процесів підприємств сфери послуг, на основі визначення поняття "бізнес-процес", узагальнення їх видів у класифікацію. Запропоновано трирівневий методичний підхід до оцінки конкурентоспроможності бізнес-процесів підприємств згідно процесного підходу до управління підприємством, який грунтується на виділених для кожного з досліджуваних рівнів окремих показників, які характеризують процес формування конкурентних переваг на оперативному, тактичному та стратегічному рівні. Розроблено методичний підхід до рейтингування підприємств-туроператорів на основі вільних елементів впливу, визначених відповідно до процесного підходу до управління підприємством. Сформовано напрями підвищення рівнів конкурентоспроможності бізнес-процесів підприємств сфери послуг, які грунтуються на розрахунку потенційних можливостей підприємства до створення певного рівня конкурентоспроможності.

Выявлены предпосылки для формирования теоретического основания управления конкурентоспособностью бизнес-процессов предприятий сферы услуг, на основе определения понятия "бизнес-процесс", обобщение их видов в классификацию. Предложен трехуровневый методический подход к оценке конкурентоспособности бизнес-процессов предприятий согласно процессного подхода к управлению предприятием, основанный на выделенных для каждого из исследуемых уровней отдельных показателей, характеризующих процесс формирования конкурентных преимуществ на оперативном, тактическом и стратегическом уровне. Разработан методический подход к рейтингованию предприятий-туроператоров на основе свободных элементов воздействия, определенных согласно процессного подхода к управлению предприятием. Сформировано направления повышения уровней конкурентоспособности бизнес-процессов предприятий сферы услуг, основанные на расчете потенциальных возможностей предприятия для создания определенного уровня конкурентоспособности


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)442.1-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА730418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ульянченко О. В. 
Конкурентноспроможність сільськогосподарських підприємств та стратегічні аспекти її формування : монографія / О. В. Ульянченко, Л. А. Євчук, І. В. Гуторова. - Х., 2011. - 340 c. - Бібліогр.: 592 назв - укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні та практичні підходи до оцінювання та формування конкурентоспроможності сільськогосподарських підприємств. Обгрунтовано забезпечення високих позицій конкурентоспроможності заходами мікро- та макрорівня. Висвітлено методологічні аспекти розробки та реалізації стратегічних планів сільськогосподарських підприємств. Розглянуто управління на засадах стратегічного менеджменту як необхідний інструмент формування їх конкурентоспроможності. Розкрито окремі питання державного регулювання розвитку економічної конкуренції в аграрній сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА742845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кузьмін О. Є. 
Стан конкурентоспроможності на машинобудівних підприємствах / О. Є. Кузьмін, Л. Є. Чернобай, О. П. Романко // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2011. - № 2. - С. 44-50. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зазначено, що машинобудування України тісно пов'язане з різними секторами промисловості, в т.ч. із нафтогазовим комплексом. Аналіз функціонування машинобудівних підприємств (МБП) дасть можливість виокремити основні причини, які негативно впливають на галузь загалом. Проблеми, які не дозволяють підвищити конкуренто-спроможність МБП або зберігати стійкі позиції на ринках збуту є актуальними для всіх галузей національної економіки. Безумовно, виявлення таких проблем в подальшому дасть можливість розробити міри для їх ліквідації. Підвищення конкурентоспроможності МБП країни підвищить в цілому конкурентноспроможність економіки України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Щелкунов В. І. 
Стратегічне управління : навч. посіб. для студ. ВНЗ, які навчаються за освіт.-проф. прогр. магістра зі спец. "Економіка підприємництва" / В. І. Щелкунов, В. М. Загорулько, С. М. Подреза, Г. Ю. Кучерук, М. В. Колесник; Нац. авіац. ун-т. - К. : НАУ, 2012. - 351 c. - Бібліогр.: с. 345-350 - укp.

Узагальнено основні досягнення в теорії стратегічного управління. Докладно описано основні поняття та принципи розроблення стратегії підприємства, прийняття стратегічних рішень, особливості формування стратегії підприємства в авіаційній галузі. Розглянуто стратегічне управління і аналіз. Представлено концепцію стратегічного управління і стратегічний аналіз у його системі. Виокремлено діагностику зовнішнього і внутрішнього середовища організації. Викладено основи методології стратегічного аналізу. Визначено конкурентноспроможність організації та методи її визначення. Детально розглянуто стратегічне планування і управління: сутність, методи, плани, проекти та програми. Значну увагу приділено стратегічному управлінню як зарубіжному досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.355 я73 + У9(4УКР)375.103-21 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА762574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мізюк Б. М. 
Конкурентні стратегії торговельних підприємств : монографія / Б. М. Мізюк, І. І. Тучковська; Центр. спілка спожив. т-в України, Львів. комерц. акад. - Л., 2013. - 191 c. - Бібліогр.: с. 143-161 - укp.

Висвітлено стан, характер і проблеми функціонування та розвитку торговельних підприємств (ТП), що вимагають фундаментального аналізу та втановлення першочергових і перспективних заходів. Розглянуто економічну категорію "конкурентноспроможність" ТП і специфіку її трансформації за умов ринкового середовища. Визначено методичні підходи щодо розрахунку рівня їх конкурентноспроможності та можливостей використання конкурентних переваг. Узагальнено планово-аналітичні розрахунки для визначення рівня конкурентноспроможності ТП. Обгрунтовано поетапне формування альтернативних конкурентних стратегій ТП.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА771764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ножовнік О. Н. 
Компаративний аналіз вітчизняного й зарубіжного досвіду формування самоосвітньої компетенції у майбутніх фахівців у галузі зовнішньоекономічної діяльності у процесі вивчення іноземних мов / О. Н. Ножовнік // Постметодика. - 2009. - № 7. - С. 58-62. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено результати порівняльного аналізу методик викладання іноземних мов в контексті їх ефективності у формуванні самоосвітньої компетенції студентів вищих, зокрема, економічних навчальних закладів. Наголошено на важливості підготовки фахівців економічної сфери з обов'язковим знанням іноземних мов, так як низький рівень мовної підготовки, що супроводжується інертністю у впровадженні новітніх методик, знижує конкурентноспроможність і мобільність вітчизняних фахівців у галузі зовнішньоекономічної діяльності на світовому ринку праці. Підкреслено значення такої специфічної галузі мовної освіти, як мова для бізнесу. Зосереджено увагу на використанні сучасних освітніх технологій у якісній освіті та мовній підготовці студентів, зокрема домінуючих методах навчання іноземних мов - комунікативному та конструктивістському.

Освещены результаты сравнительного анализа методик преподавания иностранных языков в контексте их эффективности в формировании самообразовательной компетенции студентов высших, в частности, экономических учебных заведений. Отмечена важность подготовки специалистов экономической сферы с обязательным знанием иностранных языков, так как низкий уровень языковой подготовки, сопровождающийся инертностью во внедрении новейших методик, снижает конкурентоспособность и мобильность отечественных специалистов в области внешнеэкономической деятельности на мировом рынке труда. Подчеркнуто значение такой специфической отрасли языкового образования, как язык для бизнеса. Сосредоточено внимание на использовании современных образовательных технологий в качественном образовании и языковой подготовке студентов, в частности, доминирующих методах обучения иностранным языкам - коммуникативном и конструктивистском.

Deals with the results of comparative analysis of methods of teaching foreign languages in terms of their effectiveness in the formation of self-education students in higher competence, in particular, economic institutions. Noted the importance of training the economic sphere with the obligatory knowledge of foreign languages as well as low levels of language training, accompanied by inertia in implementing the latest techniques, reduces competitiveness and mobility of domestic experts in the field of foreign trade activities in the global labor market. Considered one of the trends in modern European language policies - professionally-oriented learning a foreign language, allowing students to form professional language competence, contributes to themobility of students and their competitiveness in the labor market, forming skills of independence in language learning, motivation to learn throughout life. Allocated components and directions of professionally oriented courses. The significance of sucha specific field of language education, as a language for business. Focus on the use of modern educational technology in quality education and language training of students, in particular, the dominant methods of teaching foreign languages - communicative and constructivist.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Григорчук Т. 
Педагогічні основи формування професійних компетенцій фахівців - маркетологів / Т. Григорчук // Вища освіта України. - 2006. - № 1. - С. 60-63. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Визначено потребу підготовки в Україні фахівців з маркетингу, освіта і кваліфікація яких зможуть забезпечити конкурентноспроможність на світовому ринку. Встановлено низку ключових компетенцій професійної освіти, підкреслено важливість загальної здатності комунікативної організації професійної діяльності за різних соціально-економічних умов з представниками різних професійних співтовариств і культур. Названо чинники, що визначають розвиток ключових компетенцій засобами навчання на прикладі стратегії професійного навчання на рівні міжнародного диплома МВА (Master Business Administration). Показано зсув акценту з академічних дисцсиплін до розв'язання приктичних ключових проблем, з якими фахівці стикаються на робочому місці. Відображено три принципи програми традиційного навчання, питання методичних дискусій про можливість і шляхи формування компетенцій та особистісних менеджерських навичок маркетологів. Розкрито зміст поняття "професійна та психологічна підготовленість", "організаторські здібності", "педагогічні навички". На прикладі шкіл бізнесу США показано головні уміння маркетологів, для розвитку яких існують спеціальні тренінги. Констатовано, що в Україні практика маркетингу є ще вторинною щодо теорії. Висвітлено підходи західних шкіл до підготовки фахівців з маркетингу з орієнтацією на практичні вміння, доведено переваги цього підходу. Розкрито зміст методичної, соціальної та професійної компетенцій професійної діяльності маркетолога. Запропоновано у підготовці вітчизняних маркетологів перемістити основні акценти навчання з теоретичної площини у бік формування практичних вмінь.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)211.1р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Білоус С. В. 
Організаційно-економічні засади розвитку туристичного бізнесу України : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / С. В. Білоус; МОНМС України, Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2012. - 20 c. - укp.

Уточнено та доповнено понятійний апарат, проаналізовано основні історичні етапи розвитку туристичної галузі в Україні. Визначено організаційно-економічні переваги та недоліки розвитку туристичного бізнесу. Досліджено його сучасний стан і тенденції розвитку в Україні. Запропоновано схему структуризації процесу формування та реалізації стратегії розвитку туристичного бізнесу. Розроблено геоінформаційні туристичні бази даних. Сформульовано рекомендації щодо вдосконалення організаційно-економічного забезпечення розвитку туризму, а також його нормативно-правової бази. Запропоновано авторську розоробку інноваційної концепції розвитку туристичної галузі України "Туристичний технополіс України", що дає змогу суттєво зміцнити організаційно-економічні засади розвитку туристичного бізнесу на території України, а також підвищити конкурентноспроможність національного туристичного продукту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393458 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Флярковська О. В. 
Інформатизація професійно-технічних навчальних закладів / О. В. Флярковська // Проф.-техн. освіта. - 2013. - № 4. - С. 39-41. - укp.

Актуалізовано проблему інформаційно-аналітичного забезпечення системи управління освітою з метою створення за новими принципами інтегрованої системи ПТО. Проаналізовано результати моніторингового дослідження стану впровадження і використання інформаційно-комунікативних технологій у ПТНЗ, які подано у вигляді діаграм. Констатовано, що рівень інформатизації професійно-технічної освіти в Україні істотно нижчий, ніж рівень інформатизації освіти ПТНЗ розвинутих країн.

Актуализирована проблема информационно-аналитического обеспечения системы управления образованием с целью создания по новым принципам интегрированной системы ПТО. Проанализированы результаты мониторингового исследования состояния внедрения и использования информационно-коммуникативных технологий в ПТУЗ, которые представлены в виде диаграмм. Констатировано, что уровень информатизации профессионально-технического образования в Украине существенно ниже, чем уровень информатизации образования ПТУЗ развитых стран.

Actualized the problem of information-analytical support of the education management system in order to create new principles for integrated VET system. The results of the monitoring study status of implementation and use of information and communication technologies in vocational schools, which are presented in the form of diagrams. Stated that the informatization level of vocational education in Ukraine is significantly lower than the level of informatization of education vocational schools developed countries.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч461 в2:З97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Рыжков А. 
Разработка инновационной методологии управления проектами для глобального рынка образовательных услуг / А. Рыжков // Техн. науки та технології. - 2017. - № 1. - С. 134-146. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

Об'єктом дослідження в цілому є контракти на виконання освітніх послуг для іноземних замовників. Зокрема об'єктом є спільна освітня програма між Національним університетом кораблебудування імені адмірала Макарова (НУК) і китайським коледжем з підготовки бакалаврів. З погляду фінансово-господарської діяльності університетів іноземні студенти є джерелом додаткового фінансування. Як наслідок - серйозна конкуренція з застосуванням різних механізмів суперництва між українськими ВНЗ за залучення іноземців для навчання. Одним з найбільш проблемних місць при виконанні міжнародних контрактів є невміле управління проектом. В умовах конкурентної боротьби на ринку освітніх послуг вибір невідповідної методології управління освітнім проектом, нераціональний розподіл ресурсів, несвоєчасне контроль якості наданої послуги можуть призвести не тільки до втрати існуючого контракту, але і до зниження репутації університету на міжнародній арені. Це, у свою чергу, зводить до мінімуму ймовірність укладання нових контрактів. Розроблено інноваційну методологію управління проектами з надання освітніх послуг іноземному замовнику. У цій методології застосовується загальний розрахунок кількісної оцінки якості надання освітніх послуг. Для того щоб значно скоротити час розрахунків, була створена універсальна обчислювальна програма, яка дозволяє обробляти великі блоки даних з візуалізацією результатів у двомірної системі координат. Методологія була впроваджена в робочий процес Національного університету кораблебудування ім. адм. Макарова. Одержані результати надали можливість швидко вносити корективи в навчальний процес з метою підвищення якості освітніх послуг для міжнародного замовника. Застосування даної методології управління проектами підвищує конкурентноспроможність університету на міжнародній арені у сфері надання освітніх послуг, відкриваючи перспективи укладання нових міжнародних контрактів в сфері надання освітніх послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)497.40-210.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Саркісян Л. Г. 
Перспективи розвитку України на міжнародній арені / Л. Г. Саркісян, К. В. Горкун // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2018. - № 9. - С. 55-58. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено сучасні проблеми, що існують в Україні, визначено роль влади та народу у вирішенні даних питань, встановлені наслідки впливу соціалістичної ідеології на підсвідомість колишніх жителів СРСР. Досліджені шляхи вирішення та подолання актуальних проблем і шляхи виходу країни з кризи на прикладах "економічного дива" інших високорозвинених держав та рішень їх лідерів. Визначена необхідність перегляду державного бюджету та перерозподілу його на інші галузі, такі як освіта молоді та туристична сфера, що є прибутковими та актуальними у наші дні. Проведені дослідження щодо ставлення іноземців до України та комфортність їх перебування на території. Також досліджені рекреаційні ресурси держави, які можна модернізувати та удосконалити задля приваблення туристів на курортні сезони. Розглянуті перспективи розвитку туристичного бренду "Україна" на міжнародній арені та його конкурентноспроможність серед інших.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Панчишин Т. В. 
Регіональний бенчмаркінг як інструмент муніципального та державного управління / Т. В. Панчишин // Наук. зап. / Укр. акад. друкарства. - 2017. - № 2. - С. 84-92. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто особливості використання бенчмаркінгу в оцінці рівня конкурентноспроможності регіону, проаналізовано принципи організації бенчмаркінгу регіонального розвитку на основі інформаційних можливостей офіційної статистики. Наведено практичні висновки та рекомендації, які можуть бути корисними органам місцевого самоврядування, що розробляють стратегії розвитку регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)212.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Ліннік А. Ю. 
Обгрунтування конструктивних особливостей та кінематичний аналіз руху гичкоочисної машини / А. Ю. Ліннік, В. І. Диня, І. І. Семенів, О. М. Кирик // Техн. сервіс агропром., ліс. та трансп. комплексів. - 2019. - № 18. - С. 88-97. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Зниження собівартості цукрової сировини поряд з підвищенням її якості дозволить підтримувати та підвищити конкурентноспроможність українських виробників цукру на міжнародному рівні, а також будуть створені передумови для зниження вартості кінцевого продукту на внутрішньому ринку. Одним із шляхів досягнення такої мети виступає застосування таких технічних рішень під час виробництва сировини які забезпечать зниження затрат праці та енергоємність процесів виробництва. Запропоновано конструкцію трирядної навісної машини призначеної для зрізування, подрібнення та розкидання по ширині захвату гички цукрових буряків, очищення залишків гички комбінованими та еластичними робочими органами, причому еластичні робочі органи закріплені на паралелограмному копіювальному механізмі та обертаються в протилежну сторону відносно зрізуючих. Робочі вали машини розміщені паралельно рядкам посівів культури, а робочі органи закріплені перпендикулярно. Зріз і подрібнення гички проводиться г-подібними ножами розміщеними попереду на висоті вищій за ріст коренеплодів. Після чого, комбінованим очисником, який складається з пари жорстких прутків встановлених на пружній підвісці та U-подібного еластичного бича, проводиться очищення залишків гички. Жорсткі прутки застосовуються з метою підняття і обриву полеглої та сухої гички та розбивання жмутка залишків гички на голівці коренеплоду, а пружна підвіска забезпечує таке прикладене зусилля, яке непошкодить тіло кореня. Еластичний очисник проводить послідуюче зчісування залишків гички з голівки коренеплоду. Доочисний пристрій встановлений під кутом до напрямку руху машини на паралелограмному копіювальному механізмі з регулювально-опорними полозами, а також встановлено привідний механізм зміни напряму обертання валів доочисника. Доочисник являє собою батарею набраних еластичних бичів. Проведено кінематичний аналіз руху машини та паралелограмного копіювального механізму. Отримано коефіцієнт кінематичного режиму роботи очисника з віссю обертання паралельною до напрямку переносної поступальної швидкості та рівняння шляху вертикального переміщення точок даного механізму з регулювально-опорним полозом в залежності від часу. Результатом дослідження є визначення перспективи вдосконалення технології очищення гички цукрових буряків, запропоновано нову конструкцію очисної машини та проведено кінематичний аналіз паралелограмного копіювального механізму з регулювально-опорними полозами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.842.152

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101210 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського