Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (6)Наукова електронна бібліотека (37)Автореферати дисертацій (28)Книжкові видання та компакт-диски (124)Журнали та продовжувані видання (55)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛЬВІВСЬКЕ$<.>+<.>K=БРАТСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 213
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Пилипенко О. Є. 
Виникнення і діяльність ніжинського грецького братства (50 рр. XVІІ ст.- кін. 60 рр. ХІХ ст.) : Дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О. Є. Пилипенко; Київський університет імені Тараса Шевченка. - К., 1996. - 202 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГРЕ)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС50395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Записки Історико-філологічного товариства Андрія Білецького. Вип. 1 / ред.: Є. К. Чернухін. - К., 1997. - 186 с. - рус.

Наведено короткий нарис життя та діяльності професора Андрія Олександровича Білецького, який працював у галузі філології, історії, археології, епіграфіки, палеографії. Висвітлюються традиції вивчення давньо- та новогрецької мови в Україні, пропонується опис наслідків мовних грецько-українських контактів. Розповідається про життя та діяльність греків в Україні - в межах братств, в місцях компактного проживання, на різних державних і громадських посадах, а також про їхній внесок у розвиток української культури. Розглядається проблема переселення греків на Україні, історія окремих грецьких родів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54 + Ш1г(4УКР)_

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Савчук Б.  
За українську церкву (Національно-церковний рух на Волині у 20-30-ті роки ХХ ст.) / Б. Савчук; Ін-т нац. відносин і політології НАН України. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 1997. - 114 c. - укp.

Розкриваються передумови виникнення та розвитку національно-церковного руху, роль світського громадянства у церковному житті. Розглядаються складні процеси національного відродження Української Православної Церкви на Волині у 20-30 рр. ХХ ст., цілі та характер українського церковного руху, наслідки боротьби за автокефалію, за рідну мову у церковному житті. Висвітлюється просвітницька та місіонерська діяльність, зокрема, процес відновлення братств, виникнення товариства ім. П.Могили, а також показано становище українського народу на Волині під час більшовицької окупації у 1939-1941 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589382 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сенченко Н. И. 
Киево-Могилянская академия: История Киево-братской школы / Н. И. Сенченко, Н. Э. Тер-Григорян-Демьянюк. - К. : Серж, 1998. - 175 c. - рус.

Данная работа является первой книгой задуманной многотомной истории Киево-Могилянской академии и посвящена раннему периоду истории Киево-братской школы, включающему 1586-1620 годы. Она построена полностью на документальных данных, хотя многие главы представляют собой лишь логически вероятную картину действительности, составленную по аналогии с общепринятыми положениями. Начинается книга историческим обзором событий, определивших как появление братских школ, так и их характер. Во второй части представлен новый взгляд на основание Киевского братства и Братской школы. Третья и четвертая части посвящены непосредственно периодам ректорства Иоанна Борецкого и Мелетия Смотрицкого в Киево-братской школе, уточнению времени учительства и ректорства Мелетия Смотрицкого, учебному процессу, некоторым соображениям относительно времени получения Киевским братством официального статуса, возвеличению Киева и др.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)4 + Э372.27-344-026

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС32875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Українське релігієзнавство (Севастопольський випуск) : Бюл. N 7 / ред.: А. Колодний; Укр. Асоц. Релігієзнавців. - К., 1998. - 183 с. - рус.

Висвітлюються релігійні проблеми в Україні, філософсько-психологічні аспекти релігії, питання пошуку нових світоглядних парадигм. Досліджуються особливості формування нових ціннісних орієнтацій українського суспільства, соціально-психологічний аспект маріології, аналізується досвід вивчення духовного розвитку націй за допомогою лінгвістичних засобів. Описуються типологія та деякі форми прояву Нью Ейдж в сучасному світі, сутність та причини духовного і морального занепаду людства в XX ст., розглядається кеносистизм як характерна риса релігійної доктрини великого білого братства та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Власовський І.  
Нарис історії Української Православної Церкви : У 4 т., 5 кн. Т. 1. X-XVII ст. / І. Власовський. - Репр. відтворення вид. 1955 р. - К. : Либідь, 1998. - 293 c. - укp.

Розглянуто процес виникнення християнства на українських землях до охрещення України-Русі, передумови заснування Української Церкви. Описано церковну єпархію і управління Церквою, взаємовідносини між Церквою і державною владою, її вплив на суспільне життя до татарської навали та занепаду Києва і київської державності у 988-1240 рр. Особливу увагу приділено висвітленню Української Православної Церкви (УПА) від занепаду Київської держави до поділу Київської митрополії на Київську і Московську у 1240-1458 рр., а також правового положення, внутрішнього стану УПА в Польсько-Литовській державі до підпорядкування її Московській Патріархії у 1458-1686 рр. Проаналізовано стан шкільництва й духовної освіти у цей період, виникнення і діяльність православних церковних братств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э373.27-3

Шифр НБУВ: В342974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гринько В. В. 
Велике Біле Братство як неорелігійний феномен : Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / В. В. Гринько; НАН України. Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди. - К., 1998. - 20 c. - укp. - рус.

Дисертація є релігієзнавчим дослідженням неорелігійного феномену українського Великого Білого Братства (ВББ) на основі джерельних матеріалів в контексті загальних проблем, що постають навколо діяльності новітніх релігійних рухів (НРР). Здійснено комплексний аналіз цього явища: причин та умов виникнення Братства, теоретичних джерел, світоглядних і морально-етичних засад його віровчення, механізму формування культу Марії Деві Христос. ВББ визначено як своєрідний релігійно-соціальний феномен, сучасна форма практичної реалізації гностико-окультних ідей. Встановлено визначальний вплив на формування цього синкретичного загалом віровчення положень теософії та обгрунтовано належність Братства до релігійного руху "Новий вік". Впровадження культу "живого бога" стало наслідком впливу монізму східних релігій, індуїстської концепції аватаризму в теософській інтерпретації. Діяльність об'єднання, враховуючи й елементи деструктивізму, розглядається як послідовна поетапна реалізація провідних ідей релігії в контексті її еволюції. З огляду на незавершеність процесів розвитку ВББ, дослідження обмежено певними хронологічними рамками - від початку формування засад руху (1988 р.) до часу звільнення з ув'язнення лідерів юсмаліан М.Цвігун і В.Ковальчука (серпень 1997 р.). Відтак опрацьовано низку нових, принципових положень, що можуть сприяти пошуку оптимальних шляхів стабілізації взаємовідносин суспільства і НРР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э391.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Третя міжнародна науково-практична конференція "Роль науки, релігії та суспільства у формуванні моральної особистості" : Зб.доп. / Донец. обл. упр. у справах релігії. Донец. держ. ін-т штуч. інтелекту, "Роль науки, релігії та суспільства у формуванні моральної особистості", міжнародна науково-практична конференція (3+ 1998+ Донецьк). - Донецьк, 1998. - 76 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми виховання духовно розвиненої особистості за сучасних умов економічних і політичних перетворень. Проаналізовано проблему взаємозв'язку між гуманітарною наукою, зокрема релігієзнавством, та технічними дисциплінами (кібернетикою, теорією штучного інтелекту). Показано перспективні шляхи відродження духовності у контексті розвитку державно-церковних відносин. Розглянуто співвідношення атеїстичного та теїстичного світоглядів, доведено необхідність впровадження спеціального шкільного курсу історії релігії, що позитивно впливає на розвиток моральних якостей і свідомості особистості. Проаналізовано концепцію цілісного знання у філософії В.С.Соловйова, встановлено її значення для гуманізації науки. Висвітлено процес відродження православних братств, досліджено їх духовно-просвітницьку та релігійно-освітню діяльність.

Рассмотрены актуальные проблемы воспитания духовно развитой личности в современных условиях экономических и политических преобразований. Проанализированы вопросы взаимосвязи между гуманитарной наукой, в частности религиеведением, и техническими дисциплинами (кибернетикой, теорией искусственного интеллекта). Показаны перспективные пути возрождения духовности в контексте развития государственно-церковных отношений. Рассмотрено соотношение атеистического и теистического мировоззрений и доказана необходимость внедрения специального школьного курса истории религии как фактора позитивного влияния на развитие моральных качеств, нравственности и сознания личности. Проанализирована концепция целостного знания в философии В.С.Соловьева, показано ее значение для гуманизации науки. Освещен процесс возрождения православных братств и исследована их духовно-просветительская и религиозно-образовательная деятельность.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211 я431 + Э212 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС40708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гринько В. В. 
Велике Біле Братство як неорелігійний феномен / В. В. Гринько; Укр. асоц. релігієзнавців. - К., 1998. - 87 c. - Бібліогр.: 108 назв. - укp.

Висвітлено основні засади віровчення, культової та позакультової діяльності Великого Білого Братства, характерні риси етапів розвитку цього релігійного напряму. Розглянуто причини та організаційні витоки релігійної течії, просліджено етапи розвитку її інституалізації та структуризації, з'ясовано віросповідні засади та методи і форми практичної діяльності Братства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э391.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Велемець О. В. 
Розвиток освіти і педагогічної думки на західноукраїнських землях в XVI - XVII століттях : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.01 / О. В. Велемець; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 1998. - 17 c. - укp. - рус.

Комплексно досліджуються і аналізуються фактори, які зумовили активізацію розвитку педагогічної думки на західноукраїнських землях в ХVI - XVII століттях. Дослідженням встановлено, що саме братства і їх школи виступили як осередки національної самоорганізації і української національної школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4Укр)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Чернухін Є. К. 
Грецьке ніжинське братство: історіографія та джерела / Є. К. Чернухін; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1998. - 98 c. - (Іст. зошити). - Бібліогр.: с.87-97. - укp.

Розглянуті основні праці, що висвітлюють історію заснування та діяльність грецької громади в Ніжині другої половини XVIII - кінця XIX ст. Проаналізована низка неопублікованих або маловідомих матеріалів вітчизняних та закордонних дослідників. Розглядається питання збереження архівної спадщини ніжинських греків і вперше запропоновано опис частини справ з архіву грецького братства в Чернігові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГРЕ) + Т3(4УКР-4ЧРН)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Всеукраїнська міжнародна християнська Асамблея "Заповідь нову даю вам: любіть один одного" (Іоан, 13,34) : Наук.-практ. конф., Київ, 17-18 лют. 1998 р.: Доп., повідомл. / Всеукр. міжнар. церков.- громад. ком. з відзначення 2000-ліття Різдва Христового, "Заповідь нову даю вам: любіть один одного" (Іоан, 13,34) Всеукраїнська міжнародна християнська асамблея. Науково- практична конф. (1998; Київ). - К., 1998. - 320 c. - укp.

Розглядаються проблеми єдності українського православ'я, духовність у контексті сучасних наукових концепцій, християнська моральна доктрина і національно-культурне відродження України. Висвітлюються питання формування національної самосвідомості і православні братства в Україні, участь військового духовенства у боротьбі за волю України, економічна політика Радянської влади щодо церкви в Україні у післявоєнний період. Досліджується вплив християнства на розвиток культури, на процес українського державотворення. Особливу увагу приділено сімейному питанню, зокрема, аналізуються актуальні проблеми сучасного сімейного виховання дітей на основі християнських цінностей, духовні основи виховання молоді в сучасних умовах української родини, а також психологічні проблеми сімейного виховання через призму християнської моралі тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

"Українське питання" в Російській імперії (кінець XIX - початок ХХ ст.) : Колектив. наук. моногр.: В 3 ч. Ч. 3 / ред.: В. Г. Сарбей; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1999. - 277 c. - укp.

Узагальнені результати творчо-дослідницької розробки теми, заснованої на ретельному вивченні різноманітних архівних, пресових, статистичних, мемуарних першоджерел. Описуються каральні органи царизму, які намагались розгромити український визвольний рух за допомогою репресій, переслідувань тощо, насамперед, таємна політична поліція. Аналізується стан великодержавної російської преси, її роль в антиукраїнській кампанії. Розглядається діяльність громадських організацій великоросійських шовіністів - "Русское собрание", "Союз русского народа", "Партія правого порядку", "Русское братство" та ін. Досліджується роль православної церкви в "українському питанні", визначено основні напрями релігійного руху на фоні реалій національно-визвольної боротьби. Висвітлюється процес національно-культурного відродження українського народу в межах Російської імперії, роль в ньому прогресивної російської інтелігенції, зокрема, О.Шахматова, Ю.Ф.Самаріна, Ф.Корша, М.Славинського та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-56 + Т3(2)52-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Жук В. 
Історія бібліотеки Луцького братства / В. Жук, О. Сажок // Вісн. Кн. палати. - 1999. - № 1. - С. 27-29. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27 + Ч734(4Укр)759

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15184 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Труды Киевской духовной академии. N 2 / ред.: Н. Забуга. - К., 1999. - 264 с. - рус.

Рассмотрены просветительская деятельность и роль церковных братств в деле защиты Православия. Рассказано о Св. Паисии Величковском и возрождении исихастской традиции в Румынской Церкви в ХІХ-ХХ вв., о внутренней целостности и Богопознании, символике христианского храма, западном апокрифе в истории православного Востока. Описан случай "Дарственной грамоты императора Константина папе Сильвестру", а также проанализирован Халкидонский орос (IV Вселенского Собора) в свете решений VII Вселенского собора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-503

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж6297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Наумов С. О. 
Братство тарасівців (Закінчення) / С. О. Наумов // Укр. іст. журн. - 1999. - № 6. - С. 55-63. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)52-45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Гурська Л.  
Вплив православних братств на формування духовної культури в Україні / Л. Гурська // Укр. релігієзнавство. - 1999. - № 10. - С. 68-73. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Омельченко І. К. 
Політична поліція Російської імперії і Україна (середина XIX ст.) / І. К. Омельченко; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К., 1999. - 146 c. - укp.

Досліджуються проблеми організації та діяльності органів політичного розшуку російського самодержавства з моменту їх виникнення до середини ХІХ ст. у взаємозв'язку з основними тенденціями розвитку українського вільнодумства та політико-правової думки. На прикладі слідчої справи першої політичної організації національного характеру в Україні - Кирило-Мефодіївського братства - висвітлюється боротьба російського самодержавства з українським вільнодумством середини ХІХ ст. Розкриваються функції та методи політичного розшуку, докладно розглядається практика використання доносів, таємних агентів, перлюстрація кореспонденції, провокація та залякування тощо. Викривається антиправова сутність органів російської політичної поліції, їх негативна роль у контролі за суспільною свідомістю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4РОС)51/52-621.112.011.011

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Наумов С. О. 
Братство тарасівців / С. О. Наумов // Укр. іст. журн. - 1999. - № 5. - С. 36-44. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)52-45 + Ф513(4Укр)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Абрамович С. Д. 
Русская и зарубежная культура : Учеб. пособие. Ч. 3. Культура Украины / С. Д. Абрамович, М. Ю. Чикарькова; Черновиц. гос. ун-т им. Ю.Федьковича. - Черновцы : Рута, 1999. - 52 c. - Библиогр.: 22 назв. - рус.

Рассмотрены истоки формирования украинского этноса, самосознания древнеукраинского общества. Описана культура Киевской Руси IX - XII вв., в частности, реформы Владимира, строительство монастырей, развитие права, фольклора и литературы, изобразительного искусства, науки. Особое внимание уделено достижениям украинской культуры в гетьманскую эпоху в XIV - XVII вв. - международному и внутреннему положению Украины, культурному развитию казачества, церковным отношениям, братствам, реформам Петра Могилы, устному народному творчеству, литературе, театру, архитектуре, изобразительному искусству. Освещена борьба украинской культуры за свое существование в условиях национального гнета в XVIII - ХІХ вв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342356 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського