Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)
Пошуковий запит: (<.>K=МІКРОКАЛЬКУЛЯТОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Казаков Є. О. 
Автоматичний ростомір для високорослих культур / Є. О. Казаков // Физиология и биохимия культур. растений. - 1999. - 31, № 6. - С. 474-476. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Описано ростомір для автоматичної реєстрації росту стебла та його міжвузлів такої високорослої рослини, як кукурудза. Ростомір містить блок вимірювання у вигляді ланцюгово-протяжного механізму з "датчиком росту" та блок реєстрації сигналів з їх обробкою за заданою програмою на мікрокалькуляторі БЗ-34.


Ключ. слова: лінійний ріст, стебло, кукурудза, ростомір, блоки вимірювання та реєстрації
Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Душинський В. В. 
Основи наукових досліджень. Теорія та практикум з програмним забезпеченням : Навч. посіб. / В. В. Душинський; Ін-т змісту та методів навчання. - К. : НТУУ "КПІ", 2000. - 407 c. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Викладено методологію наукових досліджень, наведено відомості про об'єкт дослідження в машино- та приладобудуванні, параметри оптимізації та дослідні фактори, що впливають на якість виробу. Обгрунтовано потребу попередніх досліджень і доцільність застосування сучасних статистичних методів у процесі обробки їх результатів. Всебічно розглянуто методи знаходження моделей технологічних процесів, їх статистичного аналізу, оптимізації досліджуваних процесів та об'єктів, а також методи оцінювання економічної ефективності наукових досліджень. Ефективність усіх методів проілюстровано прикладами розв'язання реальних задач з технології машинобудування. Наведено статистичні таблиці та програми для мікрокалькулятора "Электроника МК-52", потрібні для набуття практичних навичок.


Індекс рубрикатора НБУВ: К5-1 с116 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Казаков Є. О. 
Пристрій для автоматизованого поливу рослин у вегетаційних дослідах з урахуванням їх індивідуальних водовитрат / Є. О. Казаков // Физиология и биохимия культур. растений. - 1999. - 31, № 5. - С. 392-396. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Описано автоматизований пристрій для поливу рослин у вегетаційних посудинах за заданою програмою. Пристрій складається з блоків подавання води та реєстрації і статистичної обробки даних про кількість води, яку налито у кожну посудину, розробленого з використанням мікрокалькулятора типу БЗ-34.


Ключ. слова: вегетаційний метод, програмований полив, автоматизований пристрій, блок реєстрації доз поливу на посудину
Індекс рубрикатора НБУВ: П1в615с5,025

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Левандовський І. Л. 
Програми математичної обробки даних багатофакторних польових дослідів на програмних мікрокалькуляторах / І. Л. Левандовський // Зрошув. земл-во. - 1998. - № 41. - С. 15-22. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено вдосконалені програми та їх алгоритми математичної обробки даних багатофакторних польових дослідів, поставлених методами рендомізації та розщеплених ділянок, з використанням програмних персональних мікрокалькуляторів типу "Електроніка МК-52" і "Електроніка МК-61".


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: П1 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Батыгин Ю. В. 
Экспериментальное исследование магнитно-импульсной штамповки печатных плат для компоновки электротехнических схем / Ю. В. Батыгин, Л. Д. Горкин, В. И. Лавинский, А. С. Противень, Л. Т. Хименко, Т. Т. Черногор // Техн. електродинаміка. - 2000. - № 3. - С. 7-10. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Досліджено магнітно-імпульсне штампування малюнків реальних друкованих плат для визначеного класу електротехнічних пристроїв. Отримано якісні експериментальні зразки друкованих плат для компонування схеми зарядно-випрямного пристрою Д2-10М, призначеного для роботи з мікрокалькуляторами серії "Електроніка". Сформульовано рекомендації щодо практичного здійснення технології виготовлення друкованих плат із застосуванням енергії імпульсних магнітних полів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.16-060.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Федоров А. О. 
Інформаційні системи в хімічному аналізі : Навч. посіб. для студ. хім. та біол. ф-тів / А. О. Федоров. - Чернівці : Рута, 1998. - 169 c. - Бібліогр.: 128 назв. - укp.

Узагальнюється матеріал публікацій за останні роки про стан та перспективи застосування інформаційних систем у хімічному аналізі, з єдиних позицій розглядається використання інформаційних систем у послідовних і рівноцінних ступенях аналітичного процесу. Значна увага акцентується на ефективності застосування електронно-обчислювальних машин у хімічному аналізі та започаткованій перебудові аналітичної хімії при формуванні наукового напрямку - аналітики. Автором зроблена спроба висвітлити основні принципи створення і функціонування нових інформаційних аналітичних датчиків - сенсорів, обгрунтувати необхідність розв'язання проблеми автоматизації методів хімічного неперервного контролю сучасних технологій і об'єктів довкілля, обговорити інформаційні критерії різних аналітичних методів для їх найбільш доцільного вибору, навести приклади алгоритмів і програм, які можна реалізувати на програмованому мікрокалькуляторі або персональному комп'ютері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г4 с.я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Літнарович Р. М. 
Проект і дослідження геодезичної основи обласного центру лінійно-кутовим методом несуцільних спостережень статистичними випробуваннями Монте Карло : Навч. посіб. Ч. 5 / Р. М. Літнарович; Черніг. держ. ін-т економіки і упр. - Чернігів, 2001. - 32 c. - Библиогр.: с. 32 - укp.

Наведено проект геодезичної основи, створений лінійно-кутовим методом несуцільних спостережень у вигляді центральної системи з 9-ти пунктів з точністю визначення координатних пунктів 1,75 мм. Викладено основні положення програми для програмованих мікрокалькуляторів МК61, МК62 з метою визначення площі з контролем і оцінкою точності за координатами вершин полігону.

Приведен проект геодезической основы, созданный линейно-угловым методом несплошных наблюдений в виде центральной системы из 9-ти пунктов с точностью определения координатных пунктов 1,75 мм. Изложены основные положения программы для программированных микрокалькуляторов МК61, МК62 для определения площади с контролем и оценкой точности по координатам вершин полигона.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д115 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: В348309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Федоров А. О. 
Розв'язування аналітичних задач і вправ на ЕОМ : Навч. посіб. / А. О. Федоров; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2006. - 278 c. - Бібліогр.: с. 270-274. - укp.

Наведено приклади розв'язування багатоваріантних задач і вправ з класичних та інструментальних методів хімічного аналізу згідно складених програм в середовищі QBASIC та програмованих мікрокалькуляторів. На конкретних хімічних рівновагах показано значне збільшення достовірності аналітичної інформації за умов врахування конкуруючих реакцій та використання ЕОМ для її одержання.

Приведены примеры решения многовариантных задач и упражнений по классическим и инструментальным методам химического анализа согласно составленных программ в среде QBASIC и программированных микрокалькуляторов. На конкретных химических равновесиях показано значительное увеличение достоверности аналитической информации при учете конкурирующих реакций и использовании ЭВМ для ее получения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г44в641.8

Шифр НБУВ: ВА677290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бурдун О. 
Особливості впровадження інформаційних технологій у загальноосвітніх школах України / О. Бурдун // Рідна шк.. - 2010. - № 1/2. - С. 67-71. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Проаналізовано особливості впровадження інформаційних технологій у загальноосвітніх навчальних закладах України в період 1950 - 1985 років. Розглянуто період застосування технічних засобів навчання (ТЗН) (до появи комп'ютера) в школах: телевізорів, відео-, аудіомагнітофонів, кінопроекторів, діапроекторів тощо (1950 - 1961 рр.). Наведено статистичні дані з Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України щодо забезпечення ними загальноосвітніх закладів. Акцентовано увагу на вивченні в середніх школах основ обчислювальної техніки, зокрема через факультативні курси "Програмування", "Обчислювальна математика", "Векторні простори і лінійне програмування". Виокремлено один із напрямів застосування інформаційних технологій у школі - використання електронних машин для програмованого навчання. Розглянуто питання впровадження в 1970-х роках у навчальний процес мікрокалькуляторів, які на той час були оптимальною матеріально-технічною базою для викладання основ програмування в середніх навчальних закладах. Констатовано, що досвід, накопичений педагогами і науковцями в означений період, дозволяє в майбутньому перейти до більш якісного застосування інформаційних технологій в освіті.

Проанализированы особенности внедрения информационных технологий в общеобразовательных учебных заведениях Украины в период 1950 - 1985 годов. Рассмотрен период применения технических средств обучения (ТСО) (до появления компьютера) в школах: телевизоров, видео-, магнитофонов, кинопроекторов, диапроектор т.д. (1950 - 1961 гг.) Приведены статистические данные из Центрального государственного архива высших органов власти и управления Украины относительно обеспечения ими общеобразовательных учреждений. Сосредоточено внимание на изучении в средних школах основ вычислительной техники, в частности через факультативные курсы "Программирование", "Вычислительная математика", "Векторные пространства и линейное программирование". Выделено одно из направлений применения информационных технологий в школе - использование электронных машин для программированного обучения. Рассмотрен вопрос внедрения в 1970-х годах в учебный процесс микрокалькуляторов, которые тогда были оптимальной материально-технической базой для преподавания основ программирования в средних учебных заведениях. Констатировано, что опыт, накопленный педагогами и учеными в обозначенный период, позволил в будущем перейти к более качественному применению информационных технологий в образовании.

The features of information technology in general educational establishments of Ukraine in the period 1950 - 1985. We consider the period of application of technical training (TCO) (before computer) in schools: TVs, VCRs, tape recorders, overhead projectors, slide projector, etc. (1950 - 1961 years.) Statistical data from the Central State Archive of the supreme bodies of power and government of Ukraine about ensuring their educational institutions. Focus on studying in secondary schools in the foundations of computer science, in particular through elective courses "Programming", Computational Mathematics "," Vector spaces and linear programming. Select one of the areas of information technology in schools - the use of electronic machines for programmedinstruction. The question of implementation in the 70 years in the educational process microcomputers, which were then the best material and technical base for teaching the basics of programming in secondary schools. It was found that the experience of educators and scientists in this period allowed in the future to move to a better use of information technology in education.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.253 + Ч33(4УКР)62/63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського