Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (8)Автореферати дисертацій (235)Книжкові видання та компакт-диски (105)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=МАТЕРИНСЬК$<.>+<.>K=СМЕРТНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1485
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Актуальні питання медицини дитинства : Зб. наук. робіт вчен. та лікарів клінік Вінничини - підсумок 20-річної діяльн. Вінниц. обл. дит. клініч. лікарні / ред.: Т. І. Антонець; Вінниц. обл. дит. клініч. лікарня. - Вінниця, 2000. - 154 c. - укp.

Висвітлено етапи становлення дитячої торакальної служби на Вінничині. Проаналізовано роль материнського молозива та молока як джерела гормонів тиреоїдної системи. Впроваджено програму "підтримка грудного вигодовування дітей". Наведено сучасні підходи до лікування бронхіальної астми у дітей, зокрема доведено ефективність застосування недокромілу натрію для лікування дітей, хворих на бронхіальну астму, викликану сенсибілізацією до побутових алергенів. Здійснено ретроспективний аналіз результатів програмного лікування гострого лімфобластного лейкозу в дітей за модифікованим протоколом BFM - 95. Розроблено нові схеми лікування гострого гломерулонефриту у дітей. Розкрито причини нейросенсорної туговухості у дітей та шляхи її реабілітації. Відображено питання діагностики гострого апендициту в дітей. Описано методи ультразвукового дослідження для диференційної діагностики захворювань органів мошонки. Зроблено порівняльну характеристику ефективності гемосорбції та плазмаферезу у разі синдрому поліорганної недостатності у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)4 я54(4УКР) + Р73 я54(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Коновалова Е. В. 
Влияние содержания марганца на зернограничный ансамбль и спектр специальных границ в сплавах Cu - Mn / Е. В. Коновалова, О. Б. Перевалова, Н. А. Конева, Э. В. Козлов // Металлофизика и новейшие технологии. - 2001. - 23, № 5. - С. 655-670. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Методом оптичної металографії досліджено структуру зерномежового ансамблю міді та сплавів Cu - Mn з різним вмістом марганцю. Встановлено, що принципова схема будови полікристалів міді та сплавів Cu - Mn не залежить від концентрації марганцю; полікристал складається з материнських зерен (МЗ), оточених межами загального типу з внутрішніми межами спеціального типу. Виділено чотири основні типи розташування спеціальних меж у МЗ. Побудовано розподіли МЗ різного типу та відстаней між найближчими межами, а також спектри меж загального і спеціального типів залежно від відносної енергії. Одержано залежності параметрів зерномежового ансамблю від концентрації легувального елемента.


Ключ. слова: зернограничный ансамбль, споавы Cu - Mn, материнские зерна, специальные границы
Індекс рубрикатора НБУВ: К224.02 + К232.102

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пахолок А. А. 
Динаміка вікових змін морфологічних і біохімічних показників крові в помісей чорно-рябої худоби різних генотипів / А. А. Пахолок, В. В. Шуплик // Розведення і генетика тварин. - 1998. - № 29. - С. 65-69. - укp.

Наведено результати вивчення морфологічних і біохімічних показників вікових змін крові в помісей чорно-рябої породи з бугаями м'ясних порід абердин-ангус і українська м'ясна порівняно з материнською породою.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Патров В. С. 
Динаміка росту, розвитку і гематологічних показників ремонтних свинок селекції ДСГІ різних генетичних форм / В. С. Патров, Н. І. Крамар // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 2-3. - С. 69-71. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведено результати досліджень, проведених в учбовому господарстві "Самарський" на Дніпропетровщині. Вивчено та проведено порівняння живої маси і напруженості росту в період з 2- до 10-місячного віку ремонтних свинок селекції ДСГІ материнської та батьківської генетичних форм, а також показників морфологічного та біохімічного складу крові тварин у віці 6 і 9 місяців. Встановлено вірогідну різницю в середньодобових приростах свинок генотипів, що вивчались, і різницю в білковому коефіцієнті (відношенні альбумінової і глобулінової фракцій білка крові) молодняка на користь тварин материнської форми у порівнянні з батьківською.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-314

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гусак А. М. 
Конкурентный распад в малых частицах / А. М. Гусак, А. С. Ширинян // Металлофизика и новейшие технологии. - 2000. - 22, № 7. - С. 57-65. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Досліджено процес конкурентного зародкоутворення двох проміжних фаз і розпаду в малій частинці з урахуванням збіднювання середовища. Задачу розв'язано у рамках класичного підходу зображенням термодинамічного потенціалу в просторі концентрацій і розмірів зародків. Установлено, що залежно від розмірів частинки й відношення термодинамічних параметрів материнської та проміжної фаз можуть мати місце ситуації повної заборони розпаду, утворення та повної стабілізації метастабільної фази, відносної стабілізації метастабільної фази з затримкою її перетворення на стабільну фазу, виникнення та зростання стабільної фази, за якого метастабільна фаза взагалі не з'являється, квазітрифазної рівноваги.


Ключ. слова: потенциал Гиббса, зародышеобразование новой промежуточной фазы, малая частица, поверхностное натяжение, метастабильная и стабильная фазы
Індекс рубрикатора НБУВ: К204.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Материнськый язык. Писемниця русинського языка / уклад.: М. Алмашій. - М. : Коминфо Консалтинг, 1999. - 98 c. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Представлен материал, соответствующий структуре традиционных учебных пособий по языковедению, в частности, рассматриваются фонетика, графика, морфология, правописание, синтаксис русинского языка. В приложениях приведены отдельные элементы словообразования, диалектная база русинского языка, литературная норма и локальные варианты.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-671

Шифр НБУВ: ВА592072 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кузь В. В. 
Методи отримання штамбово-детермінантних форм гороху / В. В. Кузь // Зб. наук. пр. Вінниц. держ. аграр. ун-ту. - 2000. - Вип. 7. - С. 27-32. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Встановлено незалежний характер успадкування ознак різноманітних типів детермінантності та штамбовості гороху. З'ясовано, що дефіцит штамбових форм більш виражений у генотипі deh - fa, ніж у det - fa. Доведено, що штамбові форми у разі схрещування з детермінантними виявляли значні материнські ефекти. Отримано нові форми гороху з поєднанням ознак штамбовості та детермінантності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-31,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Іпатов А. В. 
Напрямки реформування первинної медико-санітарної допомоги в Україні / А. В. Іпатов; Укр. держ. НДІ мед.-соц. пробл. інвалідності. - Д. : Пороги, 2000. - 262 c. - укp.

Обгрунтовано провідні напрямки розвитку медичної допомоги в Україні, зважаючи на на медичні потреби населення та можливого впливу системи охорони здоров'я на показники громадського здоров'я. Вперше в Україні представлено комплексну характеристику популяційного здоров'я на підставі нового підходу, запропонованого ВООЗ і Світовим Банком, з визначенням глобального тягаря хвороб, що об'єднує дані про передчасну смертність та інвалідність. Розглянуто проблеми і перспективи розвитку первинної медико-санітарної допомоги в Україні як ключової ланки реформованої системи охорони здоров'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР),1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Коваленко В. П. 
Оцінка адитивного, гетерозисного і материнського ефектів при різних методах схрещування в свинарстві / В. П. Коваленко, В. Г. Пелих // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 6. - С. 62-64. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено експериментальне дослідження з визначенням ефектів дії генів, що контролюють полігенні господарськокорисні ознаки свиней під час промислового, поглинального і зворотнього схрещувань. Встановлено, що за відгодівельними, м'ясними і більшістю репродуктивних якостей проявився адитивний тип дії генів. Виявлено, що у варіанті схрещування української м'ясної породи з універсальною породою (велика біла) більш доцільним є одержання і використання 3/4 кровних помісей української м'ясної породи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лисенко Г. М. 
Популяція з точки зору екології, генетики та еволюції : Навч. матеріали для студ. природн.-геогр. ф-ту / Г. М. Лисенко, С. В. Пасічник; Ніжин. держ. пед. ун-т ім. М.Гоголя. Каф. ботаніки. Каф. зоології. - Ніжин, 1998. - 28 c. - Бібліогр.: с. 27-28. - укp. - рус.

Проведено детальний порівняльний аналіз популяційно-видового рівня організації живого з різних точок зору - екологічної, генетичної та еволюційної. Наведено популяційні характеристики (народжуваність, смертність), описано структуру (вікову, статеву, екологічну) та динаміку популяції. Висвітлюються види популяцій з точки зору генетики - панміктична, у т.ч. фактори її динаміки та стабілізації, автогамна та апоміктична. Розглядається процес видоутворення і формування еволюційних явищ у популяції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*81 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Проблеми ветеринарної медицини / ред.: Д. О. Мельничук. - К., 1998. - 241 с. - (Наук. вісн. Нац. аграр. ун-ту; Вип. 11). - укp. - рус.

Розглядаються питання етіології, патогенезу, терапії та профілактики захворювань переважно молодняка продуктивних тварин. Висвітлюються проблеми ліквідації захворювань молодняка великої рогатої худоби та свиней, в тому числі розладів травлення різної етіології, а також проблеми відтворення великої рогатої худоби. Наводяться результати досліджень механізмів формування колострального імунітету, секреторних явищ та транспортних систем епітелію новонароджених, особливостей впливу материнського організму на ріст і розвиток плоду. Значне місце відведено вивченню вже запропонованих лікарських препаратів, вакцин, а також розробці, пошуку і застосуванню нових біологічно активних добавок до раціонів сільськогосподарських тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П8я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж69836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Нежлукченко Т. І. 
Селекційно-генетичні методи підвищення вовнової продуктивності тонкорунних овець / Т. І. Нежлукченко // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 135-138. - укp.

Розкрито нові методи підвищення вовнової продуктивності на підставі вибору оптимальної кровності за австралійськими мериносами. Розроблено методи визначення ступеня реалізації генетичного потенціалу. У племінній роботі необхідно враховувати селекційно-технологічну роль маток у стаді. З цієї запропоновано методи визначення материнського впливу на продуктивність потомства.


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-33,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Коваленко В. П. 
Сучасні концепції підвищення відтворювальної здатності свиней / В. П. Коваленко, В. Г. Пелих // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 2. - С. 39-40. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Виділено основні сучасні концепції підвищення відтворювальних ознак свиней за рахунок адитивної та неадитивної мінливості в лініях і популяціях за чистопородного розведення, схрещування та гібридизації. Розглянуто зв'язок інтенсивності формоутворюючих процесів в ранньому онтогенезі ремонтного молодняка, материнського і зчепленого зі статтю ефекту, статевого диморфізму та співвідношення статей у гніздах з рівнем наступних відтворних якостей свиней.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-33,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ширинян А. С. 
Термодинамика и кинетика зародышеобразования промежуточной фазы в пересыщенном сплаве с ограничениями / А. С. Ширинян, А. М. Гусак, Н. А. Пасичный // Металлофизика и новейшие технологии. - 2001. - 23, № 8. - С. 1091-1109. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Досліджено процес зародкоутворення проміжної фази в пересиченому твердому розчині. З урахування кінцевої швидкості дифузії в материнській фазі, яка призводить до обмеження появи та росту частинок нової фази. Розглянуто можливість існування метастабільного стану системи, що відповідає дрібнодисперсному проміжному стану. Розв'язано задачу Фокера - Планка для кінетики початкових стадій. Визначено, що залежно від величини коефіцієнта дифузії в материнській фазі та термодинамічних параметрів можливі такі ситуації: повна заборона розпаду на початкових стадіях еволюції (або великій кількості дефектів у сплаві); відносна стабілізація нової метастабільної фази з затримкою її перетворення в стабільну у разі малого коефіцієнта дифузії (або певної проміжної кількості центрів зародкоутворення); виникнення та ріст нової фази у разі великого коефіцієнта дифузії (малої кількості центрів зародкоутворення). Проаналізовано залежності швидкості зародкоутворення та часу інкубації нової фази від коефіцієнта дифузії.


Ключ. слова: диффузионно-зависимая термодинамика, истощение, коэффициент диффузии, кинетика нуклеации, наносистема, время инкубации
Індекс рубрикатора НБУВ: К204.2 + В372.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Романцов В. О. 
Український етнос: на одвічних землях та за їхніми межами (XVIII - XX століття) / В. О. Романцов. - К. : Вид-во ім. О.Теліги, 1998. - 183 c. - укp.

На основі використання досліджень відомих українських та російських науковців, а також матеріалів першого загального Всеросійського перепису населення 1897 р. та всіх загальних переписів населення за часів колишнього СРСР - 1926, 1937, 1939, 1959, 1970, 1979 і 1989 роки - розглядається розселення українського етносу на своїх споконвічних землях і за їхніми межами протягом останніх трьох століть. Показано, як політика держав-загарбниць впливала на кількість населення, зміни в його національному складі та на інші демографічні процеси (народжуваність, смертність, природне зростання населення тощо).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР) + Т3(4УКР)0-01 + С5*425(4УКР) + С73(4УКР)-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Паращук Ю. С. 
Ультразвукова і кардіомоніторна характеристика стану плода при материнській інфекції = Ultrasound and cardiomonitoring characteristic of fetal state in maternal infection / Ю. С. Паращук, С. В. Покришко // Укр. радіол. журн. - 1998. - 6, № 2. - С. 146-147. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Комплексна оцінка ультразвукового дослідження і кардіомоніторного спостереження за станом плода є важливим джерелом інформації про ступінь його внутрішньоутробного нездоров'я. При ультразвуковому дослідженні часто виявляються побічні ознаки внутрішньоутробного інфікування, що дозволяє своєчасно поставити діагноз, почати лікування, виробити вірну тактику ведення пологів.


Ключ. слова: ультразвуковая диагностика, состояние плода, материнская инфекция
Індекс рубрикатора НБУВ: Р34 + Р71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Тарасов В. Г. 
Якісні показники м'ясо-сальної продукції свиней різного напрямку продуктивності / В. Г. Тарасов // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 201-203. - укp.

Досліджено використання в міжпородному схрещуванні свиней трьох порід різного напрямку продуктивності: великої білої - універсальної, великої чорної - сального типу, ландрас - м'ясного типу. Отримано три групи чистопородних тварин та дві групи помісних тварин: (ВБ times ВЧ) times Л, (ВБ times Л) times ВЧ. Результати досліджень продемонстрували наступне: найкращими м'ясними якостями характеризувались тварини породи ландрас, а також помісі, заключною батьківською формою породи ландрас, тому доцільно в трьох порідних поєднаннях використовувати заключну батьківську породу ландрас, а до складної материнської - бажано добирати двопородних помісних маток (ВБ times ВЧ), що сприятиме підвищенню забійного виходу, а також покращанню якості м'яса та сала.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-338.2,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Попереля Ф. О. 
Генетична інтерпретація електрофореграм геліантиту насіння Fsub1/sub соняшника / Ф. О. Попереля // Цитология и генетика. - 2000. - 34, № 2. - С. 84-90. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*444 + П214.11-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Нигмонов М.  
Изменчивость уровня активности ингибиторных белков в зерне гибридов тритикале (Fsub2/sub) в зависимости от генотипа родительских форм / М. Нигмонов // Физиология и биохимия культур. растений. - 1998. - 30, № 4. - С. 300-305. - Библиогр.: 15 назв. - рус.


Ключ. слова: Тритикале, гибридизация, белки, ингибиторы, доминирование
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Пазюк О. А. 
Наследуемость признака "высота растений" и его зависимость от генотипов симбионтов при взаимодействии линий и гибридов люцерны со штаммами iRhizobium meliloti/i / О. А. Пазюк // Цитология и генетика. - 1998. - 32, № 4. - С. 37-42. - Библиогр.: 10 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського