Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Автореферати дисертацій (94)Книжкові видання та компакт-диски (33)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=МИРОТВОРЧІ$<.>+<.>K=МІСІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 510
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Навроцкий А. И. 
Высшее образование в Украине: современное состояние и перспективы развития / А. И. Навроцкий // Вісн. Харк. нац. ун-ту ім. В.Н. Каразіна. Соціол. дослідж. сучас. сусп-ва: методологія, теорія, методи. - 2000. - № 462. - С. 22-25. - рус.

Досліджено процес, який відбувається у системі вищої освіти України у глобальному, всесвітньому контексті розвитку індустріальної цивілізації, з урахуванням особливостей національного, культурного та історичного розвитку України. Обгрунтовано необхідність формування нової філософії вищої освіти, нової "місії" вищої школи, пов'язаної з переходом до постіндустріального суспільства. Сучасний стан української вищої освіти проаналізовано з урахуванням найбільш актуальних соціальних та економічних проблем. Висвітлено потребу в інноваційному способі розвитку української вищої освіти на сучасному етапі як єдиному можливому шляху до її нової ролі соціетальної системи, що створює зону прискореного розвитку цілого соціального організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шевченко В. Г. 
Дослідження астероїдів за допомогою космічних апаратів / В. Г. Шевченко // Косм. наука і технологія. - 1999. - 5, № 4. - С. 79-86. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.

Наведено огляд публікацій, стосовно дослідження фізичних властивостей астероїдів за допомогою космічних апаратів. Розглянуто космічні місії (OAO-2, IUE, FIRSSE, IRAS, "Hipparcos", HST, ISO, MSX, "Galileo", NEAR, DS1, "Smart-1", "Rozetta" та MUSES-C), в рамках яких проводились та будуть проводитись спостереження астероїдів, та основні одержані результати. Обговорено доцільність майбутніх досліджень астероїдів за допомогою космічних апаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В665.1с0

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Надтока Г.  
Діяльність православної місії в Україні на зламі XIX-XX століть / Г. Надтока // Укр. релігієзнавство. - 1999. - № 10. - С. 14-22. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э378.152 + Э372.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Немчинов І.  
Метаморфоза релігійної ідеї про "Третій Рим" на рубежі XV - XVI ст. / І. Немчинов // Людина і політика. - 2000. - № 5. - С. 45-51. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Проаналізовано зміну ідей "Третього Риму" на рубежі XV - XVI ст. Розглянуто філософсько-релігійні твори того часу, зокрема, "Повесть о Белом Клобуке" Геннадія, погляди Феофана Грека, Андрія Рубльова, Філофея Псковського. Ідея "Третього Риму" - тлумачення особливої місії Москви, що виправдовувало не лише зовнішню експансію, а й внутрішню консолідацію московської держави. Розвиток цієї ідеї спричинили історичні події навколо Московщини. Висунуто гіпотезу, що ідея "Третього Риму" була чи не єдиним культурним надбанням тогочасної Московщини. Вона відповідала ідеології зміцнення централізованої держави та піднесенню царської влади.


Ключ. слова: месіанізм, "Третій Рим"
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4Рос)440.7 + Э372.24-34-021

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Велика Л. П. 
Музейне експозиційне мистецтво / Л. П. Велика; Харк. держ. акад. культури. - Х., 2000. - 160 c. - Бібліогр.: 139 назв. - укp.

Проаналізовано становлення експозиційної творчості у стародавньому світі, середні віки, епоху Відродження, а також особливості побудови та соціального функціонування музейних експозицій у XIX - XX ст. Основну увагу приділено міждисциплінарним теоретичним засадам і соціокультурному контексту розвитку синтетичного експозиційного мистецтва, місії українського музейного образотворення у сучасному соціокультурному просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч771.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Базов В. П. 
Міжнародне гуманітарне право : Навч. посіб. / В. П. Базов, І. І. Качан, І. О. Майоров, Ю. А. Поніматченко; ред.: В. П. Базов. - К. : Варта, 2000. - 172 c. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

Розглянуто міжнародне гуманітарне право як галузь міжнародного публічного права, проаналізовано особливості Женевського права (право Червоного Хреста), Гаазьке право щодо ведення воєнних операцій, а також особливості застосування положень міжнародного гуманітарного права і прав людини у збройних конфліктах неміжнародного характеру. Проаналізовано міжнародні миротворчі операції ООН, доведено необхідність імплементації норм міжнародного гуманітарного права у національне законодавство України, визначено відповідальність за порушення міжнародного гуманітарного права тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мізюк Б. М. 
Стратегічне управління підприємством : Підруч. для студ. екон. спец. / Б. М. Мізюк. - Л. : "Коопосвіта" ЛКА, 1999. - 387 c. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Здійснено історичний екскурс в розвиток стратегічного управління, де визначено його конкретне місце. Розкриваються поняття, складові та процеси, що характерні для стратегічного управління, зокрема, стосовно змісту та структури стратегічного управління, місії та цілей підприємства, системного аналізу внутрішнього середовища та зовнішнього оточення, місця планування в стратегічному управлінні. Наводиться характеристика товарно-ринкової, ресурсно-ринкової, технологічної, фінансово-інвестиційної, соціальної, інтеграційної та комплексної стратегії підприємства. Висвітлюються питання ризику прийняття стратегічних рішень, пропонується концепція прийнятного ризику, розкриваються методи кількісної оцінки його показників, математичні моделі та управління ризиком в процесі реалізації стратегічних рішень. Аналізується роль та місце інформації в стратегічному управлінні, досліджується природа інформації, пропонуються методи визначення кількості та якості інформації в управлінні підприємством. Увагу приділено висвітленню взаємозв'язків таких понять, як "інформація" і "комунікація", а також місцю сучасних інформаційних технологій в ефективній реалізації стратегій підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-21 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Медведчук С. В. 
Фінансово-господарські відносини держава - підприємництво: (етапи становлення і розвитку) / С. В. Медведчук. - Л. : Ін-т регіон. дослідж. НАН України, 2000. - 371 c. - Бібліогр.: 330 назв. - укp.

На підставі сучасних теорій обгрунтовано критерії побудови раціональних фінансово-господарських відносин держава - підприємництво, з урахуванням реальної ситуації, що сформувалась в економіці, та стратегічні напрями розвитку суспільства. Визначено сферу прояву спільних інтересів основних суб'єктів господарювання, принципи побудови механізмів їх реалізації. Узагальнено зарубіжний та вітчизняний досвід і оцінено раціональність побудови фінансово-господарських відносин різних організаційних форм підприємницької діяльності, висвітлено найбільш перспективні напрями розвитку фінансово-господарських відносин між державою та підприємницькими структурами залежно від виду їх діяльності, галузевої приналежності, мети, місії підприємств, юридичного статусу. Як критеріальні параметри виділено такі показники: забезпечення умов для ефективного функціонування підприємницьких структур, зайнятості та добробуту населення, задоволення потреб суспільства в продукції та послугах підприємницької діяльності, її конкурентоспроможності на внутрішніх і зовнішніх ринках. Окрему увагу приділено проблемам формування податкової політики держави стосовно підприємницького сектора економіки. На підставі системного аналізу прояву різних функцій податків та їх впливу на розвиток підприємництва обгрунтовано напрями удосконалення вітчизняної системи оподаткування. Підкреслено необхідність поглиблення процесів лібералізації податкової системи на стадіях формування державної податкової політики, прийняття рішень на урядовому рівні щодо встановлення норм, ставок і видів

оподаткування, забезпечення можливості підприємцям активно впливати на процеси прийняття державних рішень стосовно оподаткування підприємницької діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Поляков С. Ю. 
Деякі аспекти підготовки військових кадрів у системі військової освіти України для участі у миротворчих операціях / С. Ю. Поляков // Право і безпека. - 2004. - 3, № 1. - С. 132-136. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Зроблено аналіз проблем підготовки українських військових кадрів для участі в операціях у складі миротворчих контингентів у різних країнах, а також досвіду співробітництва з НАТО, визначено деякі обов'язкові організаційно-правові заходи в системі військової освіти України для забезпечення фахової підготовки офіцерського складу на рівні, який відповідає стандартам НАТО.

Сделан анализ проблем подготовки украинских военных кадров для участия в операциях в составе миротворческих контингентов в разных странах, а также опыта сотрудничества с НАТО, определены некоторые обязательные организационно-правовые мероприятия в системе военного образования Украины для обеспечения профессиональной подготовки офицерского состава на уровне, соответствующем стандартам НАТО.

From the analysis of problems of preparation of the Ukrainian military forces for taking part in peace-volunteering operations in the different countries, and also experience of cooperation with the NATO, some obligatory organizational-legal actions in the system of Ukraine military education for providing the preparation of officer cadres at the level that meets NATO standards were defined are determined.


Ключ. слова: військові кадри, військова освіта, миротворчі операції
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)39-3 + Ц851.11 + Х915.212.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Хавронюк О. В. 
Інженерне обладнання позицій миротворчих сил ООН у Лівані : Навч. посіб. для військ та військ. навч. закл. / О. В. Хавронюк, В. М. Гераськін; ред.: В. М. Ковальський; Військ. інж. ін-т ПДАТА. - Кам'янець-Под. : Абетка-НОВА, 2004. - 99 c. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Охарактеризовано місію миротворчих сил ООН у Лівані, визначено склад, призначення та основні завдання військових підрозділів. Розглянуто організаційну структуру інженерної служби UNIFIL та 3-го окремого інженерного батальйону. Проаналізовано особливості виконання інженерних завдань у Південному Лівані, зокрема вплив фізико-географічних умов на зведення інженерних споруд. Охарактеризовано основні види інженерних споруд, які застосовуються для обладнання військових позицій миротворчих сил. З урахуванням досвіду миротворчої місії ООН у Лівані розроблено рекомендації щодо виконання інженерних робіт за бойових умов у гірській місцевості.

Охарактеризована миссия миротворческих сил ООН в Ливане, рассмотрены состав, назначение и основные задания военных подразделений. Проанализирована организационная структура инженерной службы UNIFIL и 3-го отдельного инженерного батальйона. Установлены особенности выполнения инженерных заданий в Южном Ливане, в частности влияние физико-географических условий на установку инженерных сооружений. Охарактеризованы основные виды инженерных сооружений, применяемых для обустройства военных позиций миротворческих сил. С учетом опыта миротворческой миссии ООН в Ливане разработаны рекомендации по проведению инженерных работ в боевых условиях в горной местности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц561.212 + Ц35(0)636 ЛІВ-331 + Х915.212.031

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА661882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Мариненко Ю. В. 
Місія: проблеми національної ідентичності в укр. прозі 40 - 50-х рр. XX ст. / Ю. В. Мариненко; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. - Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2004. - 328 c. - укp.

Висвітлено художні перспективи українського прозового тексту 1940 - 1950 рр. Встановлено параметри націєтворчої місії української літератури, розглянуто її генезу, тематичні та жанрово-стильові домінанти. Проаналізовано твори Т.Осьмачки, О.Довженка, В.Домонтовича, Л.Мосендзи, І.Багряного, О.Гончара, І.Костецького, Д.Гуменної, У.Самчука, Ю.Косача.

Освещены художественные перспективы украинской прозы 1940 - 1950 гг. Установлены параметры миссии украинской литературы по созданию нации, рассмотрены ее генезис, тематические и жанрово-стилевые доминанты. Проанализированы произведения Т.Осмачки, А.Довженка, В.Домонтовича, Л.Мосендзы, И.Багряного, А.Гончара, И.Костецкого, Д.Гуменной, У.Самчука, Ю.Косача.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 + Ш5(Ук=4/8)-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА664221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Основи геополітики : Метод. рек. до курсу / уклад.: Т. Я. Лупул; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2005. - 23 c. - укp.

Розглянуто основні етапи становлення та розвитку української геополітичної думки у першій половині 1990 - на початку 2000 рр. Проаналізовано динаміку внутрішньополітичних процесів і охарактеризовано чинники формування геополітичної доктрини України. Відзначено надзвичайну різноманітність зовнішньополітичних орієнтацій та концепутальних підходів щодо визначення їх пріоритетності. Розкрито зміст поняття національної духовності та його значення для формування української геополітичної місії. Охарактеризовано сучасне геополітичне становище України у системі існуючих Великих просторів світу. З'ясовано основні стратегічні завдання та розроблено геополітичні сценарії реалізації української зовнішньої політики.

Рассмотрены основные этапы становления и развития украинской геополитической мысли в первой половине 1990 - в начале 2000 гг. Проанализирована динамика внутреннеполитических процессов и охарактеризованы факторы формирования геополитической доктрины Украины. Отмечено особое разнообразие внешнеполитических ориентаций и концептуальных подходов по определению их приоритетности. Раскрыто содержание понятия национальной духовности и его значение для формирования украинской геополитической миссии. Охарактеризовано современное геополитическое положение Украины в системе существующих Великих мировых пространств. Определены основные стратегические задания и разработаны геополитические сценарии реализации украинской внешней политики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р104282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Теличкін О. О. 
Цивільна поліція як провідний суб'єкт правоохоронної діяльності міжнародної місії на користь миру / О. О. Теличкін // Право і безпека. - 2004. - 3, № 1. - С. 162-166. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто роль цивільної поліції в діяльності з підтримання або відновлення міжнародного миру і безпеки.

Рассмотрена роль гражданской полиции в деятельности по поддержанию или восстановлению международного мира и безопасности.

The role of the civilian police in the activities on the maintenance or restoration of the international peace and security is discussed.


Ключ. слова: цивільна поліція, правоохоронна діяльність, міжнародна місія
Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Vikhrist S. M. 
Collapse and Reconstruction of Judicial System: The United Nations Missions in East Timor / S. M. Vikhrist, V. Yu. Fedorchik // Право і безпека. - 2003. - 2, № 3. - С. 54-57. - Библиогр.: 7 назв. - англ.

Розглянуто питання відбудови судової системи у Східному Тиморі. Виконання цієї місії взяла на себе Організація Об'єднаних Націй шляхом створення тимчасової адміністрації Східного Тимору. Крім того, експерти ООН розробили законодавчу базу, що стала основою для перебудови всієї судової системи держави.

Рассмотрены вопросы восстановления судебной системы Восточного Тимора. Выполнение этой миссии взяла на себя Организация Объединенных Наций путем создания временной администрации Восточного Тимора. Кроме того, эксперты ООН разработали законодательную базу, которая стала основой для перестройки всей судебной системы государств.

The article deals with the problem of the reconstruction of the judicial system of East Timor. The task was challenged by the United Nations through an interim government in East Timor. The UN had created the legal base which served a basis for the judicial system reconstruction.


Ключ. слова: The United Nations, judicial system, East Timor
Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(5ТІМ)1 + Х915.212-927

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Актуальні проблеми міжнародних відносин. Вип. 27, ч.1 / ред.: Л. В. Губерський; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. - К., 2001. - 243 с. - укp.

Висвітлено методологічні засади аналізу та прогнозування міжнародних відносин і міжнародних політичних конфліктів на зламі тисячоліть. Розкрито деякі аспекти правової регламентації статусу та діяльності політичних партій. Проаналізовано механізм прийняття рішень державними органами США щодо участі у миротворчій діяльності ООН. Розглянуто проблему санкцій у зовнішній політиці США та можливі шляхи її вирішення. Вивчено особливості розвитку світового господарства та міжнародних економічних відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)64 + Ф4(0)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Заблоцький В. П. 
Лібералізм: ідея, ідеал, ідеологія / В. П. Заблоцький. - Донецьк : Янтра, 2001. - 367 c. - Бібліогр.: 1026 назв. - укp.

Досліджено лібералізм - складний і багатогранний феномен, який у більшості своїй визначає сутність сучасної цивілізації. Викладено оригінальне бачення соціальної місії та функцій лібералізму. Запропоновано нове розуміння сутності та структури політичної ідеології, релятивістської концепції лібералізму, основних аспектів новітнього ("глибокого") лібералізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.251

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА611606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Голопатюк Л. С. 
Миротворча діяльність України: кооперація з НАТО та іншими структурами європейської безпеки / Л. С. Голопатюк; Нац. ін-т стратег. дослідж. при Адмін. Президента України, Королів. ін-т міжнар. справ. - К. : Стилос, 2002. - 313 c. - укp.

На підставі матеріалів Міжнародного семінару "Миротворча діяльність України: спільні операції з НАТО та в більш широкому контексті", проведеного у Києві 18 - 20 березня 2001 р., визначено тенденції розвитку миротворчої діяльності в Європі у сучасному геополітичному та міжнародно-правовому середовищі. Проаналізовано стан і перспективи розвитку відносин України та НАТО. Висвітлено досвід участі України в миротворчій операції КФОР у Косово, а також у програмі "Партнерство заради миру". Розкрито доктринальні й оперативні аспекти миротворчих операцій, розглянуто особливості підготовки українського військового контингенту до міжнародних миротворчих операцій. Висвітлено перспективи застосування українсько-польського миротворчого батальйону у Центральній та Східній Європі. Наведено основні законодавчі та нормативно-правові документи України з питань політики миротворчості.

С использованием материалов Международного семинара "Миротворческая деятельность Украины: совместные операции с НАТО и в более широком контексте", проведенного в Киеве 18 - 20 марта 2001 г., определены тенденции развития миротворческой деятельности в Европе в современном геополитическом и международно-правовом пространстве. Проанализированы состояние и перспективы развития отношений Украины и НАТО. Рассмотрен опыт участия Украины в миротворческой операции КФОР в Косово, а также в программе "Партнерство ради мира". Раскрыты доктринальные и оперативные аспекты миротворческих операций, рассмотрены особенности подготовки украинских военных контингентов к международным миротворческим операциям. Освещены перспективы использования украинско-польского миротворческого батальона в Центральной и Восточной Европе. Приведены основные законодательные и нормативно-правовые документы Украины по вопросам миротворчества.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.22(4)1-(4УКР) + Х915.232.3 + Т3(4УКР)64-6 + Ф4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА622775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Амосов М. М. 
Новітня Україна 1991 - 2001: (роздуми видатних сучасників) / М. М. Амосов, В. М. Володимир (В.М. Сабодан), Л. І. Грач, Л. І. Гриньов, Л. М. Кравчук, В. Б. Гриньов, О. О. Мороз, Б. І. Олійник, Г. Й. Удовенко, Ш. Р. Юхновський; Міжрегіон. Акад. упр. персоналом (МАУП). - К., 2001. - 160 c. - укp.

Висвітлено погляди українських політиків на сучасні події. Розглянуто стратегії національного розвитку, запропоновано шляхи розбудови самостійної соборної Української держави у сучасному світі з метою духовного оновлення, нагромадження інтелектуального потенціалу, осмислення українським народом своєї історичної місії у третьому тисячолітті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС35977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Саблук В.  
Україна - Італія: архіви про початки дипломатичних зносин / В. Саблук // Київ. старовина. - 2002. - № 1. - С. 88-92. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

На підставі деяких архівних документів розглянуто становлення та розвиток українсько-італійських стосунків, зокрема, діяльність представників "української дипломатичної місії" та "Українського Центрального Комітету" в Римі у 1919 р., а також наведено свідчення про надання гуманітарної допомоги Україні італійським урядом у відповідь на звернення українського уряду.

Изложены содержания некоторых архивных документов относительно развития украинско-итальянских отношений, в частности, "украинской дипломатической миссии" и "Украинского Центрального Комитета" в Риме в 1919 г., а также приведены сведения о оказании гуманитарной помощи Украине итальянским правительством на обращение украинского правительства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-64(4ИТА)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Тамм А.  
Відносини України з ОБСЄ: нові реалії / А. Тамм // Людина і політика. - 2003. - № 2. - С. 32-36. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто різні напрями відносин України й ОБСЄ: участь у миротворчій діяльності, співпраця з інститутами Організації, робота з метою подолання негативних тенденцій в ОБСЄ, одержання допомоги у вирішенні складних економічних проблем нашої держави та інших країн, розширення присутності представників нашої держави в робочих органах та польових місіях цієї Організації, сприяння європейській та євроатлантичній інтеграції України.


Ключ. слова: Україна, ОБСЄ, співпраця, євроінтеграція
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)я5 + Х915.22(4)11-74(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського