Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (37)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=МОРЕПРОДУКТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Мікроструктурний аналіз риби і морепродуктів : навч. посіб. / В. Т. Хомич, Н. В. Дишлюк, Н. В. Голембовська, Н. М. Слободянюк, С. І. Усенко; ред.: В. Т. Хомич; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Ямчинський О. В. , 2022. - 260 c. - (Навчальні видання). - Бібліогр.: с. 257-260 - укp.

Розкрито значення риби та безхребетних морепродуктів для збагачення повноцінного харчування людей. Охарактеризовано стан і перспективи розвитку рибного ринку в Україні. Наведено класифікацію промислових риб. Розглянуто основні родини промислових риб. Подано інформацію про хімічний склад тканин гідробіонтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.16 я73 + Л94 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Krela-Ka'zmierczak I. 
Чи існує ідеальна дієта, яка захищає від дефіциту йоду? / I. Krela-Ka'zmierczak, A. Czarnywojtek, K. Skoracka, A. M. Rychter, A. E. Ratajczak, A. Szymczak-Tomczak, M. Ruchala, A. Dobrowolska // Сучас. педіатрія. Україна. - 2021. - № 3. - С. 83-95. - Бібліогр.: 124 назв. - укp.

Дефіцит йоду є глобальною проблемою, яка стосується близько 2 млрд осіб у всьому світі, причому вагітні жінки належать до групи підвищеного ризику. Профілактика йодної недостатності розпочалася в XX ст. і стартувала з глобальних програм йодування солі, спрямованих на підвищення рівня споживання йоду в усьому світі. Хоча це й призвело до ефективного викорінення ендемічного зобу, схоже, що йодування солі не вирішило всіх проблем. Наразі рекомендоване обмеження споживання солі, яка є основним джерелом йоду, для профілактики неінфекційних захворювань, поширеність яких зростає, таких як гіпертонія або рак. Незважаючи на те, що існують інші джерела йоду, такі як риба, морепродукти, молочні продукти, вода й овочі, високий рівень споживання оброблених харчових продуктів із високим вмістом неіонізованої солі, альтернативні дієти та обмежене споживання солі все ж можуть призвести до дефіциту йоду. Отже, дефіцит йоду залишається актуальною проблемою, яка потребує нових профілактичних рішень. Проте, схоже, що не існує дієти, яка б повністю забезпечила потребу в йоді, а додавання йоду до їжі все ж є необхідним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.121.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лук'яненко О. Д. 
Розвиток рибальства в секторальній структурі економіки ЄС : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / О. Д. Лук'яненко; Донецький національний університет імені Василя Стуса. - Вінниця, 2021. - 20 c. - укp.

Досліджено суть, структуру, багатофункціональну специфіку та значення глобального рибальства й аквакультури у парадигмальному форматі сталого розвитку. Визначено критичні проблеми рибальства і аквакультури, зумовлені глобальними змінами клімату, забрудненням світового океану, техногенним впливом на аквасистему, браконьєрством. Запропоновано таксономічну модель глобального рибальства, ідентифіковано тренди та імперативи його управлінням. Проаналізовано політику ЄС в сфері рибальства, показано його місце та роль в Європейській економіці. Оцінено масштаби і структурну динаміку європейської рибної та аквакультурної індустрії. Визначено кількісні і якісні параметри, принципи і критерії інституційної та корпоративної організаційно-правової конфігурації ринку риби і морепродуктів ЄС, виявлено специфіку багаторівневого регулювання європейського рибальського бізнесу. Показано внутрішні і зовнішні умови, виявлено об'єктивні і суб'єктивні проблеми розвитку рибного господарства України, оцінено його потенціал, визначено напрями системної модернізації та розвитку експорту у євроінтеграційному контексті.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)351 + У9(4УКР)351

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Беженар Р. В. 
Інформаційні технології моделювання забруднення водних екосистем для комп'ютерної підтримки рішень з радіаційної безпеки : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.06 / Р. В. Беженар; Національна академія наук України, Інститут проблем математичних машин і систем. - Київ, 2020. - 40 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.13 + Д222,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445911 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Lebid I. 
Trends in the fish market and fishing industry product development = Тенденції розвитку ринку риби та продукції рибної промисловості / I. Lebid, T. Anufriyeva // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2019. - 78, № 1. - С. 77-84. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Мета роботи - вивчення тенденцій розвитку ринку риби та продукції рибної промисловості, аналіз обсягів експорту та імпорту рибної продукції в Україну для подальшої побудови холодних ланцюгів постачань. Проведено аналіз обсягів рибальства та аквакультури в усьому світі за останні роки, лідерами по вилову риби залишаються країни Азії, пропозиції на ринку риби та морепродуктів залишаються за країнами, які складають 80 % від загального об'єму вилову риби. Загальний видобуток рибної продукції забезпечують усього 20 країн, серед яких Китай виступає беззаперечним лідером. Також світовий стан пропозиції на ринку риби та морепродуктів протягом тривалого часу визначають Перу, США, Чилі, Індонезія, Японія, Індія, РФ, Таїланд, Норвегія, Латвія, Естонія. Визначенні основні країни імпортери риби та рибної продукції в Україну якими є Ірландія та Норвегія, співвідношення імпорту та експорту риби та рибної продукції в Україні складає експорт - 2 % , імпорт - 98 % , незважаючи, що Україна мас морський простір, об'єм вилову та експорту дуже незначний. Розглянуті основні країни імпортери риби та рибної продукції в України, визначено, що 90 % всієї імпортованої продукції є замороженою, доставка з країн Європейського Союзу відбувається автомобільним транспортом. Встановлено, що український ринок риби є імпортозалежним і мас сезонний характер. Акцентовано увагу на необхідність урахування географії перевезень на формування технологічного процесу доставки риби.


Індекс рубрикатора НБУВ: У542.151.12

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

VII Міжнародна науково-практична конференція (у дистанційній формі) "Інновації в управлінні асортиментом, якістю та безпекою товарів і послуг", 05 грудня 2019 року : [тези доп.] / ред.: П. О. Куцик, В. В. Гаврилишин, І. В. Сирохман, І. В. Ємченко, М. П. Бодак, Л. І. Гірняк, І. В. Донцова, В. Т. Лебединець, Н. А. Терешкевич; Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів : Растр-7, 2019. - 213 c. - укp.

На основі теоретичних і експериментальних досліджень висвітлено інноваційні досягнення в управлінні асортиментом, якістю, безпекою товарів і послуг, досягнення індустрії гостинності та готельно-ресторанного бізнесу, менеджменту, експертної діяльності, технологій торгівлі та підприємництва. Запропоновано шляхи створення нових підходів у цих напрямках. Охарактеризовано інноваційні технології виробництва та тенденції асортименту товарів. Проаналізовано тенденції розвитку кавових і чайних напоїв на основі лікарсько-технічної сировини. Висвітлено сучасні напрямки наноосвіти фахівців товарознавчо-комерційного профілю в процесі їх навчання в університетах. Подано інформацію про експрес-метод виявлення фальсифікації олив моторних для легкових автомобілів. Увагу приділено дослідженню якості сиру кисломолочного за мікробіологічними показниками, динаміці споживання риби та морепродуктів в Україні, використанню рослинних добавок для боротьби з пліснявінням хлібобулочних виробів. Розкрито правові аспекти щодо обігу зброї.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-361.41-55 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Hibbeln J. 
Споживання морепродуктів під час вагітності та його вплив на розвиток нервової системи у дитинстві (дослідження ALSPAC): обсерваційне когортне дослідження / J. Hibbeln, J. Davis, C. Steer, P. Emmett, I. Rogers, C. Williams, J. Golding // Здоровье женщины. - 2018. - № 7. - С. 56-65. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Морепродукти є головним джерелом жирних кислот омега-3, які є необхідними для оптимального розвитку нервової системи. Проте у США жінкам рекомендують Використано лонгітюдне дослідження батьків і дітей ALSPAC (Avon Longitudinal Study of Parents and Children) для оцінювання можливих переваг і небезпек для розвитку дитини за різних рівнів споживання морепродуктів під час вагітності. Одинадцять тисяч вісімсот сімдесят п'ять вагітних заповнили анкету частоти харчування, за якою оцінювали споживання морепродуктів протягом 32 тиж гестації. Багатоваріантні моделі логістичної регресії (включаючи 28 потенційних побічних змінних, що оцінюють соціальний добробут, перинатальні та дієтичні параметри) використано для порівняння результатів розвитку, поведінки та пізнавальної діяльності дітей віком від 6 міс до 8 років у жінок, які не вживали морепродуктів, вживали 1 - 340 г на тиждень і >> 340 г на тиждень під час вагітності. Споживання вагітними менше 340 г морепродуктів на тиждень пов'язане з підвищеним ризиком того, що їх діти опиняться у найнижчому квартилі вербального IQ (без споживання морепродуктів співвідношення шансів (СШ) 1,48, 95 % ДІ 1,16 - 1,90; у разі споживання - 1,09, 0,92 - 1,29; загальний тренд, p = 0,004), у порівнянні з матерями, які споживають понад 340 г на тиждень. Низький рівень споживання морепродуктів вагітними також пов'язаний з підвищеним ризиком субоптимальних результатів просоціальної поведінки, дрібних моторних, комунікаційних і соціальних показників. Чим меншим є рівень споживання морепродуктів під час вагітності, тим вищим ризик субоптимального розвитку у дітей. Зроблено висновки, що споживання морепродуктів майбутніми матерями менше 340 г на тиждень під час вагітності не захищає дітей від несприятливих наслідків; зафіксовано сприятливий вплив на розвиток дитини у разі споживання понад 340 г морепродуктів на тиждень. Результати свідчать про те, що поради щодо обмеження споживання морепродуктів насправді можуть бути згубними. Результати продемонстрували, що ризики від втрати поживних речовин є більшими, ніж ризики від шкідливого впливу забруднювальних речовин у 340 г морепродуктів, спожитих на тиждень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.116.3 + Р733.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Корзун В. Н. 
Екологія і захворювання щитоподібної залози : [монографія] / В. Н. Корзун, Т. О. Воронцова, І. Ю. Антонюк; ред.: В. Н. Корзун; НАМН України, ДУ "Ін-т громад. здоров'я ім. О.М. Марзєєва НАМН України", ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ін-т ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України". - Київ, 2018. - 741 c. - укp.

Увагу приділено проблемі профілактики та лікування йоддефіцитних захворювань. Узагальнено результати досліджень, а також досвід вітчизняних і зарубіжних учених із проблеми впливу різних зобогенних факторів на розвиток йоддефіцитних захворювань у населення, здійснено критичний аналіз методів і засобів профілактики та лікування. Представлено сучасний стан проблеми в усьому світі, в тому числі в Україні, пошуку засобів профілактики йоддефіциту, роль речовин природного й антропогенного походження, які можуть впливати на засвоєння йоду, пошкоджувати структуру та функцію щитоподібної залози, викликаючи зобну трансформацію прямою й опосередкованою дією на механізм утворення, екскреції та периферійного мутаболізму тиреоїдних гормонів. Детально описано роль мікроелементів - синергістів йоду (селену, заліза, міді, цинку, кобальту) й антагоністів - солей важких металів (свинцю, кадмію, алюмінію, ртуті, миш'яку тощо), компонентів промислових відходів, дисбалансу мікроелементів, впливу іонізуючого опромінення, характеру харчування. Проаналізовано методи та засоби профілактики йоддефіцитних захворювань (йодована сіль, йодомарин, йодований крохмаль - синій йод "йодказеїн (йод-актив)". Розглянуто можливості використання морепродуктів як носіїв практично всіх ессенціальних мікроелементів, поліцукрів-блокаторів всмоктування радіонуклідів і солей важких металів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА834773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Маменко М. Є. 
Причини та наслідки дефіциту йоду у харчуванні жінок і дітей / М. Є. Маменко, О. В. Швець // Соврем. педиатрия. - 2017. - № 8. - С. 12-20. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Йод є есенціальним мікроелементом, необхідним для продукції гормонів щитоподібної залози. Його недостатнє або надмірне надходження порушує тиреоїдну функцію. Оптимальним шляхом надходження йоду в організм людини є збалансоване харчування, яке містить достатню кількість продуктів, багатих на йод (морепродукти, молоко та молочні продукти). У країнах, де населення відчуває дефіцит йоду в продуктах харчування, оптимальною стратегією ліквідації йодного дефіциту є постійне використання йодованої солі для приготування їжі у домогосподарствах, закладах громадського харчування та у харчовій промисловості. За умов недостатнього надходження йоду з продуктами харчування для груп особливого ризику розвитку йододефіцитних захворювань (діти, підлітки, вагітні, матері-годувальниці) можливе використання дієтичних добавок і препаратів із фізіологічним вмістом йоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-51 + Р733.415.12-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Tran Huu A. 
Seafood export barriers at international markets = Торговельні бар'єри в міжнародному експорті морепродуктів / A. Tran Huu // Актуал. проблеми економіки. - 2016. - № 2. - С. 68-79. - Бібліогр.: 78 назв. - англ.

Наведено основні бар'єри в експорті та емпіричним шляхом продемонстровано їх вплив на експорт морепродуктів в'єтнамськими компаніями, що намагаються вийти на ринок США. Вплив бар'єрів досліджено за групами - продуктові бар'єри, технологічні, логістичні та процедурні бар'єри, бар'єри в дистрибуції. Надано рекомендації щодо подолання всіх описаних бар'єрів у реальній практиці експорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5ВЄТ)843.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Шепелєв С. С. 
Підвищення рівня конкурентоспроможності рибного господарства через призму впливу зростаючого глобального ринку / С. С. Шепелєв // Наук. вісн. Полісся. - 2016. - Вип. 3. - С. 76-83. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розкрито сучасні напрями підвищення конкурентоспроможності рибного господарства з урахуванням особливостей у формуванні попиту та пропозиції на товарну рибу та морепродукти. Доведено важливість рибного господарства для місцевих та глобальних продовольчих систем та необхідність забезпечення здорового харчування, відмічено позитивний ефект у питанні зменшення волатильності цін завдяки посиленню контролю над виробництвом риби та рибної продукції, стабілізації її постачання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)351.0-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Дончевська Р. 
Розвиток рибного господарства України / Р. Дончевська // Товари і ринки. - 2015. - № 1. - С. 28-40. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано динаміку вилову, обсяги імпорту та експорту риби й морепродуктів, структуру виробництва та рівень споживання рибної продукції населенням України. Підтверджено критичний стан рибного господарства України, зазначено причини негативних явищ і запропоновано можливі шляхи подолання кризи в цій галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)351.0-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Корман І. І. 
Удосконалення цінової політики підприємств по переробці риби та морепродуктів : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. І. Корман; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". - Київ, 2015. - 19 c. - укp.

Розроблено теоретико-методичні засади цінової політики підприємства, що займається переробкою риби та морепродуктів. Досліджено діяльність суб'єктів вітчизняного ринку риби та морепродуктів і розроблено заходи підвищення ефективності їх цінової політики. Дослідження базових категорій, пов'язаних із ціновою політикою підприємства та процесом встановлення ціни, надало можливість з'ясувати суть цього процесу, виокремити рушійні сили та розробити відповідний науково-методичний інструментарій управління ним. Узагальнено суть ціни, цінової політики, цінової стратегії та цінової тактики. Розроблено методичні підходи до формування ціни на продукцію підприємства. Досліджено вітчизняний ринок риби та морепродуктів, визначено особливості встановлення ціни на таку продукцію. На основі аналізу еластичності продукції запропоновано заходи, що дозволять підвищити ефективність цінової політики підприємства й обрати вірну цінову стратегію.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)352.521-861

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413807 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Сирохман І. В. 
Технологія приготування страв і харчових продуктів із риби і морепродуктів : навч. посіб. / І. В. Сирохман, М. І. Філь, М.-М. В. Калимон; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. - Львів, 2015. - 423 c. - укp.

Розглянуто сировину і продукти з переробленої риби та морепродуктів. Розкрито особливості організації процесу обробки окремих груп риб, одержання відповідного асортименту напівфабрикатів з риби, а також обробки та використання нерибної водної сировини та харчових відходів. Показано вплив окремих способів кулінарної обробки продукції ресторанного господарства на формування споживних властивостей. Систематизовано технології страв із риби та нерибних морепродуктів. Визначено проблеми раціонального використання сировинних ресурсів на основі удосконалення технології з метою забезпечення відповідної якості та безпечності кулінарної та іншої продукції з риби та морепродуктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л992.5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА797773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Marushko R. V. 
Effect of n-3 long-chain polyunsaturated fatty acid intake during pregnancy and lactation on infant health outcomes = Влияние потребления омега-3 длинноцепочечных полиненасыщенных жирных кислот женщинами во время беременности и в период лактации на состяние здоровья и заболеваемость их детей на первом году жизни / R. V. Marushko // Перинатология и педиатрия. - 2015. - № 4. - С. 10-14. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.116.3 + Р714.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Кашкалда Д. А. 
Содержание витаминов и микроэлементов у подростков с диффузным нетоксическим зобом с учетом потребления продуктов питания / Д. А. Кашкалда, С. И. Турчина, О. В. Вародова, Ю. В. Волкова // Здоровье ребенка. - 2015. - № 8. - С. 13-16. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

У подростков с диффузным нетоксическим зобом (ДНЗ), проживающих в условиях легкого йодного дефицита, путем анкетирования проведен анализ рациона питания и его влияния на содержание витаминов и микроэлементов. Установлено, что недостаток в питании продуктов животного происхождения (рыбы и мяса) сопровождается снижением уровня витаминов В1, В2 и Е. У подростков с ДНЗ, использующих при приготовлении пищи йодированную соль, определяли более высокие показатели селена и витамина А. Среди них реже диагностировали зоб II - III степени. Для профилактики и лечения ДНЗ у детей и подростков, проживающих в условиях легкого йододефицита, необходимо включение в рацион питания продуктов животного происхождения, морепродуктов, а также обязательное использование йодированной соли. В случае выявления сочетанного дефицита йода, селена и витаминов, особенно при отсутствии полноценного питания, необходимо сочетанное назначение препаратов калия йодида, селена, витаминов А и группы В.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сирохман І. В. 
Товарознавство рибних і морепродуктів : [підручник] / І. В. Сирохман, О. Я. Родак, М. К. Турчиняк. - Львів : Растр-7, 2014. - 487 c. - Бібліогр.: с. 486-487 - укp.

Викладено основні теоретичні матеріали та нормативні документи, пов'язані з класифікацією промислових риб і морепродуктів. Розкрито товарні властивості та споживні властивості окремих груп рибних товарів. Проаналізовано вплив різних чинників на формування якості та безпечності. Подано товарознавчу характеристику основних видів рибних і нерибних продуктів. Викладено особливості вимог до якості, пакування, маркування та зберігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л94-9 я73-1 + П728 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА787754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Петренко О. Д. 
Йод і селен у продуктах моря: оцінка результатів дослідження / О. Д. Петренко, Т. І. Мельниченко // Довкілля та здоров'я. - 2014. - № 1. - С. 22-26. - укp.

За результатами досліджень встановлено значні коливання вмісту йоду та селену в зразках риби і морепродуктів, відібраних в різних пунктах роздрібної торгівлі Києва та Київської області. Встановлені також значні розходження одержаних даних з розрахунковими показниками. Найбільш на вміст йоду і селену впливають дотримання умов зберігання замороженої продукції в торговій мережі, вид кулінарної обробки і внесення збагачувальних добавок (наприклад, йодованої солі). Найнадійнішим джерелом йоду і селену із продуктів моря є морські водорості, які навіть після кулінарної обробки відзначаються достатньо високим рівнем мікроелементів.

По результатам исследований установлены значительные колебания содержания йода и селена в образцах рыбы и морепродуктов, отобранных в разных пунктах розничной торговли Киева и Киевской области. Установлены также значительные расхождения полученных данных с расчетными показателями. Больше всего на содержание йода и селена влияют соблюдение условий хранения замороженной продукции в торговой сети, вид кулинарной обработки и внесение обогащающих добавок (например, йодированной соли). Самым надежным источником йода и селена из продуктов моря являются морские водоросли, которые даже после кулинарной обработки отличаются достаточно высоким уровнем микроэлементов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.02 + Л919 + Л94-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Федосов С. Н. 
Инновационные упаковки пищевых продуктов : [монография] / С. Н. Федосов, А. Е. Сергеева; Одес. нац. акад. пищевых технологий. - О. : ТЭС, 2012. - 226 c. - Библиогр.: с. 214-226 - рус.

Рассмотрены современные виды упаковок пищевых продуктов на основе биополимерных, электретных и нанокомпозитных материалов. Проанализированы основные физико-химические свойства и технологии получения таких материалов. Дана детальная характеристика активной упаковки для некоторых пищевых продуктов: хлеба и хлебобулочных изделий, овощей и фруктов, молочных продуктов, рыбы и морепродуктов. Приведена информация о съедобных пленках, антимикробных пленках и покрытиях, полимерной упаковке на основе электретов, а также об интеллектуальных упаковках пищевых продуктов, упаковках на основе биоразлагаемых полимеров. Рассмотрены новейшие тенденции в области разработки и применения упаковочных материалов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л818-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА752067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Корман І. І. 
Аналіз вітчизняного ринку риби та морепродуктів і факторів, що визначають поведінку споживачів на цьому ринку / І. І. Корман // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2012. - № 4. - С. 50-55. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Визначено структуру споживання риби та морепродуктів, надано результати опитування споживачів риби та морепродуктів. Проведено аналіз ринку риби і морепродуктів та факторів, що впливають на споживчий вибір.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.511.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського