Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (12)Автореферати дисертацій (218)Книжкові видання та компакт-диски (48)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=НАБІР$<.>+<.>K=ЛИСТІВОК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1477
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Брежнев А. М. 
Виртуальные тренажеры в обучении / А. М. Брежнев // Вестн. Херсон. гос. техн. ун-та. - 1999. - № 1(5). - С. 122-123. - рус.

Обгрунтовано необхідність використання віртуальних тренажерів у підготовці персоналу підприємств і організацій для роботи з устаткуванням в нормальних умовах надзвичайних ситуацiй, визначено мінімальний набір конструкцій для мови опису зразкових послідовних дій.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.826-01 + Ч481.253

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Уваров В. Н. 
Геометрические свойства безызбыточной апертуры реконструктивной интерферометрической системы / В. Н. Уваров // Радиофизика и электроника. - 1998. - 3, № 2. - С. 90-95. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

При конструюванні апертур астрономічних зображуючих систем прийому з високим просторовим розділенням в умовах фазової нестабільності реєстрації використовують безнадлишкові апертури. Для аналітичного опису безнадлишкових апертур, їх вивчення та конструювання з урахуванням особливостей їх використання в системах приймання астрономічних зображень з високим просторовим розділенням в умовах фазової нестабільності реєстрації введено набір абстрактних множин, що породженi множиною елементів безнадлишкового кластера. Розроблено високоадаптивні алгоритми синтезу та фільтрації безнадлишкового кластера. Показано, що безнадлишкові апертурні структури належать до фрактальних кластерів. Використано фрактальний підхід для визначення геометричних властивостей апертурного кластера. Вивчена залежність фрактального виміру апертурних кластерів від конфігурації обіймаючої апертури. Одержані результати можуть бути використані при проектуванні систем отримання зображень астрономічних об'єктів з високим просторовим розділенням в умовах фазової нестабільності реєстрації.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.41 + В631с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Попсуйшапка А. К. 
Лечение диафизарных переломов плечевой кости шинно-матерчатым ортезом / А. К. Попсуйшапка, В. А. Литвишко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 1998. - № 3. - С. 90-93. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

На досвіді лікування 96 постраждалих з діафізарними переломами плечової кістки більш точно з'ясовані показання до використання функціонального ортезу. Установлено, що консервативне функціональне лікування показано при переломі з любою площиною, але при наявності первинного зміщення, яке не перевищує поперечний розмір кістки. Запропонована нова конструкція ортеза у вигляді шинно-тканинного корсету для плеча певної форми та застібками. На основі антропометричних досліджень розроблений набір ортезів для використання в ургентній травматології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Драган Я. П. 
Методика побудови підсистем візуалізації космічної інформації / Я. П. Драган, Б. І. Яворський // Косм. наука і технологія. - 1998. - 4, № 4. - С. 85-92. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Запропоновано постулати системного забезпечення експерименту, зокрема, при розробці підсистем візуалізації. Задля витримання умов реального масштабу часу експерименту (забезпечення пропускної здатності інформаційного каналу людина-техніка при мінімальній втраті інформації) вимагаємо від вигляду представлення фінітності та інваріантності до трансляцій в часі. По супутникових каналах зв'язку тривалий сигнал оператор спостерігає короткий інтервал часу (реалізацію сигналу). Спостереження можна трактувати як набір реалізацій (множину), або ансамбль (коли на множині реалізацій задається ще й випадкова міра). З постульованих умов зауважено, що для розробки технічних засобів варто застосовувати теоретичну модель, що будується на основі енергетичної концепції теорії сигналів. Вона охоплює детерміновані, випадкові стаціонарні та періодично нестаціонарні сигнали, властиві біо-, гео-, геліо-, екоявищам. Крім того, модель враховує кінцевість енергетичного ресурсу фізичного джерела сигналу та закон збереження енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.271

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Модельний набір соціальних індикаторів рівня життя населення: Експериментальні розрахунки : Стат. бюл. / Держ. Ком. статистики України. - К., 1998. - 78 c. - укp.

Пропонуються статистичні показники для вивчення рівня життя населення за період 1996-1997 рр. Із значної кількості показників до числа пріоритетних віднесено такі інтегральні індикатори, як макроекономічні, демографічні, показники економічної активності населення, пенсійного забезпечення населення. До показників матеріальної забезпеченості населення віднесено доходи домашніх господарств, нерівність розподілу доходів серед окремих груп населення, а також окремо наведено показники особистого споживання (рівень та структура), житлових умов населення, показники соціальної напруги.


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Фроленко В. М. 
Моделі оптимального синтезування зональних аерокосмічних знімків / В. М. Фроленко // Косм. наука і технологія. - 1999. - 5, № 2/3. - С. 13-21. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено набір кількісних моделей, який дозволяє за характеристиками об'єктів та фонів аерокосмічного моніторингу визначити параметри оптимального в розумінні максимізації колірної відмінності на синтезованому зображенні) регулювання оптичного приладу синтезу. Викладено результати комп'ютерного моделювання процесу колірного синтезування комплектів зональних аерокосмічних знімків для ряду типових об'єктів та фонів аерокосмічного моніторингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: В631 + Д23с141.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сливко Є. М. 
Мінералогічні ознаки впливу мантійних факторів на формування тектоно-метасоматичних зон (на прикладі Кіровоградського блока Українського щита) / Є. М. Сливко, Б. І. Малюк // Минерал. журн. - 2001. - 23, № 4. - С. 34-43. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Докембрійські щити характеризуються низкою ознак взаємодії земної кори та мантії. Припущено, що каналами мантійного тепломасопереносу були різноманітні глибинні розломи, узагальнено розглянуті як тектоно-метасоматичні зони. Зокрема, мантійне масоперенесення у формі розплавів або флюїдно-розплавних сумішей реалізувалося в переробці речовин земної кори та супроводжувалося процесами привнесення - винесення речовини. Породи кімберлітової та лампроїтової груп виявлено в окремих тектонічних зонах Кіровоградського блока та розглянуто як прямі ознаки привнесення мантійної речовини. Посередні ознаки впливу мантії виявлено під час вивчення золоторудних родовищ, розташованих у межах Кіровоградського глибинного розлому (тектоно-метасоматичної зони). Стисло охарактеризовано специфічний набір мінералів - алмазу, муасаніту, циркону, флогопіту, ільменіту та золота, - який практично ідентичний у вивчених породах Клинцівського рудного поля та Рівненського поля вибухових структур. Наявність золота у такій асоціації, а також геологічна позиція золоторудних родовищ дають змогу розглядати проблему впливу мантійних чинників у загальному контексті проблеми генезису мезотермальних родовищ нижнього докембрію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45Укр)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Жуковська О. А. 
Неокласичні динамічні керовані системи. Лінійні моделі / О. А. Жуковська, В. В. Новицький // Вопр. аналит. механики и ее применений. - 1999. - Т. 26. - С. 84-93. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

З метою вирішення різноманітних проблем керування реальними динамічними системами вперше побудовано деяку адекватну певній ситуації (динаміці суб'єкта) модель. Зокрема, модель може мати деякий набір завчасно невідомих параметрів, які вибрано в процесі керування. Наприклад, у лінійних механічних керованих системах ці параметри можуть входити до зворотного зв'язку (елементи матриці підсилення коефіцієнтів зворотного зв'язку), а також симетричної додатно визначеної матриці у других похідних, яка характеризує розподіл мас у системі на початку її проектування. Аналогічна матриця у старших похідних лінійної моделі багатопродуктової економіки характеризує зовнішні та внутрішні інвестиції в економіку. Її елементи можна вибрати довільно в певних межах, відповідно до можливостей інвестора. У розглянутих випадках ми маємо не традиційну, а неокласичну задачу керування динамічною системою, у якій застосовано інформацію не про вектор стану системи, а про старші похідні. Важливо, що не повністю керована динамічна система у класичному випадку може стати керованою за наявності додаткової інформації про старші похідні.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.4-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Харченко А. В 
Обобщение некоторых оценок статистической теории обучения на случай больших наборов данных / А. В Харченко // Управляющие системы и машины. - 1998. - № 6. - С. 63-66. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Узагальнено оцінки довірчих інтервалів емпіричного ризику для задач класифікації та відновлення регресії в статистичній теорії навчання, коли навчальною множиною є великий набір даних, якому притаманна локальна стабільність сумісного розподілу значень невідомої функції та параметрів елементів даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.421

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Суворова Ю. В. 
Определяющие уравнения вязкоупругих материалов с учетом температуры и влажности / Ю. В. Суворова // Пробл. прочности. - 2000. - № 5. - С. 127-137. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

Викладено деякі історичні аспекти розвитку теорії в'язкопружності й описано останні досягнення лабораторії механіки композиційних матеріалів Інституту машинознавства РАН. Підкреслено, що зараз, у зв'язку з широким використанням полімерів і композитів із полімерною матрицею, виникла необхідність комплексного вивчення їх поводження за різних режимів навантаження, температур і вологонасичення. Обгрунтовано необхідність побудови таких моделей, які могли б використовувати під час експлуатації тільки один набір параметрів для повзучості, релаксації, навантаження з різними швидкостями, розвантаження, циклічного навантаження тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Оберемок Є. А. 
Оптимізація параметрів мюллер-поляриметра при дослідженні детермінованих об'єктів методом трьох поляризацій / Є. А. Оберемок, С. М. Савенков // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 1. - С. 124-127. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проведено оптимізацію параметрів поляриметра з метою мінімізації похибки визначення елементів матриці Мюллера досліджуваного об'єкта, коли відомо, що останній належить до класу детермінованих. Мінімізації похибки визначення елементів матриці Мюллера досягнуто шляхом мінімізації числа обумовленості характеристичної матриці системи рівнянь, з якої обчислюються елементи вихідної матриці Мюллера. Мінімізацію числа обумовленості здійснено підбором станів поляризації випромінювання в зондуючому каналі поляриметра. Знайдено мінімальне значення числа обумовленості та набір станів поляризації зондуючого випромінювання, що його забезпечує.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гуржій А. М. 
Персональний комп'ютер та його базові програмні засоби : Навч. посіб. / А. М. Гуржій, М. П. Ревун, В. В. Самсонов; Укр. держ. ун-т харч. технологій. - К., 2000. - 178 c. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Описано архітектуру персональних комп'ютерів, розглянуто історію їх розвитку, системи числення, локальні обчислювальні мережі. Подано основні команди MS DOS, правила їх використання, поняття шляху до файла. Висвітлено головні процедури роботи з файлами, каталогами та іншими об'єктами у NC і Windows 95. Проаналізовано мережеві операційні системи для локальних мереж, прийоми роботи з Windows-додатками: Word та Excel. Показано процедури створення документів, їх редагування, форматування, вставку об'єктів до тексту, роботу з таблицями і графіками, автоматизацію розрахунків, одержання різних вихідних форм. Викладено основи алгоритмізації задач різних типів, базовий набір засобів програмної мови Квік-Бейсік, головні поняття методів програмування лінійних, розгалужених, циклічних і мішаних обчислювальних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Питання конституційно-правового статусу прокуратури України та удосконалення її діяльності : Зб. наук. пр. / ред.: Л. М. Давиденко, П. М. Каркач; Ген. прокуратура України. Ін-т підвищ. кваліфікації. - Х., 1999. - 279 c. - укp.

Розглянуто питання конституційно-правового статусу прокуратури України, які не знайшли свого однозначного вирішення на теоретичному, практичному та законодавчому рівнях. Розкрито значення категорії ефективності як інструменту організації та управління в органах прокуратури, досліджено проблеми вимірювання ефективності прокурорської діяльності. Запропоновано набір показників, що характеризують ефективність роботи міськрайпрокуратури на різних ділянках і напрямках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Куцевляк В. И. 
Применение поли- и монокристалла корунда в челюстно-лицевой хирургии и стоматологии / В. И. Куцевляк, Е. Н. Рябоконь, Н. Б. Гречко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 1998. - № 3. - С. 53-57. - рус.

Приведені дані експериментальних і клінічних досліджень полі- і монокристалічних дентальних імплантатів. Встановлено, що використання випромінювання гелій - неонового лазера на імплантаційне ложе кістки через сапфіровий імплантат зменшує післяопераційний набряк і явища запалення, прискорює загоєння операційної рани на 2-3 доби, а остеогенеза на 1-1,5 місяці в порівнянні з імплантатами, на які не використовувалось випромінювання лазера. Розроблено набір "Імплантати сапфірові щелепні" для остеосинтезу і ендопротезування нижньої щелепи, який складається з 9 виробів - пластин, гвинтів, стержнів та ендопротезів. Для контурної пластики використовували шпаристу корундову кераміку. Розроблено методи сапфіроостеосинтезу нижньої щелепи та ендопротезування скронево-нижнещелепного суглоба. Приведено результати лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Должиков В. В. 
Продольное распределение интенсивности поля в зоне Френеля круглой сфокусированной апертуры / В. В. Должиков // Радиотехника / Харьк. гос. техн. ун-т радиоэлектрон. - 1998. - Вып. 106. - С. 87-96. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Аналітично описано розподіл інтенсивності поля в зоні Френеля вздовж осі сфокусованої рівномірно збудженої круглої апертури. Запропоновано формули для розрахунку параметрів, що характеризують поздовжній розподіл, таких, як: положення і значення головного максимуму, рівень побічних максимумів, ширина головної пелюстки, коефіцієнт її асиметрії. Поданий набір формул дозволяє виконувати розрахунки за будь-яких фокусних відстаней.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Надточій О. Д. 
Структурний аналіз сучасних орфографічних систем української та російської мов / О. Д. Надточій; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К. : Логос, 1998. - 237 c. - Бібліогр.: 83 назв. - укp.

Розглянуто метод алгоритмічного моделювання щодо дослідження та викладання мови. Наведено систему правил української та російської орфографії, що сформульовані як алгоритми. Запропоновано відповідний набір вправ, за якими виконується процедура систематизації та узагальнення відомостей з орфографії з використанням правил щодо алгоритмічних моделей. Подано дидактичний матеріал для порівняльного вивчення складних орфографічних питань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-85 + Ш141.4-85 + Ш141.2-932.81 + Ш141.4-932.81

Шифр НБУВ: ВА594310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Даниленко В. М. 
Термодинамічне моделювання діаграми стану подвійної системи Ni - Ru / В. М. Даниленко, Т. Я. Великанова, Т. Г. Мажуга, О. І. Довбенко, О. Л. Семенова // Порошковая металлургия. - 1999. - № 5-6. - С. 48-55. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

У результаті розрахунків отримано узгоджений набір констант взаємодії для всіх фаз змінного складу подвійної системи Ni - Ru, а також набір констант стабільності фаз рутенію в його стабільних та віртуальних модифікаціях. З використанням цих даних розраховано діаграму стану подвійної системи Ni - Ru. Показано, що наближення субрегулярних розчинів для твердих та рідкої фаз змінного складу забезпечує можливість задовільного узгодження розрахованої діаграми стану з експериментальною.


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.204

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Технології створення перспективних комп'ютерних засобів та систем з використанням новітньої елементної бази : Зб. наук. пр. / ред.: В. О. Романов; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. - К., 2000. - 186 c. - укp.

Запропоновано набір критеріїв для оцінювання якісних і кількісних показників апаратної та програмної складових комп'ютерних систем, синтезовано структури функціональних елементів обчислювальних пристроїв. Розглянуто способи обміну інформацією в системах реального часу, забезпечення їх надійності та захисту інформації в корпоративних системах. Висвітлено особливості проектування гігабітних волоконно-оптичних трансіверів для комп'ютерних мереж. Викладено метод створення панорамних зображень поворотною відеокамерою. Визначено характерні риси використання мікросхем у вітчизняній апаратурі та наведено результати розробок різних аналого-цифрових і цифрових пристроїв обчислювальної та інформаційно-вимірювальної техніки, їх стандартизації та ідентифікації параметрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.1/9-02 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Аріфов Л. Я. 
Точні розв'язки для нуль-струни в лоренцевих просторах з нетривіальною конформною групою / Л. Я. Аріфов, О. П. Леляков, С. Н. Рощупкін // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 7. - С. 801-804. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Вивчено динаміку нуль-струн у широкому класі лоренцевих просторів з нетривіальною конформною групою. Для усіх просторів із цього класу для замкнутої нуль-струни вдається знайти точні розв'язки в загальному вигляді. Виявлено, що в цих просторах існує такий набір початкових даних, при якому замкнена нуль-струна не взаємодіє з навколишнім фоновим полем. Одержані результати можуть служити основою для дослідження нуль-струни в полі ударних як електромагнітних, так і гравітаційних хвиль, а також можуть бути використані як нульове наближення для дослідження динаміки струн за теорією збурень, де роль малого параметра відіграє натяг струни.


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.155

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Українці в Архіпелазі Гулаг : Матеріали ювіл. наук. конф. в Чернівцях 13-14 черв. 1998 р., присвяч. 45-й річниці повстання в Третьому каторж. таборі м.Норильська та початку мас. депортації буковинців. - Чернівці, 1998. - 63 c. - укp.

Висвітлюється повстанський рух у таборах ГУЛАГу в кінці 40-х - початку 50-х рр. Описуються репресії серед студентської молоді Чернівців у цей період, дії Української повстанської армії у боротьбі за державну незалежність. Наведені спогади учасників повстання, в яких розповідається про події в Норильську в 1953 р., а також тексти листівок, які запускали повстанці за допомогою повітряних зміїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕН)6-49 + Т3(2РОС=9УКР)6-494

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590537 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського