Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>K=НАПІЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Костюк П. Г. 
Фізіологічна активність оздоровлювального напою "Трускавецька кришталева з алое" : моногр. / П. Г. Костюк, С. В. Івасівка, В. М. Філь, Т. О. Ільницька-Рибчич, В. М. Києнко; Дрогоб. держ. пед. ун-т ім. І.Франка. - Дрогобич : Посвіт, 2007. - 144 c. - Бібліогр.: с. 121-143. - укp.

Наведено результати кількісної оцінки фізіологічної активності оздоровлювального напою "Трускавецька кришталева з алое" у порівнянні з водою "Нафтуся" трускавецького родовища, прийнятою за еталон. В експериментах на щурах встановлено, що вода "Трускавецька кришталева з алое" має антиоксидантні властивості, дещо слабші у порівнянні з водою "Нафтуся". Виявлено, що вплив напою на стан адаптації, холероз, обмін ліпідів та уратів поступається такому біоактивної води "Нафтуся". З'ясовано, що вплив напою на клітинний склад селезінки та тимуса певною мірою відтворює лімфотропні ефекти біоактивної води "Нафтуся". Доведено, що напій підвищує антибактеріальну активність крові щурів, впливає на окремі елементи лейкограми. Встановлено, що тритижневий курс вживання води "Трускавецька кришталева з алое" сприяє виникненню холеретично-адсорбційного й екскреторно-депураційних ефектів, принципово подібних до таких біоактивної води "Нафтуся".

Приведены результаты количественной оценки физиологической активности оздоровительного напитка "Трускавецкая кристальная с алоэ" в сравнении с водой "Нафтуся" из трускавецкого источника, принятой как эталон. В экспериментах на крысах установлено, что вода "Трускавецкая кристальная с алоэ" характеризуется антиоксидантными свойствами, активность которых меньше в сравнении с водой "Нафтуся". Установлено, что влияние напитка на состояние адаптации, холероз, обмен липидов и уратов уступает таковому биоактивной воды "Нафтуся". Установлено, что влияние напитка на клеточный состав селезенки и тимус в определенной мере восстанавливает лимфотропные эффекты биоактивной воды "Нафтуся". Доказано, что напиток повышает антибактериальную активность крови крыс, влияет на отдельные элементы лейкограммы. Установлено, что трехнедельный курс употребления воды "Трускавецкая кристальная с алоэ" способствует возникновению холеретично-адсорбционного и экскреторно-депурационных эффектов, принципиально адекватным таковым биоактивной воды "Нафтуся".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.482

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА694524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Філь В. М. 
Вплив оздоровлювального напою "Трускавецька кришталева з алое" на фізіолого-біохімічний статус організму : автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.13 / В. М. Філь; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Проведено кількісне оцінювання фізіологічної активності оздоровлювального напою "Трускавецька кришталева з алое" у порівнянні з водою "Нафтуся" трускавецького родовища, що необхідно для обгрунтування рекомендацій стосовно його профілактично-лікувального застосування поза курортом. В експериментах на щурах показано, що новий оздоровлюваний напій "Трускавецька кришталева з алое", створений шляхом збагачення води "Трускавецька кришталева" екстрактом алое, чинить на організм вплив, подібний до такого біоактивної води "Нафтуся", зокрема, на білковий і ліпідний обмін, а також ліпопероксидацію. Однак ефект води "Трускавецька кришталева з алое" щодо амілази перевищує такий води "Нафтуся". Виявлено більшу здатність даного напою у порівнянні з біоактивною водою "Нафтуся" активізувати процеси анаболізму та катаболізму. Установлено, що напій збільшує у периферичній крові вміст лейкоцитів, у тому числі лімфоцитів і сегментоядерних нейтрофілів, а також фагоцитарну ємність нейтрофілів. Він цілком відтворює канальцево-секреторний і міотропний ефекти біоактивної води "Нафтуся", за цього ступінь активації мікросомального гіроксинювання поступається еталону. Досліджений напій, аналогічно "Нафтусі", суттєво мінімізує ерозивно-виразкові пошкодження гастральної слизової, що супроводжується збільшенням секреції соку без змін концентрації у ньому соляної кислоти та пепсину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.482 + Р351.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Осіпчук Н. В. 
Розробка технології безалкогольних напоїв профілактичного напряму з рослинної сировини : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.07 / Н. В. Осіпчук; Нац. ун-т харч. технологій. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Удосконалено технології одержання соку чорноплідної горобини та безалкогольних напоїв профілактичного призначення. На підставі проведених теоретичних та експериментальних досліджень надано наукове обгрунтування доцільності та оптимізації способів переробки даних ягід і подібної сировини профілактичного напряму. Визначено параметри залежності кількості та якості одержаного соку від основних чинників: вид і дозу ферментного препарату, тривалість і температуру процесів ферментації та освітлення. На підставі результатів проведених аналітичних і експериментальних досліджень надано наукове обгрунтування доцільності та розроблено оптимальні способи переробки ягід чорноплідної горобини та подібної сировини. Розроблено технологію одержання соку чорноплідної горобини та нові продукти - безалкогольний напій "Барсік" та пасту для дитячого харчування "Михасик", до складу яких входить сік чорноплідної горобини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л88-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Романова З. М. 
Розробка технології високодисперсних порошків з рослинної сировини для безалкогольних та лікеро-горілчаних напоїв : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.07 / З. М. Романова; Укр. держ. ун-т харч. технологій. - К., 1999. - 17 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено експериментальним та теоретичним дослідженням факторів, які впливають на процес отримання високодисперсних порошків з рослинної сировини. Для диспергування плодоовочевої сировини використовували універсальний подрібнювач - аеродинамічний (АД) млин УПРС-012. В харчовій промисловості для диспергування плодоовочевої сировини АД млин використовується вперше. Експериментально визначено оптимальні умови диспергування плодів та овочів з максимальним збереженням біологічно активних речовин рослинної сировини. Встановлено оптимальні режими роботи універсального подрібнювача УПРС-012, де сировина одночасно висушується і диспергується до високодисперсних порошків з розмірами часток, меншими 200 мкм, вологовміст становить 7 - 8%. Для збереження біологічно активних речовин, особливо вітамінів, екстрагування екстрактивних речовин високодисперсних порошків необхідно проводити водно-спиртовим розчином міцністю 30 - 40% протягом 1 - 2 годин. Отримані високодисперсні порошки відповідають вимогам до порошків, що використовують для приготування дієтичних продуктів та продуктів дитячого харчування. Отримано рецептури на безалкогольний газований напій "Горобиновий", слабоалкогольний напій "Вітамінний" та бальзам "Вітамінний".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Калініна Г. П. 
Удосконалення технології молочних напоїв на основі використання цикорію : Автореф. дис... канд. техн. наук / Г. П. Калініна; Нац. ун-т харч. технологій. - К., 2007. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л953

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Клеп О. В. 
Оптимізація режиму культивування природної асоціації "морський грибок" / О. В. Клеп, Н. Є. Стадницька, В. Г. Червецова, З. В. Губрій, О. В. Швед // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 700. - С. 131-136. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено параметри культивування природної асоціації "морський грибок" для підвищення біологічної активності культуральної рідини, що можна використовувати як функціональний напій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л877

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Kozyrovska N. O. 
Kombucha microbiome as a probiotic: a view from the perspective of post-genomics and synthetic ecology / N. O. Kozyrovska, O. M. Reva, V. B. Goginyan, J. -P. de Vera // Biopolymers and Cell. - 2012. - 28, № 2. - С. 103-113. - Бібліогр.: 80 назв. - англ.

Зазначено, що пробіотики мають істотне значення для встановлення та підтримки оптимального імунного здоров'я. Пробіотична терапія здавна відома з народної медицини, проте демонстрація того, що мікрофлора кишечника індукує вроджений імунітет, представила науково обгрунтовану концепцію терапевтичного застосування потенційно корисних мікроорганізмів. Традиційно пробіотики пов'язані з молочними продуктами, тим не менш, для зміцнення здоров'я є потреба у нових препаратах, основу яких складають, перш за все, природні симбіотичні мікробні угруповання. Особливо безпечні та надійні пробіотики необхідні для тривалих експедицій, у тому числі позаземних, іншопланетних баз, де люди піддаються дії несприятливих чинників довкілля. Через це профілактика та коригування імунної системи за допомогою пробіотиків стають особливо важливими. Комбуча (чайний гриб) є симбіотичним угрупованням бактерій та дріжджів і відомий як напій, що зміцнює здоров'я. Сучасні методи дослідження перебувають на стадії відновлення популярності комбучі як пробіотика для лікування та профілактики багатьох захворювань. Препарати комбучі у недалекому майбутньому використовуватимуться як фармакологічні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725.3 + Р351.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Грек О. В. 
Бродильна активність лактозозброджувальних дріжджів у сироватко-солодовому суслі / О. В. Грек, О. О. Красуля, О. О. Тігунова // Biotechnologia Acta. - 2013. - 6, № 2. - С. 92-96. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л87-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Lugovska O. 
Stability studies of inulin and olihofructose in the drink / O. Lugovska, V. Sydor, Ya. Okоpna // Ukr. Food J.. - 2013. - 2, № 2. - С. 169-174. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Зазначено, що інулін та олігофруктоза є високоякісними інгредієнтами для виробництва дієтичних продуктів харчування. Інулін та олігофруктозу можна використовувати як чисто дієтичні інгредієнти для створення функціональних продуктів харчування з різними заявленими властивостями, та як інгредієнти, поліпшуючі смак і текстуру та надають можливість робити заміну цукру та жиру. У цьому випадку найкращі результати виходять у разі поєднання дієтичної та технологічної концепцій, що надає змогу розробляти високоякісні інноваційні продукти харчування. Мета роботи - дослідження стабільності інуліну та олігофруктози залежно від величини pH, температури та часу зберігання харчових продуктів, в яких вони використовувалися. Як об'єкт досліджень використано безалкогольний напій з вмістом сухих речовин 10,0 %. У напої змінювали значення pH середовища, температуру та час витримки. На підставі досліджень встановлено, що ступінь гідролізу олігофруктози за різних значень температури та pH, змінюється з різною інтенсивністю. За умов кислого середовища та підвищених температур зростає гідроліз інуліну та олігофруктози, які були внесені в продукти з технологічною метою. Це призводить до часткової або повної втрати їх дієтичних властивостей, і, в деяких випадках, до незначного підвищення солодощі готового продукту. Таким чином, ступінь гідролізу інуліну та олігофруктози, залежить від рівня pH і підвищених температур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л883

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лемзякова Т. Г. 
Місце функціональних напоїв у харчуванні людини / Т. Г. Лемзякова, О. О. Аліфер, Ю. Ю. Тимошенко // Ліки України. - 2015. - № 2. - С. 25-28. - укp.

В пошуках нових методів забезпечення організму людини поживними речовинами розроблено новий вид продуктів - функціональних, які містять в своєму складі активні корисні компоненти. Одні з найвідоміших функціональних продуктів на сьогодні - це напої (спортивні, енергетичні, тонізуючі, розслаблюючі тощо). Різноманітність асортименту функціональних напоїв надає змогу споживачам будь-якого віку та роду занять знайти для себе власний напій, який завдяки властивостям своїх функціональних компонентів підвищує імунітет, налагоджує адаптаційні механізми, покращує розумову та фізичну працездатність. Використовуючи функціональні напої у складі щоденного звичного раціону, можна не тільки поповнити запаси корисних речовин, але й допомогти організму пристосуватися до змін внутрішніх або зовнішніх умов існування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.82 + Р351.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Грицко Р. Ю. 
Імунокоригувальний молочний бактеріально-дріжджовий напій з високим вмістом нуклеїнових кислот для клінічного застосування у практиці сімейного лікаря / Р. Ю. Грицко // Сімейна медицина. - 2016. - № 1. - С. 52-57. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р351.15 + Р123.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Dimitrov D. 
Methanol content in grape and fruit brandies: a major indicator for authenticity and safety = Вміст метанолу у виноградних і плодових бренді: основний показник оригінальності та безпеки / D. Dimitrov, T. Yoncheva, V. Haygarov // Ukr. Food J.. - 2016. - 5, № 2. - С. 237-247. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л875.11/19-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Protsenko L. 
Beer enrichment with biologically active hop compounds = Збагачення пива біологічно активними сполуками хмелю / L. Protsenko, R. Rudyk, T. Hryniuk, A. Vlasenko, A. Protsenko, S. Litvynchuk, O. Ovadenko // Ukr. Food J.. - 2018. - 7, № 1. - С. 65-78. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л876-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Кисельова І. В. 
Ефективність вживання вуглеводного напою перед ортопедичними хірургічними втручаннями у дітей / І. В. Кисельова, А. В. Біляєв // Клініч. хірургія. - 2018. - 85, № 11. - С. 74-77. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета дослідження - визначити вплив передопераційного вживання вуглеводного напою на метаболічні показники стресової відповіді на ортопедичні хірургічні втручання у дітей. У дослідній групі 30 дітей віком старше 1 року вживали напій, що містив 25 мг харчового вуглеводу мальтодекстрину на 100 мл води, за 2 години до індукції анестезії. У контрольній групі 30 дітям призначали стандартне передопераційне голодування. Порівнювали концентрації глюкози, інсуліну, кортизолу у плазмі крові, індекси інсулінорезистентності та чутливості до інсуліну та наявність кетонових тіл у сечі після операції. Встановлено, що перед операцією показники концентрації глюкози у плазмі крові в дослідній групі були вище, ніж у контрольній групі (p = 0,02). Наприкінці операції в дослідній групі були вище показники індексу чутливості до інсуліну (p = 0,01), нижче показники концентрації інсуліну у плазмі крові (p = 0,008) та індексу інсулінорезистетності (p = 0,01). У контрольній групі індекс інсулінорезистентності перевищував норму у 30 % хворих. Кетонові тіла в сечі в дослідній групі спостерігали у 20 %, в контрольній - у 50 % хворих. Висновки: вживання вуглеводного напою за 2 год до хірургічного втручання покращувало метаболічний профіль у дітей, яким виконували ортопедичні операції, та зменшувало прояви хірургічного стресу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Головань О. О. 
Особливості мікросегментації вітчизняного ринку кави / О. О. Головань, О. М. Олійник, К. Г. Сербіненко, М. О. Олійник // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2018. - 24, № 1. - С. 81-88. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Запропоновано підхід до мікросегментування на вітчизняному ринку кави, що передбачає поділ споживачів на групи, спільні за своїми характеристиками, за допомогою низки критеріїв (географічних, психографічних, поведінкових). Здійснено формування масиву вихідних даних та ідентифікацію необхідних показників, придатних для процесу мікросегментації. На підставі проведеного дослідження ринку кави виявлено, що у секторі b2b найбільш значимими є географічні та демографічні критерії сегментації, що зумовлено специфікою пропонованої продукції - кави, що була вирощена у певній місцевості, має особливу смакову забарвленість. Проведений аналіз первинних даних у секторі b2с виявив, що, незважаючи на досить низьку купівельну спроможність населення, спостерігається підвищення культури споживання кави: потенційні споживачі віддають перевагу саме якісному напою і натуральній каві з відібраних зерен середнього та вище середнього цінових сегментів. Показано, що виробники кави мають звернути увагу на споживачів, що не мають відповідного обладнання для приготування натуральної кави вдома, але бажають одержувати якісний напій. Опитування респондентів виявило, що більше третини з них не мають сформованої прихильності та лояльності до певних брендів кави, представлених на вітчизняному ринку, тобто вітчизняні виробники мають шанс зайняти свою нішу. Одержані результати можуть бути використані підприємствами, що діють на цьому ринку, для пошуку ринкової ніші та оптимізації стратегій маркетингу з метою подальшого підвищення ефективності роботи компанії за рахунок зростання конкурентоспроможності пропонованої продукції на визначених сегментах. Перспективи подальшого дослідження полягають у визначенні особливостей макросегментації ринку кави та розвитку одержаних результатів мікросегментування в напрямку кількісного аналізу потенційного ринку кави.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.511.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Карпутіна М. В. 
Нетрадиційна сировина в технології квасу бродіння / М. В. Карпутіна, М. К. Войтенко, Д. Д. Харгелія, С. М. Тетеріна, З. М. Романова // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2019. - 25, № 1. - С. 180-188. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Охарактеризовано сучасні напрями у створенні ферментованих напоїв підвищеної харчової цінності з рослинної сировини, зокрема квасу бродіння. Зазначено, що перспективним напрямом для вдосконалення технології квасу є застосування нових видів сировини, збагаченої біологічно активними речовинами. На підставі проведених досліджень для виробництва квасу бродіння поряд з традиційною сировиною - концентратом квасного сусла (ККС), рекомендовано використовувати сік цукрового сорго гібриду Медовий. У результаті експериментальних досліджень було підібрано оптимальні параметри приготування сусла з соку цукрового сорго і ККС та проведено оцінку його якісного складу. Також досліджено динаміку процесу зброджування сусла із соку цукрового сорго та ККС та зроблено порівняння з традиційною технології квасу, одержаного з ККС та цукрового сиропу. Визначено особливості зброджування підготовлених зразків сусла хлібопекарськими дріжджами Saccharomyces cerevisiae раси 14, а також комплексною закваскою ТМ "Віво", яка містить у своєму складі пивоварні дріжджі Saccharomyces cerevisiae раси 11 та молочнокислі бактерії Streptococcus thermophiles, Lactobacillus delbrueckii ssp. Bulgaricus, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium lactis. Запропоновано оптимальні параметри проведення процесу бродіння та здійснено оцінку фізико-хімічних показників готових напоїв. Побудовано профілограми смаку й аромату одержаних зразків квасу бродіння та проведено порівняльну оцінку органолептичних показників готових напоїв, одержаних за запропонованою й традиційною технологією, кваліфікованою дегустаційною комісією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л877-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Bati V. V. 
Novel functional food for prevention of non-communicable diseases = Новий функціональний харчовий продукт для запобігання некомунікаційним захворюванням / V. V. Bati, N. V. Boyko // Біол. студії. - 2019. - 13, № 1. - С. 71-84. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

Висвітлено реалізовані авторами нові підходи у конструюванні функціональних продуктів харчування (ФПХ). Зазначено, що необхідною вимогою для конструювання таких нових ФПХ є використання секвенованих мікроорганізмів із (клінічно) доведеними корисними біологічними властивостями (як пробіотичних компонентів чи мікробних заквасок, стартерів бродіння) і їстівних рослин, зокрема, ягід, які у свою чергу, є джерелом пребіотичних і біологічно активних речовин, вміст яких значною мірою залежить від умов культивування і способів технологічної обробки їжі. Розроблено і запропоновано для виробництва ФПХ із очікуваними (прогностичними, наперед заданими) специфічними властивостями. Це кисломолочний напій, який складається із попередньо відібраних за біологічними властивостями встановленими in vitro та in vivo [3, 4] пробіотичної композиції авторських штамів мікроорганізмів Lactobacillus casei ATCC 27139 Lactobacillus plantarum JCM 1149, L. casei MGB63-1, L. plantarum та пребіотичної складової, представленої екстрактами (свіжовитиснений сік) ягід аличі, чорниці, гранату, хурми та кизилу. Ці рослинні екстракти (ягоди) багаті на біологічно активні речовини (БАР) і характеризуються здатністю спрямовано модулювати мікробіоценоз кишечника людини, зумовлюючи його корекцію у бік зменшення патогенних та умовно-патогенних і зростання корисних мікроорганізмів, антиоксидантними та протизапальними властивостями [13, 26]. Функціональний продукт має антибактеріальну активність щодо збудників кишкових інфекцій - Escherichia coli enteropathogenic (EPEC), mSalmonella enterica підвид enterica серовар Enteritidis (S. enteritidis), Shigella dysenteriae, до повного пригнічення їх росту через 72 год сумісного культивування. Також встановлено суттєву інгібуючу активність кисломолочного напою з екстрактом чорниці стосовно низки умовно-патогенних мікроорганізмів, таких як Morganella morganii, Staphylococcus aureus, метицилін-резистентний S. aureus (MRSA), Enterobacter cloacae. Таку ж саму дію було відмічено стосовно колекційного штаму E. coli ATCC 25922. Кисломолочний напій з аличею показав антибактеріальну дію стосовно штамів мікроорганізмів: E. coli ATCC 25922, EPEC, S. aureus, MRSA, S. enteritidis, S. dysenteriae, Pseudomonas aeruginosa, Enterobacter cloacae. Кисломолочний продукт із чорницею пригнічував: P. aeruginosa, M. morganii, Listeria monocytogenes, S. enteritidis, S. dysenteriae, S. aureus, E. coli ATCC 25922, EPEC, MRSA, а також - коменсальні штами E. coli 058 та E. coli Schaedlerіs. Досліджено, що пригнічувальна дія кисломолочного продукту збільшилася із додаванням нативних екстрактів (чорниці/аличі/кропу/гранату). Алича та гранат мали більшу антагоністичну дію стосовно Klebsiella pneumonia і K. oxytoca. Водночас ФХП нового покоління стимулював ріст представників корисної мікробіоти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-5 + Л987

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Bati V. V. 
Novel functional food for prevention of non-communicable diseases = Новий функціональний харчовий продукт для запобігання некомунікаційним захворюванням / V. V. Bati, N. V. Boyko // Біол. студії. - 2019. - 13, № 1. - С. 71-84. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

Висвітлено реалізовані авторами нові підходи у конструюванні функціональних продуктів харчування (ФПХ). Зазначено, що необхідною вимогою для конструювання таких нових ФПХ є використання секвенованих мікроорганізмів із (клінічно) доведеними корисними біологічними властивостями (як пробіотичних компонентів чи мікробних заквасок, стартерів бродіння) і їстівних рослин, зокрема, ягід, які у свою чергу, є джерелом пребіотичних і біологічно активних речовин, вміст яких значною мірою залежить від умов культивування і способів технологічної обробки їжі. Розроблено і запропоновано для виробництва ФПХ із очікуваними (прогностичними, наперед заданими) специфічними властивостями. Це кисломолочний напій, який складається із попередньо відібраних за біологічними властивостями встановленими in vitro та in vivo [3, 4] пробіотичної композиції авторських штамів мікроорганізмів Lactobacillus casei ATCC 27139 Lactobacillus plantarum JCM 1149, L. casei MGB63-1, L. plantarum та пребіотичної складової, представленої екстрактами (свіжовитиснений сік) ягід аличі, чорниці, гранату, хурми та кизилу. Ці рослинні екстракти (ягоди) багаті на біологічно активні речовини (БАР) і характеризуються здатністю спрямовано модулювати мікробіоценоз кишечника людини, зумовлюючи його корекцію у бік зменшення патогенних та умовно-патогенних і зростання корисних мікроорганізмів, антиоксидантними та протизапальними властивостями [13, 26]. Функціональний продукт має антибактеріальну активність щодо збудників кишкових інфекцій - Escherichia coli enteropathogenic (EPEC), mSalmonella enterica підвид enterica серовар Enteritidis (S. enteritidis), Shigella dysenteriae, до повного пригнічення їх росту через 72 год сумісного культивування. Також встановлено суттєву інгібуючу активність кисломолочного напою з екстрактом чорниці стосовно низки умовно-патогенних мікроорганізмів, таких як Morganella morganii, Staphylococcus aureus, метицилін-резистентний S. aureus (MRSA), Enterobacter cloacae. Таку ж саму дію було відмічено стосовно колекційного штаму E. coli ATCC 25922. Кисломолочний напій з аличею показав антибактеріальну дію стосовно штамів мікроорганізмів: E. coli ATCC 25922, EPEC, S. aureus, MRSA, S. enteritidis, S. dysenteriae, Pseudomonas aeruginosa, Enterobacter cloacae. Кисломолочний продукт із чорницею пригнічував: P. aeruginosa, M. morganii, Listeria monocytogenes, S. enteritidis, S. dysenteriae, S. aureus, E. coli ATCC 25922, EPEC, MRSA, а також - коменсальні штами E. coli 058 та E. coli Schaedlerіs. Досліджено, що пригнічувальна дія кисломолочного продукту збільшилася із додаванням нативних екстрактів (чорниці/аличі/кропу/гранату). Алича та гранат мали більшу антагоністичну дію стосовно Klebsiella pneumonia і K. oxytoca. Водночас ФХП нового покоління стимулював ріст представників корисної мікробіоти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-5 + Л987

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Мотузка Ю. 
Формування консистенції аналога молока з насіння пажитника грецького / Ю. Мотузка, А. Кошельник, О. Романенко // Товари і ринки. - 2020. - № 1. - С. 56-63. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено дослідження мікроструктури насіння пажитника грецького, що використовується при виготовленні аналога молока рослинного походження. Встановлено, що додавання аскорбінової кислоти сприяє більш рівномірному подрібненню насіння у водному середовищі. Враховуючи отримані дані щодо наявності у продукті фракцій насіння різного розміру, що зумовлює утворення осаду та ускладнює отримання аналога молока з однорідною консистенцією, зроблено висновок про доцільність при виробництві дво- або трикратної фільтрації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л959.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Рубанка К. 
Кавовий напій зі зниженим показником глікемічності / К. Рубанка, В. Терлецька // Товари і ринки. - 2020. - № 2. - С. 119-127. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено доцільність застосування поліспиртів типу мальтитолу та ізомальтитолу в технології швидкорозчинних кавових напоїв. Заміна цукру на поліспирти надає змогу створити напій, який за якістю відповідає нормативній документації при поліпшенні структурно-механічних властивостей. Доведено, що розроблені напої мають знижену енергетичну цінність, а показник глікемічності - менший у 2,5 раза, ніж у кавового напою з цукром.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л991.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського