Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (12)Автореферати дисертацій (15)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>K=НАТИСК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 111
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Сидякін В. Г. 
Активність нейронів тім'яної асоціативної кори та амінергічних клітин стовбура мозку кота при виконанні довільного руху / В. Г. Сидякін, В. Б. Павленко, А. М. Куліченко // Нейрофизиология. - 1998. - 30, № 6. - С. 496-499. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

У дослідах на котах у стані неспання вивчена активність 98 нервових клітин тім'яної асоціативної кори та 189 здогадно амінергічних нейронів стовбура (дофамінергічних - в компактній частині чорної субстанції, норадренергічних - в ділянці блакитної плями, серотонінергічних - в ядрах шва). Тварини були навчені виконувати не раніше визначеного часу довільний рух (натискування лапою на педаль). Більш половини досліджених одиниць змінювали активність до початку руху. Клітини тім'яної асоціативної ділянки реагували в період планування руху, а амінергічні нейрони - в період його запуску, що, певно, забезпечує посилення реакцій нейронів кори. Патерни реакцій були специфічними для кожної з нейронних популяцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Павленко В. Б. 
Индивидуальные личностные особенности связанных с событиями ЭЭГ-потенциалов, регистрируемых в экспериментальной ситуации с отсчетом временных интервалов / В. Б. Павленко, И. Н. Конарева // Нейрофизиология. - 2000. - 32, № 1. - С. 48-55. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

У 75 досліджуваних дорослих обох статей у точках С3 та С4 відводили пов'язані з подіями ЕЕГ-потенціали (ППП) в експериментальній ситуації з внутрішнім відліком заданих часових інтервалів, котрі обмежувалися випробуваним за допомогою натискань на кнопку. Експериментальна парадигма забезпечувала значний рівень невизначеності та вимагала підтримування високого рівня уваги. Точного значення обраного експериментатором часового інтервалу випробуваний заздалегідь не знав (повідомлялися лише його межі - 17 - 23 с). Інформацію про збіг або розбіжність відрахованого й заданого експериментатором значень часового інтервалу випробуваний отримував через візуальні сигнали зворотного зв'язку, що надходили через 2 с після закінчення відліку; у випадку збігу він мав зробити третє (стверджувальне) натискання на кнопку. Натисканням на кнопку передував потенціал готовності (ПГ); перед сигналом зворотного зв'язку розвивалась умовна негативна хвиля (УНХ), а після цього сигналу - потенціал Р300. Виявлено значущі позитивні кореляції між амплітудами ПГ та УНХ правої півкулі головного мозку й негативні - між ПГ і Р300 обох півкуль. Загалом для вказаних ППП була характерна висока індивідуальна варіабельність, яка в низці аспектів виявляла зв'язок з особистісними особливостями випробуваних, встановленими за даними психологічного тестування із застосуванням відповідних опитувань. Так, зокрема, за використаних експериментальних умов було показано негативні кореляції між амплітудою ПГ і показниками психотизму, амплітудою УНХ та емоційною стійкістю, а також екстравертивністю, амплітудою Р300 та домінантністю. Позитивні зв'язки виявлялися

між амплітудою УНХ і фактором autia (за опитуванням РЕН Айзенка та 16 PF Кеттела). Зроблено припущення про те, що зв'язки між рисами особистості та параметрами ППП базуються на природжених конституціональних особливостях нервової системи та нейрохімічних і структурних змінах мозку, зумовлених впливом прижиттєвого досвіду.


Ключ. слова: связанные с событиями ЭЭГ-потенциалы, потенциал готовности, условная негативная волна, Р300, продуцирование временных интервалов, интериндивидуальная вариабельность, личностная особенность
Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.5462:Ю9,025 + Ю933-725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пятков В. Т. 
Критерії максимальної працездатності стрілків / В. Т. Пятков // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 17. - С. 3-7. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто проблему максимальної працездатності стрільців-спортсменів, а також динаміку латентного періоду зорово-рухової реакції стрільця та її стабільність як критерій максимальної працездатності спортсмена у процесі виконання класифікаційних вправ олімпійської програми.


Ключ. слова: стрільба, працездатність, реакція, стабільність, рішення, натискання, спусковий гачок
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.231.511

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пятков В. Т. 
Моделювання максимальної працездатності стрілків / В. Т. Пятков // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 16. - С. 12-16. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено динаміку латентного періоду зорово-рухової реакції стрілка та її стабільність як критерій максимальної працездатності стрілка в процесі виконання класифікаційних вправ олімпійської програми. Стабільність тимчасового інтервалу латентного періоду зорово-рухової реакції стрілка під час стрільби, як один з критеріїв спеціальної працездатності центральної нервової системи, визначає ступінь максимальної працездатності стрілка. Зроблено висновок, що чим вище стабільність величини латентного періоду зорово-рухової реакції, тим менше помилок допускає стрілець у період між ухваленням рішення про завершення натискання на спусковий гачок і натисканням.


Ключ. слова: стрілянина, працездатність, реакція, стабільність, рішення, натискання, спусковий гачок.
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.230.4

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Іванова Л. Г. 
Суспільно - політичний рух 60 - х рр. ХІХ ст. в Україні: до проблеми становлення ідеології / Л. Г. Іванова, Р. П. Іванченко; Міжнар. ін-т лінгв. і права. - К., 2000. - 349 c. - укp.

Висвітлено проблему зародження українського національного визвольного руху у контексті, взаємовпливах і взаємоборстві з теоретичною та організаційною практикою всеросійських та польських визвольних організацій в Україні. Проаналізовано діяльність в Україні відомих таємних організацій, а також існування раніше невідомих нелегальних демократичних гуртків українських діячів, пов'язаних між собою єдністю політичних програм і спільністю політичних цілей. Встановлено, що представники демократичної молоді України відігравали провідну роль у виробленні нових суспільних ідей та у натиску на самодержавно-бюрократичну систему Російської імперії. Доведено, що саме покоління молоді 60-х рр. започаткувало масовий культурно-просвітницький рух, який розвивався на засадах збереження та примноження національного духовного багатства українського народу. Разом з тим шістдесятники створювали нові масові національно-культурницькі організації - громади (в Петербурзі, Києві, Харкові, Чернігові), які поширювали свою діяльність серед широких верств населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)51-4 + Ф055.256(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Громадянське суспільство у світовому та українському вимірах : Матеріали засід. Дискус. клубу укр. наук.-пед. інтелігенції, 22 листоп. 2002 р. / ред.: Н. А. Шип; Укр. акад. зовніш. торгівлі. - К., 2002. - 67 c. - укp.

Розглянуто економічні засади розбудови громадянського суспільства в Україні, деякі аспекти дипломатичної діяльності України за сучасних умов, особливості підприємництва за постсоціалістичного господарювання, а також визначено групи тиску в політичному процесі.

Рассмотрены экономические принципы развития гражданского общества в Украине, некоторые аспекты дипломатической деятельности Украины в современных условиях, особенности предпринимательства в постсоциалистических условиях хозяйствования, а также определены группы натиска в политическом процессе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА637218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мак-Нил У.  
Восхождение Запада: история человеческого сообщества / У. Мак-Нил. - К. : Ника-Центр; М.: Старклайт, 2004. - 1063 c. - (Сдвиг парадигмы). - рус.

Освещена интерпретация всемирной истории на основе концепции взаимопроникновения культур, проанализировано развитие социальных и культурных традиций, описаны процессы, с помощью которых различные навыки и технологии распространялись от одной культуры к другой, что привело к изменениям в структуре власти и социальной организации. Рассмотрены эпоха доминирования Среднего Востока (до 500 г. до н.э.), вопросы возникновения в регионе космополитической цивилизации в 1700 - 500 г. до н.э., становления периферийных цивилизаций в Индии, Греции и Китае, евразийского культурного развития (500 г. до н.э. - 1500 г. н.э.), в частности, экспансии эллинизма в 500 - 146 гг. до н.э., завершения формирования евразийской ойкумены в 500 г. до н.э. - 200 г. н.э., натиска варваров в 200 - 600 г. н.э., возрождения Среднего Востока в 600 - 1000 гг. н.э., развития Дальнего Запада в 1000 - 1500 гг. Значительное внимание уделено эпохе правления Запада с 1500 г. до современного периода.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)0,02 + Т010.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА655716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шаблій І. В. 
Технологія друкарських процесів / І. В. Шаблій. - Л. : Оріяна-Нова, 2003. - 208 c. - Бібліогр.: с. 204. - укp.

Розглянуто історію, тенденції розвитку та результати дослідження друкарських процесів. Запропоновано класифікацію способів друку, визначено основні етапи друкарства. Проаналізовано вплив швидкості друкування на тиск, а також особливості друкування кольорових зображень. Описано прогресивні методи підвищення ефективності друкарських робіт, охарактеризовано найновіше поліграфічне обладнання.

Рассмотрены история, тенденции развития и результаты исследования печатных процессов. Предложена классификация способов печати, определены основные этапы печатного дела. Проанализировано влияние скорости печати на натиск, а также особенности печати цветных изображений. Описаны прогрессивные методы повышения эффективности печатных работ, охарактеризовано новейшее полиграфическое оборудование.


Індекс рубрикатора НБУВ: М8 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА648363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Болабольченко А.  
Життя і трагедія Всеволода Голубовича / А. Болабольченко // Київ. старовина. - 2005. - № 6. - С. 134-149. - укp.

Висвітлено сторінки життя та діяльності В.Голубовича - прем'єр-міністра Української Народної Республіки, що заступив на цій посаді В.Винниченка. Наведено відомості про ленінський ультиматум, спровоковане більшовиками повстання, початок інтервенції, облогу Києва російським військом, про судове слідство над В.Голубовичем, а також про завдання уряду, найважливішим серед яких була організація опору більшовицькій навалі.

Освещены страницы жизни и деятельности В.Голубовича - премьер-министра Украинской Народной Республики, который заменил на этой должности В.Винниченко. Приведены сведения о ленинском ультиматуме, спровоцированном большевиками восстании, начале интервенции, осаде Киева российским войском, о судебном следствии над В.Голубовичем, а также о заданиях правительства, самым важным среди которых была организация сопротивления большевистскому натиску.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кримський А. Ю. 
Вибрані сходознавчі праці : в 5 т. Т. 1. Арабістика / А. Ю. Кримський; Ін-т сходознавства ім. А.Кримського НАН України. - К. : ВД "Стилос", 2007. - 432 c. - укp.

Проаналізовано наукову діяльність відомого українського сходознавця, арабіста-філолога, академіка А.Ю. Кримського (1871 - 1942), зокрема, його ісламознавчі та арабістичні студії. Вперше зроблено повне перевидання наукової праці ученого "Історія арабів та арабської літератури, світської та духовної", присвяченої вивченню розвитку арабської мови та літератури, історії арабів і мусульманського суспільства - від часів існування доісламської Аравії до падіння мамлюцького Єгипту під натиском османів. Викладено науковий доробок А.Ю. Кримського щодо вивчення історії та літератури мусульманської Іспанії та середньовічних держав Магриба. У науковій праці ученого охоплено найважливіші періоди історії Арабського Сходу - від зародження ісламу до політичного й інтелектуального розквіту та занепаду арабо-мусульманської цивілізації.

Проанализирована научная деятельность известного украинского востоковеда, арабиста-филолога, академика А.Е. Крымского (1871 - 1942), в частности, его исламоведческие и арабистические студии. Впервые осуществлено полное переиздание научного труда ученого "История арабов и арабской литературы, светской и духовной", посвященной изучению развития арабского языка и литературы, истории арабов и мусульманского общества - со времен существования доисламской Аравии до падения мамлюкского Египта под натиском османов. Изложены научные разработки А.Е. Крымского по изучению истории и литературы мусульманской Испании и средневековых государств Магриба. В научном труде ученого охвачены наиболее важные периоды истории Арабского Востока - от зарождения ислама до политического и интеллектуального расцвета и упадка арабо-мусульманской цивилизации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш061.13 я44 + С1(539=А) я44 + Т3(539=А) я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: В350988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Литвиненко М. П. 
Визначення параметрів сенсорних пружин для сучасних автомобільних зчеплень SAC / М. П. Литвиненко, В. П. Лук'янов // Вісн. Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - 2008. - № 6/7. - С. 52-55. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто конструкцію фрикційного зчеплення автомобіля з сенсорною пружиною. Наведено розрахунок діафрагмової натискної та сенсорної пружин, а також характеристику зусилля на муфті під час вимикання зчеплення від її переміщення.

Рассмотрена конструкция фрикционного сцепления автомобиля с сенсорной пружиной. Приведен расчет диафрагменной нажимной и сенсорной пружин, а также характеристику усилия на муфте при отключении сцепления от ее перемещения.


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-042.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Zaborski St.  
SEM evaluation of anisotropic surface topography = Оцінка за допомогою сканувального електронного мікроскопа топографії анізотропної поверхні / St. Zaborski, E. Lunarska // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2001. - 37, № 5. - С. 75-78. - Библиогр.: 10 назв. - англ.

Описано застосування фотограмметричного аналізу мікрофотографій, отриманих за допомогою сканувального електронного мікроскопа, для визначення розмірів тривимірних деталей на анізотропній поверхні. Досліджено поверхню спеченого карбіду (WC + TiC + Co) після електрохімічного шліфування та поверхню алмазної абразивної стрічки. Обробка стереопар, знятих під різними кутами нахилу поверхні, дозволила визначити стереометрію деталей, що утворяться після обробки за різних анодних поляризацій та натиску, і з'ясувати роль електрохімічного та механічного факторів. Подано спосіб умови зйомки й обробки мікрофотографій, необхідний для одержання високої точності вимірів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607с-5 + М943.872

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Воскобійник А. В. 
Спряжене обтікання трирядного пального ростверку на пласкій поверхні. Ч. 1. Формування підковоподібних вихорів / А. В. Воскобійник, В. А. Воскобійник, О. А. Воскобойник // Приклад. гідромеханіка. - 2008. - 10, № 3. - С. 28-39. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень із вивчення генерації та розвитку підковоподібних і слідових вихорів, які обумовлені взаємодією потоку, що натікає, з трирядним пальним ростверком, встановленим на плоскій жорсткій поверхні. Для дослідів розроблено та створено вимірювальний комплекс, систему обробки й аналізу даних. Виготовлено мініатюрні термісторні датчики швидкості та п'єзорезистивні датчики швидкісного натиску. Візуально виміряно структуру вихрового потоку в області спряження ростверку та плоскої пластини за допомогою фарб і контрастного покриття, що змиваються водою. Вимірювання швидкості переносу вихрових структур поблизу моделей мостових опор здійснено термісторними датчиками, які знаходились у кореляційному блоці. Це дозволило знайти не тільки швидкість, але й напрямок руху великомасштабних когерентних вихорів у спряжених течіях. Установлено джерела локального та глобального розмиву грунту перед груповою опорою. Ними стали підковоподібні та слідові вихори, а також бічна течія між циліндричними палями. Інтенсивність підковоподібних вихорів і зсувних напруг на стінці збільшується в носовій і кормовій частинах трирядного ростверку. Групування опор та бічні течії призводять до порушення періодичності появи вертикальних торнадоподібних слідових вихорів позаду обтічних конструкцій. Найбільші зсувні напруги спостережено перед передніми опорами та між першою і другою боковими опорами трирядного ростверку.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Данько Н. А. 
Определение коэффициента полезного действия систем "нажимной механизм - уравновешивающее устройство" / Н. А. Данько // Сб. науч. тр. ДонГТУ. - 2005. - Вып. 20. - С. 196-202. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Викладено методику визначення коефіцієнта корисної дії систем натискний механізм - зрівноважувальний пристрій.


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.026

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Воскобійник А. В. 
Спряжене обтікання трирядного пального ростверку на пласкій поверхні. Ч. 2. Просторово-часові кореляції та спектри / А. В. Воскобійник, В. А. Воскобійник, О. А. Воскобойник // Приклад. гідромеханіка. - 2008. - 10, № 4. - С. 13-25. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З842.23-54 + В253.315

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Жуков М. Б. 
Вдосконалення гідравлічного видалення окалини на станах гарячої прокатки : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.03.05 / М. Б. Жуков; Донбас. держ. машинобудів. акад. - Краматорськ, 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена удосконаленню й розвитку процесів очистки поверхні прокату від окалини. Розроблена теорія процесу, яка базується на термічному впливі води низького натиску. Крім підвищення якості поверхні обгрунтована можливість використання гідроочистки для стабілізації вихідної температури металу. Внаслідок цього знизиться різнотовщинність готової металопродукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.003-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Білобров Ю. М. 
Керування геометричними розмірами штаби на прокатних станах : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.07 / Ю. М. Білобров; Наук.-вироб. корпорація "Київ. ін-т автоматики". - К., 2001. - 18 c. - укp.

Розроблено математичну модель прокатної кліті "кварто" як об'єкта сумісного регулювання товщини та поперечного профілю штаби з впливом на гідравлічний натискний пристрій (ГНП), противигин, додатковий вигин і теплове профілювання робочих валків. Апробовано адаптивну систему вимірювання й аналізу похибок нової системи. Наведено алгоритми керування та методику статистичної обробки показників двоточкового вимірювача товщини з виділення поздовжньої різнотовщинності та трьох складових поперечної різнотовщинності, що усуваються трьома різними виконавчими механізмами: ГНП, противигином і тепловим профілюванням робочих валків. На базі статичного та динамічного аналізів регулятора Сімса з противигином робочих валків одержано граничні показники точності цього методу та визначено раціональні межі його використання. Запропоновано нову адаптивну систему регулювання товщини у зоні деформації, досліджено показники точності нової системи та визначено межі її використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.53-5-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Борисов О. О. 
Система автоматичного управління процесом холодної листопрокатки на безперервних станах : Автореф. дис... канд. техн. наук / О. О. Борисов; Донец. нац. техн. ун-т. - Донецьк, 2006. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано нове рішення наукової задачі автоматичного управління багатозв'язним об'єктом - технологічним процесом холодної листопрокатки на безперервних станах на підприємствах металургійного виробництва. Запропоновано рівняння динаміки прокатки, з використанням якого удосконалено багатозв'язну динамічну модель даного процесу. Прокатний стан розглянуто як нелінійний об'єкт зі змінним запізнюванням, а окрему кліть - як лінійний двозв'язний об'єкт управління. З урахуванням декомпозиції процесу на технологічні модулі розроблено трирівневу систему автоматичного управління безперервним станом з локальними системами управління натискними пристроями й головним приводом на нижньому рівні, двозв'язними адаптивними системами управління локальними клітями на другому рівні, та запропонованим багатозв'язним регулятором на верхньому рівні. У даній системі враховано нелінійність об'єкта управління й змінні міжклітьові запізнювання. Удосконалено алгоритм верхнього рівня для самоорганізації моделі управління на базі багатокритеріальної оцінки якості регулювання технологічного процесу безперервної прокатки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.500.4-5-043-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Вихованець Г. В. 
Сучасний еоловий морфогенез у береговій зоні морів : Автореф. дис...д-ра географ. наук : 11.00.04 / Г. В. Вихованець; НАН України. Ін-т географії. - К., 2004. - 35 c. - укp.

Розроблено часткову теорію еолового морфогенезу в береговій зоні морів та океанів. Встановлено закономірності впливу окремих факторів еолового рельєфоутворення та їх взаємодії в різних широтах та регіонах узбережжя морів і океанів. Еоловий морфогенез розглянуто у тісному зв'язку з гідрогенними процесами прибережно-морського рельєфоутворення. Досліджено прояв еолового морфогенезу за умов глобальних змін клімату, які обумовлюють коливання рівня Світового океану. Виявлено провідні тенденції еолового морфогенезу. Розроблено теоретичні положення та моделі розвитку берегових дюн з урахуваннням запасів наносів у береговій зоні, напрямку вектора вітрової енергії та сучасної динаміки берегової лінії. Розроблено теоретичні положення про довжину розбігу вітропіщаного потоку, еолову диференціацію наносів за фаціальних умов берегової зони Світового океану та коефіцієнти еолового скиду, натиску вітропіщаного потоку, розпорошення вітрового потоку. Встановлено морфологічні та генетичні особливості та відмінності ландшафтної структури на акумулятивних формах берегової зони, а також вплив на них еолових форм і процесів. Визначено реальні швидкості росту та формування берегового еолового рельєфу. Систематизовано та вивчено матеріали, на підставі яких обгрунтовано науково-теоретичні положення про географічну зональність еолових процесів у береговій зоні Світового океану. Розроблено динамічну класифікацію акумулятивного рельєфу прибережно-морської генези, яка враховує особливості еолового морфогенезу та динамічні принципи даних класифікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.125 + Д823.128.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Александров І. В. 
Удосконалення технологічних режимів і конструктивних параметрів чистових робочих клітей широкоштабових станів гарячої прокатки : Автореф. дис... канд. техн. наук / І. В. Александров; Донбас. держ. машинобуд. акад. - Краматорськ, 2005. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.530.03-52-041.8 + К621.530.03-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340865 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського