Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: (<.>K=НАФТОПРОВІД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Волошин В. Х. 
Інгібовані тампонажні розчини електролітів (ІТРЕ) і їх використання в нафтогазовій промисловості / В. Х. Волошин // Вісн. Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - 2005. - № 7-8. - С. 22-26. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено відомості про високоефективні інгібітори корозії металів та інгібовані тампонажні розчини електролітів, які включають різні в'яжучі на основі переробки відходів, побічних продуктів і напівпродуктів промислових підприємств. Вони забезпечують успіх будівництва свердловин у південних районах країн СНД, де геологічні умови продування свердловин характеризуються глибоким заляганням продуктивних пластів. Зазначено, що Азовсько-Чорноморський шлейф може повністю забезпечити потреби України у вуглеводнях, а нафтопровід "Одеса - Броди" стане основною магістраллю для перекачування в Західну Європу української Азовсько-Чорноморської нафти.

Представлены сведения о высокоэффективных ингибиторах коррозии металлов и ингибированых тампонажных растворах электролитов, включающих разные вяжущие на основе переработки отходов, побочных продуктов и полупродуктов промышленных предприятий. Они обеспечивают успех строительства свердловин в южных районах стран СНГ, где геологические условия продувки свердловин характеризуются глубоким залеганием продуктивных пластов. Указано, что Азовско-Черноморский шлейф может полностью обеспечить нужды Украины в углеводородах, а нафтопровод "Одесса - Броды" станет основной магистралью для перекачивания в Западную Европу украинской Азовско-Черноморской нафты.


Індекс рубрикатора НБУВ: К662 + И361.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Корсунський С. В. 
Енергетична дипломатія : навч. посіб. / С. В. Корсунський. - К. : Вища шк., 2008. - 159 c. - Бібліогр.: с. 158-159. - укp.

Викладено основні положення енергетичної дипломатії, розкрито її міжнародно-правові аспекти. Наведено інформацію про енергетичні стратегії США, Росії, Китаю, Туреччини, Міжнародне енергетичне агентство, нафтотранспортні проекти у Причорномор'ї, газопровід "Набукко", нафтопровід "Баку - Тбілісі - Джейхан". Особливу увагу приділено питанням енергетичної безпеки України.

Изложены основные положения энергетической дипломатии, раскрыты ее международно-правовые аспекты. Приведена информация об энергетических стратегиях США, России, Китая, Турции, Международном энергетическом агентстве, нефтетранспортных проектах в Причерноморье, газопроводе "Набукко", нефтепроводе "Баку - Тбилиси - Джейхан". Особое внимание уделено вопросам энергетической безопасности Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф49я73

Шифр НБУВ: ВА698479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Тлумачний англо-російсько-український словник транспортних термінів. - О. : Вид-во ОНМУ, 2007. - 287 c. - укp.

Наведено 447 термінів англійською, російською й українською мовами з питань морського, річкового, інтермодального, автодорожнього, залізничного, трубопровідного транспорту, які використовуються у транспортній статистиці країн Європейського Союзу. Розкрито сутність таких понять, як пасажирський ролкер, пасажиро-кілометр, рефрижераторне судно, дорожній тягач, атомобільне транзитне перевезення, тонна нафтового еквівалента, нафтопровідна лінія.

Приведено 447 терминов на английском, русском, украинском языках по вопросам морского, речного, интермодального, авто- и железнодорожного, трубопроводного транспорта, используемых в транспортной статистике стран Европейского Союза. Раскрыта сущность таких понятий, как пассажирский ролкер, пассажиро-километр, рефрижераторное судно, дорожный тягач, атомобильная транзитная перевозка, тонна нефтяного эквивалента, нефтопроводная линия.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-434:О + О.я212

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА696179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Андрусяк А. В. 
Інженерна оцінка міцності надземного переходу нафтопроводу, спорудженого в гірській місцевості / А. В. Андрусяк, А. С. Величкович // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2015. - № 1. - С. 89-96. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Викладено результати досліджень, спрямованих на розвиток методології інженерної оцінки напружено-деформованого стану надземних переходів нафтопроводів, споруджених у гірських районах. З метою здійснення силового аналізу нафтопровід моделювали трубчастим стрижнем, який на прилеглих до надземного переходу ділянках контактує з грунтовою основою за гіпотезою Фусса-Вінклера. На завершальному етапі оцінки міцності надземний перехід схематизували тонкостінною оболонкою. Таке моделювання надземного переходу дозволило враховувати вплив на поведінку нафтопроводу властивостей грунтової основи, і при цьому подати остаточні результати у вигляді простих аналітичних виразів, які є зручними для інженерної практики. Для реальної конструкції надземного переходу нафтопроводу "Дружба" на основі одержаних результатів побудовано графіки розподілу зусиль та переміщень вздовж осі споруди. Звернуто увагу на характер перерозподілу зусиль у нафтопроводі при зміні жорсткості грунтової основи та на крайові ефекти, які виникають на прилеглих ділянках надземного переходу. Вказано на можливість граничного переходу до результатів розрахунку, які отримують при використанні елементарної "жорсткої" моделі споруди. З урахуванням двовимірного термопружного стану нафтопроводу визначено максимальні осьові напруження, які виникають під час його експлуатації. Остаточну оцінку міцності здійснено за енергетичним критерієм.


Індекс рубрикатора НБУВ: О77-046

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Якимів Й. В. 
Технології поставки нафти із альтернативних джерел на нафтопереробні заводи України / Й. В. Якимів, О. М. Бортняк // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Число. - 2017. - № 1. - С. 226-235. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

На підставі аналізу сучасного стану ступеня завантаженості нафтопровідної системи України розглянуто можливість надходження нафти з альтернативних джерел для переробки на вітчизняних нафтопереробних заводах. Розроблено алгоритм і програмне забезпечення для визначення пропускної здатності магістральних нафтопроводів, що надає можливість оцінити річні обсяги перекачування нафти та вибрати раціональні схеми включення насосів на нафтоперекачувальних станціях.


Індекс рубрикатора НБУВ: О77-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Середюк М. Д. 
Спрощений метод оцінювання впливу зміни швидкості на сумішоутворення послідовно транспортованих трубопроводом різносортних рідин / М. Д. Середюк // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2018. - № 2. - С. 34-40. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розроблено спрощений метод, який дає змогу врахувати вплив зміни швидкості за лінійним та нелінійним законами на інтенсивність сумішоутворення різносортних нафт або нафтопродуктів у процесі послідовного перекачування трубопроводом. Запропоновано розрахункові формули для розподілу концентрацій рідин уздовж зони суміші, для об'єму суміші та її розкладання в кінцевому пункті трубопроводу.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.087-5 + О77-082.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лісафін В. П. 
Про зміну рівня нафти в резервуарі з плаваючою покрівлею через атмосферні опади / В. П. Лісафін, Н. В. Люта // Розвідка та розроб. нафт. і газ. родовищ. - 2019. - № 2. - С. 77-83. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано основні тенденції у реконструкції та розвитку резервуарних парків системи магістрального транспорту нафти в Україні - використання резервуарів великих об'ємів з плаваючою покрівлею. Розглянуто одну з причин, що може ускладнювати експлуатацію таких резервуарів - наявність рідких (у вигляді дощу) або твердих (снігу та льоду) атмосферних опадів на ній, що призводить до глибшого занурення плаваючої покрівлі резервуара у нафту. Проаналізовано літературні джерела щодо експлуатації резервуарів з плаваючою покрівлею та встановлено, що в них практично відсутні дані замірів, за якими можна оцінити вплив рідких атмосферних опадів на глибину занурення плаваючих покрівель резервуарів. Показано актуальність питання, з точки зору товаро-транспортних операцій з обліку нафти. Наведено результати вимірювання рівнів нафти в резервуарі штатними приладами за наявності та відсутності дощової води на плаваючій покрівлі (після дренування останньої через систему водовідведення) та результати їх оброблення з метою визначення різниці облікованої маси нафти в резервуарі через накопичення води на покрівлі з урахуванням фізичних властивостей нафти та даних обробки калібрувальних таблиць резервуара. Проаналізовано результати натурних замірів та запропоновано метод розрахунку зміни рівня нафти в резервуарі через наявність атмосферних опадів на покрівлі. Визначення рівня нафти в резервуарі проводилося за допомогою штатної системи типу ENRAF, а визначення об'ємів нафти - за калібрувальною таблицею резервуара. На підставі фізичних закономірностей виведено теоретичні залежності для визначення кількості атмосферної вологи на плаваючій покрівлі залежно від об'єму (зміни рівнів нафти) води на ній. Показано, як обчислити мінімальну кількість атмосферної води на покрівлі, кількість якої вимагає введення поправок при визначенні маси нафти в резервуарі статичним об'ємно-масовим методом. Даним дослідженням доведено необхідність введення поправок при визначенні рівня нафти в резервуарах з плаваючою покрівлею за умови наявності на покрівлі атмосферних опадів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.089-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Якимів Й. В. 
Пропускна здатність магістральних нафтопроводів із заданим розміщенням нафтоперекачувальних станцій за періодичних скидань частини нафти / Й. В. Якимів, О. М. Бортняк // Нафтогаз. енергетика. - 2019. - № 1. - С. 65-71. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Транспортування нафти магістральними трубопроводами досить часто передбачає необхідність реалізації постійного або періодичного скидання частини потоку з метою подальшого відвантаження сировини на нафтопереробні заводи або наливні пункти. Застосування такої технології призводить до зміни експлуатаційних режимів нафтоперекачувальних станцій і нафтотранспортної системи загалом. У разі виникнення аварійної ситуації аналогом скидання є витік нафти з трубопроводу у випадку порушення його цілісності. Скидання частини потоку супроводжується зміною витрати рідини до і після місця скидання, що неодмінно призводить до перерозподілу тисків на вході і виході проміжних нафтоперекачувальних станцій. Збільшення тисків на виході станцій може призвести до порушення міцності трубопроводу, зменшення підпорів на вході - до кавітаційних режимів роботи обладнання. Отже, дослідження впливу скидань на параметри роботи нафтотранспортних систем з метою забезпечення їх надійної, безпечної та економічно доцільної експлуатації є актуальним питанням галузі. З цією метою авторами на основі запропонованих розроблених розрахункових алгоритмів, реалізованих у програмному забезпеченні, проведено дослідження впливу періодичних скидань частини нафти на перерозподіл гідравлічних потоків, втрат енергії на перегонах, тисків на вході і виході нафтоперекачувальних станцій, а також на величину пропускної здатності магістральних нафтопроводів. Апробація запропонованої розробки здійснена шляхом визначення режимних параметрів експлуатації діючої нафтотранспортної системи "Дружба" на ділянці Мозир-Тухольський перевал, траса якої проходить територією України. На основі аналізу отриманих результатів встановлено, що залежно від обсягу скидання місце розташування лімітуючої ділянки, яка обмежує пропускну здатність магістрального нафтопроводу загалом, може змінюватись. При цьому не завжди перегін, перед яким здійснюється скидання частини нафти, є лімітуючим. Збільшення величини скидання призводить до зростання продуктивності трубопроводу на ділянці до пункту скидання у тому випадку, коли лімітуючий перегін трубопроводу знаходиться після пункту скидання. Якщо такий перегін виявиться на ділянці трубопроводу до пункту скидання, то збільшення витрати скидання не впливає на продуктивність на початковій ділянці трубопроводу.


Індекс рубрикатора НБУВ: О77-082.02-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Щетинин С. В. 
Регулювання магнітного поля при односторонньому високошвидкісному зварюванні труб для газо- і нафтопровідних магістралей / С. В. Щетинин, П. В. Никитенко, Елсаєд Халед // Вісн. Приазов. держ. техн. ун-ту. Сер. Техн. науки. - 2019. - Вип. 39. - С. 61-66. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К748.141.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69254:Техн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Щетинін С. В. 
Ударна в'язкість при односторонньому високошвидкісному зварюванні труб для газо- і нафтопровідних магістралей / С. В. Щетинін, В. І. Щетиніна, П. В. Никитенко, Елсаєд Халед, О. В. Коваль // Вісн. Приазов. держ. техн. ун-ту. Сер. Техн. науки. - 2020. - Вип. 41. - С. 41-46. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Встановлено закономірності регулювання енергетичної характеристики зварювальної дуги, суми приелектродних падінь напруги і градієнта потенціалу в стовпі при різних способах зварювання. Розроблено процес одностороннього високошвидкісного зварювання труб для газо- і нафтопровідних магістралей, який забезпечує за рахунок аргону зниження суми приелектродних падінь напруги, градієнта потенціалу і напруги дуги, зменшення погонної енергії, тепловкладення, зварювальних напруг, подрібнення мікроструктури, саморегулювання дуги, стабільність процесу, підвищення якості і ударної в'язкості зварних з'єднань.


Індекс рубрикатора НБУВ: К748.141.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69254:Техн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Щетинін С. В. 
Одностороннє високошвидкісне зварювання труб для газо- і нафтопровідних магістралей складовим електродом / С. В. Щетинін, В. І. Щетиніна, П. В. Никитенко, Елсаєд Халед, О. В. Коваль // Вісн. Приазов. держ. техн. ун-ту. Сер. Техн. науки. - 2021. - Вип. 43. - С. 71-77. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Встановлені закономірності регулювання переміщення дуги по торцю електрода і ванні при зварюванні складовим електродом. Розроблено процес одностороннього високошвидкісного зварювання труб для газо- і нафтопровідних магістралей складовим електродом, що забезпечує за рахунок регулювання переміщення дуги по торцю електрода і зварювальній ванні, зниження тиску дуги і якісне формування зворотного валику на флюсовій подушці, зменшення магнітного поля, відсутність підрізів, стабільність процесу, зниження тепловкладення, зварних напруг, здрібнення мікроструктури і підвищення ударної в'язкості зварних з'єднань.


Індекс рубрикатора НБУВ: К748.121.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69254:Техн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Щетинін С. В. 
Регулювання енергетичної характеристики зварювальної дуги / С. В. Щетинін, В. І. Щетиніна // Вісн. Приазов. держ. техн. ун-ту. Сер. Техн. науки. - 2022. - Вип. 45. - С. 35-40. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Встановлено, що зі зменшенням довжини дуги, напруга на дузі знижується, дуга і енергія концентруються, ефективність процесу збільшується, що забезпечує підвищення пінч-ефекту, зменшення енергії і зварювальних напруг, збільшення швидкості кристалізації, здрібнення мікроструктури і підвищення ударної в'язкості зварних з'єднань. Розроблено процес одностороннього високошвидкісного зварювання труб для газо- і нафтопровідних магістралей складовим електродом на низькій енергії, який, за рахунок низької напруги на дузі, забезпечує концентрацію дуги і енергії, стабільність, зниження зварювальних напруг, здрібнення мікроструктури, підвищення ударної в'язкості зварних з'єднань.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.51-1 + К748.141.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69254:Техн.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського