Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (14)Наукова електронна бібліотека (103)Автореферати дисертацій (95)Книжкові видання та компакт-диски (156)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ОРГАНІЗОВАНА$<.>+<.>K=ЗЛОЧИННІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 537
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Діти, жінки та сім'я в Україні : Стат. зб. / Держ. Ком. статистики України. - К., 1998. - 344 c. - укp.

Пропонується широкий вибір статистичних показників про становище дітей, жінок та сім'ї в Україні у 1997 році порівняно з попередніми роками (більшість показників представлена за 1985, 1990, 1995, 1996 та 1997 роки). Містяться основні соціально-економічні показники, дані демографічної статистики, показники зайнятості та доходів населення, інформація про товари для населення, житлові умови, стан здоров'я та медичне обслуговування дітей та жінок, освіту та виховання, культуру та відпочинок, довкілля та злочинність. Кожний з розділів супроводжується коротким оглядом основних тенденцій, що склалися за останні роки.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)-24 + С5*644

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС32882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рябченко О. П. 
Проблеми тінізації економіки в період формування ринкових відносин : Курс лекцій / О. П. Рябченко; Ун-т внутр. справ. - Х., 1998. - 63 c. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено причини виникнення та існування тіньової економіки. Проаналізовано її наслідки (тіньова політика, корупція, організована злочинність, економічна злочинність). Систематизовано прояви тіньової економіки у соціальному житті суспільства. Охарактеризовано світовий досвід впровадження заходів щодо запобігання та протидії тіньовій економіці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123я73-2 + У9(4УКР)я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА611647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вертузаєв М. С. 
Безпека комп'ютерних систем. Злочинність у сфері комп'ютерної інформації та її попередження / М. С. Вертузаєв, В. О. Голубєв, О. І. Котляревський, О. М. Юрченко; ред.: О. П. Снігерьов; Запоріз. юрид. ін-т МВС України. - Запоріжжя : Павел, 1998. - 315 c. - Бібліогр.: 204 назв. - укp.

Дається аналіз чинного законодавства України у сфері захисту інформації, а також законодавства ряду зарубіжних країн - Російської Федерації, США, Німеччини, Франції, Великобританії та ін. Пропонуються шляхи по вдосконаленню законодавчого регулювання питань захисту інформації. Особлива увага приділяється питанням розкриття і попередження окремих видів злочинів у сфері комп'ютерної інформації, викладаються рекомендації побудови безпеки комп'ютерних систем з використанням уже розроблених методів і засобів захисту інформації. Докладно висвітлюються сучасні технології розробки і впровадження електронних систем безготівкових розрахунків на основі використання пластикових кредитних і дебетових карток. Приведені правові акти, що регулюють інформаційні відносини в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40 + Х881.129.1 + Х883.7

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВА588658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Проблеми насильства в сім'ї: правові та соціальні аспекти / упоряд.: О. М. Руднєва; Акад. прав. наук України. - Х. : Право, 1999. - 212 c. - укp.

Розглянуто проблеми насильства в сім'ї, гендерні тенденції насильства щодо жінок у родині, та у міжособистісних стосунках, з яким тісно пов'язані дитяча безпритульність та злочинність неповнолітніх. Розкрито проблеми насильства в українській родині як соціальне явище з історичним корінням, що потребує викорінення спільними зусиллями державних органів та громадськості шляхом вдосконалення чинного законодавства і практичної діяльності правоохоронних органів. Представлено ряд міжнародних документів, що є правовими стандартами у вирішенні проблеми насильства в сім'ї.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.4 + Х881.9(4УКР)115.003 + Ю956-998-734 + С5*644

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Блага А.  
Про жіночу злочинність / А. Блага // Право України. - 1999. - № 9. - С. 88-89, 127. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4Укр)51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Міжнародні правові акти та законодавство окремих країн про корупцію / упоряд.: М. І. Камлик; Координац. ком. по боротьбі з корупцією і організ. злочинністю при Президентові України. - К. : Школяр, 1999. - 478 c. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Представлено документи Організації Об'єднаних Націй, Ради Європи та регіональних конференцій з питань боротьби з корупцією. Висвітлюється кримінальне антикорупційне законодавство Європейських країн, США, країн СНД, Балтії та України. Розглядаються проблеми реалізації та перспективи міжнародного співробітництва щодо попередження злочинності та кримінальне правосуддя у контексті розвитку, характеризується корупція і організована злочинність у країнах, які знаходяться у періоді перебудови. Аналізується Міжнародний кодекс поведінки державних посадових осіб, типовий закон про відмивання грошей, отриманих від наркотиків, наводяться рекомендації фінансової поліції з питань боротьби з відмиванням грошей та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4 + Х881.9(4/8)114

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ковітіді О. Ф. 
Інститут співучасті у кримінальному праві України : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.08 / О. Ф. Ковітіді; Ун-т внутр. справ. - Х., 1999. - 16 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена розгляду проблем одного із складних, теоретично і практично важливих інститутів кримінального права України - співучасті у злочині. Вперше на базі судової практики Автономної Республіки Крим досліджено: спірні питання, поняття співучасті (запропоновано розширене і уточнене визначення співучасті у новому КК); його розвиток у теорії і законодавстві України та колишнього СРСР; класифікацію форм співучасті, її об'єктивні і суб'єктивні ознаки; види співучасників і значення їх класифікації для кваліфікації злочинів; підстави, межі відповідальності і складні питання співучасників; організована злочинність як окремий вид групової злочинності; корупція та ін. Проаналізовані дві основні групи форм співучасті в злочині; загальні форми - проста і складна, за попереднім зговором і без такого та форми співучасті в злочинах особливого роду (передбачених у конкретних статтях Особливої частини КК). Серед останніх окремо вирізняються ті, що безпосередньо пов'язані з організованою злочинністю - організована злочинна група і злочинне співтовариство (організація). Пропонується передбачити в новому КК кримінальну відповідальність за участь у діяльності злочинних організацій, зокрема, за: керівництво цими організаціями; виконання їх окремих доручень; збір для них матеріальних коштів; відмивання грошей, здобутих злочинним шляхом; використання таких коштів для організації й участі у сходках лідерів злочинного світу, "ворів у законі" та ін. Пропонується також передбачити у проекті нового Кримінально-виконавчого кодексу України утримання позбавлених волі лідерів злочинного світу в спеціально організованих для цього закладах з

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305061 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Міхеєва О. К. 
Кримінальна злочинність і боротьба з нею в Донбасі (1921-1928) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. К. Міхеєва; Донец. держ. ун-т. - Донецьк, 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Дисертація є комплексно-історичним дослідженням кримінальної злочинності і боротьби з нею в Донбасі (1921-1928 рр.). Вперше відтворено картину кримінального світу регіону в період непу, виявлено специфічні риси злочинності перехідних історичних періодів. На основі недоступних раніше архівних матеріалів досліджено процес вирішення організаційного та кадрового питання в правоохоронних органах цього часу, розглянуто основні напрямки роботи цих органів та проаналізовано рівень результативності їх дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61 + Х2(4УКР55)611/612-628 + Х628.1г(2УК)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305609 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Скоков С.  
Рецидивна злочинність та ефективність покарання у вигляді позбавлення волі / С. Скоков // Право України. - 1999. - № 2. - С. 84-85, 91. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Тивоненко І. Г. 
Удосконалення колективних форм використання машинно-тракторного парку / І. Г. Тивоненко // Вісн. аграр. науки. - 1999. - № 2. - С. 57-60. - укp.

Ефективними організаційними формами використання високопродуктивних універсальних комплексів машин є механізовані ланки. Праця в них організована за технологічним принципом вирощування сільськогосподарських культур. Наведено результати роботи механізованих ланок із вирощування цукрових буряків на базі новітньої техніки й технології.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Подкоритова Л. М. 
Затримання осіб, які вчинили злочин, як обставина, що виключає злочинність вчинку (соціальні та кримінально-правові проблеми) : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Л. М. Подкоритова; Ун-т внутр. справ. - Х., 1999. - 17 c. - укp. - рус.

У дисертації розглядаються поняття обставин, що включають злочинність діяння, наводяться їх соціально-правова характеристика, аналізується правова природа дій по затриманню злочинця як самостійний вид обставин, що включають злочинність діяння. Досліджуються підстави та специфічні ознаки кримінально-правової норми про затримання злочинця. Висвітлюються співвідношення затримання злочинця з крайньою необхідністю і необхідною обороною, умови правомірності заподіяння шкоди злочинцеві під час його затримання, а також поняття і види перевищення меж такої шкоди. Наводиться кваліфікація діянь при перевищенні меж заподіяння шкоди, формулюються відповідні пропозиції по вдосконаленню законодавства і судової практики України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Забзалюк Д. Є. 
Соціальні причини жіночої злочинності / Д. Є. Забзалюк; Укр. акад. друкарства // Наук. зап.. - 1999. - № 1. - С. 164-166. - укp.

Зазначено, що через складну соціально-економічну кризу в Україні значно зросла злочинність, у т.ч. жіноча. За умов бурхливого зростання злочинності необхідно чітко визначити причини такого явища. Вирішальними в такому аналізі виступають соціальні фактори. Знайти правильне пояснення та дати оцінку комплексу цих соціальних причин означає в якійсь мірі визначити та намітити шляхи та можливості усунення злочинності серед жінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.21*368

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Коваленко М. М. 
Комп'ютерні віруси і захист інформації : Навч. посіб. / М. М. Коваленко; Нац. акад. внутр. справ України. - К. : Наук. думка, 1999. - 268 c. - Бібліогр.: 70 назв. - укp.

Наведено загальні відомості про комп'ютерні віруси, дано класифікацію комп'ютерних вірусів та методів захисту інформації від них, описано каталог вірусів, а також структуру і способи розповсюдження комп'ютерних вірусів. Розглянуто комплекс математичних, технічних, економічних, юридичних, етичних і моральних проблем захисту інформації від комп'ютерних вірусів і несанкціонованого доступу до комп'ютерних систем. Наведено дані НЦБ Інтерполу та ІБ МВС України про комп'ютерну злочинність, а також про досвід захисту інформації в країнах Західної Європи і США.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.402.1 я7

Шифр НБУВ: ВА589755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Семаков Г. С. 
Криминология : Курс лекций / Г. С. Семаков; Межрегион. акад. упр. персоналом. - К., 1999. - 126 c. - рус.

Розглядаються предмет, методологія і завдання дисципліни "Кримінологія". Аналізуються злочинність, причини, умови, за яких скоюються злочини, особистість злочинця, окремі категорії злочинців та їхні соціально-психологічні особливості. Розкриваються основи попередження злочинності, суб'єкти, система та організація попереджувальної діяльності правоохоронних органів. Наводяться комплекс попереджувально-профілактичних заходів, основні поняття кримінології, що дають змогу опанувати систему термінів і понять, спірних поглядів щодо проблем кримінологічної науки, особистості злочинця і потерпілого, а також обставин, що зумовлюють злочинність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883 я73 + Х883.9(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Громадська програма співробітництва по запобіганню насильству в сім'ї : Матеріали I-го Міжнар. наук.-практ. семінару. Одеса, 25 лют. - 6 берез. 1999 р. / ред.: Ф. К. Думка. - О., 1999. - 116 c. - (Б-ка журн. "Вісн. Одес. ін-ту внутр. справ"). - укp.

Аналізується побутова злочинність: сучасний стан і кримінологічна характеристика, а також проблема насильства в сім'ї в сучасній Україні. Відображено результати соціологічного дослідження з проблем насильства в сім'ї та міжнародно-правові основи захисту жертв злочинності. Велику увагу приділено роботі дільничого інспектора міліції з сім'єю як одному з напрямків загальної й індивідуальної профілактики правопорушень. Містяться правила щодо здійснення поліцією реагування у випадках домашнього насильства. Вивчається кримінальна статистика і її роль в боротьбі із злочинністю серед підлітків, а також досвід створення центру психологічної і фізіологічної допомоги жінкам у кризових ситуаціях тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*644 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Дячук С. І. 
Юридична природа виконання наказу; кримінально-правова оцінка діяння особи, що віддала чи виконала протиправний наказ : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.08 / С. І. Дячук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2000. - 17 c. - укp.

Визначено місце виконання обов'язкового наказу серед обставин, що виключають злочинність діяння. Розглянуто умови правомірності заподіяння шкоди цінностям, які охороняються кримінальним законом, у зв'язку з виконанням наказу, межі покори отриманому наказу в різних сферах суспільної діяльності. Розкрито поняття "наказ", "правомірний наказ", "протиправний наказ", "злочинний наказ" та "явно злочинний наказ". На підставі проведених досліджень у сфері розмежування правомірної та злочинної поведінки особи, яка заподіює шкоду цінностям, що охороняються кримінальним законом, стосовно виконання наказу, запропоновано доповнити Загальну частину Кримінального кодексу України нормою "Виконання обов'язкового наказу". Визначено загальні критерії кримінально-правової оцінки діяння осіб, що віддали чи виконали протиправний наказ, в основу яких покладено можливі варіанти психічного ставлення таких осіб до характеру вимог наказу та вчинених внаслідок його виконання дій, у разі необхідності - їх наслідків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)015.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Харитонов С. О. 
Кримінально-правова оцінка застосування вогнепальної зброї працівником міліції : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С. О. Харитонов; Ун-т внутр. справ {Харків}. - Х., 2000. - 18 c. - укp.

Досліджено проблеми застосування вогнепальної зброї працівником міліції як обставини, що виключає злочинність діяння. Визначено правову природу застосування вогнепальної зброї працівником міліції. Проаналізовано ознаки та підстави її застосування. Запропоновано шляхи вдосконалення чинного законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.02 + Х881.9(4УКР)015

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Яницька Н. В. 
Групова корисливо-насильницька злочинність молоді та її попередження : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Н. В. Яницька; Нац. акад. внутр. справ України. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Висвітлено комплекс питань щодо проблем боротьби з груповою корисливо-насильницькою злочинністю молоді. Підкреслено, що злочинність набуває в Україні все більш організованого характеру. Наголошено, що змінилася кримінологічна характеристика і структура злочинних угруповань. Доведено, що найбільш розповсюдженими злочинами, які мають корисливо-насильницьку спрямованість, є розбій, грабіж, вимагання, вбивство з корисливих мотивів. Виділено дві вікові групи злочинців: 14 - 17 та 18 - 28 років. Зазначено, що групова корисливо-насильницька злочинність молоді характеризується високим рівнем корпоративності, наявністю лідерів, які планують діяльність групи, жорсткою внутрішньогруповою ієрархією, чітким розподілом ролей та функцій між учасниками групи, конспірацією злочинної діяльності. Особливу увагу приділено розробці заходів загальносоціальної, спеціально-кримінологічної та віктимологічної профілактики групових корисливо-насильницьких злочинів молоді, удосконаленню чинного кримінального законодавства, яке встановлює відповідальність за злочини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122.017 + Х883.9(4УКР)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Пшеничний І. В. 
Організована транснаціональна злочинність і роль правоохоронних органів у протидії їй : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.08 / І. В. Пшеничний; Нац. акад. внутр. справ України. - К., 2000. - 16 c. - укp.

Розглянуто комплекс питань теоретичного та практичного характеру щодо розробки заходів для боротьби з транснаціональною організованою злочинністю. Досліджено проблеми, що виникають в діяльності державних і правоохоронних органів, а також міжнародних організацій з даних питань. Розкрито поняття організованої, міжнародної та транснаціональної злочинності. Визначено причини та умови їх виникнення. Надано характеристики окремих напрямів протиправної діяльності даних злочинних організацій. Сформульовано висновки та пропозиції для поліпшення роботи у боротьбі з транснаціональною злочинністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881 + Х883.9(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Навроцький В. О. 
Теоретичні проблеми кримінально-правової кваліфікації : Автореф. дис... д-ра юрид. наук : 12.00.08 / В. О. Навроцький; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2000. - 35 c. - укp.

Розглянуто кримінально-правову кваліфікацію як комплексний міждисциплінарний правовий інститут, перспективний напрямок наукових досліджень. З'ясовано родове поняття кримінально-правової кваліфікації, розкрито його зміст з позицій кримінального права та суміжних юридичних наук, співвідношення з відповідними видовими поняттями (кваліфікація злочинів, діянь, вчинених за обставин, що усувають злочинність, суспільно-небезпечних посягань неосудних тощо). Охарактеризовано підстави кримінально-правової кваліфікації, сформульовано пропозиції щодо вдосконалення норм чинного законодавства, які стосуються фактичної та нормативної підстав кваліфікації. Наведено принципи кримінально-правової кваліфікації та розкрито зміст кожного з них. Запропоновано доктринальну модель глави кримінального кодексу, в якій регламентовано загальні положення кримінально-правової кваліфікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310573 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського