Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (11)Книжкові видання та компакт-диски (53)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>K=П'ЯТОЇ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 137
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Сучасний конституціоналізм та євроінтеграційні процеси в Україні : зб. матеріалів учасників П'ятої міжнар. наук.-практ. конф. (Нац. ун-т "Львів. політехніка", Львів, 22 верес. 2023 р.) / упоряд.: О. І. Баскакова; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів : Бона, 2023. - 272 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Висвітлено особливості функціонування органів місцевого самоврядування в період в період воєнного стану в Україні. Досліджено ранньомодерний український конституціоналізм у європейському контексті. Розглянуто вплив війни на розвиток сучасного українського конституціоналізму. Увагу приділено деяким конституційно-правовим засадам забезпечення національної безпеки України у воєнний час. Проаналізовано проблему адаптації конституції України до європейського законодавства. Висвітлено роль сучасного конституціоналізму в євроінтеграційних зусиллях України. Досліджено історичну діалектику жіночих товариств на теренах України XIX-XX століття. Розглянуто роль міжнародного права у регулюванні конфліктів та забезпеченні миру. Охарактеризовано теоретичні основи міжнародно-правових стандартів прав людини. Досліджено практичні проблеми дисциплінарно-правової кваліфікації суддівських проступків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869899 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Воробйова Н. В. 
Вплив метаболічної активності кишкової мікрофлори на тяжкість і тривалість ротавірусної діареї в дітей раннього віку / Н. В. Воробйова, О. В. Усачова, Є. А. Сіліна, О. О. Фурик // Патологія. - 2023. - 20, № 1. - С. 63-68. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.



Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
3.

Бояринова К. О. 
Домінанти цифрової трансформації економічної діяльності промислових підприємств / К. О. Бояринова, А. О. Cаченко // Екон. вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ" : зб. наук. пр. - 2023. - Вип. 26. - С. 59-64. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Обгрунтовано, що в умовах становлення четвертої та п'ятої індустріальної революції, цифрова трансформація промислових підприємств формує основу їх подальшого розвитку. Розглянуто та узагальнено понятійний апарат: "цифрова економіка", "цифровізація", "цифрова трансформація". Визначено домінанти цифрової трансформації економічної діяльності промислових підприємств. Перша з них - адаптація економічної діяльності таких підприємств до умов функціонування в цифровій економіці. Зазначена домінанти має враховувати зміну ролі робітників промислових підприємств в системі виробництва, застосування цифрових технологій в аналітиці та прийнятті економічних рішень, використання нематеріальних факторів виробництва в економічній діяльності, застосування трьох комунікаційних середовищ цифрового економічного простору: внутрішнє середовище, засноване на взаємодії елементів виробничої системи на рівнях: персонал-устаткування, устаткування-устаткування; взаємодія в мережі Інтернет щодо торгівлі товарами; середовище співпраці в розробленні нових продуктів чи продуктів на замовлення шляхом краудсорсингу. Другою домінантою визначено цифровізацію економічних та виробничих процесів, що передбачає впровадження промисловими підприємствами діджитал технологій, пов'язаних з предикативною аналітикою, управлінням виробництвом та життєвим циклом продукту, цифрових технологій проектування, розробки і удосконалення продуктів, а також ряду інформаційних технологій, які забезпечують економічну складову діяльності підприємств (взаємодію з постачальниками, партнерами, продажі, аналіз ринків, платіжні системи і т. ін.). Обгрунтовано третю домінанту цифрової трансформації економічної діяльності промислових підприємств - процеси цифрової трансформації, які базуються на зміні способу діяльності виробничо-економічної системи, цифровізації бізнес-процесів та зміні бізнес-моделі перенесенням економічних взаємодій у цифровий простір, формуванням ціннісної пропозиції шляхом застосування цифрових технологій виробництва, введення у ключові напрями діяльності цифровізації логістичних операцій, контролю запасів тощо.



Шифр НБУВ: Ж72699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Руденко Л. Г. 
Суспільно-географічні чинники формування міської мережі України (1897 - 2022 рр.) / Л. Г. Руденко, К. А. Поливач, А. І. Бочковська, С. О. Санталова // Укр. геогр. журн. - 2023. - № 2. - С. 25-34. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Мета роботи - відображення виявлених у процесі дослідження суспільно-географічних чинників формування міської мережі України протягом 1897 - 2022 рр. та змін, що призвели до її структурних і кількісних трансформацій. У роботі розкрито найвагоміші чинники, що мали вплив на міську мережу в історичних межах міжпереписних періодів 1897 - 1926 - 1939; 1939 - 1959 - 1970; 1970 - 1979; 1979 - 1989, 1989 - 2001, 2001 - 2022 рр. Висвітлено такі важливі історичні події, як промислова революція в Європі, війни та голод, стрімке освоєння природних ресурсів, адміністративно-територіальні реформи, урбанізація та мілітаризація економіки. Відображено вплив масових переселень, будівництва ГЕС та великих підприємств, розвитку транспортної мережі, міграцій. Висвітлено вплив процесу занепаду СРСР, наслідки будівельної політики за принципом "завод-місто", Чорнобильської катастрофи. У роботі приділено значну увагу впливу на міську мережу появи незалежної України, репатріації кримських татар, процесів ваучеризації та приватизації, четвертої та п'ятої хвиль міграцій, процесу становлення та розвитку агрохолдингів, побудови нових та відновлення старих заводів, тимчасової окупації Росією частин Донецької, Луганської обл. України та АР Крим у 2014 р., повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: У040.22(4УКР) + У03(4УКР)5/6 + С73(4УКР)5/6 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Селюкова А. В. 
Активність метаболітів вуглеводного обміну пацієнтів з політравмою та синдромом відміни алкоголю, ускладненим алкогольним делірієм / А. В. Селюкова, С. С. Дубівська // Медицина невідклад. станів. - 2022. - 18, № 1. - С. 63-68. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проблема зловживання алкоголем, яка спостерігається у майже п'ятої частини населення нашої планети, є однією з найбільш соціально значущих у всьому світі. Відомо, що від 25 до 85 % пацієнтів перебувають у стані алкогольної інтоксикації під час госпіталізації до відділення політравми. Мета роботи - визначити вміст основних метаболітів вуглеводного метаболізму, зокрема глюкози, піровиноградної кислоти та молочної кислоти, у крові пацієнтів із поєднаною травмою та алкогольним делірієм залежно від способу седації. У дослідження включено 80 пацієнтів з політравмою середньої тяжкості та у стані відміни алкоголю, ускладненому алкогольним делірієм. Медіана віку становила 45 років [39 - 54]. Пацієнтам групи 1 (n = 40) як метод седації вводили дексмедетомідин, у групі 2 (n = 40) використовували седацію діазепамом за симптомтригерним протоколом. Для діагностики делірію використовували метод CAM-ICU. У крові пацієнтів визначали концентрацію глюкози, молочної кислоти та піровиноградної кислоти (пірувату). Висновки: використання дексмедетомідину для седації пацієнтів у стані відміни алкоголю та з алкогольним делірієм і політравмою зменшує прояви порушень вуглеводного обміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1-37 + Р645.021.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Математика   
6.

Мокін О. Б. 
Алгоритм методу ідентифікації моделі авторегресії - ковзного середнього, який узагальнює методику Юла-Уокера, та його програмна Python-реалізація / О. Б. Мокін, В. Б. Мокін, Б. І. Мокін // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2022. - № 4. - С. 41-55. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Інформація, комунікація та управління знаннями в глобалізованому світі : матеріали П'ятої міжнар. наук. конф., 23-24 черв. 2022 р. / ред.: І. С. Бондар, Н. А. Бачинська, А. О. Мотько, Т. В. Новальська, І. М. Парфенюк, Л. І. Прокопенко, І. Г. Романченко, З. М. Свердлик, М. М. Цілина; "Інститут модернізації змісту освіти", державна наукова установа, Київський національний університет культури і мистецтв, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна", Київський університет культури, Українська бібліотечна асоціація, Київський національний університет культури і мистецтв, "Інформація, комунікація та управління знаннями в глобалізованому світі", міжнародна наукова конференція. - Київ : КНУКіМ, 2022. - 296 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

ГЛОБАЛІЗАЦІЙНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ТА РОЗВИТОК СУЧАСНОЇ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ 12 Новальська Т. В. НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ ЯК ФАКТОР РОЗВИТКУ НАУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КАФЕДРИ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ 14 СоляникА. А. СТАНДАРТИЗАЦІЯ ПІДГОТОВКИ ДОКТОРА ФІЛОСОФІЇ З ІНФОРМАЦІЙНОЇ, БІБЛІОТЕЧНОЇ ТА АРХІВНОЇ СПРАВИ В УКРАЇНІ 20 V Медведєва В. М. ПРОБЛЕМА НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ У ВИМІРІ СУЧАСНИХ ВИКЛИКІВ 24 Куиінарьов В. В. ІВ УКРАЇНСЬКОЇ ТА ЗАРУБІЖНИХ ЛІТЕРАТУР У * 55 ЦІОНАЛЬНО-ВИЗВОЛЬНОГО РУХУ КІНЦЯ XVIII - І ^БІБЛІОГРАФІЧНИХ ВИДАННЯХ 58 І КОМПЛЕКС В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНОГО ІЗАСМОДІЇ 61 [ ПОТЕНЦІАЛ В СИСТЕМІ РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ' 64 ї ЯК ІННОВАЦІЙНИЙ РЕСУРС МУЗЕЮ 65 П ПРАКТИК ЧИТАННЯ У НОВИХ СОЦІОКУЛЬТУРНИХ 67 ВАННЯ ПОЗИТИВНОГО ІМІДЖУ БІБЛІОТЕКИ 70 ИВНОЇ ПСИХОЛОГІЇ В СУЧАСНОМУ СВІТІ 73 НЯ ІМІДЖУ ТА РЕПУТАЦІЇ ОРГАНІЗАЦІЇ НА ПРИКЛАДІ 75 БІБЛІОТЕКИ В СУЧАСНОМУ СВІТІ 78 ОРГАНІЗАЦІЙ У РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНОГО ВА 79 ІІОТЕЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ 82 ИМАРШЕЛЬДА В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ СОУЮ-19 84 т о JfoHКУрсИ як ЕФЕКТИВНА ФОРМА ПРОМОЦІЇ ЧИТАННЯ В БІБЛІОТЕКАХ 89 ДУАЛЬНИЙ ПРОСТІР ПУБЛІЧНИХ БІБЛІОТЕК ОДЕЩИНИ ЯК ОДИН З ФАКТОРІВ УСПІШНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ СУЧАСНОЇ БІБЛІОТЕКИ 91 ФОРМИ ТА МЕТОДИ ПОШИРЕННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ КНИГИ В КУЛЬТУРНОМУ ПРОСТОРІ 93 Пан Шуайтянь ЦИФРОВІ ТРАНСФОРМАЦІЇ В КНИЖКОВІИ МЕРЕЖІ СИНЬХУА (XINHUA) 96 Го Чжилян ВНЕСОК ІНФОРМАЦІЙНОЇ ІНДУСТРІЇ КИТАЮ В РОЗБУДОВУ СУСПІЛЬСТВА ЗНАНЬ 98 Забіянов Є. В. РОБОТА МЕДІАХАБУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ: ДОСВІД ОДЕСЬКОЇ ОУНБ ІМ. М. ГРУШЕВСЬКОГО 100 Латай О. О. БІБЛІОТЕКА ЯК ТОПОС ВІДЕОІГОР 102 Мовчан В. С. ІННОВАЦІЇ У БІБЛІОТЕКАХ УКРАЇНИ ДЛЯ ДІТЕЙ 104 Сисова Ю. В. СТАНОВЛЕННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ФАНДРАЙЗИНГУ БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ - НОВІ МОЖЛИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ 106 Юзефович М. В. ПРОМОЦІЯ ДИТЯЧОГО ЧИТАННЯ В УКРАЇНІ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ 108 СЕКЦІЯ 2. ТЕРМІНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТОЗНАВСТВА ТА СУМІЖНИХ ГАЛУЗЕЙ ЗНАНЬ Rhonda L. Clark OCUMENTING DEATHS: METADATA AND AUTHORITY WORK FOR BURIALS AND MEMORIALS in БездрабкоВ В ЯКОЇ НАЦІОНАЛЬНА СИСТЕМА КІБЕРБЕЗПЕКИ УКРАЇНИ: ВИКЛИКИ ТА КІБЕРЗАГРОЗИ 29 Рибаченко В. Ф. ДЕНДІ ЯК СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ТИП І СУБ'ЄКТ КОМУНІКАЦІЇ 33 СЕКЦІЯ 1. ІНФОРМАЦІЯ, КОМУНІКАЦІЯ, СУСПІЛЬНИЙ РОЗВИТОК: ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ТА СУЧАСНІ ПРАКТИКИ Биркович Т. І., Худяков В. В. КРАУДФАНДИНГ ЯК СКЛАДОВА ДІЯЛЬНОСТІ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНИХ ЦЕНТРІВ УКРАЇНИ 38 Гуменюк Т. К. СУЧАСНИЙ БЛОГЕРСЬКИЙ МЕДІАПРОСТІР: УКРАЇНСЬКИЙ КОНТЕКСТ. .40 Добко Т. В. ЗЛОЧИНИ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОТИ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ УКРАЇНИ 42 Романюк О. Н., Мельник О. В., Коваль Л. Г. ВИКОРИСТАННЯ ГЕКСАГОНАЛЬНИХ КОМІРОК У ВИДАВНИЧІЙ СПРАВІ 45 Романюк О. Н., Романюк О. В., Михайловський В. О. і “ИКОРИгтдння ГРДСЬІЧНИХ ПЛАНШЕТІВ У ВИДАВНИЧІЙ СПРАВІ ЛвРніГОРИНГ ЗАДОВОЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ЗАПИТІВ ЖИТЕЛІВ ПРИКАРПАТТЯ РЕГІОНАЛЬНИМИ ЗМІ: РЕЗУЛЬТАТИ СОЦІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ 228 РОЛЬ КІНО У ЖИТТІ МОЛОДІ В ЕПОХУ ІНФОРМАЦІЙНОГО ТА ВІРТУАЛЬНОГО ПРОСТОРУ 230 Римар М. В. ОСОБЛИВОСТІ КОМУНІКАЦІЇ ДЕРЖАВИ З ГРОМАДЯНАМИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ: ТЕЛЕМАРАФОН «ЄДИНІ НОВИНИ», ЄДИНА ІНФОРМАЦІЙНА ПЛАТФОРМА «ЦАРАЗОМ» ТА ІНШІ ВІДПОВІДІ НА ІНФОРМАЦІЙНІ ВИКЛИКИ 233 Чепелюк Ю. В. СТРАТЕГІЧНЕ ПРОГНОЗУВАННЯ В ДИПЛОМАТИЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ: ТРАДИЦІЇ ТА ІННОВАЦІЇ 237 Ярема 1.1. ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ЦИФРОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ В ІНФОРМАЦІЙНО- ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСАХ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ 240 СЕКЦІЯ 4. ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНА ТА АРХІВНА ОСВІТА: ВИКЛИКИ І РІШЕННЯ Бачинська Н. А. «ІНФО?МЬ.Н.^.5!ТЕРАТУРА В ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 029 ЗАГД „,,МАЧІИНА( БІБЛІОТЕЧНА ТА АРХІВНА СПРАВА»: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСАДИ ДОСЛідЖЕння 243 Гранчак Т. Ю. 0ФЕСІЙНИЙ ПРОФІЛЬ БІБЛ ГУрбанськаА. /. ІПОТЕЧНОГО ФАХУ: ДИЗАИН КОМПЕТЕНТНОСТЕИ 245 Науко^авикладання НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «РИТОРИКА ТА ТЕХНОЛОГІЇ 0В°І ПРЕЗЕНТАЦІЇ»


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431(0) + Ч81 я431(0) + Ч62 в05 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Прокуда В. М. 
Розробка моделі врахування збільшення активного опору провідника змінному струму при поверхневому ефекті / В. М. Прокуда, Н. Ю. Рухлова // Електротехніка та електроенергетика. - 2022. - № 3. - С. 7-14. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З279

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16680 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
9.

Рудіченко В. М. 
Клінічне спостереження рідкісного випадку збереження нижньої кінцівки після перев'язки основних стовбурів стегнової артерії та вени завдяки колатеральному кровообігу у наркозалежного пацієнта на фоні вкрай тяжкої анемії і використання цього спостереження в проведенні практичних занять при підготовці лікарів загальної практики - сімейної медицини / В. М. Рудіченко, Д. В. Рейзін, В. І. Рейзін, А. Л. Соколенко // Медицина невідклад. станів. - 2022. - 18, № 7. - С. 46-52. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Потяг до хімічних речовин (препаратів, англ. - substance addiction) та залежність від них, включно з курінням, алкоголем та незаконним застосуванням препаратів (англ. - illicit drugs), є прямо або опосередковано відповідальними за кількість смертей кожного року у світі, яка вища, ніж кількість смертей від раку, та вважаються причиною однієї п'ятої частини всіх смертей у світі. Лікувальні можливості часто обмежені та недостатньо адекватні, рецидиви у пролікованих часті. Шляхи, які призводять до потягу та залежності, є комплексними та багатовимірними і містять відмінності в молекулярній та генетичній експресії, порушення мозкової чутливості до стимулів, які стосуються винагородження та стресу, та поведінкові особливості, які залучають сприйняття ризику, соціальну ізоляцію та/або стресорну дисрегуляцію. Низка країн проводить регулярні зрізові популяційні дослідження щодо незаконного застосування препаратів та пов'язаних розладів. Наведено клінічне спостереження рідкісного випадку збереження кінцівки після перев'язки основних стовбурів стегнової артерії та вени завдяки колатеральному кровообігу у наркозалежного пацієнта на фоні вкрай тяжкої анемії. Матеріали цього випадку вважаються демонстративними для обговорення та широко застосовуємо під час практичних занять як державною, так і англійською мовами на додипломному та післядипломному етапах підготовки лікарів загальної практики - сімейної медицини.



Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Prudius T. Y. 
Efficacy of "EnzActive Mix" feed additive in piglet growing = Ефективність використання кормової добавки "ЕнзАктив Мікс" за вирощування свиней / T. Y. Prudius, O. I. Vishchur // Біологія тварин. - 2022. - 24, № 4. - С. 27-31. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.



Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
11.

Палапа Н. В. 
Децентралізація влади в Україні: посилення демократії та забезпечення народовладдя на основі збалансованого природо- і ресурсокористування / Н. В. Палапа, О. М. Нагорнюк // Збалансов. природокористування. - 2022. - № 1. - С. 21-28. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Висвітлено основні причини занепаду сільських територій України за період 1991 - 2021 рр., які безпосередньо пов'язані з захопленням влади на території незалежної України ворожими елементами п'ятої проросійської колони. Ці так звані керівні органи ведуть постійну дискримінацію щодо можливостей українців стати незалежним вільним народом. Їх діяльність або бездіяльність підриває конституційний лад України. І тільки починаючи з 2015 р. українська влада під тиском народу бере справжній курс на децентралізацію і перехід на повне народовладдя. Проаналізовані статистичні дані щодо децентралізації влади і якісного переходу нашого суспільства на демократичні форми життя, спираючись на досвід європейських країн і всього цивілізованого світу. Сформульовані рекомендації щодо конституційних змін у частині децентралізації для забезпечення повноцінної імплементації Європейської хартії місцевого самоврядування, переходу до повного народовладдя задля екологозбалансованого розвитку всіх територій і територіальних громад України. Реформування адміністративно-територіального устрою повинно відбуватися з метою надання реальної можливості для людини отримати максимальну кількість послуг від керівних органів самоврядування на кожному рівні управління. Саме людина та задоволення її потреб повинні опинитися в центрі уваги обраного нею ж керівництва, яке для ефективної реалізації покладених на нього функцій отримає необхідні повноваження та водночас нестиме всю відповідальність за втілення якісних змін у життя громад.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)124

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Chernatska O. M. 
10-year risk estimation of atherosclerotic cardiovascular disease in hypertensive patients = Оцінка 10-річного атеросклеротичного серцево-судинного ризику у пацієнтів із артеріальною гіпертензією / O. M. Chernatska, X. Sibongumusa // Eastern Ukr. Med. J. - 2021. - 9, № 2. - С. 145-150. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р410.210.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
13.

Годованець О. І. 
Поширеність та інтенсивність раннього дитячого карієсу в дітей Буковини / О. І. Годованець, А. В. Котельбан, Л. Г. Гринкевич // Вісн. стоматології. - 2021. - 40, № 2. - С. 59-63. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити поширеність та інтенсивність раннього дитячого карієсу в дітей Буковини. Оглянуто 349 дітей віком від 1 до 3 років, які народилися та проживали у м. Чернівці. У всіх дітей визначали індекси карієсу кпвз та кпппв, за якими оцінювали показники поширеності та інтенсивності захворювання. Рівень інтенсивності визначали за модифікованим та адаптованим до раннього дитячого віку індексом РІКрт (Біденко Н. В., 2012). Встановлено зростання частоти виявлення раннього дитячого карієсу зі збільшенням віку дітей, зокрема у віці 1 - 2 роки майже у кожної п'ятої дитини реєструвалися ураження твердих тканин зубів. У дітей старших на рік захворюваність зростала в 1,9 рази, а у віці 3 - 4 років в 2,4 рази та оцінювалася як висока за критеріями ВООЗ. Інтенсивність карієсу тимчасових зубів у дітей також зростала з віком та була вірогідно відмінною в дітей різних вікових груп. Під час проведення оглядів у дітей зафіксовано ускладнення карієсу. Відсоток дітей у віці 1 - 2 роки склав 2,0, 6,43 % - у 2 - 3 роки та 13,21 % - у 3 - 4 роки. Аналіз розташування каріозних порожнин по щелепах та групах зубів показав, що в дітей віком 1 - 2 роки домінуючою є локалізація ураження на фронтальних верхніх зубах. Друге місце за частотою ураження посідає перший тимчасовий моляр, який першочергово уражається на нижній щелепі, а потім на верхній. В обстежених віком 2 - 3 роки зростає відсоток ураження перших тимчасових молярів до 34,01 % зі збереженням тенденції до переважання зубів нижньої щелепи та діагностуються вперше ураження других тимчасових молярів. Щодо дітей 3 - 4 років, то найбільш ураженим зубом є нижній перший тимчасовий моляр, слідом за ним йдуть верхні фронтальні зуби, потім нижній другий моляр та верхній перший моляр та ікла верхньої щелепи. Висновки: показники поширеності та інтенсивності раннього дитячого карієсу в дітей, які проживають у м. Чернівці, є високими, мають тенденцію до зростання з віком, особливо різкий стрибок захворюваності виявляється у віці 2 років, що слід врахувати під час розроблення системи профілактики захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ЧЕН)026.426.6 + Р733.661.210.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бурбело М. Й. 
Система прямого керування струмом активного фільтра / М. Й. Бурбело, Ю. В. Лобода, Д. Ю. Лебедь // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2021. - № 2. - С. 69-75. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Основним напрямком дослідження є оптимізація роботи активного фільтра, спрощення системи керування та виявлення нових алгоритмів розрахунку компенсувальних струмів. Удосконалено систему прямого керування струмом активного фільтра з формуванням синусоїдних сигналів, що дорівнюють основній гармоніці фазних струмів навантаження, а також несинусоїдних несиметричних сигналів, як різниці вхідних фазних струмів навантаження і основної гармоніки, для фільтрування вищих гармонік та симетрування струмів навантаження, що дозволяє забезпечити розділення контурів фільтрування вищих гармонік та симетрування нелінійних несиметричних навантажень. Система керування, яка складається з двох блоків: блока формування струму компенсації вищих гармонік і блока перетворення струмів з системи фазних координат в систему координат миттєвих симетричних складових, - забезпечує практично повну компенсацію лінійних та нелінійних спотворень. У разі використання одного блока перетворення струмів з системи фазних координат в систему координат миттєвих симетричних складових, що істотно спрощує реалізацію системи керування, забезпечується достатня для масових споживачів якість компенсації вищих гармонік (забезпечується компенсація третьої, п'ятої, сьомої та дев'ятої гармонік струму, а рівень нескомпенсованих вищих гармонік визначається одинадцятою та тринадцятою гармоніками, вміст яких суттєво нижчий) і повне симетрування навантажень. Показано, що систему прямого керування струмом активного фільтра у разі використання вектора фазних струмів і вектора фазних напруг можна застосовувати і для повної компенсації реактивної потужності. У цьому випадку відбувається незначне початкове перерегулювання реактивної потужності, яке автоматично компенсується. Регулювання реактивної потужності здійснюється опосередковано контуром підтримки напруги на конденсаторі інвертора напруги активного фільтра.


Індекс рубрикатора НБУВ: З279-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Боярінова Ю. Є. 
Особливості побудови представлень експоненціальних функцій у гіперкомплексних числових системах високих вимірностей засобами пакету гіперкомплексних обчислень / Ю. Є. Боярінова, Я. О. Каліновський // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 2021. - 23, № 2. - С. 12-26. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто структуру алгоритму побудови представлення експоненціальної функції у гіперкомплексних числових системах (ГЧС) високої вимірності за допомогою методу асоційованої системи лінійних диференціальних рівнянь. Наведено необхідні короткі відомості про програмний комплекс гіперкомплексних обчислень (ПКГО), за допомогою якого проведено необхідні громіздкі операції над символьними виразами за побудови представлення експоненти в ГЧС п'ятої вимірності. Робота супроводжується фрагментами програму середовищі ПКГО та результатами символьних обчислень.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Kalinovskiy Ya. A. 
Method for representing an exponent in a fifth-dimensional hypercomplex number systems using a hypercomplex computing software = Метод подання експоненти в гіперкомплексних числових системах п'ятої розмірності з використанням програмного комплекса гіперкомплексних обчислень / Ya. A. Kalinovskiy, Yu. E. Boiarinova // Електрон. моделювання. - 2021. - 43, № 6. - С. 3-18. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Розглянуто структуру методу подання експоненціальної функції в гіперкомплексних числових системах (ГЧС) за допомогою розв'язання асоційованої системи лінійних диференціальних рівнянь. Наведено короткі відомості про програмний комплекс гіперкомплексних обчислень (ПГКО). З використанням ПКГО проведено необхідні громіздські операції над символьними виразами при відтворенні експоненти в ГЧС п'ятої розмірності. Наведено фрагменти програм в середовищі ПКГО та результати символьних обчислень.


Індекс рубрикатора НБУВ: В149 + З970.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Матеріали П'ятої Всеукраїнської науково-практичної конференції "Актуальні питання лікування патології суглобів та ендопротезування" / Запорізький державний медичний університет, Національна академія медичних наук України, Інститут патології хребта та суглобів імені М. І. Ситенка, Інститут травматології та ортопедії, "Мотор Січ", акціонерне товариство, Українська асоціація ортопедів-травматологів. - Запоріжжя. - Приморськ : Мотор Січ, 2021. - 96 c. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми патології суглобів і ендопротезування. Здійснено електронномікроскопічне дослідження зразків кісткової тканини тварин в місці імплантації пластин і штифтів з напиленням на їх поверхню матеріалу на основі біоактивного скла. Наведено результати хірургічного лікування застарілих вивихів акроміального кінця ключиці. Розглянуто питання остеосинтезу перипротезних переломів стегнової кістки. Охарактеризовано ускладнення одновиросткового ендопротезування колінного суглоба. Розкрито особливості ендопротезування колінного суглоба при пухлинах кісток. Увагу приділено дослідженню впливу чашок ендопротезів кульшових суглобів з пористого титану на розподіл напружень в кісткової тканині (математичне моделювання). Розглянуто вібротерапію як метод лікування постіммобілізаційних контрактур суглобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.2 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО39221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Любенко О. І. 
Оптимальна щільність посадки курчат-бройлерів в умовах фермерських господарств / О. І. Любенко, Д.-В. Д. Пасєчко, Т. Ю. Красновид // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2021. - № 4. - С. 178-182. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
19.

Скрипченко Н. Я. 
Оцінка стану особистої та ситуативної тривожності, показників стрес-реалізуючої і стрес-лімітуючої систем організму як маркера ефективності допологової підготовки / Н. Я. Скрипченко, Ю. В. Невишна // Укр. журн. перинатологія і педіатрія. - 2021. - № 3. - С. 17-22. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

У результаті досліджень на базі ДУ "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук'янової НАМН України" висвітлено питання щодо впровадження транскраніальної електростимуляції (ТЕС) у підготовці до партнерських пологів. Мета роботи - вивчити особливості змін стану особистої й ситуативної тривожності, стрес-реалізуючої і стрес-лімітуючої систем організму в здорових жінок залежно від способу проведення допологової підготовки. Матеріали та методи. Oбстежено 120 соматично здорових жінок без тяжкої екстрагенітальної та акушерської патології з фізіологічним перебігом одноплідної вагітності. До I групи залучено 45 жінок, налаштованих на партнерські пологи, до II групи - 45 пацієнток, яким у комплексній підготовці до партнерських пологів проводили курс ТЕС мезодіенцефальних структур головного мозку. До контрольної групи увійшло 30 жінок, які не проходили допологової підготовки, не мали індивідуальної підтримки в пологах та були налаштовані на традиційні методи знеболювання за потреби. За результатами визначення порогу болю в динаміці ТЕС зареєстровано прогресуюче зростання порогу терпимості болю з подальшою стабілізацією цієї величини після п'ятої процедури електростимуляції. Методи психофізичної підготовки до пологів із застосуванням ТЕС і партнерської підтримки дали змогу знизити потребу медикаментозного знеболення в пологах, що засвідчили отримані авторами цієї статті дані. Висновки: застосування ТЕС у комплексній допологовій підготовці до партнерських пологів дає змогу досягти та підтримувати стійку психоемоційну адаптацію вагітних і підвищити толерантність роділь до пологового болю без додаткового медикаментозного навантаження, а це сприяє фізіологічному перебігу пологів. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської декларації. Протокол дослідження ухвалено Локальним етичним комітетом зазначеної в роботі установи. На проведення досліджень отримано інформовану згоду жінок. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.116 + Р716.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Kovnierova I. O. 
Anthropological foundations of the concept of "crime" in historico-philosophical discourse = Антропологічні засади концепту "злочин" у історико-філософському дискурсі / I. O. Kovnierova // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 17. - С. 131-143. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Мета роботи - встановлення парадигмальних детермінант розуміння злочинності на підставі докорінних змін розуміння сутності людини в античній, середньовічній, ренесансній, новочасній і постмодерній філософії. Визначено, що розуміння концепту злочину є можливим лише при поєднанні історико-філософських, правознавчих і соціологічних підходів. Тлумачення сутності динаміки цього концепту та відповідних правових практик базується на структуралістських, постструктуралістських і герменевтичних методологічних засадах. Доведено, що концепт "злочину" є не константою, а історично змінною категорією, динаміка змістовних сенсів якої пов'язана зі зміною філософських антропологічних парадигм. Його розуміння пов'язано насамперед із тлумаченням сутності людини та імперативів її поведінки. Це надає можливість по-новому осмислити філософські засади сучасної кримінології. В історії західної філософії виокремлюються 5 антропологічних парадигм, які розрізняються докорінним переосмисленням сутності людини. Перша - космоцентрична розглядає людину як мікрокосм, її душа і вчинки повинні бути суголосні гармонії Космосу. Друга - теоцентрична вважає людину образом і подобою Божою, хоча вона одночасно обтяжена перворідним гріхом. В епоху раннього Модерну пануючою стає третя парадигма, яку названо когнітоцентричною, оскільки сутність людини зводиться насамперед до її розуму. Вона поступово змінюється на четверту - соціоцентричну, яка акцентує увагу на соціальній сутності людини. Втім, незважаючи на продовження її існування і в наш час, наприкінці XX ст. відбувається перехід до п'ятої парадигми - постмодерністскої, яка деконструює сутність людини, зводячи її до ролі елемента владних систем. Перелічені парадигми з певною синхронністю створюють і відповідні концепти "злочину": від порушення полісно-космічних законів до ототожнення з гріхом, від недодержання розумно-моральних норм до соціальної девіації. Сучасні розуміння злочину здебільшого мають релятивістський і конструктивістський характер, що є відповідним постмодерністській антропологічній парадигмі. Втім, розмаїття інтерпретацій концепту "злочин", яке існує в сучасній науковій літературі, потребує подальшого осмислення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.7-99 + Ю216

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського