Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (13)Автореферати дисертацій (11)Книжкові видання та компакт-диски (86)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАЛАЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 157
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Михайлишин О. Л. 
Палацово-паркові ансамблі Волині 2-ї пол. XVIII-XIX століть (передумови, напрями, закономірності архітектурного розвитку) : Автореф. дис... канд. архіт. : 18.00.01 / О. Л. Михайлишин; Акад. образотворч. мистец. і архіт. - К., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено виявленню та дослідженню основних передумов, напрямків та закономірностей розвитку палацово-паркового будівництва на Волині у другій половині XVIII-XIX ст. Простежено процес формування палацово-паркових ансамблів Волині як просторово впорядкованої цілісності, що утворилась в результаті дії комплексу чинників суспільно-економічного та естетико-культурного плану. Встановлено, що зведення та розбудова ансамблів стали якісно новим явищем у резиденціональному будівництві в цілому. Залучення до існуючого фактологічного матеріалу значної кількості віднайдених першоджерел дало змогу створити цілісну картину еволюції цього виду архітектурної діяльності в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР36)5 + Щ117.161(4УКР) + Щ118(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Volz Paul A.  
Effect of vitamins on the growth of some iPenicillium/i species = Вплив вітамінів на ріст деяких видів роду iPenicillium/i / Paul A. Volz, Eric A. Buchfinck // Укр. ботан. журн. - 1999. - 56, № 1. - С. 36-45. - Библиогр.: 16 назв. - англ.


Ключ. слова: Penicillinum, isolate, colony, vitamins, pharmaceutical and food industry
Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.571 + Е50*334 + Е50*801

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Ткаченко О. 
Перші журнальні видання в Європі / О. Ткаченко // Бібл. вісн.. - 1999. - № 5. - С. 42-44. - укp.

Запропоновано огляд початкового періоду розвитку видання наукових журналів в Європі, зокрема, у Франції, Англії, Ірландії, Німеччині, Угорщині, Польщі, Італії, Іспанії, Сербії, а також США, визначаються спільні тенденції у видавничій діяльності та у творчому процесі. Подано інформацію про перших видавців і редакторів - Т.Ренодо (1586-1653), Д.де Салло (1626-1669), Ф.Палацького, В.Франкліна та ін. Наведено перелік журналів, що видавались у зазначених країнах, охарактеризовано їх тематику, підкреслено зростання впливу преси на громадське життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кушнір Н. О. 
Маловідомі архітектурні стилі палаців східного і центрального Поділля (сер. XIX ст. - поч. XX ст.) / Н. О. Кушнір, О. В. Ткаченко // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 1999. - № 4. - С. 21-25. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Більшість палацопаркових ансамблів Вінниччини відносяться до другої половини XVIII - сер. XIX століть і належать до домінуючого в той час на всій території Російської імперії стильового напрямку - класицизму. У статті розглянуто архітектуру малодосліджених палацевих ансамблів, нехарактерних для Поділля стильових напрямків: романтизму, історизму, неоготики, необарокко, неокласицизму. Крім того, подано стислі зведення про відомих авторів розглянутих об'єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4Укр38)5/6-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Панченко І. С. 
З історії музейної справи на Харківщині (30-ті рр. XX ст.) / І. С. Панченко // Культура України. Мистецтвознав. - Х., 2000. - Вип. 6. - С. 260-264. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто ідею утворення мережі музейних інститутів, яка виникла в 30-ті рр. XX ст., і проект Центрального Палацу Техніки архітектора О.М.Бекетова, створений з метою популяризації науково-технічних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч773(4Укр)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Хасан Хассан Хамдан 
Історико-культурний феномен Марі (за археологічними даними) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.04 / Хасан Хассан Хамдан; НАН України. Ін-т археол. - К., 2000. - 18 c. - укp.

Подано узагальнену характеристику археологічного комплексу давньосхідної держави Марі. Проведено комплексне дослідження пам'ятників архітектури, образотворчого мистецтва, скульптури, матеріальної культури з метою створення історико-культурного портрета даної держави. Доведено: в Марі виникають перші палаци в Месопотамії, що пов'язано з особливостями географічного положення держави та раннім формуванням класового суспільства. Виявлено характерні риси техніки будівництва, виготовлення і добування будівельних матеріалів, спорудження царських палаців, сакральних будівель і жител. Висвітлено принципи та закономірності формування "культурного феномена" Марі як цивілізації, що існувала на межі месопотамського та сирійського світів і створила своє особливе та неповторне історичне явище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(0)313.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311155 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Архітектура / ред.: Б. С. Черкес. - Л., 2000. - 387 с. - (Вісн. нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 410). - укp.

Розглянуто функціонально-планувальні основи формування забудови самостійних селянських господарств, стилістику, композицію та пропорції художнього металу львівських палаців XIX ст. Проаналізовано роль та місце європейської культури у формуванні класичних традицій львівської архітектурної школи. Охарактеризовано еволюцію об'ємно-планувальної організації української сакральної дерев'яної архітектури XII - XVII ст. Значну увагу приділено функціонально-просторовій модернізації промислових територій центральної частини Львова у контексті розвитку інфраструктури об'єктів малого та середнього бізнесу, типологічним, планувальним, конструктивним та інженерним засадам проектування мансард на багатоповерхових будинках, а також конструктивним особливостям хрестово-баневої структури українських церков княжої доби X - XII ст. Досліджено вплив податливості з'єднань на несучу здатність і деформованість комплексних конструкцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ11я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сучасні проблеми архітектури та містобудування : Наук.-техн. зб. Вип. 7 / ред.: М. М. Дьомін; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2000. - 147 с. - рус.

Висвітлено методологічні особливості дисциплінарної організації архітектурної ергономіки. Значну увагу приділено історичним етапам виникнення об'ємних рішень покрівель у житлових будинках на території України, а також природним чинникам, що обумовили архітектурно-художні композиції палацо-паркових ансамблів Волині у XVIII - XIX ст. Досліджено вплив архітектурно-містобудівних характеристик житла різних категорій за рівнем комфортності на його ціну в Києві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69306 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Михайлишин О. Л. 
Палацово-паркові ансамблі Волині 2-ї половини ХVIII - ХIХ століть / О. Л. Михайлишин; НДІ теорії та історії архіт. і містобудування. - К., 2000. - 234 c. - Бібліогр.: 281 назв. - укp.

Досліджено основні передумови, напрями та закономірності розвитку палацовопаркового будівництва на Волині. Проаналізовано роль палацово-паркових ансамблів у формуванні "культурного ландшафту" волинських міст і містечок, розглянуто просторовий розвиток урбаністичних утворень як джерел неповторності їх архітектурного образу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82-00(4УКР) + Щ113(4УКР36)5 + Щ117.116.1(4УКР36) + Щ118.3(4УКР36)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Геологія / ред.: В. Ф. Грінченко. - К., 2001. - 77 с. - (Вісн. Київ. нац. ун-ту ім. Т.Шевченка; Вип. 20). - укp.

Проаналізовано дислокаційну тектоніку Сулозького золоторудного родовища в Західному Приазов'ї з позицій тектонофаціального аналізу. Встановлено, що тектоніка формувалася на фоні регресивної зміни структурно-реологічних обстановок у чотири етапи. Досліджено геохімічні особливості сієнітів Володарського масиву Приазов'я. Висвітлено головні тенденції формування осадового чохла та рельєфів Канівського Придніпров'я. Розглянуто основні принципи стабілізації зсувних процесів схилу біля Маріїнського палацу та визначено групу протизсувних заходів. Запропоновано ефективну конструкцію утримувальної споруди для верхньої частини ділянки схилу з залізобетонних елементів. Наведено результати досліджень магнітних властивостей грунтів, що проводились у світі за майже піввікову історію їх еволюції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д30я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж28079/геол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Традиції та новаторство у містобудуванні України : Щорічник Держбуду України. Вип. 5. Архітектурна спадщина України / ред.: В. Тимофієнко, А. Пучков; Держ. ком. України з буд-ва та архіт., Упр. реставр. та реконструкції іст. забудови, Держ. наук.-дослід. ін-т теорії та історії архіт. і містобудування, Голов. упр. містобудування і архіт. Київ. міськдержадмін., Укр. акад. архіт. - К., 2002. - 471 с. - укp.

Проаналізовано розвиток містобудування України протягом століть на різних історичних етапах, роль творчої взаємодії традицій та новаторства у зазначеному процесі, внесок майстрів архітектури та містобудування у складання та наслідування традицій та перетворення їх на новації. Наведено відомості з історії створення міських комплексів, архітектурних ансамблів та окремих споруд. Описано особливості еволюції містобудівної структури Кам'янця-Подільського в ХІ - XVII ст. Висвітлено стильові риси архітектури та монументально-декоративного мистецтва українського бароко. Розглянуто питання про містобудівну трасформацію м.Станіслав (Івано-Франківськ) у XVII - ХІХ ст., містобудівні особливості локалізації палацово-паркових ансамблів Волині у другій половині XVIII - першій половині ХІХ ст. Розкрито методологічні засади студіювання історії архітектури Києва кінця ХІХ - початку ХХ ст., історичні умови та періоди розвитку містобудування західного регіону України, зокрема в Ужгороді у 1918 - 1939 рр.

Проанализированы развитие градостроительства Украины на протяжении веков на разных исторических этапах, роль творческого взаимодействия традиций и новаторства в указанном процессе, вклад мастеров архитектуры и градостроения в составление и наследование традиций, преобразования их на новации. Приведены сведения по истории создания городских комплексов, архитектурных ансамблей и отдельных сооружений. Описаны особенности эволюции градостроительной структуры Каменца-Подольского в XI - XVII ст. Освещены стилевые черты архитектуры и монументально-декоративного искусства украинского барокко. Рассмотрены вопросы о градостроительной трансформации г.Станислав (Ивано-Франковск) в XVII - ХІХ ст., градостроительные особенности локализации дворцово-парковых ансамблей Волыни во второй половине XVIII - первой половине ХІХ ст. Раскрыты методологические основы студиирования истории архитектуры Киева конца ХІХ - начала ХХ ст., исторические условия и периоды развития градостроения западного региона Украины, в частности в г.Ужгород в 1918 - 1939 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4Укр)-17 + Н8я54(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Клименко Ю. О. 
Оброшинський дендропарк: минуле та сьогодення / Ю. О. Клименко // Інтродукція рослин. - 2002. - № 3/4. - С. 146-156. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено історичні відомості про Оброшинський дендропарк, його топографічний, ландшафтний плани та план деревної рослинності. Відзначено, що цілісність палацово-паркового ансамблю порушено створенням на його території зоопарку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П3е(4Укр)л64

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Косенко І. С. 
Дендрологічний парк "Софіївка" = Dendrological park Sofiyivka : [монографія] / І. С. Косенко; ред.: М. А. Кохно; Пер.: Т. Г Сухомейло; Національна академія наук України. - Умань : Пронікс, 2003. - 230 c. - Бібліогр.: с. 61 - укp. - англ.

Висвітлено історію заснування, будівництва, розвитку та збереження дендропарку “Софіївка“ за більше ніж 200-річний період. Ознайомитись з перлиною України запропоновано екскурсійним маршрутом, де за задумом архітектора Людвика Метиеля, парк є наочною ілюстрацією до окремих частин поем Гомера “Іліада“ та “Одіссея“, де кожна композиція чи мала архітектурна форма містить певний задум, виражає ідею міфу чи якоїсь події. Подано опис рослинності, садово-паркових композицій і ландшафтів, архітектурних і гідротехнічних споруд. В історії заснування, будівництва та розвитку “Софіївки” виділено шість окремих періодів. Зазначено, що дендрологічний парк “Софіївка” Національної академії наук України, який знаходиться в м. Умані Черкаської області, широко відомий далеко за межами України як одне з найвидатніших творінь світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII — першої половини XIX ст. і стоїть в одному ряду з такими шедеврами паркобудівництва Європи, як сад Бальбі у Флоренції (Італія), парк Сан-Сусі у Потсдамі (Німеччина) і палацовий парк у Версалі (Франція).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч774(4УКР-4ЧЕК)755 + Ч518.113.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС69378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Шевченко Л. С. 
Палацово-паркові ансамблі Полтавщини ХVІІІ - ХІХ століть : Автореф. дис... канд. архіт. : 18.00.01 / Л. С. Шевченко; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. - К., 2003. - 21 c. - укp.

На підставі аналізу історіографічних матеріалів виявлено основні історичні й соціально-економічні передумови появи та розвитку садибних комплексів у XVIII - XIX ст. на Полтавщині, а також визначено основні чинники впливу та їх значимість у певні еволюційні періоди палацово-паркових ансамблів. Висвітлено закономірності стилістичної, функціональної, архітектурно-планувальної, композиційної побудов садибивних комплексів (будівель і паркових територій). Виявлено вплив російської архітектурної школи на їх формування. Розглянуто регіональні особливості палацових комплексів та принципи садибного паркобудування, притаманні Полтавському регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-4ПОЛ)4/5 + Щ117.161(4УКР-4ПОЛ)4/5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Шевченко Л. С. 
Вплив соціального статусу власників на формування палацово-паркових ансамблів Полтавщини XVIII-XIX століть / Л. С. Шевченко // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2003. - № 3. - С. 87-93. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розкрито вплив соціального статусу власників на формування палацово-паркових ансамблів Полтавщини.

Раскрыто влияние социального статуса собственников на формирование дворцово-парковых ансамблей Полтавщины.

The article is dedicated to deployment of influencing of the social status of the proprietors on formation of manor-park ensembles of Poltavshina.


Ключ. слова: соціальний статус, Полтавщина
Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.161.1(4Укр-4Пол)4/5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Виноградов Ю. Г. 
Новый эпиграфический памятник из Неаполя Скифского (предварительная публикация) / Ю. Г. Виноградов, Ю. П. Зайцев // Археологія. - 2003. - № 1. - С. 44-53. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)273.112.92 + Т229(2)24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Лукомський Г. К. 
З української художньої спадщини / Г. К. Лукомський. - К. : Укр. пропілеї, 2004. - 712 c. - укp.

Вперше у значному обсязі зібрано творчу спадщину видатного вченого, митця та культурного діяча Г.К.Лукомського. Викладено низку мистецтвознавчих нарисів про садиби Харківщини, Батуринський та Вишневецький палаци, Луцький замок, архітектуру Галичини, а також мистецькі монографії про Київ, Петербург та Париж і багато інших досліджень.

Впервые в значительном объеме собрано творческое наследие известного ученого, художника и культурного деятеля Г.К.Лукомского. Изложен ряд искусствоведческих очерков об усадьбах Харьковщины, Батуринском и Вишневецком дворцах, Луцком замке, архитектуре Галиции, а также художественные монографии о Киеве, Петербурге и Париже и много других исследований.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10 г(4УКР)6 д Лукомський Г. + Щ113(4УКР) + Щ113(4РОС-2СПБ) + Щ113(4ФРА-2П)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС40292 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Боліла К. 
Чарівна мелодія архітектури Санкт-Петербурга / К. Боліла // Бібл. планета. - 2004. - № 2. - С. 33-35. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено діяльність книжкової виставки, що експонувалась у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В.Г.Заболотного під час святкування 300-річчя Санкт-Петербурга. Розглянуто унікальні книги, журнали, ілюстративні матеріали XVIII - XX ст., що розкривають історію заснування та розвитку міста, його архітектурних пам'яткок - палаців, музеїв, театрів, культових споруд, мостів.

Освещена деятельность книжной выставки, экспонировавшейся в Государственной научной архитектурно-строительной библиотеке имени В.Г.Заболотного во время празднования 300-летия со дня основания Санкт-Петербурга. Рассмотрены уникальные книги, журналы, иллюстрированные материалы XVIII - XX ст., раскрывающие историю основания и развития города, его архитектурных памятников - дворцов, музеев, культовых сооружений, мостов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.19:Щ11 + Щ113(4РОС-2СПБ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Левкович Н. Я. 
Стильові особливості палацових та садибно-паркових ансамблів Галичини кінця XVIII - першої половини XIX ст. : Автореф. дис... канд. архіт : 18.00.01 / Н. Я. Левкович; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. - К., 2004. - 16 c. - укp.

Досліджено стильові особливості палацових і садибно-паркових ансамблів Галичини кінця XVIII - першої половини XIX ст. Розглянуто 52 пам'ятки палацового та садибно-паркового будівництва. На підставі проведеного аналізу архітектурно-планувального та декоративного рішення ансамблів подано уточнену періодизацію архітектури класицизму в даному регіоні. Простежено шляхи поширення стилю класицизму в архітектурі краю. Проведено типологізацію об'єктів. Розглянуто основні принципи композиційної побудови ансамблів, їх монументально-декоративного оздоблення. Зауважено щодо значення результатів дослідження у проведенні реставрації та консервації об'єктів, а також для оцінки історико-культурного значення пам'яток з метою їх захисту та збереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР331)4-2 + Щ117.161.1(4УКР331) + Щ118.3(4УКР331)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Проскуряков В. І. 
Пропозиції конкретних проектів інвестування театрально-видовищних та інших культурологічних заходів у просторах історичних палацових і замкових споруд в Україні / В. І. Проскуряков // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2005. - № 531. - С. 92-96. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

In the article, project proposals of theatrical performances and exhibitions in rooms, yards and landscapes of Pidhorets'kyj palace are illuminated, and the conditions of investment in the cultural learning branch in Ukraine are analyzed.


Ключ. слова: театрально-видовищні споруди, "Галицькі контракти", меценатська діяльність, культурно-просвітницька інфраструктура, видовищна інфраструктура, культурно-організаційна система, культурно-номенклатурна система, "сентиментальний" туризм, сфера театралізованих видовищ, проект "підгорецький палацовий театр"
Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.161(4УКР) + Ч710.4(4УКР)к94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського