Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОМИНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Давидюк М.  
Традиційне харчування волинян : [Закінч.] / М. Давидюк // Нар. творчість та етнографія. - 2006. - № 2. - С. 61-70. - Бібліогр.: с. 68-70. - укp.

Розглянуто особливості харчування та приготування різноманітних страв на Волині, що були тісно пов'язані з релігією, обрядами і найбільш виразно проявлялися в святковій та обрядовій їжі: на хрестинах, весіллях, похоронах, поминках, під час різдвяно-новорічного циклу та інших великих свят протягом року.

Рассмотрены особенности питания и приготовления разнообразных блюд на Волыни, которые были тесно связаны с религией, обрядами и наиболее выразительно проявлялись в праздничной и обрядовой пище: на крестинах, свадьбах, похоронах, поминках, во время рождественско-новогоднего цикла и других больших праздников на протяжении года.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР3А/Я)-425

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гончаренко Е. П. 
Проза Джеймса Джойса і проблема новаторства в англійському модернізмі початку XX століття : Автореф. дис... д-ра філол. наук : 10.01.04 / Е. П. Гончаренко; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. - К., 2001. - 36 c. - укp.

Визначено специфіку внеску Джеймса Джойса у розвиток літератури XX ст.; досліджено характер його новацій та експериментування у контексті історичної своєрідності основних художніх напрямків англійської та європейської літератури XIX і XX ст. Виділено системні філософсько-естетичні риси європейського модернізму 1900 - 1930 рр., жанровий, стилістичний, семантичний "код" модерністського роману та новели (А.Жід, М.Пруст, Дж.Джойс, В.Вульф, Д.Г.Лоренс). Дослідження художньої трансформації роману та новели призвело до визначення характеру внеску Джойса у процес модернізації європейської літератури XX ст. Уточнено історико-літературні, теоретичні уявлення про поетологію та творчість Джойса як одного з її творців і класиків. Йдеться про об'єктивно-суб'єктивну поетику "Дублінців" і створення Джойсом жанру "роману-портрета", новаторський підхід до образу людини у триптиху про Стівена Дедала, про наслідування та водночас подолання романних канонів у міфологізованому і сучасному просторі "Улісса", про продовження новацій у художньому підході до образу людини в "Поминках за Фіннеганом".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ИРЛ)-4 Джойс Д. 534 + Ш5(4ВЕЛ)-328.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ричка В. 
"Веселие Руси...": Пияцтво як суспільний феномен Давньоруської держави / В. Ричка // Укр. іст. журн. - 2020. - № 2. - С. 46-59. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено повсякденне життя давньоруських спільнот у таких специфічних його проявах, як хмільні учти та бенкетування. Мета статті - вивчення функцій кодексу застілля в культурі Русі та його ролі у соціальній практиці, осмислення пияцтва як суспільного феномену. Методологічну основу дослідження становить принцип історизму, зорієнтований на пізнання структур повсякденності, соціальної природи пияцтва як явища суспільно-політичного життя. Уперше в українській історіографії проведене комплексне соціально-антропологічне дослідження феномену пияцтва в Київській Русі. Зроблено спробу стратифікації кодексів застілля як форми соціального спілкування руських спільнот, виявлення змістового наповнення їх соціальних функцій. Висновки: споживання хмільних напоїв було важливим компонентом повсякденного життя Русі. Без цього не обходилися значущі сімейні події та громадські справи: як народження, так і укладення шлюбу чи поминки за померлими. Утім застілля мали не тільки утилітарно-споживацький характер, але й виконували важливу соціальну функцію. Вони були невід'ємною та дуже важливою складовою системи суспільної комунікації, одним із засобів соціального спілкування та знаряддям порозуміння. "Пири", що їх улаштовували князі з метою легітимізації й репрезентації своєї влади, набували інституціонального характеру. За посередництва спільного застілля стверджувалася та в наочній формі реалізовувалася соціально-психологічна єдність суспільних груп, громад і корпорацій. Такі бенкетування являли собою одну з найсуттєвіших форм соціального спілкування, просякнутого емоційними установками учасників спільної трапези. Хмільні учти в Русі були природним та органічним засобом людського спілкування, важливим елементом соціальних зв'язків. Порок побутового пияцтва, характерний для будь-якого суспільства, не став визначальною рисою повсякденного життя Київської держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)414-75 + С5*363.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Фоменко Е. Г. 
Славянизмы в "Поминках по Финнегану" Джеймса Джойса : монография / Е. Г. Фоменко; Классический приватный университет. - Запорожье : Клас. приват. ун-т, 2017. - 223 c. - Бібліогр.: с. 209-218 - рус.

Рассмотрено многоязычие в "Поминках по Финнегану" Джеймса Джойса в славянской ризоморфной среде. Выявлены способы рассеяния славянских словоформ-отклонений в упорядоченном хаосе "Поминок". Славянское корневище в "Поминках" проецируется в фазовый переход Стерна-Джойса, где словотворчество Джойса исследуется в ко-эволюции с Андреем Белым и Велимиром Хлебниковым.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ІРЛ)6-4 Джойс Дж. 457

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА818572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського