Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (16)Автореферати дисертацій (546)Книжкові видання та компакт-диски (135)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОПИТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3447
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Польова О. Л. 
Аналіз формування платоспроможного попиту на сільськогосподарську продукцію / О. Л. Польова // Зб. наук. пр. Вінниц. держ. аграр. ун-ту. - 2000. - Вип. 7. - С. 229-233. - укp.

З'ясовано, що внаслідок поглиблення кризових явищ в економіці України спостерігається різке зниження платоспроможного попиту на продовольство. Досліджено основні тенденції у динаміці складових платоспроможного попиту, а також розкрито причини змін, що відбуваються на ринку. Індексним методом встановлено невідповідність співвідношення темпів зростання доходів населення та цін на основні продукти харчування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКр)421.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лисенко А. Я. 
Аспекти диверсифікації шовківництва (оглядова стаття) / А. Я. Лисенко, В. В. Прощина // Шовківництво. - 1999. - Вип. 22. - С. 124-126. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

На основі статистичних документів обгрунтовано напрями подальшого розвитку галузі шовківництва. Зпрогнозовано подальше різноманіття товарної продукції галузі, що визначається попитом ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.259

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Жаліло Я. А. 
Внутрішній ринок у контексті трансформаційної кризи української економіки / Я. А. Жаліло // НТІ. - 2000. - № 1. - С. 38-41. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено проблеми місця та ролі внутрішнього ринку в процесах здійснення ринкових реформ і забезпечення економічного зростання в Україні. Відзначено різке зменшення обсягів внутрішнього попиту, констатовано, що оборот значної частини сукупного продукту відбувається не за законами легальної ринкової економіки і тому не може бути передбачуваним і регульованим. Зроблено висновок, що тривале звуження внутрішнього ринку гальмує побудову конкурентоспроможної ринкової економіки в Україні. Отже, для переходу до стабільного економічного зростання потрібна політика цілеспрямованого розвитку та захисту внутрішнього ринку. Запропоновано головні орієнтири такої політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0 + У9(4Укр)421

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мостенська Т. Л. 
Вплив доходів населення на структуру споживання / Т. Л. Мостенська // Наук. пр. Укр. держ. ун-ту харч. технологій. - 1999. - № 5. - С. 54-55. - укp.

Розглянуто основні положення впливу рівня доходів на розмір і структуру споживання населенням України. Попит населення на життєво необхідні товари в нашій країні еластичний як за ціною, так і за рівнем доходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мостенська Т. Л. 
Вплив завантаження потужностей на ефективність роботи підприємств / Т. Л. Мостенська // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. Екон. науки. - Хмельницький, 2000. - № 4, ч. 3. - С. 149-151. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Розглянуто питання впливу ефективності завантаження потужностей на ефективність роботи підприємств і вплив надлишкових потужностей на створення попиту, ринкову стійкість підприємств та якість використання капіталу (робочої сили, основних фондів і матеріальних ресурсів).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Криковцева Н.  
Вплив споживчих переваг на організацію збутової функції торговельного підприємства / Н. Криковцева // Торгівля і ринок України. - 1999. - Вип. 9, Т. 2. - С. 263-267. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглядаються проблеми вивчення споживчих переваг товарів повсякденного попиту і ретельного вибору, а також їх вплив на організацію збутової функції підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-592

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Вісник Київського університету ім. Т.Шевченка. Сер. Фізико-математичні науки. Вип. 2 / ред.: О. К. Закусило. - К., 2000. - 549 с. - рус.

Розглянуто моментно-локальні квадратурні формули, проективно-диференціальну геометрію розподілів точок, різні типи стійкості в системі двох зв'язаних різницевих рівнянь, рівні власних значень обертового гармонічного осцилятора. Висвітлено деякі підходи до врахування випадкового попиту в виробничо-транспортних моделях, особливості дедуктивних побудувань в інформаційному середовищі алгоритму очевидності. Наведено матричні алгоритми ідентифікації у лінійних системах, обчислювальні алгоритми методу послідовної оптимізації розв'язування задач оперативного планування, лінійну дворівневу оптимізаційну балансову модель оперативного керування випуском продукції. Досліджено вплив обробки проекційних даних на якість реконструкції томографічних зображень, анізотропії на кореляційні властивості системи низької розмірності, квадратичної рекомбінації на форму спектра фотопровідності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Вя54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вісник Харківської державної академії культури : Зб. наук. пр. Вип. 3 / ред.: Н. М. Кушнаренко. - Х., 2000. - 247 с. - рус.

Розглянуто культурні цінності в системі функціонування науки та громадської думки, проблеми розвитку та удосконалення національної бібліографії України, вивчення читацького попиту підлітків, формування основних морально-етичних норм і принципів інформаційного суспільства. Висвітлено питання кодування текстової інформації в Інтернеті, використання інформаційних технологій у викладанні літератури, підготовки кадрів для надання нових інформаційних послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11я43(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гладких Д.  
Государственное регулирование экономики при помощи ценообразующих факторов / Д. Гладких // Экономика Украины. - 2001. - № 1. - С. 47-52. - рус.

Механізм державного регулювання факторів ціноутворення в Україні працює в цілому незадовільно. Встановлено, що вектор формування існуючого механізму має бути спрямований у напрямі використання методів опосередкованої форми державного регулювання, що передбачають обмеження монопольної поведінки підприємств і створення для них конкурентних умов, стимулювання платоспроможного попиту за рахунок зростання доходів населення, запровадження системи стимулюючого оподаткування та застосування інших опосередкованих методів впливу на формування ціни.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-861

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ющенко В. А. 
Гроші: розвиток попиту та пропозиції в Україні / В. А. Ющенко, В. І. Лисицький. - 2-ге вид., переробл. та доп. - К. : Вид. дім "Скарби", 2000. - 336 c. - (Добробут нації). - укp.

Розглянуто актуальні проблеми сучасної економіки України крізь призму монетарної (грошово-кредитної) політики, яка проводиться в державі. Проаналізовано один з основних результатів ефективного монетаризму - стабільність цін, що забезпечується гнучким регулюванням попиту на гроші та їх пропозиції. На підставі вивчення проблеми заборгованості підприємств доведено її негрошову природу та запропоновано шляхи подолання. Досліджено розвиток пропозиції грошей та його вплив на демонетизацію економіки, а також курсоутворення та його вплив на "наповнення" економіки грішми.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ющенко В. А. 
Деньги: развитие спроса и предложения в Украине / В. А. Ющенко, В. И. Лисицкий. - 2-е изд., испр. и доп. - К. : Издат. дом "Скарбы", 2000. - 336 c. - (Благосостояние нации). - рус.

Розглянуто актуальні проблеми сучасної економіки України крізь призму монетарної (грошово-кредитної) політики, яка проводиться у державі. Проаналізовано один з основних результатів ефективного монетаризму - стабільність цін, яка забезпечується насамперед гнучким регулюванням попиту на гроші та їх пропозиції. На основі вивчення проблеми заборгованості підприємств доведено її негрошову природу та запропоновано шляхи подолання. Досліджено розвиток пропозиції грошей та його вплив на демонетизацію економіки, а також курсоутворення та його вплив на наповнення економіки грішми.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС34587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Узбек О.  
До питання про аналіз індивідуального ринку товарів / О. Узбек, О. Шепеленко // Торгівля і ринок України. - 1999. - Вип. 9, Т. 2. - С. 313-318. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Відмічається, що в нових умовах господарювання в торгівлі важливого значення набуває проблема виявлення формування політики раціонального асортименту. Простежується динаміка попиту і ціни на товари лікеро-горілчаного асортименту торговельного підприємства "Юпітер" за 1998 р. (дані подано у вигляді кривої попиту). Знайдено оцінку оптимальної ціни на кожний вид товару, на основі якої можна прийняти науково обгрунтоване управлінське рішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-361.42 + У9(4УКР)421.512.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кузнець Т. В. 
До історії освіти на Уманщині (XVIII - початок XX століття) / Т. В. Кузнець; Уман. держ. пед. ун-т ім. П.Тичини. - К. : Науковий світ, 2000. - 36 c. - укp.

Наведене дослідження є початком створення історії освіти великого регіону Правобережної України - Уманщини. Розглянуто найважливіші етапи в історії України: закінчення польської доби нашої історії і становище українських земель в складі Російської імперії. Переломним визначено XIX ст., з переважанням феодально-кріпосницьких порядків у першій його половині та капіталістичним розвитком, що характеризується зростанням попиту на освічених людей і взагалі освіту в другій. Розвиток системи освіти увиразнює віддзеркалення даних суспільних змін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР4)

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Р89395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гончарук Т. І. 
Доходи населення у структурі факторів конкурентоспроможності / Т. І. Гончарук // Вісн. Укр. акад. банк. справи. - 2001. - № 1. - С. 6-9. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено питання формування доходів населення за умов переходу до ринку у контексті необхідності підвищення конкурентоспроможності вітчизняного виробництва. Проаналізовано особливості кризового стану політики доходів, напрямків удосконалення з точки зору впливу на механізм реалізації конкурентних переваг на мікрорівні. Запропоновано рекомендації щодо стимулювання попиту як важливого фактора реалізації конкурентних переваг.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-942

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70135 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мишкін Ф. С. 
Економіка грошей, банківської справи і фінансових ринків / Ф. С. Мишкін; Пер.: Панчишин. - К. : Основи, 1999. - 967 c. - укp.

Наведено основи теорії грошей, банківської справи та фінансових ринків, актуальні питання монетарної економіки. Значну увагу приділено відсотковим ставкам, фінансовим інститутам, процесу формування пропозиції грошей, міжнародним фінансам, монетарній теорії та політиці. Висвітлено ризикову та строкову структуру відсоткових ставок, особливості банківського менеджменту, фінансові інновації, небанківські фінансові інститути, проведено економічний аналіз фінансової структури. Розглянуто структуру Федеральної резервної системи, особливості міжнародної фінансової системи, валютні ринки. Охарактеризовано Кейнсіанську теоретичну систему, монетарну і фіскальну політику в моделі ISLM, теорію раціональних сподівань, проаналізовано сукупний попит та пропозиції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Економіка: проблеми теорії та практики : Зб. наук. пр. Вип. 79 / ред.: А. А. Покотілов; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2001. - 102 с. - укp. - рус.

Описано практику використання товарних знаків у процесі забезпечення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств. Висвітлено проблеми удосконалення системи управління забезпеченням ресурсами аграрних підприємств. Встановлено розмір податкових ставок з урахуванням податкового потенціалу. Зроблено прогнозування розвитку молочно-м'ясного скотарства в Харківській області. Обгрунтовано структуру основних фондів кар'єрних автогосподарств. Визначено шляхи побудови організаційних структур управління за умов реорганізації підприємств. Розкрито методику аналізу змін попиту та пропозиції на інновації у підприємстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Економіко-математичне моделювання / ред.: І. Ткаченко. - Т., 1998. - 87 с. - (Вісн. Терноп. акад. нар. госп-ва; Вип. 1). - укp. - рус.

Розглянуто формальну структуру текстової бази знань для економічних систем підтримки і прийняття рішень, концепцію розвитку ринку інформаційних послуг, а також методи управління запасами з детермінованим стаціонарним попитом і поставками. Йдеться про оптимізацію доходності інвестиційного портфеля, один з активів якого не супроводжується ризиком. Наведено формалізований опис узагальнених характеристик, соціо-екологічних зон промислових районів міста, запропоновано побудову функції вигідності для постійної міри несхильності до ризику особи, що приймає рішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611я54

Шифр НБУВ: Ж69632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Григор'єва Т. В. 
Економіко-математичне моделювання структури малого бізнесу сфери послуг на регіональному рівні / Т. В. Григор'єва, І. С. Ткаченко. - Т. : Екон. думка, 1999. - 151 c. - Бібліогр.: 95 назв. - укp.

Обгрунтовано методологічний підхід до визначення структури малого бізнесу і підприємництва в сфері послуг на основі визначення попиту споживачів на послуги. Адаптовано економіко-математичну модель А.А.Конюса прогнозування попиту на послуги з урахуванням зміни на товари і послуги та доходів споживачів до ринкових умов в Україні. Запропоновано методологію визначення обсягів виробництва і реалізації послуг суб'єктами малого підприємництва на основі економіко-математичного моделювання і прогнозування попиту споживачів, а також новий підхід до вирішення проблем оподаткування малого бізнесу і підприємництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)442 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ватаманюк З. Г. 
Економічна теорія: макро- і мікроекономіка : Навч. посіб. / З. Г. Ватаманюк, С. М. Панчишин, С. К. Ревенчук, В. Г. Буняк, Н. І. Гнатюк, І. М. Грабинський, М. І. Крупка, Є. Й. Майовець, Р. В. Михайлишин; ред.: З. Г. Ватаманюк, С. М. Панчишин. - К. : Вид. дім "Альтернативи", 2001. - 606 c. - укp.

Розглянуто методологію та методи економічної науки. Висвітлено питання економічних потреб і виробничих ресурсів, економічних систем, товарної форми виробництва, ринкового механізму. Розкрито поняття макроекономіки як науки; наведено макроекономічні показники споживання та інвестицій, економічного зростання, сукупних видатків, попиту та пропозиції. Висвітлено явища безробіття, інфляції та методи боротьби з ними. Детально проаналізовано грошовий ринок та монетарну політику, причини дефіциту бюджету та державного боргу, поведінку споживача та максимізацію корисності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01 я73(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604491 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Економічна теорія : Курс лекцій для студ. неекон. спец. / ред.: І. Ф. Комарницький. - Чернівці, 1998. - 343 c. - укp.

Розглядаються закономірності функціонування ринкової економіки, аналізується ринковий механізм господарювання, сегменти та інфраструктура різних ринків, що діють як цілісна економічна система. Визначено предмет економічної теорії та методи економічного дослідження, потреби, економічні ресурси, а також типи економічних систем. Охарактеризовані основні мікроекономічні категорії: попит і пропозиція, виробництво і витрати виробництва, види і форми підприємницької діяльності, форми доходів у ринковій економіці. Наведено структуру та основні показники розвитку національної економіки, досліджено основні методи та сфери державного регулювання економіки, доходи і соціальну політику держави, а також циклічність як форму руху економіки і ринкові деформації. Відображається стан світового господарства, міжнародної торгівлі, міжнародної валютної системи і світових фінансово-кредитних закладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588101 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського