Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (26)Автореферати дисертацій (92)Книжкові видання та компакт-диски (296)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРИСЛІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 453
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Навроцька І. В. 
Слова і фраземи російської мови на позначення інтелектуальних якостей людини (ономасіологічний та семасіологічний аспекти) : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.02 / І. В. Навроцька; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. - Х., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

У дисертації виявлена специфіка відображення інформації лексичними одиницями російської мови у порівнянні з фраземами. Доведено, що в семантиці більшості досліджуваних слів відображені окремі інтелектуальні ознаки, в семантиці більшості фразеологізмів - комплекс ознак. У значеннях прислів'їв відображено моральні або соціальні правила, що є нормою в суспільстві, і пов'язані зі сферою інтелектуальних якостей людини. Сформульовано принципи опису значень у комплексному ідеографічному словнику мовних одиниць та розроблено фрагмент такого словника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-3

Шифр НБУВ: РА302694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Молдован В. В. 
Судова риторика : Навч. посіб. / В. В. Молдован. - К. : Юрінком Інтер, 1998. - 317 c. - у.

Висвітлено такі питання, як історію загального та судового красномовства, зміст і процес підготовки та складові частини судової промови, промов державного обвинувача й адвоката. Розроблено методику проведення навчальних ігор з цієї проблематики: "Адвокати та прокурори", "Допитливі та кмітливі", "Процесуальний документ", "Судові дебати", "Судова промова". На конкретних прикладах наведено найдоцільніші засоби та методи конструювання окремих частин промови, відзначено помилки та вади, які зустрічаються в практиці, висловлено міркування та рекомендації, спрямовані на підвищення професійного рівня судових дебатів. Запропоновано кращі взірці судових промов відомих юристів, висловлювання мислителів стародавнього та сучасного світу про ораторське мистецтво, юридичні афоризми з римського права, українські прислів'я та приказки, які можна використати у промовах риторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х895.1 я73 + Ш70 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Караванський С.  
Російсько-український словник складної лексики / С. Караванський. - К. : Вид. центр "Академія", 1998. - 712 c. - (Слов. ХХІ ст.). - укp.

Вміщено 35 тисяч перекладів російських слів, граматичних форм та ідіом. Вперше в історії української лексикографії наведено переклади російських дієприкметників, утворених від кожного наведеного у реєстрі дієслова. Це форми типу "воображающий", "посвящающий", "приобщающий", "опоясывающий", "смеющийся", "развивающийся", "стремящийся" - лексика, системно не перекладена в наявних нормативних словниках. Наведено відсутні у масових словниках переклади російських дієслів та інших граматичних форм, подано переклади фразеологічних зворотів, прислів'їв, крилатих виразів, цитат з літературних творів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-430 + Ш141.4-430

Шифр НБУВ: ВА593068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рудь О. М. 
Художньо-виражальні функції складних слів в українській поетичній мові XX століття : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О. М. Рудь; НАН України. Ін-т укр. мови. - К., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Досліджуються морфолого-семантичні особливості складних кольороназв, їх стилістичні функції, простежуються шляхи нейтралізації колірної ознаки в складі композитних іменників, аналізується семантика колірного компонента у дієслівних та прислівникових конструкціях. Детально характеризуються складні епітети в межах семантичного поля зі значенням "Україна", яке синтезує мікрополя топонімів та гідронімів, а також семантичні поля номінацій рослин, тварин, птахів, темпоральної лексики; простежуються тенденції семантики, художньої традиції і новизни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-3 + Ш5(4УКР)6-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Котнюк Л. Г. 
Звуконаслідування в англійській мові / Л. Г. Котнюк // Вісн. Житомир. держ. пед. ун-ту ім. І. Франка. - 1998. - Вип. 1. - С. 84-87. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Проаналізовано лексико-граматичні засоби відтворення звуків навколишнього середовища в англійській мові, а також розглянуто правомірність тлумачення таких слів в англійських словниках, як вигуків або іменників, дієслів, прикметників і прислівників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бабушко С. Р. 
Категоріальний простір локативних і темпоральних прислівників сучасної англійської мови : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / С. Р. Бабушко; Київ. держ. лінгвіст. ун-т. - К., 1998. - 18 c. - укp. - рус.

Дано аналіз номінативних полів локативних і темпоральних прислівників сучасної англійської мови. Категорії простору та часу, що формують ці поля, розглядаються з позицій когнітивної лінгвістики. У роботі запропонована їх трактовка як прототипних сутностей, які представлені центральними та периферійними вербалізованими концептами, продемонстрований зв'язок периферійних концептів з іншими категоріями, що проявлені в частиномовній системі. Для категорій місця та часу реконструйовані первинні, базові концептуальні моделі та відстежені напрямки їх подальшого інформаційного розгалуження, яке приводить до формування концептуальних карт категорій. З увагою на співвіднесення лексичних одиниць з певними ділянками цих карт, запропоновано семантичну класифікацію локативних і темпоральних прислівників. В ономасіологічних моделях похідних прислівників виявлено характер узгодження категоріальних концептів, які виступають у ролі ономасіологічного базису та ономасіологічної ознаки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Василенко О. В. 
Функціонування прислівників часу сучасної англійської мови в текстах різних стилів : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О. В. Василенко; Київ. держ. лінгв. ун-т. - К., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена аналізу граматичної та лексичної сполучуваності прислівників часу в текстах трьох функціональних стилів - художньої прози, науки та публіцистики. Робота виконана в руслі лінгвостилістичних досліджень. Основними параметрами дослідження є частота, поширеність, сполучуваність. Розкрито закономірності функціонування темпоральних прислівників у кожному стилі, встановлено спільні та відмінні особливості функціонування. Доведено, що основним чинником, від якого залежить функціонування прислівників часу є функціонально-стильова приналежність тексту. Частота прислівників, частота моделей сполучуваності, особливості лексичної сполучуваності є статистичними параметрами стилів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.6 + Ш143.21-71

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302124 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Конончук Т. І. 
"Ліпше моє, неже наше": Хліб як ідеал добробуту, моралі народу та альтернатива голоду в традиційних зразках фольклору / Т. І. Конончук. - К. : Твім інтер, 1998. - 128 c. - Бібліогр.: 80 назв. - укp.

Розглянуто традиційні зразки українського фольклору, в яких образ хліба трактується як ідеал добробуту, моралі народу та альтернатива голоду. Наведено творені в різні часи, за різних соціально-побутових обставин, прислів'я, приказки, думи, родинно-побутові казки, легенди, перекази, оповідання, тобто основні народні поетичні та прозові твори, які складають одне з найцінніших надбань національної духовної культури та відображають історію, побут народу, його філософію, етику, життєвий досвід.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1Ук)-694

Шифр НБУВ: ВА593166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Савченко А. Л. 
Конструктивні особливості прислівних складнопідрядних речень з'ясувального типу : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / А. Л. Савченко; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д., 1999. - 14 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-221

Шифр НБУВ: РА307212 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Лучик А.  
Теорія і практика моделювання базових прислівникових еквівалентів слів російської мови / А. Лучик // Наук. зап. Кіровогр. держ. пед. ун-ту ім. В.Винниченка. - 1999. - Вип. 16. - С. 34-46. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Прийменниково-іменникові конструкції досить активно переходять у застиглі форми і набувають у подальшому статус прислівників. Базові моделі прислівникових еквівалентів слів у досліджуваному матеріалі представлені конструкціями з початковим компонентом, вираженим прийменником, прислівником, часткою, займенником, прикметником. Найпродуктивнішими з них є прийменникові моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-212

Шифр НБУВ: Ж68990/філ Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Савела Т. В. 
Нульсуфіксально-складні іменники з прислівниково-дієслівними основами в історії української мови / Т. В. Савела // Філол. науки: Зб. наук. пр. - Суми, 1999. - С. 87-94. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Досліджено історію нульсуфіксально-складних іменників, утворених поєднанням основ прислівника та дієслова через призму лексико-словотвірних типів на матеріалі писемних джерел ХІ - ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-022.11

Шифр НБУВ: Ж69977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Громик Ю. В. 
Прислівники відзайменникового походження у західнополіських говірках української мови : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.01 / Ю. В. Громик; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. - К., 1999. - 17 c. - укp. - рус.

У дисертації досліджено лексико-семантичну сутність, фонетико-морфологічні особливості відзайменникових прислівників різних говіркових груп Західного Полісся в генетичному та лінгвогеографічному аспектах у взаємозв'язку із сучасною українською літературною мовою, іншими українськими говорами, а також суміжними слов'янськими мовами. На прикладі 1870 прислівників (включаючи і фонетико-морфологічні варіанти) простежено формування системи відзайменникових прислівників західнополіського говору, з'ясовано основні закономірності і тенденції розвитку цієї системи, продуктивність основних словотвірних моделей. Численний фактичний матеріал малює цілісну картину прислівників західнополіського говору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-672

Шифр НБУВ: РА305014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Корень О. В. 
Семантико-синтаксичні моделі англійських прислів'їв / О. В. Корень // Вісн. Житомир. держ. пед. ун-ту ім. І. Франка. - 1999. - Вип. 3. - С. 140-144. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто основні підходи до конструювання моделей прислів'їв, визначено вимоги до них та принципи побудови. Виявлено частотні та продуктивні структурно-семантичні моделі прислів'їв, їх прагматичний потенціал.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мойсеєнко Н. Г. 
Значення та вживання неозначених займенників у сучасній англійській мові : Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н. Г. Мойсеєнко; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 1999. - 20 c. - укp.

Дисертацію присвячено дослідженню граматичного статусу і вживання мовних одиниць, що в англістиці (взагалі чи окремими граматистами та лексикографами) до неозначених займенників. Актуальність дослідження обумовлена відсутністю комплексного кількісно-якісного описання даних мовних одиниць. Суттєві формальні та змістовні ознаки, які б охоплювали всю систему даних одиниць, не визначено. У традиційній лінгвістиці стверджується: ці одиниці є займенниками-іменниками, займенниками-прислівниками і вони не мають свого особливого, властивого лише їм лексичного значення. Кількість "неозначених займенників" у різних англістів різна. В англістиці до "неозначених займенників" належать 47 мовних одиниць: all, another, any, anybody, anyone, any one, anything, both, certain, each other, either, enouth, every, everybody, everyone, every one, everything, few, fewer, a good/great deal, a good/great many, least, less, little, lot, many, more, most, much, neither, no, nobody, none, no one, nothing, one, one another, other, same, several, so, some, somebody, someone, something, such. У процесі дослідження необхідно вирішити ряд завдань: визначити синтаксичні і морфологічні характеристики кожної з 47 лексем, попередньо розглянути зміст поняття "форма", синтаксичні структури і проблему членування речення, узагальнити зміст категорії іменника, прикметника і прислівника, усунути несубстантивні характеристики досліджуваних лексем, протиставити мовленнєві зовнішньо-формальні характеристики лексем характеристики іменника на мовному рівні. Методологічною основою роботи є відповідні категорії і закони пізнання


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Філологічні студії : Наук. часоп. N 4 / ред.: В. Л. Удалов; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. - Луцьк, 1999. - 110 с. - рус.

Розглянуто проблеми суб'єктного синкретизму і функції домінант, стильові особливості повісті Б.Шведа "Поліщуки", питання синтезу в системі образотворення Л.Українки, конфлікту в історичній повісті В.Шевчука "Біс плоті". Охарактеризовано процес застосування поезії в прозі в українській літературі початку ХІХ ст., функціонування англійських прислів'їв у тексті, словесний символ як знак буття у творчості П.Загребельного.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Молдован В. В. 
Риторика загальна та судова : Навч. посіб. / В. В. Молдован; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - 2-е вид. - К. : Юрінком Інтер, 1999. - 317 c. - укp.

Висвітлено такі питання, як історію загального та судового красномовства, зміст і процес підготовки та складові частини судової промови, промов державного обвинувача й адвоката. Розроблено методику проведення навчальних ігор з цієї проблематики. Запропоновано кращі взірці судових промов відомих юристів, висловлювання мислителів стародавнього та сучасного світу про ораторське мистецтво, юридичні афоризми з римського права, українські прислів'я та приказки, які можна використати у промовах риторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш70 я73 + Х891.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Романо-германська філологія / ред.: А. Г. Дородних. - Х. : Константа, 1999. - 304 с. - (Вісн. Харк. нац. ун-ту ім. В.Н. Каразіна; N 424). - укp. - рус.

Розглянуто проблеми фонетики, лексикології, комунікативної лінгвістики, прагматики, філософії мови, міжособової та міжкультурної комунікації, системи мови, методів викладання іноземних мов та виховання. Проаналізовано питання функціонування конструкцій з пасивним значенням у реченнях різних типів, основні моделі утворення англійських економічних термінів-словосполучень, екстралінгвістичні детермінанти семантичних інновацій німецької лексики суспільно-політичного змісту, а також дискурсивні та прагматичні функції прислів'їв. Висвітлено основні фактори, що визначають вибір форми дієслівних синтаксичних конструкцій у творі А.Камю "Сторонній", стильолінгвістичний підхід до мовної комунікації тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Терехова С. І. 
Слова просторового дейкcису: Проблеми перекладу (на матеріалі англійської мови в порівнянні з українською та російською) / С. І. Терехова; Київ. держ. лінгв. ун-т. - К., 1999. - 105 c. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Розглядаються проблеми вживання в мові та перекладу з англійської мови на українську (російську) і навпаки прислівників, прийменників та інших одиниць просторового дейксису, які становлять шар лексики, що є одним з найскладніших для засвоєння і практичного використання. Наводяться способи експлікації понять "тут-там", топомнестичних вказівок на місце, а також лексико-семантичних груп "зліва-справа", "внизу-вгорі", "близько-далеко", "попереду-позаду".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-937.7 + Ш141.2-937.7 + Ш141.4-937.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Розова А. В. 
Прислів'я як один із засобів розвитку навичок усного комунікативного мовлення / А. В. Розова // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. - 1999. - № 6. - С. 97-100. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Подано коротку характеристику прислів'їв та їх використання на заняттях з поглибленим вивченням англійської мови для розвитку діалогічного та монологічного мовлення. Запропоновані вправи носять тренувальний і комунікативний характер.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-913.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Гвоздяк-Фрідманська О. М. 
Довідник з граматики німецької мови : Посіб. для студ. / О. М. Гвоздяк-Фрідманська, І. Й. Біров; Ужгород. держ. ун-т. - Ужгород : Закарпаття, 2000. - 222 c. - укp.

Систематизовано основні теоретичні відомості з морфології та синтаксису німецької мови, розглянуто функції іменника, прикметника, числівника, займенника, прийменника, прислівника, дієслова. Висвітлено складні часові форми, пасивний стан, особливості речень (простого та складного), місце головних і другорядних членів у реченні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-932.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600011 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського