Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРОДАВЕЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Зянько В. В. 
Основи мікроекономіки : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл., що навч. за освіт.-проф. прогр. бакалавра напряму "Економіка підприємництва" / В. В. Зянько; Вінниц. держ. техн. ун-т. - Вінниця : УНІВЕРСУМ-Вінниця, 2001. - 271 c. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Викладено основи мікроекономічного аналізу. Висвітлено теорію раціональної поведінки споживача, в тому числі за умов економічного ризику. Розглянуто виробничі функції та основні види витрат і доходів підприємницької фірми. Проаналізовано поведінку фірми, що є виробником на конкурентних та неконкурентних ринках, де вона діє як продавець виготовленої продукції. Обговорено поведінку фірми, що функціонує як споживач виробничих ресурсів на конкурентному ринку та ринку монопсонії. Розглянуто критерії оцінки ефективності сучасних форм підприємництва та основи бізнес-планування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.3я73(4УКР)

Шифр НБУВ: ВА611807 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рослик Е. А. 
Механизм налоговой нагрузки в обобщенной модели управления запасами / Е. А. Рослик // Вісн. Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - 2003. - № 2. - С. 47-50. - Библиогр.: 1 назв. - рус.

Рассмотрены зависимости, определяющие оптимальные соотношения в рыночной системе, описываемой обобщенным уравнением управления запасами. Исследована система, в которой участвуют продавец, покупатель и налоговик. Основное внимание уделено получению оптимальных решений в виде аналитических функций. Определена рациональная область регулирования налоговых ставок.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Марцин В. С. 
Економічна стратегія конкурентної політики - шлях до ефективної діяльності підприємства / В. С. Марцин // Пробл. науки. - 2007. - № 11. - С. 22-28. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто економічну стратегію конкурентної політики з огляду на ринкові засоби, грунтовані на нормативно-правовому забезпеченні конкуренції та наявності розмаїття асортименту товарів і послуг високої якості. Звернено увагу на те, що конкуренція має місце лише тоді, коли виробник і продавець здатні реагувати на зміни кон'юнктури ринку та на певні дії суперників, але вільні у визначенні обсягу й асортименту продукції, установленні цін на неї, виборі постачальників і покупців, а також у формуванні виробничої програми. Запропоновано шляхи вдосконалення державного регулювання діяльності ринків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Криворучко Я. Ю. 
Концепція цінності у маркетингу / Я. Ю. Криворучко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2007. - № 594. - С. 100-106. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Здійснено порівняння понять "цінність", "вартість" і "корисність" у контексті ланцюгів, систем та мереж підприємств та визначено причини такого різноманіття термінів. Подано найбільш типові складові цінностей та визначено атрибути цінності, розглянуто основні напрямки аналізу цінності: цінність з точки зору покупця, цінність з точки зору продавця та цінність, спільно сформована двома сторонами у зв'язках продавець - покупець.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.357 + У9(4УКР)290-211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Левчук Л. Р. 
Господарсько-правова відповідальність підприємств за порушення на споживчому ринку : автореф. дис... канд. юрид. наук / Л. Р. Левчук; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. - Донецьк, 2008. - 20 c. - укp.

На підставі аналізу законодавства України та інших країн, а також наукових робіт визначено зміст понять "споживчий ринок", "споживач", "продавець", "якість продукції", "партія товару". Розкрито суть понять захисту прав споживачів як принципу господарської діяльності та споживача як учасників господарських відносин. Досліджено підстави та форми господарсько-правової відповідальності за порушення на споживчому ринку та наведено пропозиції щодо доповнення переліку порушень у цій сфері, за які повинна бути реалізована господарсько-правова відповідальність. За результатами дослідження практики застосування спеціально уповноваженими державними органами адміністративно-господарських санкцій за порушення на споживчому ринку сформульовано та венесено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України з метою підвищення ефективності зазначених господарсько-правових санкцій, а саме: адміністративно-господарського штрафу, обмеження та припинення діяльності суб'єкта господарської діяльності, штрафних і оперативно-господарських санкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.720.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Добрянська О. А. 
Управління рекламною діяльністю як фактор підвищення ефективності господарювання : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.06.01 / О. А. Добрянська; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. - Л., 2004. - 19 c. - укp.

Висвітлено теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення процесу управління рекламною діяльністю для підвищення ефективності господарювання підприємств-рекламодавців. Викладено методику розрахунку ємності рекламного ринку, визначено показники відрахувань податку на рекламу, що сплачуються рекламними агентствами за фіксованими ставками у разі надання рекламних послуг. Проаналізовано вплив реклами на ефективність господарювання, роль рекламної діяльності у зміцненні взаємодії між ланками ринкового ланцюга "виробник - продавець - споживач", а також у реалізації стратегічних цілей підприємства. Розглянуто проведення рекламної кампанії як послідовність інструментів маркетингу (моніторинг перспектив розвитку галузі, підвищення якості товару, моніторинг частки ринку та позиції конкурентів, формування гнучкої цінової політики, розширення додаткових переваг для споживачів, проведення рекламної кампанії), який здатний реалізувати цілі маркетингу (розширення мережі розповсюдження продукції, роботу з постачальниками та розповсюджувачами, виведення на ринок нових продуктів, розвиток торгової марки), які впливають на досягнення стратегічної мети підприємства. Наведено рекомендації з нормативного регулювання рекламної діяльності як необхідної умови сумлінної конкуренції, що сприяє підвищенню ефективності господарювання та поглибленню зовнішньоекономічних зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-803.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ісаєва О. В. 
Держава як продавець ресурсів на фінансовому ринку / О. В. Ісаєва // Фін.-кредит. діяльн.: пробл. теорії та практики. - 2012. - Вип. 2. - С. 276-282. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено діяльність держави на фінансовому ринку як продавця ресурсів, виділено форми такої діяльності та ключові особливості їх реалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Єгорова Н. В. 
Ефективність лізингового фінансування в сучасних економічних умовах / Н. В. Єгорова, Г. С. Кисельова // Екон. вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ" : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 9. - С. 219-224. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто ефективність лізингового фінансування за сучасних економічних умов, що супроводжуються зміною податкового законодавства. Досліджено сутність лізингу та особливості його застосування у порівнянні з іншими джерелами фінансування оновлення необоротних активів. Розглянуто основні переваги, які одержують учасники лізингового процесу: лізингоодержувач, лізингодавець, продавець та безпосередньо держава. Доведено, що поряд із значними перевагами лізингу перед іншими формами фінансування існують недоліки його використання, що знижують його ефективність. Особливу увагу приділено визначенню проблем, які вирішують підприємства в процесі своєї діяльності під час використання лізингового фінансування. Висновки роботи надають можливість оцінити сучасне можливості та необхідність використання лізингових операцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.25-072

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Paulo Macas Nunes . 
Pricing in durable goods monopoly with discrete demand and changes of income / . Paulo Macas Nunes // Актуал. проблеми економіки. - 2012. - № 9. - С. 421-427. - Бібліогр.: с. 426-427 - англ.

Рассмотрена модель двух периодов с дискретным спросом и двумя группами потребителей с разным уровнем доходов. Доказано, что в данном случае предположение Коуза не всегда верно, то есть снижение цены со временем не обязательно. С учетом желания и возможностей групп потребителей с низкими и высокими доходами платить за товары длительного потребления в двух периодах показано, что в условиях монополии цена на товар может не только не понизиться, но и подняться. Это во многом зависит от желания потребителей с высокими доходами платить за товар в будущем и в настоящем. Возможно повышение цен при понижении процентных ставок в банках. При изменении платежеспособности потребителей с низкими и высокими доходами цены скорее всего будут подниматься, поскольку в условиях монополии продавец ориентируется на возможный максимум.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Hogg R. 
Exchange of Publications or Electronic Databases? / R. Hogg // Библиотеки и ассоциации в меняющемся мире: новые технологии и новые формы сотрудничества : 10-я юбил. междунар. конф. "Крым 2003". - 2003. - 2. - С. 485-489. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Зазначено, що до цього часу обмін публікаціями між бібліотеками Сходу і Заходу є звичайною практикою, проте не зовсім популярною за останні десять років. Нова фінансова реальність у країнах Східної, Центральної Європи і колишнього Радянського Союзу, а також більш жорсткий фінансовий контроль у західних країнах означають, що укладання нових угод про даний обмін залишилося в минулому. Навіть у країнах, які ввійшли до Європейського Союзу, обмін публікаціями здебільшого не відновлений, і неминучим є перехід до придбання необхідних матеріалів. Багато періодичних видань і видань, що продовжуються, особливо в Російській Федерації, доступні тепер в онлайновому режимі. Бібліотекар може сьогодні запропонувати читачам своєї бібліотеки буквально мільйони статей через доступ до однієї з баз даних. Представлено найбільші бази даних, які надають ті чи інші послуги, а також зроблено спробу оцінити їх можливий вплив на майбутню політику комплектування бібліотек як матеріалами, які можна придбати, так і публікаціями, отриманими шляхом обміну.

До сих пор обмен публикациями между библиотеками Востока и Запада является обычной практикой, хотя и значительно сократившейся за последние десять лет. Новая финансовая реальность в странах Восточной, Центральной Европы и бывшего Советского Союза, а также ужесточившийся финансовый контроль в западных странах означают, что заключение новых соглашений об обмене остается в прошлом. Даже в странах, вошедших в Европейский Союз, обмен публикациями большей частью не будет возобновлен, и неминуемым является переход к покупке необходимых материалов. Появился новый персонаж - продавец баз данных. Многие периодические и продолжающиеся издания, особенно в Российской Федерации, доступны теперь в онлайновом режиме. Библиотекарь может сегодня предложить читателям своей библиотеки буквально миллионы статей через доступ к одной из баз данных. Представлены крупнейшие базы данных, оказывающие тот или иной вид услуг, а также делается попытка оценить их возможное воздействие на будущую политику комплектования библиотек как приобретаемыми материалами, так и публикациями , полученными путем обмена.

The exchange of publications still continues between libraries in the 'East' and 'West', but on a much smaller level than was the case only 10 years ago. The new financial reality of Eastern and Central Europe and the former Soviet Union, as well as tighter budgetary control in the Western countries, meant that new exchange agreements became virtually a thing of the past. Even for those countries which have met the criteria for entry into the European Union, exchange has not been revived in most circumstances, but the move to purchase all materials has continued inexorably. A new player has entered the scene, however, the database vendor. Many serial publications, particularly those published in the Russian Federation, are now available online. A librarian can now offer their readers a choice of literally millions of articles simply by accessing one of the major databases without having to leave their desk. The paper reviews the major databases which offer this type of service and attempts to assess the likely effect of such databases on future acquisitions strategies, both for purchased and for exchange material.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.121.34с51

Шифр НБУВ: В347002/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Окландер Т. О. 
Маркетингова діяльність промислового підприємства в умовах зростання ризиків : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / Т. О. Окландер; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. - Сєвєродонецьк, 2014. - 38, [1] c. - укp.

Визначено напрями і школи економічної теорії, які стали підгрунтям теорії маркетингу. Розкрито сутність сучасної концепції маркетингу, встановлено її соціально відповідальний характер, тип і спрямованість. Розроблено періодизацію теорії маркетингу та запропоновано її базовий принцип. Визначено родові ознаки теорії маркетингу, виявлено роль і місце маркетингу в системі економічних наук. Розроблено послідовність маркетингових дій з формування зв'язків зі споживачем. Визначено сутність ризиків у маркетингу, їх ключові характеристики, запропоновано класифікацію ризиків у маркетингу промислових підприємств. Розроблено послідовність управління ризиками в маркетингу в процесі маркетингового менеджменту. Визначено типи маркетингових систем залежно від домінуючої ролі одного з учасників ланцюга продавець - покупець. Розкрито сутність пертинентності маркетингових комунікацій та розроблено методику оцінювання коефіцієнту пертинентності маркетингових комунікацій машинобудівних підприємств. Досліджено сутність маркетингу інновацій та умови впливу на зростання інноваційної активності таких підприємств. Сформовано модель новітніх маркетингових комунікацій і відображено специфіку прогресивних інструментів цифрових маркетингових комунікацій. Визначено специфіку ринку машин та устаткування спеціального призначення, її вплив на особливості маркетингової діяльності машинобудівних підприємств в умовах зростання ризиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.357 + У9(4УКР)301-211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Пурський О. І. 
Моделювання рекламних витрат на електронному торговельному ринку / О. І. Пурський, Б. В. Гринюк, Д. А. Шестопал // Бізнес Інформ. - 2015. - № 2. - С. 113-118. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Виконано моделювання рекламних витрат в електронній торгівлі. Здійснено модифікацію класичної моделі Селопа до врахування впливу Інтернет-продавців на вподобання споживачів за рахунок неінформативної реклами. У модифікованій моделі рекламні витрати є неявним параметром функції споживчої корисності, що безпосередньо зміщує криву попиту і сприяє збільшенню споживчої корисності та готовності споживачів здійснювати купівлі. Досліджено залежність рекламних витрат від кількості продавців та розмірів електронного торговельного ринку. Показано, що із розширенням торговельного ринку витрати Інтернет-продавців на рекламу зростають експоненціально. Збільшення кількості Інтернет-продавців сприяє зменшенню витрат на рекламу, як наслідок, зменшується і споживча корисність одиниці товару для кожного покупця, що, у свою чергу, знижує рівень максимальної ціни, яку може встановлювати продавець. У випадку сталої кількості споживачів на ринку зростання рекламних витрат при досягненні межі насичення не приводить до збільшення цільової аудиторії та рівня готовності купувати розрекламовану продукцію. Розширення електронного торговельного ринку при досягненні певних значень призводить до зменшення кількості Інтернет-продавців на ринку, оскільки, у цьому випадку, зростаючі витрати на рекламу починають перевищувати отримувані продавцями прибутки від розширення ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-803.81 ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Варинський Б. О. 
Система вищої фармацевтичної освіти в Японії / Б. О. Варинський // Фармацевт. журн.. - 2015. - № 2. - С. 9-14. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Япония создала одну из передовых экономических систем мира. Достижения в области высоких технологий являются примером для многих стран. В этой стране высокий уровень медицинского обслуживания. Япония является одним из крупнейших разработчиков и производителей фармацевтической продукции в мире. Качество образования несомненно играет важную роль для поддержания вышеупомянутых показателей. Изучее опыт Японии в области фармацевтического образования. Проанализирована система фармацевтического образования Японии на основе изучения публикций и стажировки в Ниигатском университете фармации и прикладных наук о жизни. Использован метод обобщения данных и контент-анализ. В Японии имеется несколько типов высших учебных заведений с различными видами учредителей, а именно - университеты, младшие колледжи, технические колледжи, колледжи специализированой подготовки; среди них можно выделить национальные, общественные и частные. Обычно в японских университетах обучаются 4 года, хотя в медицинских, стоматологических, ветеринарных и, с недавнего времени, в фармацевтических ВУЗах учатся 6 лет. Японские студенты в процессе обучения должны получить опыт клинической фармации в больницах (11 недель) и в общественной аптеке (11 недель). Во время обучения студенты занимаются исследовательской работой. Выпускники защищают исследовательский проект. После окончания 6-летней программы студенты сдают Национальный экзамен для фармацевтов для получения лицензии на ведение фармацевтической деятельности. Фармацевтическое образование в Японии направлено на развитие навыков взаимодействия фармацевтического работника с медицинским персоналом и пациентами. Фармацевтический работник - это прежде всего высококвалифицированный специалист здравоохранения, а не продавец лекарств. Фармацевтическое образование в Японии уделяет значительное внимание научно-исследовательской подготовке студента. Оно посвящает значительную часть образовательного времени предметам, связанным с методологией разработки лекарственных препаратов (ЛП), таким как: биоаналитическая химия, механизм действия лекарств, фармакокинетика, фармакологическая химия (связь структуры с действием), токсикология, разработка новых ЛП, целенаправленный синтез. В связи с тем, что наша страна нуждается в собственных новых высокоэффективных ЛП, имеет смысл внедрить японский опыт, который поможет подготовить высококлассных специалистов-исследователей, в том числе за счет более глубокого изучения вышеупомянутых предметов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(5ЯПО) р883

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Внутрішня торгівля України : монографія / А. А. Мазаракі, В. Д. Лагутін, А. Г. Герасименко, І. В. Височин, О. М. Трубей; ред.: А. А. Мазаракі; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - Київ : Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2016. - 863 c. - укp.

Розглянуто економічний зміст відносин "покупець - продавець". Визначено роль внутрішньої торгівлі у розвитку суперечності між виробництвом і споживанням. Приділено увагу платоспроможному попиту домашніх господарств як фактору розвитку торгівлі. Охарактеризовано принципи та функції внутрішньої торгівлі та торговельної діяльності. Вивчено особливості роздрібної й оптової торгівлі в Україні. Досліджено макро- та мікроекономічні проблеми розвитку внутрішньої торгівлі в Україні. Простежено еволюцію інституційно-організаційних форм внутрішньої торгівлі. Обгрунтовано нормативно-правові засади державного регулювання внутрішньої торгівлі. Проаналізовано зміст і форми реалізації відносин конкуренції та монополії на ринках торговельних послуг. Акцентовано на економіці, організації та управлінні внутрішньою торгівлею.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС61541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Korzh M. 
Simulation of control strategy for international marketing services = Моделювання процесів управління стратегією міжнародного маркетингу на підприємстві / M. Korzh, L. Akіmova, I. Chub // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2017. - 71, № 2. - С. 132-139. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Мета роботи - полягає в тому, щоб розробити загальну модель комплексного управління маркетинговою діяльністю з міжнародної точки зору, враховуючи взаємозв'язок його частин один з одним і зовнішнього середовища і циклічний характер процесу, і побудова загальної моделі для оцінки ефективності функціонування міжнародної системи маркетингу. За сучасних умов випуск високоякісної продукції є необхідною, але не достатньою умовою для досягнення успішного функціонування на ринку. Для оптимізації вищезгаданої мети необхідно проробити такі питання, як визначення вимог потенційних споживачів, вибір часу, місця й умов здійснення угоди, тобто продавець повинен запропонувати покупцеві в конкретний момент тільки той товар, який щонайкраще задовольнить існуючу потребу останнього. Цим можна пояснити причину, з якої запропонований покупцям високоякісний товар знаходить збут на ринку однієї країни й не знаходить його в іншій. Представлена модель управління маркетингом дозволяє систематизувати всі маркетингові дії і заходи і виконувати їх не випадково, а в комплексі, враховуючи їх залежність і взаємовплив. Надано можливість, працюючи з сіткою розвитку товару і ринку, виявляти нові привабливості діяльності та оцінити їх з точки зору відповідності загальним цілям і ресурсам фірми. Крім того, запропонована методика оцінки ефективності маркетингової системи є універсальною, і вона дозволяє проаналізувати ефективність маркетингового функціонування окремого підприємства незалежно від сфери, враховуючи вплив всіх факторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)829.0-211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Hendrayati H. 
Customer satisfaction in online business = Задоволеність клієнтів в онлайн-бізнесі / H. Hendrayati, V. Gaffar, M. I. Atrisia // Актуал. проблеми економіки. - 2017. - № 10. - С. 38-45. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Мета роботи - зрозуміти, проаналізувати та порівняти задоволеність клієнтів у двох різних секторах онлайн-бізнесу - В2С і С2С. Задоволеність у даному випадку вимірюється за такими параметрами: корисність, легкість використання, розваги, додаткове спілкування з клієнтом, рівень обслуговування та взаємодія продавець-покупець. Результати вказують на те, що більшість респондентів у цілому задоволені процесом покупок онлайн. Найбільшу кількість балів отримав такий параметр як легкість використання в обох досліджених сегментах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-131ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Telli Yamamoto Gonca 
Performance of sales person in a smartphone market in Turkey = Робота продавця на ринку смартфонів Туреччини / Telli Yamamoto Gonca, Fehim Duzgun // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 3. - С. 143-150. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Ринок смартфонів зростає дуже швидко, використовуючи нові технології. Багато світових і локальних брендів активно впроваджуються на турецький ринок. У Туреччині для цього бізнесу існують різні канали: гіпермаркети техніки, роздрібні телекомунікаційні продавці та змішана роздрібна торгівля. Переважно 3 мережі з збуту техніки налічують близько 200 важливих магазинів. Телекомунікаційний роздрібний канал має близько 8000 магазинів із різними операторами та різними власниками, які потребують довгострокових інвестицій. Змішаний канал реалізації також має близько 11 000 незалежних магазинів, які потребують великих інвестицій для контактів з усіма незалежними дилерами. Зазначено, що гіпермаркети техніки видаються більш зручнішими для швидкозростаючих брендів. Оскільки гіпермаркети техніки мають тільки 200 магазинів із великим обсягом, який можна легко контролювати. Всі бренди шукають спосіб збільшити свої продажі та зробити їх оптимальними, щоб конкурувати на ринку смартфонів. Завдяки продавцю, одним із ключових моментів, з яким стикається споживач в магазинах і закінчує продаж, це позиціонування компанії продавця (промоутера) в мережах магазинів техніки. Додатково до позиціонування продавця, компанії забезпечують стимулювання продажів для продавців як інструмент підвищення ефективності продажів. Основними джерелами стимулювання продажу, є: зниження ціни, подарунки до товару, маркетингова діяльність - для залучення клієнта до магазину - бонусне заохочення продавця, торговельний маркетинговий продукт тощо. Продавець є першим, з ким стикається споживач у роздрібному магазині. Крім того, думка продавця є дуже цінною під час придбання товару для компаній на ринку смартфонів. Проведено опитування серед продавців (співробітників відділу продажу, промоутерів), щоб дізнатись ідеї продавця про підвищення ефективності продажів і бюджету розподілу щодо торговельної діяльності магазину. Дослідження спрямоване допомогти компаніям продавцям смартфонів стимулювати продажі та підвищити ефективність діяльності, а також розподілу бюджету продаж.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5ТУЕ)421.5-640

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Коскіна Ю. О. 
Процесний підхід до декомпозиції транспортного процесу перевезення вантажів морським транспортом / Ю. О. Коскіна // Наукоєм. технології. - 2019. - № 4. - С. 483-493. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Процес транспортування вантажу морським транспортом подано з позицій процесного підходу, використання якого дозволяє структурувати процес за окремими складовими із визначенням входів та виходів, початку та закінчення процесу, ресурсів процесу та його власників - осіб, відповідальних за реалізацію процесу. Об'єктом транспортування є вантаж, а результатом процесу транспортування - зміна його просторово-часового стану. Власниками процесу транспортування є покупець та/або продавець товару - у межах своєї відповідальності (відповідно до базисних умов поставки товару за контрактом його купівлі-продажу) за організацію транспортування товару до певного географічного пункту протягом визначеного часу. Транспортування товару морем як процес переміщення є сукупністю виробничих процесів окремих його учасників; отже ресурси процесу транспортування визначено як транспортну інфраструктуру (матеріальні ресурси) та документооборот учасників процесу транспортування вантажу морським транспортом (інформаційні ресурси). Однією із складових процесу транспортування є перевезення вантажу морським судном між портами завантаження і розвантаження - рейс судна. Процесний підхід дозволяє розглядати рейс судна як суб-процес транспортного процесу та одночасно як окремий процес - виробничий процес судна. Визначено результати (переміщення вантажу між портами завантаження і розвантаження) і ресурси (матеріальні та інформаційні) рейсу судна як його виробничого процесу, його початок та закінчення. Наголошено специфіку у визначенні власників процесу стосовно їх встановлення при виконанні рейсу судном, яка полягає у тому, що зазвичай перевізник є відповідальним за виконання безпосереднього переміщення вантажу на судні між портами рейсу, у той час як завантажувально-розвантажувальні роботи, які є частиною рейсу, виконуються стив-ідорними компаніями та відповідно є їх власними виробничими процесами.


Індекс рубрикатора НБУВ: О486.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Математика   
19.

Додонов Є. О. 
Пошук компромісних організаційних рішень засобами багатокритеріальної оптимізації / Є. О. Додонов, О. Г. Додонов, А. І. Кузьмичов // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 2019. - 21, № 4. - С. 13-27. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Управлінська практика свідчить, що завжди є необхідність врахувати одразу декілька і одночасно суперечливих властивостей наявних ресурсів та їхню обмеженість, що зробити практично неможливо, тож вимушено приймають остаточне саме компромісне рішення із-за реальних умов, визначених природою, штатним розкладом чи кошторисом. Характерний приклад - торги, тут зацікавлені покупець і продавець, маючи суперечливі цілі: один - розраховує на мінімум витрат, другий - на максимум доходу, певними вимушеними зустрічними поступками знаходять компроміс (trade-off), що влаштовує обох. На графіку ці послідовні кроки - це точки на площині, що утворюють т.зв. фронт Парето (криву компромісу, trade-off curve), який є основою процедури пошуку зваженого й обгрунтованого рішення, що показано на наведених прикладах розв'язання типових задач організаційного управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.14 + У010.355 + У.в611.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Пащук О. Б. 
Стратегічні маркетингові інструменти просування продукту на маркетплейсі / О. Б. Пащук // Бізнес Інформ. - 2021. - № 7. - С. 274-280. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Цифрові торгові майданчики змінюють традиційні підходи до просування продуктів завдяки можливості точної оцінки обсягів ринку, конкурентів, вибору найбільш ефективної стратегії просування та маркетингових інструментів. З розвитком цифрового маркетингу Інтернет-магазини все частіше використовуються не як посередник між продавцем і покупцем, а як онлайн торговий майданчик продажів. Це привело до появи нового формату торгівлі та трансформації традиційного ринку електронної комерції, зміни ролі продавців, активної участі покупця у формуванні пропозиції та маркетингу. Використання цифрових інструментів конкурентного аналізу потенційної ніші продукту полегшує просування та дає змогу оцінити потенційний рівень доходів, оптимізувати інструменти просування в поточному періоді. Мета роботи - виявлення комплексу стратегічних маркетингових інструментів просування продукту на маркетплейсі. На основі кейсів конкурентного аналізу розглянуто практичні аспекти використання цифрових інструментів для визначення потенціалу продажів на конкретному ринку. Визначено основні стратегії просування продуктів та переваги кожної стратегії. На основі практичного кейсу продажів трьох видів продуктів з використанням цифрової платформи та інструментів просування цих продуктів виявлено ефективність кожного інструменту. Ефект просування кожного продукту оцінено з використанням показників конверсії, рейтингу, відношення продажів з використанням рекламних кампаній цифрової платформи до органічних продажів кожного продукту. Доведено, що завдяки цифровим платформам виробник, продавець продукту в реальному режимі часу в поточному періоді має змогу перерозподілити витрати на різні маркетингові інструменти просування та забезпечити зростання продажів, рейтингу продукту. Показники ефективності продажів продукту (конверсія, рейтинг, обсяги) дають змогу в поточному періоді коригувати стратегію просування (оновлювати бренд, контент, лістинг), що скорочує ризики отримання збитку або недоотримання прибутку. Наголошено, що подальші дослідження доцільно спрямувати на вивчення практичних кейсів просування продуктів на цифрових платформах для формування теоретико-методичних аспектів маркетингу в цифровому середовищі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.357 + У9(4УКР)421 ф121

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського