Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>K=РАДІЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Новицька-Боровська Н. А. 
Агробіологічна оцінка підщепи винограду сорту Таїровський 1 : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / Н. А. Новицька-Боровська; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова". - О., 2007. - 18 c. - укp.

Вперше за умов північно-західного Причорномор'я проведено порівняльне вивчення різних формувань і систем догляду за маточними кущами нового сорту підщепи Таїровський I. Науково обгрунтовано вплив системи догляду та ярусної заготівлі чубуків за довжиною пагона на агробіологічні, фізіолого-біохімічні показники, анатомічну будову та регенераційну здатність підщепних чубуків, а також на вихід і якість саджанців. Встановлено, що позитивні зміни якості чубуків, вирощених на штамбових формуваннях кущів, обумовлені вмістом води, вуглеводів і кращою диференціацією провідних і механічних тканин. Виявлено, що незалежно від системи вирощування маточних кущів більш якісними для щеплення є чубуки від основи та середньої частини пагона. Обгрунтовано доцільність і показно ефективність застосування штамбових формувань кущів для підвищення продуктивності маточників підщепних сортів і одержання високоякісної лози для щеплення. Вперше досліджено дію нових препаратів з біологічною активністю "Радійстим" та "Йодіс" на регенераційні процеси підщепних чубуків і щеп, на вихід та якість саджанців винограду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-453

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Хоменко І. А. 
Український шлях розвитку оригінального драматичного радіомистецтва: погляд соціального дослідника : конспект лекцій / І. А. Хоменко; МОНМС України, Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці : Рута, 2011. - 367 c. - Бібліогр.: 410 назв - укp.

Висвітлено історію розвитку української радіодрами та художньо-документальних радійних жанрів в контексті світового культурного процесу. Розглянуто теоретичні засади радіодраматургії та радіорежисури. Охарактеризовано вербальні та невербальні компоненти радіовистави. Визначено функціональні особливості оригінального драматичного радіомистецтва. Показано обумовленість змісту та композиції оригінальної радіодрами специфікою радіо як комунікаційного каналу. Доведено, що синтез сучасних комп'ютерних технологій і національного досвіду радіомистецтва формує нову ефірну якість акустичної культури, втілену у сучасні формати художнього мовлення. Надано професійні поради сценаристам, режисерам, редакторам і акторам радіомовлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ381.3(4УКР)-044.1 я73-2 + С5*676.31 я73 + Ч631.3(4УКР) я73 + Ч631.0 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА751227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Протас С. В. 
Удосконалення критеріїв гігієнічної оцінки підземних гаражів багатоповерхових житлових і громадських будинків : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / С. В. Протас; НАМН України, Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М. Марзєєва. - Київ, 2014. - 21 c. - укp.

Вперше в Україні визначено характер формування умов проживання населення та встановлено пріоритетні фактори ризику для людини у разі розміщення гаражів у підземному просторі багатоповерхових житлових будинків, а також проведено оцінювання рівня такого ризику. Розв'язано важливу наукову задачу, яка стосується впливу пріоритетних факторів ризику підземних гаражів на умови проживання мешканців багатоповерхових будинків. На основі анкетних, експертних, експериментальних і розрахункових методів дослідження вивчено виваженість гігієнічно значимих факторів фізичної (шум, аерозолі, азбест, радій, радон та інші радіоактивні речовини), хімічної (важкі метали, оксид вуглецю, оксиди азоту, формальдегід, вуглеводні) та біологічної (бактерії та гриби) природи, що формуються в зоні життєдіяльності людини в зв'язку з використанням підземного простору для паркування і зберігання автомобілів. Розроблено рекомендації з удосконалення санітарного нагляду за проектуванням, будівництвом та експлуатацією вказаних об'єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сабадаш В. В. 
Енергетика, радійційна безпека та захист довкілля від фізичних забруднень. Загальний курс : навч. посіб. / В. В. Сабадаш, І. М. Петрушка, М. С. Мальований, О. А. Нагурський; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2014. - 295 c. - Бібліогр.: с. 257-268 - укp.

Подано інформацію про базові положення енергетики, наведено характеристику та принцип роботи традиційних та альтернативних енергетичних установок, технології виробництва електроенергії, тепла та атомної енергії. Висвітлено термодинамічні основи перетворення і використання енергії. Розглянуто основні аспекти взаємодії ланок енергетичної галузі з довкіллям. Надано характеристику перспективних екологічно чистих та енергоощадних технологій і напрямів розвитку сучасної енергетики. Наведено організаційно-технічні заходи підвищення енергоефективності процесів виробництва енерії.


Індекс рубрикатора НБУВ: З1 н6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА785632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Sklyar V. V. 
Implementation of digital instrumentation and control systems for nuclear power plant using FPGA-technology: benefits and solutions = Застосування цифрових інформаційно-управляючих систем для атомних електростанцій з використанням ПЛІС-технологій: переваги і рішення / V. V. Sklyar // Зб. наук. пр. Харк. ун-ту Повітр. сил. - 2014. - Вип. 1. - С. 262-265. - Бібліогр.: 5 назв. - англ.

Проведено огляд сучасних інформаційно-управляючих систем (ІУС), призначених для використання на атомних електростанціях (АЕС), у тому числі їх функції та основні завдання. Обговорено можливості застосування технології програмованих логічних інтегральних схем (ПЛІС) для ІУС АЕС. висвітлено досвід компанії "Радій" в області розробки та модернізації цифрових ІУС поряд з реалізацією рішень на базі ПЛІС.


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-5-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Блинова Н. М. 
Сайт радіостанції як конвергентний засіб масової інформації / Н. М. Блинова, М. С. Остра // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2016. - Вип. 2. - С. 29-34. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

На прикладі чотирьох мережних ресурсів - сайтів радіостанцій "Європа плюс" (http://europaplus.ua), "Люкс ФМ" (http://lux.fm), "Наше радіо" (http://nashe.ua), "РадіоРокс" (http://www.radiorocks.ua) - розглянуто змістове наповнення та специфіку їх архітектонічної організації як конвергентних ЗМІ. Зазначено, що створення такого ресурсу є реакцією медіа-простору на виклики інформаційної епохи, адже саме конвергентність надає змогуь ЗМІ ближче спілкуватися з аудиторією, приваблювати нових слухачів, а реципієнтам - сприймати контент у зручному форматі: у звичному радійному чи в онлайн-варіанті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.4(4УКР) + Ч62 с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Іщенко Л. О. 
Ризик опромінення радоном та аналіз фактичної захворюваності на рак легень серед населення м. Кривого Рогу / Л. О. Іщенко // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2019. - 15, № 1. - С. 52-60. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423 + Р126

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Вартанян В. М. 
Застосування методу аналізу ієрархій для побудови стратегії управління знаннями високотехнологічних проектів / В. М. Вартанян, Д. О. Штейнбрехер // Радіоелектрон. і комп'ютер. системи. - 2019. - № 2. - С. 118-126. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Предмет вивчення - використання методу аналізу ієрархій для побудови оптимальної стратегії управління проектними знаннями на основі аналізу впливу елементів системи управління знаннями (УЗ) на показники високотехнологічного проекту (ВТП). Мета робрти - розробка математичної моделі розстановки пріоритетів складових елементів системи УЗ, на основі аналізу ефективності їх використання в процесі реалізації ВТП. Використовуваними методами є: метод аналізу ієрархій для обгрунтування рішень відносно ефективності системи управління знаннями та побудови оптимальної стратегії управління проектними знаннями. Отримані такі результати. Викладено підхід до оцінювання ефективності процесів, що пов'язані із реалізацією високотехнологічних проектів в частині управління знаннями. Використання методу аналізу ієрархій дозволяє розглянути систему УЗ як множину елементів ієрархії, які об'єднуються у групи у відповідності з розподілом деяких властивостей між цими елементами. Такими групами визначено підсистеми та модулі системи УЗ. Розглянуто процедуру оцінки ефективності системи УЗ на прикладі типового високотехнологічного підприємства ПАТ "НВП "Радій", яке спеціалізується на розробці та установці інформаційно-керуючих систем на базі FPGA для АЕС і дослідницьких реакторів. Для оцінювання інтенсивності впливів елементів системи управління знаннями застосовано метод аналізу ієрархій, розвинений Т. Сааті, що дає можливість визначити пріоритети факторів системи управління знаннями в високотехнологічних проектах. Висновки: наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному: вдосконалено процес прийняття рішень відносно побудови оптимальної стратегії УЗ шляхом визначення ефективності системи УЗ, за рахунок аналізу інтенсивності впливу елементів системи на показники вартості і тривалості проекту. В результаті застосування оптимальної стратегії УЗ проект може досягти економії витрат проекту на 31,4 %, а економії часових витрат на 40,2 %, при залученні до проекту визначеної кількості кваліфікованих спеціалістів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Вартанян В. М. 
Використання моделі нелінійної динаміки для аналізу впливу системи управління знаннями на реалізацію високотехнологічних проектів / В. М. Вартанян, Д. О. Штейнбрехер // Авиац.-косм. техника и технология. - 2019. - № 3. - С. 76-82. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Предмет вивчення - процеси оцінки впливу системи управління знаннями (УЗ) на реалізацію високотехнологічних проектів (ВТП). Мета роботи - розробка підходів до оцінки впливу інструментів УЗ на процеси реалізації проекту, які дозволять підвищити достовірність прийняття рішень щодо ефективності системи УЗ. Завдання - розробити інструмент підтримки прийняття рішень шляхом створення математичної моделі нелінійної динаміки для аналізу впливу системи управління знаннями на ВТП. Для аналізу динаміки роботи складної системи в умовах невизначеності повної інформації про об'єкт дослідження, використовується метод нелінійної динаміки, який використовується для аналізу динаміки роботи складної системи в умовах невизначеності повної інформації про об'єкт дослідження. Визначено, що на сучасному етапі розвитку інформаційної забезпеченості процесу прийняття рішень, розрахунок ефективності системи УЗ є ускладненим, через відсутність підходів, які визначають вплив системи на проект підчас його реалізації. Розглянуто процедуру оцінки ефективності на прикладі типового високотехнологічного підприємства ПАТ "НВП "Радій", яке є новатором в області розробки і установки інформаційно-керуючих систем на базі FPGA для АЕС і дослідницьких реакторів. Поетапне відстеження впливу системи УЗ на розвиток проекту дозволить менеджеру прогнозувати як успішне його завершення, так і ризики відхилення від запланованих термінів через втрату критичних знань, що значною мірою випливає на успішну реалізацію проекту. Висновки: наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному: розроблено математичну модель нелінійної динаміки для аналізу впливу системи УЗ на проект, яка базується на методі Булірша-Штера та, на відміну від існуючих, дає можливість оцінити вплив елементів системи УЗ на прогнозовані етапи реалізації проекту і розрахувати тривалість проекту з урахуванням їх впливу. Подальші дослідження будуть направлені на розробку моделі, яка дозволяє оцінити рентабельність системи УЗ в проектному середовищі, спираючись на результати розрахунків запропонованої математичної моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-21ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Галаджун З. 
Особливості подавання радіоновин: порівняльна характеристика радіо "Ера ФМ" та "BBC Radio 5 Life" / З. Галаджун, Ю. Осьмак // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2019. - Вип. 3. - С. 15-21. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто актуальність новин на радіо в епоху цифрових медіа та відзначено, що місія новин на радіо залишається незмінною - інформування людей про те, що сталось у світі, країні, регіоні, місті. Зазначено, що змінюватись може лише форма подавання новин і специфіка роботи відділу інформації. Доведено, що формат подавання новин повинен відповідати часу, регіону мовлення і бути привабливим для слухачів, на яких орієнтується радіостанція, - так званій "цільовій аудиторії". Проаналізовано контент новин на радіо "Ера ФМ" і радіо "BBC Radio 5 Life", в результаті чого виокремлено відмінності в роботі редакцій обох радіостанцій. Серед найвагоміших вказано такі: подавання новин обох станцій відрізняється, передусім, якістю звукових матеріалів у ефірі, що пояснюється технічним оснащенням студій двох радіостанцій; манера ведучих читати новини. Радіо "BBC Radio 5 Live" відійшло від стандартного формату викладання новин рівним, монотонним тоном і з одноманітною, правильною інтонацією, натомість перейшло до ведення нового формату - повідомлення новин у невимушеній розмові двох ерудованих ведучих. Тим часом "Ера-ФМ" поки дотримується традиційного формату ведення. Чіткі, рівні та правильні інтонації ведучих новин є незмінними, до них звик український слухач і це не робить новини на радіостанції особливими; стиль написання новин у "Ери-ФМ" більше нагадує мову прес-релізів, а у "BBC Radio 5 Life" - легкими, короткими, простими та зрозумілими слухачеві повідомленнями. Виокремлено рекомендації для українських радійників: варто відійти від подавання новин у стилі "прес-релізів" і більше адаптовувати їх під слухача; журналістам потрібно уникати надмірного нагромадження цифр у новинах, які заважають сприймати та розуміти інформацію; за можливості, стежити за добором кадрів і не допускати в ефір нередаговані новини журналістів-початківців; у випусках новин висвітлювати насамперед не події, а новини; давати більше новин формату "лайт"; збільшити частку міжнародної інформації у випусках новин; розширювати мережу кореспондентів; проводити більше опитувань людей на актуальні теми і давати їх в ефір; використовувати нове, сучасніше музичне оформлення; додати в ефір інтерактиву; працювати над хорошим піаром. Публікувати на сайті та сторінках у соціальних мережах матеріали з випусків новин; глибше розуміти свою аудиторію, контактуючи з нею, спілкуючись, проводячи відкриті заходи, під час яких колектив може безпосередньо знайомитись зі своєю цільовою аудиторію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.162.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Фомін Ю. О. 
Форми знаходження елементів-супутників урану у альбітитах Українського щита / Ю. О. Фомін, Ю. М. Деміхов, В. Г. Верховцев, Т. В. Дудар // Геохімія техногенезу. - 2019. - Вип. 2. - С. 106-118. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто форми знаходження елементів-супутників урану, якими можуть бути як особисті концентратори, так і звичайні породоутворювальні мінерали. До перших відносяться самородні метали - золото, вісмут, свинець; сульфіди Cu, Zn, Pb, Ni, Co; монацит (Th), циркон (Zr, Th). Прикладами другої групи мінералів є польові шпати з рубідієм, стронцієм, свинцем; егірин, рібекит, сфен із ванадієм. Елементи-супутники розглянуто за такою системою: радіоактивні, сидерофільні, халькофільні, рідкісні та рідкісноземельні елементи, а також елементи-мінералізатори в межах досліджених альбітитових родовищ урану. Серед форм знаходження урану у системах альбітитових родовищ виділено 4. Це власне уранові мінерали; високо радіоактивні акцесорні мінерали; уран, розсіяний у породо- та рудоутворювальних мінералах; уран, мобілізований (сорбований) вторинними мінералами. Найбільш висока рухливість металів фіксується в області підземних і поверхневих вод, а також у грунтах і верхніх частинах кори вивітрювання. З радіоактивних металів найбільша рухливість притаманна урану (найбільш широкі вторинні ореоли), радій концентрується ближче до первинних уранових руд, відносно стабільним є торій, пов'язаний із монацитом. З урахуванням геолого-геохімічних характеристик альбітитових родовищ, а також ландшафтно-геохімічних особливостей Інгульського мегаблоку (взаємоперехід лісостепової та степової зон), регіон здається дуже перспективним для формування молодих поверхневих концентрацій урану та елементів-супутників (Ni, Co, Zn, V, Cu, Mo, Pb). Всі описані складові рудної маси родовищ є альбітитовою формацією, крім безпосередньо уранових мінералів, є відходами промислової розробки, які були (і будуть) складовані. По суті це подрібнений мінеральний концентрат, збагачений ураном та описаними домішками і поміщений в умови гіпергенних процесів, сприятливих для окислювання та розкладання. Прогнозованим є виніс металів (у більшості випадків отруйних) атмосферними водами в сучасну гідромережу, подальшу їх міграцію у систему підземних вод, поступове проникнення у грунти та біологічні об'єкти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Костюк В. В. 
Вітчизняне Інтернет-радіо: історія та сучасність / В. В. Костюк, Ю. В. Костюк // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2019. - № 3. - С. 44-50. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

У ході дослідження використано метод аналізу науково-джерельної бази з обраного питання, Інтернет-сайтів мовників (лише тих, що ведуть трансляцію в Інтернеті) нашої країни, спостереження. Від моменту появи радіомовлення в Інтернеті до наших часів минуло вже понад чверть століття, що надало змогу аудіальному мовнику опанувати характеристики візуалізації, покращити принципи функціонування (можливість відкласти прослуховування на зручний час, журналіст здатен оперативно реагувати на повідомлення та дописи пошановувача аудиторії тощо). На початковому етапі станції в мережі було репрезентовано у вигляді Інтернет-сторінок (сайтів-додатків), які виконували зазвичай номінативну функцію: надавали інформацію про станцію, її працівників, формат, тип мовлення тощо. В США Інтернет-мовлення використовували для онлайн-трансляції різних музичних заходів. У нашій країні веб-мовлення виникло наприкінці минулого сторіччя, а перша станція, що вела трансляцію виключно в Інтернеті, була заснована у 2000 р. в Запоріжжі. На сьогодні кількість радіостанцій, що мовлять виключно в мережі, більше ніж сто: деякі мають оригінальний формат мовлення та музичний контент (радіо "Спорт", "KEKS FM"), інші концентруються на розмовному типі мовлення, намагаються створити оригінальний, якісний продукт (радіо "Аристократи", "SKOVORODA"). У 2014 р. було створено й військові станції, які присвячують більшість свого ефіру питанням війни та армії. Оригінальною, як за формою власності (державна), так і за інформаційним продуктом (тлумачення державних законів, розпоряджень і постанов), є радіостанція "Кордон", яка підпорядкована Державній прикордонній службі України. Наведено порівняльну характеристику традиційних радіостанцій та веб-мовників, здійснено аналіз вітчизняних Інтернет-радіомовників. Результати дослідження можуть бути використані для подальшого вивчення Інтернет-журналістики, радійної зокрема, викладання відповідної теми в межах навчання студентів спеціальності журналістика, медіабізнесу тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.639 с51

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Красносельський М. В. 
100 років Інституту медичної радіології та онкології імені С. П. Григор'єва: історичні події = Grigoriev Institute for Medical Radiology and Oncology centenary: historic events / М. В. Красносельський, Н. О. Артамонова // Укр. радіол. та онкол. журн. - 2020. - 28, № 3. - С. 308-325. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Історичний огляд діяльності Інституту медичної радіології та онкології імені С. П. Григор'єва є актуальним, оскільки зумовлений потребою систематизації шляхів розвитку установи до сторічного ювілею. З відображенням сукупності уявлень про минуле можна реально оцінити та сприйняття історичних подій, особистостей та явищ. Мета роботи - узагальнити історичні відомості про становлення та розвиток Державної установи "Інститут медичної радіології та онкології імені С. П. Григор'єва Національної академії медичних наук України". Проведено аналіз історичної наукової літератури, рукописів, архівних паперових матеріалів, матеріалів на електронних та інших носіях, що розкривають історичні аспекти становлення рентгенології, радіології та онкології в Україні та, зокрема, Харкові. Протягом століття існування інституту науковці кількох поколінь пройшли величезний шлях у створенні та розвитку рентгенології, променевої терапії, променевої діагностики, онкології, радіобіології, радіаційної дозиметрії та ін. Вони першими отримали радій для країни, відкрили онкологічні диспансери, рентгенологічний технікум, розгорнули широку мережу периферійних науково-опорних пунктів (13 рентгенологічних і 26 онкологічних). І сьогодні колектив інституту докладає багато зусиль для подальшого розвитку науки та медицини на користь здоров'я людей. Сто років тому з перших кроків розвитку онкології та радіології сформувалася нова наукова школа фахівців, яка зробила великий внесок у становлення кількох найактуальніших медичних дисциплін і продовжує сприяти їх ефективному науково-теоретичному та практичному розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р36 е(4УКР) л2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Головко С. В. 
Радій-223 у сучасному лікуванні метастатичного кастраційно-резистентного раку передміхурової залози / С. В. Головко // Здоров'я чоловіка. - 2020. - № 4. - С. 71-75. - Бібліогр.: 51 назв. - укp.

Мета дослідження - визначення сучасної ролі радію-223 в умовах появи новітніх опцій у лікуванні хворих на метастатичний кастраційно-резистентний рак передміхурової залози (РПЗ). На підставі аналізу досліджень ERA-223 та ALSYMPCA виявлено роль радію-223 у лікуванні РПЗ та його вплив на здоров'я людини. В одному з подібних досліджень ERA-223 було показано, що комбінація абіратерону з радієм-223 не підвищувала виживаність без симптоматичних скелетних подій у порівнянні із застосуванням абіратерону плюс плацебо. Крім того, було помічено більшу частоту переломів кісток за комбінації абіратерону та радію-223, особливо у хворих, які не одержували остеомодулятори (денозумаб або золедронову кислоту). Наведені результати призвели до деяких змін у показаннях щодо застосування радію-223 в Європі та приділенню більш ретельної уваги до стану структури кісток у хворих на РПЗ. Підготовлено огляд експертних рекомендацій щодо профілактики та лікування кісткових подій, а також наслідків пролонгованої таргетної терапії пацієнтів з метастатичним РПЗ, що може покращити результати загальної та канцерспецифічної виживаності. Показано, що радій-223 є важливою опцією для хворих з кастраційно-резистентним РПЗ з метастазами в кістки, а моніторинг і підтримання здоров'я кісток є важливими факторами у хворих на РПЗ. Встановлено, що лікування зазначеної категорії хворих має починатись з андрогендеприваційної терапії. Заключення: проведено огляд рекомендацій урологів, онкологів та радіаційних онкологів Європи, які спеціалізуються на лікуванні пацієнтів з поширеним РПЗ щодо підтримання здоров'я кісток, наслідків лікування та ролі радію-223 у лікуванні РПЗ. На підставі аналізу з використання радію-223 у сучасному лікуванні кастраційно-резистентного РПЗ рекомендовано профілактичні заходи з підтримання здоров'я кісток, а також проаналізовано побічні дії, що базуються на даних клінічного досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гиріна Т. С. 
Україськомовне радіо у світовому медіасередовищі: трансформації та конвергенція : автореф. дис. ... д-ра наук із соц. комунікацій : 27.00.04 / Т. С. Гиріна; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2020. - 32 c. - укp.

Присвячено дослідженню трансформаційного потенціалу та конвергенції українськомовного радіо у світовому медіасередовищі. Простежено ґенезу зарубіжного українськомовного радіо в іменах та конкретних проектах. Проаналізовано мовний чинник як інтегратор світового українськомовного радіопростору. Визначено характер застосування конвергентних інструментів в українському радіомовленні. Виявлено й охарактеризовано трансформаційний потенціал глобального українського радіо крізь призму його маркетингової функції та функції соціального управління. Встановлено рівень мобільності слухачів у контексті відтворення радіо на рівні мультимедійних медіаканалів, сприйнятливість до застосування новітніх форм радіомовлення на основі соціологічного дослідження. Узагальнено експертну оцінку інноваційних процесів в українськомовному радіо. За підсумками теоретичного дослідження та результатами спостережень із метою підвищення кваліфікації радійників та аматорів радіосправи розроблено модель освітньо-просвітницьких курсів підготовки радіофахівцямультипрофесіонала - "журналіста, радіопрацівника конвергентної редакції", упровадження якої сприятиме гуртуванню світового українства навколо конкурентних конвергентних медіаплатформ, якими стануть новітні радіоініціативи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч631.1 + Ч631.4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бурла О. А. 
Оцінка рівня еколого-радіаційної безпеки нафтовидобувних територій : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / О. А. Бурла; Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського. - Кременчук, 2019. - 24 c. - укp.

Висвітлено актуальну проблему оцінки та прогнозування техногенного навантаження на нафтовидобувних територіях, джерелом якого, головним чином, є радіоактивні відходи буріння свердловин, пластові води та нафтопромислове обладнання. Зауважено, що результати роботи пройшли достатню апробацію та були впроваджені. На підставі проведеного аналізу вмісту радіоактивних елементів в природних обʼєктах і нафтопромисловому обладнанні на родовищах підприємства "Охтирканафтогаз" встановлено їх обумовленість геологічними умовами та технологією розробки. Зазначено, що при експлуатації нафтогазових родовищ відбувається осадження на трубопровідному обладнанні радіоактивних солей, що містять торій і радій. Найбільшу екологічну небезпеку в проблемі радіоактивного забруднення становить транспортування та тимчасове зберігання забрудненого обладнання. Встановлено, що радій та торій найбільш розчинні в пластових водах в умовах кислого середовища, а в лужних умовах утворюють тверді розчини з баритом (Ra) і гетитом (Th), що дозволило запропонувати фізико-хімічні способи очищення обладнання за допомогою кислот. Пропускання крізь труби розчину НСl з концентрацією близько 7 % за температури 25 °С веде до повного вилуговування торію в розчин, значного розчинення гетиту і частково (близько 10 %) вилучення радію. За товщини кірки новоутворень на стінках НКТ ((насосно-компресорні труби) 1 мм вже за низьких концентрацій кремнійфтористоводневої кислоти (0,1 – 2 %) практично увесь Rа переходить до водного розчин. Оцінено радіаційний вплив Бугруватівського нафтовидобувного комплексу на навколишнє середовище, обумовлений винесенням з промислової території продуктів розпаду 238U. Запропоновано методику розрахунку розсіювання радіоактивних речовин в атмосферному повітрі, що ґрунтується на Гаусовій моделі з використанням коефіцієнта виснаження шлейфу за рахунок радіоактивного розпаду i-го радіонукліда. Розроблено схему поводження з твердими радіоактивними відходами, що передбачає очищення нафтопромислового обладнання від радіоактивних відкладень із застосуванням кислот на основі розробленого хімічного способу дезактивації. Надано рекомендації стосовно системи індивідуального захисту персоналу на підставі оцінок колективних та індивідуальних доз опромінення.


Індекс рубрикатора НБУВ: И124 + И36

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439446 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського