Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (163)Книжкові видання та компакт-диски (30)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕЦИПІЄНТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 826
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Колеснікова А. О. 
Використання цитогенетичного аналізу при оцінці ефективності енуклеації клітин-реципієнтів / А. О. Колеснікова, М. Д. Безуглий // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 2-3. - С. 33. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Проведено досліди щодо оцінки повноти енуклеації клітин-реципієнтів великої рогатої худоби у разі видалення метафазних хромосом у ділянці першого полярного тільця з невеликою кількістю цитоплазми. З використанням цитогенетичного аналізу встановлено, що ефективність енуклеації ооцитів таким методом склала 58 - 67 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-23с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Караченцев Ю. И. 
Влияние аллотрансплантации криоконсервированной ткани щитовидной железы на гормональный и иммунный статус больных постоперационным гипотериозом = Allotransplantation effect of cryopreserved thyroid gland tissue on hormonal and immune status of patients with postoperative hypothyrosis / Ю. И. Караченцев, И. А. Лях, В. А. Македонская // Пробл. криобиологии. - 2001. - № 1. - С. 65-69. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Вивчено гормональні та імунні показники хворих на післяопераційний гіпотиреоз до та в різні терміни після алотрансплантації кріоконсервованої тканини щитовидної залози. Відзначено тривалий клінічний ефект трансплантації, нормалізацію гормонального тиреоїдного статусу. Не виявлено специфічного впливу алотрансплантації на імунний статус організму реципієнта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бевзюк Д. А. 
Вплив дистантної трансплантації ембріональної блакитної плями на процес навчання і пам'яті у щурів / Д. А. Бевзюк // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 2. - С. 130-133. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджували вплив дистантної трансплантації (підшкірно в області шиї) тканини ембріональної блакитної плями на показники процесу навчання і пам'яті у щурів-реципієнтів. Характеристики вироблення умовної емоційної реакції уникання (УЕРУ) дозволили виділити серед експериментальних тварин дві групи - з успішним і утрудненим формуванням стереотипу УЕРУ. У щурів першої групи після вироблення такого стереотипу електролітично пошкоджували фронтальну кору головного мозку, що вело до деякого погіршення відтворення УЕРУ та якості диференціювання. Дистантна трансплантація тканини блакитної плями забезпечувала відновлення реалізації стереотипу УЕРУ у тварин першої групи, а у тварин другої групи робила можливим досить швидке і якісне формування такого стереотипу. Зроблено висновок, що трансплантована тканина блакитної плями приживлюється, диференціюється і стимулюючим чином впливає на процеси навчання і формування пам'яті (очевидно, за рахунок активації норадренергічних ланок у мозкових системах).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739 + Р281.711

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Левченко Т. Л. 
Гомілетика Іоаникія Галятовського / Т. Л. Левченко // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 431-437. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано барокову гомілетику І. Галятовського - "Наука албо способ зложеня казаня" (1659 - 1660), укладену задля допомоги православному священникові-провінціалу в написанні проповідей за часів Руїни. Мета дослідження - виявити впливи давньогрецької (V - IV ст. до н.е.) риторичної спадщини на барокову теорію церковного красномовства, для якої характерною рисою була "нерефлексована взірцевість античності", що неодноразово підкреслювалося вченими у студіях більш загального плану. Проведено порівняльний аналіз вчень про структурування промови поданих, вірогідно, вже у перших риториках Тісія та Корака (V ст. до н.е.), досліджуваних Платоном, підсумованих Арістотелем та його послідовниками; розглянуто вчення про емоційний вплив і зацікавлення реципієнта, про "відповідність", "ясність", "переконливість", "доказовість" промови тощо. Зазначено, що на компонуванні барокових проповідей позначилися принципи укладання орацій судового, дорадчого й епідиктичного родів, які культивувалися Давньою Грецією та Римом, породжені потребами функціонування тогочасних соціумів.


Ключ. слова: риторика, гомілетика, проповіді, структура, якості промови
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш73(0) + Э372.27-462.13 + Ш5(4Укр)3-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Приходько Г. І. 
Деякі засоби передачі імпліцитного оцінного значення у висловленні (на матеріалі сучасної англійської мови) / Г. І. Приходько // Наука і сучасність. - К., 2000. - Вип. 2, ч. 1. - С. 227-234. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто способи передачі імпліцитного оцінного значення в англійській мові. Підкреслено: специфіка імпліцитних способів виразу оцінки полягає у тому, що поряд з оцінним значенням вони виконують також функцію мовної дії на слухача. Виявлено, що реципієнту належить активна роль у дешифровці прихованої інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Економіка ринків праці : Навч. посіб. для студ. екон. спец. вищ. навч. закл. та слухачів ін-тів післядиплом. освіти / уклад.: А. Г. Горілий; Ін-т змісту і методів навчання, Терноп. акад. нар. госп-ва. - Т. : Вид-во Карп'юка, 1998. - 156 c. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Висвітлено теоретичну базу економіки та механізм ринків праці. Проаналізовано роль та значення освіти та фахової підготовки на ринку праці. Розглянуто питання оплати праці та її продуктивності. Досліджено економічну природу нерівності у заробітках. Наведено види та визначено причини безробіття. Розкрито зв'язок між інфляцією заробітної плати, інфляцією цін та продуктивністю праці. Охарактеризовано вплив нелегальної імміграції на стан ринків праці країни-реципієнта. Відображено вплив діяльності профспілок на продуктивність праці та обсяг виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА610108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Збірник наукових праць Інституту економіки і міжнародних відносин НАН України. Вип. 27 / ред.: В. Є. Новицький. - К., 2000. - 223 с. - укp.

Проаналізовано причини поглиблення кризової ситуації в аграрному секторі України, особливості макроекономічної політики нашої держави у системі кредитно-фінансових відносин з Євросоюзом. Детально охарактеризовано вплив іноземних фінансових ресурсів на економічний розвиток країни-реципієнта. Значну увагу приділено концептуальним засадам моделювання зовнішньоекономічної торгівлі між Україною та Росією, офшорному банківському бізнесу, національній фіскальній політиці та діяльності транснаціональних корпорацій, що випускають автомобілі та комплектуючі до них.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)8 я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гаврилюк О.  
Методи регулювання діяльності іноземних інвесторів у країнах-реципієнтах / О. Гаврилюк // Економіка України. - 2000. - № 3. - С. 79-87. - укp.

Досліджено фіскальні, фінансові та інші методи стимулювання іноземних інвесторів з боку приймаючих країн. Особливу увагу приділено регулюванню участі у власності, вимогам до результатів господарської діяльності, регулюванню репатріації прибутку, дивідендів та інших доходів, системі інвестиційних пільг, наданню інвестиційних гарантій та інформаційному забезпеченню.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гершензон С. М. 
Мутагенна дія нуклеїнових кислот і вірусів / С. М. Гершензон, Ю. М. Александров, С. С. Малюта, Т. І. Бужієвська, І. С. Карпова, К. А. Ларченко. - К. : Знання, 1999. - 29 c. - Бібліогр.: 100 назв. - укp. - рус.

Обгрунтовано та експериментально доведено явище мутагенної дії нуклеїнових кислот різної природи і походження на організми різних рівнів організації. З'ясовано найважливіші особливості мутагенезу, викликаного нуклеїновими кислотами. Постульовані та експериментально підтверджені можливі механізми взаємодії екзогенних нуклеїнових кислот з геномами реципієнтних клітин. На основі проведених наукових досліджень отримано нові форми кукурудзи, обгрунтовано необхідність розробки антивірусних вакцин без нуклеїнових кислот, сформульовано загальнобіологічне положення про віруси, як фактори біологічної еволюції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*440.224,023 + Е0*441.226*801.3,023

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Филиппенко В. А. 
Роль материалов и биоимплантационных покрытий в развитии проблемы эндопротезирования / В. А. Филиппенко, Л. А. Кладченко, И. Б. Тимченко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 1998. - № 3. - С. 47-52. - Библиогр.: 46 назв. - рус.

Проведено патентно-інформаційні дослідження біоімплантаційних покриттів в ендопротезуванні з метою оцінки рівня, темпів та визначення тенденцій розвитку проблеми. На підставі аналізу 198 охоронних документів (за період з 1985 до 1996 року) та 96 інформаційних джерел виділені провідні країни, які займаються розробкою даної проблеми (США, Японія та Німеччина), та установлено зростання числа документів, які опубліковані у 1993, 1995 та 1996 роках. Обгрунтовані переваги імплантатів з покриттям в зниженні металоалергії, запобіганні післяопераційної болі, підвищенні інтенсивності врощення кісткової тканини в імплантат. Результати оцінки найбільш розповсюджених покриттів дозволили визначити перехід від біоінертних та біосумісних матеріалів до біоактивних та таких, що біодеградують. Інформаційні відомості та технічні рішення дозволяють виділити пріоритети кальційфосфатних матеріалів, завдяки їх відповідності натуральній кістковій тканині. Викладені механізми як біодеградації, так і сполучення покриттів з кісткою реципієнта. Відмічені окремі недоліки усіх видів покриттів та намічені шляхи нових підходів у розвитку проблеми ендопротезування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Камінський А. Г. 
Філософія і естетика : Наук. та публіцист. ст. Пед. портр. Поезія / А. Г. Камінський. - Т. : Екон. думка, 2001. - 126 c. - укp.

Розглянуто вічні філософські проблеми: сенс буття людини, таємниці "ядра" її свідомості, з'ясовано основні джерела людського щастя. Запропоновано новий підхід до висвітлення природи прекрасного, деяких особливостей художнього образу та предмета мистецтва, співтворчості реципієнта художнього твору. Розкрито головні причини трагедії українського народу, залежності долі українця від долі його Вітчизни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш6(4УКР)6-47 + Ш6(4УКР)6-5я44 + Ю2в2:Ю8я44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА607526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бевзюк Д. А. 
Влияние внутримозговой имплантации эмбрионального ilocus coeruleus/i на условнорефлекторную реакцию избегания у крыс с экспериментальной атрофией лобновисочной коры головного мозга / Д. А. Бевзюк, Т. М. Воробьева, О. Г. Берченко // Нейрофизиология. - 2000. - 32, № 1. - С. 36-41. - Библиогр.: 16 назв. - рус.


Ключ. слова: нейротрансплантация, условнорефлекторная реакция избегания, locus coeruleus, лобновисочная кора, норадреналин
Індекс рубрикатора НБУВ: Р251.232

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Мацелюх А. Б. 
Генетична трансформація штамів IStreptomyces globisporus/i 1912: рестрикційна перепона і сумісність плазмід / А. Б. Мацелюх // Мікробіол. журн. - 2001. - 63, № 1. - С. 15-22. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Ключ. слова: Streptomyces globisporus 1912 , вектори pIJ487, pGM160, pWHM4, pCNB4001, плазміди pSG1912-1 і pSg1912-2, генетична трансформація, рестрикційна перепона, сумісність плазмід
Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.384.3*441.148*440.224

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Мацелюх А. Б. 
Клонування гена резистентності до тіострептону на багатокопійних плазмідах стрептоміцетів / А. Б. Мацелюх // Мікробіол. журн. - 2001. - 63, № 4. - С. 45-52. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Ключ. слова: стрептоміцети, плазміди, клонування гена tsr
Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.384*441.147*440.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Актуальні проблеми нефрології : Зб. наук. пр. Вип. 9 / ред.: Т. Д. Никула; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2003. - 308 с. - укp.

Розглянуто питання реабілітації в нефрології, актуальні проблеми лікування, гломеруло- та пієлонефриту, хронічної ниркової недостатності, гемодіалізу, трансплантації нирки. Визначено шляхи удосконалення спеціалізованої допомоги нефрологічним хворим, висвітлено загальну стратегію їх реабілітації. Наведено прогностичні критерії хронізації та прогресування гломерулонефриту у дітей. Викладено сучасні підходи до терапії гострого гломерулонефриту з нефритичним синдромом у дітей, нові підходи до корекції протирецидивної терапії хронічного гломерулонефриту. Проаналізовано клінічну ефективність кальцеміну у разі остеопатій у хворих з захворюванням нирок, роль гомоцистеїну у прогнозуванні перебігу хронічного гломерулонефриту. Описано особливості профілактики гестозу у вагітних з хронічним пієлонефритом, зміни неспецифічних адаптаційних реакцій організму залежно від способу лікування у хворих з хронічною нирковою недостатністю, процеси вільно-радикального та перекисного окиснення ліпідів у хворих з нирковою недостатністю. Розкрито вплив препарату "Рекормон" на показники варіабельності серцевого ритму у хворих з термінальною хронічною нирковою недостатністю в період лікування гемодіалізом. Наведено результати імуносупресивної індукційної терапії у реципієнтів ниркових алотрансплантантів з використанням комбінації препаратів "Зенапакс" та "Сел-Септ".

Рассмотрены вопросы реабилитации в нефрологии, гломеруло- и пиелонефрита, хронической почечной недостаточности, гемодиализа, трансплантации почки. Определены пути усовершенствования специализированной помощи нефрологическим больным, освещена общая стратегия их реабилитации. Приведены прогностические критерии хронизации и прогрессирования гломерулонефрита у детей. Представлены современные подходы к терапии острого гломерулонефрита с нефритическим синдромом у детей, новые подходы к коррекции противорецидивной терапии хронического гломерулонефрита. Проанализированы клиническая эффективность кальцемина при остеопатиях у больных с заболеванием почек, роль гомецистеина в прогнозировании протекания хронического гломерулонефрита. Описаны особенности профилактики гестоза у беременных с хроническим пиелонефритом, изменения неспецифических адаптационных реакций организма в зависимости от способа лечения у больных с хронической почечной недостаточностью, процессы свободно-радикального и перекисного окисления липидов у больных почечной недостаточностью. Изучено влияние препарата "Рекормон" на показатели вариабельности сердечного ритма у больных с терминальной хронической почечной недостаточностью в период лечения гемодиализом. Приведены результаты иммуносупрессивной индукционной терапии у реципиентов почечных алотрансплантантов с использованием комбинации препаратов "Зенапакс" и "Сел-Септ".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414я54(4УКР)31 + Р69я54(4УКР)31

Шифр НБУВ: Ж70112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Дикань І. І. 
Етимологічні аспекти сучасної української спортивної термінології / І. І. Дикань // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2004. - № 18. - С. 132-138. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто особливості дослідження в етимології, що висвітлює разом зі значенням слова історію народів світу. Зазначено, що у процесі запозичення слова взаємозбагачуються, пристосовуються до звукового оточення нової мови, змінюють своє первісне звучання, набувають певних фонетичних та морфологічних ознак та зазнають впливу законів мови-реципієнта.

Рассмотрены особенности исследования в этимологии, которая раскрывает вместе со значением слова историю народов мира. Указано, что в процессе заимствования слова взаимообогащаются, приспособляются к звуковому окружению нового языка, изменяют свое первичное звучание, приобретают определенные фонетические и морфологические особенности языка, который их позаимствовал.

The origin of words is the subjest jf exciting studies of etymology that investigates the meaning of words developing with the history of world nations. Words of different languages mutually enrich each other adgust to the phonetic environment of another language change their original sounds, and acquire the phonetic and morphological particularities of the language that borrowed them. Such words start following the rules of the language that adapted them. This is the way how a word starts expressingthe spiritualiti of a nation.


Ключ. слова: етимологія, лексика, термінологія, нація
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-323 + Ч51в3 + Ш141.4-34:Ч51

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Руда Т.  
Максим Рильський як теоретик перекладу / Т. Руда // Нар. творчість та етнографія. - 2005. - № 3. - С. 4-9. - Библиогр.: 9 назв. - укp.

Висвітлено аспекти перекладацької діяльності відомого українського поета і вченого М.Рильського, якому належить понад 50 книг перекладених творів поетів різних епох і країн. Зазначено, що деякі з положень М.Рильського щодо специфіки перекладу, його функцій в культурі-реципієнті та ролі в процесі міжнаціонально-культурної взаємодії не втратили своєї актуальності й певною мірою передують сучасним дослідженням в галузі перекладознавства, компаративістики та теорії міжкультурної комунікації.

Освещены аспекты переводческой деятельности известного украинского поэта и ученого М.Рыльского, которому принадлежит более 50-ти книг переведенных произведений поэтов разных эпох и стран. Указано, что некоторые из положений М.Рыльского относительно специфики перевода, его функций в культуре-реципиенте и роли в процессе межнационально-культурного взаимодействия не потеряли своей актуальности и в определенной степени предшествуют современным исследованиям в области переводоведения, компаративистики и теории межкультурной коммуникации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)6-4 + Ш407.3(4Укр)д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Науковий вісник Волинського державного університету ім. Л.Українки. N 3 / ред.: І. Д. Олексеюк. - Луцьк, 2004. - 214 с. - укp.

Розглянуто питання романо-германської філології, когнітивної лінгвістики, соціо- та психолінгвістики, прагмалінгвістики, стилістики тексту, текстології. Описано особливості феномену швейцарської багатомовності, гендерні особливості фразеологічних одиниць у сучасній французькій мові, розкрито фонетико-графічні основи французької орфографії. Визначено інтерактивні особливості комунікативного прояву реципієнта-аутсайдера у процесі конверсаційного обміну, аспектологічного характеру директивних мовленнєвих актів. Проаналізовано роль фактора адресата у побудові науково-технічної статті. Висвітлено психолого-педагогічні та методичні проблеми викладання іноземних мов, етапи розвитку методики їх навчання. Наведено системні та функціональні характеристики мовних одиниць різних рівнів, класифікацію дієслів сучасної німецької мови за семантичними критеріями.

Рассмотрены вопросы романо-германской филологии, когнитивной лингвистики, социо- и психолингвистики, прагмалингвистики, стилистики текста, текстологии. Описаны особенности феномена швейцарского многоязычия, гендерные особенности фразеологических единиц в современном французском языке, раскрыты фонетико-графические основы французской орфографии. Определены интерактивные особенности коммуникативного проявления реципиента-аутсайдера в процессе конверсационного обмена, аспектологического характера директивных речевых актов. Проанализирована роль фактора адресата в построении научно-технической статьи. Освещены психолого-педагогические и методические проблемы преподавания иностранных языков, этапы развития методики их обучения. Приведены системные и функциональные характеристики речевых единиц разных уровней, классификация глаголов современного немецкого языка по семантическим критериям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Пунда О. О. 
Поняття та проблеми здійснення особистих немайнових прав, що забезпечують природне існування людини : Моногр. / О. О. Пунда; НДІ фін. права. - Хмельниц.; К. : Вид-во С.Пантюка, 2005. - 435 c. - Бібліогр.: с. 373-408. - укp.

Визначено зміст поняття та охарактеризовано основні види особистих немайнових прав, що забезпечують природне існування людини, наведено їх класифікацію. Запропоновано власні теоретичні конструкції, спрямовані на забезпечення чіткості юридичного понятійного апарату. Розглянуто проблеми здійснення особистих немайнових прав, що забезпечують природне благополуччя людини (права на життя та його припинення, здоров'я, донорство, трансплантацію, особисте влаштування та створення сім'ї, участь у наукових та медичних дослідах). Висвітлено питання правового регулювання застосування методів генетичної інженерії, проаналізовано проблеми відповідальності за порушення прав донорів і реципієнтів. Розкрито зміст поняття права на особисту безпеку, безпечність умов соціального буття та об'єктів споживання. Охарактеризовано особисті немайнові права, що забезпечують природну автономію людини. Розроблено рекомендації щодо удосконалення механізму правового регулювання процесів здійснення особистих немайнових прав людини.

Раскрыто содержание понятия и охарактеризованы основные виды личных неимущественных прав, обеспечивающих естественное существование человека, представлена их классификация. С целью уточнения содержания основных юридических понятий сформулированы соответствующие теоретические конструкции. Рассмотрены проблемы осуществления личных неимущественных прав, обеспечивающих благополучие человеческого существования (права на жизнь и ее прекращение, здоровье, донорство, трансплантацию, личное утройство и создание семьи, участие в научных и медицинских исследованиях). Освещены вопросы правового регулирования применения методов генетической инженерии, проанализированы проблемы ответственности за нарушение прав доноров и реципиентов. Раскрыто содержание понятия права на личную и социальную безопасность, а также безопасность объектов потребления. Охарактеризованы личные неимущественные права, обеспечивающие естественную автономию человека. Сформулированы рекомендации по усовершенствованию механизма правового регулирования процессов осуществления личных неимущественных прав человека.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)03

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дядюра Г. М. 
Експериментальне дослідження функціонування образних засобів у науковому тексті / Г. М. Дядюра // Мовознавство. - 2001. - № 4. - С. 53-60. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто функціонування метафор у науковому стилі сучасної української літературної мови. На основі експериментальних досліджень показано, що метафоризація наукового стилю - це неоднозначне та динамічне явище: сприймання мовної одиниці як метафори чи неметафори залежить від професійного рівня реципієнта, рівня розвитку суспільства, якостей наукового твору. Доведено, що процес деметафоризації пов'язаний з процесом пізнання: на перших етапах освоєння науки метафора відіграє позитивну роль, забезпечуючи асоціативний зв'язок нового і набутого досвіду. Обгрунтовано, що згодом метафора втрачає образність, перетворюється на звичайне слово з новим значенням.


Ключ. слова: науковий стиль, метафора, метафоризація, деметафоризація, комунікатори, реципієнт
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-712

Шифр НБУВ: Ж60238 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського