Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (7)Автореферати дисертацій (98)Книжкові видання та компакт-диски (91)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=СНД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 813
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бондаренко В. Г. 
Технічне обслуговування цифрових систем передачі первинної мережі / В. Г. Бондаренко; Укр. будинок екон. та наук.-техн. знань Т-ва "Знання" України. - К., 1997. - 48 c. - Бібліогр.: 29 назв. - укp. - рус.

Викладені загальні положення та конкретні відомості щодо технічного обслуговування цифрових систем передачі (ЦСП) по металевому кабелю та оптичному волокну. Виконано аналіз тенденцій розвитку технічного обслуговування ЦСП і ВОСП, принципів побудови автоматизованої технічної експлуатації з врахуванням рекомендацій МСЕ-Т, приведені загальні рекомендації по реалізації СТО-ІП на мережевих вузлах та станціях. Грунтовно виконаний аналіз систем телемеханіки і службових зв'язків цифрових та волоконно-оптичних систем, які застосовуються на мережах України та СНД. Викладені принципи побудови уніфікованих систем телемеханіки та службових зв'язків для перспективних систем передачі. В додатку приведені рекомендації для використання обладнання телемеханіки ділянки СП К-3600 в АСТЕ мережевого вузла (станції), нумерація каналів та трактів ЦСП України.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.302я8

Шифр НБУВ: Р85238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Соціальні та політичні науки у Співдружності незалежних держав = Social and Political Sciences in the Commonwealth of Independent States : Доп. робоч. зустрічі. Київ, 23 - 25 верес. 1998 р. / ред.: Г. Бортіс. - Фрібург : Юніверсіті Прес; К.: Академпрес, 1998. - 300 c. - укp.

Висвітлено теорію та принципи соціальних і політичних наук: внесок соціальної та політичної філософії (етики, політології, права, соціології, історії, міжнародних відносин) до теорії та досліджень у галузі соціальних та політичних наук. Викладено концептуальні аспекти економічної теорії ринкових реформ у СНД, конкретний досвід застосування сучасних математичних та статистичних методів у соціальних та політичних науках, екології тощо. Розглянуто питання організації викладання соціальних та політичних наук.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я431(2СНГ) + Ф.я431(2СНГ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593125 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Давимука С.  
Теоретико-методологічні аспекти приватизації і механізми її реалізації в Україні / С. Давимука. - Л., 1998. - 399 c. - Бібліогр.: 225 назв. - укp.

Висвітлені концептуальні, теоретичні, методологічні та практичні аспекти приватизації в Україні. На основі узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду обгрунтовані напрями підвищення ефективності функціонування приватизованих об'єктів, вдосконалення роботи державних органів приватизації та механізми їх реалізації. Простежено розвиток нових форм організації виробничо-господарської діяльності на базі приватизації. Розглянуто соціально-правові аспекти захисту приватизованої власності. Наведено способи, форми та методи приватизації в країнах Центральної та Східної Європи, в країнах СНД і Балтії, а також в Японії, Китаю та інших східноазіатських країнах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.335 + У9(4УКР)0-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Заец А. С. 
Рынок сахара : проблемы теории и практики / А. С. Заец. - К. : Наук.думка, 1998. - 315 c. - рос.

Досліджуються проблеми створення, функціонування і розвитку регульованого ринку цукру в Україні, Росії, інших країнах СНД, які виробляють цукор. Особлива увага приділяється питанням взаємовідносин партнерів бурякоцукрового комплексу, створення міжгалузевої системи управління ним, використання таких економічних важелів і стимулів, як квоти, інтервенційні ціни та ін. Розглядаються пріоритетні напрями наповнення моделі ринку цукру: реструктуризація, агропромислова інтеграція, інвестиційно-орієнтована приватизація, формування інформаційно-маркетингової системи. Книга вміщує рекомендації щодо виходу бурякоцукрового комплексу України з кризи, його стабілізації і розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295 + У9(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Коваленко Петро Іванович : Біобібліогр. покажч. наук. пр. за 1967-1998 рр. / ред.: М. С. Слободяник; упоряд.: Т. Ф. Дерлеменко; УААН. Центр. наук. с.-г. б-ка. - К. : Аграр. наука, 1998. - 66 c. - (Академіки УААН). - укp.

Наведено основні події з життя, наукової й практичної діяльності відомого вченого-гідротехніка, академіка П.І.Коваленка - автора фундаментальних та прикладних досліджень з розробки теоретичних і практичних основ управління технологічними процесами на гідромеліоративних системах; створення технічно досконалих конструкцій водогосподарських комплексів, систем автоматизованого управління водорозподілом і водорегулюванням та комплексу технічних засобів їх реалізації, методології уніфікації і типізації інженерних рішень у водогосподарській галузі і їх широкомасштабного практичного освоєння в Україні та країнах СНД.


Індекс рубрикатора НБУВ: П06 д(4УКР)А/Я Коваленко, Петро Іванович

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Курас І. Ф. 
Політична система сучасної України: особливості становлення, тенденції розвитку / І. Ф. Курас, Ф. М. Рудич, Р. В. Балабан, О. В. Клинченко, Н. В. Кононенко. - К. : Парлам. вид-во, 1998. - 350 c. - Бібліогр.: с.325-342. - укp.

Досліджуються проблеми становлення та розвитку політичної системи сучасної України. Метод порівняльного аналізу, застосований колективом авторів, дозволив розкрити діалектичну взаємозалежність основних елементів політичної модернізації суспільства, вийти на прогнозні, часом парадоксальні висновки і оцінки щодо процесів владної структуризації, формування багатопартійної системи та ін. Розглядаються особливості трансформації політичних систем країн СНД і Балтії, Центральної та Східної Європи, стратегічні пріоритети зовнішньої політики України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Ф61(4УКР)64 + Т3(4УКР)64-5 + С5*666*333.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Розміщення продуктивних сил : Опор. конспект лекцій для студ. 1 курсу екон. ф-тів ден. та заоч. форм навчання / уклад.: Н. П. Ващенко; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. - К., 1998. - 206 c. - укp.

У посібнику висвітлюються такі питання: наукові основи і структурний аналіз розміщення продуктивних сил (РПС); методи економічного аналізу і обгрунтування РПС; демографічний потенціал світу, вплив урбанізації на РПС. Детально аналізується світове господарство та його територіальна структура, зокрема металургійний комплекс світу і України, хімічний комплекс, машинобудівний комплекс, торговельне машинобудування, продовольчий комплекс світу, виробництво товарів культурно-побутового і господарського призначення, комплекс з виробництва товарів народного споживання, внутрішня торгівля. Окремо винесені питання розміщення продуктивних сил розвинутих країн світу; РПС країн, що розвиваються; РПС країн СНД; удосконалення територіальної організації продуктивних сил України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6я73-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС32791 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мельничук І. М. 
Українсько-російські відносини в 1991-1997 рр.: політичний та військовий аспекти : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І. М. Мельничук; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 1998. - 18 c. - укp. - рус.

На базі комплексного аналізу досліджено основні моменти та характер взаємин України і Росії у політичній та військовій сферах після розпаду СРСР: стосунки держав у рамках СНД та їх позицію щодо НАТО, політику України і Росії в чорноморському питанні (Крим, Чорноморський флот), вирішення проблеми ядерного роззброєння України. Було встановлено, що від стосунків між обома державами залежить регіональна та глобальна безпека. Розглянуто основні варіанти розвитку стосунків на найближчу перспективу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кириленко О. Г. 
Науково-прикладне забезпечення комплектування фондів НБУВ документами України і країн СНД та Балтії / О. Г. Кириленко // Бібліотека. Наука. Культура. Інформація : наук. пр. НБУВ. - 1998. - Вип. 1. - С. 310-313. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.17(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Трифонов Д. В. 
Моделі і методи підвищення ефективності використання електроенергії у виробничих системах (на прикладі вугільних шахт) : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.14.01 / Д. В. Трифонов; Ін-т заг. енергетики НАН України. - К., 1998. - 17 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена питанням підвищення енергоефективності гірничодобувних підприємств. У роботі розвивається новий підхід в енергозбереженні гірничодобувних підприємств на основі енергетичного аудиту, ураховуючи взаємозв'язок поміж технологією вугледобування та електроспоживанням. Сформований факторний простір ефективності електровикористання. Виконані типологічна і політетична класифікція, в результаті яких одержані дві групи однотипових за умовами виробництва і однорідних по електровикористанню вугільних шахт. Побудовані багатокритеріальні оптимізаційні моделі енергоефективності (питомого електроспоживання, продуктивності і собівартості) та установлені оптимальні значення управляючих технологічних параметрів, що сприяє обгрунтованому прийманню проектних та менеджерських рішень по енергоефективності вугільних шахт. Запропоновано новий комплексний таксономічний показник оцінки енергоефективності, побудована його аналітична модель і обгрунтована методика прогнозування, яка дозволяє виділити фактори, за рахунок яких виникає неефективне споживання електроенергії, розробити управляючі дії на його підвищення. Розроблена методика енергетичного аудиту (електрична частина), що забезпечує якість роботи групи енергоаудиторів при дослідженні та оцінці енергоефективності шахтних виробничих систем (ШВС). Основні результати роботи використані при розробці державних стандартів по енергозбереженню України та СНД, доведені до методичних вказівок і фрагментів програмного забезпечення АРМ енергоаудитора і впроваджені на вугільних шахтах Західного Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И31-42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Жданова Н. Н. 
Развитие исследований в области экспериментальной микологии (1978 - 1998 гг.) / Н. Н. Жданова // Мікробіол. журн. - 1998. - 60, № 5. - С. 48-59. - Библиогр.: 85 назв. - рус.


Ключ. слова: мікроміцети, систематика, фізіологія, екологія, фітопатологія, деструкція, природні та промислові субстрати, ферменти
Індекс рубрикатора НБУВ: Е50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Вахненко Т.  
Україна на роздоріжжі: Уроки з міжнародного досвіду економічних реформ / Т. Вахненко, Ф. Вінценц, О. Гаврилишин, Д. Грос, А. Зіденберг В. Шимановський. - К. : Фенікс, 1998. - 477 c. - Бібліогр.: с. 461-466. - укp.

Пропонується критичний огляд економічної реформи в Україні у порівнянні з іншими країнами Східної Європи та СНД. Визначено 3 категорії країн, для яких характерне: стабільне зростання, штучне зростання, нульове зростання. Робиться висновок про те, що нестача зростання пов'язана не з браком інвестицій, а через незбалансоване використання існуючих ресурсів (на прикладі України). Висвітлюються питання довгострокової стійкості українського державного боргу до 2006 р. Надається огляд реформ, проведених у банківському секторі Східної Європи. Ряд питань присвячений сектору, який вважається одним з найважливіших в економіці України - сільському господарству. Висвітлюється роль держави у сільськогосподарській політиці на прикладі угорського досвіду. Робиться висновок, що сільськогосподарська централізована планова політика втручання, яку проводить Європейський Союз, не є моделлю, яка може підійти Україні. Аналізується процес реформування енергетичного сектору в Україні тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-18 + У50-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Рудич Ф. М. 
Чи багато влади потрібно владі? (Україна в контексті трансформації політичних структур у країнах СНД і Балтії, Центральної і Східної Європи) : Навч. посіб. для студ. вузів / Ф. М. Рудич; Ін-т політ. та етнонац. дослідж. НАН України. - К. : Довіра, 1998. - 142 c. - Бібліогр.: с. 124-134. - укp.

Розкриваються тенденції становлення політичної системи сучасної України. На основі порівняльного аналізу, виявлення загальних рис і відмінностей показана трансформація політичних структур в країнах СНД і Балтії. Варіанти політичної модернізації - зміст розділів, присвячених державам Центральної і Східної Європи. Висвітлюються підсумки порівняльного аналізу політичних систем України та Австрії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 я73 + Ф023 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Горіцький О. В. 
Чорнобиль : Післяаварійна програма будівництва / О. В. Горіцький, В. Я. Пінчук, В. П. Сабалдир, Г. К. Злобін, І. П. Лось, В. О. Величко, О. М. Лівінський, Г. В. Желудков; ред.: К. Г. Злобін, В. Я. Пінчук. - К. : Іван Федоров, 1998. - 456 c. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Висвітлюється досвід роботи будівельних організацій, міністерств, відомств, проектних та науково-дослідних інститутів України та інших держав СНД в процесі ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Розглядаються питання будівельної справи щодо вирішення технічних проблем, проектування, організації та управління будівництвом, виконання будівельно-монтажних робіт в умовах підвищеного радіаційного впливу, великого скучення людей та техніки, дефіциту часу, суміщення проектування та будівництва тощо. Описано досвід швидкісного будівництва практично всіх основних об'єктів чорнобильської програми: об'єкту "Укриття", спецселища Зелений мис, міста Славутича, житла для переселенців, шляхів, мостів, гідротехнічних споруд, трубопроводів та ліній електропередач, інших об'єктів. Згадано всі організації, що брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а також спеціалісти будівельної галузі - активні виконавці чорнобильської програми. Дано зміст та характеристику зробленої ними роботи. Наведені дані по всіх населених пунктах, де збудовано житло для переселенців.


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082.03 + У9(4УКР)310-212

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Костина Е. С. 
Автоматизированная информационная система "Порошковая металлургия" (АИС ПМ) / Е. С. Костина, В. А. Коноплев // Порошковая металлургия. - 1998. - № 7-8. - С. 122-126. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Автоматизована інформаційна система АIС ПМ вміщує фактографічний опис об'єктів техніки, що створені в галузі порошкової металургії, кераміки та композиційних матеріалів за 1965-1992 рр. у країнах СНД та за 1992-1995 рр. в Україні. Принцип побудови першої в Україні фактографічної системи з порошкової металургії може бути використаний при формуванні деяких баз даних, що містять відомості щодо матеріалів, речовин, технологій, устаткування, документів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: К39с116

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Філіпенко А. С. 
Економіка зарубіжних країн : Підруч. для студ. екон. спец. вищ. закл. освіти / А. С. Філіпенко, В. А. Вергун, І. В. Бураківський, В. Д. Сікора, О. І. Рогач, Р. Л. Балакін, М. А. Дудченко, О. К. Кузьмінська, О. І. Шнирков. - 2-ге вид. - К. : Либідь, 1998. - 416 c. - Бібліогр.: с. 409. - укp.

Розглядаються загальні економічні основи сучасної цивілізації, грунтовно аналізуються головні сфери світової економіки, регіональні особливості економічного розвитку держав (країн Західної та Східної Європи, СНД і Балтії, Північної і Латинської Америки, США, Африки, Близького та Середнього Сходу, Південно-Східної Азії, Південної Азії, Далекого Сходу) із екстраполяцією на проблеми, інтереси та потреби України. Головна увага приділяється факторам та джерелам економічного зростання зарубіжних країн, питанням створення та функціонування ринкової інфраструктури в державах світу, узагальненню досвіду здійснення радикальних економічних реформ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Данилов В. В. 
Акустооптические устройства управления лазерным пучком систем оптоэлектронной обработки радиосигналов / В. В. Данилов // Радиотехника / Харьк. гос. техн. ун-т радиоэлектрон. - 1999. - Вып. 111. - С. 136-142. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

З позиції прикладної оптоелектроніки класифіковано пристрої керування лазерним пучком, одним з різновидів яких є акустооптичні, що використовуються в системах оптичного запису інформації, обробки радіооптичних сигналів. Стисло викладено історію розвитку фізичної та прикладної закордонної, країн СНД і вітчизняної акустооптики. Доведено, що базовим елементом акустооптичних пристроїв керування амплітудою, фазою, частотою і напрямком пучка є акустооптична комірка. Запропоновано трактування визначень акустооптичних пристроїв - акустооптичних модулятора, лінії затримки, затвора, дефлектора, сканера, фільтра.

С позиций прикладной оптоэлектроники проведена классификация устройств управления лазерным пучком, одной из разновидностей которых являются акустооптические, используемые в системах оптической записи информации, обработки радиооптических сигналов. Кратко изложена история развития физической и прикладной зарубежной, стран СНГ и отечественной акустооптики. Показано, что базовым элементом акустооптических устройств управления амплитудой, фазой, частотой и направлением лазерного пучка является акустооптическая ячейка. Предложена трактовка определений акустооптических устройств - акустооптических модулятора, линии задержки, затвора, дефлектора, сканера, фильтра.

The laser beam control units, the acoustooptic units used in the systems of information optic recording, radio optic signals being among them, are classified in the context of the applied optoelectronics. A short retrospective journey into the historyof foreign, CIS and domestic physical and applied acoustooptics is made. It is shown that the base element of acoustooptic devices, which controls the amplitude, phase, frequency and direction of the laser beam, is the acoustooptic cell. Interpretation of the acoustooptic devices - acoustooptic modulator, delay line, shutter, deflector, scanner, filter - is given.


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Каневський О. С. 
Принцип розподілу влади в механізмі сучасної демократичної держави / О. С. Каневський; Севастоп. держ. техн. ун-т. - Севастополь, 1999. - 52 c. - Бібліогр.: 70 назв. - укp.

Виявлено тенденції змін співвідношення прерогатив гілок влади і розмежування ресурсів політичної діяльності. Велику увагу приділено основним моделям застосування принципу: "гнучкого" і "жорсткого" розподілу влади. Перша з них в обгрунтуванні доходить до ідеї Локка про тісну співпрацю і взаємодію гілок влади за верховенства однієї з них. Вона характерна для держав з парламентською формою правління і полягає у значному посиленні ролі урядової влади (яскравий приклад - Великобританія). Друга модель опирається здебільшого на концепцію Монтеск'є і його послідовників про рівновагу, незалежність та взаємоконтроль гілок влади (ця модель властива, наприклад, США та іншим країнам з президентською формою правління). На підставі аналізу досвіду застосування принципу розподілу влади в СНД окреслюються основні труднощі формування демократичної політичної системи на етапі переходу від тоталітаризму до демократії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Х001.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Марцунова Л. С. 
Смазка для прессования порошков алюминия / Л. С. Марцунова, А. П. Савицкий, Н. С. Тимофеев, Г. Н. Романов // Порошковая металлургия. - 1999. - № 1-2. - С. 78-85. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Досліджено вплив деяких органічних сполук, що виробляються в СНД, на технологічні властивості алюмінієвих порошків різного гранулометричного складу. Мета роботи - визначити оптимальне мастило для їх пресування. Досліджено вплив мастил на плинність, пресованість, формованість порошків, зусилля випресовки. Найкращою органічною сполукою, що за своїми технологічними характеристиками не поступається акраваксу, який використовується у порошковій металургії алюмінію США, є адамід ПС.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.24-3

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Білошкуренко Л. Д. 
Перспектива виробництва вітчизняних продуктів харчування / Л. Д. Білошкуренко, А. О. Попова // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. 2. - С. 119-121. - укp.

Результати аналізу виробництва меду свідчать, що в цей важкий період для вітчизняного товаровиробника сільськогосподарської продукції за достатньої уваги до проблеми бджільництва, галузь можна вважати прибутковою. Херсонщина експортуватиме продукцію бджільництва в країни СНД.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-4Хес)325.259.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського