Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (5)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (39)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=СОЛОВК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Остання адреса. До 60-річчя соловецької трагедії : В 3 т. Т. 2 / ред.: А. Зінченко; упоряд.: П. Кулаковський; Центр іст. політології Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. НАН України. - К. : Сфера, 1997. - 286 c. - укp.

Головна мета видання - зберегти пам'ять про те, що сталося на Соловках у лиховісному 1937-му, про те, що саме соловецький табір, ця, за висловом сучасника, "країна мук і відчаю", став останньою земною адресою для багатьох синів і дочок України. Другий том видання містить продовження науково-аналітичної розвідки "Шлях на Соловки", в ньому друкуються документи з тюремних справ, а також унікальні матеріали оперативної розробки соловецьких в'язнів, які дозволяють уявити і розкрити найпотаємніші сторони табірного побуту, переддень масових розстрілів у листопаді 1937 року, проливають світло на багато попередніх подій в Україні і в тодішньому СРСР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)6-49,01 + Т3(4УКР)6-49,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Остання адреса. До 60-річчя соловецької трагедії : В 3 т. Т. 3 / ред.: А. Зінченко, Ю. Шаповал; упоряд.: П. Кулаковский; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - К. : Сфера, 1999. - 394 c. - укp.

Вміщено наступний блок "розстрільних" протоколів засідання Особливої трійки УНКВД Ленінградської області, документи з тюремних справ соловецьких в'язнів, що зберігаються в Регіональному управлінні Федеральної служби безпеки Російської Федерації по Архангельській області, унікальні матеріали з Державного архіву Служби безпеки України, а також уривки із спогадів, зокрема, із книги С.Підгайного "Українська інтелігенція на Соловках. Спогади 1933-1941 рр."


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2РОС=9УКР)621-494 + Т3(4УКР)621-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Роєнко В. І. 
М.І.Яворський - історик України: життя і наукова діяльність : автореф. дис... канд. іст. наук / В. І. Роєнко; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя, 2008. - 20 c. - укp.

На підставі аналізу введених до наукового обігу документів з'ясовано маловідовідомі факти з життя М.І.Яворського, а саме: участь у Першій світовій війні; роботу в Українському інституті марксизму-ленінізму, період його життя на Соловках, а також стосунки між М.І.Яворським і його сучасниками. Установлено, що вчений був невід'ємним учасником суспільного наукового життя України у 1920 - 1930-х рр. Показано становлення М.І.Яворського у 1920-ті рр. як офіційного марксистського історика в Україні, навколо якого за допомогою уряду гуртувались історики-марксисти й організовувались марксистські заклади. Визначено роль історика в реорганізації ВУАН наприкінці 1920-х рр. Зроблено наукову періодизацію життя та робіт ученого у контексті змін умов існування історичної науки в України та змін оцінок тогочасними істориками та політиками життя та історичної концепції вченого. Порівнено погляди М.І.Яворського на історію України та сучасників ученого. Зроблено аналіз його ставлення щодо революційних поді в Україні 1917 - 1920 рр. Висвітлено трансформацію рєпоглядів ученого, які тричі змінювалися протягом життя. На прикладі діяльності історика показано залежність розвитку історичної науки від суспільно-політичних процесів, а також тяжкі духовні й ідеологічні муки вчених. На підставі вивчення аналізу робіт М.І.Яворського визначено його місце в українській історіографії. Доведено, що М.І.Яворський був непослідовним марксистом, національним, оригінальним істориком, який відстоював свою точку зору з питань історії України, що не завжди збігалася з офіційною ідеологією. Складено бібліографію праць вченого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Яворський

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Саєнко В. П. 
Соловецька тема в контексті життя й наукової творчості театрознавця Н. Б. Кузякіної / В. П. Саєнко // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2012. - № 12. - С. 124-131. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто два мікророзділи, у першому з яких на прикладі аналізу книги професора Н. Б. Кузякіної "Театр на Соловках. 1923 - 1937", вперше видрукованої в Англії в серії "Русский театральный архив" 1994 р., вивчено генезу й особливості генеральної теми її наукової спадщини - репресовану літературу та долю соловецького театру. У другому мікророзділі наведено фрагмент мемуарів самої дослідниці, яка в 13-літньому віці пережила трагедію уярмлення в радянській тюрмі за 58-ю статтею, що сприяло її духовному прозрінню й розумінню психології поневолених митців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(4УКР)6 д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Kovalchuk H. V. 
High scientific potential of the ukrainostichnikh studies Natalie Kuzyakinoy = Високий науковий потенціал україностичних студій Наталі Кузякіної / H. V. Kovalchuk // Проблеми сучас. літературознавства. - 2016. - Вип. 23. - С. 11-26. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

На історико-біографічному тлі проаналізовано наукову спадщину видатного українського та російського літературознавця й театрознавця XX ст. професора Наталі Кузякіної (1928 - 1994). Акцентовано виразну україноцентричність її дослідницьких шукань, особливу зосередженість на драматургії періоду Розстріляного Відродження. Самозречено працюючи у сфері україністики і компаративістики, дослідниця відкрила постать і творчість світового рівня драматурга Миколи Куліша, надрукувавши за життя 4 книги ("Драматург Микола Куліш" (1962), "П'єси Миколи Куліша" (1970), "Архівні сторінки" (1992), "Театр на Соловках. 1923 - 1937") про митця, а п'яту - "Траєкторії доль" (2010) - було опубліковано посмертно. Попри ідеологічний тиск на неї, зробила неоціненний внесок у розвиток не тільки кулішезнавства, курбасознавства, пізнання соловецьких сторінок репресованої української культури, але й ввівши у науковий обіг праці з порівняльного літературознавства, як наприклад, "Александр Блок и Леся Украинка". Значущими є дослідження зі сфери поетики художнього тексту. Окремої уваги вимагають зібрання театрознавчих праць Наталі Кузякіної, які чекають своєї черги на публікацію й осмислення мистецтвознавців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(4УКР)6 д + Щ330

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69577 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ковальчук Г. 
Танок Мельпомени перед обличчям смерті: Наталя Кузякіна про Соловецький театр 1923 - 1937 років / Г. Ковальчук // Слово і Час. - 2017. - № 5. - С. 112-118. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проаналізовано одне з перших сучасних досліджень феномену табірного театру - "Театр на Соловках. 1923 - 1937", яке здійснила відомий український і російський літературознавець і мистецтвознавець Н. Кузякіна. Розглянуто історичний, соціокультурний та екзистенціальний підходи до пізнання наукової проблеми; акцентовано на вирізненні дослідницею причин появи та функцій табірного театру, його форм, жанрів, репертуарів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4СОЮ)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27444 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського