Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (9)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>K=СОЦІАЛЬНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 60
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Васюта С. І. 
Постчорнобильський період в Україні: національний досвід в контексті цивілізаційних стратегій / С. І. Васюта; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2001. - 132 c. - (Іст. зошити). - Бібліогр.: с. 115-131. - укp.

Проаналізовано постчорнобильський період у контексті національного історичного досвіду та світових перспектив соціально-економічного розвитку. Простежено витоки та наслідки планетарної техногенної катастрофи через соціальність сучасних еколого-енергетичних проблем, їх політичну складову. Показано необхідність подолання стереотипів радянського соціально-економічного мислення. Висвітлено перспективу розвитку української енергетики, необхідність екологізації сучасних підходів до формування енергетичної політики в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) Чорнобиль

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Попова І.  
"Соціальність" як підгрунтя соціологічної інтерпретації / І. Попова // Соціол.: теорія, методи, маркетинг. - 2002. - № 4. - С. 98-121. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5г-2

Шифр НБУВ: Ж16127 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Сотникова О. О. 
Гра та комунікація в соціальній віртуальній реальності : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. О. Сотникова; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2005. - 17 c. - укp.

Наведено результати дослідження соціальної віртуальної реальності з позицій тих трансформацій, яких зазнає "суб'єкт" у віртуальній реальності в процесі її актуалізації/конструювання. Розглянуто теоретичне зрушення, яке відбулося в концептуалізації гри - від категорії естетики до категорії соціальної філософії - та збіглося з практичними соціальними перетвореннями, що знаменували собою проникнення гри в усі сфери життя. Проаналізовано феномен соціальної віртуальної реальності в двох його аспектах: віртуальність соціальної реальності та соціальність віртуальної реальності. Визначено фактори віртуалізації сучасного життя та механізми актуалізації/конструювання соціальної віртуальної реальності. Сформульовано основні принципи комунікативних практик "суб'єкта" у соціальній віртуальній реальності - (інтер)текстуальність, анонімність, ігри з ідентичностями, які дозволили аргументувати положення про те, що суб'єкт у віртуальній реальності функціонує як "віртуальний персонаж" і саме на рівні взаємодії віртуальних персонажів відбувається актуалізація/конструювання/симулювання соціальної віртуальної реальності. Доведено, що основною стратегією комунікативних практик в Інтернеті є іронія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю223.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Курліщук І. І. 
Педагогічні засади соціалізації студентської молоді засобами масової комунікації : автореф. дис... канд. пед. наук / І. І. Курліщук; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. - Луганськ, 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено актуальну проблему соціалізації студентської молоді засобами масової комунікації. Визначено особливості даного процесу, показано роль і місце мас-медіа в його реалізації. Розкрито сутність і специфіку засобів масової комунікації як особливого інституту соціалізації. Обгрунтовано педагогічні засади, що забезпечують ефективність процесу соціалізації студентської молоді засобами масової комунікації, якими є медіа-освіта студентства у контексті соціалізації, педагогічна підтримка спілкування студентської молоді з засобами масової комунікації. Основним критерієм ефективності застосування обгрунтованих педагогічних засад визначено соціальність студентів як сукупність трьох компонентів - когнітивного, емоційно-ціннісного та практично-діяльнісного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч412(4УКР) + С5*676

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пантелєєва І. А. 
Соціальність філософії мови Мартіна Гайдеууера : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / І. А. Пантелєєва; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2003. - 18 c. - укp.

Розглянуто соціальність філософії мови німецького філософа М.Гайдеууера, яка грунтується на принципах соціальної філософії розуміння. Узагальнено ключові методологічні настанови філософа щодо визначення шляхів осягнення мови філософії. Показано наочність філософської мови М.Гайдеууера, соціальний зміст його специфічної термінології, визначено особливості та способи вираження філософської мовної концепції вченого. Проаналізовано ситуацію, яка склалася навколо української філософської мови, визначено тенденції її подальшого розвитку. Висвітлено герменевтичну філософію М.Гайдеууера, еволюцію герменевтичної тріади, представлену В.Дільтеєм, М.Гайдеууером, Г.-Г.Гадамером. Зазначено, що постійна апеляція до соціального буття, соціальний аспект екзистенціалізму, використання повсякденної мови як філософської, кодування філософської мови соціальними змістами - усе це складові внутрішньої соціальності філософії мови М.Гайдеууера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)6-663.9 + Ю251.518.3 + Ш1 в2:Ю

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бабенко С. С. 
Соціокультурний потенціал трансформації пострадянського суспільства : Автореф. дис... канд. соціол. наук : 22.00.01 / С. С. Бабенко; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2004. - 20 c. - укp.

Вперше у науковий обіг введено поняття "соціокультурний потенціал трансформації" пострадянського суспільства, яке базується на концепції взаємного поділу структур і акторів, висвітлює напруженість між можливостями структури та здібностями соціальних акторів їх реалізувати, що характеризує соціальність і реалізованість практичної культури у структурованому середовищі соціальних акторів. Трансформаційне пострадянське суспільство розглянуто як особливий тип , що має специфічний механізм розвитку. Уточнено поняття соціальної трансформації як особливого процесу соціальних змін. Вперше проаналізовано функціонування соціального механізму трансформації на макро- та мікрорівнях, розроблено теоретичні засади його подальшого соціологічного дослідження. Сукупність життєвих стратегій та соціальних практик, притаманних індивідам і угрупованням певного суспільства, визначено як втілення соціокультурного потенціалу трансформації. У теоретичному й емпіричному аспектах описано особливості форм об'єктивації соціокультурного потенціалу на мезорівні суспільної системи. Удосконалено визначення соціологічного поняття "життєві стратегії населення" як однієї з форм об'єктивації соціокультурного потенціалу трансформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*328.93 + С5*342*151.411

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА332087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Щербак С. І. 
Інтерсуб'єктивність і соціальність : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.01 / С. І. Щербак; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 17 c. - укp.

Проаналізовано поняття інтерсуб'єктивності та соціальності у їх взаємозв'язку у філософії XX ст., виявлено їх методологічне значення для різних філософських і дотичних до них дисциплін - феноменології, антропології, соціології. Показано значення теми інтерсуб'єктивності для егологічних підвалин традиційної філософії суб'єкта, розкрито взаємозв'язок інтерсуб'єктивності та соціальності як апріорі життєвого світу, розширено проблематику інтерсуб'єктивності завдяки зверненню до теми інтерперсональності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю223.32 + Ю3(4НІМ)6-661.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Осадча Л.  
Комунікативні характеристики соціо-культурного простору : монографія / Л. Осадча. - К. : Вид-во НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2011. - 224 c. - Бібліогр.: с. 206-223. - укp.

Розкрито теоретичні засади осмислення явища соціальної комунікації. Визначено комунікативні підстави формування соціальної ідентичності. Розглянуто дискурс як мовленнєво-комунікативне впорядкування життєвого простору. Охарактеризовано соціальність як підставу культурної вкоріненості людини. Розкрито медіативно-опосередковану природу культури в контексті процесу формування смислів. Показано дискурсивну структурованість мовленнєвої сфери. Проаналізовано дискурс як механізм суспільно-політичної орієнтації. Обмірковано наступні проблемні теми: громадське резонування в структурі політичної комунікації, етика дискурсу й обгрунтування демократичної політичної настанови, текстуальність в культурно-соціальному просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА748821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Абдулла А.  
Політика і подія істини: актуальність соціальної філософії А. Бадью : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / А. Абдулла; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2010. - 14 c. - укp.

Встановлено, що політика істини виникає та реалізується в реальних і вкрай динамічних ситуаціях. Зазначено, що правильна політика істини є революційною або насиченою новими подіями, які не повторюють попередні. В концепції А. Бадью істина політичної події - це процес емансипації, який постійно оновлюється. Істина визначається ним як "родова" в тому значенні, що вона не зводиться до жодного логічного правила або ознаки, але "пробігає" всі можливі в даному контексті правила й ознаки. Реальна істина політичної події була і є нова істина, а теорія істини політичної події - це завжди теорія творення, процес творчості. Встановлено домінуюче відношення політики до інших родових процедур філософії (матеми, поеми та любові), оскільки останні вже передбачають соціальність і, відповідно, політику як свою передумову. Обгрунтовано принципове значення уявлення А. Бадью щодо "вірності політичній події" для розуміння етичної системи французького філософа, в якій відсутність подібної вірності виступає формою соціального зла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6 г(4ФРА)6 д Бадью, А.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Цимбал П. В. 
Політологія : навч. посіб.: у 2 ч. Ч. 1 / П. В. Цимбал, О. В. Тягло, А. О. Сошников, М. В. Шаповаленко, В. Б. Калиновський; Харк. нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2009. - 136 c. - укp.

Показано витоки науки про політику. Розглянуто предмет політології, а також теорію політики, її соціальність, функції та методи вивчення. Висвітлено історію політичної думки (ПД) у світовому контексті, а також історичні етапи розвитку ПД в Україні. Розкрито зміст понять політичних ідеології, системи та процесу. Проаналізовано особливості сучасної політичної системи України. Увагу приділено соціалістично-комуністичній, ліберально-гуманістичній ідеологіям.

Показаны истоки науки о политике. Рассмотрены предмет политологии, а также теория политики, ее социальность, функции и методы изучения. Освещены история политической мысли (ПМ) в мировом контексте, а также исторические этапы развития ПМ в Украине. Раскрыто содержание понятий политических идеологии, системы и процесса. Проанализированы особенности современной политической системы Украины. Внимание уделено социалистическо-коммунистической, либерально-гуманистической идеологиям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В352003/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Осадча Л. В. 
Соціальна комунікація як об'єкт філософського аналізу : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Л. В. Осадча; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2010. - 18 c. - укp.

З'ясовано, що комунікація є визначальним чинником формування специфіки людської колективності. Соціальність виникає тоді, коли індивід стикається з іншим, розмикається йому назустріч, усвідомлює свою окремішність та одночасно залученість, причетність до одного роду, до спільності людської долі. Встановлено, що соціальний світ базується на зрозумілих символах, знаках. Досліджено, що створюваний людською колективністю світ від початку базується на символічних, мовно позначуваних засадах. Доведено, що комунікація є тим інтегрувальним чинником, на якому базується взаємопорозуміння, а отже соціальної інтегрованості всіх членів спільноти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сердюк О. В. 
Соціологічний підхід у сучасному правознавстві: філософсько-правове дослідження : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.12 / О. В. Сердюк; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. - Х., 2010. - 40 c. - укp.

Досліджено епістемологічний статус соціологічного підходу у сучасному правознавстві. Запропоновано визначення сутності та змісту поняття "підхід". Проаналізовано соціальність права як фундаментальної світоглядно-теоретичної проблеми сучасного правознавства. Розглянуто базові епістемологічні характеристики соціологічного підходу в правознавстві, проаналізовано його еволюцію. Встановлено особливості впливу на статус соціологічного знання за сучасного правознавства конкуренції класичних і некласичних парадигм в соціальному пізнанні. Охарактеризовано методологічні проблеми тлумачення соціологічних понять в законодавстві та правовій доктрині. З'ясовано особливості використання емпіричних соціологічних методів у формуванні емпіричного базису правопізнання. Висвітлено основні механізми взаємодії соціологічного й юридичного підходів у контексті загальної тенденції щодо інтеграції методів і підходів в межах сукупного пізнавального процесу сучасного правознавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в + Х0 в78

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376142 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Палагута В. І. 
Феномен самоідентифікації соціального суб'єкту в дискурсивних просторах : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.03 / В. І. Палагута; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Д., 2010. - 38 c. - укp.

Представлено концепцію дискурсивних просторів самоідентифікації соціального суб'єкту як досліджування мікрорівнів соціального виміру буття, де вивчаються основні характеристики самоідентифікації соціального суб'єкту: дискурсивність, перформативність, ретроактивний ефект, "базальна" соціальність, просторовість, самоозначування в світлі аналізу сучасного феномена полісуб'єктивності та множинності самоідентифікації. Розглянуто процес самоідентифікації соціального суб'єкту з позицій дослідження онтологічних характеристик дискурсивних просторів: проведено аналіз самоідентифікації в контексті онтології "Іншого", вивчення феномена самозасвідчування суб'єкту. Досліджено епістемологію дискурсивного простору з використанням положень соціальної топології та соціального конструктивізму, його онтологічні підвалини та специфіку, розкрито його основні онтологічні характеристики, встановлено атрибути дії механізму ідентифікаційних матриць суб'єктивності в полях дискурсивних просторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:С5 + Ю223.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377397 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Слюсар А. М. 
Суб'єкти трудового права України : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.05 / А. М. Слюсар; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". - Х., 2011. - 40 c. - укp.

Встановлено, що категорія "суб'єкт права" поєднує в собі три соціально-правові ознаки - соціальність, правосуб'єктність і правовий статус. Соціальність віддзеркалює характер функціонування особи в суспільстві. Вона пов'язана з перетворенням інтересу суб'єкта на чинник дії, з пізнанням дійсності. Соціальність зумовлена активною природою фізичних і юридичних осіб, протиріччям між умовами існування й об'єктивними потребами особи та спрямована на ліквідацію невідповідності між потребами й умовами буття суб'єкта права. Вона характеризує особу як частину соціуму, залежну від нього, підлеглу йому, детерміновану зовнішніми соціальними механізмами. У реальній же дійсності не природа, не суспільство, а тільки держава визначає хто й за яких умов може бути суб'єктом права, а значить, учасником правовідносин і якими рисами цей суб'єкт повинен володіти. Лише законодавством може встановлюватись і визнаватися специфічна сукупність юридичних властивостей, що дозволяє особі стати суб'єктом права. Ця сукупність іменується терміном "правосуб'єктність". Соціальність є передумовою правового статусу суб'єкта права. Ціннісний підхід до класифікації суб'єктів трудового права (визнання індивіда вищою соціально-правовою цінністю) виводить нас до першооснови права, до його істинного джерела - людини, правові якості якої є справжньою субстанцією, з якої створюються, формуються всі суб'єкти, включаючи державу й її органи. Людина є джерелом усього правового. До суб'єктів трудового права України належать: первинний суб'єкт трудового права працівник, основний суб'єкт трудового права - роботодавець, похідні суб'єкти трудового права від працівника особа, яка шукає роботу, інвалід, який одержав трудове каліцтво чи професійне захворювання, позивач або відповідач у суді). Юридична фігура кожної з названих осіб не має самостійного значення і є або передуючою правовій особистості працівника, або наслідком існування даної особи як працівника, службові об'єкти трудового права - державні органи, професійні спілки, приватні кадрові агентства, комісії по трудових спорах, примирні, трудові арбітражі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Грачов О. В. 
Інструменти удосконалення податкового регулювання соціальної політики в Україні / О. В. Грачов // Фін.-кредит. діяльн.: пробл. теорії та практики. - 2010. - Вип. 2. - С. 137-145. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто існуючи підходи щодо визначення категорії соціальність. Запропоновано визначення поняття "соціальна політика" за умов глобалізації суспільства, виділено стратегічні напрями соціальної політики держави. Обгрунтовано набір інструментів щодо удосконалення податкового регулювання соціальної політики в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + У9(4УКР)270

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сардак С. Е. 
Теоретичні основи формування суспільних проблем і господарський механізм їх вирішення шляхом управління розвитком людських ресурсів / С. Е. Сардак // Пробл. науки. - 2011. - № 4. - С. 20-27. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Визначено науково-методичні основи формування проблем у суспільстві. Доведено соціальність суспільних проблем та їх зв'язок із людським розвитком. Запропоновано господарський механізм вирішення суспільної проблеми шляхом управління розвитком людських ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240-21 + С5*325.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Петрушенко В.  
Філософія соціального: онтологічні та метафізичні окреслення / В. Петрушенко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 692. - С. 14-21. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто проблему визначення природи та онтологічних засад соціального явища. Соціальність, що утворюється в результаті перетворення природного матеріалу та створення артефактів, розглянуто як таку, що існує на межі фізичного та метафізичного. Імперативи соціального передбачають функціонування рефлексивного простору суспільної життєдіяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6 в011.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Каховська О. В. 
Соціальність і її забезпечення в транзитивній економіці: теорія, оцінка, механізм регулювання : монографія / О. В. Каховська; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. - Д. : ДРІДУ НАДУ, 2012. - 347 c. - укp.

Обгрунтовано парадигму соціальності адекватно до реалій транзитивної економіки. Надано критичну оцінку теоретизуванням в різні періоди суспільно-історичного розвитку щодо суспільного устрою, зорієнтованого на людину й її потреби. З практики функціонування розвинених держав і вітчизняних трансформацій та суспільних перебудов визначено природу "соціальності" як основного продукту функціонування такого суспільного інституту, як соціальна держава. Здійснено діагностику результатів і деструкцій у забезпеченні соціальності під час розбудови соціальної держави на національних теренах. Розроблено наукові й організаційно-методологічні основи забезпечення керованої зміни соціальності в процесі формування програм соціально-економічного розвитку на різних рівнях державного управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.45 + У50-94 + У9(4УКР)0-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Мазур Л. І. 
Самоідентичність особистості як філософсько-антропологічна проблема : монографія / Л. І. Мазур; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2012. - 431 c. - Бібліогр.: с. 398-429 - укp.

Досліджено сучасні концепції самоідентичності особистості. Увагу приділено поясненню того, як у людській самоідентичності проявляють себе тілесна природа людини, її психічна структура, соціальність, культура, навколишній світ. Запропоновано розуміння ідентичності не як позитивної реальності, а як процесу породження Іншим, важливим чинником якого є практики себе. Показано, що самоідентичність особистості - це не якась особлива психічна структура, яка відповідає за сталість Я в просторі та часі (класична субстанціальна модель), і не результат (взаємо)дії інших структур, які виконують функції ідентифікації, а спосіб буття, який полягає у неперервному процесі становлення цілісної та автентичної особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА764526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Харченко С. Я. 
Значення категорії "соціальність" у пошуках методологічної основи розвитку сучасної соціально-педагогічної науки / С. Я. Харченко // Соц. педагогіка: теорія та практика. - 2012. - № 3. - С. 4-13. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто методологічні проблеми соціальної педагогіки як сучасної дискусійної галузі знання, що вимагає пошуку нових підходів до визначення сутності та структури систем і процесів, які вона вивчає. Обгрунтовано необхідність та розкрито стан розробки міждисциплінарної категоріальної одиниці "соціальність" у ставленні наукових поглядів щодо розуміння результату соціального виховання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312.0

Шифр НБУВ: Ж25100 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського