Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>K=СПІНТРОНІКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Базалій Я. Б. 
Магнітна динаміка та спінтроніка в металевих, напівпровідних та надпровідних наноструктурах : автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Я. Б. Базалій; Ін-т магнетизму НАН України та МОН України. - К., 2009. - 58 c. - укp.

Сформульовано фізичні принципи функціонування приладів спінтроніки, проведено їх теоретичний аналіз та показано можливості застосування цього аналізу до конкретних експериментальних ситуацій. В системах з ефектом передачі спіну розглянуто магнітну динаміку, стимульовану електричним струмом і викликаними ним спіновими моментами сили. Для багатошарових систем розроблено й застосовано методи розрахунку діаграм перемикання. Відкрито явище стабілізації магнітної конфігурації з максимальною енергією та явище стабілізації відштовхуванням. Для вивчення систем з доменними стінками знайдено форму головного члена для сили спін-трансферу в системах з неперервною зміною намагніченості в просторі. Зроблено висновок про залежність спектру спінових хвиль від електричного струму, що протікає через феромагнетик. Розроблено метод колективних координат і застосовано його до опису руху доменних стінок різної структури в наносмужках. Результати порівняно з експериментальними даними. Наведено теоретичний опис спін-гальванічної моди в напівпровідниках зі спін-орбітальною взаємодією з послідовним урахуванням електростатичної взаємодії. Показано, що остання не призводить до виникнення енергетичної щілини, хоча й змінює спектр моди кількісно. Запропоновано експериментальний метод спостереження даної моди та проведено розрахунки очікуваних результатів. Теоретично розраховано залежність критичної температури надпровідника від взаємодії орієнтації магнітних моментів феромагнетиків в тришарових структурах типу феромагнетик-надпровідник-феромагнетик. Розроблено числові методи для опису несиметричних структур цього типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377,022 + В371.236,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Погорілий А. М. 
Спінтроніка. Основні явища. Тенденції розвитку / А. М. Погорілий, С. М. Рябченко, О. І. Товстолиткін // Укр. фіз. журн. (Огляди). - 2010. - 6, № 1. - С. 37-96. - Бібліогр.: 239 назв. - укp.

Викладено фізичні основи спінтроніки - галузі науки на стику фізики та електроніки, яка вивчає шляхи керування спіновими станами електронів у твердотільних системах і пропонує методи розробки пристроїв на базі виявлених ефектів та явищ. Представлено погляд на історію розвитку цього напрямку. Зроблено огляд методів створення, маніпуляції та детектування спінової поляризації носіїв заряду в напівпровідниках, металах, магнітних і немагнітних об'єктах нанометрового масштабу. Описано шляхи електричного та магнітного керування спіновою поляризацією ансамблю носіїв заряду. Розглянуто механізми релаксації системи мобільних спінів. Викладено вимоги до параметрів матеріалів, які використовуються (будуть використовуватись) для розробки елементів і приладів спінтроніки. Зроблено аналіз та класифікацію магнітних матеріалів спінтроніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З852 + В371

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988/огл. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кругляк Ю. О. 
Уроки наноелектроніки: спінтроніка в концепції "знизу - вгору" / Ю. О. Кругляк, Н. Ю. Кругляк, М. В. Стріха // Сенсор. електрон. і мікросистем. технології. - 2013. - 10, № 2. - С. 5-37. - Бібліогр.: 45 назв. - укp.

В межах концепції "знизу - вгору" наноелектроніки розглянуто основні явища, поняття та пристрої спінтроніки, включаючи спіновий вентиль, межовий опір при незбігові густини станів для носіїв струму по різні боки межі (незбігові мод провідності), спінові потенціали і різницю нелокальних спін-потенціалів, спіновий момент та його транспорт. Обговорено обертання намагніченості спіновим струмом, поляризатори та аналізатори спінового струму. Розглянуто рівняння дифузії для балістичного транспорту та струми в режимі нерівноважних потенціалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З85

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Уваров В. М. 
Атомне розупорядкування та електронна будова сплаву Хойслера CoTiSb / В. М. Уваров, М. В. Уваров, С. А. Беспалов, М. В. Немошкаленко // Укр. фіз. журн.. - 2017. - 62, № 2. - С. 106-111. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.304

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Кучкін В. М. 
Магнітопружні коливання в антиферомагнітному нанодроті / В. М. Кучкін, О. В. Кравцов // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2018. - № 3. - С. 35-41. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета дослідження - визначення взаємного впливу магнітної і пружної підсистем у антиферомагнетику та вивчення особливостей цієї взаємодії, які можуть бути цікавими з точки зору практичних застосувань. Використано Лагранжів підхід до опису динаміки системи. Досліджено рівняння руху, отримані з варіаційного принципу для відповідного функціоналу дії. Встановлено й проаналізовано дисперсійні співвідношення для магнітопружних і пружномагнітних хвиль, що поширюються перпендикулярно осі нанодроту. Показано, що у випадку високотемпературного антиферомагнетизму навіть за достатньо малого коефіцієнта зв'язку між магнітною та пружною підсистемамивідбувається якісна зміна спектра магнітопружних хвиль. Для розглянутої геометрії, що відповідає нанодроту, вплив граничних умов приводить до розмірного квантування частот. Відповідний закон квантування визначено аналітично для магнітопружних хвиль. Висновки: визначено дисперсійні співвідношення для магнітопружної та пружномагнітної хвиль, які поширюються перпендикулярно осі нанодроту з кубічного колінеарного антиферомагнетика. Показано важливість врахування магнітопружної взаємодії в антиферомагнетику при зменшенні його розміру до нанометрових порядків. Скінченність зразку призводить до дискретизації частот магнітопружних хвиль.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21 + В377.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Zhitlukhina E. 
Ballistic quantum spin separator / E. Zhitlukhina, M. Belogolovskii, P. Seidel // Фізика низ. температур. - 2019. - 45, N 8 (спец. вип., ч. 1). - С. 1078-1083. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

За допомогою формалізму Ландауера-Буттікера досліджено спін-залежний балістичний транспорт крізь мезоскопічну трьохтермінальну Y-подібну структуру з чутливою до спіну феромагнітною мембраною в одному з вихідних провідників. Розрахунки, виконані при досить низьких температурах, коли тепловими ефектами і розсіюванням на магнонах можна знехтувати, передбачають істотне посилення ефекту спінової фільтрації, обумовленого неузгодженістю між зонними структурами феромагнітного металу та провідника. На закінчення обговорено можливі застосування цього явища для ефективної інжекції спін-поляризованого струму в надпровідник і саморегульованих спінових струмів квантових спінтронних мережах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З85

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Иванов Б. А. 
Сверхбыстрая спиновая динамика и спинтроника для ферримагнетиков, близких к точке компенсации спина (обзор) / Б. А. Иванов // Фізика низ. температур. - 2019. - 45, N 9 (спец. вип., ч. 2). - С. 1095-1129. - Библиогр.: 214 назв. - рус.

Обговорено можливості застосування магнетиків з частковою або повною компенсацією магнітних моментів різних груп спінів для підвищення швидкодії приладів магнітної електроніки, що використовує спіновий струм (спінтроніки). Для антиферомагнетиків відомі ефекти обмінного підвищення швидкості динаміки спінів. Спінтроніка антиферомагнетиків за кілька останніх років перетворилася в самостійну область прикладної фізики магнетизму, що бурхливо розвивається. Детально проаналізовано можливість використання іншого класу магнітних матеріалів, феримагнетиків, близьких до точки компенсації спінів, в яких також виявляються зазначені ефекти прискорення. Проведено порівняльний аналіз цих двох класів магнетиків. Дослідження нелінійної спінової динаміки феримагнетиків проведено з використанням нелінійної сигма-моделі для різниці спінових густин різних груп спінів. Наведено просте виведення цієї моделі та обговорено її реальні параметри щодо популярних феримагнетиків, аморфних сплавів елементів групи заліза та рідкоземельних елементів. Проведено аналіз різних нелінійних ефектів спінової динаміки, від однорідних спінових коливань в малих частинках до динаміки солітонів, доменних стінок, феримагнетних скірміонів і вихорів. Обговорено можливість збудження таких динамічних режимів за допомогою накачування спіновим струмом і застосування у надшвидкій спінтроніці.


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.5 + В377.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Zhitlukhina E. 
Ballistic quantum spin separator / E. Zhitlukhina, M. Belogolovskii, P. Seidel // Фізика низ. температур. - 2019. - 45, N 8 (спец. вип., ч. 1). - С. 1078-1083. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

За допомогою формалізму Ландауера-Буттікера досліджено спін-залежний балістичний транспорт крізь мезоскопічну трьохтермінальну Y-подібну структуру з чутливою до спіну феромагнітною мембраною в одному з вихідних провідників. Розрахунки, виконані при досить низьких температурах, коли тепловими ефектами і розсіюванням на магнонах можна знехтувати, передбачають істотне посилення ефекту спінової фільтрації, обумовленого неузгодженістю між зонними структурами феромагнітного металу та провідника. На закінчення обговорено можливі застосування цього явища для ефективної інжекції спін-поляризованого струму в надпровідник і саморегульованих спінових струмів квантових спінтронних мережах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З85

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Иванов Б. А. 
Сверхбыстрая спиновая динамика и спинтроника для ферримагнетиков, близких к точке компенсации спина (обзор) / Б. А. Иванов // Фізика низ. температур. - 2019. - 45, N 9 (спец. вип., ч. 2). - С. 1095-1129. - Библиогр.: 214 назв. - рус.

Обговорено можливості застосування магнетиків з частковою або повною компенсацією магнітних моментів різних груп спінів для підвищення швидкодії приладів магнітної електроніки, що використовує спіновий струм (спінтроніки). Для антиферомагнетиків відомі ефекти обмінного підвищення швидкості динаміки спінів. Спінтроніка антиферомагнетиків за кілька останніх років перетворилася в самостійну область прикладної фізики магнетизму, що бурхливо розвивається. Детально проаналізовано можливість використання іншого класу магнітних матеріалів, феримагнетиків, близьких до точки компенсації спінів, в яких також виявляються зазначені ефекти прискорення. Проведено порівняльний аналіз цих двох класів магнетиків. Дослідження нелінійної спінової динаміки феримагнетиків проведено з використанням нелінійної сигма-моделі для різниці спінових густин різних груп спінів. Наведено просте виведення цієї моделі та обговорено її реальні параметри щодо популярних феримагнетиків, аморфних сплавів елементів групи заліза та рідкоземельних елементів. Проведено аналіз різних нелінійних ефектів спінової динаміки, від однорідних спінових коливань в малих частинках до динаміки солітонів, доменних стінок, феримагнетних скірміонів і вихорів. Обговорено можливість збудження таких динамічних режимів за допомогою накачування спіновим струмом і застосування у надшвидкій спінтроніці.


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.5 + В377.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бурлаков В. О. 
Вплив домішок на електрофізичні властивості магнетного тунельного переходу / В. О. Бурлаков, О. Є. Погорелов, О. В. Філатов // Metallophysics and Advanced Technologies. - 2020. - 42, № 7. - С. 919-928. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто вплив домішок на вольтамперні характеристики тонкоплівкової структури магнітного тунельного переходу (MTJ) - Fe/MgO/Fe з метою поліпшення електротранспортних властивостей. Це було досягнуто за рахунок створення умов для виникнення в ній вольтамперної характеристики (ВАХ) з негативним диференційним опором (НДО), на кшталт ВАХ тунельного діоду. Обгрунтовано утворення такої властивості за рахунок введення електропровідної домішки (карбону) в інтерфейсний простір між одним з шарів заліза і діелектриком, яка відповідним чином змінює положення рівня Фермі. Виявлено прояв деградаційного впливу електродифузійних процесів на властивості вольтамперної характеристики та запропоновано підходи до її стабілізації. Розглянуто можливість використання MTJ-систем з НДО для створення комірок пам'яті MRAM.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.25 + З852.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Коплак О. В. 
Електронна і ядерна спінова динаміка в напівпровідникових нано- та гетероструктурах : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. В. Коплак; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2017. - 38 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.212,022 + В379.273,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432411 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Shklovskij V. A. 
Magnon-phonon interactions in spin insulators (review article) / V. A. Shklovskij // Фізика низ. температур. - 2021. - 47, N 8 (спец. вип., ч. 2). - С. 675-702. - Бібліогр.: 138 назв. - англ.

Наведено огляд досліджень у галузі спінкалоритроніки, виконаних на кафедрі фізики низьких температур Харківського національного університету у 2017 - 2019 рр. Обговорено нові напрямки у магнітоелектроніці - спінтроніка, спінкалоритроніка та магноніка, які виникли з метою зменшення дисипації у звичайній напівпровідниковій мікроелектроніці. Спінтроніка пропонує великі швидкості перемикання, зменшення енергоспоживання, більш високу щільність пристроїв пам'яті та меншу генерацію теплоти на перемикаючий елемент. Викладено головні результати чотирьох статей кафедри, які опубліковано у Physical Review B: нелінійна релаксація між магнонами та фононами у феродіелектрику; роль магнонів та ефект розміру в теплопередачі через межу між діелектриком і феродіелектриком; спін-Зеєбек ефект і фононна теплопередача у гетероструктурах, які містять шари нормального металу та феродіелектрика; температурна залежність часу магнон-фононної релаксації у феродіелектрику.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.373.4 + З85-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бездідько О. В. 
Магнітооптичні властивості двошарових систем на основі Fe та Pt / О. В. Бездідько, Ю. О. Шкурдода, С. М. Ващенко // Фізика і хімія твердого тіла. - 2021. - 22, № 2. - С. 242-247. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.026 + К234.302.6 + В378.48

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського