Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ТАНАТОЛОГІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Квачов А. П. 
До питання про психологічні джерела релігії / А. П. Квачов, Ю. О. Рябенко // Пед. пробл. техн. і гуманіт. освіти. - Миколаїв, 2000. - Вип. 1. - С. 88-91. - укp.

Розглянуто питання про природу і роль психологічного коріння релігійної свідомості, визначено їх місце у системі інших чинників. Зокрема, визначено недоцільним момент абсолютизації соціальних причин та ігнорування псхологічної природи людини. Підкреслено великі досягнення у з'ясуванні причин виникнення релігії, які здійснили гуманітарні науки XX ст. - психологія, антропологія, психоаналіз, танатологія, що робить можливим висновок: релігія існуватиме завжди внаслідок наявності вічного спонукального її мотиву - іманентної психологічної потреби людей у вірі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю957.2 + Э210.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ольховський В. О. 
Судово-медична оцінка післясмертних змін при визначенні давності настання смерті / В. О. Ольховський, Е. К. Григорян, О. О. Фурман, І. О. Кожушко // Буков. мед. вісн.. - 2019. - 23, № 2. - С. 109-113. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Здійснено аналіз наукових джерел, який розкриває переваги та недоліки сучасних методів оцінки післясмертних змін, для оптимізації визначення давності настання смерті (ДНС) у практиці судово-медичних експертів і виокремлення перспективних напрямів подальших досліджень. Мета роботи - за допомогою аналізу сучасних наукових джерел дослідити особливості сучасних методів визначення ДНС за оцінкою післясмертних змін. Висновок: стан трупів на місці виявлення буває різним і численні чинники можуть брати участь у перебігу розвитку трупних явищ до приходу експертів. Отже, важко порівнювати лабораторні експерименти та реальні випадки через відмінності клімату, географічного положення, особливості методів, що використовуються, та постановки дослідження. На теперішній час не існує єдиного методу оцінки, який міг би забезпечити точний розрахунок ДНС у діапазоні від декількох годин до декількох місяців, тому наразі необхідні розробка та впровадження нових методів визначення ДНС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Толкач А. М. 
Поняття "танатології" на сучасному етапі розвитку судової медицини / А. М. Толкач // Актуал. проблеми юрид. науки та практики. - 2020. - № 1. - С. 54-58. - Бібліогр.: 100 назв. - укp.

Проаналізовано поняття "смерть" з точки зору судової медицини та її види. Окреслено нові напрями наукових досліджень у танатології, такі як: судово-медична танатологія, молекулярна танатологія та правова танатологія. Зазначено перспективність розвитку правової танатології для юриспруденції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.4 + Х893.9(4УКР)413.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кирилова О. О. 
Танатологія декадентського кінематографа : автореф. дис. ... д-ра культурології : 26.00.01 / О. О. Кирилова; Харківська державна академія культури. - Харків, 2018. - 38 c. - укp.

Здійснено танатологічний аналіз культурного феномену декадентського кінематографа. Предмет дослідження вперше розглянуто як структуровану цілісність, що виникла в культурі декадансу на межі ХІХ - ХХ ст.; поширюється на сучасність, виводячи поняття декадансу із зазначених хронологічних рамок; є формою культурологічної рефлексії, здійсненої кінематографічними засобами, стосовно декадансу як типу світогляду, символізму як філософсько-естетичної системи та модерну як стилю; транслює певний тип танатоорієнтованого світосприйняття, похідний від ментального типу декадента межі ХІХ - ХХ ст. Танатологічний підхід до розгляду декадентського кінематографа вперше сформульовано та застосовано в послідовній культурологічній реконструкції танатичних декадентських моделей; символістсько-семантичному аналізові кінотекстів через інструментальне нововведення "мортального кінокоду"; виокремленні субдисциплінарних вимірів: есхатологічного, іммортологічного, еротанатологічного, які конституюють новообґрунтовану в дисертації дисципліну - танатологію кіно.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11 в2:Щ373

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Танатологія: смерть та навколо смерті в європейській культурі : матеріали Міжнар. наук. конф. : [збірник] / ред.: О. М. Титова, Д. В. Бібіков, А. О. Горькова, В. М. Гоменюк, Д. С. Гречко, В. Г. Івакін, К. К. Крайній, С. В. Пивоваров; Київська міська державна адміністрація, Київський науково-методичний центр по охороні, реставрації та використанню пам'яток історії, культури і заповідних територій, Інститут археології, Національна академія наук України, Національний університет "Києво-Могилянська академія" , Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Електронний журнал урбаністичних студій "Місто: історія, культура, суспільство" , Міжнародна наукова конференція "Танатологія: смерть та навколо смерті в європейській культурі" , Міжнародна наукова конференція "Танатологія: смерть та навколо смерті в європейській культурі" . - Київ : Гельветика, 2020. - 249 c. - Вип. 1 - Вип. 2. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ. - bel.

Проаналізовано поховальні (некрополістичні) пам'ятки України як складові історичної нерухомої спадщини. Вміщено статті та публікації археологів, істориків, антропологів, мистецтвознавців, об'єднаних спільним прагненням якнайповніше висвітлити питання смерті та навколо смерті в європейській культурі. Що таке смерть і що відбувається з нами після неї? Це питання цікавило людство протягом всієї його історії. Починаючи з доби середнього палеоліту, людина намагалася знайти своє місце в системі загальної світобудови. Інтерес наших пращурів знайшов своє відображення в стародавньому мистецтві, первісній міфології та літературних джерелах світових релігій. І сьогодні питання, пов'язані з проблематикою смерті, є одними з найпоширеніших в європейських гуманітарних дослідженнях. Спроба осмислення сутності смерті у світовій науці отримала назву "танатологія". Відповідно до античних уявлень, Танатос - темний деструктивний бог, а Логос - закон розуму, який робить світ впорядкованим і гармонічним, тому танатологія часто розглядається як приручення Танатоса засобами Логосу. Іншими словами, у семантиці терміну лежить ідея приборкання смерті через її пізнання. Тому осмислення та наукове дослідження проблем, пов'язаних зі смертю - це не тільки обов'язковий компонент, а більш того, необхідний результат будь-якої танатологічної студії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.24 я431(0) + Э242.2 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70523 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського