Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (157)Тематичний інтернет-навігатор (98)Наукова електронна бібліотека (829)Автореферати дисертацій (4314)Книжкові видання та компакт-диски (5215)Журнали та продовжувані видання (258)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРУДОВІ$<.>+<.>K=ВІДНОСИНИ$<.>+<.>K=КРАЇН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36115
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Kvasnytsya V. M. 
Crystallomorphology of minerals of Ukraine (on the edge of millenium): summary, problems, and tasks = Кристаломорфологія мінералів України (на межі тисячоліття): підсумки, проблеми, завдання / V. M. Kvasnytsya, V. I. Pavlyshyn // Минерал. журн. - 2000. - 22, № 5-6. - С. 68-81. - Библиогр.: 20 назв. - англ.

Наведено стислий огляд розвитку кристаломорфології в Україні та аналіз стану кристалографічної вивченості мінералів із різних регіонів країни. Наголошено на теоретичному і практичному значенні результатів кристаломорфологічних досліджень. Розглянуто проблеми і завдання мінералогічної кристалографії XXI сторіччя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д330.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Badyda K.  
Emission changes of air pollutants from power generation industry in Poland = Выброс вредных веществ предприятиями энергетики Польши / K. Badyda, J. Lewandowski, A. Miller // Пром. теплотехника. - 2001. - 23, № 4-5. - С. 149-154. - Библиогр.: 11 назв. - англ.

Розглянуто енергетичний стан у Польщі та вплив законодавства країни на зміни кількості викидів швидкісних речовин в атмосферу потужними польськими енергопідприємствами.


Індекс рубрикатора НБУВ: З1н6

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Черемшинський М. Д. 
GPS-технології в геодезичній практиці. Досвід та перспективи розвитку / М. Д. Черемшинський // Косм. наука і технологія. - 2001. - 7, № 4. - С. 61-69. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто досвід співпраці країн Європи у побудові геодезичних мереж і створення нової системи відліку з застосуванням GPS-технологій. Запропоновано заходи щодо модернізації Державної геодезичної мережі України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д115

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Васильєв В. В. 
Ocoбливості управління адаптацією випускників профтехучилищ в умовах формування ринкових відносин / В. В. Васильєв // Наука і сучасність. - K., 2000. - Вип. 2, ч. 1. - С. 42-50. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

На підставі вивчення досвіду виховної діяльності низки трудових колективів металургійних підприємств за ринкових умов, а також виробничої адаптації випускників профтехучилищ зроблено висновок, що під час визначення її змісту, форм і методів не завжди зважают на особливості даної діяльності за нових соціально-економічних умов. Встановлено, що від рівня кваліфікації залежать адаптація до оновленої або суміжної професії та трудові успіхи випускників профтехучилищ: зростання продуктивності праці, участь у раціоналізаторстві тощо. Визначено педагогічні завдання, які покликані вирішувати інженерно-педагогічні колективи училищ, керівники, інженерно-технічні працівники, випускники профтехучилищ. Зазначено, що ефективність адаптації молодих працівників на підприємстві залежить від оптимальності системи засобів, методів і прийомів управління персоналом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч461.350.0 + К3р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Губань Р.  
Si vis pacem, para bellum / Р. Губань // Людина і політика. - 2000. - № 4. - С. 64-69. - Библиогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено проблему сучасного протистояння США та Росії, питання використання коштів на потреби армії та озброєння в кожній з цих країн. Показано, що інновації у виробництві військової техніки призвели до того, що зараз світ перебуває на початковій стадії нової військово-технічної революції. Висвітлено напрями цієї революції, приклади нової зброї та наслідки її використання.


Ключ. слова: військово-технічна революція, нові системи озброєнь, кавітація
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Т3(4Рос)64-64(7США) + Т3(7США)63-64(4Рос)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ge Bo 
The Role of Government Bodies in Technology Transfer in China = Роль державних органів в передачі технологій в Китаї / Ge Bo // Наука та наукознавство. - 2001. - № 1. - С. 57-64. - англ.

Викладено інформацію, що стосується історії та сучасних тенденцій у сфері передачі технологій у Китаї, в тому числі дані щодо експорту та імпорту технологій у цій країні впродовж останньої половини ХХ ст. Висвітлено окремі організаційні та юридичні аспекти державного управління та контролю експорту та імпорту технологій у Китаї у контексті планово-адміністративної економіки (до 1978 р.) та за умов реформ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5Кит)0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Muller K.  
Transformation Strategy in the Context of the Modernity Concepts = Стратегія трансформації у контексті концепцій модернізму / K. Muller // Наука та наукознавство. - 1999. - № 4. - С. 88-101. - Библиогр.: 12 назв. - англ.

Зроблено спробу теоретично розглянути трансформаційні процеси в країнах Центральної та Східної Європи за допомогою концепцій модернізму. Запропоновано цілу низку понять, які, на його думку, більш адекватно відображають специфіку змін, що спостерігаються. Концепції модернізму поєднано із когнітивним підходом, що дає змогу більш глибокого вивчення інституційних змін в економіці та суспільстві. Паралельні трансформаційні зміни в економіці та одночасно у політичній системі ідентифіковано як джерело виникнення інституційних напружень. Стверджено, що їх можна привести у належний стан та консолідувати лише мобілізацією соціально-культурних засобів. Концепції модернізму здатні відіграти позитивну роль у розробці стратегії трансформації, орієнтованої на це завдання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Абетка української політики : Довід. Вип. 3 / уклад.: М. Томенко. - К. : Смолоскип, 2000. - 268 с. - рус.

Наведено детальну інформацію про інститути державної влади та місцевого самоврядування в Україні, політичні партії та громадські організації, міжнародні структури. Подано статистичну інформацію (на 1 січня 1999 р.) про соціально-економічні відносини і стан галузей освіти, науки та культури в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0я2 + Т3(4УКР)64 + Х809(4УКР)я2 + Х915.2я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лотоцький О.  
Автокефалія. Т. 2. Нарис історії Автокефальних церков / О. Лотоцький; Укр. Православ. Церква Київ. Патріархату. - Репр. вид. - К., 1999. - 559 c. - укp.

Розкриваються історичні факти втілення засад автокефалії крайових церков. Висвітлюються устрій та зовнішні відносини Кіпрської, Синайської, Грузинської (Іберійської), Ново-грецької, Румунської, Болгарської та Сербської церков, Охридської архиєпископії, Карловацької, Чорногорської, Германштадської, Буковинської митрополій. Особливу увагу приділено нарису головніших подій з історії Української церкви до повстання Московської церкви.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372-60

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Костина Е. С. 
Автоматизированная информационная система "Порошковая металлургия" (АИС ПМ) / Е. С. Костина, В. А. Коноплев // Порошковая металлургия. - 1998. - № 7-8. - С. 122-126. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Автоматизована інформаційна система АIС ПМ вміщує фактографічний опис об'єктів техніки, що створені в галузі порошкової металургії, кераміки та композиційних матеріалів за 1965-1992 рр. у країнах СНД та за 1992-1995 рр. в Україні. Принцип побудови першої в Україні фактографічної системи з порошкової металургії може бути використаний при формуванні деяких баз даних, що містять відомості щодо матеріалів, речовин, технологій, устаткування, документів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: К39с116

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Філіпова Л. Я. 
Автоматизовані бази даних у світовому інформаційному просторі / Л. Я. Філіпова // Вісн. Харк. держ. акад. культури. - 1999. - Вип. 1. - С. 144-152. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проаналізовано сучасні тенденції розвитку автоматизованих бібліографічних баз даних у складі телекомунікаційних корпоративних бібліотечних мереж зарубіжних країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч231.58 + Ч734(0)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Зінчук Т.  
Аграрна політика України і можливості та перспективи інтеграції в ЄС / Т. Зінчук // Економіка України. - 2000. - № 12. - С. 58-66. - укp.

Розкрито особливості ресурсного й експортного потенціалу, виявлено потенційні можливості України на світовому ринку. Обгрунтовано необхідність аграрної реформи з урахуванням досвіду країн ЄС. Теоретичний аналіз аграрної політики ЄС, доповнений оцінкою її ймовірності щодо України. Наголошено на поступовості та вибірковості впровадження методів єдиної аграрної політики в Україні на перспективу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-18 + У9(4Укр)832

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Янчук В. З. 
Аграрне право України : Підруч. / В. З. Янчук, В. І. Андрійцев, С. Ф. Василюк, Б. Д. Клюкін, В. В. Носик, О. О. Погрібний, В. І. Семчик, В. В. Янчук, Б. В. Янчук. - 2-ге вид., переробл. та доп. - К. : Юрінком Інтер, 1999. - 720 c. - Бібліогр.: с. 681-709. - укp.

Розглянуто питання загальної теорії аграрного права, аграрні правовідносини та аграрне право зарубіжних країн (Франції, США, Англії, Іспанії, ФРН). На основі норм чинного законодавства висвітлено правове становище суб'єктів аграрного права, права власності, виробничо-господарської і фінансово-кредитної діяльності сільськогосподарських товаровиробників та аграрні договірні зобов'язання. Проаналізовано питання про взаємозв'язок і співвідношення тих видів правовідносин, суб'єктами яких є сільськогосподарські товаровиробники. Наведено правові норми, які визначають адміністративні та цивільні правові норми щодо охорони праці, відповідальність за порушення права власності, а також вперше в аграрно-правовій літературі приділено увагу маркетингу, оподаткуванню і банкрутству сільськогосподарських підприємств. Розглянуто питання правового регулювання реалізації сільськогосподарської продукції та юридичного обслуговування сільськогосподарських підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Аграрний вісник Причорномор'я : Зб. наук. пр. Вип.1. Економічні науки / Одес. с.-г. ін-т. - О., 1998. - 242 с. - укp. - рус.

Відображаються основні напрями наукових досліджень з актуальних питань розвитку АПК південного регіону України: проблеми реформування аграрних відносин; формування сучасного механізму зовнішньоекономічної діяльності; організаційно-економічні основи удосконалення міжгалузевих зв'язків в АПК; нові організаційні форми господарювання; методичні підходи при створенні кооперативних формувань в аграрній сфері економіки; фермерський рух в Україні та земельні відносини; організаційно-економічні основи реформування сільськогосподарських підприємств у нові підприємницькі форми господарювання; суть, ефективність та проблеми лізінгу; основні тенденції ринку цінних паперів; проблеми реформування відносин власності в системі АПК; питання удосконалення обліку основних засобів сільськогосподарських підприємств та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-452 я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Непочонтний В. В. 
Аграрні відносини в Подільській губернії в першій половині ХІХ століття / В. В. Непочонтний. - К. : Четверта хвиля, 1999. - 24 c. - укp. - рус.

На основі різноманітних джерел показано аграрні відносини в Подільській губернії та причини поступового занепаду феодального господарства в Україні в першій половині XIX століття, подано характеристику розвитку поміщицького і селянського господарств, а також проаналізовано різні форми селянського протесту. Велику увагу приділено інвентарній реформі 1847 - 1848 рр., яка передбачала врегулювання селянських повинностей і мала на меті послабити боротьбу селян проти кріпосницьких порядків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХМЕ)47-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Лендєл М. А. 
Аграрні відносини на Закарпатті: уроки минулого і сучасність / М. А. Лендєл. - Ужгород : Патент, 1999. - 274 c. - Бібліогр.: 117 назв. - укp.

Досліджено проблемні питання реформування аграрних відносин на Закарпатті. Висвітлено етапи аграрних реформ і формування приватного сектора у сільському господарстві регіону, а також визначено соціально-економічну ефективність сучасної аграрної політики. Акцентовано увагу на досвіді розвитку аграрних відносин у країнах Центральної та Південно-Східної Європи та можливостей трансформації його в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР333)320-183

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Агрохімія і грунтознавство : Міжвід. темат. наук. зб.: Спец. вип. до V з'їзду УТГА (6-10 лип. 1998 р., м.Рівне). Ч. 1. Грунти - Екологія - Продовольство / ред.: В. В. Медведєв; УААН. Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. - Х., 1998. - 63 c. - укp.

Розглядаються основні напрямки діяльності Служби охорони грунтів України, еколого-технологічні проблеми меліорації земель гумідної зони країни, а також функціонально-екологічні параметри грунтоутворення, його діагностика та класифікація. Висвітлюються науково-методичні основи та система грунтово-екологічного забезпечення режимів зрошення, запропоновано шляхи збереження родючості грунтів та підвищення продуктивності землеробства тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03 я431(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Глазко В. И. 
Агроэкологический аспект биосферы: проблема генетического разнообразия / В. И. Глазко. - К., 1998. - 208 c. - рус.

Обговорюється проблема скорочення генетичного різноманіття біосфери на всіх рівнях та заходи, які застосовує світова спільнота та окремі держави (країни Східної та Центральної Європи) з метою його збереження. На підставі даних вітчизняних та зарубіжних джерел, а також власних досліджень розглядається стан рідкісних та зникаючих видів, порід сільськогосподарських тварин. Аналізуються методи збереження генетичних ресурсів, використання методів ДНК-технологій у збереженні генетичної різноманітності, консервація in situ та ex situ. Обговорюється поняття агросфери як частини планети, охопленої усіма проявами агропромислової діяльності людини. Пропонуються шляхи розвитку аграрного сектору з урахуванням необхідності збереження й раціонального використання агробіорозманіття.


Індекс рубрикатора НБУВ: П536,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Коломієць Т. О. 
Адміністративне право : Навч.-метод. посіб. для студ. юрид. ф-ту / Т. О. Коломієць; Запоріз. держ. ун-т. Юрид. ф-т. Каф. конституц. та адм. права. - Запоріжжя, 2001. - 208 c. - Бібліогр.: с. 189-206. - укp.

Охарактеризовано адміністративно-правові норми та відносини. Висвітлено особливості адміністративно-правового статусу іноземних громадян і апатридів. Проаналізовано адміністративно-правове регулювання у галузях зовнішніх та зовнішньоекономічних відносин. Наведено загальні правила накладання адміністративних стягнень. Викладено концептуальні аспекти реформування адміністративного права України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА607770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кузьменко О. В. 
Адміністративно-правовий статус біженців в Україні / О. В. Кузьменко. - Д. : Наука і освіта, 2001. - 103 c. - Бібліогр.: с. 99-103. - укp.

Розглянуто поняття "біженець" у міжнародному праві. Висвітлено діяльність ООН і міжнародних організацій системи ООН щодо врегулювання проблеми біженців. Розкрито характерні риси та зміст міжнародного правового статусу біженців. Проаналізовано особливості правового врегулювання даного питання у різних країнах СНД.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.5 + Х809(4УКР)345

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА609577 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського