Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (132)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (1174)Автореферати дисертацій (666)Книжкові видання та компакт-диски (10142)Журнали та продовжувані видання (576)
Пошуковий запит: (<.>K=ФРАНЦУЗЬК$<.>+<.>K=МОВА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6137
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Sapaty Peter S.  
Mobile Programming in WAVE = Мобільне програмування на мові ХВИЛЯ / Peter S. Sapaty // Мат. машины и системы. - 1998. - № 1. - С. 3-31. - Библиогр.: 72 назв. - англ.

Викладається нова мова ХВИЛЯ для паралельної обробки і управління великими розподіленими системами різної природи. Вона основана на динамічному створенні та навігації розподілених віртуальних мереж за допомогою мобільного рекурсивного програмного коду у режимі просторового паттерн-метчінгу. Мова дозволяє створювати складні моделюючі та керуючі системи, котрі можуть ефективно функціонувати у відкритих мережах ЕОМ без жодних центральних ресурсів. Наводяться також приклади програмування ряда мережних задач.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.26-018.2 + З973.2-018.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

VI Міжнародна конференція "Франція та Україна, науково-практичний досвід у контексті діалогу національних культур", Україна, Дніпропетровськ, 2000 : Матеріали: У 2 т. Т. 1. Філологічні науки / ред.: І. І. Меньшиков; Дніпропетр. нац. ун-т, "Франція та Україна, науково- практичний досвід у контексті діалогу національних культур", Міжнар. конф. (6; 2000; Дніпропетровськ). - Д., 2000. - 264 c. - укp. - рус. - фр.

Розглянуто ключові проблеми неориторики та функціональної семантики. Охарактеризовано вплив естетичної культури на прагматичну еквівалентність перекладу тексту. Проаналізовано особливості відтворення українських реалій у сучасній французькій мові. Значну увагу приділено національній термінології у контексті культурного діалогу дистантноконтактуючих спеціальних мов, ролі складнопідрядних речень із кореляційним зв'язком частин у побудові тексту-розповіді, мемуаристиці російських письменників у паризьких емігрантських періодичних виданнях 1920 - 30 рр., а також тенденціям розвитку російської літератури доби постмодернізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я431 + Ш047.11 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Селіванова О. О. 
Актуальні напрями сучасної лінгвістики (аналітичний огляд) : Навч. посіб. для спец. "Укр. мова і л-ра", "Мова і л-ра" / О. О. Селіванова; Черкас. держ. ун-т ім. Б.Хмельницького. - К. : Фітосоціоцентр, 1999. - 148 c. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми психолінгвістики та етнопсихолінгвістики, а також сучасної семасіології. Значну увагу приділено комунікативній лінгвістиці, теорії тексту, когнітології, функціональній лінгвістиці та ономасіології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш10

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Актуальні проблеми викладання іноземної мови у вищій школі / ред.: Г. І. Мостовий; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. філ. - Х., 1999. - 107 c. - укp.

Висвітлюються сучасні аспекти та нові підходи викладання іноземної мови у вищій школі, а також питання викладання основ термінознавства на заняттях з іноземної мови та активізації навичок спілкування у корективному курсі англійської мови. Особливу увагу приділено проблемам професіоналізації і спеціалізації при навчанні іноземним мовам в Україні та за кордоном.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588911 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Огуй О. Д. 
Актуальні проблеми семантики та полісемії = Aktuelle Probleme der Semantik und Polysemie : Конспект лекцій з лексикології для студ. 3 і 5 курсів нім. від-ня / О. Д. Огуй; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 1998. - 150 c. - Бібліогр.: с. 122-148. - укp.

Аналізуються вихідні категорії лексикології (слово, знак, значення). Вони розглядаються через концепцію тріалізму, завдяки чому визначається зміст пов'язаних категорій: мова, мовлення та мовна діяльність; синхронія, діахронія та панхронія; парадигматика, синтагматика та епідигматика тощо. Значний обсяг відводиться аналізу дефініцій значення сильних та слабких сторін. Значення слова (в т.ч. полісемічного) описується через його синтагматику, парадигматику та епідигматику, де воно розглядається як семантична система слова та система значення з відповідними комплексами сем. Дано аналіз полісемії як явища синхронії, діахронії та панхронії, як варіативності та панхронного явища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.1 я73 + Ш143.24-933 + Ш143.24-944|Ш1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Актуальні проблеми слов'янської філології : Міжвуз. зб. наук. ст.: "Лінгвістика і літературознавство" / ред.: Л. П. Іванова; Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України. - К. : Знання, 1999. - 124 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми сучасного мовознавства і літературознавства, зокрема, у сфері лінгвістики ряд робіт присвячено факторам (мовна особистість, мова художньої літератури, писемна традиція, культура, політичні обставини, фольклор, релігія), які впливають на становлення функціонально-стилістичної системи літературних мов. Проаналізовано композиційно-семантичні і структурні особливості епіграфічного мовлення українських письменників ХІХ-ХХ ст. (Г.Сковороди, М.Некрасова, С.Черкасенка, К.Гриневичевої, Є.Плужника, О.Лятуринської), а також в етнокультурному аспекті подаються коментарі про назви одягу, їжі, напоїв, ужитих І.П.Котляревським у поемі "Енеїда". Досліджено семантичні зміни у структурі лексичних одиниць, процес запозичення слів з російської та англійської мов у зв'язку зі змінами у їх семантичній структурі; надано семантико-зіставну характеристику деяких фразеологізмів французької, німецької, російської та української мов, виявленням національної специфіки. Особливу увагу приділено питанням методики викладання української мови. Детально висвітлено проблему структурно-семантичної класифікації складнопідрядних речень та виявлено розбіжності під час її розгляду за вузівськими підручниками. Розкрито шляхи здійснення естетичного впливу на школярів засобами української мови та вдосконалення зв'язного мовлення майбутніх учителів початкових класів. Вивчено побутову лексику літописів Самовидця, Г.Граб'янки, С.Величка у курсі історії української літературної мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш041 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Рябченко О. Д. 
Акціонування і приватизація за кордоном / О. Д. Рябченко, А. С. Козинець, Ю. В. Єлагін, О. М. Водотика, О. П. Бахтир. - Х. : Основа, 1998. - 78 c. - Бібліогр.: 153 назв. - укp.

У монографії висвітлено досвід здійснення процесів акціонування і приватизації в індустріально розвинутих країнах, постсоціалістичних державах та колишніх республіках СРСР. Ведеться мова про необхідність участі держави при здійсненні приватизації. Зазначені принципові відмінності приватизації в Україні від аналогічного процесу за кордоном. Робляться висновки про необхідність зміцнення грошового обігу і оздоровлення фінансового стану, а також вишукування коштів для здійснення структурної перебудови економіки нашої країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-4 + У010.295.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лупир В. М. 
Анатомо-клінічний атлас схем черепних нервів і органів чуття людини : На укр. і рос. мовах з лат. термінологією / В. М. Лупир, А. О. Терещенко, А. Я. Браславець, А. В. Лупир, В. О. Ольховський; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 1999. - 187 c. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Викладено матеріали з анатомії та патології черепних нервів і органів чуття людини. Представлено схеми будови 12 пар черепних нервів, починаючи від їх ядер у стовбурі головного мозку до розгалуження на периферії. Одночасно з цим наводяться сучасні дані з функції та топічної діагностики уражень вказаних нервів і органів чуття, які частіше зустрічаються.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Анатомічна термінологія = Terminologia Anatomica = Anatomical Terminology : Посіб. для студ. та викл. вищ. навч. закл. ІІІ - ІV рівнів акредитації / уклад.: К. А. Дюбенко; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - 2-е вид., допов. й опрац. - К., 2001. - 392 c. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Запропоновано перекладений українською та англійською мовами науково обгрунтований та уніфікований перелік анатомічних термінів, що вживаються в медицині, укладений за системним принципом будови організму людини, з урахуванням нових термінів, уточнень, додатків та коментарів до нововведених термінів, внесених Федеративним Комітетом з Анатомічної Термінології у Новому Орлеані 5 - 9 квітня 1997 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш146.1-434:Р + Ш141.4-434:Р + Ш143.21-434:Р + Р251 я7 + Е70*60 я21 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606283 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Борисенко І. І. 
Англійська мова в міжнародних документах і дипломатичній кореспонденції = English in international documents and diplomatic correspondence : Навч. посіб. для студ. ф-тів міжнар. відносин, міжнар. права та інозем. мов / І. І. Борисенко, Л. І. Євтушенко, В. В. Дайнеко. - 2-е вид., із змінами та доп. - К. : Логос, 1999. - 411 c. - Бібліогр.: с. 409-410. - укp.

Представлено практичний курс, який націлено на навчання основам перекладу, реферування та композиції текстів міжнародних документів та дипломатичної кореспонденції як різновиду офіційно-ділового стилю англійської мови. Використано оригінальні матеріали ООН та інших міжнародних організацій, а також міжнародні договори України, укладені після проголошення нею незалежності. Включено понад 60 зразків документів, найбільш розповсюджених у міжнародних відносинах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-937.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бальтазар Гакет - дослідник Південно-Східної і Центральної Європи : Дослідж. і матеріали / ред.: Л. Крушельницька, М. Вальо; упоряд.: М. Вальо. - Л., 2000. - 318 c. - Бібліогр.: с. 281-310. - укp.

Роботу присвячено діяльності видатного австрійського вченого і мандрівника французького походження, професора Львівського університету у 1787 - 1805 рр. Бальтазара Гакета на теренах Південно-Східної та Центральної Європи. Значну увагу приділено суспільно-політичній ситуації у Галичині (кінець XVIII - початок XIX ст.), особливостям рослинного та тваринного світу Карпат, а також початкам фітотерапії в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8д(4)

Шифр НБУВ: ВА606299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Паранчук Я. С. 
Бейсик: програмування в середовищах QBasic, Turbo Basic, Power Basic : Навч. посіб. / Я. С. Паранчук, Я. М. Глинський, В. І. Мороз; Держ. ун-т "Львів. політехніка". - К., 1998. - 298 c. - Бібліогр.: 24 назв. - у.

Вивчається мова програмування Бейсик в інтегрованому середовищі Microsoft QBasic. Описуються принципи роботи з текстовим редактором, системою налагодження й виконання програм та інформаційно-довідковою системою середовища. Розглядаються синтакис і семантика сучасної версії мови Бейсик, яка дає змогу складати програми розв'язування різноманітних задач з дотриманням правил структурного програмування і не має недоліків ранніх версій мови. Матеріал супроводжується ілюстраціями режимів функціонування середовища, зразками та прикладами програм і результатами їх виконання. Наводиться добірка задач, яка може слугувати основою для формування завдань для практичних і лабораторних занять. Для користувачів середовищами Turbo та Power Basic даються описи як середовищ, так і можливостей мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.2 basic я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Боплан і Україна : Зб. наук. пр. / ред.: М. Вавричин; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.Грушевського. Львів. від-ня. - Л., 1998. - 318 c. - укp.

Містяться статті українських та закордонних дослідників, у яких на підставі нововиявлених архівних матеріалів, картографічних творів, аналізу літератури про Г.Боплана розкривається творча біографія відомого французького військового інженера та картографа, значення його творчості для вивчення історії України XVII ст., зокрема, історії картографії України. Вперше публікується документ про перебування Боплана в Галичині, факсиміле його праці "Принципи військової геометрії" з перекладом на українську мову, покажчик назв об'єктів, зафіксованих на Спеціальній карті України та ідентифікованих на підставі сучасної топографічної карти нашої держави, представлена бібліографічна Бопланіана.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)44я43 + Д171.8(45УКР)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бібліографознавство України (1991 - 1995) : Наук.-допом. бібліогр. покажч. / уклад.: Л. В. Глазунова, Є. К. Бабич; Нац. парлам. б-ка України. - К., 1999. - 135 c. - укp.

Відображено літературу українською та російською мовами, що вийшла з друку протягом 1991 - 1995 рр. Значну увагу приділено публікаціям у межах України, а також працям українських авторів у чужоземних виданнях і статтям іноземних фахівців, присвяченим проблемам бібліографії в Україні, книгам, брошурам, статтям із наукових збірників і журналів, продовжуваним виданням, авторефератам дисертацій. У покажчику подано офіційні, законодавчі та реферативні документи, наукові, науково-популярні, навчальні, виробничі, довідкові та інформаційні матеріали. Бібліографічні записи розташовано у систематичному порядку на основі таблиць ББК для наукових бібліотек, а також з позицій сучасних теоретичних уявлень про структуру бібліографії та бібліотекознавства. У межах розділів, підрозділів та рубрик літературу подано за алфавітом авторів і назв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч75 я1 + Ч754(4УКР) я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Білер Г.  
Вестфальський мир 1648 року (до 350-ї річниці договорів) / Г. Білер, А. І. Дмитрієв; Пер. з нім.: А. І Дмитрієв, М. І Міхньова; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К. : ІнЮре, 1998. - 180 c. - укp.

Досліджено значення Вестфальського миру 1648 р. у становленні сучасного міжнародного права. Вперше у вітчизняній літературі підготовка і проведення Вестфальського конгресу розглядається не як виключно західноєвропейський феномен, а як наслідок взаємних зв'язків і взаємодії лабільної системи держав того історичного періоду. Невід'ємною складовою частиною тієї системи держав були також Московська і Польсько-Литовська держави, Запорозьке козацтво, Кримське ханство, Балканські держави, Османська імперія та ін. Підписання Оснабрюцького і Мюнстерського договорів як складових Вестфальського миру оцінюється як закономірний початок сучасного міжнародного права, а також як процес становлення європейського та світового правопорядку. Містяться додатки, які включають переклади російською і українською мовами найсуттєвіших положень Оснабрюцького і Мюнстерського договорів, а також їх повний німецький переклад з латинської мови, що став основою наукового дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)43-683.7 + Х91-321 + Х919.69"1648" + Х2(0)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Лопушинський І. П. 
Взаємопов'язане навчання рідної мови і літератури в школах нового типу : Метод. посіб. для вчителів / І. П. Лопушинський, І. І. Марунич. - Херсон : Айлант, 1999. - 99 c. - Бібліогр.: 57 назв. - укp.

Розглядаються питання інтеграції таких предметів, як рідна мова і література в середній ланці навчання (5-7 класи) шкіл нового типу, теоретично обгрунтовується можливість інтегрованого курсу як форми взаємопов'язаного навчання цих дисциплін. Розроблено та описано методичну систему завдань і вправ для роботи над художнім текстом у межах інтегрованого курсу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.0 + Ш5(4УКР) р2-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Штерн І. Б. 
Вибрані топіки та лексикон сучасної лінгвістики : Енцикл. слов. для фахівців з теорет. гуманіт. дисциплін та гуманіт. інформатики / І. Б. Штерн; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : АртЕк, 1998. - 335 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти в Україні"). - укp.

Вперше у вітчизняній лексикографічній практиці подається тлумачення та енциклопедичний опис ключових реалій молодих лінгвістичних дисциплін та напрямів, більшість з яких сформувалася переважно у другій половині ХХ сторіччя на перетині лінгвістики з іншими галузями знань: computer science, теорією математичних моделей, філософією та логікою, когнітивністикою, штучним інтелектом. У словнику представлені генеративна лінгвістика, кібернетична та комп'ютерна лінгвістика, когнітивна лінгвістика, комунікативна лінгвістика, лінгвістична прагматика, лінгвістика тексту, герменевтична лінгвістика (моделі розуміння природної мови), логічний аналіз природної мови, теорія діалогу, теорія дискурсу та ін. Міститься близько 350 понять та, відповідно, 1400 термінів і термінологічних сполучень українською, російською, англійською та німецькою мовами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1 в4 + Ш1 я2 + Ш12-434|Ш1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Ашиток Н. І. 
Внутрішня форма слова з точки зору синхронії і діахронії / Н. І. Ашиток // Наука і сучасність. - К., 2000. - Вип. 2, ч. 1. - С. 190-194. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто внутрішню форму слова в українській та російській мовах як явище, для якого характерна діалектична єдність синхронічного та діахронічного. Висловлено тезу про те, що між творенням лексико-семантичних варіантів та появою гомогенних омонімів немає чіткої межі, бо це одне і те саме мовне явище на різних рівнях свого існування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4 + Ш141.2

Шифр НБУВ: Ж69961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Тищенко О. В. 
Внутрішня форма як інструмент моделювання обрядової термінології: онтологічний та структурно-семантичний аспекти / О. В. Тищенко // Наука і сучасність. - К., 2000. - Вип. 2, ч. 1. - С. 258-270. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто перспективи зіставлювального дослідження обрядових лексичних позначень у слов'янських мовах за когнітивною, феноменологічною та структурно-семіотичною парадигмами. Висвітлено окремі можливі способи символічного моделювання, лексичної категорізації обрядових знаків, зважаючи на їх внутрішню форму. На підставі виявлення співвідношення між основними поняттями структурної лексичної семантики (опозицією, мотивацією тощо) встановлено кореляції обрядових термінів за формою та змістом. Запропоновано реконструкцію архаїчних концептів, їх аксіологічних і онтологічних фокусів, парадигматичних та інших системних зв'язків одиниць.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Вузівські бібліотеки на порозі XXI століття: впровадження нових технологій : Матеріали конф., 20-23 трав. 1998 р. - К., 1998. - 147 c. - укp.

Міжнародна науково-практична конференція "Вузівські бібліотеки на порозі ХХI століття: впровадження нових технологій" присвячена 100-літньому ювілею Науково-технічної бібліотеки НТУУ "КПI". Конференція розглянула реальний стан впровадження в роботу бібліотек новітніх технологій, механізації і автоматизації інформаційно-бібліотечних процесів, комп'ютеризації бібліотек, бібліотечного менеджменту, маркетингу і платних послуг та намітила перспективу розвитку бібліотек в цьому напрямку. Дається інформація про центри зарубіжних країн, які функціонують в Києві: "Iнформаційна Служба Сполучених Штатів Америки", "Британська рада", "Гете-Інститут", "Французький культурний центр" та про книговидавничі фірми "Шпрінгер" та "Мартінус Найхоф".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431(4УКР)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588598 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського