Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ЯЄЧКО<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Дужий І. Д. 
Аберантне яєчко і синдром плеврального випоту / І. Д. Дужий, І. Я. Гресько, С. О. Чумак // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2007. - № 1. - С. 98-100. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено дані літератури, за якими уроджена дистонія яєчка відбувається за типом "ектопії" - зміщення стосовно природного розміщення. Описано клінічний випадок аберантно розміщеного яєчка у пахвовій ділянці, яке внаслідок механічного травмування ускладнилося запаленням і розвитком автоалергічного плевриту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.610.502

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Івасюк І. Й. 
Наслідки травми яєчка з розривом білкової оболонки / І. Й. Івасюк // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2009. - 8, № 1. - С. 54-57. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

В експерименті на лабораторних щурах за допомогою гістологічних та морфометричних методів вивчено стан мікроциркуляторного русла та паренхіми яєчка в різні терміни після нанесення дозованої механічної травми з розривом білкової оболонки. Показано, що на 7-му добу експерименту наростають явища резорбції паренхіми травмованого яєчка, на 30-ту і 90-ту добу яєчко атрофується.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.861-29

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Толстанов О. К. 
Особливості лікування абдомінальної форми крипторхізму / О. К. Толстанов, О. А. Данилов, П. С. Русак, В. Ф. Рибальченко, Д. В. Шевчук, В. Р. Заремба, Ю. Л. Волошин // Хірургія дит. віку. - 2012. - № 3. - С. 34-37. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Мета роботи - висвітлити проблему лікування абдомінальної форми крипторхізму малоінвазивними та оптимальними методами оперативного втручання за допомогою лапароскопічного обладнання. Узагальнено досвід лікування 63 хворих із абдомінальною формою крипторхізму, які лікувались у хірургічних відділеннях Житомирської обласної дитячої лікарні в період з 2000 до 2012 рр. Для визначення діагнозу крипторхізму (черевна форма) використовували сучасні методи діагностики та лікування: ультразвукову діагностику (УЗД), комп'ютерну томографію (КТ), магнітно-резонансну томографію, діагностичну лапароскопію. Діагностується крипторхізм зазвичай під час огляду завдяки пальпації. При паховому крипторхізмі яєчко знаходиться в паховому каналі, якщо не вдається його пропальпувати в паху, то необхідно відхилити припущення щодо абдомінальної форми захворювання. Допоміжні методи під час діагностики черевної форми крипторхізму: УЗД, КТ, томографія з використанням ядерно-магнітного резонансу, ангіографія тощо. Найоптимальніший та найточніший метод під час діагностики черевної форми крипторхізму - діагностична лапароскопія. Висновки: лапароскопічний метод під час діагностики найінформативніший, менш травматичний, найефективніший у порівнянні з традиційною лапаротомією та є методом вибору за абдомінальної форми крипторхізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.610.501-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лісовий В. М. 
Визначення шляхів введення культури стовбурових клітин і їх кількості для лікування вторинного андрогенного дефіциту у самців щурів / В. М. Лісовий, І. М. Антонян // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - № 3. - С. 26-29. - укp.

Наведено результати експерименту щодо підбору ефективної кількості стовбурових клітин в культурі для лікування вторинного андрогенного дефіциту у самців щурів. Доведено експериментальним шляхом, що застосування культури стовбурових клітин для коригування вторинного андрогенного дефіциту є доцільним за застосування клітин в кількості 200 000 в кожне яєчко.

Приведены результаты эксперимента по подбору эффективного количества стволовых клеток в культуре для лечения вторичного андрогенного дефицита у самцов крыс. Доказано экспериментальным путем, что применение культуры стволовых клеток для корректирования вторичного андрогенного дефицита является целесообразным при применении клеток в количестве 200 000 в каждое яичко.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лісовий В. М. 
Вплив різної кількості стовбурових клітин на гормональний статус самців щурів і стан їх антиоксидантного захисту на моделі андрогенного дефіциту / В. М. Лісовий, І. М. Антонян, Ю. Ю. Микулінський // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - № 4. - С. 31-34. - укp.

Виконано експеримент з використання різної кількості стовбурових клітин для лікування вторинного андрогенного дефіциту у самців щурів. Для моделювання патології використовувався CdCl2 в дозі 150 мкг/100 г маси тварини. Протягом експерименту досліджували гормональний статус тварин і стан антиоксидантного захисту. Для лікування змодельованої патології стовбурові клітини використовували в кількостях 80 000, 100 000 та 200 000 в кожне яєчко. Встановлено, що використання стовбурових клітин в кількості 200 000 при введенні в обидва яєчка є доцільним для лікування вторинного андрогенного дефіциту.

Выполнен эксперимент по применению различного количества стволовых клеток в культуре для лечения вторичного андрогенного дефицита у самцов крыс. Для моделирования патологии использовался CdCl2 в дозе 150 мкг/100 г массы животного. В ходе эксперимента исследовали гормональный статус животных и состояние антиоксидантной защиты. Для лечения смоделированной патологии стволовые клетки применяли в количестве 80 000, 100 000 и 200 000 в каждое яичко. Установлено, что использование стволовых клеток в количестве 200 000 при введении в оба яичка является целесообразным для лечения вторичного андрогенного дефицита.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-29 + Р698-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Хмара Т. В. 
Формування направляючого тяжа та його роль у переміщенні яєчка в пренатальному періоді онтогенезу людини / Т. В. Хмара // Буков. мед. вісн.. - 2001. - 5, № 1. - С. 187-189. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Комплексом морфологічних методів досліджено особливості формування направляючого тяжа яєчка в пренатальному періоді онтогенезу людини. Уточнено час його закладки. Показано роль направляючого тяжа для переміщення яєчка на різних стадіях внутрішньоутробного життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Хмара Т. В. 
Особливості топографічної анатомії яєчок у плодів 8 місяців / Т. В. Хмара // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 4. - С. 119-122. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

У ході дослідження особливостей зовнішньої будови та топографії внутрішніх чоловічих статевих органів у 8-місячних плодів людини встановлено, що висота лівого яєчка, як правило, переважає висоту правого яєчка, у той час як ширина та товщина останнього є дещо більшою, ніж відповідні розміри лівого яєчка. Виявлено індивідуальну варіабельність топографії яєчок: у семи плодів яєчка розміщувались у мошонці, у п'яти спостереженнях - у межах пахвинного каналу, у чотирьох плодів - у ділянці глибокого пахвинного кільця, а у двох випадках виявлено відповідно дистопію яєчок та агенезію лівого яєчка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.89*696.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Хмара Т. В. 
Атипова топографія яєчок у плода шести місяців / Т. В. Хмара // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 3/4. - С. 270-272. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У ході дослідження особливостей будови та топографії внутрішніх чоловічих статевих органів у плодовому періоді розвитку, в одного 6-місячного плода людини виявлено рідкісний варіант форми та положення яєчок і над'яєчок. Праве яєчко та над'яєчко розміщувалися в однокамерній мошонці, а ліве яєчко та його над'яєчко - нижче пахвинної зв'язки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.89*696.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Хмара Т. В. 
Анатомічні особливості внутрішніх чоловічих статевих органів у 5-місячних плодів людини / Т. В. Хмара // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 3. - С. 140-143. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У ході дослідження особливостей зовнішньої будови та топографії внутрішніх чоловічих статевих органів у 5-місячних плодів людини виявлено значну варіабельність їх форми та морфометричних показників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Каширіна Н. К. 
Електрономікроскопічне дослідження мікроциркуляційного русла та перенхіми яєчка при дії хронічної свинцевої інтоксикації / Н. К. Каширіна, Т. Є. Нарбутова // Галиц. лікар. вісн.. - 2003. - 10, № 4. - С. 34-35. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зазначено, що хронічне надходження сполук свинцю в організм експериментальних тварин викликає зміни структур мікроциркуляційного русла у вигляді дилятації, набряку, гідропічної, а інколи, балонної дистрофії структур судинної стінки, набувають розвитку явища сладжів і стазів. З'являються морфологічні ознаки уповільнення процесів сперматогенезу, які супроводжуються дистрофічними змінами структур звивистих сім'яних канальців. В інтерстиційної стромі яєчка знижена кількість клітин Лейдіга.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.61-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Спаська А. М. 
Особливості кровопостачання придатка яєчка людини / А. М. Спаська // Галиц. лікар. вісн.. - 2005. - 12, № 4. - С. 88-91. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Дослідження останніх років доводять важливе значення придатка яєчка у повноцінному функціонуванні чоловічої репродуктивної системи. Результати дослідження показали, що яєчко і його придаток мають спільне кровопостачання: яєчковою артерією, артерією сім'явиносної протоки, кремастерною артерією. Венозна кров з капілярної сітки придатка яєчка збирається у вени головки придатка та придаткові вени, які є притоками яєчкових вен. Простежено особливості внутрішньоорганного ходу кровоносних судин. Описано деякі особливості гістологічної будови протоки придатка яєчка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*736.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Пташник Г. І. 
Ультраструктура гемокапілярів та власної оболонки звивистих сім'яних канальців у чоловіків похилого віку / Г. І. Пташник // Галиц. лікар. вісн.. - 2006. - 13, № 4. - С. 72-73. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

За допомогою електронно-мікроскопічного методу вивчено характер інволютивних змін в стінці гемокапілярів, власній оболонці звивистих сім'яних канальців та гландулоцитах. Встановлено деструктивні зміни в цитоплазматичних органелах ендотеліоцитів, міоїдних та підтримувальних клітин, гландулоцитів. Ядра деформовані, гіперхромні. Безклітинний шар власної оболонки канальців набирає складчастого характеру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.61-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Івасюк І. Й. 
Травмоване яєчко в клініці та експерименті / І. Й. Івасюк // Галиц. лікар. вісн.. - 2009. - 16, № 4. - С. 53-55. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

За допомогою гістологічних, рентгеноангіографічних методів та статистичної обробки цифрових даних встановлено, що після травмування яєчка його об'єм значно зменшується, паренхімні артерії, вени та судини гемомікроциркуляторного русла розміщені більш щільно і значно покручені. Звивисті сім'яні трубочки невеликого діаметра, їх власна оболонка потовщена, кількість клітин зменшена.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Русак П. С. 
Черевна форма крипторхізма у дітей (методи хірургічного лікування) / П. С. Русак, В. Ф. Рибальченко, О. К. Толстанов, Ю. Л. Волошин // Архів клініч. медицини. - 2014. - № 2. - С. 104-105. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Узагальнено досвід лікування 102 хворих з абдомінальною формою крипторхізму, які лікувались в хірургічних відділеннях Житомирської обласної дитячої лікарні з 2000 по 2014 рр. Для діагностики та встановлення діагнозу крипторхізм (абдомінальна форма) використовувались сучасні методи діагностики та лікування: УЗД, КТ, МРТ, діагностична лапароскопія. Ддіагностується крипторхізм та ектопію яєчка, як правило, за допомогою огляду та пальпації. При паховому крипторхізмі яєчко знаходиться в паховому каналі, якщо не вдається його пропальпувати в паху, - це абдомінальна форма крипторхізму. Допоміжними методами під час діагностики черевної форми крипторхізму є ультразвукове обстеження, при якому, як правило, яєчко не виявляється в паховому каналі. Також використовуегься КТ, томографія з використанням ядерно-магнітного резонансу та інші. Найоптимальнішим та найточнішим методом в діагностиці черевної форми крипторхізму є діагностична лапароскопія. Лапароскопічний метод більш інформативний, менш травматичний та більш ефективний по відношенню до традиційної лапаротомії і використовується при абдомінальній формі крипторхізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.610.501-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Доценко Ю. Р. 
Лапароскопія в діагностиці та лікуванні дітей з абдомінальною формою крипторхізму / Ю. Р. Доценко, А. А. Переяслов // Хірургія дит. віку. - 2015. - № 1/2. - С. 35-38. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - узагальнити власний досвід використання лапароскопії в діагностиці та лікуванні дітей з абдомінальною формою крипторхізму, визначити показання до використання різних методик хірургічної корекції цієї вади. Робота грунтується на ретро- і проспективному обстеженнях 277 дітей із крипторхізмом. Абдомінальну форму крипторхізму діагностовано у 80 (28,9 %) випадках. Лапароскопічні втручання проведено у 44 пацієнтів, із них у 23 (28,75 %) хворих лише з діагностичною метою і у 21 (26,25 %) як метод лікування. Із 44 дітей, яким проводили лапароскопію, лише у 2 (4,5 %) випадках не вдалося ідентифікувати яєчко або структури сім'яного канатика, що свідчить про високу діагностичну цінність цього методу. Дещо кращі результати отримано під час проведення двоетапної операції за Fowler-Stephens - у 87,5 % пацієнтів через рік після операції яєчко розташовувалось у нижній частині калитки, тоді як одномоментна орхіпексія була ефективною у 83,3 % дітей. Висновки: лапароскопія - ефективний метод діагностики в дітей із синдромом яєчок, що не пальпуються. Вибір методу лапароскопічної корекції в дітей з абдомінальною формою крипторхізму залежить від місця розташування яєчка та довжини сім'яного канатика.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.610.501

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Притула В. П. 
Пахово-калиткові грижі як причина гіпоксії яєчка у новонароджених та дітей раннього віку / В. П. Притула, І. Г. Рибальченко // Хірургія України. - 2015. - № 2. - С. 18-23. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтувати механізм розвитку та визначити ступінь компресії пахово-калиткових гриж на судини і яєчко на основі впровадження допплерографічного обстеження в лікувальний процес. У відділенні хірургії новонароджених Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" у період 1992 - 2014 рр. перебували на лікуванні 290 хворих з природженими грижами. Для верифікації діагнозу застосовували клініко-лабораторне обстеження в усіх пацієнтів, ультразвукове і допплерографічне дослідження пахової ділянки та калитки - у 182-х (62,76 %), променеві (рентгенологічні) дослідження - у 18-ти (6,21 %), морфологічне дослідження матеріалу - у 8-ми (2,76 %). Діагноз "пахово-калиткова грижа" грунтувався на даних зі скарг батьків та огляду дитини. У 230-ти (79,31 %) хворих клініко-лабораторні показники були в межах норми, а у 60-ти (20,69 %) пацієнтів виявлено ознаки непрохідності кишечника через защемлену грижу з розвитком запального процесу. Для з'ясування стану пахового каналу та органів калитки в основній групі 182-м хворим проводили ультразвукове та допплерографічне дослідження. За наявності вільних гриж результати дослідження вказували на набряк яєчка та придатка зі сповільненим відтоком, що свідчило про порушення кровотоку в яєчку, яке виникло в момент народження. У разі защемлення грижі у 21-го хворого встановлено порушення кровотоку в яєчку та в ділянці кишки (на 40 - 50 % у порівнянні з нормою), а у 8-ми хворих кровотоку не було. Час від початку захворювання мав значення під час госпіталізації хворих із защемленими грижами у 60-ти осіб, із яких до 12-ти год госпіталізовано 43 (14,83 %), від 12-ти до 24-х год - 13 (4,48 %), від 24-х до 72-х год - 4 (1,38 %). Хіургічне лікування проведено у всіх хворих. У 230-ти хворих, які не мали защемлення, оперативне лікування виконали в плановому порядку (у 194-х - з однобічною локалізацією гриж та у 36-ти - з двобічною). Під час хірургічної корекції природжених однобічних гриж у 88-ми зі 194-х осіб зовнішній пахвинний канал не відкривали. Пластику пахвинного каналу застосували у всіх хворих. Двобічні операції одночасно проведено у 10-ти пацієнтів. Лапароскопічну корекцію пахвинних гриж виконано у 11-ти (3,79 %) хворих, із яких двобічних пахово-калиткових гриж було 3, правобічних - 5, лівобічних - 3. Оперативне лікування защемленої грижі здійснено без резекції кишки у 52-х осіб. Резекцію защемленої ділянки кишечника проведено у 8-ми пацієнтів. Усі операції виконано з пахвинного доступу, проте у 3-х здійснено конверсію і лапаротомію, із яких в однієї дитини накладено кінцеву ілеостому (термін защемлення був 17 год). У 26-ти немовлят спостерігали защемлені пахвино-калиткові грижі, які ускладнилися недугою яєчка та придатка (тромбоз судин, орхіт, епідидиміт), з них праве яєчко було уражено в 23-х осіб, ліве яєчко - у 3-х. Термін защемлення становив 1,5 - 6 год. Висновки: наявність у новонародженої дитини пахово-калиткової грижі є показанням до проведення ультразвукового обстеження для визначення стану органів калитки та дослідження кровотоку ендокринної залози і яєчка. Всі природжені (канатикові та яєчкові грижі, перекрути гонади та придатка), а також набуті (травми) вади пахово-калиткової ділянки - чинники розвитку гіпоксії яєчка різного ступеня на початковому етапі, а згодом - гіпоплазії та атрофії яєчка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.463.054.3 + Р733.696.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Переяслов А. А. 
Порівняльний аналіз ультрасонографії та лапароскопії у діагностиці абдомінальної форми крипторхізму / А. А. Переяслов, Ю. Р. Доценко // Архів клініч. медицини. - 2015. - № 2. - С. 52-54. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Питання точної доопераційної діагностики яєчка, яке не пальпується, має значення для обрання оптимальної тактики хірургічного лікування дитини з абдомінальним крипторхізмом. Мета роботи - порівняти діагностичну цінність ультрасонографії (УСГ) та лапароскопії у дітей з абдомінальним кріпторхізмом. УСГ проведено у 32-х дітей за допомогою апарату Philips HD II ХЕ (Нідерланди) та Vohison 730 Pro (General Electric, Австрія), з використанням 7,5 - 12 МГц лінійних датчиків. Лапароскопію проведено у 44-х пацієнтів з підозрою на абдомінальну форму крипторхізму (АФК). За УСГ лише у 5-ти (15,6 %) дітей з АФК до операції вдалося локалізувати яєчко. Натомість, під час лапароскопії у 42-х (95,5 %) пацієнтів дослідження було інформативним і лише у 2-х (4,5 %) дітей не вдалось ідентифікувати яєчко або структури сім'яного канатика. Результати дослідження засвідчили перевагу лапароскопії перед ультрасонографією для топічної діагностики розташування яєчка у дітей із АФК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.610.501-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Баранник С. І. 
Андрологічні аспекти хірургічного лікування пахвинних гриж у чоловіків / С. І. Баранник, Т. М. Панікова, В. В. Задорожний // Здоровье мужчины. - 2016. - № 2. - С. 125-127. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено кровоток яєчка у хворих із пахвинною грижею (ПГ) до та після оперативного лікування, а також вплив його на функцію яєчка. Установлено, що незалежно від тривалості захворювання, локалізації та типу, ПГ зумовлює значне зниження кровотоку у паренхімі яєчка, що супроводжується набряком тканин елементів сім'яного канатика. Реотестикулографія і ультразвукове допплєрографічне дослідження є достатньо інформативними методами обстеження кровообігу яєчка у хворих із ПГ. На 7 - 8-у добу після операції, незалежно від способу пластики пахвинного каналу, порушення гемодинаміки у паренхімі яєчка зберігаються і потребують корекції, спрямованої на відновлення кровообігу. Використання алгоритму покращання кровообігу у паренхімі яєчка після операції герніопластики з призначенням електрофорезу лідази та низькотемпературного лазерного опромінення надає змогу збільшити ефективність кровообігу майже утричі та зменшити набряк тканини у 1,7 разу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.3-5 + Р457.443-99 + Р696.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Грицуляк Б. В. 
Гемодинамічні зміни у кровоносних судинах сім'яного канатика та яєчка в умовах косої пахвинної грижі і після пластики пахвинного каналу / Б. В. Грицуляк, В. Б. Грицуляк, Є. А. Литвинець, Л. В. Костенко, М. І. Поливкан // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2015. - 14, № 1. - С. 45-47. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проведено аналіз стану гемодинаміки в артеріях показав статистично вірогідне її покращання як в межах сім'яного канатика, так і в яєчку після пластики пахвинного каналу у порівнянні з неоперованою грижею, але позитивного впливу на сперматогенну та ендокринну функції яєчка не виявлено.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.3 + Р696.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Хмара Т. В. 
Клініко-анатомічні аспекти опускання яєчок у калитку / Т. В. Хмара, А. Б. Хмара, В. В. Куфтяк // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2015. - 14, № 2. - С. 26-28. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

За допомогою методів морфологічного дослідження встановлено, що у процесі опускання яєчок у калитку провідну роль відіграє напрямна зв'язка, зачаток якої з'являється на початку 6-го тижня ембріогенезу. Прискорене формування напрямної зв'язки яєчка у плодів 5 - 8 місяців, про що свідчить переважання гладеньком'язових клітин над сполучнотканинними елементами, є одним із основних факторів гетерохронії розвитку яєчок та їх подальшого переміщення в калитку. Вентральний випин піхвового відростка очеревини з'являється наприкінці 8-го тижня ембріогенезу; формування відростка передує каудальному переміщенню яєчка. Зрощення нутрощевої пластинки піхвового відростка очеревини з білковою оболонкою яєчка та над'яєчка відбувається у плодів 6 - 7 місяців. Порушення процесу зрощення листків піхвового відростка очеревини у 9 - 10-місячних плодів може бути анатомічною передумовою виникнення вроджених пахвинно-калиткових гриж.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.89*696.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського