Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (2)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=VACA<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Дзяк Г. В. 
Характеристика цитотоксичних штамів Helicobacter pylori у хворих на виразкову хворобу у фазі загострення / Г. В. Дзяк, І. І. Гриценко, І. В. Євстігнєєв, О. В. Сорочан, Т. В. Діденко // Буков. мед. вісн.. - 2001. - 5, № 2. - С. 77-81. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено дані щодо гетерогенності пілоричних хелікобактерій та їх вплив на патологічні зміни у слизовій оболонці гастродуоденальної зони у хворих на виразкову хворобу. За допомогою полімеразно-ланцюгової реакції вивчено частоту вмісту локусів генів штамів Helicobacter pylori, відповідальних за синтез CagA та VacA у 31-го пацієнта з пептичною виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки. Встановлено, що у популяції VacA виявлено у 29-ти (93,5 %) пацієнтів, CagA - у 21-го (67,7 %), а сполучення двох антигенів - у 19-ти (61,3 %). Їх вміст залежить від ступеня обсіменіння, вираженості запального процесу в слизовій оболонці, тривалості анамнезу та локалізації виразок. Одержані дані засвідчують їх різний токсигенний вплив.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Федів О. І. 
Поширеність штамів H. pylori у хворих на пептичну виразку шлунка та дванадцятипалої кишки у поєднанні з артеріальною гіпертензією і цукровим діабетом типу 2 / О. І. Федів, І. О. Сіцінська, І. С. Давиденко // Буков. мед. вісн.. - 2016. - 20, № 2. - С. 172-173. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено питання щодо поширеності токсигених штамів Helicobacter pylori (H. pylori) серед обстежених осіб. Обстежено 50 хворих (на хронічний гастрит, пептичну виразку шлунка та дванадцятипалої кишки у поєднанні з артеріальною гіпертензією і цукровим діабетом типу 2). Аналіз генетичних особливостей H. pylori показав широку неоднорідність його геному. Встановлено, що вірулентні штами H. pylori СagA VacA та їх алельна комбінація (m1m2s1s2) призводить до розвитку деструктивних змін у слизовій оболонці шлунка та дванадцятипалої кишки, тяжкості запального процесу в слизовій оболонці і збільшує тривалість перебігу хронічної гастродуоденальної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6 + Р410.030 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Якимчук Н. А. 
Технология частотно-резонансной обработки данных ДЗЗ: результаты практической апробации при поисках полезных ископаемых в различных регионах земного шара. Ч. I / Н. А. Якимчук, И. Н. Корчагин // Геоінформатика. - 2019. - № 3. - С. 29-51. - Библиогр.: 32 назв. - рус.

Приведены материалы дополнительной апробации мобильных прямопоисковых методов частотно-резонансной обработки и интерпретации спутниковых снимков и фотоснимков в различных регионах мира. В Каспийском регионе на площадях обследования зафиксированы отклики на резонансных частотах нефти, газоконденсата, газа и установлено наличие вертикальных каналов миграции флюидов и минерального вещества. Материалы работ на лицензионных участках в Днепровско-Донецкой впадине и крупных блоках в районе о-ва Крит свидетельствуют о том, что мобильную технологию можно использовать для повышения инвестиционной привлекательности лицензионных блоков и участков. Участки добычи и находок янтаря заслуживают детального изучения с целью обнаружения возможных скоплений углеводородов в разрезе в районах их расположения. Скопления углеводородов могут быть также обнаружены в нижних горизонтах угольных бассейнов, в пределах глубинных каналов миграции флюидов и минерального вещества. Сканированием разреза на двух площадях в Прикаспийской впадине установлено наличие глубинных каналов с корнями на глубинах 195 и 723 км, заполненных солью. В контурах этих каналов определены интервалы откликов на резонансных частотах нефти, в том числе на глубине 57 км. Участки расположения соляных каналов, штоков и шахт также можно считать перспективными на обнаружение нефти, конденсата и газа. Результаты исследований на локальных участках в сланцевых бассейнах Eagle Ford (США) и Vaca Muerta (Аргентина) свидетельствуют о наличии в этих бассейнах скоплений углеводородов в традиционных коллекторах в нижних горизонтах разреза. Апробация разработанных прямопоисковых методов показала их работоспособность, эффективность и целесообразность практического применения при поисках и разведке рудных и горючих полезных ископаемых.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.414.11 + Д453 + И181.19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Нікуліна Л. М. 
Роль високотоксигенних CagA- та VacA-штамів Helicobacter pylori у канцерогенезі шлунка. Огляд літератури / Л. М. Нікуліна, Г. А. Соловйова // Сучас. гастроентерологія. - 2022. - № 3/4. - С. 42-49. - Бібліогр.: 64 назв. - укp.

Рак шлунка (РШ) посідає 4-те місце серед причин смерті від онкологічних захворювань у світі. До чинників ризику РШ відносять генетичну схильність, зловживання алкоголем, тютюнокуріння, низький соціально-економічний рівень, особливості харчування, вірус Епштейна - Барр та інфекцію Helicobacter pylori. Бактерія H. pylori - єдиний статистично доведений чинник ризику РШ. Останній розвивається у менше ніж 3 % пацієнтів, інфікованих H. pylori, що свідчить про унікальний спосіб взаємодії між імунною відповіддю господаря та факторами вірулентності H. pylori, що відіграє важливу роль у виникненні та прогресуванні патологічного процесу в слизовій оболонці шлунка. Експресія онкогенного білка, асоційованого з цитотоксином, гена A (CagA), цитотоксину A (VacA), який спричиняє утворення вакуолей в епітеліоцитах слизової оболонки шлунка, та зовнішнього запального білка має важливе значення для патогенезу. Розглянуто взаємозв'язки між чинниками вірулентності H. pylori та господарем, що необхідно для кращого розуміння патогенезу та профілактики канцерогенезу. Стратегією профілактики РШ є ерадикаційна терапія, яка ускладнюється ростом резистентності до антимікробних препаратів. Лише незначну кількість праць присвячено вивченню впливу факторів патогенності H. pylori (CagA+ і VacA+) на розвиток атрофії, кишкової метаплазії та дисплазії. У літературі мало даних про відмінність за антибіотикорезистентністю (АР) між високо- (ВТГ) і нетоксигенними штамами H. pylori. Мета роботи - навести сучасні дані про вплив ВТГ CagA+- і VacA+-штамів H. pylori на процеси канцерогенезу шлунка та визначити їхню роль у резистентності до кларитроміцину. Вивчення зв'язку ВТГ штамів CagA та VacA з клінічними та морфологічними виявами гастриту та АР надасть змогу запобігти прогресуванню передракових змін і використовувати ефективну тактику лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського