Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (642)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>M=Інститут археології (Київ)<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 71
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Колекції наукових фондів Інституту археології НАН України: матеріали та дослідження : зб. ст. / ред.: П. П. Толочко, Г. Ю. Івакін; Інститут археології. - К., 2010. - 137 c. - (Археол. і давня історія України; Вип. 3). - укp. - рус.

Висвітлено питання соціально-економічного та культурного розвитку населення України у кам'яному та мідно-бронзовому віках, історію кіммерійців і скіфів, матеріальну та духовну культуру античних греків у Північному Причорномор'ї, етногенез і ранню історію слов'ян, розвиток давньоруських міст і сіл. Наведено матеріали з розкопок поселення трипільської культури біля с. Немирівське Балтського району Одещини, двох поховань скіфського часу біля с. Мала Лепетиха на Херсонщині, каталог палеоботанічних досліджень з пам'яток слов'янських культур.

Освещены вопросы социально-экономического и культурного развития населения Украины в каменном и медно-бронзовом веках, история киммерийцев и скифов, материальная и духовная культура античных греков в Северном Причерноморье, этногенез и ранняя история славян, развитие древнерусских городов и сел. Приведены материалы по раскопкам поселения трипольской культуры возле с. Немировское Балтского района Одесской области, двух погребений скифского времени возле с. Малая Лепетиха Херсонской области, каталог палеоботанических исследований по памяткам славянских культур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4я54(45УКР)л21

Шифр НБУВ: СО29902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ліфантій О. В. 
Коштовні металеві аплікації костюма населення Степової Скіфії VII - III ст. до н.е. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.04 / О. В. Ліфантій; Національна академія наук України, Інститут археології. - Київ, 2018. - 16 c. - укp.

Проведено аналіз коштовних металевих аплікативних прикрас костюма еліти зі 131 кургану Східноєвропейського Степу скіфського часу. Зазначено, що археологічну джерельну базу роботи складають 43 071 екземпляр, 116 з яких віднесено до довгих пластин головних уборів. Понад 99 % зразків належать до дрібних аплікацій, які декорували всі частини костюма: від головних уборів до взуття. У результаті створення типології платівок одягу виділено 32 типи довгих та 92 типи із 160 варіантами дрібних пластин. Зауважено, що такий розподіл дозволяє простежити хронологічні, територіальні, соціально-гендерні та релігійно-культові особливості їх застосування. На підставі розподілення вивчених комплексів за дев'ятьма хронологічними групами визначено основні періоди розширення та звуження зони впливу кочової еліти протягом VII - початку III ст. до н.е. у Східноєвропейському Степу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45)27-417 + Т491.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Милашевський О. С. 
Північно-західний компонент черняхівської культури (за матеріалами ліпного посуду) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.04 / О. С. Милашевський; Національна академія наук України, Інститут археології. - Київ, 2017. - 16 c. - укp.

Увагу приділено ліпному посуду східногерманського компонента черняхівської культури. Зазначено, що посуд, виліплений від руки, є одним із основних етнокультурних маркерів. Зауважено, що джерельну базу роботи складає 896 типологічно визначених посудин північно-західних типів, матеріали 246 поховань (217 типологічно визначені) та 170 поселень (100 типологічно визначених споруд) черняхівської культури із зазначеним посудом. Ліпний посуд розділено на дві великі групи - вельбарських та пшеворських типів. Розроблено типологію пшеворського посуду в черняхівській культурі. Визначено ареали поширення посуду північно-західних типів із зазначенням зон найбільшої концентрації та найбільш ранніх пам'яток, котрі дозволяють встановити шляхи просування східногерманських племен на південний схід. Це регіони межиріччя Стиру та Горині (вельбарська культура території України), Подніпров'я південніше Києва, Подніпров'я в районі порогів, Побужжя та Дністро-Прутське межиріччя. За даними ліпного посуду розглянуто поховальний обряд, житлобудування та характерні типи іншого інвентарю північно-західного компоненту черняхівської культури. Вказано на відмінності у групах поховальних комплексів із ліпним посудом пшеворських та вельбарських типів. Доведено, що ліпний посуд найчастіше слугує інвентарем у похованнях дівчат.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)2/3 + Т4(45УКР)273.123.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рудь В. С. 
Трипільська культура півдня лісостепової зони у межиріччі Південного Бугу та Дністра (етапи ВП - СІ) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.04 / В. С. Рудь; Національна академія наук України, Інститут археології. - Київ, 2018. - 18 c. - укp.

Увагу приділено дослідженню реконструкції історичних процесів, що відбувалися на півдні лісостепової зони в межиріччі Південного Бугу та Дністра на етапах ВІІ та СІ (кін. V - пер. пол. IV тис. до н. е.) розвитку трипільської культури. Зауважено, що у зазначений період тут побутують переважно пам'ятки раковецької та чечельницької локально-хронологічних груп. Зібрано та систематизовано наявні категорії археологічних джерел, накопичені впродовж понад 120-ти років дослідження пам'яток регіону. Систематизовано та проаналізовано відомості про керамічні вироби та знаряддя праці, розроблено їхню детальну типологію. На підставі опрацювання створеної бази даних розкрито особливості топографічного розміщення поселень проведено аналіз щільності поширення трипільських пам'яток, згруповано поселення за площами, охарактеризовано їхню планувальну структуру. Розглянуто особливості конструкції, інтер'єру й екстер'єру наземних споруд. Проведено характеристику форм, заповнення та призначення заглиблених об'єктів. Реконструйовано господарську діяльність населення регіону. Історію населення розглянуто на основі відносної та абсолютної хронології, розгляду міграційних шляхів та контактів із сусідніми племенами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)20 + Т4(45УКР)253.110.1Т

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кононенко О. М. 
Стоянка Радомишль I та ії місце у верхньому палеоліті України : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.04 / О. М. Кононенко; Національна академія наук України, Інститут археології. - Київ, 2018. - 17 c. - укp.

Стоянка Радомишль І — одна з групи палеолітичних місцезнаходжень, досліджених на вододільній ділянці неподалік м. Радомишль у Житомирському Поліссі в 1950-их рр. Її культурні рештки складалися з чисельних кісток мамонта та кам’яних знахідок. Аналіз крем’яної колекції засвідчує суто верхньопалеолітичний характер індустрії. За стратегією розколювання кременю найближчою до кременеобробки Радомишля І виявилася індустрія східного гравету, хоча типових для гравету вістер у комплексі стоянки немає. Відтак, у верхньому палеоліті України часів максимуму останнього зледеніння присутнє таке явище як тип індустрії Радомишль І у складі граветського технокомплексу, що не має близьких аналогів як на території України, так і за її межами. Стоянка функціонувала у теплий період року. На ній її мешканці накопичували та сортували зібрані сухі кістки мамонта, розколювали кремінь, одержували заготовки і виготовляли з них знаряддя для роботи з твердими органічними матеріалами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР1)222-423.4 + Т492.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Слободян Т. І. 
Поховальний обряд населення Східнокарпатського регіону в ранньоримський час : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.04 / Т. І. Слободян; Національна академія наук України, Інститут археології. - Київ, 2018. - 16 c. - укp.

Висвітлено етнокультурну ситуацію на теренах Східнокарпатського регіону в ранньоримський час через призму вивчення поховальної обрядовості. Аналіз поховальних пам’яток цього часу вказує на присутність в даному регіоні гетерогенних етнічних груп, що загалом представляють липицьку, окремі групи дакійської (Закарпаття) та пшеворської людностей. Актуальність теми зумовлена необхідністю вивчення поховальних пам’яток з метою комплексного аналізу комплексів, в тому числі із залученням антропологічних даних, встановлення основних етнічних компонентів у формуванні липицької культури та їх кореляція із синхронними комплексами суміжних регіонів, типологічного аналізу археологічного матеріалу, визначення хронології комплексів та основних хронологічних індикаторів для Східнокарпатського регіону, розроблення та адаптації методики антропологічного аналізу тілопальних поховань. Аналіз поховальних комплексів ранньоримського часу дає підстави вважати, що липицька культура першопочатково формувалась виключно на основі прийшлого з півдня дакійського населення, яке, переважно за фази В1 (40 - 70 рр. І ст. н.е.), зазнало тиску з боку пшеворського населення, що мігрувало до регіону з території сучасної Центральної, Східної та Південно-Східної Польщі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т597.814 + Т497 + Т4(45УКР3)3-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Від палеоліту до козацької України = From Palaeolithic to Cossack Ukraine : анотації Міжнар. конф. до століття Д. Я. Телегіна, Київ, 21-23 листоп. 2019 р. / ред.: Л. Л. Залізняк, І. Д. Потєхіна, Д. Л. Гаскевич, Т. І. Слободян; упоряд.: Д. Л. Гаскевич, Т. І. Слободян; Національна академія наук України, Інститут археології, "Києво-Могилянська академія", національний університет, "Від палеоліту до козацької України", Міжнародна конференція до століття Д. Я. Телегіна. - Київ : Олег Філюк, 2019. - 119 c. - укp. - англ.

Представлено 78 доповідей з археології кам'яної доби, енеоліту, бронзи, українського козацтва, а також антропології та індоєвропеїстики. Розглянуто інтер'єр в архітектурі культурного комплексу Трипілля - Кукутень (проблеми вивчення, інтерпретації та реконструкції). Здійснено техніко-типологічний аналіз індустрії шару ІІ стоянки Малий Раковець ІV. Наведено попередні результати трасологічного дослідження скребків високої форми верхньопалеолітичного поселення Анетівка І. Досліджено міграції малих популяцій в контексті культурогенези населення трипільської культури. Охарактеризовано кістково-рогову індустрію з новітніх розкопок у Тальянках згідно слідознавчих спостережень. Висвітлено характерині риси кременевої індустрії володимирівської групи трипільської культури. Наведено нові археологічні дані до проблеми індоєвропеїзації балтійської культурно-історичної провінції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР)2/5 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Іллінська Варвара Андріївна - видатна дослідниця Скіфії (до 100-річчя від дня народження) : Всеукр. археол. конф. : тези доп. / ред.: С. А. Скорий, Д. С. Гречко, Д. Г. Каравайко, О. О. Крютченко; Інститут археології, Національна академія наук України, Сумська обласна державна адміністрація, "Державний історико-культурний заповідник у місті Путивлі", комунальний заклад Сумської обласної ради., "Іллінська Варвара Андріївна - видатна дослідниця Скіфії", Всеукраїнська археологічна конференція. - Київ : ІА НАН України, 2020. - 86 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Досліджено проблеми археології раннього залізного віку Східної Європи. Висвітлено діяльність Державного історико-культурного заповідника у м. Путивлі по дослідженню та збереженню культурної спадщини. Охарактеризовано основні типи поселенських пам'яток Дніпровського лісостепового Лівобережжя скіфського часу. Проаналізовано неруйнівні методи досліджень курганного могильника "Скоробір". Розглянуто стадії розвитку та можливу систематизацію укріплених поселень скіфського часу Дніпро-Донського Лісостепу. Досліджено городище і курганне поховання біля с. Кошари (деякі уточнення до хронології та атрибуції).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)273.11 я431 + Т4 г(4УКР) д Іллінська В. А. я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Від античності до християнства : зб. наук. ст., присвяч. 70-річчю В. М. Зубаря / ред.: А. В. Буйських, Н. О. Сон, Т. М. Шевченко, Л. В. Мироненко, К. П. Бунятян; Інститут археології, Національна академія наук України. - Київ : ІА НАН України, 2020. - 246, [1] c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - рус. - англ.

Науковий збірник присвячено 70-річчю від дня народження Віталія Михайловича Зубаря (1950 - 2009), видатного українського вченого-антикознавця, археолога, історика. Основну увагу приділено Північному Причорномор'ю античної доби і раннього середньовіччя. Досліджено проблеми історії, культури, релігійного світогляду населення Ольвії Понтійської, Боспорського царства, Херсонеса Таврійського і Південно-Таврійського регіону. Охарактеризовано видатних політичних діячів Ольвії Понтійської II ст. н. е. Досліджено окремі аспекти релігійної практики в античних центрах Причорномор'я. Розглянуто особливості нащочників шоломів гатьського типу зі святилища біля перевалу Гурзуфське Сідло. Проаналізовно ранньоелліністичний рельєф із зображенням тиміатерія з Пантикапея. Особливу увагу приділено хрещенню в Херсонесі Таврійському на Кримському півострові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР7)33/4-423.2 я43 + Т492.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС67941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дніпро - Даугава - Німан: міжцивілізаційні контакти в середньовічні часи : нариси / С. О. Біляєва, А. В. Войтехович, С. А. Гайдук, С. Д. Дернович, П. М. Кенько, К. К. Крайній, О. О. Крайня, О. М. Левко, О. П. Моця, С. Д. Панишко, А. В. Петраускас, І. І. Смагін; ред.: О. П. Моця; Національна академія наук України, Інститут археології, Міжнародний союз академій наук, Міжнародний комітет славістів. - Київ : ІА НАН України, 2021. - 107 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Досліджено практично не розроблену тематику взаємовідносин цивілізацій Балтії і Чорного моря за доби середньовіччя. Представлено нариси, які висвітлюють питання контактів населення середньовічних часів, яке тоді проживало в басейнах Дніпра, Даугави та Німану. Зокрема, розглянуто особливості формування та розвитку матеріальної культури федеративної держави - Великого князівства Литовського та Руського XIV - XV ст. за результатами археологічних досліджень. На основі даних експериментальної археології, етнографічних і писемних джерел проаналізовано унікальну знахідку, виявлену поблизу с. Старосілля, яка може бути співвіднесена із "моноксилами", що складали основу стародавніх човнів, пристосованих для пересування не тільки по річковій акваторії, але й могли виходити на морський простір.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(45)4-7 + Т4(45)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО37540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Клочко Л. С. 
Скіфський жіночий костюм : Дис. ... канд. іст. наук: 07.00.06 / Л. С. Клочко; Академія наук України, Інститут археології. - К., 1992. - 255 c. - Бібліогр.: л. 160-170. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР)273-416 + Т3(4УКР)233 + Т491.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС40090 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Писаренко Ю. Г. 
Велес-Волос в язичницькому світогляді Давньої Русі : Дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / Ю. Г. Писаренко; Національна академія наук України, Інститут археології. - К., 1996. - 289 с. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т493.1 + Т4(45)431.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС50205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Сухобоков О. В. 
Етнокультурний розвиток населення лісостепової Лівобережної України наприкінці 1-початку ІІ тис.н.е. : Дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / О. В. Сухобоков; Академія наук України, Інститут археології. - К., 1993. - 330 с. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС45355 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Клочко Л. С. 
Скіфський жіночий костюм : Дис. ... канд. іст. наук: 07.00.06 / Л. С. Клочко; Академія наук України, Інститут археології. - К., 1992. - 255 c. - Бібліогр.: л. 160-170. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР)273-416 + Т3(4УКР)233 + Т491.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС40090 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Писаренко Ю. Г. 
Велес-Волос в язичницькому світогляді Давньої Русі : Дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / Ю. Г. Писаренко; Національна академія наук України, Інститут археології. - К., 1996. - 289 с. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т493.1 + Т4(45)431.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС50205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Сухобоков О. В. 
Етнокультурний розвиток населення лісостепової Лівобережної України наприкінці 1-початку ІІ тис.н.е. : Дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / О. В. Сухобоков; Академія наук України, Інститут археології. - К., 1993. - 330 с. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС45355 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

I Всеукраїнський археологічний з'їзд : матеріали роботи / ред.: В. П. Чабай; Національна академія наук України, Інститут археології. - Київ : ІА НАН України, 2019. - 537 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Окреслено основні напрями роботи та проблематику досліджень у сучасній археологічній науці. Викладено результати польових робіт та аналітичних розробок в Україні впродовж останніх п'яти років, визначено напрями подальших досліджень. Представлено частину бази даних, сформованої на основі дослідження археологічних колекцій, наявних у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського, де впорядковано та систематизовано матеріали археологічних колекцій, здобутих експедиціями або переданих від ІА АН СРСР, ІА АН УРСР, ІІМК АН СРСР, Київського історичного музею, музею-заповідника ім. Макаренка (с. Ковалівка Полтавського району), Археологічного музею Харківського університету ім. Каразіна, Полтавського державного педагогічного інституту ім. В. Г. Короленка, Сімферопольського музею й інших установ протягом 1944 - 2010 рр. Розглянуто внесок Василя Ляскоронського в розвиток вітчизняної археології, з'ясовано участь ученого в підготовці та проведенні XI - XV археологічних з'їздів. Наведено характеристику процесу акумуляції другого культурного шару верхньопалеолітичної стоянки Бармаки. Викладено результати дослідження трипільського шару на багатошаровій пам'ятці Зеленче III. Сформульовано критерії виділення камерних поховань епохи вікінгів у Середньому Подніпров'ї. Проведено аналіз плінфи оборонних мурів XII ст. Печерського монастиря (за даними розкопок 1951 - 2018 рр.). Висвітлено історію відкриття та вивчення маловідомого в Україні Заліського скарбу з Тернопільщини, що зберігається в Музеї історії мистецтв у Відні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4 я431(45УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО37535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Протоміста Подесення в процесі одержавлення регіону : [монографія]. Вип. 1. Шестовицький археологічний комплекс / О. Моця, В. Скороход; ред.: В. Ричка; Національна академія наук України, Інститут археології, Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка. - Чернігів, 2020. - 226 c. - Бібліогр.: с. 207-225 - укp. - англ.

На основі комплексного аналізу археологічних джерел висвітлено результати польових досліджень, котрі були отримані протягом майже 100-літнього періоду різночасових розкопок. Всі вони відносяться до житлової частини Шестовицького археологічного комплексу на Десні ІХ - ХІ ст., про котрий відомо в основному із інформації про його "місто мертвих". Зазначено, що в "місті живих" роботи проводилися на дитинці, посаді, а також на подолі, включаючи його портову зону. Тут було виявлено чисельні залишки житлових і господарчих споруд, а колекція артефактів налічує багато тисяч знахідок. Зауважено, що в топографічному відношенні ця відома науковому загалу пам'ятка багатьма рисами нагадує "віки" скандинавського регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР1-4ЧЕР)4-423.2 + Т492.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358511/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Свистун Г. Є. 
Фортифікація салтівських лісостепових городищ : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.04 / Г. Є. Свистун; Національна академія наук України, Інститут археології. - Київ, 2019. - 19 c. - укp.

Здійснено історико-археологічне дослідження фортифікації салтівських лісостепових городищ. Зазначено, що важливими чинниками, що впливали на побудову оборонних споруд, були природно-географічні. Вони позначалися на виборі будівельного матеріалу. Останній, в свою чергу, впливав на профілювання захисних споруд і організацію оборони. Укріплення розташовувалися в місцях, які дозволяли здійснювати контроль за переправами через річки, що, головним чином, визначало їх воєнно-стратегічне значення. Зазначено, що вдале поєднання елементів оборони, пристосування їх до умов місцевості, забезпечення антиерозійних заходів і водовідведення, застосування взаємопов’язаної багатоступеневої оборони свідчать про високу майстерність салтівських будівельників. На тлі в цілому виваженого застосування різновидів будівельних матеріалів наявна досить низька якість місцевої цегли, що свідчить про вимушене її застосування та неусталену традицію виробництва. Зауважено, що залишки оборонних споруд свідчать про синтез будівельних прийомів салтівського населення, які воно змушене було пристосовувати до місцевої сировинної бази та природно-георгафічних умов у цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45)4-425 + Т492.5 + Т4(2)432.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Колесниченко А. М. 
Скляний посуд в техніці сердечника з Північного Причорномор'я : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.04 / А. М. Колесниченко; Національна академія наук України, Інститут археології. - Київ, 2019. - 16 c. - укp.

Наведено результати дослідження скляного посуду в техніці сердечника з Північного Причорномор'я. Зазначено, що джерельну базу роботи складають археологічні матеріали, тексти античних авторів, лапідарні написи та зображення на творах образотворчого мистецтва. Розроблено ієрархічну типологію сердечникового посуду регіону вивчення та послідовно визначено хронологію окремих типів за знахідками в датованих контекстах. Зауважено, що це заклало підвалини для історичного синтезу наявних відомостей про динаміку надходжень, типологічну варіативність, побутування флаконів у різних сферах античної культури. Виокремлено етапи функціонування скляного посуду закритих форм в античних містах Північного Причорномор'я, описано відмінності в типологічній структурі імпортів до Ольвії та до Боспорського царства. Доведено, що скляний посуд мав широкий спектр соціально-знакових функцій в античності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45;КР7)3-4/4 + Т491.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444355 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського