Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4373)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>M=Національний авіаційний університет (Київ)<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 302
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Терентьєва І. Є. 
Методи і моделі забезпечення готовності обладнання систем радіозв'язку : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.17 / І. Є. Терентьєва; Національний авіаційний університет. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Розроблено математичні моделі процесу ТО (технічне обслуговування) обладнання СРЗ (системи радіозв'язку) для оцінювання готовності обладнання СРЗ і методів, які дозволяють підвищити ефективність експлуатації СРЗ за рахунок зниження експлуатаційних витрат за підтримки належного рівня готовності систем. Уперше розроблено математичні моделі процесу технічного обслуговування нерезервованого та резервованого обладнання СРЗ, охопленого безперервним контролем працездатності, які, на відміну від відомих, одночасно враховують вплив явних, прихованих і повторювальних відмов, а також повноти контролю та повного додаткового контролю на готовність при довільному законі напрацювань обладнання до відмов. Моделі дозволяють оцінити готовність обладнання СРЗ як на нескінченному, так і на кінцевому інтервалах часу експлуатації, а саме в періоди гарантійного та післягарантійного термінів обслуговування. Удосконалено методи оцінювання повних експлуатаційних витрат у періоди гарантійного та післягарантійного термінів обслуговування, які, на відміну від відомих, ураховують види експлуатаційного резервування та дозволяють визначити прийнятний варіант експлуатаційного резервування і кількості запасних модулів при максимумі коефіцієнта готовності й обмеженні на експлуатаційні витрати або в разі обмеження на коефіцієнт готовності та мінімумі експлуатаційних витрат. Зазначено, що отримані в рамках дисертації результати можуть бути використані при розробленні, експлуатації та технічному обслуговуванні сучасних СРЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ковтун М. Г. 
Методи удосконалення арифметичних операцій у полях, кільцях та алгебраїчних кривих для криптографічних застосувань : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.21 / М. Г. Ковтун; Національний авіаційний університет. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Вирішено актуальні науково-технічні задачі підвищення швидкодії інформаційно-телекомунікаційних систем центрів сертифікації ключів Національної системи електронного цифрового підпису для ДСТУ 4145-2002, ECDSA (IEEE Р1363-2000), RSA (IEEE Р1363-2000) без фінансових витрат. Підвищення швидкодії операції електронного цифрового підпису (ЕЦП) полягає в зменшенні обчислювальної складності алгоритмів криптографічних перетворень на основі розробки удосконалених методів та алгоритмів арифметичних операцій над числами, поліномами і точками еліптичних кривих (ЕК), в основному у зменшенні часу виконання трудомісткої операції скалярного множення. Удосконалено метод ділення великих цілих чисел одинарної та подвійної точності на основі алгоритму ділення в стовпчик, що дозволив підвищити швидкодію генерації загальних параметрів криптосистеми RSA. Удосконалено метод здобуття n-го кореня, на прикладі кубічного кореня, який дозволив підвищити швидкодію пошуку біраціонально еквівалентних кривих Едвардса до кривих Вейерштрасса з ДСТУ 4145-2002 та рекомендованих N1ST FIPS 186-4 у двійковому полі. Удосконалено метод інвертування в двійковому полі, вперше розроблено метод побудови алгоритму приведення за фіксованим модулем (три-, п'ятичленна), що дозволив будувати алгоритми для різних цільових платформ, та удосконалено метод скалярного множення в групі гочок еліптичної кривої, за рахунок використання біраціонально еквівалентних кривих Едвардса при операції скалярного множення, що дозволило підвищити швидкодію при форму ванні та перевірці ЕЦП згідно ДСТУ 4145-2002 та ECDSA. На основі запропонованих удосконалених методів було розроблено бібліотеку криптографічних примітивів "Cipher+".


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Коваленко Є. В. 
Організаційно-економічний механізм управління корпоративною соціальною відповідальністю : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Є. В. Коваленко; Національний авіаційний університет. - Київ, 2018. - 21 c. - укp.

Присвячено розвитку теоретико-методичних положень і розробці практичних рекомендацій щодо удосконалення організаційно-економічного механізму управління корпоративною соціальною відповідальністю. Узагальнено концептуальні засади КСВ за рахунок ідентифікації її функцій та характеристик, що дало змогу представити авторське тлумачення базового поняття. Проведено систематизацію інститутів КСВ, розвинуто систему показників оцінювання рівня КСВ та чинників її формування, здійснено аналіз рівня КСВ в Україні. Удосконалено структуру і етапи впровадження організаційно-економічного механізму управління КСВ, у межах якого обґрунтовано сукупність принципів, цілей, завдань і методів її регулювання з відповідною системою інструментів. Розроблено стратегічні напрями розвитку КСВ, які конкретизовано за економічною, соціальною та екологічною складовими. Розроблено методичні положення оцінювання рівня управління КСВ, що полягають у розрахунку відповідного інтегрального індексу, який дає змогу визначати стан управління КСВ на національному та регіональному рівнях. Удосконалено організаційні засади управління КСВ на основі партиципативного бюджетування, що дає змогу забезпечити вплив на рівень активності і свідомості громадян та суб'єктів громадянського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-645.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434116 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Харченко М. В. 
Управління логістичними витратами аеропорту : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / М. В. Харченко; Національний авіаційний університет. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Розкрито теоретичні та методичні основи управління логістичними втратами аеропоргу, а саме: досліджено питання розвитку логістики та відображення її застосування на підприємствах, концепції та методи формування логістичних систем, питання, пов'язані з формуванням та класифікацією логістичних витрат, проблеми удосконалення діяльності аеропортів на основі використання логістичних принципів. Розроблено концептуальні положення управління логістичними витратами аеропорту на основі потоково-процесного підходу, що включають процедури ідентифікації логістичних витрат за видами та джерелами їх виникнення під час обслуговування потоків в аеропорту, інструменти управління та оцінки ефективності управління витратами з точки зору зіставлення груп логістичних витрат та породженого ними ефекту, економіко-математичні моделі для пошуку компромісних рішень, що сприятиме зменшенню сукупних логістичних витрат у разі забезпечення заданого рівня логістичного сервісу та тарифній гнучкості реагування на попит споживачів. Розроблено систем) управління витратами аеропорту, яка, на відміну від існуючих, передбачає виокремлення, моніторинг та коригування логістичних витрат, що дає змогу виявити потенціал зниження витрат аеропорту, відобразити витрати за всіма логістичними процесами в аеропорту, оптимізувати асортимент послуг з точки зору комплексного обслуговування пасажирських, багажних і вантажних потоків в аеропорту, розробляти оперативні управлінські рішення на основі аналізу відхилень і збоїв, що в результаті забезпечує підвищення рентабельності (прибутковості) діяльності та конкурентоспроможності аеропорту. Розкрито методичні підходи до ідентифікації логістичних витрат аеропорту на основі узагальненої класифікації та типології за напрямами логістичної діяльності, що дало змогу встановити центри формування логістичних витрат та виокремити частку логістичних витрат у загальних витратах аеропорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1-81-862-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Цимбалістова О. А. 
Логістичне забезпечення інноваційної активності авіакомпанії : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. А. Цимбалістова; Національний авіаційний університет. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Присвячено дослідженню теоретичних і практичних аспектів логістичного забезпечення інноваційної активності авіакомпанії. Узагальнено теоретичні аспекти логістичного забезпечення інноваційної активності шляхом узагальнення особливостей інноваційної діяльності авіакомпаній різного типу, оцінювання їх рівня інноваційної активності та розроблення рекомендацій щодо змісту та структури процесів логістичного забезпечення. Наукова новизна отриманих результатів полягає в запропонованому концептуальному підході до організації логістичного забезпечення інноваційної активності авіакомпанії, уключає кластерну модель взаємодії учасників ланцюга поставок інноваційних послуг, інтеграцію інноваційного та логістичних потоків під час логістичного забезпечення авіакомпанії, що дає змогу оптимізувати трансакційні та операційні витрати, автоматизувати ключові бізнес-процеси, оновити техніко-технологічну базу, оптимізувати організаційну структуру, розширити номенклатуру послуг, що сприятиме зростанню ефективності та конкурентоспроможності на ринку авіатранспортних послуг. Обґрунтовано методичний підхід до розрахунку інтегрального критерію інноваційної активності та шкалу його виміру. Запропоновано підходи до удосконалення системи управління інноваційними потоками, які передбачають взаємодію учасників інноваційного кластера, краудсорсингових методів генерування ідей інноваційних проектів для підвищення якості обслуговування споживачів, а також інструментарію дорожніх карт для оптимізації параметрів потоків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Євсеєв С. П. 
Методологія побудови системи безпеки банківських інформаційних ресурсів : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 21.05.01 / С. П. Євсеєв; Національний авіаційний університет. - Київ, 2018. - 38 c. - укp.

Запропоновано концепцію побудови синергетичної моделі загроз безпеці банківських інформаційних ресурсів (БІР), базис якої складає трирівнева модель стратегічного управління безпекою інформаційних технологій в автоматизованій банківській системі (АБС). Розроблено синергетичну модель загроз безпеки БІР, що дозволила удосконалити відому модель зловмисника безпеки БІР та надала можливості встановлення взаємозв’язків між елементами інфраструктури АБС, комунікаційними каналами, БІР і загрозами та досягти синергетичного ефекту. Розроблено класифікатор загроз безпеці БІР, який ґрунтується на синергетичній моделі загроз, що дозволить класифікувати загрози за складовими безпеки, видами послуг і рівнями ієрархії інфраструктури АБС. Для протидії гібридним загрозам БІР доцільно застосовувати нові інтегровані механізми забезпечення послуг на основі гібридних крипто-кодових конструкцій на збиткових кодах (ГКККЗК), що дозволило гарантувати послуги безпеки та достовірність при заданих їх ймовірнісних показниках. Удосконалений метод двофакторної автентифікації на основі ГКККЗК дозволяє гарантувати безпеку та достовірність передачі ОТР-паролів. Розроблено метод оцінювання безпеки БІР, який враховує комплексний показник ефективності інвестицій, що дозволяє оптимізувати витрати коштів на забезпечення безпеки БІР. Розроблено методику оцінювання функціональної ефективності АБС, що враховує технічні показники мережі, показники безпеки ТЗЗІ й економічні параметри. Розроблено методологію побудови системи безпеки БІР, яка дозволяє в умовах зростання гібридних загроз відкрити новий з позицій безпеки й ефективний з позицій витрачених коштів підхід до побудови системи безпеки критичної інформаційної інфраструктури держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-995 ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Стрельбіцький М. А. 
Технологія забезпечення функціональної безпеки інтегрованої інформаційної системи Держприкордонслужби на стадії модернізації : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.06 / М. А. Стрельбіцький; Національний авіаційний університет. - Київ, 2018. - 39 c. - укp.

Вирішено науково-прикладну проблему забезпечення функціональної безпеки відомчої інтегрованої інформаційної системи (ІС) на стадії модернізації. Сформовано загальну концепцію забезпечення функціональної безпеки на стадії модернізації, як інструментально-методологічну базу, яка забезпечує виконання розглянутих стратегій. Розроблено математичну модель інформаційних потоків ІС на стадії модернізації та метод визначення раціональної послідовності модернізації елементів ІС. Розроблено моделі каналу інформаційного дестабілізуючого впливу і функціональної захищеності ІС та метод розподілу засобів забезпечення функціональної безпеки ІС на стадії модернізації. Сформований метод оцінювання уразливості ІС в інтегрованій інформаційній системі на стадії модернізації на базі розроблених аналітичних моделей порушення властивостей ІС. Зауважено, що розроблений комплекс методів узгодження систем розмежування доступу в ІС на стадії модернізації і зазначена сукупність методів дозволяє сформувати методологічний базис узгодження моделей розмежування доступу ІС на стадії модернізації. В межах методів сформульовано та доведено базові теореми безпеки. Розроблено модель інформаційних дестабілізуючих факторів на стадії модернізації і метод оцінювання ефективності забезпечення функціональної безпеки ІС на стадії модернізації та інформаційну технологію забезпечення функціональної безпеки інтегрованої ІС на стадії модернізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038.2 + Х849(4УКР)04 + Ц68(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Фауре Е. В. 
Методологія захисту інформації на основі факторіального кодування даних : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.21 / Е. В. Фауре; Національний авіаційний університет. - Київ, 2018. - 40 c. - укp.

Вирішено актуальну науково-технічної проблему створення методології захисту інформації на основі факторіального кодування даних з необхідними ансамблевими, статистичними, структурними властивостями кодових послідовностей для побудови систем захисту інформації від помилок каналу зв’язку, несанкціонованої модифікації та/або несанкціонованого доступу. Вдосконалено метод формування випадкової послідовності перестановок, який дозволив уникнути порушення рівномірності їх розподілу, зменшити розрядність додаткового ГПВЧ та підвищити швидкість роботи генератора. Розроблено методи роздільного факторіального кодування інформації, які дозволяють забезпечити її захист від модифікації внаслідок випадкових і умисних деструктивних дій, забезпечити властивість самосинхронізації та підвищити показники достовірності в умовах обмежень пропускної здатності каналів зв’язку. Розроблено методи нероздільного факторіального кодування інформації, які дозволяють забезпечити її захист від несанкціонованого читання та помилок каналу зв’язку, забезпечити властивість самосинхронізації та підвищити показники достовірності в умовах обмежень пропускної здатності каналів зв’язку. Розроблено математичну модель процесу декодування факторіальних кодів, яка дозволяє оцінити їх показники достовірності. Розроблено модель узагальненого графа станів лінійного конгруентного генератора, яка дозволяє виконати класифікацію типів компонент зв’язності графа і дослідити вплив параметрів на його топологію. Удосконалено метод формування ПВП на основі лінійного конгруентного методу, який дозволяє формувати ПВП рівномірно розподілених чисел незалежно від топології графа станів генератора, мінімізувати часові витрати на вибір параметрів ЛКГ та збільшити розмір простору їх допустимих значень для досягнення максимального періоду. Удосконалено метод симетричного криптографічного захисту інформації, який дозволяє виключити можливість винесення гами та підвищити стійкість до статистичного криптоаналізу. Теоретично обґрунтовано принципи побудови комбінаційного генератора на основі підсумовування за модулем, що дозволило сформулювати загальні вимоги до параметрів генератора. Розроблено метод, критерії та методики оцінювання послідовностей випадкових чисел. Розроблено методологію захисту інформації на основі факторіального кодування даних, яка дає можливість використовувати розроблені методи та моделі в єдиній стратегії досліджень в галузі інтегрованого захисту інформації в телекомунікаційних системах і мережах та ефективно будувати відповідні системи захисту з заданими властивостями.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Чупахін С. А. 
Формування професійної компетентності майбутніх інженерів-зв'язківців в процесі вивчення спеціальних дисциплін : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / С. А. Чупахін; Національний авіаційний університет. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Досліджено проблему формування професійної компетентності майбутніх інженерів-зв’язківців у процесі вивчення спеціальних дисциплін. Проаналізовано визначено й обгрунтовано поняття «професійна компетентність майбутніх інженерів-в’язківців» і його складових. Охарактеризовано критерії, показники та рівні сформованості професійної компетентності майбутніх інженерів-зв’язківців. Проаналізовано стан сформованості професійної компетентності майбутніх фахівців у профільних ВНЗ, що дозволило визначити протиріччя у освітньому процесі, теоретично обґрунтувати організаційно-педагогічні умови формування професійної компетентності таких інженерів у процесі вивчення спеціальних дисциплін. Створено модель формування професійної компетентності майбутніх інженерів-зв’язківців, у якій значну увагу присвячено визначенню зворотних зав’язків та обґрунтовано механізм їх дії з метою постійного коригування педагогічних процесів у змістовно-цільовому й організаційно-процесуальному блоках. Результатами формувального педагогічного експерименту доведено ефективність організаційно-педагогічних умов і дієвість моделі формування професійної компетентності майбутніх інженерів-звязківців у процесі вивчення спеціальних дисциплін.


Індекс рубрикатора НБУВ: З88 р(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гармаш Т. А. 
Професійна підготовка майбутніх фахівців із логістики до управлінської діяльності : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Т. А. Гармаш; Національний авіаційний університет. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Досліджено проблему підготовки майбутніх фахівців із логістики до управлінської діяльності. Визначено й науково обґрунтовано сутність феномена «готовність майбутніх фахівців із логістики до управлінської діяльності», його компонентну структуру (мотиваційно-ціннісний, індивідуально-психологічний, когнітивно-операційний, організаційно-діяльнісний компоненти). Уточнено поняття «професійна підготовка майбутніх фахівців із логістики», «готовність до професійної діяльності», «управлінська діяльність майбутнього фахівця із логістики». Виявлено критерії з відповідними показниками, охарактеризовано рівні готовності майбутніх фахівців із логістики до управлінської діяльності. Визначено та науково обгрунтовано педагогічні умови професійної підготовки цих фахівців із логістики до управлінської діяльності (активізація пізнавальної діяльності студентів та забезпечення позитивної внутрішньої мотивації в процесі їх професійного становлення. Здійснено актуалізацію міждисциплінарної інтеграції й її програмно-методичного супроводу в процесі професійної підготовки майбутніх фахівців із логістики до управлінської діяльності з урахуванням інтегрованого характеру їх практичної діяльності, а також організація комунікативного розвитку студентів, що сприяє підвищенню рівня культури професійного спілкування та вдосконаленню способів та прийомів партнерської взаємодії. Розроблено й апробовано модель і експериментальну методику підготовки майбутніх фахівців із логістики до управлінської діяльності, що охоплює мотиваційно-пізнавальний, інтегративно-практичний, творчо-продуктивний, практико-зорієнтований етапи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)40 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

III Міжнародна конференція "Інноваційні технології в науці та освіті. Європейський досвід", 12 - 14 листопада 2019 р., м. Амстердам, Нідерланди = III International Conference "Innovative technologies in science and education. European experience", November 12 - 14, 2019, Amsterdam, Netherlands : матеріали / уклад.: Т. С. Хохлова, Ю. О. Ступак; Національна металургійна академія України, Університет UvA, Технічний університет, Університет Алгарве Фаро, Національна металургійна академія України, Національний авіаційний університет, Дніпровський освітній центр, Київський національний торговельно-економічний університет. - Дніпро : НМетАУ, 2019. - 410 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ. - рус.

Подано інформацію щодо використання хмаро орієнтованого навчального середовища як засобу забезпечення результативності навчання фізики при вивченні курсу "Атомна та ядерна фізика". Висвітлено роль екзистенціальної філософії в адаптації студентів-військовослужбовців (учасників бойових дій) до мирного життя. Увагу приділено особливостям викладання внутрішньої медицини в умовах інтеграції в європейський освітній процес. Досліджено можливості використання існуючих методів контролю поверхні кочення коліс рухомого складу на залізницях України. Розглянуто перспективні технології альтернативних процесів виробництва чорних металів. Запропоновано геометричну модель елементів м'яких меблів, наведено приклади її застосування. Описано ефективні методи обробки даних в інформаційній технології оцінювання екологічного стану об'єктів навколишнього середовища. Визначено роль природно-заповідного фонду південної частини київського Полісся у збереженні фіторізноманіття вищих судинних рослин регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч210.9 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Соломенко Г. В. 
Адміністративно-правові засади боротьби з порушеннями митних правил : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Г. В. Соломенко; Національний авіаційний університет. - Київ, 2018. - 18 c. - укp.

Запропоновано вирішення наукового завдання, що полягає в комплексному дослідженні сутності й особливостей адміністративно-правових засад боротьби з порушеннями митних правил (ПМП), обґрунтуванні напрямів і шляхів удосконалення адміністративного законодавства та правозастосування у цій сфері. Проаналізовано адміністративно-правові засади боротьби з ПМП, розкрито сутність і зміст ПМП. Охарактеризовано сучасні адміністративно-правові заходи та засоби боротьби з ПМП. Проведено комплексний аналіз суб'єктного складу адміністративно-правових відносин щодо боротьби з ПМП. Визначено принципи діяльності суб'єктів, розкрито їх зміст. Проаналізовано провадження у справах про ПМП як підвид провадження у справах про адміністративні правопорушення, вирізнено його особливості. Проаналізовано процес реформування правоохоронної системи у цьому спрямуванні та запропоновано шляхи удосконалення форм і методів забезпечення фінансової та митної безпеки. При дослідженні питання формування ефективного адміністративного законодавства щодо боротьби з ПМП виявлено його основні концептуальні недоліки, обґрунтовано напрями та шляхи вдосконалення адміністративного законодавства і правозастосування у сфері боротьби з ПМП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Політ. Сучасні проблеми науки. Гуманітарні науки : тези доп. XXI Міжнар. наук.-практ. конф. здобувачів вищ. освіти і молодих учених (м. Київ, 5-9 квіт. 2021 р.) : у 2 т. Т. 2 / / Нац. авіац. ун-т, Ф-т лінгвістики та соц. комунікацій [та ін.] ; [редкол.: Н. В. Ладогубець та ін.] "Політ. Сучасні проблеми науки. Гуманітарні науки", міжнародна науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених. - Б.м., 2021. - 402, [1] c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Висвітлено сучасні проблеми науки. Визначено субтитри в кіноперекладі: особливості перекладу та розміщення на екрані. Визначено іноземну мову в туристичній галузі. Надано значення сучасного англійського сленгу. Висвітлено інформаційні технології в медицині. Наведено поняття комп'ютерний зір, кібергігієна. Подано класифікацію кіберзлочинності в Україні. Зазначено децентралізоване майбутнє - WEB 3.0. Визначено концепцію формування комунікативної культури майбутніх фахівнів сільського господарства.Охарактеризовано іноземні мови для фахівців гуманітарної галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358482/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Політ. Сучасні проблеми науки. Гуманітарні науки : тези доп. XXI Міжнар. наук.-практ. конф. здобувачів вищ. освіти і молодих учених (м. Київ, 5-9 квіт. 2021 р.) : у 2 т. Т. 1 / / Нац. авіац. ун-т, Ф-т лінгвістики та соц. комунікацій [та ін.] ; [редкол.: Н. В. Ладогубець та ін.] "Політ. Сучасні проблеми науки. Гуманітарні науки", міжнародна науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених. - Б.м., 2021. - 331 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Висвітлено мову як соціальний феномен: огляд стратегій перекладу назв англомовних творів українською мовою; особливості дублювання англомовних фільмів українською; міжкультурні звязки та роль перекладу в їхньому розвитку тощо. Визначено психологічні аспекти людського фактору у світі високих технологій: штучний інтелект і психологія, чи може робот замінити психолога; переживання почуття самотності в юнацькому віці; емоційний інтелект як фактор професійної самореалізації молоді; стильові особливості поведінки у конфліктних ситуаціях студентів з різним рівнем тривожності; соціально-психологічні чинники формування самооцінки особливості тощо. Зазначено документально-інформаційні комунікації в глобалізованому світі. Висвітлено трансфомаційні процеси українського суспільства в умовах глобалізації. Зазначено соціальну роботу як реалізацію завдань соціальної політики держави. Наведено матеріали щодо європейського вибору вищої технічної освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358482/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ленівський Р. В. 
Законність і правопорядок в Україні: адміністративно-правові засоби забезпечення : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Р. В. Ленівський; Національний авіаційний університет. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Визначено та науково-теоретично обґрунтовано змістовні особливості адміністративно-правових засобів забезпечення законності та правопорядку, а також пропозицій щодо формування ефективного адміністративного законодавства щодо зазначених засобів і дієвої практики його застосування. Здійснено характеристику сучасного стану законності та правопорядку в Україні. Визначено сутність та співвідношення цих категорій. Обґрунтовано поняття адміністративно-правових засобів забезпечення законності та правопорядку в Україні та процесуальної форми їх застосування. Проведено систематизацію процесуальних форм застосування адміністративно-правових засобів забезпечення законності та правопорядку. Визначено суб'єктів адміністративно-правового забезпечення законності та правопорядку в Україні й обґрунтовано положення щодо особливостей їх правосуб'єктності у відносинах з приводу здійснення процедур застосування адміністративно-правових засобів забезпечення законності правопорядку у процесуальній формі. Доведено системний характер проблем удосконалення правового регулювання та застосування адміністративно-правових засобів забезпечення законності та правопорядку в Україні, у зв'язку з чим здійснено характеристику ефективності законодавства та належного правозастосування як основи функціонування адміністративно-правового режиму законності та правопорядку й обґрунтовано заходи щодо гарантування законності та правопорядку на засадах визнання процесуальної форми відповідних процедур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Детюк А. М. 
Адміністративно-правове регулювання державного замовлення в сфері освіти : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. М. Детюк; Національний авіаційний університет. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Викладено теоретично-методологічні й юридично-прикладні особливості адміністративно-правового регулювання державного замовлення у сфері освіти. Сформульовано нові для галузі адміністративного права концептуальні положення, а також розроблено пропозиції та рекомендації з удосконалення такого правового регулювання. Визначено етапи становлення та розвитку інституту державного замовлення у сфері освіти. Систематизовано джерела правового регулювання як правової основи формування та розвитку інституту державного замовлення в сфері освіти. Установлено та розкрито сутність об'єкта адміністративно-правового регулювання державного замовлення у сфері освіти, поняття та зміст предмета, метод і механізм цього регулювання. Досліджено організаційно-правові гарантії здійснення формування, розміщення та виконання державного замовлення у сфері освіти й зазначено напрями та шляхи їх удосконалення. Здійснено характеристику державною контролю як засобу забезпечення реалізації державного замовлення у сфері освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Байрачна Т. О. 
Адміністративно-правові засади контролю за діяльністю Національної гвардії України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Т. О. Байрачна; Національний авіаційний університет. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Системно проаналізовано адміністративно-правові засади організації та здійснено контроль за діяльністю Національної гвардії України. Досліджено історичні аспекти формування Нацгвардії України. З'ясовано поняття й особливі ознаки контролю за діяльністю Національної гвардії України, його елементи та роль в системі державного управління. Визначено завдання та принципи контролю за діяльністю Нацгвардії України. З'ясовано сутність парламентського контролю за діяльністю Національної гвардії України. Розглянуто основні засади контролю за діяльністю Нацгвардії України з боку Президента України, органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування. Охарактеризовано контроль за діяльністю Національної гвардії України з боку судових та правоохоронних органів. Проаналізовано засади громадського контролю за діяльністю Нацгвардії України. Узагальнено зарубіжний досвід організації та здійснення контролю за діяльністю правоохоронних органів і можливості його використання в Україні. Визначено напрями вдосконалення організації та здійснення контролю за діяльністю Національної гвардії України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.012

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Загребельний В. В. 
Технологічне забезпечення підвищеної зносостійкості швидкорізальної сталі Р6М5 комбінованими методами поверхневого зміцнення : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.04 / В. В. Загребельний; Національний авіаційний університет. - Київ, 2018. - 19 c. - укp.

Вирішено важливе актуальне завдання підвищення зносостійкості поверхневих шарів різального інструменту зі швидкорізальної сталі Р6М5 шляхом формування зносостійких покриттів комбінованими методами і встановлення закономірностей впливу структурно-фазового складу та параметрів структури дискретних і градієнтних покриттів на фізико-механічні та триботехнічні властивості. Досліджено закономірності формування структури дискретно азотованої сталі Р6М5 залежно від схем попередньої дискретної лазерної обробки та технологічних параметрів азотування. Проведено аналітичні розрахунки напружено-деформованого стану. Встановлено закономірності й механізм зношування дискретно азотованої сталі Р6М5, закономірності зношування багатокомпонентних азотохромованих та азототитанованих покриттів в умовах тертя ковзання без змащування залежно від хімічного і структурно-фазового складу. Розроблено градієнтне покриття на основі Ti, Hf, Si, установлено його триботехнічні властивості та механізм зношування. Проведено статистичний аналіз, побудовано регресійні моделі залежностей критеріїв оптимізації. Розроблено триботехнологію нанесення іонно-плазмових покриттів TiN, яка дозволить підвищити теплостійкість сталі Р6М5, скоротити операції відпуску та підвищити її зносостійкість. Досліджено триботехнічні властивості сталі Р6М5 із покриттям TiN, нанесеним за даною технологією. Установлено, що стійкість різального інструменту зі сталі Р6М5 після різних типів комбінованої обробки є вищою з тими покриттями, які мають вищу абразивну зносостійкість при терті не жорстко закріпленими абразивними частками.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.366.6 + К663.6,27

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

XI Всеукраїнська конференція молодих вчених "Молоді вчені 2020 - від теорії до практики", 12 березня 2020 р., м. Дніпро, Україна = XI International conference of young scientists "Young scientists 2020 - from theory to practice", March 12 2020, Dnipro, Ukraine : матеріали / уклад.: Т. С. Хохлова, Ю. О. Ступак; Державна наукова установа "Інститут модернізації змісту освіти", Національна металургійна академія України, Фізико-технологічний інститут металів та сплавів, Дніпровський освітній центр, Київський національний торговельно-економічний університет, Національний авіаційний університет. - Дніпро : Дике поле, 2020. - 210 c. - укp. - рус. - англ.

Висвітлено актуальні проблеми металургії, машинобудування, металообробки, харчової та переробної промисловості, сільського господарства, економіки, інформатики, педагогіки. Розкрито особливості перевірки механізмів пересування кранів і кранових візків на сталість руху. Розглянуто технологічні аспекти виробництва феросилікоалюмінію з використанням вторинних матеріалів. Охарактеризовано методи підвищення зносостійкості й експлуатаційних характеристик трубопресового інструменту. Висвітлено питання хімічного аналізу та безпеки харчових добавок. Розкрито фактори підвищення конкурентоспроможності сільськогосподарської продукції. Подано інформацію про методи фальсифікації шоколаду. Розглянуто нуково-теоретичні основи екстрагування рослинної лікарської сировини. Обгрунтовано напрями підвищення конкурентних переваг вітчизняних металургійних підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч21 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Просвірін Д. А. 
Підвищення якості автоматичного управління регіонального літака при заході на посадку в умовах збурень : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.13 / Д. А. Просвірін; Національний авіаційний університет. - Київ, 2021. - 24 c. - укp.

Розроблено методи та моделі управління регіональним літаком, що застосовують інформацію даних про об'єкт управління для підвищення якості й ефективності польотів. Увагу приділено підвищенню ефективності використання енергетичних ресурсів регіонального літака шляхом створення системи автоматичного управління (САУ) при заході на посадку. Проаналізовано, уточнено та вдосконалено існуючі підходи та методи управління літальними апаратами. Створено адаптивну модель САУ польотом регіонального літака при заході на посадку, яка відрізняється застосуванням високоточних льотно-технічних даних, що забезпечують розрахунок і виконання оптимального польоту з точки зору паливних витрат в умовах збурень. Розроблено алгоритми оптимального управління польотом регіонального літака при заході на посадку в локально обмежений простір, які застосовують нові рішення щодо способу заходу на посадку, що забезпечує виконання процедур із мінімальними паливними витратами. Розроблено технологію управління польотом регіонального літака при заході на посадку на основі запропонованих методу управління та моделі САУ, що забезпечує ефективне літаководіння з мінімальною участю екіпажу.


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-082.022-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449351 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського