Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>TJ=Комп'ютерні засоби, мережі та системи<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 228
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Гладун А. Я. 
Використання онтологічних моделей для формалізованого оцінювання знань / А. Я. Гладун, К. О. Хала // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2019. - № 18. - С. 5-10. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Запропоновано метод, що використовує семантично-розмічені відкриті енциклопедичні ресурси як джерело знань для перевірки результатів електронного навчання. Студенти мають побудувати індивідуальну онтологію навчальної дисципліни базовану на основних поняттях та відношеннях між ними, що може містити відповідний семантично-розмічений енциклопедичний ресурс.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43 + Ч486с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Баркалов А. А. 
Двойное кодирование состояний в совмещенном автомате / А. А. Баркалов, Л. А. Титаренко, Я. Е. Визор, А. В. Матвиенко, С. А. Сабурова // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2019. - № 18. - С. 11-17. - Библиогр.: 22 назв. - рус.

Запропоновано метод зменшення апаратурних витрат при розробці пристроїв управління цифрових систем. Зниження витрат апаратури дозволяє підвищити якість цифрової системи за рахунок зменшення площі кристала НВіС, зниження споживання енергії та підвищення швидкодії. Методи вирішення цього завдання в значній мірі залежать від моделі, що представляє пристрій управління, і характеристик елементного базису, в якому реалізується схема. Запропонований метод використовує модель суміщеного мікропрограмного автомата (СМПА), що реалізується в базисі FPGA (field-programmable logic arrays). Для завдання поведінки автомата використовується мова граф-схем алгоритму. Характерною рисою моделі СМПА є наявність двох типів вихідних сигналів. Вихідні сигнали автомата Мілі існують при переходах між станами автомата. Вихідні сигнали автомата Мура визначаються тільки станами автомата. Основними елементами FPGA, які використовуються для реалізації СМПА, є елементи табличного типу LUT (lookup table), програмовані тригери і вбудовані блоки пам'яті EMB (embedded memory blocks). Блоки EMB інтенсивно використовуються для реалізації операційних пристроїв цифрових систем. Запропонований метод дозволяє застосовувати при проектуванні пристрою управління тільки елементи LUT. Метод заснований на розбитті множини станів автомата на класи, кожен з яких відповідає окремому блоку схеми. Такий підхід призводить до схем з регулярною структурою і трьома логічними рівнями. Наведено приклад синтезу схеми автомата з використанням запропонованого методу. Показані умови його застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: З815

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ходаковський М. І. 
Дослідження роботи синаптичних молекулярних машин / М. І. Ходаковський // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2019. - № 18. - С. 18-23. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто особливості роботи синапсів у складі високоорганізованих молекулярних машин. Показано їх роботу з обробки інформації та формування запам'ятовуючих структур.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Антонова Г. В. 
Інтернет речей та бездротові смарт-мережі в точному землеробстві / Г. В. Антонова, А. В. Кедич, О. В. Ковирьова // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2019. - № 18. - С. 119-127. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Сьогодні використання технології точного землеробства та Інтернету речей у сільському господарстві набуває актуальності. Сучасне цифрове землеробство для підвищення ефективності вимагає розробки та впровадження нових інформаційно-комунікаційних технологій, у тому числі бездротових. Приділено увагу різним аспектам даних технологій. Проаналізовано технологію точного землеробства та її основні підсистеми. Наведено і проаналізовано схему обміну даними, яка відповідає концепції точного землеробства в рослинництві. На базі зазначеної схеми розроблено асоціативну карту компонентів точного землеробства, яка може бути адаптована під різні умови використання. Виконано огляд вітчизняних ІТ-розробок і рішень для аграрного сектору. Розглянуто технологію Інтернету речей та її складові. Проаналізовано дані прогнозу зростання світового ринку IoT у промисловості. Наведено складові, описано принципи роботи та основні функції бездротової смарт-мережі для експрес-діагностики стану рослин, яку розроблено в Інституті кібернетики. Визначено та проаналізовано проблему енергоефективності бездротових мереж, визначено фактори, які впливають на неї. Проаналізовано технологію LoRa, визначено переваги використання протоколу LoRaWAN у бездротових мережах. Розроблено бізнес-модель для бездротової смарт-мережі на основі business model canvas.


Індекс рубрикатора НБУВ: З88 + П141

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Тимашов Е. А. 
Методологические принципы сценарного моделирования для процессов научного эксперимента / Е. А. Тимашов // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2019. - № 18. - С. 100-106. - Бібліогр.: 6 назв. - руc.

В умовах дії безлічі чинників невизначеності пріоритетне значення набувають питання стратегічного управління, що дозволяють здійснювати вибір серед наявних варіантів розвитку. Стратегічне управління передбачає теоретичне осягнення і практичне застосування ряду наукових принципів, заснованих на управлінському досвіді і синтезі знань безлічі управлінських дисциплін. Крім аналізу факторів, що впливають на об'єкт управління в цілому, особливого значення набувають можливі сценарії розвитку в майбутньому і їх можливі взаємодії, стратегічні цілі, гнучкі і досить надійні з точки зору майбутнього стратегії. Саме тому посилюється необхідність управлінської уваги до множинних варіантів розвитку. Ця увага, що реалізується за допомогою сценаріїв, дозволяє вибудовувати альтернативні картини майбутнього, завдяки чому з'являється можливість івпоратисяі з нескінченної варіативністю, нескінченною кількістю наявних можливостей. Прийняті до дії варіанти розвитку містять у собі множинні можливі картини майбутнього, збільшуючи цінність, виваженість і обгрунтованість стратегічних рішень, цілей і стратегій, що реалізуються в сценаріях. Актуальність теми статті обумовлена тим, що сценарний підхід є одним з перспективних методів підвищення ефективності управління. Сценарне управління розглядає принципи аналізу ризиків і можливостей, вибору альтернатив розвитку в умовах невизначеності і врахування впливу комплексу різних факторів. При цьому об'єктом дослідження виступають проблеми, мета, методи, можливості та напрямки сучасного управління, а предметом дослідження виступають сутність, форми, особливості, методи, процедури і можливості застосування сценарногопідходу в сучасномууправлінні експеріментом. Сценарний підхід є ефективним сучасним методом вирішення ключових управлінських проблем, дозволяючи в умовах невизначеності вибудовувати стратегію розвитку через подання комплексної майбутньої ситуації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Писаренко В. Г. 
Загальні критерії та моделі функціонування систем управління якістю підприємств з урахуванням рекомендацій Європейських стандартів ISO 9000 / В. Г. Писаренко, Ю. В. Писаренко // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2019. - № 18. - С. 107-113. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Представлено критерії та моделі оптимального керування складними багатокомпонентними підприємствами з урахуваннямм стандартів ЄС, що дозволяють полегшити забезпечення максимальної адаптованості розроблюваних технологій управління народним господарством України до директив ЄС.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мельник Є. В. 
Система позиціонування для СКВІД сасептометричних досліджень магнітних властивостей матеріалів та біологічних тканин / Є. В. Мельник, М. І. Мудренко // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2019. - № 18. - С. 114-118. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Для покращення метрологічних характеристик лабораторної дослідницької сасептометричної системи, для дослідження магнітних властивостей матеріалів та біологічних тканин шляхом усунення людського фактору під час позиціонування зразків розроблено і створено автоматичну систему позиціонування з керуванням від комп'ютера. Дана система позиціонування розміщена в системі котушок однорідного поля, а вимірювання зразків проводиться надчутливим СКВІД-магнітометром.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.33-1с + З222 + Г461.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Головін О. М. 
Аналіз натовпу людей із застосуванням методів комп'ютерного зору / О. М. Головін // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2019. - № 18. - С. 45-57. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Розглянуто три важливі проблеми аналізу натовпу: підрахунок людей/оцінка щільності, відстежування в сценах з натовпом людей та розуміння поведінки натовпу. Автоматизоване оцінювання і підрахунок щільності натовпу - актуальна і важлива тема в аналізі натовпу. Представлено огляд оцінки щільності натовпу, методи її підрахунку, а також методи відстежування натовпу і розуміння поведінки груп людей. Огляд охоплює два основні підходи, а саме: прямий і непрямий. Прямий підхід націлений на одночасне визначення кількості людей (шляхом ідентифікації окремих осіб) та їх місцезнаходження, а у непрямому підході (його також називають підхід на основі карт, вимірювання та ознак) підрахунок людей проводиться зазвичай за допомогою вимірювань деяких ознак. Огляд категоризує та окреслює кілька оцінок щільності та методи підрахунку щільності натовпу, що застосовуються для моніторингу сцен з натовпом людей. Саме така характеристика як щільність натовпу використовується у багатьох процесах прийняття рішень стосовно тих подій, які мають місце у натовпах і, таким чином, дають оцінку динаміки натовпу. А вивчення динаміки натовпу представляють науковий і практичний інтерес через різноманітні явища самоорганізації, що виникають внаслідок взаємодій багатьох учасників великих скупчень людей. Безпосередньо оперативне виявлення і визначення різких змін динаміки натовпу надають значні можливості для уникнення катастроф, пов'язаних з натовпом. Розглянуто ймовірні сценарії розвитку турбулентності натовпу і визначені причини змін динаміки натовпу. Проаналізовано методи оцінки щільності натовпу, визначені їх сильні і слабкі сторони.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Багацький О. В. 
Аналіз існуючих моделей підтримки наукових досліджень для обробки відеоінформації (огляд) / О. В. Багацький // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2019. - № 18. - С. 58-61. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Використання комп'ютерних засобів у поєднанні з вимірювальної і керуючої технікою в медицині дозволило створити нові засоби для забезпечення автоматизованого збору інформації про стан хворого, її обробки в реальному масштабі часу і каталогізацію отриманих результатів. Значний обсяг у медичних інформаційних системах займають зображення, які є важливим джерелом даних при діагностиці, оцінюванні і плануванні терапії. Обсяг даних медичних зображень може варіювати від декількох мегабайт до десятків гігабайт на одне дослідження. Для зберігання та обробки такого масиву даних необхідні спеціалізовані системи (апаратно-програмні комплекси зі спеціалізованими алгоритмами обробки даних), які забезпечують можливість автоматизації процесів прийняття рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.638 + Р343

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лєбєдєва Т. С. 
Вплив структури плівок алюмінію та режимів формовки пор на нанопоруватий анодний оксид алюмінію для оптичних сенсорів / Т. С. Лєбєдєва, П. Б. Шпильовий, Ю. О. Фролов // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2019. - № 18. - С. 62-69. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - встановлення залежності між режимами осадження плівок алюмінію та їх структурою, а також структурою отримуваних з них плівок пористого анодного оксиду алюмінію (ПАОА). Показано, що структуру плівок алюмінію, отриманих магнетронним осадженням, можна описати як поєднання базової плівки з малою шорсткістю і виступаючих над поверхнею великих зерен. При анодному окисленні таких плівок утворюються два типи пор. Такі покриття з ПАОА є придатними для оптичних сенсорів та біосенсорів, базованих на реєстрації зміни показника заломлення (сенсори на поверхневому плазмонному резонасі, інтерферометричні та хвилеводні сенсори).


Індекс рубрикатора НБУВ: З861-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Лаврентьєв В. М. 
Декомпозиція сигналу пульсової хвилі / В. М. Лаврентьєв // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2019. - № 18. - С. 40-44. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Останніми роками спостерігається зростання інтересу до техніки фотоплетизмографії, яка може дати цінну інформацію про роботу серцево-судинної системи людини і, що важливо, проводиться неінвазивно. Ця технологія застосовується для вимірювання насичення крові киснем, артеріального тиску та серцевого викиду, оцінки вегетативної функції, а також виявлення захворювань периферичних судин. Але незважаючи на все ширше використання пульсової хвилі для виявлення можливих хвороб у серцево-судинній системі її характеристики не повністю зрозумілі. Запропоновано алгоритм декомпозиції пульсової хвилі, який дозволяє представити її як суму декількох компонентів: прямого імпульсу та відбитих. Як ілюстрація наведено результати роботи алгоритму на прикладах декомпозиції пульсових хвиль реальних пацієнтів. Запропоновано за результатами декомпозиції визначити окремі типи пульсових хвиль і пов'язати їх з медичними та фізіологічними параметрами з метою створення бази даних, де форма пульсової хвилі повіязується з параметрами як здорової серцево-судинної системи, так і враженої різними захворюваннями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Примин М. А. 
Биосасептометрические исследования магнитных сигналов мелких животных - физических моделей / М. А. Примин, И. В. Недайвода, П. И. Сутковой, Ю. Д. Минов // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2019. - № 18. - С. 24-31. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Запропоновано метод дослідження магнітних сигналів дрібних тварин. Магнітний сигнал дрібних тварин реєструють за допомогою магнітометричної системи на основі аксіального градієнтометра другого порядку на основі надпровідного квантового інтерферометричного датчика (СКВІД). Трансформатор магнітного потоку СКВІД градієнтометра та об'єкт досліджень розташовані в однорідному магнітному полі системи прямокутних котушок Гельмгольца. Надчутливий СКВІД магнітометр, періодично вимірюючи магнітне поле об'єкта, реєструє просторову картину розподілу магнітних носіїв і, таким чином, пов'язаних з ними ліків у зоні патології. Після попередньої обробки даних (процедури цифрової фільтрації і усереднення) значення магнітного сигналу відомі і синхронні в кожній з 36 точок спостереження (вузли прямокутної рівномірної сітки з кроком 12 мм). Для динамічного картування результати вимірювань відображаються у вигляді набору магнітних карт. Розроблено новий алгоритм аналізу просторової структури магнітного сигналу, який заснований на розподілі енергетичної характеристики магнітного сигналу. Її кількісні оцінки за максимальним значенням і інтегральному (за періодом підмагничуваючого поля) значенням дозволяють оцінити динаміку змін структури магнітного сигналу як для кожної дрібної тварини (щури), так і в межах груп, а також для порівняння результатів вимірювань між групами. Наведено результати вимірювань і обробки даних вимірювань для дрібних тварин трьох груп, у тому числі і для контрольної групи. Для кожної дрібної тварини були проведені дві серії вимірювань (до і після внутрішньовенного введення наночастинок заліза в поєднанні зі спеціальними ліками). Отримані кількісні оцінки демонструють в явному вигляді вплив тривалості дії (експозиції) на динаміку змін структури магнітного сигналу, що є важливою передумовою для розробки нових способів інтегральної оцінки магнітних властивостей тканин і органів дрібних тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-633

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Безвербний І. А. 
До питання виділення фонем у мовному сигналі за допомогою ефекту стоячої хвилі / І. А. Безвербний // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2019. - № 18. - С. 32-35. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Мета роботи - вироблення нового адаптивного методу, спираючись на розроблений раніше алгоритм виділення фонем у мовному сигналі. Особливістю нового методу є скорочення кількості обчислень завдяки використанню ефекту стоячої хвилі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.66

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лєзін І. О. 
Вибір ознак для пошуку об'єктів на фоні текстур / І. О. Лєзін, О. Ф. Кібець // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2019. - № 18. - С. 36-39. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Представлено програмний продукт для розробки алгоритмів і програм із знаходження об'єктів і текстур у зображеннях на основі ознак, обчислених з гістограми перепадів яскравості, в поєднанні як із стандартними ознаками, так і запропонованими користувачем. Приведені приклади практичного застосування цієї програми.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Тупало Я. О. 
Побудова архітектури програмного засобу для освітньої системи за допомогою технології Захмана / Я. О. Тупало // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2019. - № 18. - С. 91-99. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Мета роботи - продемонструвати сучасний підхід до побудови складної архітектурної архітектури методом Захмана. Поштовхом до написання цієї статті стало нерозуміння багатьма технічними фахівцями цілісної картини розвитку складної архітектури програмного забезпечення від етапу перекладу ідеї на людську мову до побудови системи на сервері чи комп'ютері. Методологія Захмана дає механізм бачити всі етапи розробки програмного забезпечення та представляти ці кроки у вигляді матриці критеріїв. Обговорено інші методи побудови архітектури програмного комплексу, автор намагався згрупувати ці методології та провести короткий аналіз цих методологій. Подано загальний приклад використання методології Захмана, цей приклад може бути використаний як шаблон для побудови власної системи. Архітектура підприємства - це дисципліна, яка розвинулася для структури бізнесу та його узгодження з ІТ-системами. Підхід Захмана є онтологією підприємства і є фундаментальною структурою для архітектури, яка забезпечує спосіб перегляду підприємства та його інформаційних систем з різних точок зору, а також показує, як пов'язані компоненти підприємства. У сучасних складних бізнес-середовищах багато великих організацій мають великі труднощі з реагуванням на зміни. Частина цих труднощів пов'язана з відсутністю внутрішнього розуміння складної структури та компонентів у різних областях організації, де застаріла інформація про бізнес замикається у свідомості конкретних службовців або бізнес-підрозділів, не роблячи явного. Підхід Захмана забезпечує засіб класифікації архітектури організації. Це проактивний бізнес-інструмент, який можна використовувати для моделювання існуючих функцій, елементів і процесів організації та допомагати в управлінні змінами бізнесу. Підхід спирається на досвід Захмана щодо управління змінами у складних продуктах, таких як літаки та будівлі. Ця стаття буде цікавою не тільки для техніків, а й для бізнес-аналітиків та керівників компаній, що займаються розробкою програмного забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Безвербний І. А. 
До питання виділення фонем у мовному сигналі за допомогою ефекту стоячої хвилі / І. А. Безвербний // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2019. - № 18. - С. 32-35. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Мета роботи - вироблення нового адаптивного методу, спираючись на розроблений раніше алгоритм виділення фонем у мовному сигналі. Особливістю нового методу є скорочення кількості обчислень завдяки використанню ефекту стоячої хвилі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.66

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Лєзін І. О. 
Вибір ознак для пошуку об'єктів на фоні текстур / І. О. Лєзін, О. Ф. Кібець // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2019. - № 18. - С. 36-39. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Представлено програмний продукт для розробки алгоритмів і програм із знаходження об'єктів і текстур у зображеннях на основі ознак, обчислених з гістограми перепадів яскравості, в поєднанні як із стандартними ознаками, так і запропонованими користувачем. Приведені приклади практичного застосування цієї програми.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Лаврентьєв В. М. 
Декомпозиція сигналу пульсової хвилі / В. М. Лаврентьєв // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2019. - № 18. - С. 40-44. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Останніми роками спостерігається зростання інтересу до техніки фотоплетизмографії, яка може дати цінну інформацію про роботу серцево-судинної системи людини і, що важливо, проводиться неінвазивно. Ця технологія застосовується для вимірювання насичення крові киснем, артеріального тиску та серцевого викиду, оцінки вегетативної функції, а також виявлення захворювань периферичних судин. Але незважаючи на все ширше використання пульсової хвилі для виявлення можливих хвороб у серцево-судинній системі її характеристики не повністю зрозумілі. Запропоновано алгоритм декомпозиції пульсової хвилі, який дозволяє представити її як суму декількох компонентів: прямого імпульсу та відбитих. Як ілюстрація наведено результати роботи алгоритму на прикладах декомпозиції пульсових хвиль реальних пацієнтів. Запропоновано за результатами декомпозиції визначити окремі типи пульсових хвиль і пов'язати їх з медичними та фізіологічними параметрами з метою створення бази даних, де форма пульсової хвилі повіязується з параметрами як здорової серцево-судинної системи, так і враженої різними захворюваннями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Примин М. А. 
Биосасептометрические исследования магнитных сигналов мелких животных - физических моделей / М. А. Примин, И. В. Недайвода, П. И. Сутковой, Ю. Д. Минов // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2019. - № 18. - С. 24-31. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Запропоновано метод дослідження магнітних сигналів дрібних тварин. Магнітний сигнал дрібних тварин реєструють за допомогою магнітометричної системи на основі аксіального градієнтометра другого порядку на основі надпровідного квантового інтерферометричного датчика (СКВІД). Трансформатор магнітного потоку СКВІД градієнтометра та об'єкт досліджень розташовані в однорідному магнітному полі системи прямокутних котушок Гельмгольца. Надчутливий СКВІД магнітометр, періодично вимірюючи магнітне поле об'єкта, реєструє просторову картину розподілу магнітних носіїв і, таким чином, пов'язаних з ними ліків у зоні патології. Після попередньої обробки даних (процедури цифрової фільтрації і усереднення) значення магнітного сигналу відомі і синхронні в кожній з 36 точок спостереження (вузли прямокутної рівномірної сітки з кроком 12 мм). Для динамічного картування результати вимірювань відображаються у вигляді набору магнітних карт. Розроблено новий алгоритм аналізу просторової структури магнітного сигналу, який заснований на розподілі енергетичної характеристики магнітного сигналу. Її кількісні оцінки за максимальним значенням і інтегральному (за періодом підмагничуваючого поля) значенням дозволяють оцінити динаміку змін структури магнітного сигналу як для кожної дрібної тварини (щури), так і в межах груп, а також для порівняння результатів вимірювань між групами. Наведено результати вимірювань і обробки даних вимірювань для дрібних тварин трьох груп, у тому числі і для контрольної групи. Для кожної дрібної тварини були проведені дві серії вимірювань (до і після внутрішньовенного введення наночастинок заліза в поєднанні зі спеціальними ліками). Отримані кількісні оцінки демонструють в явному вигляді вплив тривалості дії (експозиції) на динаміку змін структури магнітного сигналу, що є важливою передумовою для розробки нових способів інтегральної оцінки магнітних властивостей тканин і органів дрібних тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-633

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Гладун А. Я. 
Використання онтологічних моделей для формалізованого оцінювання знань / А. Я. Гладун, К. О. Хала // Комп'ютер. засоби, мережі та системи : зб. наук. пр. - 2019. - № 18. - С. 5-10. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Запропоновано метод, що використовує семантично-розмічені відкриті енциклопедичні ресурси як джерело знань для перевірки результатів електронного навчання. Студенти мають побудувати індивідуальну онтологію навчальної дисципліни базовану на основних поняттях та відношеннях між ними, що може містити відповідний семантично-розмічений енциклопедичний ресурс.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43 + Ч486с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72542 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського