Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=В372.1 в641,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Слободенюк А. О. 
Графен та нерелятивістський двовимірний електронний газ у неоднорідному магнітному полі : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / А. О. Слободенюк; НАН України, Ін-т теорет. фізики ім. М.М. Боголюбова. - К., 2011. - 16 c. - укp.

Розглянуто електронні збудження в графені та нерелятивістському двовимірному електронному газу (2DЕГ) у неоднорідному магнітному полі. Одержано аналітичний вираз для густин електронних, станів двовимірних ферміонів у потенціалі ААронова - Бома (ПАБ) і суперпозиції потенціалів постійного магнітного поля та ПАБ. Показано явище збільшення локальної густини станів поблизу магнітного вихору для обох випадків розподілу магнітного поля в графені й її зменшення для нерелятивістського 2DEГ. Показано, що в суперпозиції потенціалів ПАБ і постійного магнітною поля виникає додаткова серія "вихрових" піків локальної густини станів. Залежність локальної густини станів двовимірних ферміонів від енергії в присутності ПАБ і постійного магнітного поля наведено у вигляді добутку двох функцій - перша фіксує положення як ландауських, так і "вихрових" піків, а друга - визначає їх висоту.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.1 в641,022 + В379.273 в641,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гамаюн О. В. 
Електрон-електронна взаємодія та генерація щілини в графені : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / О. В. Гамаюн; НАН України, Ін-т теорет. фізики ім. М.М. Боголюбова. - К., 2011. - 16 c. - укp.

Дослідження присвячено розгляду електрон-електронної взаємодії в графені. Знайдено критичне значення константи електрон-електронної взаємодії, за якому в системі відбувається екситонна конденсація, яка приводить до генерації щілини в спектрі квазічастинок. Розглянуто зв'язок явища генерації щілини з явищем падіння на надкритичний заряджений центр. Чисельно одержано залежність згенерованої щілини від імпульсу. За врахування додаткової чотирьоферміонної взаємодії знайдено фазову діаграму та розраховано критичні індекси екситонного фазового переходу. Показано, що за наявності магнітного поля значення критичної константи зменшується до нуля. Для двошарового графену знайдено аналітичний вираз однопетльової поляризації в чотирьохзонній моделі за довільних значень частоти, імпульсу та рівня допування. Знайдено екранований кулонівський потенціал і закон дисперсії плазмонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.1 в641,022 + В313.21 в641,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кульментьєв О. І. 
Ідентифікація структури твердих тіл на основі ядерно-фізичних методів та комп'ютерного моделювання : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. І. Кульментьєв; НАН України, Ін-т електрофізики і радіац. технологій. - Харків, 2015. - 35 c. - укp.

Вперше здійснено теоретичний опис і розроблено конкретні алгоритми, які дозволяють розрахувати узагальнений кінематичний множник і переріз розсіювання для іонів, що зазнали два послідовних зіткнення з атомами мішені; виявлено характерні особливості цих величин. Вперше встановлено, що для занурених у газ великих об'єктів (броунівських частинок або молекул) поблизу межі твердого тіла внаслідок ефекту затінення виникає анізотропія в розподілі щільності потоку падаючих частинок. Результатом є виникнення додаткового ефективного притягання об'єкта до межі, що має кінематичну природу. Запропоновано нові граничні умови, які допомагають зменшити вплив скінченності розрахункової комірки на результати, одержані при комп'ютерному моделюванні. Вперше запропоновано загальний підхід щодо обробки даних натурних вимірювань в довільному, заснованому на використанні пучків зондувальних частинок методі аналізу, який враховує некоректний характер розв'язуваної оберненої задачі розсіювання. Проведено класифікацію випадкових складових в експериментальному спектрі на групи відповідно до різних механізмів виникнення. Розроблено новий числовий метод, що надає можливість при комп'ютерному моделюванні атомних систем детектувати появу компактних дефектних утворень з чітко визначеною поверхнею, виділяти атоми поверхні й описувати її структуру як цілого, обчислювати довільні інтегральні характеристики такого утворювання. У підході, заснованому на геометричних моментах, для компонент вектора форми одержані точні аналітичні вирази.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.1 в641,022 + В372 в738,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418377 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського