Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (26)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=В378.73,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Юр'єв С. О. 
Вплив діамагнітного заміщення у феримагнітних плівках на їх магнітні властивості : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.18 / С. О. Юр'єв; Прикарп. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2001. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.2,022 + В378.73,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Погорєлов Є. О. 
Дослідження обмінної взаємодії між перехідним та рідкісноземельним металами в тришаровій плівковій системі з немагнітним прошарком : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Є. О. Погорєлов; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Установлено, що внаслідок внесення до інтерфейсу між шарами Fe та Tb немагнітного металевого прошарку моноатомної товщини має місце екранування близькодіючих магнітних взаємодій, які є джерелом перпендикулярної магнітної анізотропії (ПМА) у системі Fe/Tb. Показано, що у разі зникнення ПМА взаємодія між шарами Fe і Tb залишається та здійснюється за рахунок непрямої обмінної взаємодії крізь прошарок немагнітного металу. Виявлено, що енергія обмінної взаємодії між даними шарами є недостатньою для наведення магнітного впорядкування в шарі Tb. Зазначено, що магнітно-впорядкованим є перший атомний шар Tb на інтерфейсі з немагнітним прошарком. У тришаровій структурі Fe/Au/Tb виявлено осциляції обмінної взаємодії, характер яких залежить від товщини матеріалу немагнітного прошарку. Уперше визначено, що у разі її збільшення в даній структурі відбувається періодична зміна знака магнітної взаємодії між шарами Fe та Tb. З'ясовано, що на характер осциляції обмінної взаємодії суттєво впливає фазовий склад інтерфейса з підкладкою. Показано, що застосування буферного шару з немагнітного металу дає змогу зменшити вплив матеріалу підкладки на характер обмінної взаємодії в структурі, що досліджувалась. Експериментально виявлено, що за відсутності зовнішнього магнітного поля в магнітній плівковій структурі на напівпровідниковій підкладці існує ефект, що є подібним до аномального ефекту Холла. Визначено, що існування Холл-подібного ефекту обумовлене механізмом спін-орбітальної взаємодії та наявністю в даній структурі спінового струму. Установлено, що на характер обмінної взаємодії в подібних структурах впливають матеріали прошарку та підкладки, а також


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.26,022 + В378.73,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Фертман О. Л. 
Електронна структура і магнітні властивості металічних систем на основі d- і f-елементів : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / О. Л. Фертман; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. - Х., 1999. - 17 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.73,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306532 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Лень Т. С. 
Електронні кореляції і магнітна фазова діаграма кристалів : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Т. С. Лень; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.73,022 + В317.22,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Вовк А. Я. 
Магнітні і транспортні властивості гранульованих і наноструктурованих плівок на основі 3IBdD перехідних металів : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.11 / А. Я. Вовк; Ін-т магнетизму НАН та Мін-ва освіти і науки України. - К., 2006. - 34 c. - укp.

Експериментально встановлено взаємозв'язок між структурою, порогом перколяції та магнітотранспортними властивостями магнітних гранульованих керметних і металевих плівок з широким розподілом розмірів феромагнітних частинок. Знайдено суттєве зміщення максимуму магнітоопору в область менших об'ємних часток феромагнітного матеріалу, не передбачене теоретичними розрахунками для плівок з широким розподілом розмірів феромагнітних частинок. Виявлено суттєве зміщення максимуму магнітоопору від об'ємної частки феромагнітного матеріалу для магнітних металевих і керметних гранульованих плівок якісно подібні. З'ясовано закономірності зміни магнітних і транспортних властивостей металевих магнітних гранульованих плівок за умов збільшення об'ємної частки феромагнітного матеріалу. Експериментально досліджено та пояснено особливості магнітних і магнітотранспортних властивостей тонких плівок сплавів Гейслера, осаджених за методом лазерного напилення. Запропоновано модель, що описує аномально великий негативний магнітоопір нанокристалічних плівок сплавів Гейслера. Установлено можливість значного збільшення магнітоопору багатошарових плівок завдяки особливій конфігурації протікання струму, аналогічній геометрії "струм під кутом" до шарів. Експериментально досліджено особливості статичних і динамічних магнітних властивостей плівок пермалою з нанорозмірною періодичною просторовою модуляцією структури. Показано, що такі плівки можуть бути використані як матеріали надщільного запису магнітної інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.26,022 + В378.73,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Меренков Д. М. 
Спонтанні і індуковані магнітним полем спінові конфігурації в багатошарових плівках Fe/Si, Gd/Co, Gd/Fe : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.11 / Д. М. Меренков; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. - Х., 2002. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.26,022 + В378.73,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322125 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Потьомкін М. М. 
Фінітна динаміка руху частинки з власним магнітним моментом в осцилюючому неоднорідному магнітному полі : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.11 / М. М. Потьомкін; НАН України, Ін-т магнетизму. - К., 2013. - 26 c. - укp.

Встановлено закономірності локалізації частинок з власним магнітним моментом, що знаходяться в потоці рідини, за допомогою осцилюючого неоднорідного магнітного поля. Запропоновано використовувати метод Боголюбова - Капиці для локалізації частинок з власним магнітним моментом. Показано, що застосування осцилюючого неоднорідного магнітного поля дозволяє створити потенціальну яму, яка забезпечує умови для захоплення та локалізації частинки з власним магнітним моментом у потоці рідини. Встановлено функціональну залежність максимальної амплітуди коливання від безрозмірних керуючих параметрів. Числові розрахунки на основі запропонованих точних рівнянь динаміки руху частинки дозволяють визначити критичне значення параметру частоти зовнішнього магнітного поля, яке розділяє діапазон частот, коли можлива локалізація частинки з власним магнітним моментом і коли вона неможлива. Обгрунтовано гіпотезу швидкого підмагнічування частинки з власним магнітним моментом в осцилюючому магнітному полі з урахуванням рівняння динаміки намагніченості Ландау - Ліфшиця. Основні результати роботи впроваджено в навчальному процесі у ВНЗ України, що підтверджено відповідними актами.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.73,022 + В338,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шабельник Ю. М. 
Фізичні властивості плівкових гранульованих сплавів на основі магнітних і благородних металів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Ю. М. Шабельник; Сум. держ. ун-т. - Суми, 2015. - 20 c. - укp.

Проведено комплексні експериментальні та теоретичні дослідження фізичних властивостей плівкових гранульованих сплавів і твердих розчинів (ТР). Установлено умови формування гранульованих метастабільних ГЦК ТР на основі Co або Fe і Ag або Au за пошарової одночасної конденсації та термообробки відповідних дво- чи багатошарових плівкових систем, у яких реалізується спін-залежне розсіювання електронів. Установлено вплив структурно-фазового стану на електрофізичні та магніторезистивні властивості ТР з елементами гранульованого стану. Вперше запропоновано й апробовано теоретичну модель для коефіцієнта тензочутливості ТР з елементами гранульованого стану, з якої випливає, що величина коефіцієнта тензочутливості здебільшого визначається тензочутливістю фрагментів ТР, оскільки в гранулах реалізується балістичне перенесення носіїв струму. Встановлено кореляцію між структурно-фазовим станом і термо-, тензо- та магніторезистивними властивостями плівкових гранульованих сплавів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.26,022 + В378.73,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шутилєва О. В. 
Фазовий склад та магніторезистивні і магнітні властивості приладових структур на основі Ni і Co та Dy або Bi : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.01 / О. В. Шутилєва; Сумський державний університет. - Суми, 2021. - 23 c. - укp.

Досліджено вплив структурно-фазового стану на магнітні та магніторезистивні властивості приладових структур на основі плівкових систем із перехідних феромагнітних (Ni або Сo) металів і рідкоземельного Dy або Ві та при різній орієнтації зразків у зовнішньому магнітному полі. Встановлено, що для всіх досліджуваних плівкових систем фіксується анізотропний характер магнітоопору за кімнатної температури вимірювання. Показано, що під час зміні товщини прошарку з ка-Dy залежність магнітоопору та коерцитивної сили виявляє немонотонний характер, який зникає під час переходу до кристалічного стану. Дослідження магнітних властивостей показали, що після термообробки у тришарових плівках у більшості випадків відбувається зростання величини коерцитивної сили, намагніченості насичення та залишкової намагніченості. У тришарових плівках Со/Ві/Со у свіжосконденсованому стані коерцитивність не залежить від товщини прошарку з Ві, після відпалювання до 680 К її значення зростає зі збільшенням ефективної товщини Ві. Показано можливість практичного використання результатів дослідження для розробки функціональних елементів індукційних датчиків положення, анізотропних магніторезистивних датчиків положення та кута повороту, магнітного середовища запису інформації, що будуть мати стабільні робочі характеристики в широкому діапазоні температур.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.26,022 + В378.5,022 + В378.73,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ульянов Н. В. 
Спиновые волны в неферромагнитных металлах с квазилокальными состояниями электронов : Дис... канд. физ.-мат. наук: 01.04.07; 01.04.11 / Н. В. Ульянов; Харьковский гос. университет. - Х., 1995. - 146 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.73,022 + К206.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС49681 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Кобзар І. П. 
Магнітопружні властивості вузькозонних систем на основі 4f- та 3d- металів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / І. П. Кобзар; Національна академія наук України, Фізико-технічний інститут низьких температур імені Б. І. Вєркіна. - Харків, 2018. - 24 c. - укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню особливостей в магнітній сприйнятливості вузькозонних систем на основі 4Ї- та Зd- металів при прикладанні гідростатичного всебічного тиску. Вивчені залежності магнітних властивостей від температури, всебічного тиску, а також при зміні складу системи. Магнітні та магнітопружні властивості і їх зв'язок з електронною структурою були експериментально досліджені для гадолінію, тетраборидів рідкісноземельних металів 8тВ4 і УЬВ4, багатокомпонентних сполук із спільною формулою РТ4А18 (Т=Ре, Сг, Мп) з тривалентними немагнітними аналогами РЗМ (У, Ьа, Ьи), обмінно- посиленого парамагнетика УСо2, новітніх надпровідників на основі заліза РеБе^Те*. Для експериментального вивчення магнітопружних властивостей, саме ефектів всебічного тиску на магнітну сприйнятливість використовувались левітаційний магнітометр та магнітометр маятникового типу, а температурні залежності магнітної сприйнятливості досліджувалися за допомогою магнітометра Фарадея та СКВІД- магнітометра. При аналізі експериментальних даних були використані результати існуючих розрахунків електронної структури і магнітних властивостей досліджених систем в рамках теорії функціоналу густини.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.73,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кобзар І. П. 
Магнітопружні властивості вузькозонних систем на основі 4f- та 3d- металів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / І. П. Кобзар; Національна академія наук України, Фізико-технічний інститут низьких температур імені Б. І. Вєркіна. - Харків, 2018. - 24 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.73,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435938 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського