Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=В631.35,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Браженко 
Дослідження сплескового компонента декаметрового радіовипромінювання Сонця та сонцеподібних об'єктів : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / Браженко; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. - К., 2000. - 16 c. - укp.

Вперше в декаметровому діапазоні хвиль проведено комплексні спостереження радіовипромінювання сонячної шумової бурі. Виявлено один максимум у розподілі ступеня поляризації та немонотонну геліодовготну залежність параметрів декаметрових сплесків ІІІ типу. Розроблено і застосовано багатопараметричну процедуру класифікації сплесків ІІІ типу, що дозволило виявити три компоненти випромінювання - основний тон, другу гармоніку і відбиту другу гармоніку. Встановлено, що ДКМ буря складається зі сплесків, які є суперпозицією компонентів випромінювання. Наведено результати пошуку декаметрового випромінювання змінних зірок типу UV Кита. Зареєстровано сім сплесків, що мають зоряне походження. Показано, що можливими механізмами їх генерації є плазмовий та електронно-циклотронний лазерний механізми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В352.422.6,022 + В642,022 + В631.35,022 + В663-4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Колесніков С. В. 
Особливості поляризованого випромінювання небесних тіл різної природи : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.03.02 / С. В. Колесніков; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. - Одеса, 2021. - 40 c. - укp.

Наведено результати дослідження кругової і лінійної поляризації у різних астрономічних об'єктів. Доведено високу ефективність методу швидкої модуляції при поляриметричних вимірах астрономічних об'єктів. На прикладах класичного (QQ Vul) і асинхронного (BY Cam) полярів показано, що більша частина спалахів у довгоперіодичних полярів відбувається за межами акреційних колон. В іншому, всі отримані результати добре узгоджуються з існуючими якісними моделями цих систем. Зазначено, що отриманий ряд характеристик може бути використаний при чисельному моделюванні як цих систем, так і інших об'єктів даних типів. Для проміжного поляра V405 Aur повністю підтверджено висунуту автором раніше якісну модель. Доведено якісну модель для одиночного білого карлика WD1748 + 708. Доведено прояви зворотнього когерентного розсіювання у вигляді фотометричних і поляриметричних опозиційних ефектів у високоальбедних галілеєвих супутників Юпітера. Не виявлено аналогічних ефектів у середньоальбедного Каллісто і високоальбедних супутників Сатурна. Зареєстровано малу значущу кругову поляризацію на різних фазових кутах у групи малих тіл. Зауважено, що визначені параметри кругової поляризації у 11 комет в широких спектральних смугах показали, що статистичної залежності кругової поляризації від фазового кута і переважно негативної (лівої) кругової поляризації у комет не виявлено. Виявлено малі кругові поляризації різних знаків у групи малих тіл і комет, що швидше за все, виникають при багаторазовому розсіянні в анізотропному середовищі. Створено каталог параметрів кругової і лінійної поляризації 97 зір на основі 15-річного ряду однорідних вимірів 2.6-м ДТШ (дзеркальний телескоп ім. Г. А. Шайна).


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.35,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського