Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=В631.4,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Гузій С. С. 
Абсолютна спектрофотометрія стандартних зір проміжної яскравості в діапазоні 3200-7900 $E roman {A sub { back 40 up 30 symbol P } : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / С. С. Гузій; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2001. - 16 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315609 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Салата С. А. 
Моделювання рухів зображення джерела у гравітаційно-лінзових системах : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / С. А. Салата; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. - К., 2001. - 17 c. - укp.

Досліджено рух центру яскравості зображення джерела з урахуванням його розмірів під час проходження однієї точкової маси поблизу променя зору. Вперше показано, що під час проходження мікролінзи на фоні неточкового джерела траєкторія центру яскравості його зображення має вигляд трипелюсткової кривої, з якої можна одержати інформацію про розмір джерела. Одержано траєкторії для різних розмірів симетричного джерела. Визначено, що розмір джерела (квазара) є різним у різних діапазонах спектра. Вперше одержано траєкторії центру яскравості зображення джерела у разі мікролінзування однією масою за наявності зовнішнього фонового поля, яке може виникати за наявності інших мас у площині лінзи. Показано, що фонове поле суттєво впливає на якісний вид траєкторії. У випадку мікролінзування з великою кількістю мікролінз без фонового поля (нульовий зсув у рівнянні лінзи) вперше одержано залежність статистичних характеристик руху мікролінзованого зображення від оптичної густини за різних розмірів джерела. Визначено, що середня швидкість центру яскравості зображення суттєво залежить від крайових ефектів у процесі моделювання, але одержані результати щодо варіацій швидкості слабо залежать від далекодіючих ефектів. За наявності фонового поля (ненульовий зсув) одержано залежності статистичних характеристик руху центру яскравості зображення від зсуву та внеску неперервної компоненти речовини, яка моделює можливий внесок темної речовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Железняк О. П. 
Оптичні спостереження гравітаційних лінз : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / О. П. Железняк; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2005. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Суберляк В. Р. 
Розробка та створення програмно-апаратного комплексу для високоточної локації ШСЗ : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.01 / В. Р. Суберляк; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. - К., 2002. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Слюсар В. М. 
Мікролінзування віддалених джерел в багаточастинкових гравітаційно-лінзових системах: статистика кривих блиску : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / В. М. Слюсар; НАН України, Голов. астрон. обсерваторія. - Київ, 2015. - 28 c. - укp.

Розглянуто гравітаційне мікролінзування віддалених джерел стохастичною системою точкових і протяжних мас, що моделюють згустки темної матерії. Встановлено, що в подіях з великим підсиленням можна виділити дві групи моделей джерела, які можна розрізнити на сучасному рівні фотометричної точності за спостережуваними кривими блиску: компактні моделі (гаусівська, з потемнінням до краю); моделі з повільним спаданням яскравості від центра до країв (степенева модель з невеликими показниками степеня, модель Шакури - Сюняєва). За результатами статистичного аналізу встановлено, що різниця між кривими блиску, що відповідають різним групам, сягає 12 %. Показано, що врахування подвійних систем у лінзуючій галактиці несуттєво впливає на цю оцінку. Варіюючи оптичну глибину мікролінзування в лінзуючій галактиці, підтверджено наявність виділених значень оптичної глибини для низки моделей розподілу яскравості по диску джерела, що виявляється у двогорбому вигляді розподілу коефіцієнтів підсилення. В межах запропонованої моделі протяжних згустків темної матерії одержано автокореляційні функції кривих блиску залежно від частки згустків в загальній оптичній глибині мікролінзування. Перевірено вплив розміру згустку та різного зовнішнього зсуву в багаточастинковій гравітаційно-лінзовій системі. Показано, що поведінка автокореляційних функцій залежно від оптичної глибини згустків має немонотонний характер.


Індекс рубрикатора НБУВ: В631.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417526 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського