Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Автореферати дисертацій (19)Книжкові видання та компакт-диски (127)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>U=В632$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 120
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Іванюк О. М. 
Хімічний склад та властивості F-, G-, K-зір - кандидатів на наявність планетних систем : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / О. М. Іванюк; Національна академія наук України, Головна астрономічна обсерваторія. - Київ, 2024. - 28 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В661.4,022 + В632.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА454150 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Козак Л. В. 
Турбулентні процеси в навколоземному космічному просторі : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.03.03 / Л. В. Козак; Національна академія наук України, Головна астрономічна обсерваторія. - Київ, 2023. - 34 c. - укp.

Турбулентні рухи відіграють вирішальну роль у динаміці плазми, генерації електромагнітного випромінювання, прискоренні космічних променів, формуванні та еволюції астрофізичних об’єктів. Визначено характер турбулентних процесів у різних областях магнітосфери Землі (форшок, постшок, магнітошар, область магнітопаузи, касп та хвіст магнітосфери) і на різних масштабах, а також проведено порівняння з турбулентними потоками в нейтральній атмосфері Землі (на рівні мезопаузи). Визначено характер передачі енергії між вихорами, масштаби зміни турбулентності та роль в цьому «важких» іонів. Вперше зареєстровано спонтанну генерацію когерентних структур (самоорганізацію) в турбулентних областях як для магнітних структур, так і для потоків плазми, а також отримано нелінійний енергетичний каскад із побудови дисперсійних залежностей. Використовуючи статистичні підходи та каскадні моделі, вперше знайдено/оцінено узагальнений коефіцієнт дифузії, що вказує на супердифузію в турбулентних областях магнітосфери Землі. Вперше отримано, що резонансна взаємодія «хвиля - частинка» в турбулентних областях суттєвіша для «важчих» складових (іонів гелію та кисню). Вперше показано, що зафіксовані супутниками зміни температури і динаміки верхньої атмосфери від тропосферних джерел можна пояснити турбулентними шарами на висотах мезосфери від атмосферних гравітаційних хвиль.


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Андрієвський С. М. 
Ядерна астрофізика : навч. посіб. / С. М. Андрієвський, С. Г. Кузьменков; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. - Одеса : ОНУ, 2022. - 118 c. - Бібліогр.: с. 117-118 - укp.

У навчальному посібнику послідовно викладено інформацію про процеси, які призводять до утворення ядер хімічних елементів у космосі. Серед них - процеси первинного нуклеосинтезу у ранньому Всесвіті, а також процеси зоря¬ного нуклеосинтезу. Розглянуто основні цикли термоядерних реакцій за участю ядер Гідрогену, Гелію, Карбону, Оксигену, Неону, Силіцію. Особлива увага при¬ділена синтезу ядер, важчих за ядро Феруму. Це так звані реакції повільногот і швидкого захоплення зародковими ядрами вільних термалізованих нейтронів. Результатом перебігу таких реакцій є утворення важких і надважких ядер (аж 1 до ядер Торію і Урану). Поряд із процесами нуклеосинтезу розглянуто також 1 питання зоряної еволюції, оскільки утворення тих чи інших нуклідів відповідає ] різним етапам розвитку зір різної маси.


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.4 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Khanna K. M. 
Incommensurate crystallization of neutron matter in neutron stars = Нерозмірна кристалізація нейтронної речовини у нейтронних зірках / K. M. Khanna, D. K. Kandie, J. K. Tonui, H. K. Cherop // East Europ. J. of Physics. - 2020. - № 2. - С. 57-68. - Бібліогр.: 35 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія: Астрономія   
5.

Пелих В. О. 
Особливості кутового розподілу електромагнітного випромінювання від чорної діри Керра / В. О. Пелих, Ю. В. Тайстра // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 2020. - 63, № 2. - С. 51-58. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

На основі розгляду алгебраїчно-спеціальних розв'язків рівнянь Максвелла в просторі-часі Керра отримано точні вирази для поляризаційних характеристик електромагнітних хвиль, випромінених з околу чорної діри, та виявлено асиметрію залежності кута еліптичності від полярного кута для фундаментальної моди та перших гармонік поляризованого випромінювання. Цим створено основу нового методу визначення власного кутового моменту чорної діри Керра. Вказано, що існування сингулярних точок розв'язку у локальному ортонормованому репері є наслідком теореми Пуанкаре - Броуера.


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Gkigkitzis I. 
Black hole torsion effect and its relation to information = Ефект кручення чорної діри та її відношення до інформації / I. Gkigkitzis, I. Haranas, E. Cavan // Укр. фіз. журн.. - 2019. - 64, № 8. - С. 679-684. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Для вивчення впливу кручення на гравітацію в просторі-часі та його відношення до інформації використано метрикою Шварцшільда, де кручення природно введено через спінову щільність частинки. В сценарії чорної діри одержано аналітичний розв'язок для гравітаційного радіуса чорної діри з включенням спіну, звідки обчислили ентропію для випадків паралельних та антипаралельних спінів. Знайдено чотири аналітичні розв'язки для спінової щільності в залежності від числа інформації. Користуючись цими розв'язками, одержано вирази для коефіцієнтів Річчі як функції числа інформації; одержано також значення для космологічної константи.


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Астрономія   
7.

Новосядлий Б. 
Темний сектор в космології: темна енергія на космологічних і астрофізичних масштабах / Б. Новосядлий // Укр. фіз. журн.. - 2019. - 64, № 11. - С. 990-1000. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Обговорено властивості та спостережно прояви динамічної темної енергії на космологічних й астрофізичних масштабах. Розглянуто динамічну темну енергію у вигляді квінтесенційних та фантомних скалярних полів з різними значеннями параметра рівняння стану та ефективної швидкості звуку. Проаналізовано еволюцію динамічної темної енергії і її вплив на динаміку розширення Всесвіту, формування гало і великих порожнин, її поведінка в статичному світі галактик, в околицях зірок та чорних дір. Розглянуто можливі випробування для встановлення природи темної енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: В69 + В632.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Majeed F. A. 
Quantum mechanical calculations of a fusion reaction for some selected halo systems = Квантово-механічний розрахунок реакції синтезу для деяких гало систем / F. A. Majeed, F. A. Mahdi // Укр. фіз. журн.. - 2019. - 64, № 1. - С. 11-18. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Коханов О. Б. 
Прилад "Піон" для вивчення іоносферної плазми на борту мікросупутника на базі платформи "YuzhSat" / О. Б. Коханов, Ю. І. Венедіктов, М. О. Барабанов, О. Ю. Венедіктов // Косм. наука і технологія. - 2019. - 25, № 2. - С. 38-42. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Описано проект створення приладу "Піон", розроблений в Одеському національному політехнічному університеті. Прилад призначений для встановлення на борту мікросупутників і надає змогу одержати інформацію про масовий склад, щільність, температуру, спрямовану швидкість іонів холодної іоносферної плазми і потенціал корпуса супутника відносно плазми. Розглянуто передумови для створення приладу, наведено конструкцію приладу, принципи його роботи та обробки результатів вимірювання, технічні та наукові характеристики приладу. Як давач прилад використовує плоский аналізатор з гальмівним потенціалом. Проект створення приладу зайняв третє місце на конкурсі "Відбір проектів корисного навантаження платформи "YuzhSat".


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5 с0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Астрономія   
10.

Гаврилик О. М. 
Ротаційні криві галактик у підході до темної матерії на основі $E bold mu-деформації / О. М. Гаврилик, І. І. Качурик, М. В. Хелашвілі // Укр. фіз. журн.. - 2019. - 64, № 11. - С. 1035-1042. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.2 в641 + В675 в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія: Астрономія   
11.

Сташко О. С. 
Імітатори чорної діри в астрофізичних конфігураціях зі скалярними полями / О. С. Сташко, В. І. Жданов // Укр. фіз. журн.. - 2019. - 64, № 11. - С. 1070-1076. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Досліджено статичні сферично-симетричні конфігурації в ЗТВ у присутності мінімально-зв'язаного скалярного поля (СП). Для мономного потенціалу самодії СП, розв'язки системи рівнянь Айнштайна-СП отримані чисельно, після цього отримано розподіл стійких колових орбіт та зображення "акреційного диску" з точки зору віддаленого спостерігача. Розглянуто аналогічну задачу на прикладі аналітичного розв'язку зі спеціально підібраним потенціалом СП, що допускає існування чорної діри. Показано, що у багатьох випадках зображення практично такі ж, як і у випадку чорної діри Шварцшильда з яскравим кільцем і темною плямою в центрі. З іншого боку, певний вибір параметрів приводить до специфічних особливостей у зображеннях, які можуть допомогти виключити деякі екзотичні моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шайматов С. Р. 
Общерелятивистские астрофизические процессы в окрестности компактных гравитационных объектов при наличии внешнего электромагнитного поля : автореф. дис. ... д-ра философии (PhD) по физ.-мат. наукам : 01.03.01 / С. Р. Шайматов; Астрономический институт, Институт ядерной физики. - Ташкент, 2018. - 58 c. - uzb. - англ. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.332,022 + В632.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449144 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Yukhymchuk V. O. 
Design and characterization of nanostructured SERS substrates based on gold nanostars / V. O. Yukhymchuk, O. M. Hreshchuk, M. Ya. Valakh, Ye. G. Gule, M. A. Skoryk, V. S. Efanov, N. A. Matveevskaya, T. G. Beynik // Semiconductor Physics, Quantum Electronics and Optoelectronics. - 2017. - 20, № 1. - С. 41-47. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21 + В632.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Sobolenko M. 
Fast coalescence of post-Newtonian Supermassive Black Hole Binaries in real galaxies = Швидке злиття постньютонівських подвійних надмасивних чорних дір у реальних галактиках / M. Sobolenko, P. Berczik, R. Spurzem, G. Kupi // Кинематика и физика небес. тел. - 2017. - 33, № 1. - С. 21-37. - Бібліогр.: 71 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Конторович В. М. 
Нелинейное отражение от поверхности нейтронной звезды и особенности радиоизлучения пульсара в Крабовидной туманности / В. М. Конторович // Физика низ. температур. - 2016. - 42, № 8 (спец. вып.). - С. 854-862. - Библиогр.: 38 назв. - рус.

Не имеющие объяснения высокочастотные компоненты излучения пульсара в Крабовидной туманности могут быть проявлением неустойчивости при нелинейном отражении от поверхности звезды. Отражается излучение релятивистских позитронов, летящих из магнитосферы к звезде и ускоряемых электрическим полем полярного зазора. Обсуждаемая неустойчивость представляет собой вынужденное рассеяние на поверхностных волнах.


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.1 + В632.4 + В661.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ольяк М. Р. 
Спектр турбулентности межпланетной плазмы на расстояниях от Солнца больших 1 а. е. / М. Р. Ольяк, Н. Н. Калиниченко, А. А. Коноваленко, А. И. Браженко, И. Н. Бубнов // Радиофизика и радиоастрономия. - 2016. - 21, № 4. - С. 260-269. - Библиогр.: 30 назв. - рус.

Проанализированы вариации параметров солнечного ветра на расстояниях от Солнца порядка 1 а. е. и больше. Метод фейнмановских интегралов по траекториям был применен для вычисления временных спектров и дисперсионных зависимостей дрейфовой скорости межпланетных мерцаний. Полученные выражения были использованы для сопоставления с экспериментальными спектрами и дисперсионными зависимостями дрейфовой скорости и определения параметров солнечного ветра. По данным наблюдений на радиотелескопах УТР-2 и УРАН-2 в 2003 - 2011 гг. были определены параметры быстрого и медленного солнечного ветра и выполнен анализ полученных данных. Построены эмпирические радиальные зависимости спектров турбулентности быстрого и медленного солнечного ветра. Заключение: показано, что турбулентность медленного солнечного ветра хорошо описывается законом Колмогорова для гидродинамической турбулентности, турбулентность быстрого квазистационарного солнечного ветра описывается законом Ирошникова - Кречнана для магнитогидродинамической турбулентности.


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5 + В652.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Черемных О. К. 
О структуре азимутальных мелкомасштабных УНЧ-колебаний горячей космической плазмы в кривом магнитном поле. Моды с дискретным спектром / О. К. Черемных, Д. Ю. Климушкин, П. Н. Магер // Кинематика и физика небес. тел. - 2016. - 32, № 3. - С. 26-39. - Библиогр.: 65 назв. - рус.

Рассмотрена модель одномерно-неоднородной цилиндрической плазмы с магнитным полем, силовые линии которого представляют собой концентрические окружности, а равновесные параметры магнитного поля и среды изменяются поперек магнитных оболочек. В рамках этой модели показана возможность существования альвеновских мод с дискретным спектром. Необходимой предпосылкой для возникновения таких мод является наличие резонаторов поперек магнитных оболочек, которые могут реализовываться в области кольцевого тока или вблизи внешней кромки плазмопаузы. Исследованы характерные особенности реализации мод с дискретным спектром. Проведено сравнение полученных результатов с данными спутниковых наблюдений. Сделан вывод, что значительная часть полоидально поляризованных пульсаций в магнитосфере Земли представляют собой колебания с дискретным спектром. Показано, что предложенная модель, за рамками которой осталось много неучтенных свойств магнитосферы, позволяет объяснить основные экспериментально наблюдаемые особенности генерации азимутальных мелкомасштабных УНЧ-колебаний в околоземной плазме. Полученные результаты могут быть использованы для интерпретации данных измерений с космических аппаратов и радаров SuperDARN.


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Черемных О. К. 
О структуре азимутально-мелкомасштабных УНЧ-колебаний горячей космической плазмы в кривом магнитном поле. Моды с непрерывным спектром / О. К. Черемных, Д. Ю. Климушкин, Д. В. Костарев // Кинематика и физика небес. тел. - 2014. - 30, № 5. - С. 3-21. - Библиогр.: 51 назв. - рус.

Рассмотрена задача о распространении азимутально-мелкомасштабных мод с ультранизкими частотами в одномерно-неоднородной плазме с переменной кривизной силовых линий магнитного поля. Определены области распространения и поперечная структура устойчивых альвеновских и касповых мод и неустойчивых баллонных мод. Показана возможность долгоживущих баллонных и касповых мод. Полученные результаты качественно описывают поведение УНЧ-мод с непрерывным спектром в магнитосфере Земли и могут быть использованы для интерпретации данных измерений с космических аппаратов и радаров SuperDARN.


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5 + В652.4 + Д214.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Маловичко П. П. 
Свойства диспергирующих альвеновских волн. 2. Кинетика (плазма конечного и высокого давлений) / П. П. Маловичко // Кинематика и физика небес. тел. - 2014. - 30, № 1. - С. 33-49. - Библиогр.: 28 назв. - рус.

Изучено поведение диспергирующих альвеновских волн в астрофизической плазме конечного и высокого давлений. Получены все основные характеристики волн - дисперсия, затухание, поляризация, возмущения плотности, возмущения плотности заряда. Проанализировано влияние параметров космической среды на поведение и свойства диспергирующих альвеновских волн. Показано, что поведение волн в плазме конечного и высокого давления существенно отличается от поведения в плазме очень низкого, промежуточного и низкого давлений.


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Маловичко П. П. 
Свойства диспергирующих альвеновских волн. 3. Гидродинамика (плазма очень низкого, промежуточного и низкого давлений) / П. П. Маловичко // Кинематика и физика небес. тел. - 2014. - 30, № 4. - С. 58-80. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

В гидродинамическом приближении исследуется поведение диспергирующих альвеновских волн (ДАВ), включая инерциальные и кинетические альвеновские волны, в астрофизической плазме очень низкого, промежуточного и низкого давлений. Получены новые полные решения. Проведен анализ и сравнение результатов с кинетическим подходом. Показано, что в отличие от кинетического подхода, в рамках гидродинамического подхода для плазмы очень низкого, промежуточного и низкого давлений удается получить одно общее решение для ДАВ. В области слабого затухания волн кинетические и гидродинамические решения согласуются очень хорошо, однако есть области параметров, где решения существенным образом отличаются. Проанализировано влияние параметров астрофизической среды на поведение и свойства ДАВ. Получены все основные характеристики волн - дисперсия, затухание, поляризация, возмущения плотности, возмущения плотности заряда, учет которых очень важен для наблюдения и регистрации таких волн, а также для более правильного понимания поведения и роли таких волн в различных астрофизических процессах, протекающих в космической среде.


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського