Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (16)Книжкові видання та компакт-диски (98)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Г714.22$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 155
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Савін С. М. 
Моделювання розподілу температури в процесах полімеризації методом кінцевих елементів : монографія / С. М. Савін; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. - Одеса : Олді-плюс, 2022. - 192 c. - Бібліогр.: с. 192 - укp.

Робота присвячена розв'язуванню задач розподілу температурного поля при формуванні полімерних блоків термореактивних олігомерів, написана на основі досліджень кінетики тверднення епоксидних систем. Для моделювання температурних режимів в зразках був застосований числовий метод кінцевих елементів. Розроблено комп'ютерні програми для виконання розрахункових досліджень, викладено тексти програм з детальними поясненнями. Структура розроблених програм дозволяє застосовувати їх не тільки для розрахунків температурних полів в полімерних зразках, але й для розрахунків теплових режимів в конструкціях технічного обладнання інших видів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.22 + В192.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860991 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шевченко О. В. 
Хімія β-дикарбонільних сполук : конспект лекцій для аудитор. та самост. роботи студентів другого (магістер.) рівня освіти спец. 102 -Хімія / О. В. Шевченко, І. С. Волошановський; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. - Одеса : ОНУ, 2022. - 99 c. - Бібліогр.: с. 98 - укp.

Представлено теоретичний матеріал першого та другого змістових модулів дисципліни "Хімія ꞵ-дикарбонільних сполук", щодо будови, методів синтезу, властивостей ꞵ-дикетонів та їх металокомплексів. Зазначено особливості поведінки хелатів у радикальних процесах: розкладу гідропероксидів та полімеризації. Особливу увагу приділено сполукам ненасиченої природи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г246.51 я73 + Г123 я73 + Г714.22 я73

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВА864684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Собко О. О. 
Синтез та властивості олігомерних іонних рідин гіперрозгалуженої будови : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / О. О. Собко; Національна академія наук України, Інститут хімії високомолекулярних сполук. - Київ, 2021. - 24 c. - укp.

Розроблено методи синтезу аніонних протонних та апротонних ГР-ОІР з різним ступенем розгалуження та різними гетероциклічними протиіонами. Розроблено також спосіб регулювання амфіфільних властивостей аніонних протонних ГР-ОІР. Встановлено залежність структури, теплофізичних властивостей і протонної провідності отриманих сполук від природи введених іонних груп, зміни їх кількості та гідрофільно-гідрофобних властивостей. Встановлено вплив природи іонних груп, рН та іонної сили середовища на особливості самоорганізації та конформаційну поведінку отриманих амфіфільних аніонних протонних гіперрозгалужених ОІР в розчині і на міжфазній поверхні. Розроблено спосіб синтезу органо-неорганічних твердополімерних іонпровідних електролітів золь-гель методом з використанням отриманої сульфонат імідазолієвої ГР-ОІР як допанта, встановлено особливості структури таких матеріалів і їх властивості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713 + Г714.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бойко В. П. 
Роль розчинника в ініціюванні радикальної полімеризації дієнів під дією пероксиду водню : автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.06 / В. П. Бойко; Державний вищий навчальний заклад "Український державний хіміко-технологічний університет" . - Дніпро, 2021. - 42 c. - укp.

Досліджено роль розчинника в радикальній полімеризації дієнів під дією пероксиду водню. Проведено широкі дослідження кінетики полімеризації в різних типах розчинників і визначення порядків реакції полімеризації по мономеру та ініціатору. Використання методу множинної кореляції до експериментальних результатів щодо кінетики полімеризації дало можливість знайти рівняння багатопараметрової кореляції, яке встановило кількісну залежність параметрів полімеризації від властивостей розчинників. Використання мічених 14С спиртів показало, що розчинники є компонентами ініціювальної системи і входять до складу олігомера. Проаналізовано літературні дані за реакцією ініціювання в системі, що вивчається, які привели до висновку про неадекватність існуючих поглядів на цей процес. Методами визначення розподілу за типами функціональності та хімічного аналізу гідроксильних груп в олігомерах із залученням термохімічних та квантово-хімічних розрахунків встановлено, що первинні радикали утворюються під час узгодженого розпаду двох зв’язків в потрійному комплексі [мономер٠٠٠ініціатор (ПВ)٠٠٠розчинник (ІПС)], а не через розпад молекули пероксиду водню або її комплексу з розчинником. Дані кінетичного ацетилювання гідроксильних груп та реакції уретаноутворення показали, що гідроксильні групи в олігомерах нееквівалентні. Олігодієни, отримані в різних спиртах, показують різну реакційну здатність в реакціях ацетилювання та в реакції уретаноутворення через наявність фрагментів спиртів, у яких гідроксильні групи показують різну схильність до комплексоутворення по водневих зв’язках. Шляхом аналізу літературних та власних даних із залученням модельних розрахунків зроблено висновок, що обрив макрорадикалів відбувається не їх рекомбінацією, а шляхом передавання ланцюга на ініціатор пероксид водню з утворенням кінцевої гідроксильної групи. Запропонована нова схема радикальної полімеризації дієнів в розчинах спиртів під дією пероксиду водню, яка враховує вказані механізми ініціювання та обриву ланцюга.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.221 + Г714.3 + Г241.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гуменна М. А. 
Полімерні протонообмінні середовища з іонними зв'язками в основному ланцюзі полімеру / М. А. Гуменна, Н. С. Клименко, О. В. Стрюцький, Л. Л. Коваленко, В. В. Кравченко, О. В. Шевчук, В. В. Шевченко // Доп. НАН України. - 2020. - № 12. - С. 60-66. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.222 + Л710.13/14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Дудок Г. Д. 
Дослідження блокової полімеризації 2-гідроксіетилметакрилату у присутності полівінілпіролідону та мінерального наповнювача на основі оксидів кремнію та алюмінію / Г. Д. Дудок, І. З. Дзяман, Р. І. Семеген, Н. Б. Семенюк, В. Й. Скорохода // Chemistry, Technology and Application of Substances. - 2020. - 3, № 1. - С. 220-225. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено закономірності одержання в блоці пористих композитів на основі кополімерів 2-гідроксіетилметакрилату з полівінілпіролідоном за присутності мінерального наповнювача - "медичного" скла на основі оксидів кремнію та алюмінію. Встановлено вплив природи, кількості та розміру частинок неорганічного наповнювача, температури, ініціатора на швидкість полімеризації та "граничне" перетворення мономера. Отримані результати використовуватимуться для вдосконалення технології одержання остеопластичних пористих композитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.22 + Г712.725 + Л712

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шевченко О. В. 
Модифікація вінілових полімерів ненасиченими ß-дикетонатами металів : автореф. дис. ... д-ра хім наук : 02.00.06 / О. В. Шевченко; Державний вищий навчальний заклад "Український державний хіміко-технологічний університет" . - Дніпро, 2020. - 47 c. - укp.

Присвячено розробці наукових та практичних основ модифікації вінілових полімерів на основі стиролу та метилметакрилату ненасиченими β-дикетонатами металів шляхом їх хімічної іммобілізації на полімерних матрицях. Досліджено закономірності здійснення декількох способів синтезу моно- та гетерометальних β-дикетонатвмісних полімерів. Вивчено вплив методу модифікації на структуру продуктів, що утворилися, а також їх молекулярно-вагові, реологічні, теплофізичні та термогравіметричні властивості. Показано, що включення ненасичених β-дикетонатів перехідних металів до складу традиційних полімерів перетворює їх на макроініціатори, на основі чого можлива подальша модифікація таких матеріалів, шляхом прищеплення до них того самого або іншого за природою мономеру. При цьому можна здійснювати дизайн розгалужених макромолекул з регульованою кількістю та довжиною розгалужень. Показано, що іммобілізація β-дикетонатів перехідних металів на полімерних матрицях надає їм бактерицидних на фунгіцидних властивостей по відношенню до деяких мікроорганізмів, а включення хелатів з деякими рідкісноземельними металами - здатність проявляти люмінесценцію, що відкриває широкі перспективи практичного використання β-дикетонатвмісних полімерних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА447493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кір'янчук В. Ф. 
Вінільні мономери на основі тригліцеридів рослинних олій, їх радикальна гомо- та кополімеризація : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / В. Ф. Кір'янчук; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів, 2019. - 21 c. - укp.

Присвячено синтезу та дослідженню властивостей вінільних мономерів на основі тригліцеридів рослинних олій, їх гомо- та кополімеризації, вивченню особливостей їх емульсійної і мініемульсійної кополімеризації, фізико-механічних властивостей латексних полімерів та покрить на їх основі. Через реакцію перестерифікації оливкової олії N-гідроксиетилакриламідом синтезовано новий вінільний мономер — 2-N-акрилоїламіноетилолеат (“оливковий” мономер), структуру мономеру підтверджено методами ІЧ- та 1Н ЯМР-спектроскопії. Особливістю структури є наявність вінільної групи, а також подвійного зв’язку в ацильному фрагменті жирної кислоти. Це зумовлює при радикальній полімеризації одночасний перебіг реакцій росту макроланцюга та передачі ланцюга на мономер за участю алільних атомів водню з утворенням малоактивних радикалів. Вивчено кінетичні особливості полімеризації, визначено константи кополімеризації і Q−e параметри та порівнянно з відомими для мономеру на основі тригліцеридів соєвої олії – 2-N-акрилоїламіноетиллінолеатом ("соєвий" мономер). "Оливковий" та "соєвий" мономери, які мають різні ступені ненасиченості, кополімеризували в емульсії зі стиреном, метилметакрилатом і вінілацетатом та досліджували особливості кінетики кополімеризації. З використанням емульсійної та мініемульсійної кополімеризації мономерів на основі рослинних олій зі стиреном або метилметакрилатом одержано стабільні водні дисперсії полімерів, визначено основні фізико-механічні властивості полімерних плівок. Присутність ацилів жирних кислот в макромолекулах латексних полімерів надає їм гнучкості, збільшує гідрофобність латексних плівок та підвищує водостійкість. Збільшення вмісту ацильних залишків жирних кислот в макромолекулах забезпечує наявність пластифікаційного ефекту і відповідне зниження температури склування латексних кополімерів, що дозволяє одержувати гнучкі полімерні покриття з регульованими фізико-механічними властивостями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.221 + Л710.141

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гриценко О. М. 
Прогнозування технологічних умов хімічного осадження металів оптимізацією складу реакційної композиції під час полімеризації / О. М. Гриценко, О. В. Суберляк, А. В. Похмурська, Н. М. Баран, Б. В. Бережний // Chemistry, Technology and Application of Substances. - 2019. - 2, № 2. - С. 171-177. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Експериментально доведено різносторонній вплив складу вихідної композиції на основні параметри процесу екзотермії кополімеризації 2-гідроксіетилметакрилату з полівінілпіролідоном, які складають технологічний режим хімічного осадження металів. Методом симплекс-градкового планування Шеффе одержано рівняння регресії основних параметрів осадження (індукційний період, максимальна температура, тривалість відновлення) нікелю та срібла залежно від вихідного складу полімер-мономерної композиції. Використання одержаних рівнянь забезпечує можливість встановлення вмісту вихідної реакційної композиції, екзотермічні ефекти процесу полімеризації якої забезпечують оптимальні технологічні параметри відновлення іонів металів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.22 + Г576.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Паюк О. Л. 
Телехелатні олігопероксиди з бічними поліетиленгліколевими ланцюгами та сурфактанти блочно-розгалуженої будови на їх основі / О. Л. Паюк, Н. Є. Мітіна, З. Я. Надашкевич, Н. І. Кінаш, О. С. Заіченко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2018. - № 886. - С. 213-219. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Гребенеподібні кополімери з бічними поліетиленгліколевими (ПЕГ) ланцюгами синтезовано радикальною полімеризацією ПЕГ-вмісних макромерів за присутності пероксид-функціонального передавача ланцюга. Встановлено вплив довжини ПЕГ-замісника у складі макромеру на кінетику полімеризації та вихід олігопероксидних макромолекул. Показано здатність нових гребенеподібних телехелетних олігопероксидів ініціювати полімеризацію гідрофільних мономерів. Структури блочно-гребенеподібних кополімерів підтверджено елементним аналізом та ІЧ-спектроскопією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сердюк В. О. 
Реакційноздатні пероксидні макроініціатори для структурування біосумісних полімерів / В. О. Сердюк, О. М. Шевчук, О. Б. Перевізник, Н. М. Букартик, В. С. Токарев // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2018. - № 886. - С. 226-234. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Радикальною кополімеризацією в органічному розчиннику синтезовано багато реакційноздатних пероксидних макроініціаторів на основі акриламіду, бутилметакрилату, малеїнового ангідриду та пероксидного мономеру 5-трет-бутилперокси-5-метил-1-гексен-3-іну, здатних ініціювати процеси структурування біосумісних полімерів. Визначено якісний і кількісний склад, колоїдно-хімічні та фізико-хімічні властивості синтезованих реакційноздатних кополімерів-макроініціаторів. Досліджено кінетику та визначено кінетичні параметри термічного розпаду їх пероксидних груп. Встановлено, що реакційноздатні кополімери мають поверхнево-активні властивості, знижуючи поверхневий натяг на межі розділу фаз повітря - водний розчин. Проілюстровано здатність пероксидних макроініціаторів структурувати біосумісні полімери на прикладі поліакриламіду та полівінілового спирту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Paiuk O. L. 
Fluorine-containing polyamphiphiles constructed from synthetic and biopolymer blocks = Фторвмісні поліамфіфіли блочної будови складені з синтетичних та біополімерних блоків / O. L. Paiuk, N. Ye. Mitina, O. S. Myagkota, K. A. Volianiuk, N. Musat, G. Z. Stryganyuk, O. V. Reshetnyak, N. I. Kinash, O. I. Hevus, Yu. G. Shermolovich, A. S. Zaichenko // Biopolymers and Cell. - 2018. - 34, № 3. - С. 207-217. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Мета роботи - цілеспрямоване одержання полімерних поверхнево-активних речовин, які поєднюють гідрофобні фторвмісні та гідрофільні синтетичні та натуральні блоки, за допомогою радикальних та нерадикальних конденсаційних реакцій з використанням пероксидних, епоксидних, та/або амінокінцевих груп у складі полімерних елементарних блоків. У роботі було застососвано радикальні та нерадикальні реакції, полімеризацію, спектральні (ЯМР- та люмінесцентну спектроскопію), гель-проникну хроматографію та інші аналітичні техніки. Первинні олігомери полі(F-MA)-MП синтезували шляхом радикальної полімеризації фтор-алкіл метакрилату (F-MA) за присутності пероксидвмісного телогену (MП). Використання МП забезпечує контроль довжини та структури олігомерних ланцюгів, а також входження кінцевої пероксидної групи до складу макромолекул. Радикальну полімеризацію N-вінілпіролідону (NВП), ініційовану полі(F-MA)-MП як макроініціатором, за присутності епоксидвмісної похідної кумолу (КГЕ) було використано для одержання водорозчинного полі(F-MA)-блок-полі(NВП)-КГЕ. В кінцевому результаті, приєднання олігонуклеотиду (ОНК) до полімерного носія було здійснено реакцією конденсації первинної аміногрупи ОНК з кінцевою епоксидною групою полі(F-MA)-блок-полі(NВП)-КГЕ. Висновки: синтезовано серію нових блок-кополімерів, що поєднюють синтетичні та біополімери. Одержані триблок-кополімери можуть бути використані як маркери для мічення бактерій і патологічних, включаючи ракові, клітин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Сисюк В. Г. 
Розробка та дослідження фотополімеризаційних нанокомпозитів з керованими властивостями для технологічних процесів у поліграфії / В. Г. Сисюк, В. М. Гранчак, П. М. Давискиба, Н. Г. Угро, Л. І. Зель // Полімер. журн.. - 2018. - 40, № 3. - С. 160-165. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розроблено кремнійогранічні модифікатори. Досліджено особливості для використання під час створення фотополімеризаційноздатних нанокомпозиційних матеріалів (ФПК) промислового метилфункціонального силану та синтезованого епоксиаміносилоксанового олігомеру. Модифікація композицій забезпечила можливість регулювати фотохімічні та фізико-механічні властивості відповідно до технології застосування у поліграфічній промисловості, замінити імпортні матеріали, покращити якість продукції, удосконалити технологічні процеси, значно розширити область застосування. Досліджено основні технологічні й експлуатаційні властивості ФПК, визначено оптимальну концентрацію модифікаторіву складі нанокомозицій, що надає змогу використовувати їх для виготовлення етикеток, пакувальних матеріалів, фотоадгезивів, лаків, трафаретних форм, штампів, рельєфно-крапкових зображень шрифту Брайля для незрячих та інших фотоактивних матеріалів. Проведено виробничі випробовування на поліграфічних підприємствах Києва та Львова.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.224 + Л719.96:М

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Шибанов В. В. 
Пероксидвмісні фотоініціатори радикальної полімеризації / В. В. Шибанов, В. Г. Слободяник, С. В. Шибанов // Наук. зап. / Укр. акад. друкарства. - 2018. - № 2. - С. 26-35. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.141 + Г714.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Дончак В. А. 
Синтез, властивості та застосування амфіфільних олігомерів на основі піромелітової кислоти : автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.06 / В. А. Дончак; Нац. ун-т "Львів. політехніка. - Львів, 2018. - 44 c. - укp.

Розроблено наукові та практичні основи синтезу нових амфіфільних олігомерів на основі піромелітової кислоти та поліетиленгліколів, з ліпофільними фрагментами вищих аліфатичних спиртів або холестеролу, а також амфіфільних олігопероксидів з різною природою пероксидних груп, у тому числі структури "gemini". Досліджено колоїдно-хімічні властивості синтезованих олігомерів. Утворювані ними міцелярні структури здатні солюбілізувати такі ліпофільні речовини, як водонерозчинні барвники, ефірні олії, риб’ячий жир, холестерол, куркумін. Олігопероксиди можуть слугувати ефективними емульгаторами полістиренових емульсій і дають можливість одержувати монодисперсні латекси, частинки яких містять на поверхні залишкові реакційноздатні пероксидні групи. Розроблено метод одержання самоогранізованих субмікронних частинок через інтерполімерну електростатичну взаємодію між протилежно зарядженими макроланцюгами хітозану та олігопероксиду. Показана можливість пероксидації олігопероксидами поверхні крохмалевих зерен, волокон регенерованої целюлози, карбонових нанотрубок, поліетилентерефталату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Мельниченко В. І. 
Полімери на основі фторакрилатів : [монографія] / В. І. Мельниченко, К. І. Манько, О. М. Шендрик; Донец. нац. ун-т ім. В. Стуса. - Вінниця : ТВОРИ, 2018. - 112 c. - Бібліогр.: с. 98-112 - укp.

Увагу приділено теоретичним аспектам реакції взаємодії фторованих і вінільних мономерів, можливим утворенням гомо- та гетероасоціатів, їх впливу на реакцію кополімеризації. Описано кінетичну схему радикальної кополімеризації. Висвітлено особливості реакції для фторакрилатів і вінільних мономерів. Представлено константи кополімеризації для ряду бінарних систем. Розглянуто фізичні властивості фторованих кополімерів, а також галузі їх використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.72 + Г714.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кір'янчук В. Ф. 
Кінетика та механізм реакцій вільнорадикальної полімеризації акрилових мономерів на основі тригліцеридів рослинних олій / В. Ф. Кір'янчук, З. І. Демчук, І. Т. Тарнавчик, К. Кінгслі, А. М. Когут, О. М. Шевчук, С. А. Воронов, А. С. Воронов // Доп. НАН України. - 2018. - № 3. - С. 95-103. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.221 + Л710.141

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Чумаченко В. А. 
Вплив молекулярної структури кополімерів Декстран - полі-N-ізопропілакриламід на особливості конформаційного переходу / В. А. Чумаченко, Н. В. Куцевол, Ю. І. Гарагуц, В. О. Рижко, Н. П. Мельник // Полімер. журн.. - 2017. - 39, № 2. - С. 122-128. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Методом радикальної кополімеризації синтезовано ряд зіркоподібних кополімерів з декстриновим ядром різної молекулярної маси та з різною кількістю прищеплених полі-N-ізопропілакриламідних ланцюгів (Д-ПNIПАМ). Полімери охарактеризовано методом гель-проникаючої хроматографії та ПМР-спектроскопії. Методом динамічного світлорозсіювання показано, що на область температури конформаційного переходу (НКТР), а також на особливості конформаційного переходу впливає, молекулярна структура розгалуженої макромолекули Д-ПNIПАМ, а саме, відстань між щепленнями. Встановлено, що жорсткість макромолекули кополімерів Д-ПNIПАМ визначається відстанню між щепленнями. При зменшенні відстані між щепленнями ланцюги ПNIПАМ змінюють конформацію від грибо- до черв'якоподібної. При конформаційному переході "клубок - глобула" гідродинамічний розмір макромолекули Д-ПNIПАМ істотніше зменшується у кополімері з грибоподібною конформацією прищеплених ланцюгів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.221 + Г733.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Оробчук О. М. 
Визначення оптимальних умов процесу емульсійної коолігомеризації вуглеводневої фракції Csub9/sub шляхом побудови регресивних рівнянь / О. М. Оробчук, Р. О. Субтельний, У. В. Фуч, М. І. Підсадюк, І. Є. Никулишин, Б. О. Дзіняк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 868. - С. 117-121. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.226 + Л710.13/14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Кущ О. В. 
Механізми дії N-гідроксифталіміду в радикально-ланцюгових процесах полімеризації та окиснення : автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.04 / О. В. Кущ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2017. - 41 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.221 + Г714.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428589 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського