Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (27)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Д214.21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 98
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Яременко Л. Н. 
Вариации магнитного поля в полярных областях / Л. Н. Яременко, Ю. П. Мищенко, Т. А. Мозговая // Геофиз. журн.. - 1998. - 20, № 4. - С. 40-44. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

В полярних областях геомагнітні варіації визначаються як магнітним полем Землі, так і міжпланетним магнітним полем. В арктичних і антарктичних областях виділяються зони максимального магнітного збурення, пов'язані з овалами полярних сяйв, що оточують полярні шапки. В цих зонах можливе проникнення сонячних заряджених часток досить близько до поверхні Землі, що створює електричні токи в іоносфері, які спричиняють полярні магнітні суббурі. Токи розтікання суббур проникають в полярну шапку і в середні широти. Полегшене проникнення заряджених часток в полярні області створює збільшену електричну провідність в авроральній зоні і дещо меншу в полярній шапці. Магнітні варіації в останній залежать від величини компонент міжпланетного магнітного поля. Зона максимального магнітного збурення в Антарктиці проходить майже через центр материка і значна її частина розташована в Тихому та Індійському океанах, що пов'язано зі зміщенням магнітного полюса до північного сходу в бік Австралії. Обчислено положення магнітного полюса з 1550 до 2000 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.213

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бахмутов В. Г. 
Геомагнитные вековые вариации и проблемы магнитохронологии раннего голоцена (по результатам исследований озерных отложений Северо-Восточной Европы) / В. Г. Бахмутов // Геофиз. журн.. - 1998. - 20, № 4. - С. 22-31. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

За результатами палеомагнітних досліджень донних відкладів трьох озер Кольського п-ова отримано нові дані з вікових варіацій геомагнітного поля в голоцені. На основі порівняння результатів з матеріалами сусідніх регіонів (Карелія, Фінляндія, Північний Захід Кольського п-ова, Західна Європа) встановлено, що характер варіацій геомагнітного поля в Північно-Східній і Західній Європі раніше 8000 років назад був суттєво відмінним, в той час як пізніше для них характерні загальні закономірності змін в часі. Розглянуто проблеми хронології і датування, а також кореляції вікових варіацій, записаних в осадках різного генезису. За матеріалами палеомагнітно-інформативних і хронологічно обумовлених об'єктів побудовано криві схилення і нахилення для раннього голоцену, наведено вікові і чисельні оцінки піків. Узагальнені результати пропонуються як основа макета регіональної магнітохронологічної шкали вікових варіацій для раннього голоцену Північно-Східної Європи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.213 + Д432.723-24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Городиський Ю. М. 
Дослідження механізмів та інтерпретація аномальних часових змін геомагнітного поля : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 04.00.22 / Ю. М. Городиський; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. - К., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена дослідженню фізичних механізмів, що спричиняють аномальні часові зміни геомагнітного поля, та інтерпретації цих змін. Запропоновано механізм формування аномального магнітного ефекту електрокінетичної природи для моделі квазіоднорідного середовища і проведено його статистичні дослідження. Проведено інтерпретацію результатів геомагнітних зйомок на Північному Кавказі, в Дніпровсько-Донецькій западині, Закарпатті та Львівському палеозойському прогині. Виявлено несинфазність коливань зміни напружень на різних глибинах в земній корі. Розглянуто механізм часових змін векторів Візе, отриманих з результатів спостережень бухтоподібних варіацій геомагнітного поля, та знайдено основні математичні вирази для нього. Дано інтерпретацію часових змін векторів Візе на РГС "Нижнє Селище". Виявлено зону динамічної лінеаризації на південний схід від РГС, наявність двох типів аномальних часових змін векторів Візе на Закарпатському геодинамічному полігоні та проаналізовано їх зв'язок з землетрусами поблизу Карпатської аномалії електропровідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302314 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кравченко В. А. 
Поиск долгопериодических изменений геомагнитного поля по измерениям на антарктической станции Академик Вернадский / В. А. Кравченко, Г. П. Милиневский, А. А. Супруненко // Бюл. Укр. антаркт. центру. - 1998. - Вип. 2. - С. 119-123. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Представлены результаты применения разработанной специализированной программы обработки больших массивов геомагнитных данных к наблюдениям магнитного поля на обсерватории Аргентинские острова (антарктическая станция Академик Вернадский). Программа создает базу данных магнитных измерений и визуализирует их в удобном для анализа виде. Возможности программы по усреднению данных в различных временных интервалах и применению анализа Фурье позволяют проводить поиск долгопериодических процессов в изменениях магнитного поля Земли. По результатам магнитных наблюдений во время первой и второй зимовок на станции Академик Вернадский 1996 - 1997 гг. был проведен поиск долгопериодических колебаний геомагнитного поля, связанных с приливными эффектами и планетарными волнами в атмосфере над Антарктическим континентом. Практически во всех наблюдательных сезонах присутствуют осцилляции геомагнитного поля с периодами 5, 10, 14 - 16 суток, осцилляции с периодом около 30 суток наблюдаются вблизи равноденствия.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шуман В. Н. 
Глубинность электромагнитных зондирующих систем в реальных средах / В. Н. Шуман // Геофиз. журн.. - 1999. - 21, № 6. - С. 16-27. - Библиогр.: 36 назв. - рус.

Розглянуто фактори, які впливають на розподільну здатність та глибинність електромагнітних зондуючих систем. Як відомо, хвилі в середовищі з дисперсією в загальному випадку не описуються гіперболічними рівняннями і доволі складно знайти зв'язок між математичною структурою цих рівнянь і характерними властивостями електромагнітного відгуку. Зроблено висновок, що енергію випромінюваного збудником в досліджувану геологічну структуру електромагнітного імпульсу оптимально концентрувати в низько- або високочастотному діапазоні спектра, які відповідають частотному діапазону низько- або високочастотного "вікна".


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.21с

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гросс С. С. 
Алгоритмическое и программное обеспечение обработки и интерпретации данных морских градиентометрических измерений магнитного поля / С. С. Гросс, В. П. Коболев, Ю. В. Козленко, И. Н. Корчагин, В. Д. Соловьев, Н. А. Якимчук // Геофиз. журн.. - 1999. - 21, № 3. - С. 35-44. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Розглянуто питання комп'ютерної реєстрації обробки та інтерпретації даних морських магнітометричних вимірювань. Комп'ютерна технологія реєстрації та комплекс програм оперативної обробки даних вимірювань магнітного поля двома датчиками дозволяють обчислити та використати в ітераційному процесі значення курсового градієнта, що дає змогу послабити вплив короткоперіодних геомагнітних варіацій. Алгоритм поновлення конфігурації аномальних джерел за виміряними аномаліями магнітного поля, а також значенням курсового градієнта базується на мінімізації суми квадратів розбіжності між виміряними і модельними значеннями аномалій DELTA T та курсового градієнта. Використана в алгоритмі апроксимаційна конструкція на базі цілої серії простих геометричних тіл (від точкових мас до циліндричних тіл з многокутними перерізами) зручна для наближення достатньо складних аномальних об'єктів. Цільова функція мінімізується за допомогою ефективної оптимізаційної процедури, яку побудовано на базі градієнтних методів спуску й алгоритму сингулярного розкладу матриць. Алгоритмічне та програмне забезпечення може бути використано для магнітометричних спостережень на морських і океанічних акваторіях, а також для інтерпретації вимірювань геомагнітного поля разом з іншими геофізичними даними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.213 + Д221с8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бурахович Т. К. 
Квазитрехмерная модель Кировоградской аномалии электропроводности / Т. К. Бурахович, С. Н. Кулик // Геофиз. журн.. - 1999. - 21, № 2. - С. 120-125. - Библиогр.: 12 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Аксенов В. В. 
О тороидальном электромагнитном поле в атмосфере Земли. 2 / В. В. Аксенов // Геофиз. журн.. - 1999. - 21, № 1. - С. 113-118. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

В статті обгрунтовано існування в повітрі тороїдального і полоїдального полів у головному геомагнітному полі та полів магнітного і електричного типу в полі земних електромагнітних варіацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бессмертный А. Ф. 
Решение инженерно-геологических задач на основании результатов наблюдений естественного импульсного электромагнитного поля Земли / А. Ф. Бессмертный, В. Н. Саломатин // Геофиз. журн.. - 1999. - 21, № 1. - С. 119-126. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Розглянуто передумови вивчення геодинамічних явищ методом ПІЕМПЗ. Установлено взаємозв'язок між характерними крапками аномальної кривої і геометричних параметрів середовищ напруженно-деформаційного стану гірських порід. Стаття супроводжується практичними прикладами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.21 + Д340.44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Василик П. В. 
К построению геомагнитной модели акцелерации: теоретические аспекты и некоторые результаты / П. В. Василик, А. И. Провотар // Управляющие системы и машины. - 1999. - № 3. - С. 3-10. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Розглянуто теоретичні аспекти зміни форм окремих біологічних структур внаслідок варіацій темпу їх індивідуального розвитку. Наведено результати досліджень впливу вікових варіацій магнітного поля Землі на прояви акцелерації людини та деяких видів тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*334-604.1-652.14,025 + Д214.213

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Оровецкий Ю. П. 
Альтернатива в методологии палеомагнетизма (тектонические следствия) / Ю. П. Оровецкий, А. Н. Третяк, Л. И. Вигилянская // Доп. НАН України. - 2000. - № 1. - С. 119-123. - Библиогр.: 15 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.216

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Третяк А. Н. 
Элементы эволюционного ряда магнитного поля Земли / А. Н. Третяк // Геофиз. журн.. - 2000. - 22, № 6. - С. 50-80. - Библиогр.: 98 назв. - рус.

Предложено собственное видение механизмов и причин, обусловливающих изменения напряженности геомагнитного поля в процессе его эволюции, причин, обусловливающих асимметрию геомагнитного поля, его инверсий и частоту последних. Определены и систематизированы структурные элементы эволюционного ряда МПЗ и установлены формирующие их процессы. Высказано предположение, что нормальным состоянием геомагнитного поля является спокойное знакопеременное поле, отображающее нормальный процесс эволюции мантии и земного ядра. Все другие состояния (суперхроны полярности, интервалы возмущенного и уровни осциллирующего поля) следует считать аномальными.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.213

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Аксенов В. В. 
Об инверсиях Главного Геомагнитного поля / В. В. Аксенов // Геофиз. журн.. - 2001. - 23, № 2. - С. 55-58. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Розглянуто проблеми, що виникають у зв'язку з гіпотезою про інверсії (переполюсування) Головного Геомагнітного поля (ГГП) Землі. Показано, що інверсії ГГП не може бути, оскільки ГГП утворюється сферичним обертанням заряджених потоків у рідкій частині ядра, напрямок і величина швидкості яких контролюється обертанням Землі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Храмов А. Н. 
Палеомагнитные исследования на Украине: результаты и перспективы / А. Н. Храмов // Геофиз. журн.. - 2001. - 23, № 5. - С. 124-128. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

Проаналізовано головні досягнення українських палеомагнетологів за останні 40 років і надано оцінку наукового внеску української палеомагнітної школи у становлення та розвиток нового напряму в новій галузі наук про Землю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.214

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Аксенов В. В. 
О разрешимости проблемы генерации Главного геомагнитного поля / В. В. Аксенов // Геофиз. журн.. - 2001. - 23, № 3. - С. 25-32. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Розглянуто проблеми розв'язку рівнянь індукції та системи рівнянь Нав'є-Стокса та індукції. Одержаний розв'язок еквівалентної системи дозволив оцінити швидкість потоків речовини в рідкій частині ядра Землі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Третяк А. Н. 
Динамика геомагнитного поля в фанерозое. Кайнозойский феномен полярности / А. Н. Третяк, Л. И. Вигилянская, Г. В. Сливинская, В. И. Якухно // Геофиз. журн.. - 2001. - 23, № 3. - С. 33-54. - Библиогр.: 64 назв. - рус.

На базі детального структурного аналізу магнітної зональності фанерозою створено власний варіант еволюційного ряду геомагнітного поля в часовому проміжку 600 млн років - сучасність. Встановлено, що кайнозойський етап геологічної історії Землі є своєрідним феноменом стану її магнітного поля (МПЗ). Потужний імпульс зовнішньої енергії, що обумовив надзвичайно збурений стан МПЗ слід шукати в космічних контактах планети, а також враховувати той факт, що зараз Сонячна система переживає "зиму" XXII Галактичного року.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Седова Ф. И. 
Анализ геомагнитных вариаций в связи с землетрясениями в Крымско - Черноморском регионе / Ф. И. Седова, Т. А. Мозговая // Геофиз. журн.. - 2001. - 23, № 1. - С. 115-120. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Геомагнитные вариации по наблюдениям на геофизической станции в Ястребовке исследованы в связи с землетрясениями, отличающимися чрезвычайно низким энергетическим классом (К+12), в Крымско - Черноморском регионе за период 1991 - 1994 гг. Показано, что соотношения экстремальных значений Н- составляющей перед и в момент землетрясения меняются в зависимости от энергетического класса и района расположения очага землетрясения. Проявления пульсаций (PcS) связаны с энергетическим классом землетрясения. Отмечена линейная зависимость между периодом пульсаций и глубиной очага, а также интервалом времени от их появления до землетрясения. Пульсации перед землетрясениями в определенных очагах Крымско - Черноморского региона обусловлены, по-видимому, особенностями отдельных сейсмических районов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.213

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Яременко Л. Н. 
О различиях вековых геомагнитных вариаций в Арктике и Антарктике / Л. Н. Яременко, Ю. П. Мищенко, О. Я. Шендеровская // Геофиз. журн.. - 2001. - 23, № 2. - С. 67-72. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

У сучасну епоху (друга половина ХХ-го сторіччя та попередні 400 років) вікові варіації магнітного поля в Антарктиді у 2 - 3 рази перевищують ці ж варіації в Арктиці. В Антарктиді зі сторони Атлантичного та Індійського океанів спостережено східний дрейф ізоліній, що оконтурюють фокуси вікового ходу. Особливості поведінки вікових варіацій в Антарктиді, можливо, пов'язані з різною будовою нижньої мантії під континентами й океанами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.213

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Бахмутов В. Г. 
Магнитохронологическая шкала эпохи позднеледниковья (13 - 10 тыс. лет назад) для юго-восточной Фенноскандии и прилегающих регионов / В. Г. Бахмутов // Геофиз. журн.. - 2001. - 23, № 1. - С. 22-28. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Одна из основных проблем палеомагнетизма - привязка результатов к временной шкале. Ранее предложенная хроно- и магнитостратиграфическая схема вековых вариаций геомагнитного поля для отложений Верхнего Валдая территории северо-запада России не имела надежных хронологических определений. Сопоставлением палеомагнитных данных по Карелии с хорошо датированными результатами по южной Швеции удалось определить хронологический и радиоуглеродный возраст основных пиков вариаций склонения и наклонения. На основе этого для эпохи позднеледниковья предложен современный вариант магнитохронологической шкалы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.213

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Максимчук В. Ю. 
Динаміка аномального магнітного поля Землі / В. Ю. Максимчук, Ю. М. Городиський, В. Г. Кузнєцова; НАН України. Карпат. від-ня Ін-ту геофізики ім. С.І.Субботіна. - Л. : Євросвіт, 2001. - 308 c. - Бібліогр.: 298 назв. - укp.

Досліджено актуальні питання нового напряму в геомагнетизмі - динаміки аномального магнітного поля Землі та його застосування з сейсмопрогностичною метою, у задачах розвідувальної геофізики, а також для пошуків родовищ нафти та газу. Проаналізовано основні фізичні механізми генерації аномальних часових змін геомагнітного поля та їх математичне моделювання. Детально розглянуто проблеми вивчення регіональних і локальних аномалій вікової варіації геомагнітного поля. Наведено результати дослідження динаміки аномального магнітного поля в Закарпатській сейсмоактивній зоні, Терсько-Каспійському прогині, Дніпровсько-Донецькій западині та інших регіонах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.211.4 + Д214.213

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605006 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського