Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Д443.417 с18$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Карпенко В. М. 
Модель імпульсної сейсморозвідки / В. М. Карпенко // Геоінформатика. - 2012. - № 1. - С. 63-77. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Розглянуто фізико-математичну, енергоінформаційну модель взаємодії акустичного імпульсу з частково пружним неоднорідним півпростором, що має геостатичну анізотропію енергетичної щільності. Модель відображає динаміку фізичних точок півпростору на поверхні та всередині його з урахуванням законів збереження, зміни, переміщення та упакування енергії заданого сейсмічного імпульсу у вигляді "солітону" в процесах створення, передачі, відбиття, реєстрації, обробки та ідентифікації параметрів імпульсу з геофізичними параметрами фізичних точок відбиття півпростору. Енергоінформаційний підхід усуває методологічну відмінність між розв'язками прямої та оберненої задач сейсморозвідки, що виконується з використанням методу спільної глибинної точки, за допомогою фізико-математичної моделі загальної динаміки процесу передачі енергії фізичним простором, максимально адекватної згаданим енергетичним законам і всім фізичним ситуаціям зазначеного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 с18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вижва С. А. 
AVO-аналіз сейсмічних даних розущільнених зон кристалічного фундаменту (результати математичного моделювання) / С. А. Вижва, Г. Т. Продайвода, П. М. Кузьменко, О. О. Козіонова // Геоінформатика. - 2012. - № 4. - С. 28-35. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто актуальну проблему оцінки інформативної можливості AVO-аналізу за максимального наближення апріорної моделі до реального середовища. Використання сучасних методів математичного моделювання ефективних пружних та акустичних властивостей багатокомпонентного тріщинно-порово-кавернозного геологічного середовища надає змогу розширити можливості AVO-аналізу сейсмічних даних під час пошуків розущільнених зон у кристалічному фундаменті. Дані, одержані в результаті математичного моделювання ефективних пружних та акустичних властивостей гранітів із різною структурою пустотного простору, продемонстрували можливість застосування AVO-аналізу для пошуків і розвідки розущільнених газо- та нафтонасичених зон фундаменту. Однак значний вплив структури пустотного простору на коефіцієнт відбиття потребує спеціального обгрунтування. За врахування впливу анізотропії на коефіцієнт відбиття відкривається можливість оцінки просторової орієнтації тріщин і параметрів пружної анізотропії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 с18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вижва С. А. 
Сейсмогравітаційний ефект від резервуару нафти та газу в породах кристалічного фундаменту за даними математичного моделювання / С. А. Вижва, Г. Т. Продайвода, П. М. Кузьменко, О. О. Козіонова // Геодинаміка. - 2011. - № 2. - С. 46-48. - укp.

Проведено математичне моделювання ефективних пружних та акустичних властивостей гранітних порід-колекторів з різною структурою пустотного простору. Визначено акустичні властивості гранітного порово-тріщинного колектору. Розроблено і опробовано алгоритм і програма для розв'язку задачі спільної інверсії сейсмічних і гравіметричних даних, в основі якої лежить наближення Борна для просторово-часової функції Гріна з середньоквадратичною фоновою швидкістю для горизонтально-шаруватого середовища (на прикладі моделі Прикерченського шельфу).


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 с18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Сергієнко І. В. 
Метод інтерлінації вектор-функцій $E bold {w vec (x,y,z,t)} на системі вертикальних прямих та його застосування в міжсвердловинній сейсмічній томографії / І. В. Сергієнко, В. С. Дейнека, О. М. Литвин, О. О. Литвин // Кибернетика и систем. анализ. - 2013. - 49, № 3. - С. 61-73. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.141 + Д443.417 с18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Коломієць К. В. 
Моделювання хвильових полів при інтерпретації даних ширококутових і глибинних сейсмічних досліджень : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 04.00.22 / К. В. Коломієць; НАН України, Ін-т геофізики ім. С.І. Субботіна. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Розроблено методику й її практичне використання в побудові моделей швидкостей сейсмічних хвиль на основі даних ширококутових сейсмічних досліджень вздовж профілів PANCAKE та DOBRE-4. Запропоновано нові підходи в методики інтерпретації даних ширококутової сейсморозвідки, що надало змогу одержати нові дані щодо швидкісної будови розрізів земної кори та верхньої мантії. Загальноприйняті процедури інтерпретації сейсмічних даних доповнені тестуванням повнохвильових синтетичних сейсмограм, що одержані завдяки багаторівневій схемі розпаралелювання обчислень. Розраховано синтетичні сейсмограми спільного пункту вибуху за профілями PANCAKE та DOBRE-4, які були використані для дослідження швидкісного розрізу за результатами порівняння вихідних та розрахункових сейсмічних матеріалів. Побудовано швидкісні моделі за вказаними профілями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 с18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Литвин О. О. 
Математична модель вектора прискорення за його слідами в сейсморозвідці / О. О. Литвин // Доп. НАН України. - 2016. - № 11. - С. 24-27. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 с18 + В195.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Mostovoy V. S. 
Mathematical model of seismic signal, as a flow of physically non realizable single seismic waves = Математическая модель сейсмического сигнала как поток физически неосуществимых одиночных сейсмических волн / V. S. Mostovoy, S. V. Mostovyi // Геофиз. журн.. - 2016. - 38, № 5. - С. 164-169. - Бібліогр.: 168 назв. - англ.

Запропоновано нову концепцію аналізу сейсмічних даних. Вона базується на попередньому вивченні сейсмічного фону. Для його параметризації використовується математична модель з фізично нездійсненними сигналами. Також запропоновано специфічну математичну модель самого сейсмічного сигналу (СС). Особливість моделі полягає в тому, що вона надає змогу симулювати сейсмічні хвилі різними класами сигналів, кожен з яких з'являється у потоці зі своєю тимчасовою затримкою. Цей процес розглядається на мікросейсмічному фоні. Природно моделювати потік фізично здійсненними сигналами. Мається на увазі, що сигнали не мають передісторії. Але таке уявлення сигналу неприйнятно з двох причин. Перша пов'язана з гладкістю сигналу в точці його появи на сейсмічному записі. Друга пов'язана з тим, що на фоні сейсмічного шуму не можливо чітко виділити час вступу сигналу. Остання обставина не надає змоги одержати точний детермінований час вступу сигналу. Тому час вступу сигналу представляється як випадкова величина з довірчим інтервалом, що залежить від рівня мікросейсмічних шуму. Поняття узагальненого СС представлено як функцію часу і вектора параметрів, які визначають його форму, енергію, місце в потоці інших сигналів, його спектральні характеристики і в цілому його поведінку в усій історії його існування. Будь-яка широко поширена модель СС є окремим випадком запропонованої моделі. Або, більш строго, будь-який інший клас широко відомих моделей СС є гіперплощиною у просторі параметрів запропонованої моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 с18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Литвин О. М. 
Метод пошуку просторового розподілу повільності на основі першого наближення в шахтній сейсмічній томографії / О. М. Литвин, В. В. Драгун // Управляющие системы и машины. - 2016. - № 6. - С. 80-88. - Библиогр.: 5 назв. - укp.

Предложен поиск пространственного распределения медлительности в шахтной сейсмической томографии посредством первых значений времени прибытия сейсмического сигнала от системы источников в систему приемников, размещенных на нескольких горизонтальных плоскостях. Эти распределения медлительности получают путем вычисления значения суммы Фурье, коэффициенты которой вычисляют с помощью проекций вдоль некоторой системы линий в каждой из этих горизонтальных плоскостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 с18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Литвин О. О. 
Математичне моделювання методами інтерлінації функцій в розвідці корисних копалин і конструюванні поверхонь : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.05.02 / О. О. Литвин; НАН України, Ін-т кібернетики ім. В.М. Глушкова. - Київ, 2017. - 40 c. - укp.

Висвітлено питання розробки та дослідження математичних моделей тривимірного розподілу корисних копалин за допомогою даних про розподіл у системі М (М ≥ 2) похилих свердловин методами інтерлінації функцій трьох змінних - невідомого просторового розподілу корисних копалин. Побудовано та досліджено векторні 4D акселерометричні математичні моделі поля прискорень, з якими коливаються частинки геологічного середовища під час проходження сейсмічних хвиль. Запропоновано теорію побудови інтерполяційних поліномів Ерміта на системі точок, які є перетином скінченого числа непаралельних прямих, ніякі три з яких не перетинаються в одній точці. Зазначено, що цей загальний метод використано для побудови в явній формі всіх десяти базисних поліномів Зламала-Женішека третього степеня на довільному трикутнику, а також всіх (21-го) базисних інтерполяційних поліномів Зламала-Женішека 5-го степеня в явній формі на довільному трикутнику. Вперше в рамках єдиної теорії побудовано явні формули для відповідних інтерполяційних сплайнів 3-го та 5-го степеня на трикутній сітці. Вперше побудовано оператори поліноміальної, глобальної та сплайн інтерлінації функцій трьох змінних, які використовують сліди наближуваної функції для відновлення просторового розподілу корисних копалин в заданих точках вказаної системи свердловин. Вперше розроблено та досліджено метод побудови математичної моделі нестаціонарного просторового розподілу прискорень частинок геологічного середовища під час проходження сейсмічних хвиль. Запропоновано та досліджено метод побудови операторів інтерлінації функцій двох та трьох змінних зі збереженням класу диференційовності на основі даних про функцію та її нормальні похідні до заданого порядку на системі цих неперетинних ліній. Зазначено, що цей метод може бути використаний для побудови операторів інтерполяції ермітового типу зі збереженням ізогеометрії за допомогою системи експериментальних даних, заданих на вказаних лінях, рівняння яких є невідомими.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 с18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Жаровський Р. О. 
Математичне моделювання і статистична обробка сейсмічних сигналів з використанням ортогональної фільтрації : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Р. О. Жаровський; Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. - Тернопіль, 2021. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 с18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453541 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Жаровський Р. О. 
Математичне моделювання і статистична обробка сейсмічних сигналів з використанням ортогональної фільтрації : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Р. О. Жаровський; Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. - Тернопіль, 2021. - 20 c. - укp.

Дисертація присвячена актуальній задачі математичного моделювання і статистичної обробки сейсмічних сигналів з використанням ортогональної фільтрації. Розроблено нову удосконалену математичну модель сейсмічного сигналу у виді адитивної суми затухаючого полігармонічного сигналу і випадкової завади. Це дало можливість обґрунтувати характеристики генерування сейсмічних сигналів і врахувати їх зміни при розповсюдженні в шарових структурах земної кори. Представлення сейсмічних завад у вигляді стаціонарного лінійного випадкового процесу дало можливість врахувати специфіку і характерні особливості проведення сейсмічних експериментів. Обгрунтовано ефективність кореляційної ортогональної системи обробки сейсмічних даних на базі ортогональних фільтрів Лагерра. Отримані результати підвищення рівня сигнал/завада такої системи в порівнянні з типовою кореляційною системою. В якості перспективного методу розвитку кореляційних ортогональних систем статистичної обробки сейсмічних сигналів запропонований адаптивний метод фільтрації зменшення впливу сейсмічних завад, шляхом використання складних ортогональних фільтрів Лагерра. Сформульовані основні наукові і практичні результати математичного моделювання і статистичної обробки сейсмічних сигналів в кореляційних ортогональних системах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 с18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453541 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського