Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (34)
Пошуковий запит: (<.>U=Е70*732.13*05$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Станишевская Т. И. 
Основные типы микроциркуляции крови и частота их встречаемости у девушек юго-восточного региона Украины / Т. И. Станишевская // Уч. зап. Тавр. нац. ун-та им. В. И. Вернадского. Сер. Биология, химия. - 2005. - 18, № 2. - С. 132-139. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Существенные колебания основных показателей микроциркуляции в трех типах лазерных доплеровских флоуметрограмм (ЛДФ-грамм) позволили выделить среди обследованных девушек три типа микроциркуляции: нормоемический, при котором наблюдается "апериодическая" ЛДФ-грамма; гиперемический, которому соответствует "монотонная" ЛДФ-грамма с высоким показателем параметра микроциркуляции (ПМ) и гипоемический тип, при котором выявлена "монотонная" ЛДФ-грамма с низким показателем ПМ. Отмечено, что примерно одну треть обследованных девушек юго-восточного региона Украины (28,8 % от общего числа случаев) составили те, которые имели нормоемический тип микроциркуляции. Большая часть девушек (56,7 %) имели гиперемический тип микроциркуляции. Девушки с гипоемическим типом микроциркуляции наблюдались в обследованной популяции в 14,5 % случаев.


Ключ. слова: лазерная допплеровская флоуметрия, "апериодическая" и "монотонная" ЛДФ-граммы, амплитудно-частотный спектр, нормоемический, гиперемический и гипоемический типы микроциркуляции
Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.13*05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70795/Биол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сарафинюк Л. А. 
Показники гемодинаміки у міських юнаків і підлітків залежно від віку та статі / Л. А. Сарафинюк, І. М. Кириченко, Т. І. Борейко, О. М. Шаповал // Фізіол. журн. - 2006. - 52, № 2. - С. 98-99. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.13*05 + Р731.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Котульський І. В. 
Роль фазних реакцій судин нижніх кінцівок у регуляції гемодинаміки / І. В. Котульський, Г. М. Дем'яненко, А. Є. Вишняков, С. М. Яковенко, Н. О. Москаленко // Фізіол. журн. - 2006. - 52, № 2. - С. 93. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.13*05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Коваленко С. О. 
Спектральний аналіз коливань ударного об'єму крові у чоловіків у стані спокою та при різних навантаженнях / С. О. Коваленко // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2008. - № 2. - С. 59-63. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.13*05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Ківежді К. Б. 
Взаємозв'язок типів гемодинаміки із станом вегетативної нервової системи у здорових людей : Автореф. дис... канд. біол. наук / К. Б. Ківежді; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2006. - 19 c. - укp.

Встановлено взаємозв'язок між типами гемодинаміки та показниками стану вегетативної нервової системи у здорових людей у стані спокою та за умов виконання дозованих навантажень. За допомогою кореляційного аналізу досліджено взаємозв'язок статистичних і спектральних характеристик серцевого ритму з показниками центральної гемодинаміки у представників різних гемодинамічних типів. Проведено дослідження реакцій автономної нервової системи на активну ортостатичну пробу й арифметичний тест залежно від вихідного типу кровобігу. Показано, що особливості гемодинамічних реакцій у представників гемодинамічних типів визначаються не тільки співвідношенням симпатичного та парасиматичного відділів автономної нервової системи у стані спокою, а головним чином - реактивністю цих відділів й активністю центрального контура регуляції серцевого ритму. Одержано дані, які поглиблюють уявлення про фізіологічні механізми адаптаційних реакцій системи кровообігу до різних типів навантажень з урахуванням стану та реактивності вегетативної нервової системи. Визначено нормативні показники варіабельності серцевого ритму у стані спокою та за умов виконання тестових дозованих навантажень у представників різних типів гемодинаміки, які можуть бути використані в клінічних і фізіологічних дослідженнях. Удосконалено класифікацію за типами кровообігу, яка може бути використана для уточненої діагностики передпатологічних станів у пацієнтів кардіологічного профілю, для відбору у спортивній і екстремальній медицині. Дані про особливості змін вегетативної нервової системи під впливом навантажень у представників різних типів кровообігу з урахуванням її вихідного стану

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.13*05 + Е70*739.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Коротнєв В. М. 
Зміни гемодинаміки регіонального кровообігу, метаболічних показників крові при невропатії лицьового нерва у осіб похилого віку та методи їх корекції : автореф. дис... канд. мед. наук / В. М. Коротнєв; Луган. держ. мед. ун-т. - Луганськ, 2008. - 16 c. - укp.

Удосконалено діагностику та лікування невропатій лицьового нерва різної етіології в осіб похилого віку. На підставі результатів обстеження 200-т пацієнтів і 30-ти практично здорових осіб з'ясовано особливості клінічного перебігу захворювання, функціонального стану системи лицьовий нерв - мімічні м'язи, розладів гемодинаміки поза- та внутрішньочерепних судин, серотонін-транспортної, поглинальної, агрегаційної здатності поетапного лікування цієї патології з застосуванням мексидолу як дезагреганту й антиоксиданта у комбінації з магнітофорезом нікотинової кислоти, фонофорезу з Біотрофом-6 у гострий і відновлювальний періоди захворювання та постізометричною релаксацією м'язів у резидуальній стадії. За цього патогенетична терапія на етапі відновлювального періоду невропатій лицьового нерва передбачала застосування антихолінестеразних препаратів, антиконвульсантів, антиагрегантів, вазоактивних препаратів, метаболічних засобів. Як фізіотерапевтичні методи використано різноманітні види рефлексотерапії, електростимуляцію, лазеропунктуру. Суттю медикаментозної допомоги в резидуальному періоді було призначення міорелаксантів, метаболічних засобів, нейропротекторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.820.62-92 + Е70*732.13*05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Станішевська Т. І. 
Індивідуально-типологічні особливості мікроциркуляції крові у дівчат-студенток з різним соматотипом : Автореф. дис... канд. біол. наук / Т. І. Станішевська; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2006. - 20 c. - укp.

Вперше на підставі комплексного морфофункціонального дослідження одержано нові дані про індивідуально-типологічні особливості мікроциркуляції крові у дівчат-студенток південно-східного регіону України з різним соматотипом. За допомогою використання методу лазерно доплерівської флоуметрії (ЛДФ) здійснено графічну реєстрацію тканинного кровотоку, розроблено нормативні ЛДФ-метричні параметри жіночого організму та надано об'єктивну оцінку стану мікроциркуляції в різні фази оваріально-менструального циклу. Уточнено дані про добову динаміку показників і досліджено реакції системи мікроциркуляції на теплову пробу у різних фазах менструального циклу. Встановлено індивідуально-типологічні особливості мікроциркуляції крові у дівчат-студенток з різним соматотипом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.154 + Р731.90 + Е71*602 + Е70*732.13*05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сарафинюк Л. А. 
Вікові та статеві закономірності змін гемодинаміки в залежності від конституціональних характеристик організму : автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.03.01; 03.00.13 / Л. А. Сарафинюк; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. - Т., 2010. - 35 c. - укp.

Досліджено закономірності змін показників гемодинаміки, одержаних методом тетраполярної реокардіографії, у практично здорових міських осіб юнацького віку (мешканців Подільського регіону України) залежно від віку, статі, типу кровообігу, антропометричних і соматотипологічних характеристик організму. Вперше у комплексі вивчено особливості та зв'язки вікових, статевих, соматотипологічних та антропометричних характеристик з показниками центральної гемодинаміки та грудної реограми у практично здорових міських осіб юнацького віку. Виявлено виражені статеві відмінності більшості взаємозв'язків реокардіографічних показників та антропометричних і соматотипологічних характеристик у практично здорових міських осіб різних соматотипів. Вперше на підставі вивчення особливостей антропометричних і соматотипологічних показників у міських юнаків і дівчат, які належать до різних конституційних типів, побудовано достовірні моделі параметрів центральної гемодинаміки та показано виражені статеві та соматотипологічні розбіжності точності опису реокардіографічних параметрів та ознак будови тіла, що ввійшли до цих моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.13*05*334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Коркушко О. В. 
Значимость факторов гемодинамики в возрастном снижении максимального потребления кислорода / О. В. Коркушко, Ю. Т. Ярошенко // Кровообіг та гемостаз. - 2010. - № 1/2. - С. 5-28. - рус.

На основании данных обследования практически здоровых мужчин и женщин в широком возрастном диапазоне (17 - 95 лет) проведен анализ значимости факторов гемодинамики в возрастном снижении максимального потребления кислорода (МПК). Показано, что с возрастом как у мужчин, так и у женщин отмечается закономерное снижение показателей, характеризующих максимальную производительность системы энергетического обеспечения физической работоспособности. Изменение максимальной производительности системы транспорта кислорода отмечается как на этапе внешнего дыхания и газообмена, так и на этапе доставки кислорода к работающим тканям, а также на этапе утилизации кислорода в мышцах. Причиной снижения этих показателей являются изменения морфологии, энергетического и минерального обмена, нейрогуморальной регуляции работы сердца у пожилых. Отмечено, что вариабельность МПК определяется такими факторами, как максимальная гемодинамическая производительность, механизмы утилизации кислорода на периферии, эффективность системы транспорта кислорода, гемодинамические условия обеспечения физической нагрузки и эффективность системы внешнего дыхания. При этом вклад этих факторов в вариабельность МПК существенно отличается в различных возрастных группах.

On the basis of authors' own data of investigating essentially healthy men and women, in the age range 17 to 95 years, and following published data, this work aimed to analyze the role of hemodynamic factors in age-associated decrease of maximal oxygen consumption. In aging, both men and women have shown the clear-cut decrease of the parameters characterizing maximal efficiency of the physical working capacity energy provision. Change of the maximal oxygen transport system efficiency is observed both, at the stage of external breathing and gas exchange and at the stage of oxygen delivery to working tissues as well as at the stage of oxygen utilization in muscles. The decrease of these parameters is determined by changes in the morphology, energy provision, mineral exchange and neuroendocrine regulation of cardiac performance in the elderly.

However the significance of the factor of external breathing efficiency in the limiting of VO2max is gaining momentum with age. It has been shown that VO2max variability is determined by such factors as the maximal productivity of the hemodynamic system, the mechanisms of oxygen consumption in the periphery, effectiveness of oxygen transport, hemodynamic conditions for exercising provision and the efficiency of external breathing system. Thus, contribution of these factors to the VO2max variability essentially differs in the different age groups.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р259 + Е70*732.13*05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Чуян Е. Н. 
Механизмы действия низкоинтенсивного миллиметрового излучения на тканевую микрогемодинамику : монография / Е. Н. Чуян, Н. С. Трибрат, М. Н. Ананченко, М. Ю. Раваева; ред.: Е. Н. Чуян; Тавр. нац. ун-т им. В.И. Вернадского. - Симф. : ДИАЙПИ, 2011. - 324 c. - Библиогр.: 759 назв - рус.

Изложены современные представления о морфофункциональной организации микроциркуляторного русла и регуляции процессов микроциркуляции. Освещены методические аспекты диагностики состояния микроциркуляции крови, в частности с использованием лазерной доплеровской флоуметрии. Представлен материал о влиянии электромагнитных излучений разных диапазонов на микроциркуляцию крови. Обобщены собственные экспериментальные данные, в которых исследованы механизмы действия низкоинтенсивного электромагнитного излучения миллиметрового диапазона на тканевую микрогемодинамику здоровых испытуемых. На основании полученных данных значительно расширены представления о механизмах биологического действия этого физического фактора и более эффективно использована миллиметровая терапия для профилактики и лечения микроциркуляторных нарушений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.13*05*716-633

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА744605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Нурметова І. К. 
Особливості зв'язків антропометричних параметрів підлітків різних соматотипів з показниками реоенцефалографії : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.03.01 / І. К. Нурметова; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. - Т., 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено особливості кореляцій антропометричних і соматотипологічних параметрів з показниками реоенцефалограми у практично здорових міських підлітків Подільського регіону залежно від їх статі та віку. Вперше проаналізовано антропометричні та соматотипологічні особливості реоенцефалографічних показників церебрального кровопостачання у даної категорії підлітків залежно від соматотипу. Встановлено значні статеві та соматотипологічні особливості більшості кореляцій. Розроблено та проаналізовано математичні моделі параметрів церебральної гемодинаміки для практично здорових підлітків обох статей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.13*05 + Р343.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Коваленко С. О. 
Регуляторні ритми гемодинаміки та їх індивідуальні особливості у людей : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.13 / С. О. Коваленко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2011. - 40 c. - укp.

Уперше проведено комплексне дослідження особливостей коливань ударного об'єму крові та крос-спектральний аналіз його змін паралельно зі змінами тривалості інтервалу R-R, визначено норми та межі розкиду показників, що характеризують ці процеси в спокої та за різних навантажень. Доведено, що максимум крос-спектральної потужності коливань УОК та т-R-R у діапазоні 0,04-0,15 Гц є надійним і валідним показником, що характеризує параметри функціонування спонтанного барорефлексу. Встановлено розподіл потужності коливань УОК та т-R-R у діапазоні низьких частот серцевого ритму запропонованим методом медіанної спектрограми. У спокої, лежачи, у цьому діапазоні виявлено два піки спектральної потужності хвиль т-R-R, що можуть мати різні механізми походження. З'ясовано особливості варіабельності серцевого ритму в стані спокою та за навантажень в осіб з різною вихідною частотою дихання. Встановлено порівняно більшу варіабельність серцевого ритму в обстежених крайніх груп і проаналізовано механізми цього явища. Встановлено особливості регуляторних ритмів гемодинаміки в осіб з різними типологічними її особливостями: рівень серцевого викиду та кровонаповнення органів грудної клітки (КН).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.13*05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ананченко М. М. 
Типологічні особливості мікроциркуляції шкіри людини та їх роль в модуляції тканинного кровотоку низькоінтенсивним міліметровим випромінюванням : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / М. М. Ананченко; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. - Сімф., 2011. - 20 c. - укp.

Виявлено типологічні відмінності показників мікроциркуляції піддослідних, на підставі яких виділено аперіодичний тип ЛДФ-грам, монотонний з низькою та високою перфузією. Показано, що низькоінтенсивне мм випромінювання надає ефективний коригувальний диференційований вплив на показники периферичної мікрогемодинаміки, викликаючи компенсаторно-пристосувальні реакції у випробовуваних з різними типологічними особливостями мікроциркуляторних процесів. За цього низькоінтенсивне мм випромінювання призводить до нівелювання міжгрупових відмінностей і наближення значень показників мікроциркуляції у випробовуваних з монотонними типами мікроциркуляції до найбільш збалансованого у функціональному відношенні аперіодичного, що свідчить про його гомеостатичну дію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*735.2-633.4 + Е70*732.13*05 + Р252.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385308 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Коваленко С. О. 
Особливості центральної гемодинаміки та її коливань в осіб з різним рівнем кровонаповнення органів грудної клітки / С. О. Коваленко, А. В. Рибалко // Фізіол. журн. - 2009. - 55, № 5. - С. 97-103. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

У 143 здорових молодих чоловіків виміряно показники центральної гемодинаміки, потужність коливань ударного об'єму крові та тривалості інтервалу R-R у різних частотних діапазонах, рівень кровонаповнення органів грудної клітки в спокої лежачи та при ортопробі. З'ясовано, що існують дві стратегії пристосувальних змін гемодинаміки у здорових осіб, засновані на формуванні різних рівнів кровонаповнення органів грудної клітки. Для високого рівня цього показника характерний більший серцевий викид, який призводить до підвищення середнього артеріального тиску. Для низького рівня кровонаповнення органів грудної клітки властиво збільшення загального периферичного опору судин і відносно низький серцевий викид. За коливаннями ударного об'єму крові та тривалості інтервалу R-R у спокої лежачи та при ортопробі особи із середнім рівнем кровонаповнення органів грудної клітки мають більше регуляторне напруження, ніж чоловіки з високим і низьким рівнем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.13*05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Жульова А. С. 
Система оцінки функціонального стану людини за характеристиками хвиль гемодинамічних показників / А. С. Жульова, С. О. Коваленко, О. О. Супруненко // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2011. - № 5/2. - С. 43-48. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розроблено та описано систему оцінки сумарного функціонального стану організму людини за характеристиками коливань гемодинамічних показників. Виділено три фактори, що обумовлюють цю сумарну оцінку, та визначено вагу цих факторів. Представлено опис АІС функціонального стану людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343 + Е70*732.13*05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Майданюк О. В. 
Значення адаптаційних змін системної та периферичної гемодинаміки для спеціальної працездатності кваліфікованого боксера / О. В. Майданюк // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2012. - Вип. 2. - С. 96-104. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.21 + Е70*732.13*05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Панченко О. А. 
Психофізіологічний аналіз ефективності церебральної гемодинаміки за допомогою доплерографічної та реоенцефалографічної візуалізації / О. А. Панченко, С. М. Радченко // Фізіол. журн. - 2012. - 58, № 1. - С. 76-80. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розроблено інтегральний діагностичний тест у вигляді моделі для психофізіологічної оцінки та прогнозування ефективності церебральної гемодинаміки у випробовуваних, який включає в себе реєстрацію швидкості кровотоку в загальній сонній артерії та рівень психопатизації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.13*05 + Р627.7-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Цибенко В. О. 
Дослідження взаємозв'язку між показниками центральної гемодинаміки та психофізіологічними властивостями людини / В. О. Цибенко, Р. К. Локтєва, С. С. Костенко // Доп. НАН України. - 2001. - № 6. - С. 159-164. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.13*05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Ткаченко Г. В. 
Вплив гіпокінезії на деякі фізіологічні функції, що характеризують стан гемодинаміки і антиоксидантних систем у людей молодого віку та в експерименті : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Г. В. Ткаченко; МОНМС України, Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2013. - 19 c. - укp.

Обгрунтовано доцільність використання показників гемодинаміки, вегетативної регуляції кардіоритму у спокої та після дозованого фізичного навантаження і антропометричних показників. Визначено три компоненти функціонального стану: рівень функціонування, ступінь напруження регуляторних систем і функціональний резерв організму. Шляхом об'єднання цих компонентів в один показник запропоновано інтегральний адаптаційний потенціал, оцінка рівнів якого дозволила констатувати, що соціальна гіпокінезія знижує функціональний резерв у студентів у разі їх адаптації до умов ВНЗ. Вивчено стан деяких ланок прооксидантно-антиоксидантної системи, енергетичного метаболізму у разі гіпокінезії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.13*05 + Р62-323.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Щуров В. А. 
Скорость кровотока по средней мозговой артерии как индикатор функционального состояния организма / В. А. Щуров, Р. В. Кучин // Наука і освіта. - 2013. - № 4. - С. 231-234. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Отображены результаты исследования изменений скорости кровотока по средней мозговой артерии у больных разного возраста с односторонними травмами и заболеваниями верхних и нижних конечностей и костей свода черепа. По результатам обследования установлено, что при повреждении одной из конечностей скорость кровотока по артерии контрлатеральной стороны увеличивается, а при врождённом отставании одной из конечностей в росте в период оперативного лечения, наоборот, снижается. Установлено, что после инсульта мозга скорость кровотока в последующие годы снижена по средней мозговой артерии на поражённой стороне и повышена на интактной.

Відображено результати дослідження змін швидкості кровотоку середньою мозковою артерією у хворих різного віку з однобічними травмами та захворюваннями верхніх і нижніх кінцівок й кісток зводу черепу. За результатами обстеження встановлено, що у разі ушкодження однієї з кінцівок швидкість кровотоку артерією контрлатеральної сторони збільшується, а за вродженого відставання однієї з кінцівок в рості в період оперативного лікування, навпаки, знижується. Встановлено, що після інсульту мозку швидкість кровотоку у наступні роки є зниженою середньою мозковою артерією на пошкодженому боці та підвищеною на інтактному.

Displayed studies results of changes in the rate of blood in the middle cerebral artery in patients of all ages with unilateral injuries and diseases of the upper and lower limbs and bones of the cranial vault. According to the survey results was concluded about blood flow rate increasing through the artery on contra lateral side when one of the limb is damaged, and on the contrary, about decreasing of the blood flow rate after surgery on limb, which lags behind in growth. Was traced that after brain stroke in subsequent years rate of blood flow is reduced by the middle cerebral artery on the affected side and increased on the intact one.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.702 + Е70*732.13*05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського