Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (8)Книжкові видання та компакт-диски (47)
Пошуковий запит: (<.>U=Н537$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Петрик Ю. М. 
Несуча здатність і деформативність попередньо напружених на бетон залізобетонних елементів що згинаються : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / Ю. М. Петрик; Державне підприємство "Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій". - Київ, 2020. - 22 c. - укp.

Вивчено закономірності впливу напруження арматури на бетон на несучу здатність і момент виникнення тріщин у залізобетонних елементах, що згинаються. На основі натурних експериментальних досліджень одержано закономірності деформування та вичерпання несучої здатності дослідних постнапружених зразків балок зі складним напружено-деформованим станом нормальних перерізів. Уточнено деформаційний метод визначення несучої здатності та моменту тріщиноутворення постнапружених залізобетонних елементів прямокутного та таврового перерізів шляхом урахування роботи розтягнутого бетону. На основі деформаційного методу запропоновано методику розрахунку несучої здатності постнапружених залізобетонних конструкцій, що згинаються, для прямокутного та таврового перерізів, яка враховує як зміну їх напружено-деформованого стану, так і зміну міцнісних властивостей бетону й арматури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537-01-07 + Н537-028.011

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Агаєва О. А. 
Розрахункова надійність прогінних залізобетонних конструкцій : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / О. А. Агаєва; Одеська державна академія будівництва та архітектури. - Одеса, 2019. - 23 c. - укp.

Досліджено мінливість параметрів напружено-деформованого стану балкових залізобетонних конструкцій з попередньо напруженою робочою арматурою. Увагу приділено розробці математичних моделей з регулювання розрахункової надійності прогінних попередньо напружених залізобетонних конструкцій у рекомендованих межах із забезпеченням їх несучої здатності за першою групою граничних станів, мінімальними витратами матеріалів та урахуванням мінливості фізико-механічних властивостей бетону й арматури. Застосовано методи – збір, вивчення й аналіз літературних джерел, формулювання завдань досліджень, аналіз отриманих результатів, формулювання висновків і рекомендацій, визначення розрахункової надійності натурних конструкцій за запропонованими рекомендаціями, використання математичної теорії планування експерименту й апробованих імовірнісно-статистичних методів аналізу випадкових величин. Отримано нові оцінки розкиду втрат попереднього напруження та діючих зусиль в арматурі, коефіцієнти варіації міцності нормальних і похилих перерізів, а також показники надійності прогінних попередньо напружених залізобетонних конструкцій. Розроблено 12 адекватних математичних моделей, які дозволяють не тільки достовірно прогнозувати надійність вказаних конструкцій та оцінювати ступінь впливу на її величину найбільш важливих конструктивних чинників, а й досліджувати спрямованість спільної зміни несучої здатності та характеристики надійності зі зміною цих чинників. Запропоновано алгоритм регулювання розрахункової надійності прогінних залізобетонних конструкцій з попередньо напруженою арматурою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537-028 + Н539.12-028

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Клюка О. М. 
Розрахунок міцності просторових перерізів попередньо напружених залізобетонних елементів таврового профілю з одиночним армуванням при згині з крученням на основі деформаційної моделі / О. М. Клюка // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 36. - С. 114-123. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Виходячи з аналізу власних досліджень запропонована методика визначення міцності просторових перерізів попередньо напружених залізобетонних елементів таврового профілю з одиночним армуванням при згині з крученням на основі деформаційної моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Максимович С. Б. 
Про анкерування поздовжньої розтягнутої арматури у залізобетонних балках без попереднього напруження / С. Б. Максимович, О. В. Крочак // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2018. - № 904. - С. 23-31. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Експериментальні дослідження показали, що навіть у разі дотримання вимог чинних норм про довжину анкерування поздовжньої арматури балки руйнуються від втрати зчеплення поздовжньої арматури з бетоном, не досягнувши міцності похилого перерізу. Висмикування поздовжньої арматури на опорах внаслідок розтріскування бетону та порушення зчеплення потрібно розглядати як недолік конструювання опорної частини. Такі балки не коректно брати до уваги під час проведення аналізу несучої здатності похилих перерізів, тому що анкерування є окремою проблемою у теорії залізобетону. Особливістю згинаних залізобетонних елементів є те, що за дії навантаження епюра розтягувального зусилля у поздовжній арматурі не відповідає епюрі згинальних моментів внаслідок часткової втрати зчеплення арматури з бетоном після утворення вертикальних тріщин, які допускаються нормами за експлуатаційних навантажень. Для вирішення цієї проблеми пропонують використовувати поняття "правило зміщення розтягувального зусилля", яке наведено в чинних нормах [1] і Eurocode 2 EN 1992-1-1:2004 [2] для визначення місця обриву поздовжньої арматури в прольоті. Запропоновано дещо інший підхід, який базується на зміщенні не розтягувального зусилля, а зміщенні епюри згинальних моментів. Цей метод вперше запропонував Л. О. Дорошкевич для розрахунку поперечної арматури. Невідповідність зміни розтягувального зусилля в поздовжній арматурі та епюри згинальних моментів враховується коефіцієнтом зміщення епюри моментів , який визначають за допомогою розроблених номограм. Наведено приклад розрахунку довжини анкерування поздовжньої арматури запропонованим методом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537.1 + Н539.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мацьопа І. Р. 
Моделювання роботи залізобетонних балок із композитною попередньо напруженою арматурою / І. Р. Мацьопа, А. Я. Мурин // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2018. - № 904. - С. 39-43. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

У залізобетонних конструкціях за значного впливу агресивного середовища застосування попередньо напруженої арматури є достатньо проблемним питанням. На даний час є багато рекомендацій щодо зменшення впливу агресивного середовища на корозійні процеси в арматурі, збільшення надійності конструкцій та терміну їх придатності до нормальної експлуатації. Одним із варіантів вирішення проблеми є застосування в ролі арматури неметалевих елементів (як внутрішньої стержневої арматури, так і у вигляді наклеюваної зовнішньої). Для покращання фізико-механічних характеристик конструкції рекомендується застосування попереднього напруження, при цьому актуальними є питання розрахунку і оптимального проектування будівельних конструкцій з неметалевою арматурою (FRP). В Україні одним з лідерів моделювання є програмний комплекс "Лира" - сучасний інструмент для числового дослідження міцності та стійкості конструкцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537.1 + Н539.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Kaimin Liu 
Simulation analysis of prestressed tensioning whole process on direct constraint method = Моделювання натягу в попередньо напружених системах / Kaimin Liu // Functional Materials. - 2017. - 24, № 1. - С. 122-126. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

За допомогою методу прямого обмеження проведено моделювання процесу попереднього натягнення на підставі експериментів по тестуванню попередньо напружених систем. Як модельний об'єкт розглянуто взаємодію між переднапруженою арматурою і бетоном. Для імітації блоків, що армують, і блоків бетону адаптовано тривимірний метод пружного твердого тіла. Як модель, яка описує сили тертя, що виникають між попередньо напруженою арматурою і бетоном, розглянуто модель кулоновського тертя. Для обчислення ефективних напружень матриці, що армує, на різних етапах натягу було використано метод прямого обмеження, що володіє гарною стабільністю та високою швидкістю збіжності. Показано, що значення ефективних переднапружень, одержаних шляхом моделювання за допомогою методу прямого обмеження, знаходяться в якісній згоді з експериментальними та теоретичними значеннями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Клюка О. М. 
Уточнений метод розрахунку міцності просторових перерізів попередньо напружених залізобетонних елементів прямокутного профілю з подвійним армуванням при згині з крученням на основі деформаційної моделі / О. М. Клюка // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 32. - С. 176-182. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Виходячи з аналізу власних досліджень запропонована уточнена методика визначення міцності просторових перерізів попередньо напружених залізобетонних елементів прямокутного профілю з подвійним армуванням при згині з крученням на основі деформаційної моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Kholod P. F. 
Simulation of the stress-strain state of concrete columns with pre-compress high-strength reinforcement / P. F. Kholod, R. A. Shmyh // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 781. - С. 67-71. - Бібліогр.: 4 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Гуменюк Р.В. 
Оцінка міцності й тріщиностійкості термонапруженої арматури та її зварних і склеєних з'єднань : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.02.04 / Р.В. Гуменюк; Луц. нац. техн. ун-т. - Луцьк, 2014. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н532-01 + Н537-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404822 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Toribio J. 
Hydrogen embrittlement of cold drawn prestressing steels: the role of the die inlet angle / J. Toribio, M. Lorenzo, D. Vergara, V. Kharin // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2013. - 49, № 2. - С. 81-88. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Встановлено, що холоднодеформовані сталеві дроти для арматури попередньо напружених залізобетонів чутливі до водневого окрихчення (ВО) в агресивних середовищах. Залишкові напружено-деформовані стани, які утворюються в цих дротах внаслідок холодного волочіння, відіграють при цьому ключову роль. Зміна цих напружено-деформованих станів через особливості процесу волочіння впливає на роботоздатність дротів під час ВО. На основі числового моделювання холодного волочіння з використанням відмінних фільєрів розглянуто дію вхідного кута фільєра на напружено-деформовані стани в дротах і зроблено висновки про наслідки їх впливів на наводнення дротів в агресивному середовищі і схильність до ВО. Показано, що зменшення вхідного кута фільєра волочіння має позитивний вплив на роботоздатність дротів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.072 + Н537.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Клюка О. М. 
До визначення міцності просторових перерізів попередньо напружених залізобетонних елементів прямокутного профілю з подвійним армуванням при згині з крученням на основі деформаційної моделі / О. М. Клюка, М. С. Жорняк // Ресурсоеконом. матеріали, конструкції, будівлі та споруди : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 25. - С. 313-320. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Виходячи з аналізу власних досліджень запропоновано методику визначення міцності просторових перерізів попередньо напружених залізобетонних елементів прямокутного профілю з подвійним армуванням під час згину з крученням на основі деформаційної моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Миколаєць М. Г. 
Ефективні бетони для попередньо-напружених залізобетонних конструкцій з термічнозміцненою арматурою : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / М. Г. Миколаєць; ДП "Держ. НДІ буд. конструкцій". - К., 2013. - 21 c. - укp.

Увагу приділено розробці ефективних бетонів з хімічними домішками для попередньо-напружених залізобетонних конструкцій з термічнозміцненою арматурою. Розроблено прискорену методику для визначення впливу хімічних домішок на корозію попередньонапруженої арматури в бетоні. На основі цієї методики проведено ряд досліджень з домішками на основі тіосульфатів і роданідів натрію (типу РОП) та іншими домішками. Встановлено, що введення домішки РОП до бетонної суміші у кількості до 3 % від маси цементу (з розрахунку цементу 350 кг/м{\up\fs8 3}) не порушує пасивного стану арматури в бетоні та не спричиняє протікання корозійних процесів у напруженій арматурі. Це пояснюється утворенням сполуки у вигляді твердих розчинів типу високоосновних гідроалюмоферитів кальцію з вмістом сульфатів, нітритів або роданідів кальцію. Вони в свою чергу забезпечують збереження у пасивному стані арматурної сталі через утворення відповідних захисних плівок навколо арматурних стрижнів. На основі комплексних домішок "Комплекс К-5" та "Комплекс К-6", що містять у своєму складі РОП, запропоновано ефективні бетони для попередньо-напружених залізобетонних конструкцій, які не чинять негативного виливу на термічнозміцнену арматуру в напруженому стані.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.9 + Н537-082.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гнідець Б. Г. 
До історії досліджень попереднього напруження збірних і збірно-монолітних залізобетонних конструкцій та мостів у Національному університеті "Львівська політехніка" та їх застосування у будівництві / Б. Г. Гнідець // Вісн. Львів. терит. від-ня Акад. буд-ва України. - 2010. - № 5. - С. 7-54. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Бамбура А. Н. 
До врахування попереднього напруження арматури при оцінці напружено-деформованого стану розрахункового перерізу за деформаційною моделлю / А. Н. Бамбура // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2010. - № 662. - С. 22-25. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено метод і залежності щодо визначення напружень в арматурі попередньо напружених залізобетонних елементів на будь-якому етапі навантаження у разі використання деформаційного методу розрахунку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Шалобыта Н. Н. 
Сопротивление срезу железобетонных балок с пологим отгибом части продольной предварительно напряженной арматуры / Н. Н. Шалобыта, В. Н. Малиновский, Т. П. Шалобыта // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2010. - № 664. - С. 322-330. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Приведены результаты исследований по определению напряженно-деформированного состояния предварительно напряженных железобетонных балок с преднапряженной пологой отогнутой арматурой.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Санникова О. Г. 
Предварительное напряжение арматуры комбинированным способом / О. Г. Санникова, Н. И. Кондратчик // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2010. - № 664. - С. 200-207. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Изложена концепция создания железобетонных конструкций из напрягающего бетона с арматурой, предварительно напрягаемой комбинированным способом. Предложена классификация железобетонных конструкций из напрягающего бетона. Сформулированы и экспериментально подтверждены особенности развития процесса расширения при действии растягивающих и сжимающих напряжений, вызванных внешним воздействием. Приведены результаты исследований развития процесса самонапряжения при ограничении деформаций расширения арматурой, уже имеющей напряжения, созданные механическим способом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Тур В. В. 
Взаимосвязь длины зоны передачи напряжений и величины втягивания напрягающих элементов в предварительно напряженных конструкциях / В. В. Тур // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2010. - № 664. - С. 275-285. - Библиогр.: 26 назв. - рус.

Запропоновано залежності визначення зони анкерування та величини втягування напруженої арматури з практичними рекомендаціями на прикладі багатопустотних плит безопалубочного формування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Карп'юк Ф. Р. 
Міцність, тріщиностійкість та деформативність приопорних ділянок попередньо напружених таврових залізобетонних елементів : автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.23.01 / Ф. Р. Карп'юк; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. - О., 2010. - 23 c. - укp.

Проведено експериментально-теоретичне дослідження напружено-деформованого стану (НДС) й несучої здатності приопорних ділянок (ПД) попередньо-напружених (ПН) таврових залізобетонних балок, удосконалено деформаційну модель (ДМ) роботи даних елементів та інженерну методику (ІМ) розрахунку їх міцності. Проаналізовано вплив дослідних факторів на тріщиностійкість, деформативність і міцність ПД залізобетонних ПН таврових елементів (ТЕ) у взаємодії. Описано механізм і форми руйнування ПД дослідних таврових залізобетонних елементів залежно від співвідношення дослідних факторів. Удосконалено шарувату ДМ разрахунку НДС прогінних і ПД залізобетонних ПН ТЕ, ІМ розрахунку міцності ПД залізобетонних ПН ТЕ за похилою тріщиною та стислою смугою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537-01-07 + Н539.1-028.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Дмитренко Є. А. 
Напружено-деформований стан залізобетонних елементів при різних швидкостях навантаження в умовах нагрівання до +200 °С : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / Є. А. Дмитренко; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. - Макіївка, 2010. - 20 c. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень міцності та деформацій важкого бетону за навантажень різної тривалості за умов дії підвищених до +200 °С температур. Здійснено вдосконалення методики діаграм-ізохрон в частині врахування впливу швидкості навантаження на діаграми деформування бетону. Наведено результати експериментальних і теоретичних досліджень характеристик напружено-деформованого стану згинних залізобетонних елементів за умов нерівномірного нагрівання з використанням діаграм-ізохрон і з урахуванням неоднорідності механічних і реологічних властивостей бетону в конструкції. Викладено пропозиції щодо уточнення нормативних методів розрахунку в частині врахування впливу швидкості навантаження на основні характеристики тривалої міцності та діаграм деформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Лисюк С. А. 
Робота двовісно попередньо-напружених плит при поперечному згині : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / С. А. Лисюк; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2010. - 19 c. - укp.

Вивчено втрати попереднього напруження під час двовісного обтиску та напружено-деформованого стану двовісно попередньо-напружених плит за поперечного згину. Експериментально та теоретично досліджено втрати зусиль попереднього обтиску у двовісно попередньо-напружених плитах і поведінку даного типу конструкцій за дії поперечних зусиль. Запропоновано методику визначення втрат попереднього напруження під час двовісного напруженого стану та рекомендації щодо проектування та розрахунку міцності та деформативності обпертих по контуру двовісно попередньо-напружених плит за поперечного згину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537-01 + Н539.4-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369961 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського